Texel Halve Marathon direct al een Kippenvel van begin tot eind' groot succes Kinderen lopen hard in 'kidsrun' Hf - (IJ Keukencentrum Texel Heren Tevoko winnen van HCSC TEXELSE 7 COURANT Of het nu deelnemers, toeschou wers of organisatoren waren, ieder een die je sprak noemde de Texel Halve Marathon al bij de eerste editie een groot succes. Dat begon eigenlijk al voor de start. De samen komst van zo'n 1350 lopers op het bovendek van de Schulpengat was op zijn minst een bijzondere ervaring en eigenlijk nauwelijks te vergelijken met andere evenemen ten. Samen zorgden ze voor een enorme kakofonie, waarin het moei lijk was je verstaanbaar te maken. Spectaculair ook was het vertrek, na het startschot van gedeputeer de Sascha Baggerman, dat werd gevolgd door een langdurig loeien van de scheepstoeter, Het bonte gezelschap werd aangemoedigd door honderden toeschouwers, die een plekje hadden gezocht tus sen de oprijbrug van de boot en de stoplichten, enkele honderden meters verderop. Bijna symbolisch voor het succes van het evenement was dat direct na het startschot de grijze lucht openbrak en de zon doorkwam. Om niet snel te vergeten was ook de doorkomst na zo'n 4 kilometer in Den Hoorn, waar zo mogelijk nog Ook in het bos werden de deelnemers enthousiast aangemoedigd. foorafgaand aan de start van de ■slve marathon vond in het centrum Den Burg de 'kidsrun' plaats, tachtig kinderen van 3 tot en 15 jaar liepen twee rondjes van s 'otaal 1.250 meter. Aangemoe- door het talrijke publiek werd 3 snel gelopen. De snelste drie °Pers per categorie kregen een rtis, alle deelnemers ontvingen een fetinneringsmedaille. Uitslagen: Meisjes tot en met 8 jaar: 1 .Sterre Kiltz (5.40), 2.Michelle van Bennekom, 3.Claire Smits. Jongens tot en met 8 jaar: 1 .Stijn Kiltz (5.45), 2.Bas van der Velden. 3.Sil van Heerwaarden. Meisjes 9 en 10 jaar- I.Yasmin van Keppel (5.34), 2 Lisa van Dooi|eweerd, 3.Caitlin Ellen. •Jongeas 9 en 10 jaar 1 Nikay Sangers (4 56). 2.Wessel Kiltz. 3.Teun Eelman. Meisies 11 en 12 jaar: I.Katja van Dooijeweerd (5.27), 2.Marloes van Rongen, 3.Anna van der Duim. Jongens 11 en 12 jaar: I.Rob ter Burg (4.36), 2.Axel Gamtsen, 3 Hessel Arendsman Meis jes 13 jaar en ouder: 1 .Carmen van de Werff (5.25), 2.Floor ter Burg. Jongens 13 jaar en ouder: I.Martijn van Haren (4.39), 2.Thomas Mast. hek op de Schulpengat wachtten de deelnemers het startschot af. (foio A/co <x G/aotrrexeftoemt.nO ook op het strand', vertelde Robert Bakker na de finish op de eveneens druk bezochte Groeneplaats. De Koger, die na Quinten van Katwijk in 1.23.44 uur als tweede Texelaar over de finish kwam, vond het ook moei lijk ondanks het grote deelnemers veld aansluiting te vinden. 'Ik heb het eerste stuk in een groep gelo pen, maar die verbrokkelde. Daarna heb ik wel richtpunten gehad, van lopers die bijvoorbeeld tweehon derd meter voor me liepen Maar ik durfde ook niet te hard te gaan en heb mijn eigen tempo gelopen.' De favorieten maakten hun faam waar. Ronald Schroër was een klas se apart. Het lid van het Noord- Hollandse team Distance Runners vestigde onlangs op de halve mara thon van Rotterdam de aandacht op zich met een toptijd van 1.06.22, waarmee hij de tweede Nederlander werd. Op Texel bleek zijn vorm nog steeds prima. Ondanks de hoge moeilijkheidsgraad van het par cours vestigde hij een snelle tijd (1.10.27). Opvallend, omdat hij in voorbereiding is op de marathon van Amsterdam, die op 21 oktober wordt gelopen. 