TEXELSE J COURANT 'I-Jat UJiUta mataan tl iQ<zan nn<z' Bach en Beethoven in concert nt?i A//A Lti 11 IttL&GI I lL/oot7/ I UI IO u„ Spion met geheugenverlies zoekt identiteit Film E Agenda teso VRIJDAG 14 SEPTEMBER 2007 Fij Roeper (links) en Diny Wild uit Wierden leerden elkaar 65 jaar geleden kennen toen ze elkaar als schoolmeisjes brieven gingen schrijven. (Foto Jeroen van Hollum/Boeldbank Texel) Het contact ontstond toen ze elkaar als schoolmeisje brieven schreven. 65 jaar later staat de vriendschap tussen Fij Roeper uit Den Burg en Diny Wild uit Wier den nog steeds fier overeind. Met een etentje vierden de twee dames afgelopen week hun bijzon dere jubileum. Dat ontstond in 1942 toen Roeper en andere kinderen in haar klas werden gestimuleerd brie ven met kinderen van de overkant te gaan schrijven. Roeper kwam in contact met Wild die destijds op een lagere school in Almelo zat. Het waren brieven zoals kinderen die schnjven, vertellen de dames. Veel 'en toen' erin. maar het klikte. Postzegels van twee en vijf cent moesten er destijds op de enve loppen en ondanks de oorlogsja ren werd de post over en weer bezorgd. Na de oorlog konden de twee elkaar voor het eerst ontmoeten. Wild maakte de destijds verre reis van Almelo naar Texel en werd bij de boot opgewacht door Roeper. Gehuld in een rode jurk met witte stippen betrad ze voor het eerst het eiland. Roeper: 'We hadden afgesproken dat ze zo'n jurk zou aantrekken, zodat ik haar kon her kennen.' Het was voor de twee al bij de boot meteen duidelijk, zij zouden het goed met elkaar kunnen vin den. Wild verbleef een week op de boerderij van de familie Roeper in Eierland, wat het begin een tradi tie werd. De Twentse is sindsdien jaarlijks een of meerdere malen op het eiland geweest en Roeper ging jaarlijks naar Almelo en later Wier den. 'We hebben geen jaar over geslagen', vertelt Wild. Voor zover bekend zijn de twee de enige van de toenmalig briefschrijvers die het contact nog steeds in ere houden. Mannen De band werd in de loop der jaren versterkt doordat beider mannen, Karei Roeper en Henk Jan Wild, het ook goed met elkaar konden vin den. 'Zij namen over en weer spul len mee om te klussen en ze gingen ook vaak jutten', vertelt Roeper. 'Een keer hadden ze op het strand een paar telefoonpalen gevonden en die werden onder de nieuwe auto naar huis vervoerd. Ik was boos daarover, maar zij wilden die palen per se meenemen.' Wild zegt zich in al die jaren nooit een toerist te hebben gevoeld. Zij en haar familie kwamen altijd als de vrienden van de familie Roeper. 'We vonden het bijvoorbeeld leuk om te kamperen, maar dat hebben we hier nooit gedaan. Dat deden we altijd bij ons in de buurt.' Met name de kinderen vonden het mooi op een boerderij te verblijven. Elkaar schnjven doen Wild en Roe per inmiddels niet meer. E-mailen is er ook niet bij, omdat beiden zich niet meer in een computer gaan ver diepen. Elkaar bellen daarentegen doen ze nog steeds en regelmatig. Tot hun spijt zijn de brieven van vroeger in de loop der tijd zoek geraakt. 'Geen idee waar die zijn gebleven, maar misschien komen ze nog wel eens tevoorschijn.' Het laatste zomeravondconcert van dit jaar staat in het teken van twee van de grootste componis ten uit de geschiedenis van de klassieke muziek: Bach en Beet hoven. Het vindt dinsdag plaats in het Hoornder kerkje en wordt verzorgd door Marijke van Koot- en (viool), Marjolein Dispa (altvi ool) en Michel Dispa (cello). De uitvoerende musici hebben alledrie een uitgebreid curriculum vitae. Van Kooten studeerde aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam bij Bouw Lemkes. Ze behaalde er in 1988 cum laude het diploma Uitvoerend Musicus met onderscheiding. Een jaar eerder was ze finaliste in het nationaal vioolcon cours Oscar Back. Ze won de Prijs van de stad Amsterdam, evenals de