'Fokkers zijn top van Nederland' Dag van Platteland 'Verrast door aanbod' Wat ik zeggen wou... TEXELSE j COURANT Strandwachten verbroederen bij barbecue De eerste Vnjetijds- Texel krijgt volgend jaar een vervolg. DINSDAG 4 SEPTEMBER 2007 lm de keuring deden 217 inzendingen rr ik Texel) Tien juryleden keurden de schapen. IFoto Sliana Slbon/Beeldbank Texel) Uitslagen: Mrék 1, oudere rammen: 1A en kampioen: to N.B.M. van Heerwaarden. Den Burg; qenaar fokker en P.G. Kooiman, Den Burg. "S fckker A. Zee; eigenaar E. de Haan. W. tecs, K Tjepkema 1C fokker combina- Bakker-Zoetelief, eigenaar J.W. Bakker, tot Burg 1D fokker/eigenaar D. Kikkert, Den iwn 1E fokker Th. van Dijne uit Zeeland eigenaar fa. Veeger, Den Hoorn 1F to P.J. Groot, Beemster; eigenaar H.J.C. Bartiorst. Oosterend Itótiek 2. tweejarige rammen: 1A en kam- póen. fokker C. Kikkert, Den Burg, eigenaar to en Wieland, Roden. 1B fokker K Tjep- era. De Waal; eigenaar J. Eelman. Ooste- tc 1C fokker M.G. Berendse, Weerselo; »^aar P.G. Koorman, Den Burg. 1D fok- «tonaar NBM van Heerwaarden, Den ïig. IE fokker/eigenaar C A. Commandeur, in Hoorn. IF foker C. Nijeboer, Vriezenveen; tgenaar PG Kooiman, Den Burg. 1G fokker 1 Molenaar, Kwadi|k; eigenaar C.A. Comman- fw. Den Hoorn, R. Bakker, Den Hoorn. Wnek 3, tweejarige rammen: TA fokker 'feleloo; eigenaar K. Tjepkema, De Waal. IB fokker C.A. Commandeur, Den Hoorn; ^snaar fokker en A. Huisman, Gorredijk, t lokker/eigenaar J. Kolk, Oudeschild. 1D to/eigenaar H.J. Zoetelief, De Waal. 1E to j.w. Bakker. Den Burg; eigenaar H.J.C. atot, Oosterend. 1F fokker H.J. Zoetelief, BtWaal; eigenaar fa. Veeger. Den Hoom. 1G tor H.J. Zoetelief. De Waal: eigenaar R.J. *ti, Den Burg. 1H fokker H.J. Zoetelief, De tel. eigenaar J W Bakker. Den Burg. 11 fok- */eigenaar4 H.J. Zoetelief, De Waal. ^ek 4, epnjarige rammen: 1A fokker B tars; eigenaar K Tjepkema, De Waal. 1B to maartschap fvlol, Enter, eigenaar P.G. teiman, Den Burg. 1C fokker/eigenaar fa. ;*oer, Den Hoorn. 1D fokker/eigenaar K. ®k«na. De Waal. 1E fokker/eigenaar fa. Den Hoom. 1F fokker/eigenaar LAM. ®Wet. Den Burg. 1G fokker/eigenaar H.J.C. Oosterend. >«k 5: eenjange rammen: 1A fokker/eige- tCA Commandeur. Den Hoom. 1B fokker ,«*ema, De Waal; eigenaar fokker en C.A. kranandeur, Den Hoorn. 1C fokker/eigenaar 'Eelman, Oosterend. 1D fokker D. Kik- jBt. Den Hoorn; eigenaar P.G. Kooiman, Den IE fokker/eigenaar C. Kikkert, Den Burg. ;f lokker/eigenaar N.B.M. van Heerwaarden, Ai Burg 1G fokker S. Rawlings, Engeland; ^•aar CA. Commandeur, Den Hoorn en R. AAer. en Hoom. '«rék 6. eenjarige rammen: 1A fokker en *tokampioerr D. Kikkert. Den Hoom; eige- a K Tiepkema. De Waal. 1B fokker/eige- a'fa Veeger. Den Hoom. 1C fokker 8 Kou- eigenaar N. Elgersma en K. Tjepkema, 4 Waai 1D fokker G. Hamming, Weerselo; i^aar P.G. Kooiman, Den Burg 1E fok- «agenaar C.A. Commandeur, Den Hoorn, fokker/eigenaar fa. Veeger, Den Hoorn. 1G to'fa. J.C. Hln en Zn., Oosterend; eigenaar van Vliet, Den Burg. ^ek T eenjarige rammen; 1A fokker en «■"Pioen C Vis, Venhuizen; eigenaar fokker ?C Kikkert, Den Burg 1B fokker/eigenaar -A Commandeur, Den Hoorn. 1C fokker A. son. Aartswoud: eigenaar fa. Veeger, Den 1D fokker H.J. Zoetelief. De Waal, eigenaar D. Kikkert, Den Hoorn 1E fokker J. Eelman, Oosterend; eigenaar K. Tjepkema, De Waal. 1F fokker/eigenaar D. Kikkert. Den Hoorn. 