Flavium in originele bezetting op bluesfestival Sfeer centraal bij duinker Nederlandse premières in Cinema Texel TEXELSE 2 COURANT 3$ Havenresfaurant Texel Cinema Texel Alles/, Ucldc .:it na IIIITTII voor Texelaar en toerist WÊHHÊKk ygg|l -. WÉRK: V mm® Film Hoogwater te Oudeschild E Agenda E teso Schuurpapierblues in De Kombuis Garnalenvissen en zeehonden kijken "-V, ■jaar€7'- Sportshop Texel Prins Hendrik VRIJDAG 5 OKTOBER 2007 DE ZEESTER TX35 GARNALENVISSEN EN... NAAR DE ZEEHONDEN Afvaart ma. t/m za. vanuit haven Oudeschild om 10.30 en 14.00 uur. Ook op zondag om I 1.30 14.00 uur. Plaats kaarten' loket Zeester (haven) Voor info en reserveringen: 0222-31354S of 06,-51528174, J. Hutjes privé: 06 2074 0665. boot 06 4620 1456 "Eten moet een feest zijn" Dagelijks verse vis Wisselend weekmenu Veerhaven 't Horntje, tel. 31 93 10 www.partyservicetexel.nl '■■■■■■■■I RESERVEREN: 0222-312027 'BH Rondvaarten naar de zeehonden en de marinehaven in Den Helder Ook voor foosten en partijen beschikbaar. Info en boeken: A. Hutjes. Haven 10. tel. 06 51105775 Agenda 5 oktober tot en met 12 oktober Vrij. 5 oktober besloten avond Zat 6 oktober Diner Cabaret aanvang 19.00 uur Uitverkocht! Woe. 10 oktober Diner Cabaret aanvang 19.00 uur Vrij. 12 oktober Diner Cabaret aanvang 19.00 uur KART1NGTÏXEL 2 circuits Circuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter lang, 7 meter breed) Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Kantine terras Midgetgolf speeltuin Akenbuurt 14 Tel. 313921 art 6- A De twintigste editie van het Texel Blues festival in Den Burg zal worden opgeluisterd door acht tien verschillende bands. Zij zul len verspreid over elf horecage legenheden van 12 tot en met 14 oktober hun bluesmuziek ten gehore brengen. Nieuw dit jaar is de middagblues op zaterdag middag in café In Den Grooten Slock. Voor organisator Jan Koomen wordt het een bijzonder festival, hij stapt na het evenement uit de blues commissie. Jeroen Dros volgt hem op. Koomen: 'Het begon ooit als een blues, jazz en Hollands festival. Twintig jaar geleden hebben we ervoor gekozen om alleen nog maar échte bluesmuziek te laten horen, dus geen André Hazes. Inmiddels is het een groot festival waarvoor bezoekers uit Nederland, Duitsland en België komen.' Koomen zag het festival groeien tot wat het nu is. 'Alles werd professioneler. Zo heb ben we dit jaar een magazine in kleur in plaats van een krantje. Het maga- zinè heeft een oplage van 10.000. Deze week wordt het huis aan huis verspreid. Ook hebben we dit jaar een nieuwe website. Je moet met je tijd meegaan.' Waar het natuur lijk om draait, is de muziek. Dat zit dit jaar wel goed volgens Koomen. 'De bands bieden zichzelf aan. Zo treedt Danny Bryant's RedEyeBand uit Engeland op vrijdag op in De Twaalf Balcken, maar wilden vrien den van Bryant's ook wel komen. Daar hadden we echter geen plek voor.' Koomen denkt dat het festival zo populair is onder artiesten omdat het zich op een eiland afspeelt. 'Ze kunnen na hun optreden niet terug, dus iedereen blijft en kan drinken. Dat maakt het bijzonder.' De organisator kan niet zeggen naar welk optreden hij het meest uitkijkt. 