Europese Optiebeursprijs voor de beste vertolking van de speci aal geschreven concourscomposi tie. Ze ontving een beurs van het ministerie van WVC en vervolgde haar studie bij David Takeno in Lon den. Sinds 1989 speelt ze geregeld in het Nieuw Ensemble, Koninklijk Concertgebouworkest, de Amster damse Bachsolisten en het Com- battimento Consort Amsterdam. Ze is plaatsvervangend concertmees ter van het internationale Orches tra de Cadaques. Sinds 1993 is ze tevens eerste violiste van het Schönberg Ensemble. De afgelopen jaren heeft ze - onder meer tijdens de zaterdagmatinee in Amsterdam - de solowerken van Brio's Corale. het Kammerkonzert van Alban Berg en het Graal Theater van Saariaho vertolkt. Michel Dispa studeerde bij zijn vader Robert Dispa en bij Heinrich Schiff. Hij slaagde cum laude en won de Zilveren Vriendenkrans van het Amsterdams Concertgebouw. Dispa was jarenlang solo-cellist van het symfonieorkest van de Saarlan- discher Rundfunk in Saarbrücken, Cinema Texel heeft een groot deel van het programma van afgelopen week geprolongeerd. Dagelijks zijn er één of meer voorstellingen van The Bourne Ultimatum, het derde en laatste deel van de actie/thriller reeks The Bourne. Hoofdpersoon is Jason Bourne, een aan geheu genverlies lijdende spion, die toe is aan een volgende poging om meer te weten te komen over zijn eigen identiteit. Na een fatale schietpartij in Moskou reist hij de hele wereld af. van verscheidene steden in Europa, via Tanger naar New York, terwijl hij achtervolgd wordt door moorde naars van uiteenlopende groepe ringen. Evan Almighty is het vervolg op de succesvolle komedie Bruce Almigh ty. Steve Carell speelt wederom de rol van nieuwslezer Evan Baxter, die als nieuwbakken Congreslid van God (Morgan Freeman) de opdracht krijgt een ark te bouwen. Net als Noach moet hij de wereld redden van een grote overstroming. Bax ters familie denkt aanvankelijk dat hij gek is geworden, maar na ver- loop van tijd blijken er wel degelijk bijbelse motieven in het spel te zijn. In de serie De Volkskrant-filmavon den draait dinsdag voor het laatst Our Daily Bread. De Oostenrijkse filmmaker Nikolaus Geyrhalter trok voor deze documentaire twee jaar door Europa om met zijn camera te registreren hoe onze dagelijkse hap wordt geproduceerd. Het is een introductie in een bevreemdende, klinische, bijna angstaanjagende efficiënt geautomatiseerde wereld van computergestuurde sproei- installaties, eindeloze rijen bunge lende varkenskarkassen in gron dig schoongespoten koelhuizen, in reusachtige baden ronddobberende appels en landbouwmachines. Bratz - de film is gebaseerd op de gelijknamige poppen- en tele visieserie. Het verhaal gaat over vier onafscheidelijke vriendinnen, de Bratz, die alles samen doen en nooit ergens ruzie over hebben. Hun nieuwe middelbare school blijkt echter een compleet andere wereld dan ze gewend zijn. De tekenfilm De Simpsons is te zien in de originele, ondertitelde en de Nederlandse versie. Het verhaal gaat over de grote fout die Homer Simpson maakt, waardoor al het water van de stad Springfield vergif tigd raakt en iedereen genoodzaakt is op de vlucht te slaan. Op gezette tijden draait verder de nieuwe Dis- ney-film Ratatouille (Nederlands), over een kookgekke rat. Iedere maandag vertoont de bios coop een sneak preview, een film die officieel nog niet uit is en waar van de titel tot het laatste moment geheim blijft. Ook bioscoop De Kiekendief op vakantiepark De Krim vertoont soms films: op vrijdag en zaterdag het vijfde deel van Harry Potter en op zaterdag en woensdag Zoop in Zuid-Amerika. Het volledige pro gramma van beide bioscopen staat in de agenda elders in deze krant en op de site www.texelsecourant.nl. alsmede van het Zweedse kameror kest Camerata Roman. Tegenwoor dig wijdt hij zich - met wisselende gezelschappen - uitsluitend