1G fokker/eigenaar H.J. Zoetelief. De Waal 1H fokker/eigenaar J. Eelman, Ooste rend. 11 fokker H.J Zoetelief. De Waal; eige naar R.J. Witte, Den Burg. Rubriek 8, tweetal ramlammeren: 1A L.A M. van Vliet. Den Burg. 1B K. Tjepkema, De Waal. 1C K. Tiepkema, De Waal. 1D fa. Veeger, Den Hoorn. 1E L.A.M. van Vliet, Den Burg. 1F fa. Veeger, Den Hoorn. Rubriek 9, tweetal ramlammeren: 1A K. Tjep kema, De Waal. 1B K Tjepkema, De Waal. 1C J. Kolk, Oudeschild. Rubnek 10, tweetal ramlammeren: 1A en kam pioen: C. Kikkert, Den Burg. 1B C. Kikkert, Den Burg. 1C CA Commandeur. Den Hoom. 1D C.A. Commandeur, Den Hoom. Rubriek 11. tweetal ramlammeren. 1A CA Commandeur, Den Hoorn. 1B C.A. Com mandeur, Den Hoorn. 1C fa. Bakker, De Waal ID C.A. Commandeur, Den Hoorn.lF H.J.C. Barhorst, Oosterend. Rubriek 12, tweetal ramlammeren: 1A en reservekampioen: fa Bakker, De Waal. 1B fa Bakker. De Waal. 1C fa. Bakker, De Waal. 1D fa. Bakker, De Waal. 1E fa Bakker. De Waal. 1F fa Bakker, De Waal. Rubriek 13. drietal ramlammeren: 1A H.J. Zoetelief. De Waal. 1B fa Veeger. Den Hoorn. 1C fa Veeger, Den Hoom. 1D L.A.M. van Vliet, Den Burg. 1E H.J. Zoetelief. De Waal. 1F H.J. Zoetelief. De Waal. Rubriek 14. dnetal ramlammeren: 1A en kam pioen: K. Tjepkema, De Waal. 1B K. Tjepkema. De Waal. 1C K. Tjepkema, De Waal. 1D fa. Veeger, Den Hoorn. 1E fa. Veeger, Den Hoom. Rubriek 15, drietal ramlammeren: 1A en reser vekampioen: D, Kikkert, Den Hoom. 1B D. Kikkert, Den Hoom. 1C K. Tjepkema, De Waal. 1D C. Kikkert, Den Burg 1E D. Kikkert. Den Hoorn 1F J. Kolk, Oudeschild. Rubnek 16. drietal ramlammeren. 1A P.G. Kooiman. Den Burg 1BJ Eelman, Oosterend. 1C PG Kooiman, Den Burg. 1D P.G. Kooiman, Den Burg. 1E P.G. Kooiman, Den Burg. Rubriek 17. dnetal ramlammeren: 1A CA Commandeur, Den Hoom. 1B C.A. Com mandeur, Den Hoom. IC CA. Commandeur. Den Hoorn. 1D J. Eelman, Oosterend. 1E H.J.C. Barhorst, Oosterend. 1F J. Eelman, Oosterend. Rubriek 18, schaap met twee ramlammeren: 1A D Kikkert, Den Hoom. 1B J. Eelman, Oosterend. Rubriek 19. schaap met ooi- en ramlam: 1A J. Eelman. Oosterend. 1B K. Tjepkema. De Waal. 1C D. Kikkert, Den Hoorn. 1D LAM van Vliet. Den Burg 1E J, Kolk. Oudeschild. Rubriek 20. schaap met ooi- en ramlam: 1A en kampioen: L.A.M. van Vliet. Den Burg 1B fa. Bakker, De Waal. 1C H.J. Zoetelief, De Waal. Rubriek 21, schaap met ooi- en ramlam: 1A C.A. Commandeur, Den Hoorn. 1B P.G. Kooi man, Den Burg. 1C J. Eelman, Oosterend. 1D J. Eelman, Oosterend. Rubriek 22, schaap met ooi- en ramlam: 1A en reservekampioen; K. Tjepkema, De Waal. 1B K. Tjepkema, De Waal 1C P.G. Kooiman. Den Burg. 1D P.G Kooiman, Den Burg. 1F H.J. Zoetelief. De Waal. Rubnek 23, schaap met twee ooilammeren-1A P.G. Kooiman, Den Burg. 1B K. Tjepkema. De Scheuren in beton zwembad j* zitten scheuren in de beton- van zwembad Molenkoog. W kwam aan het licht tijdens Sn inspectie afgelopen voorjaar. ze niet worden gerepareerd, 533,1 er lekkages ontstaan en kan Stonrot optreden. Voor repara- ^viseerde de raadscommis- Welzijn vorige week een extra 'el van €29.700,- beschikbaar «stellen. De scheuren in het bad zijn achter stallig onderhoud en een tegenval ler voor de gemeente. De