'Deze week heb ik zware trainingen, van in totaal 200 kilometer. Ik had de opdracht om marathontempo te lopen, dat is goed gelukt. Ik mag heel tevreden zijn', vertelde hij de organisatie na afloop. Selma Borst, Nederlands kampioen bij de vrouwen, finishte in 1.19.55. Ook voor haar was de Texel Halve Marathon een voorbereiding op een grote wedstrijd, het wereldkampi oenschap halve marathon in Ita lië. 'Over mijn tijd ben ik absoluut tevreden. De eerste 15 kilometer liep German Silva naast me. Je kon wel merken dat hij hier op het eiland heel populair is, zoveel aanmoedi gingen kreeg hij. Met zoveel steun was het lekker lopen.' Ondanks de sterke concurrentie deden de Texelaars het zeker niet onverdienstelijk. Quinten van Kat wijk deed het meest van zich spre ken door in 1.22.23 de zege bij de mannen van 35 jaar en ouder voor zich op te eisen. Knap was ook de prestatie van Pierre Bonnet, die in 1.24.48 derde werd bij de man nen van 45 jaar en ouder. Ook een derde plaats was er voor Jan Zijm, die meedeed in een categorie van mannen van 50 jaar en ouder. Hij kwam over de streep in 1.27.20. Bij de Texelse vrouwen leverde Ulrike Weirich een topprestatie door in 1.39.59 de tweede prijs te winnen bij de 35-plussers. Na de finish werden de deelnemers opgevangen met water, sportdrank en fruit. Er heerste een leuk sfeertje, waarbij nieuwsgierig naar eikaars ervaringen werd geïnformeerd. Opvallend was dat sommigen het spel van de seconden toch ook wel interessant vonden. 'Koen van der Meer zat net voor me. Ik heb nog geprobeerd hem in te halen, maar hij ging net te hard', vertel de Richard Bijpost. Hij mocht zich troosten dat hij 'netto' harder had gelopen dan zijn opponent. Om elke loper dezelfde kansen te bieden, liet de organisatie de tijd pas ingaan bij het verlaten van de boot. Dat werd geregistreerd met behulp van chips, die iedereen op zijn schoen had. Oud-Hoornder Sjoerd Groeskamp, meer belangstellenden zich hadden verzameld. Het lange lint dat de lopers vormden, vertoonde op dat moment nog maar weinig gaten, al was al duidelijk dat sommige deel nemers het zwaar zouden krijgen. Aangemoedigd door het applaus en de muziek van fanfarekorps DEK die opviel doordat hij met een enor- kostte het de meesten nog weinig moeite het tempo erin te houden. Ook elders langs het parcours was de belangstelling groot. De fees telijke stemming, die hier en daar deed denken aan die van de Elfste dentocht, kon echter niet verhinde ren dat de lopers het gaandeweg flink voor hun kiezen kregen. Want het parcours was voor het oog wel bijzonder mooi, vooral de duinen en het strand deden een flinke aanslag op de spieren, 'De overgang van het verharde naar het onverharde gedeelte was zwaar. Het was moei lijk om daarna weer in je ritme te komen. Veel mensen verkeken zich me hanenkam liep. toonde zich een beetje teleurgesteld. 'Ik ben in het begin te hard gegaan. Dat kwam doordat het zo gemakkelijk ging. Maar daardoor stortte ik vier kilo meter voor het einde in.' Laurien Bakker stond veel vrolijker aan de finish. 'Ik ben heel erg tevreden. Ik heb heerlijk gelopen. Mijn streeftijd was twee uur. Daar ben ik bijna drie minuten onder gebleven. Het was als een soort droom.' Enthousiasme ook bij Oep Schilling, die eigenlijk te laat was geweest met aanmelden, maar op de reser velijst werd geplaatst en uiteinde lijk toch nog kon meedoen. 