aan het solo- en kamermuziekrepertoire. Sinds 2003 is hij hoofd van de afde ling Klassieke Muziek en Directie aan het Prins Claus Conservatorium in Groningen. Marjolein Dispa studeerde bij Ervin Schiffer in Tilburg en Amsterdam, behaalde het diploma Uitvoerend Musicus met onderscheiding en het Hoger Diploma met grote onder scheiding aan het Koninklijk Con servatorium in Brussel. Met het Strijktrio Boussu was ze winnaar van het Charles Hennen Concours. Bovendien was ze prijswinnaar bij de Internationale Musiktage Goslar. Met het NOG Ensemble met Janine Jansen was Dispa laureaat bij de presentatieconcerten van het Neder lands Impresariaat. Sinds vele jaren maakt ze deel uit van Amsterdam Sinfonietta en is ze vaste rempla- gant bij het Combattimento Consort Amsterdam. Ze verleende mede werking aan radio- en televisieop namen en maakte diverse CD's met kamermuziek en solowerken. In het in 2003 opgerichte Trio Nabis werkt Dispa samen met klarinettist Lars Wouters van den Oudenweijer en pianist Jan Gruithuyzen. In 2004 startte ze met een concertserie rond de solowerken van Telemann en Bach. Ten slotte is ze als hoofd vakdocent altviool en kamermuziek verbonden aan het conservatorium in Amsterdam en geeft ze cursus sen in Duitsland, België, Frankrijk en Zwitserland. Het concert in het Hoornder kerkje begint dinsdag om 20.15 uur en is zoals gewoonlijk gratis te bezoeken. Aan het slot wordt gecollecteerd voor een bijdrage in de kosten. De organisatie is in handen van de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken. Subsidie voor expositie van professionals Wieneke Boon en Marian Smit krijgen van de gemeente €1.058, - voor het organiseren van de tentoonstelling van werken van professionele Texelse kunste naars en het opzetten van een atelierroute. De expositie in Tusse de Banke zou aanvankelijk tussen 30 augustus en 19 september worden gehouden, maar door vertragende rompslomp wordt het nu op zijn vroegst decem ber. De tentoonstelling werd altijd door de gemeente georganiseerd, maar die reke'nt dat niet meer tot haar taken, wat voor Boon en Smit aanleiding was zelf de draad op te pakken en als particuliere organi satie bij de gemeente om steun te vragen. Op grond van de verorde ning is het mogelijk de helft van de Skyblasters in Worsteltent Bij De Worsteltent aan de Smits- weg in de Dennen begint zon dag om 14.00 uur een optreden van bigband The Skyblasters uit Baarn. Het optreden vormt de afsluiting van het jaarlijks repeti tieweekend van de bigband. The Skyblasters bestaat uit onge veer 25 muzikanten en heeft met een trompet-, trombone- en sax- en ritmesectie een volledige bezetting. De band werkt met twee dirigenten, Jacco Minnaard en Joseph Custers (van Circus Custers). Het reper toire is zeer divers en loopt uiteen van klassieke stukken als Moan- in', Tuxedo Junction, Summertime, Birdland en Over the Rainbow tot eigen werk. Ook put de band uit het poprepertoire: Sledgehammer, Smooth, In the Stone. Englishman in New York. Naast een zo gevari eerd mogelijk repertoire besteden de leden veel aandacht aan presen tatie en uitstraling Het optreden duurt tot ongeveer 17.00 uur en is gratis toegankelijk. Als het weer het toelaat, vindt het optreden buiten plaats. Jug Bros De Texelse bluesband Jug Bros speelt zaterdag van 16.00 tot 18.00 uur op het terras van café De Kom buis op de haven van Oudeschild. Ploegwedstrijd Op land van de familie Rikken- berg aan de Oorsprongweg (nabij boerderij Overtoom) houdt de Oude Trekker en Motorenvereniging zon dag een ploegwedstrijd met heen- en weergaande en rondgaande ploegen. De wedstrijd begint om 13.00 uur, deelnemers kunnen vanaf 12.00 uur terecht. Er is catering aanwezig. FNV Vrouwen De FNV Vrouwen houden 25 sep tember de eerste bijeenkomst van dit seizoen. Er wordt een bezoek gebracht aan Flora aan de