J Mexicaan ambassadeur halve marathon German Silva heeft zijn hart aan Texel verpand Sp°rt De Koog na valse start overtuigend langs ZDH Texel '94 verslaat op eigen veld koploper Winkel 3 5, I EXELSE j COURANT Trefzeker SVO verliest toch G-team verliest in Amsterdam -n i OP H 0 00 m m DINSDAG 18 SEPTEMBER 2007 De Texel Halve Marathon, die zon- 30 september start vanaf de boot, heeft een opvallende ambas sadeur: German Silva, tweevoudig winnaar van de beroemde mara thon van New York. Getrouwd met oud-Texelse Miranda Luiken heeft de Mexicaan een bijzondere band met het eiland. Regelmatig vliegen ze even de oceaan over voor een bezoekje. Over de eer ste editie van de halve marathon is Silva lyrisch: 'Texel heeft alles watje als hardloper wenst.' Toen hij als loper nog aan de top stond, kwam hij al regelmatig op en werkte hier heel wat kilo meters af. 'Het is de ideale trai- mgslocatie. Strand, duinen, bos, fietspaden... Een zeer inspirerende omgeving om te trainen. Soms liep ;k zo te genieten, dat alles vanzelf leekte gaan. Je voelt tijd en afstand bijna niet.' Tot verrassing van andere deelne mers duikt Silva, als hij op het eiland is, soms op in wedstrijden. afgelopen zomer in een cross door de duinen bij De Koog. De toppers keken elkaar verbaasd aan: was toch dat mannetje dat van hen weg snelde? Na afloop waren ze zeer vereerd dat ze het tegen de Mexicaanse vedette hadden mogen opnemen. Rugblessure Texel en hardlopen. Beide elementen lopen als een rode draad door zijn levensverhaal. Tijdens een vakantie op het eiland met Miranda en de twee kinderen, afgelopen zomer, is het tijd voor een hernieuwde ken- nsmaking. Silva vertelt hoe hij het hem na zijn victories in New York f94 en '95) is vergaan. Op de Olym- psche marathon in Atlanta ('96) ein digde hij nog als zesde en in Boston iep hij een persoonlijk record van 2.08.56. Hij nam nog deel aan het WK in Göthenborg, maar tijdens De openingsfase was voor ZDH, dat gemotiveerd door de verras sende koppositie binnen twintig minuten twee doelpunten scoor- Maar De Koog stelde snel de op zaken en speelde de thuisploeg met overtuigend spel naar een kansloze nederlaag (2- De derby in Den Hoorn - alweer de tweede in drie competitieronden - begon met een vertraging van ruim dne kwartier. Hoewel ZDH de avond avoor nog contact met hem had gezocht, kwam de scheidsrechter zonder opgave van redenen niet ien. Een alternatief was niet zomaar voorhanden. Uiteindelijk Meek ZDH-bestuurslid Ton Arnout, met instemming van beide partijen, bereid de wedstrijd te leiden. Hij weet zich uitstekend van die taak. Seide trainers hadden een enorme selectie tot hun beschikking. Trainer van der Park kon het zich permitteren dragende krachten als Peter Koorn en Maurice de Groot ut het elftal te laten. De Groot, die tte afgelopen jaren vele doelpunten toot zijn club maakte, kwam zelfs bemaal niet in actie. 'Gedurfd, "aar consequent', meldde aan voerder Arnold 'Kets' Kaercher na Pfoop. 'Hans kreeg de afgelopen Ten nogal eens de kritiek dat hij ouwe hap altijd maar opstelde. Nu heeft hij laten weten ook de trai ningsopkomst te laten meetellen. En dat heeft hij vandaag gedaan.' ZDH startte voortvarend en maakte Tt De Koog meteen knap lastig, "et aanvallend en verzorgd voetbal German Silva met echtgenote Miranda, dochter Zyanya (11) en zoontje Riwan (7) tijdens hun vakantie op Texel afgelopen zomer. de marathon van London in 1999 ging het mis. Met rugpijn stapte hij na 35 km uit de race. 