'Vorige In een lang lint liepen de lopers de Schulpengat af. Winnares Selma Borst werd onder luid applaus verwelkomd op de Groeneplaats. Op diverse plekken langs het parcours stonden posten waar water kon worden gedronken. week deed ik nog mee aan de Dam-tot-Damloop. Daar stond je eigenlijk zestien kilometer lang in de file. Maar dit was fantastisch. Een prachtig parcours, prima geor ganiseerd.' Lachend: 'Het was ook leuk om door mijn oude dorp, Den Hoorn, te lopen. Mijn ouders had den vlaggen voor me uitgestoken.' De organisatie zelf ten slotte was eveneens zeer te spreken. Was er vooraf nog enige reserve, en werd gesproken over de mogelijkheid om eens in de twee jaar een halve mara thon te organiseren, een paar uur na de wedstrijd verscheen al de kreet 'Volgend jaar weer!' op de website van het evenement. Met daarbij de mededeling dat inschrijven nog met mogelijk is Maar: 'Misschien is het een goede idee om bij uw loopsche ma's reeds rekening te houden met eind september 2008...' Joop Rommets Maricoweg 6 Den Burg tel. 31 24 47 De heren van volleybalvereniging Tevoko zijn het seizoen begonnen met een overwinning van 4-0 op HCSC uit Den Helder, waarmee het Texelse team de leiding neemt in de tweede klasse. Tevoko was de afgelopen twee jaar na een slecht begin al vroeg in het seizoen kansloos voor het kam pioenschap. De heren begonnen dan ook fanatiek aan de wedstrijd en al vanaf de start bleek Tevoko aanvallend sterker. Na een kleine voorsprong wist Erik Ie Roux met een mooie serie zowel in de eer ste als tweede set het verschil te maken. Beide sets werden met 12- 25 gewonnen. Door de opslagdruk van Tevoko lukte het HCSC niet om aanvallend voor veel gevaar te zorgen In de derde set probeerde de thuisploeg de verdediging van Tevoko te verschalken met veel geplaatste ballen, maar spelverdeler Jitze Beintema gaf HCSC met een paar tactische ballen een koekje van eigen deeg (14-25). In de vierde set leek Tevoko na een gemak kelijke voorsprong te verslappen en na een time out van HCSC wist de Helderse ploeg de stand bijna gelijk te trekken. Patrick Hollenberg bracht Tevoko met een paar mooie sprongopslagen weer op een riante voorsprong, zodat de laatste set met 16-25 werd gewonnen. Tevoko speelt zaterdag tegen The Serve uit 't Zand. Sportvissen Poul Verhagen heeft zaterdag op het strand bij paal 12 de tiende wed strijd om het clubkampioenschap van Sportvisclub Texel gewonnen. Hij ving twee vissen met een geza menlijke lengte van 58 cm. Tweede werd Rein Kuyper (1 vis, 29 cm), derde Frans Bos (1 vis, 24 cm). Zaterdag 13 oktober wordt bij paal 9 de laatste wedstrijd uit deze serie gehouden Deze begint om 18.00 uur. Zondag 14 oktober wordt op de Rinkeweelsdijk achter Stroe het Noordhollands kampioenschap gehouden. Aanmelden is mogelijk tot en met zaterdag 13 oktober. Voor inlichtingen en aanmeldingen: tel. 0227-511385, 592429 of 592362, e-mail info@hsvwieringen.nl. DINSDAG 2 OKTOBER 2007 'Woorden schieten te kort om deze dag te omschrijven. Het was in een woord fan-tas-tisch', schrijft deelnemer Edwin Ooijevaar in het gastenboek. 'Wat een mooi parcours! Door de start vanaf de boot valt iedere andere start in het niets', meldt Hein, terwijl Bouke laten weten 'kippenvel van begin tot eind' te hebben gehad. Eva a ;r WeA thee W- 1.04.1» ijk. 3959 ■sty Vee lO.lyfr der*» 30 I. 1.04» COIt* ieke y Jaqu# 1.CÖÜ 16, 26.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 7