'Ik lieg niet als ik zeg dat alles goed is. Het is een heel breed festival en dat maakt het zo aantrekkelijk, leder café nodigt bands uit die passen bij de stijl van de horecagelegen heid. In Café de Zwaan bijvoorbeeld treedt The Rhythm Bombs op en dat is wat hardere bluesrock. In Den Grooten Slock zit daar net onder met The Junkyard Dogs en in De Twaalf Balcken is wat muzi kalere blues te horen. Er is voor ieder wat wils.' Net als vorig jaar treedt Thirsty work, afkomstig van Texel, weer op. De band speelt op vrijdag in de J'elleboog. 'Er zijn dit jaar drie bands- die vorig jaar ook optraden. We proberen wel om ieder jaar nieuwe groepen te laten komen. Het is te makkelijk om ieder jaar dezelfde bands te hebben.' Bij zonder is de hoofdact op vrijdag in Question Plaza. Daar speelt Flavium in de originele bezetting. 'Die band bestaat al heel lang. Eind jaren '70 was het de grootste bluesband van Nederland.' Fred Wiering en Ingmar Moerbeek maakten dit jaar vier schilderijen die op zondagavond in De Twaalf Balc ken tussen de eerste en de tweede set van de Brian Templeton worden geveild. De opbrengst gaat naar het logeerhuis aan de Bernhardlaan in Den Burg. Wiering: 'Mijn dochter heeft het syndroom van Down en af en toe gaat ze daar een week end heen. Het logeerhuis is er om ouders te ontlasten.' Wiering en Moerbeek maakten eerst drie proto types, waarna ze de print schilder den die onder meer op de T-shirts, folder en magazine terugkomt. 'Eén keer in de twee weken komen we bij elkaar om te schilderen. Ingmar had de uitnodiging van het Bluesfestival op zak en vroeg of ik wilde helpen.' Op het uiteindelijke resultaat staat Stevie Ray Vaughan op de voor grond met op de achtergrond de contouren van het eiland. Koomen: 'Iedere bluesliefhebber herkent Vaughan gelijk.' Geïnteresseerden kunnen zich van te voren inschrijven nemende cafés. Een passe-partout voor de vier schilderijen. voor een dag kost €13,- en voor het De T-shirts zijn vanaf komend week- hele weekend €18,-. end voor €12,50 te koop in de deel- Souwie Duinker exposeert tot en met zondag 4 november in Galerie Melk in Den Hoom. Flavium treedt tijdens het Texel Blues festival op in Question Plaza. Ze schildert haar geboortedorp en vanaf morgen exposeert ze er. Tot en met 4 november is Galerie Melk aan de Herenstraat in Den Hoorn volledig gewijd aan Souwie Duinker. De voormalige zuivelwinkel expo seert schilderijen die Duinker heeft gemaakt sinds ze vorig jaar augus tus tot haar verrassing werd gepre zen in een column in NRC Handels blad. Columnist Frits Abrahams, die in Den Hoorn met vakantie was geweest, beschreef hoe hij onder de indruk was geraakt van een door haar gemaakt schilderij met een schapenboet. De lof had één onverwacht en Cinema Texel beleeft deze week de Nederlandse première van Tim- boektoe, naar de boeken van Carry Slee en van de makers van Afblijven. Hoofdpersoon is de 14-jarige Isa. Als Isa en haar oudere broer Kars noodgedwongen moeten verhuizen, omdat hun ouders zo nodig het roer om willen gooien door een camping in Frankrijk te beginnen, hebben ze het gevoel naar Timboektoe te ver huizen en alles te verliezen. Geluk kig ontmoet Isa de 16-jarige Jules, een half Nederlandse jongen die een jaar geleden zijn moeder verlo ren heeft. Jules heeft een moeizame relatie met zijn alcoholische vader en uit schaamte verbergt hij dit voor de buitenwereld. Totdat Isa op zoek gaat naar zijn geheim. Vanaf