coating, die ervoor zorgt dat het bad water dicht is, zou volgens planning dit jaar worden vervangen. Maar nadat de scheuren werden ontdekt, is de ver vanging van de afdichtlaag uitgesteld tot het najaar, zodat de reparatie kan worden meegenomen in een grote onderhoudsbeurt. De totale kosten bedragen €65.100,-, waarvan ruim de helft kan worden bekostigd via het fonds voor regulier onderhoud. Andere tegenvaller is de repara- Waal. 1C J. Eelman, Oosterend. Rubriek 24. schaap met twee ooilammeren: 1A J Eelman, Oosterend 1B D. Kikkert, Den Hoom. 1E D. Kikkert. Den Hoom. Rubriek 25. schaap met drie lammeren: 1A CA Commandeur, Den Hoorn. 1B J.W. Bak ker. Den Burg. 1C H.J. Zoetelief. De Waal. 1D D. Kikkert, Den Hoom. 1E J.W Bakker, Den Burg. Rubriek 26, eenjarige ooi met ooilam: 1B D. Kikkert, Den Hoom. 1C P.G. Kooiman, Den Burg. Rubnek 27, eenjarige ooi met ramlam: 1A en kampioen: K. Tjepkema, De Waal. 1B en reservekampioen: N.B.M. van Heerwaarden. Den Burg. 1C D. Kikkert, Den Hoorn 1D K Tjepkema. De Waal. 1E P.G. Kooiman. Den Bug. 1F D. Kikkert. Den Hoom. Rubnek 28, eenjange ooi met twee lammeren. 1A N.B.M. van Heerwaarden. Den Bug. IB D Kikkert, Den Hoorn. Rubriek 29, drietallen ooilammeren. 1A J. Eelman, Oosterend. 1B L.A.M. van Vliet, Den Bug. 1C R Bakker, Den Hoorn.lD J. Kolk, Oudeschild. Rubriek 30, viertallen ooilammeren: 1A en kampioen: C Kikkert, Den Bug. 1B en reser vekampioen: D. Kikkert, Den Hoom. 1C J. Eelman, Oosterend. 1D CA Commandeur, Den Hoorn. 1E P.G. Kooiman, Den Bug. 1F K. Tjepkema. De WaaJ.IG P.G. Kooiman. Den Bug. 1H H.J. Zoetelief. De Waal. Rubriek 31. drietallen eenjange ooien: 1A N.B.M. van Heerwaarden, Den Bug. 1B L.A.M. van Vliet. Den Burg IC R. Bakker, Den Hoom. Rubriek 32. viertallen eenjange ooien: 1A en kampioen: C. Kikkert, Den Bug. 1B en reser vekampioen: C.A. Commandeur, Den Hoorn. 1C P.G. Kooiman. Den Burg. 1D P.G. Kooiman, Den Burg.lE K. Tjepkema, De Waal. 1F J. Eel man, Oosterend. 1G fa. Veeger, Den Hoorn Rubnek 33. dnetallen oudere ooien; 1A CA. Commandeur. Den Hoom. 1B R. Bakker, Den Rubriek 34, viertallen oudere ooien: 1A en kampioen: C. Kikkert, Den Bug. 1B en reser vekampioen: CA Commandeur, Den Hoorn. 1C K. Tiepkema, De Waal 1D J. Eelman, Oosterend. Kampioen oudere ooi: 4030-3784, reserve kampioen: 4030-3645; kampioen eenjarige ooi: 4030-3955; reservekampioen: 4030-3901. Tien beste ramlammeren: C. Kikkert (vier maal), P. Kooiman (twee maal); D Kikkert (twee maal), H. J.C Barhorst, K. Tjepkema. Kippen verbrand De brandweer moest in de nacht van vrijdag op zaterdag even voor 3.00 uur uitrukken om een bran dend kippenhok aan de Kogerstraat in Den Burg te blussen. De klus was snel geklaard, maar de spuitgasten konden met voorkomen dat twee kippen om het leven kwamen. Twee andere dieren werden wel gered. Het hok werd zwaar beschadigd, struikgewas en bomen er om heen raakten zwart geblakerd. Onduide lijk is nog hoe de brand kon ont staan. tie van een gezakte vloer van een kleedkamer van de Beatrixzaal. De bewapening in het beton van de vloer bleek te zijn aangetast, waar door het draagvlak was verdwenen. Eén van de vloeren van de kleedka mers is inmiddels gerepareerd. Om ook de andere kleedruimte weer in gebruik te kunnen nemen, is een extra