'De finish heb ik gezien in een pub, dat was toen de beste plek', grijnst hij. De blessure verergerde en zorgde dat hij zijn oude niveau nooit meer wist te halen. Passie Hardlopen bleef echter zijn grote passie. Terug in Mexico begon hij met de begeleiding van talentvolle lopers. De door hem gecoachte atlete Ana Guevara behaalde zilver tijdens de Olympische Spelen van Athene ('04) en met Madai Perez gaat hij volgend jaar voor goud op de Olympische marathon van Bejing. Van zijn naamsbekendheid maak te Silva gebruik door samen met Miranda .in zijn vaderland wedstrij den te organiseren en een trainings centrum op te zetten. Inmiddels zijn dat er zelfs twee: in Toluca (bij Mexi co City) en in San Luis Potosi (in het noorden). Zijn ervaringen worden daar op anderen overgebracht met een zelf ontwikkeld concept, onder de naam German Silva Coaching. Hij zweert bij een persoonlijke aan pak. 'De meeste mensen willen gewoon hard lopen. Maar wie zich blind staart op een tijd, raakt eerder overtraind. Daarom ga ik eerst met iemand in gesprek, om erachter te komen welke training bij hem of haar past. Ik wil mensen motiveren, zodat zij zichzelf beter leren ken nen', vertelt hij gedreven. Als zijn 'klanten' het hardlopen in hun dage lijks leven hebben weten te integre ren, zodat trainen geen opgave is maar voldoening geeft, is Silva een tevreden mens. Taakverdeling Echtgenote Miranda ven/uit in de organisatie een voorname rol. 'We verdelen de verantwoordelijkheid. Zij regelt vooral de evenementen en competities. Ik begeleid atle ten en stuur de coaches van de trainingscentra aan.' Toen German Silva zelf nog in de top meedraaide, was Miranda zijn manager die alles rond de wedstrijden regelde. Haar positie in het atletiekwereldje heeft ze intussen met verve uitgebouwd. Niet alleen in Mexico, maar ook via allerlei buitenlandse contacten. Die taakverdeling komt ook naar voren tijdens hun vakantie bij een clinic voor Texelse hardlopers. In het weelderig groene bos bepaalt German het tempo van de groep en geeft aanwijzingen. Miranda legt contacten met de organisatie en maakt foto's voor het programma blad en de website www.texelhal- vemarathon.nl. 'Ik hoop dat het een groot succes wordt', zegt ze tussen het kiekjes maken door. Op 30 sep tember zal ook zij weer van de partij zijn. De kinderen blijven in Mexico, die moeten naar school. Halve marathon Met mensen van de atletiekver eniging filosofeerde Silva wel eens over een (halve) marathon op het eiland. Hier zou toch een schit terend parcours kunnen worden uitgezet. Naast de jaarlijkse halve marathon in het polderlandschap rond De Waal - waar Miranda haar jeugd heeft doorgebracht - zou een tocht vanaf de boot door bos en duin en over het strand tot de ver beelding spreken. Straks, op zondag 30 september, is het dan zo ver. Inderdaad blijkt de aantrekkingskracht groot: 'Verras send hoe snel de deelnemerslijst is volgeraakt. Voor een nieuw evene ment is dat denk ik een record!' Enthousiasme Voor zijn ogen ziet hij al hoe straks ruim 1.300 lopers het bovenste autodek van de Dokter Wagenma ker afstormen. Hij zal er zelf eentje van zijn, want lopen zit nu eenmaal in zijn bloed. Zijn prestatie is ditmaal ondergeschikt; op de eerste plaats voelt hij zich ambassadeur. 