vandaag draait Hairspray. oorspronkelijk door John Waters geschreven als muzikaal toneelstuk en later wereldberoemd geworden als musical. Nu is er dan een film, met bekende namen als Michelle Pfeiffer. Christopher Walken, Queen Latifah en een onherkenbare John Travolta als de gezette moeder van de hoofdrolspeelster. Het verhaal speelt in het begin van de jaren zestig. Iedere tiener droomt ervan op te dansen op televisie, in de The Corny Collins Show. De mol lige Tracy Turnblad wil het nog het liefst van iedereen. Ze laat zich niet stoppen door haar figuur, want zij is een geboren danseres. Met haar tomeloze enthousiasme en hippe danspasjes weet ze een plaatsje in de show te bemachtigen, tot grote ergernis van dancequeen Amber von Tussle. Als Ambers vriendje Link Larkin ook nog eens een oogje op Tracy krijgt, is de maat vol. De meiden gaan een bittere strijd aan, waarin ze alles op het spel zetten, zo lang hun haar maar goed blijft zitten. In de serie De Volkskrant-filma vonden draait dinsdag en woens dag Azuloscurocasinegro, waarin Spaanse twintigers met het leven worstelen. Niet de kleinere of grotere drama's blijken de grootste obsta kels op te leveren, maar hun eigen persoonlijkheid. Hoofdpersoon is de 25-jarige Jorge, die als conciërge van een appartementencomplex in Madrid met bepaald zijn droombaan heeft. Hij kan het goed combineren met het verzorgen van zijn vader, die een infarct heeft gehad, maar hoopt toch nog steeds op een goede baan en een beter leven. Hij heeft immers gestudeerd. Het zit echter allemaal niet mee en twee verschil lende vrouwen maken de situatie alleen maar lastiger. Woensdag 10 oktober beleeft Cine ma Texel een speciale dag. 's Mid dags gaan de kinderfilms Plop en de pinguïn en Waar is het paard van Sinterklaas? er in première, 's Avonds is er een voorpremière van Alles is liefde, een romantische komedie met Paul de Leeuw, Wendy van Dijk, Carice van Houten, Tho mas Acda, Michiel Romein, Chantal Janzen, Daan Schuurmans, Viggo Waas en tal van andere Nederland se beroemdheden. De bezoekers worden getrakteerd op een hapje en een drankje. Een groot deel van de andere films in Cinema Texel is prolongeerd. Ook bioscoop De Kiekendief op vakan tiepark De Krim is op gezette tijden geopend. Het volledige programma van beide bioscopen staat in de agenda elders in deze krant en op www.texelsecourant.nl. onbedoeld bij-effect; Duinker liet het schilderen even voor wat het was ('ik moest nu opeens goed zijn'), maar pakte al rap de draad weer op. Het leidde onder meer tot een schilderij van Den Hoorn waar in groot formaat een schapenboet boven zweeft. De andere werken tonen bollenvelden langs de duin rand, bollenkisten, gebouwen in het land en schapenruggen. Een ander werk laat enkele tegels zien, afkom stig uit een Ibodshuisje en ooit nog van haar overgrootvader geweest. De schilderijen bevatten geen exac te details, maar geven vooral de impressie en sfeer weer die een omgeving of object op Duinker maakte. Ze werkt vaak vanaf foto, maar gaat ook geregeld even naar de betreffende locatie om de sfeer te proevén. 