Pontweg. Dat kan op de fiets of met de auto. Er wordt om 13.30 uur vertrokken vanaf Sint Jan aan de Beatrixlaan in Den Burg. Na afloop van het bezoek wordt een kleine bespreking gehou den. Opgeven kan tot 22 september bij Annie Vlaming (tel. 319236) en Ria Witte (tel. 312271). Workshop tuinieren Tuinontwerpster Lindy Stroo ver zorgt op tuinboerderij De Halm aan de Hoofdweg op verzoek de work shop 'groene vingers en zo'. Dag en tijd wordt in overleg met de deelnemers bepaald. Opgeven kan via tel. 311270 of 06-20795770 en e-mailadres lindystroo@texeltuinen. nl. Een compleet cursusaanbod is te vinden op www.texeltuinen.nl. Kijkdozen in bibliotheek In het kader van de Kinderboe kenweek houdt de openbare bibli otheek in Den Burg voor jeugd van 8 tot 13 jaar een kijkdozen- wedstrijd. De kinderboekenweek, die dit jaar van 3 tot 13 oktober wordt gehou den, heeft als thema Sub Rosa, Boeken vol geheimen. De biblio theek roept kinderen op dit thema uit te beelden in een kijkdoos. Dat kan op verschillende manieren, bij voorbeeld met een verborgen schat, een dief die stiekem rondsluipt, een schrift met geheime liefdesbriefjes of andere zaken die niemand mag weten. Als het maar door een gat in de voorkant van een (schoenen)doos is te bekijken. De kijkdozen worden tijdens de kinderboekenweek tentoongesteld, zodat iedereen ze kan bewonderen. Aan het eind van de week bepaalt subsidiabele kosten toe te kennen, wat genoemd bedrag oplevert. Het begrip 'professioneel' heeft nogal eens tot verwarring geleid en is daarom in het betreffende col- legebesluit toegelicht. Om als pro fessioneel te worden aangemerkt, is het niet nodig dat men van de kunst leeft, maar dat men regelma tig kunstwerken produceert, naar buiten treedt met exposities, vak bekwaamheid heeft verworven door opleiding of zelfstudie en over een atelier beschikt. Voor zover de kun stenaars toch werk verkopen, wordt ervan uitgegaan dat de opbrengst wordt gebruikt voor de aanschaf van materialen en bekostiging van een eventuele opleiding. Als sprake zou zijn van werkelijke inkomsten, zou de tentoonstelling niet voor subsidie in aanmerking komen. Vrouwen van Nu De Cocksdorp De afdeling De Cocksdorp/Eier- land van NBvP Vrouwen van Nu begint het nieuwe seizoen dinsdag 18 september met een fietstocht. Om 9.30 uur wordt gestart vanaf het adres Stuifweg 58. Voor koffie, thee en een lunch wordt gezorgd. Opgave is mogelijk bij Judy Weg- gelaar. Haar telefoonnummer en e- mailadres staan in de inmiddels verspreide nieuwsbrief. Woensdag 26 september is er een bijeenkomst in het Eierlandsche Huis. Op het programma staat een modeshow. Deze begint om 20.00 uur. Mosselrit Leden van de MAB en eventuele andere liefhebbers van puzzelen en autorijden rijden zondag 16 sep tember de jaarlijkse Mosselrit. Deze gaat om 14.00 uur van start bij de firma Schoenmaker op het Wezen land in Den Burg. Inschrijven is daar mogelijk vanaf 13.30 uur. Na afloop wordt een maaltijd met mosselen geserveerd, beschikbaar gesteld door sponsor Dirk Slik. Koor zingt op Groeneplaats Op de Groeneplaats, tegenover het terras van De Lindeboom, verzorgt zaterdag het Bergerveer Huiskoor uit Bergen een optre den. Het concert duurt van 19.00 tot 20.30 uur. Het (gemengde) koor bestaat uit 45 enthousiaste zangers, die onder begeleiding van een accordeoniste een afwisselend, uitsluitend Neder landstalig programma brengen. Vaak vierstemmig worden smart lappen, zeemansliedjes en vrolijke zomerhits ten gehore gebracht. Het koor ontstond in 1994 en treedt regelmatig op in verzorgingshuizen, cafés en kerken, bij feesten en ver jaardagen en op festivals. Vrijdag 14 september: Op uitnodiging van TexelTango ver zorgt het dansduo Jur en Jonne een dansavond in Stayokay aan de Haf- felderweg in Den Burg. De workshop begint om 20.00 uur, deelname kost €10,-. Aansluitend begint een dans salon; de toegang bedraagt €5,-. In Cinema Texel draaien de volgen de films: Ratatouille (16.00 uur); De Simpsons (16.15 uur); Harry Potter (19.00. 