bedrag van €25.100,- nodig. De raad stelt ook hiervoor een krediet beschikbaar. Eenmalig geld voor vervanging zieke ambtenaren De gemeente mag komend jaar €150.000,- extra uitgeven voor de (tijdelijke) vervanging van zieke ambtenaren. Dat bleek donderdag avond tijdens een vergadering van de raadscommissie Middelen. De leden toonden zich flink geschrok ken van het hoge ziekteverzuim, dat tot voor kort ruim acht pro cent bedroeg. Een hoge werkdruk, bezuinigingsmaatregelen en reor ganisaties werden als mogelijke oorzaken genoemd. Reden voor een structureel hogere bijdrage was dat niet voor de commissie. 'Eerst maar eens de kerntaken discussie afwachten', vonden de leden. Bedrijven naar 50Plus Beurs Een groep van vijftien Texelse bedrijven presenteert zich op initi atief van Zilte Zaken uit Oudeschild gezamenlijk op de 50Plus Beurs die van 19 tot en 23 september wordt gehouden in de Jaarbeurs in Utrecht. De deelnemers delen een grote stand die een eilande- lijke uitstraling heeft. De 50Plus Beurs trekt jaarlijks zo'n 95.000 bezoekers. Er is nog beperkt plaats voor onder nemers die deel willen uitmaken van de Texel Stand. Belangstel lenden kunnen contact opnemen met Zilte Zaken in Oudeschild, tel. 888940 of mfo@qlixmedia.nl. Raad trekt beurs voor extra AED's De gemeenteraad is bereid de beurs te trekken om automati sche externe defibrillatoren aan te schaffen. Dit apparaat, kort weg AED genoemd, kan bij een hartritmestoornis goede dien sten bewijzen en zelfs levensred dend zijn. Frans Visman (D66) had voorgesteld in ieder geval in het gemeentehuis een AED te plaatsen. Ook zijn collega's van de andere partijen vinden dat een goed idee, zo bleek donder dagavond tijdens een vergadering van de raadscommissie Midde len. Ze stelden zelfs voor ook andere openbare ruimten met een AED uit te rusten. Dit tot genoe gen van burgemeester Geldorp, die opperde ze ook op scholen te plaatsen. De Texelse politieau to's hebben er al één. Unaniem besloot de commissie de raad te verzoeken het voorstel nader uit te werken. Om te beginnen ben ik niet gepen sioneerd en ook geen advocaat, zoals briefschrijver Van Roon over mij beweerde. Van Roon is op grond van wangedrag, het zich stelselmatig met houden aan schriftelijk gemaakte afspraken en het onjuist informeren van zijn leerlingen omtrent zijn lesbe- voegdheden in 2006 door de Alge mene Ledenvergadering uit onze ver eniging verwijderd. Met name omdat hij loog over zijn bevoegdheden zijn leerlingen gedupeerd en werden wij geconfronteerd met schadeclaims. Dit is absoluut niet acceptabel. Inder daad zijn er in 2006, voor zover ik weet, op het vliegveld Hilversum drie vliegtuigea beschadigd waaronder twee die bij Van Roon in gebruik zijn. Van Roon 'vergeet' er bij te zeggen dat er die avond of nacht ook auto's die op het vliegveld geparkeerd ston den zijn beschadigd. Hij 'vergeet' ook te melden dat getuigen destijds een groep beschonken scholieren binnen de hekken van het vliegveld hebben gezien en dat de politie haar onder zoek op die groep heeft gericht. Dat Van Roon echter geen middel schuwt om mij zwart te maken moge duidelijk zijn. Jammer voor hem is dat het mij volstrekt koud laat hoe hij over mij denkt. In april 2007 was ik volgens de statuten als