'Ik ben bezig met een schilderij van de beuk in de tuin van de dominee en mag zo nu en dan de tuin binnenlopen om nog even naar de beuk te kijken.' Een verkleinde versie van het schilderij van de beuk is ook al te zien in Galerie Melk. Potloodtekeningen, waarvan Duin ker in 2006 een hele serie maakte voor het project 'Flessenpost voor het orgel' (van Charles Janko) han gen niet in Melk. De galerie is elke week van donderdag tot en met zon dag geopend tussen 15.00 en 18.00 uur. Daarbuiten kan op afspraak een bezoek worden gebracht. Vr. 05 02.44 en 15.50 u. Za. 06 04.05 en 17.40 u. Zo. 07 05.55 en 18.55 u. Ma. 08 07.16 en 20.10 u. Di. 09 08.10 en 21.06u. Wo.10 08.45 en 21.40u. Do. 11 09.24 en 21.55 u. Vr. 12 09.45 en 22.20 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 14 oktober op om 08.03 en gaat onder om 18.50 uur. Woensdag 11 oktober nieuwe maan. Vrijdag 5 oktober: In De Poort, naast de gereformeerde kerk van Den Burg, wordt vanaf 19.00 uur bingo gespeeld ten bate van het Eilandelijk Diaconaal Project. In Cinema Texel draaien de volgende films: Timboektoe (16.00, 18.45 uur); The Bourne ultimatum (21.30 uur); Hairspray (19.00 uur); 1408 (21.45 uur); The Simpsons movie (16.15 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krim draaien Disturbia (21.30 uur); Evan Almighty (19.00 uur. Zaterdag 6 oktober: In de Witte Burcht aan de Molenstraat in Den Burg wordt van 9.00 tot 15.30 uur tweedehands kleding verkocht. Rondom manege Akenburg aan de Akenbuurt bij Den Burg wordt vanaf 11.00 uur een cross voor paarden gehouden. Wielervereniging Texel houdt een veld- rit voor senioren en jeugd. Deze wordt gehouden op het parcours aan de Biesbosweg in de Dennen. De jongste jeugdcategorieén starten om 14.00 uur. de andere rond 14.15 uur. Natuurmonumenten verzorgt vanaf 14.00 uur een rondleiding over de Schorren. Deelname kost €5,-, aan melden kan bij Ecomare, tel. 317741. De Diabatesvereniging Nederland houdt vanaf 14.00 uur een bijeen komst in het gebouw van Thuiszorg aan de Witte Kruislaan in Den Burg. De toegang is vrij. Bij de Texelse Bierbrouwerij (Schilder- weg 214b, tussen Den Burg en Oude schild) gaan om 14.00, 15.00 eri 16.00 uur rondleidingen van start. Graag 20 minuten van te voren aanmelden in het proeflokaal. De Texelse band Wad zou 't geeft vanaf 23.00 uur een optreden in café Le Berry in De Koog. De muzikanten spelen Nederlands- en Engelstalige covers. In Cinema Texel draaien de volgende films: Timboektoe (16.00, 18.45 uur); The Bourne ultimatum (21.30 uur); Hairspray (19.00 uur); The Simpsons movie (16.15 uur); Ratatouille (13.30 uur); 1408 (21.45 uur); Bratz (14.00 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krim draaien Evan Almighty (19.00 uur); De Simpsons (15.00 uur). Zondag 7 oktober: Rinus Kuiper viert met een dienst de Waddenkerk in De Cocksdorp dat hij 25 jaar voorganger is. Aanvang 10.30 uur. Om 11.00 uur begint een excursie door de Slufter. Deelname kost €5,-. Aan melden kan bij Ecomare, tel. 317741 Gemengd koor Amici Cantus geeft een concert in de kerk van De Waal. Op het programma staan werken van Sweelinck, Brückner en Poulenc. P Medewerking wordt verleend doortn: Dubbel en Dwars (fluit, gitaar, acccr- deon). Aanvang 16.00 uur, de toega-c is gratis. In Cinema Texel draaien de volgen® films: Timboektoe (16.00, 18.45 uur, The Bourne ultimatum (21.30 uu(; Hairspray (19.00 uur); The Simpsons movie (16.15 uur); Ratatouille (13.3) uur); 1408 (21.45 uur); Bratz (14.0) uur). In bioscoop De