21.45 uur); The Bourne Ulti matum (19.00, 21.45 uur); The Simp sons Movie (19.15 uur); Evan Almighty (21.30 uur). Zaterdag 15 september: In de schuur van RAB aan de Vlam- kast in Oudeschild kunnen van 9.00 tot 12.00 uur goederen voor de Lions- veiling worden ingebracht. De familie Uitgeest aan de Maaike- duinweg nabij De Koog houdt van daag open huis. Aanvang 11.00 uur. In huizen, schuren en tuinen van Den Hoorn wordt vandaag en morgen van 11.00 tot 17.00 uur de kunstmani festatie Klifhanger gehouden. Met deelname van 21 kunstenaars Op diverse locaties, waaronder dorps huis De Waldhoorn, is een catalogus verkrijgbaar. Van 11.00 tot 17.00 uur houden ver schillende hobbyisten en bedrijven in De Koog open dag. Gymvereniging Texel (GVT) geeft een open les KLC (kracht, lenigheid, con ditie). De les wordt gehouden in de Beatrixzaal in Den Burg en duurt van 13.30 tot 14.30 uur. Daarna is er een gyminstuif voor de jeugd. De eerste groep (in de leeftijd van groep 1 tot en met 3) kan van 15.00 tot 16.15 uur terecht. De hogere groepen van de basisschool van 16.15 tot 17.30 uur. De instuif is niet alleen bedoeld voor leden van de vereniging en is gratis toegankelijk. De Texelse bluesband Jug Bros speelt van 16.00 tot 18.00 uur op het terras van café De Kombuis op de haven van Oudeschild. Op de Groeneplaats, tegenover het terras van De Lindeboom, verzorgt het Bergerveer Huiskoor van 19.00 tot 20.30 uur een concert. Een extra attractie tijdens de kunst manifestatie Klifhanger in Den Hoorn vormt het kamerkoor Chavanon, een uit Den Haag afkomstig gezelschap van twintig geschoolde zangers en zangeressen. Overdag zingt het koor op wisselende locaties, 's avonds is er een concert in het Hoomder kerk je. Aanvang 20.00 uur. De entree is gratis; na afloop wordt gecollecteerd voor een bijdrage in de kosten. In restaurant Bosch en Zee nabij De Koog begint om 20.00 uur een darts- toernooi. Deelname is gratis. In Cinema Texel draaien de volgende films: Ratatouille (13.30, 16.00 uur): Bratz (14.00 uur); De Simpsons (16.15 uur); Harry Potter (19.00 uur); The Bourne Ultimatum (19.00. 21.45 uur); The Simpsons Movie (19.15 uur); Evan Almighty (21.30 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krim draait Zoop in Zuid-Amerika (15.00 uur). Zondag 16 september: In huizen, schuren en tuinen van Den Hoom wordt ook vandaag (van 11.00 tot 17.00 uur) de kunstmanifestatie Klifhanger gehouden. Met deelnam» van 21 kunstenaars Op diverse loca ties, waaronder dorpshuis De Wald hoorn, is een catalogus verkrijgbaar Op land van de familie Rikkenberg aan de Oorsprongweg begint om 13.00 uur een ploegwedstrijd van de Oude Trekker en Motorenvereniging. Bij de Worsteltent aan de Smitsweg I begint om 14.00 uur een optreden van bigband The Skyblasters. De toe gang is gratis, bij goed weer vindl het optreden buiten plaats. Leden van de MAB en andere lief hebbers van puzzelen en autorijden I rijden de jaarlijkse Mosselrit. Deze gaat om 14.00 uur van start bij de firma Schoenmaker op het Wezenland in Den Burg. Inschrijven is mogelijk vanaf 13.30 uur. Na afloop wordt een maaltijd met mosselen geserveerd, beschikbaar gesteld door sponsor Dirk Slik. In Cinema Texel draaien de volgende films: Ratatouille (13.30, 16.00 uun. Bratz (14.00 uur); De Simpsons (1615 uur); The Bourne Ultimatum (1900 21.45 uur); The Simpsons Movie(19.15 uur); Evan Almighty (21.30 uur). Maandag 17 september: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst bestemd voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. In De Wielewaal in De Waal word! vanaf 19.30 uur een bridgedrive gehouden. Deelname kost €2.50 pp De afdeling Texel van de NBvP Vrou wen van Nu houdt een bijeenkomst in de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Deze begint om 20.00 uur. Geertje van Lingen geeft een lezing over welzijn en ouderenzorg in Brazilië. In Cinema Texel draaien de volgende films: The Bourne Ultimatum (19.00. 