'Voor het eiland is dit geweldig. Ik ver wacht dat het een evenement wordt waarvoor ook veel met-sporters naar de finish in Den Burg zullen komen. Ik ben blij dat de atletiekver eniging dit zo heeft opgepakt. Het maakt veel enthousiasme los, merk ik. Het gevoel van al die lopers die er nu al zoveel zin in hebben, straalt positieve energie uit. Als ik hier ben, wil ik graag helpen. Het is fijn om samen iets moois van de grond te brengen en daarvan te genieten.' Texel Halve Marathon: zondag 30 september, start 13.25 uur vanaf de Teso-boot. Parcours via Den Hoorn, bos, duin en strand naar Den Burg (Groeneplaats). Finish 10 km vanaf 14.00 uur, finish 21 km vanaf 14.30 uur. Tekst en foto's Frans Hopman marathon de Texelse hardlopers in De Dennen als voorbereiding op de halve werden direct enkele goede kan sen gecreëerd. De thuisploeg werd daarbij geholpen door de tegen standers, die aanvankelijk niet erg bij de les waren en zich geregeld de bal lieten ontfutselen door de fel storende Zwaluwen. Al na een minuut of drie was ZDH dicht bij een doelpunt, toen Mike de Bruijn goed doorzette en Jelmer Bomas buiten bereik van keeper Steven van Beek op de kruising schoot. Niet veel later lieten de middenvelders van De Koog zich overbluffen door hun collega's van de thuisploeg, waarna Wim Ridderinkhof met een bekeken steekpassje Jelmer Bomas vrij voor het doel zette. De topschutter van ZDH rondde bekwaam af: 1 -0. Nog geen tien minuten later stond het al 2-0. De Bruijn werd na een lange rush binnen het strafschopgebied een penalty door Koger keeper Steven gevloerd door keeper Steven van Beek, waarna Bomas de penalty koel benutte. Het was alweer zijn achtste treffer in drie duels. De Hoornders maakten daarna de fout achterover te leunen. Tot geluk van De Koog, dat zich vermande en de tegenaanval zocht. Nadat Bart-Jan Grisnigt door een valpartij van ZDH-verdediger- Erik Wuis de ruimte kreeg te schieten en doel trof, werd steeds duidelijker dat niet de gasten maar de gastheren een moeilijke middag tegemoet gingen. ZDH begon steeds onrustiger te voetballen en slaagde er nog maar zelden in een knappe aanval op te zetten. Toch had Ridderinkhof zijn ploeg halverwege de eerste helft weer wat lucht moeten geven, maar hij schoot van dichtbij hoog over het doel. Wouter Kuip scoorde uit de worden Taxa/) eerste de beste aanval van De Koog 2-2. Op slag van rust maakte Roelof Siebinga het mooiste doelpunt van de wedstrijd. Hij zag tegenstander Mike de Bruijn wegglijden en aarzel de geen moment. Vanaf ruim twintig meter krulde hij de bal onhoudbaar in de kruising: 2-3. Met spits Ruud Hof als vervanger voor middenvelder Wim Ridderink hof hoopte ZDH na rust het heft weer in handen te nemen. De ploeg bleek echter te afhankelijk van top schutter Bomas, die door een pijn lijke hamstring niet zijn gebruikelijke niveau haalde. Directe tegenstander Nico Schot speelde daar handig op in door Bomas met sarrende opmerkingen verder uit zijn spel te halen. Toen de ZDH-spits even later ook nog met een pijnlijke hand het veld moest verlaten, was de strijd al bijna beslist. De Koog hield het hoofd koel en was soepel combinerend de baas op het middenveld. Het enige ver wijt dat de gasten te maken viel, was dat bij aanvallende acties de precisie vaak ontbrak, waardoor er weinig kansen ontstonden en ZDH hoop mocht blijven koesteren. In de laatste tien minuten perste de thuisploeg er nog een slotof- fensief uit. Het eerste gevaarlijke moment ontstond toen Kaercher de bal achterwaarts wegkopte en bijna zijn eigen doelman passeerde. De Bruijn wurmde zich daarop op de achterlijn tussen twee verdedigers door en probeerde de keeper te verrassen in de korte hoek. Hij had daarbij geen oog voor medespeler Hof, die volledig vrij stond. Even later werd De Bruijn op de rand van het strafschopgebied gestuit door Schot en kreeg ZDH een vrije trap. Een kansrijke plek, maar na wat duw- en trekwerk tussen Hoornders en Kogers die een plekje zochten in het muurtje dat Van Beek voor zich optrok, had Maurits Lap geen suc ces. In de tegenaanval schoot Pim Siebinga via de binnenkant van de paal wél raak: 2-4. ZDH zakte door de nederlaag naar de