voorzitter van onze club aftredend. De huidige voorzitter en vice voorzitter zijn door mij per soonlijk al in april 2006 als opvolgers voorgedragen. Over mij is niet, zoals Van Roon schrijft, gestemd simpel weg omdat ik na 21 jaar voorzitter te zijn geweest niet meer herkiesbaar wilde zijn. Overigens denk ik met dat een omstreden voorzitter het 21 jaar uithoudt, tenzij 400 leden zich gedu rende 21 jaar hebben laten ringeloren. Nu is niets onmogelijk, maar logisch lijkt het me niet. Van Roon is gefrus treerd en rancuneus zoals u uit zijn verhaal wellicht wel kunt opmaken. Maar ook voor Van Roon geldt dat afspraken afspraken zijn en dat regels ook voor hem gelden. Inderdaad kan ik daar hard in zijn en dat zal ook best wel tegenstanders creëren. Als van Roon zich niet aan gemaakte afspra ken wenst te houden en niet conform de regels wenst te opereren moet hij dat helemaal zelf weten, maar dan wel buiten onze vereniging en zonder mij. De vraag rijst waarom en door wie een individu als Van Roon in de kwestie vliegveld/de heer Standaart is betrokken!! Niet bijzonder elegant allemaal! Willem G.J. Bennink, lid van de Raad van Bestuur van de NV Luchtvaartterrein Texel. Naschrift: discussie gesloten. Voorlichting KLV De vereniging van Kleine Logies- verstrekkers (KLV) houdt maandag vanaf 20.00 uur in Stayokay aan de- Haffelderweg in Den Burg een voor lichtingsavond. Gesproken wordt over de samenwerkingsverbanden die de vereniging is aangegaan en de vernieuwingen van de website www.mooitexel.nl. De bijeenkomst is alleen toegankelijk voor leden. De eerste Vrijetijds- en Cursus- markt Texel in De Koninghal is zaterdag volgens organisator Rachel Kruk harstikke goed ver lopen. In totaal telde het evene ment vijfhonderd bezoekers. Er waren zo'n dertig cursusaanbie ders aanwezig. Ondanks de drukte meldden zich nog weinig mensen aan voor een cursus. 'Bezoekers willen de infor matie eerst thuis doorlezen. Van de aanbieders heb ik gehoord dat ze naar aanleiding van de markt wel nieuwe cursisten verwachten.' De cursussen varieerden van het maken van tapas tot een kunsta telier voor kinderen. 'We hebben na afloop een enquête gehouden. Daaruit bleek dat veel mensen ver rast waren door het aanbod.' De markt zal volgend jaar opnieuw worden gehouden. 'De sfeer was hartstikke goed. Sommige bezoe kers zeiden dat ze snel aan een cursus zouden beginnen zodat ze volgend jaar op de markt een nieu we kunnen uitkiezeh. Ook van cur susaanbieders heb ik begrepen dat ze volgend jaar terugkomen.' Een datum is nog met bekend, maar die zal rond dezelfde periode als dit jaar liggen. De Dag van het Platteland tr De eerste Dag van het Platteland trok zaterdag zo'n zevenhonderd bezoekers. Het landelijke evene ment werd gehouden op het terrein van Agrifirm-Welkoop. De bedrij ven toonden wat ze produceerden, variërend van kaas tot ijs. Voor veel bezoekers was de dag een feest van herkenning vertelt Jan Keesom, bedrijfsleider Agrifirm. 'We hadden limonade in melkbussen. Die gingen vroeger ook altijd met school reisjes mee. Bezoekers waren dat vergeten en vonden het leuk om daar weer aan te worden herinnerd.' De topdrukte lag tussen half elf en dne uur. "Je zag overal mensen. Het is hartstikke leuk dat dit in het centrum van Den Burg kan. Als het bijvoor beeld in De Waal zou zijn, zou je een klein groepje bezoekers krijgen. Nu zien toeristen vanaf de parkeerplaats dat er iets te doen is en nemen ze een kijkje.' Keesom denkt dat de Dag van het Platteland eenmalig was. 