21.45 uur); The Simpsons Move (19.15 uur); sneak preview (21.30 uur) The Bourne Ultimatum. Dinsdag 18 september: De afdeling De Cocksdorp/Eiertand van NBvP Vrouwen van Nu begint het nieuwe seizoen met een fietstocht Om 9.30 uur wordt gestart vanaf hel adres Stuifweg 58. Opgave bij Judy Weggelaar In De Buureton in Den Burg begint orr 18.00 uur het maandelijks diner var. de Stichting Welzijn Ouderen Texef Deelname kost €7,50, opgeven kan viatel. 312696. In het kerkje van Den Hoorn begint om 20.15 uur een concert van Marijke van Kooten (viool), Marjolein Dispa (cello) en Michel Dispa (cello). De toegang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehouden. In Cinema Texel draaien de volgende films: The Bourne Ultimatum (20.00 uur); Our Daily Bread (20.15 uur). Hoogwater te Oudeschild Za. 15 11.14 en 23.30 u. Zo. 16 11.50 en 23.47 u. Ma. 17 12.04 en 00.00 u. Di. 18 12.36 en 23.50 u. Wo. 19 12.50 en Do. 20 00.40 en 13.34 u. Vr. 21 02.04 en 14.44 u. Aan het strand Is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 16 septem ber op om 7.14 en gaat onder om 19.57 uur. woensdag 19 september nieuwe maan. Om de drukte de baas te kunnen zet TESO af en toe een extra boot in. Dat gebeurt vandaag (vrijdag) en maan dag van 9.30 tot 16.00 uur en zondag van 14 30 tot 20 00 uur Er is dan lede half uur een afvaart, zowel vanuit Dei Helder als vanaf Texel. Toch moe ten automobilisten vrijdag rekening houden met wachttijden van een hal uur. Deze kunnen op Texel ontstaan tussen 9.00 en 11.00 uur en in Den Helder tussen 12.00 en 15.00 uur Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. Kookcursus voor mannen De Stichting Welzijn Ouderen Texel verzorgt de komende tijd een kook cursus voor mannen. Reden is dat veel mannen het moeiiijk blijken te vinden een warme maaltijd te bereiden, terwijl dat juist belangrijk is om zo lang mogelijk zelfstandig te kunnen blijven wonen. Sam? koken, samen plezier hebben het gezamenlijk verorberen van klaargemaakte maaltijden staan 't dens de cursus voorop. De cursus duurt acht lessen en vindt plaats in de keuken van scholengemeen schap De Hogeberg. Deelnamekost €52,-, exclusief de ingrediënten Aanmelden kan via tel. 312696 per e-mail: swot@texel.com. een deskundige jury welke dozen een prijs krijgen. De kijkdozen moe ten voor 3 oktober zijn ingeleverd bij de bibliotheek in de Drijverstraat 7 in Den Burg Vredeszondag In verband met vredeszondag houden de oecumenische ker ken zondag geen eigen diensten. In plaats daarvan worden in de rooms-katholieke Kerk in Den Burg en de hervormde kerken van De Cocksdorp en Den Hoorn speciale vredesdiensten gehou den met als thema Vechten voor vrede. Vredeszondag is onderdeel van de vredesweek, die dit jaar voor de veertigste keer wordt gehouden. Naar aanleiding van het thema stel len kerkgangers zich drie vragen; 'wat voor vrede hebben wij voor ogen?', 'voor wiens vrede willen wij ons inzetten?' en 'met welke midde len willen wij voor vrede vechten?. De dienst in Den Burg wordt geleid door dominee Duinkerken-Visser I» De Cocksdorp gaat dominee D? Braanker voor en in Oosteretf dominee Barnard. Alle dienst? beginnen om 10.00 uur, oppas? nevendienst voor kinderen zijn gere geld. Tijdens de diensten wordt e? collecte gehouden voor de Wik» Ganzen. Vrouwen van Nu afdeling Texel De afdeling Texel van de Vrouwen van Nu houdt maanoS een bijeenkomst in de Buureton aï de Beatrixlaan in Den Burg. D# begint om 20.00 uur. Geertje if Lingen houdt een lezing overwelft1 en ouderenzorg in Brazilië.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2