vijfde plaats. De Koog staat met een iets beter doelgemiddelde nu vierde, maar is nog in afwachting van een beslissing van de KNVB over de gestaakte wedstrijd tegen Wiron van twee weken geleden. Datzelfde Wiron is zondag in Den Oever de tegenstander van ZDH. De Koog ontvangt koploper Water vogels. Texel'94 heeft zondag op eigen ve'd met 3-0 van koploper Winkel 9ewonnen. Een belangrijke over winning, want daarmee behielden fe Texelaars aansluiting met de kop van de ranglijst. j£ tegenstelling tot de teleurstel de wedstrijd van vorige week ?ngen de gastheren voortvarend start. Een belangrijke steun in te rug vormde daarbij de terugkeer fan Martin Koorn, die hersteld was een blessure. Bijgestaan door tijn secondanten Stephan Vlaming Pieterjan Eelman speelde hij een d<e wedstrijd op het middenveld, kfs met de wind in de rug had- kn de bezoekers in de eerste helft Jdg of mets in te brengen. De Visclub daarentegen kon zorg- dig van achteruit aan de aanval touwen. Helaas voor de Texelaars ^dden de spitsen hun vizier aan vankelijk nog niet op scherp staan. Ook uit de hoekschoppen konden ze in het eerste kwartier geen voor deel halen. Martin Koorn en Pieter jan Eelman waren met hun schoten nog het dichtst bij een doelpunt, terwijl een voorzet van Stephan Vla ming rakelings over het doel werd gekopt. Hierna plaatsten de bezoekers enkele ongevaarlijke tegenstoot- jes. Vijf minuten voor rust mochten ze een vrije trap nemen, maar die werd naast geschoten. In de laatste minuut van de eerste helft raakte de keeper van Winkel licht gebles seerd toen hij en een verdediger elkaar bij een actie van de Texelse aanvaller Joey van der Vis in de weg liepen. Kort hierop floot scheids rechter Snijders uit Wieringerwaard voor de rust. In de tweede helft kozen de Texe laars met de wind in de rug direct de aanval. Dat resulteerde na vijf minu ten in een voorsprong. Joey van der Vis was het eindpunt van een goed opgezette aanval. Hij rondde uitste kend af. In het vervolg was Texel'94 heer en meester. Martin Koorn vergrootte de voorsprong uit een penalty, toegekend na een hands bal. Even later kopte hij een voorzet fraai in (3-0). Tussendoor konden de Texelse supporters genieten van twee mooie acties van Yvo Barends vanaf de rechterkant. Uit de enige knappe aanval van Winkel werd de bal via de lat over het doel gekopt. In het resterende deel van de wed strijd speelde Texel'94 erg verzorgd en kreeg de ploeg meerdere kansen de voorsprong verder uit te bouwen. Tien minuten voor het einde ging Barends, zwaar gehinderd door een verdediger, alleen op het doel van Winkel af. Helaas faalde hij in de afronding. In de slotfase kwamen Rick den IJzerman en Jacob Krijnen einde van de wedstrijd, nog in het veld voor Leon Zijm en Texel'94, dat door de zege naar Joey van der Vis. Na enkele minu- de gedeelde tweede plaats klom, ten blessuretijd te hebben bijgeteld, speelt zondag in Julianadorp tegen floot de scheidsrechter voor het JVC. Het G-team van Texel'94 is het seizoen begonnen met een neder laag. In Amsterdam-Geuzenveld werd het zaterdag 5-3 voor de gastheren van Eendracht'82 G2. Texel'94 miste bij de competitiestart maar liefst vier spelers; Raymond Molanus, Martijn Verbeeke, Peter Tuitman en Mark Stolwijk. Coach Klaas van den Berg had daarom een beroep gedaan op junior Twan Weijers. Eendracht'82 was een oude bekende voor de Texelaars, zij het dat in het verleden vooral tegen het eerste team werd gespeeld. Ook het tweede team bleek behoorlijk sterk. Al binnen een paar minuten werd het 1-0 voor de Amsterdam mers, die handig profiteerden van een valpartij van Jos Bakker. Broer Paul schoot zijn ploeg even later uit een voorzet van Twan Weijers weer op gelijke hoogte. In het ver volg ontspon zich een leuke eer ste helft, met kansen voor beide teams. Eendracht nam dankzij een afstandschot waarop keeper Peter SVO scoorde zondag drie keer tegen Oudesluis, maar moest het dubbele aantal doelpunten incas seren, waardoor de tegenstander met de overwinning aan de haal ging. 