Kiekendief op De Km draaien Evan Almighty (19.00 uur); ft Simpsons (15.00 uur). Maandag 8 oktober: In de schuren van Axel Lap aan Witteweg in Den Hoorn wordt vat 13.30 tot 16.00 uur een rommelmadi gehouden. De opbrengst bestem: voor het onderhoud van het Hoomo? kerkje. In Cinema Texel draaien de volgens films: Timboektoe (18.45 uur); Tg Bourne ultimatum (21.30 uur); Hair spray (19.00 uur); sneak preview (21.45 uur). Dinsdag 9 oktober: Om 10.00 uur begint familieprogram ma de Slufter van Ecomare. Deelname kost €5,-, aanmelden via tel. 317741 Om 11.00 uur begint een excurse door de Muy. Deelname kost €5 Aanmelden bij Ecomare, tel. 317741, Om 14.00 uur begint familieprograr- ma Het Wad van Ecomare. Deelnam; kost €5.-, aanmelden via tel. 317741 Natuurmonumenten verzorgt var* 14.00 uur een rondleiding over Schorren. Deelname kost €5,-, a melden bij Ecomare, tel. 317741. Bij de Texelse Bierbrouwerij (Sc derweg 214b, tussen Den Burg ar Oudeschild) gaan om 15.00 en 161 uur rondleidingen van start. Graag 2i minuten van te voren aanmelden r het proeflokaal. Bewonersvereniging Texel houdt van 19.00 tot 21.00 uur een inloopavond voor leden in het zaaltje bij kenburgh (Thijsselaan 40A, Den Burg Meer informatie staat op de websfs www.bewonersverenigingtexel.nl. In Cinema Texel draaien de volger® films: Timboektoe (18.45 uur); ïïe Bourne ultimatum (21.30 uur); 14C6 (21.45 uur); Azuloscurocasinegu (19.00 uur). TESO verzorgt de komende daor geen extra afvaarten. Er worden geer wachttijden verwacht. Met ingang van 1 oktober is de winterdienstregeling weer van kracht. Dat betekent d? op zondag- en feestdagen de eerste afvaart vanaf Texel om 8.00 uur en vanuit Den Helder om 8.30 uur. Ma informatie over de veerdienst is tt verkrijgen via tel. 369600 of websö www.teso.nl. 'Onvervalste schuurpapierblues met een hartverscheurende bluesmondharmonica, een ruige strot, ijzersterke gitaarrifs en een geoliede ritmesectie.' Aldus prij zen de leden van 12BG zichzelf aan. Zij spelen zaterdag 13 okto ber in café De Kombuis in Oude schild. De band, die al eerder in hetzelfde café speelde; bestaat uit Bert Jan sen (zang/bluesharp), Eelco Engels- ma (gitaar), Erik Hof (gitaar), Jaap de Jong (basgitaar) en Klaas Bosch (drums. Zij rekenen vroegere groot heden als Willy Dixon, Little Walter en Muddy Waters tot hun helden. Maar ook hedendaagse artiesten als Lester Butler, Southside John) Guy Forsyth en The Paladins men een inspiratiebron. Het rep? toire bestaat zowel uit up-terrp krakers als deadslow bluessongs Een groot deel van het werk is va eigen hand. Meer informatie sta opdewebsitewww.12bg.nl. Het optreden begint om 161 uur en is gratis toegankelijk. 0 ervoor te zorgen dat de bezoek 's avonds weer 'fris' zijn om naarh bluesfestival in Den Burg te caz wordt rond 19.30 uur boerenkol met worst geserveerd, bereid dw de cateringservice van Ruud EL" Mee-eten kost €7,50 (opgavf info@kombuistexel.nl of 's middag aan de bar). Afvaart dagelijks (bel omio3°en 14°°uur. 8'"per Persoon' kinderen 3 t/m 9 halve zondag) Alle dagen open vanaf 10.00 uur met overdekt terras. Haven Oudeschild - www.kombuistexel.nl www.sportshoptexel.nl De Koog Koopzondag Vraag naar ons unieke Diner/BOB arrangement Restaurant Reserveren gewenj

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2