'Door de bebouwing in het centrum van Den Burg is hier straks geen plek meer voor. Dat vind ik jammer, vooral omdat het zo'n succes was.' Vrijwilligers voor marathon gezocht De organisatie van de halve mara thon die zondag 30 september op Texel wordt gehouden is nog op zoek naar vnjwilligers. Het gaat om mannen en vrouwen die 's middags een paar uurtjes kunnen helpen met het regelen van het verkeer, beman nen van drinkposten en andere werkzaamheden. Maandag 24 sep tember wordt in hotel De Lindeboom in Den Burg een bijeenkomst met de vrijwilligers gehouden. Opgave is mogelijk bij Rose Goslinga, tel. 310029 of fam.goslinga@texel.com. Niet elegant dat een schaap een sprekende kop heeft. Daarnaast is een verschil van tien centimeter tussen de lengte en de hoogte een ideale maat.' Was vroeger de bevleesdheid cruciaal, tegenwoordig draait het om de leng te. 'Als een schaap lang is, kan het veel lammeren dragen. Het gaat om de functionaliteit.' Marjo van Bergen keurde voor het tweede jaar op Texel. 'Voor keurmeesters is het belangrijk dat ze los van elkaar op één lijn zit ten. Ook wordt het gewaardeerd als je de beoordeling kunt uitleggen aan de eigenaren.' Het contact met de mensen vindt Van Bergen het leukste aan het keuren. 'Ik doe dit al twintig jaar. Het is interessant om met fok kers over hun visies te praten.' Eén van de fokkers was Margreet van den Heuvel uit Linschoten. Ze komt ieder jaar speciaal voor de schapen- fokdag naar het eiland. 'Het is altijd een speciale dag. Je kletst vooral bij met andere schapenfokkers. Het is geen familie, maar bij keuringen zie je altijd dezelfde gezichten.' Zelf zou ze deelnemen aan de scha penkeuring in Sint-Oedenrode, maar die werd in verband met blauwtong afgelast. Op de Texelse keuring lag het niveau volgens haar hoog. 'De fokkers die hier meedoen, behoren tot de top van Nederland.' Als een trotse vader - keurig in het pak - staat de baas van Gemeen tewerken, Peter van Ree, midden tussen strandbewakers van het Utrechts Studenten Corps (USC) en de Texelse Reddingsbrigade (TRB). Een bijzonder tafereel, want beide reddingsorganisaties konden lange tijd slecht door één deur als gevolg van verschil in uniformiteit, cultuur, opleidingsniveau en reputatie. Het kwaliteitsbewuste gemeentebestuur vond dat niet langer aanvaardbaar en Peter van Ree en medeambtena ren van de afdeling Strandzaken van Gemeentewerken moesten orde op zaken stellen. Dat is het afgelopen seizoen op minnelijke, maar onver biddelijke manier gebeurd. De man nen van het USC kregen te maken met gedragsregels en de naleving daarvan werd ook nog gecontro leerd. Zelfs werd overeengekomen dat de USC'ers binnenkort zullen voldoen aan de opleidingseisen die ook gelden voor de Texelse Red dingsbrigade. De TRB is onder deel van de landelijke organisa tie Reddingsbrigades Nederland, vroeger Koninklijke Nederlandse Bond tot Redding van Drenkelingen (KNBRD). Alle betrokkenen hebben zich van harte geschikt in de nieu we situatie, wat donderdagavond