'Al met al hebben we er iedere keer nog drie gemaakt. Maar na drie wedstrijden heb ben we nog maar één punt', ver zuchtte trainer Jitze Beintema na afloop. Omdat in Oudesluis enkele belang rijke spelers ontbraken, speelden de Oosterenders met een aangepaste opstelling. Daarin maakte A-junior Pieter Aris de Vries zijn debuut in het basisteam. Als rechtsback kreeg hij een verdedigende taak. In de eerste helft ging het spel op en neer en kregen beide ploegen kansen. Nadat een bijna zeker doel punt van Ed de Vries nog door de keeper was voorkomen, was het na een verdedigingsfout bij SVO aan de andere kant wel raak. Oudesluis profiteerde koelbloedig: 1-0 De gasten zaten met bij de pakken neer en bleven de aanval zoeken. Rut- ger Zoetelief en Ger Vlaming waren dicht bij een doelpunt, maar het was vlak voor rust opnieuw Oudesluis dat scoorde. Ook in de tweede helft ging Oosterend naarstig op zoek naar een doelpunt, maar was Oudesluis een stuk trefzekerder. Pas bij de stand 4-0 kon de ploeg iets terug doen. Uit een mooie voorzet van Sil van Dijk scoorde Chris Ellen. Gezien het wedstrijdbeeld durfde Oosterend weer hoop te koesteren. Het doelpunt viel echter weder om aan de verkeerde kant. Daarna kreeg Van Dijk het op zijn heupen. Tweemaal soleerde hij helemaal op eigen kracht door de verdediging van Oudesluis en beide malen rond de hij af door de bal keurig langs de keeper te tikken. Toen de kee- Programma zaalvoetbal Woensdag 19 september: 17.10 Koog C1 -Klif C1 Douma 17.50 ZDH C1 -Sportsh. C1 Douma 18.30 Klif C2-Sportsh. C2 H'dijk 19.20 Klif dames 20.10 Mantje 4-Krim 6 Douma 21.00 Knm 5-Klif 6 Kikkert 21.50 Texel 3-Klif 4 Kikkert Zaaldienst: RAB Donderdag 20 september 18.15 RAB C2-SVO C1 Jongedijk 19.00 Koog 4-Texel 5 Douma 19.50 Koog 3-Klif 5 Douma 20.40 Klif 3-Klif 2 Arnout 21.30 SVO 3-Texel 2 Arnout Zaaldienst: Texel Vrijdag 21 september: 17.10 Sportsh. E1 -ZDH E1 J'dijk 17.50 SVO E1-Klif E1 SVO 18.30 Krim 3-RAB 2 Bakker 19.20 Texel 1-Hinksport 2 Kuipers 20.10 Sportsh.1-SVO 1 Hoogendijk 21 00 Klif 1-SVO 2 Kikkert 21.50 Mantje 1-Koog 1 V onk Zaaldienst: SVO Uitslagen: E-jeugd Sportshop E1-SVO E1 9-2. Mantje El-Klif El 0-3. D-jeugd RAB Ol-Klif D1 8-0. SVO D1-Mantje D1 15-1 C-jeugd. Sportshop C2-RAB C1 2-1 Tweede klasse. Krim 5- Mantje 4 3-7, Krim 6-Texel 3 2-6, Klif 4-Koog 3 0-1, Texel 5-Klif 5 12-3. Eerste klasse. RAB 5-RAB 4 8-2, SVO 3-Sportshop 2 2-3, Krim 4-Klif 3 1-7. Hoofdklasse. Koog 1-Sportshop 1 1-3, RAB 2-Klif 1 0-6, Krim 1-Mantje 2 8-1, Krim 2-RAB 1 1-4, SVO 1-Mantje 1 5-9 Succes voor boogschutters Boogschutters van De Eiland- schutters bezochten zondag HBV Robin Hood in Steenwijk. De Texelse schutters gingen met meerdere prijzen, waaronder twee eerste, naar huis. Ter gelegenheid van het veertigjarig jubileum had Robin Hood een toer nooi uitgeschreven over verschil lende disciplines. Vooral de jeugd van Texel was succesvol. Erik van Gils behaalde een eerste plaats bij de aspiranten barebow, Rick Gulde- mond werd tweede bij de junioren barebow. Recurveschutters Ester van Gils en Sanne van Gerven leg den beslag op de tweede en derde plaats bij de aspiranten. Ineke Zijm werd tweede bij de dames recurve. Gert Jan Schoort wist de recurve short metric op zijn naam te zetten. per van de gastheren daarna een terugspeelbal opraapte, rekenden de Oosterenders op een vrije trap vlak voor het doel van Oudesluis. De scheidsrechter onderkende het onreglementaire van deze actie echter niet, waardoor een uitste kende doelkans verloren ging. Deze teleurstelling was te veel voor de gasten, die ook nog een zesde tref fer tegen kregen (6-3). Zondag krijgt Oosterend bezoek van KSV, dat samen met Watervogels en Succes de koppositie deelt. Voetbaluitslagen Zaterdag 15 september: Oosterend A1 -W'meer A1 4-0 De Koog A1 -Dindua A1 5-1 Texel'94 B1-BKC B1 0-3 Callantsoog B1-Texel'94 B2 uitgesteld Texel'94 B3-WGW B2 1-0 Texel'94 B4-SVAP74 B1 0-12 Oosterend B1 -BKC B2 16-0 Uitgeest MB1-Oosterend MB1 7-0 Texel'94 C1 -JVC C1 3-2 Texel'94 C2-Succes C1 0-7 Oosterend C1 -JVC C2 1-5 Succes C2-ZDH C1 1-10 Koedijk MC 1-Texel'94 MC1 3-1 Alcmaria MC1-Texel'94 MC2 10-1 Texel'94 D1-ZAP D1 3-1 VZV D1-Texel'94 D2 7-1 Den Helder D6-Texel'94 D4 5-2 DWOW D1-De Koog D1 5-0 Eendracht'82 G2-Texel'94 G1 5-3 Texelse pupillencompetitie: AZ-Roda 2-12 SVO F1-Utrecht 1-3 De Koog F1 -Heerenveen 9-1 Vitesse-Terschelling 4-1 Barcelona-Vlieland Ö-9 Valencia-ZDH E1 3-2 Ameland-SVO E1 3-2 Espagnol-De Koog E1 6-5 Real Madrid-ZDH E2 5-6 Zondag 16 september: Texel'94-Winkel 3-0 ZDH-De Koog 2-4 Oudesluis-Oosterend 3-6 DWOW 4-De Koog 2 5-6 Texel'94 2-Vitesse'22 4 5-3 Texel'94 3-Uitgeest 7 2-2 Oosterend 2-Con Zelo 3 2-3 De Koog DA1 -Berkhout DA1 1 -5 Oosterend DA1 -Twisk DA1 2-3 Texelse recreatiecompetitie: Texelse Boys-De Koog 5-3 Texel-Oosterend 4-2 Voetbalprogramma Zaterdag 22 september: SVAP'74 3-Oosterend 3 Texel'94 A1-Jong Holland A2 Vrone A2-De Koog A1 Dindua A1 -Oosterend A1 BOL B1-Texel'94 B1 Texel'94 B2-Vïctona O. B1 HCSC B2-Texel'94 B3 JVC B4-TexeP94 B4 DWOW B1-Oosterend B1 Oosterend MB1-Vitesse MB1 LSW C1-Texel'94 C1 Den Helder C2-Texel'94 C2 Schagen C2-Texel'94 C3 Succes C1-De Koog C1 ZDH C1-Oosterend C1 Texel'94 MC1-Meervogels MC1 Texel'94 MC2-SRC MC1 Schagen D1 -Texel'94 D1 Texel'94 D2-Dirkshorn D1 DWOW D3-Texel'94 D3 Texel'94 D4-JVC D5 De Koog D1-W'meer D1 Oosterend D1-SRC D3 Texel'94 G1-Batavia G1 14.30 14.30 14.30 14.30 12.15 14.30 13.30 12.30 13.30 14.30 14.45 14.30 14.45 13.30 11.30 13.00 13.00 11.30 11.30 10.00 11.30 12.00 11.45 11.30 Texelse pupillencompetitie: Heerenveen-SVO F1 9.00 Utrecht-AZ 9.00 Roda-Vitesse 9.00 Terschelling-De Koog F1 9.00 De Koog E1-Ameland E1 10.00 SVO E1-Valencia 10.00 ZDH E1-ZDH E2 10.00 Sevilla-Barcelona 10.00 Vlieland-Real Madrid 10.00 Zondag 23 september: JVC-Texel'94 De Koog-Watervoqels Wiron-ZDH Oosterend-KSV KGB 4-Texel 94 2 Den Helder 4-Texel'94 3 De Koog 2-VZV 4 Succes 5-Oosterend 2 West Frisia DA1-De Koog DA1 Always F. MA1-Texel'94 MA1 14.00 14.00 14.00 14.00 12.00 12.00 11.00 11.00 11.00 14.00 Texelse recreatiecompetitie: Oosterend-Texelse Boys 10.30 De Koog-Texel 10.30 Breuer zich verkeek opnieuw de lei ding, waarna Paul Bakker de bal na een dieptepass van Simon Kramer schitterend in de linkerhoek schoot. De tweede helft begon desastreus voor Texel'94 Door slordig af te trappen en een fout van de keeper werd het al binnen enkele seconden 3-2 voor de thuisploeg. Even later schoot één van de Amsterdammers de bal bij een vrije trap hard door de muur in het doel. Het zou nog erger worden voor Texel'94, dat een afstandschot in de kruising zag belanden. In het restant deden de Texelaars hun uiterste best er nog iets van te maken, maar meer dan een doelpunt van Paul Bakker uit een voorzet van Jimmy Ponniah leverde dat niet op Zaterdag speelt Texel'94 thuis tegen Batavia'90 uit Lelystad.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 5