bleek toen beide partijen meededen aan een door de gemeente aan geboden barbecue in het gebouw van Gemeentewerken aan de Reijer Keijserstraat. Dit feestje viel samen met de sluiting van het bewaakte strandseizoen. De bewakers hebben zondagavond hun biezen gepakt en zien terug op een wisselvallige en daardoor rustige zomer, waarin het niet vaak nodig was reddend in actie te komen. Het enige negatieve moment was de blikseminslag waarbij een strandbe- zoeker het leven liet. De bewakers van de Texelse Reddingsbrigade werden met de gevolgen gecon fronteerd en verwerkten de schok tijdens een gesprek met gemeente lijke vertegenwoordigers. De sluiting van het seizoen viel zondagmiddag samen met de strandwachtexamens, waaraan door negentien jongens en meis jes werd deelgenomen. Ten over staan van een commissie van Red dingsbrigades Nederland moesten de kandidaten hun theoretische en praktische kwaliteiten bewijzen en daarmee het diploma verwerven of het al eerder verworven diploma een hogere status geven. Vier jon gelui bleken genoeg kennis te heb ben voor het basisdiploma strand- brevet. Tien kandidaten brachten het tot het diploma Strandwacht A, de overigen verwierven het papier Strandwacht B, wat betekent dat zij leiding kunnen geven aan red dingsacties. 7-00jl Door de MKZ-maatregelen was B.751 het lange tijd onzeker of de Texel- Se schapenfokdag wel zou wor- .7j jen gehouden. Tot genoegen van de vele liefhebbers werd vorige 4 00 week alsnog groen licht gegeven. Cario Veeger: 'De gemeente wilde .orige week maandag weten of het doorging. De donderdag daarvoor werd het vervoersverbod opgehe ven Net op tijd dus.' De publieke belangstelling voor het evenement was volgens Veeger door een ande- re ziekte, blauwtong, teruggelopen. Veel boeren zijn thuis gebleven omdat ze zieke schapen hebben.' Buiten de MKZ en blauwtong verliep de organisatie dit jaar van een leien dakje. 'Het wordt nu al zo'n zeventig aar georganiseerd. Er ligt een draai- ooek dat ervoor zorgt dat iedereen weet wat hij moet doen.' In totaal waren, er 217 inzendin gen verdeeld over 34 rubrieken. Jan Wieland uit Roden, mede-eigenaar van schaap nummer 14, stond van afstand de keuring gade te slaan. Zjn schaap sleepte in de tweede -.wek de eerste prijs in de wacht. I wist dat het een beste ram was. Of hij kampioen wordt, weet ik niet. 5,5 hij het niet wordt, ben ik niet teleurgesteld. Er kwam net al een Cees Kikkert werd met zijn ram kampioen van de oudere andere boer naar me toe die ook eerste was geworden in zijn rubriek. Hij vertelde dat we elkaar in de kam pioenspoule zouden treffen. Ik ben benieuwd wie wint.' Wieland zou aan het langste eind trekken. Zijn ram werd door de juryleden unaniem als kampioen oudere rammen aangewe zen. Fokker en mede-eigenaar Cees Kikkert: 'Met reservekampioen Van Heerwaarden was het een beetje een strijd. Hij won alle jaren, maar we konden nu goede tegenstand bieden. Dit is een complete ram. Vong jaar was hij de beste bij de 1 - jarigen.' Tien juryleden moesten de scha pen beoordelen. Kenmerken waarop werd gejureerd waren volgens Tjerk Santema: ras, ontwikkeling, lengte en bespiering. 'Het ras wordt door de kop uitgedrukt. Het is belangrijk

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 5