TEXELSE 2 COURANT Bewust van je lichaam' oPIENie E Agenda teso DAGELIJKS TEXELS NIEUWS www.texelsecourant.nl UINSUAÜ 9 UK I Ubtn ZUÜ7 Wat ik zeggen Marielle Glorie en Ericka Voortman zijn begonnen met het verzorgen van dansyoga op Texel. (Foto Jeroen van Hattum/Beeldbank Texel) De een geeft dansles, de ander is yogadocent. Bij een kopje kof fie besloten ze een verbinding te leggen tussen eikaars technieken. Het leidde tot het geven van les sen dansyoga. Marielle Glorie van yogacentrum De Hoge Berg en Encka Voortman van het Danslaboratorium hebben de handen ineengeslagen om de bij zondere vorm van dans en yoga op Texel te introduceren. Dinsdag 16 oktober geven ze workshops in het yogacentrum naast de bierbrouwerij aan de Schilderweg. Bij dansyoga wordt afwisselend aan yoga en dans gedaan. Het begint volgens Voortman en Glorie met yoga om geconcen treerd te raken. 'Daarna ga je van een verstilde yogapositie over in een beweeglijke dans en je eindigt weer in yoga.' Achterliggende gedachte is dat mensen meer bewust worden van het eigen lichaam. 'Het kan je ook leren om zaken die je bezighouden even helemaal los te laten, zodat je er later anders tegenaan kijkt.' Centrale thema is het leggen van verbindingen. Glorie: 'Via ademhalingstechnieken van yoga kun je een verbinding leg gen tussen je beide hersenhelften. Bij de dans kun je vervolgens verbin dingen naar een ander leggen.' Dat gebeurt volgens Voortman via het maken van bewegingen en letterlijk handreikingen naar elkaar. Belang stellenden hoeven volgens de twee niet al bedreven te zijn in dans of yoga om mee te doen. 'Als je op voetbal gaat en les neemt, hoef je toch ook al niet meteen te kunnen voetbal len.' Glorie en Voortman geven op 16 oktober twee workshops, de eerste is van 9.30 tot 12.30 uur, de tweede van 14.00 tot 17.00 uur. Cursus Muziekmix De Muziek- en Dansschool begint na de herfstvakantie met een cursus Muziekmix. In vijftien lessen worden leerlingen uit de hoogste groepen van de basisschool voorbereid op het leren bespelen van een instru ment. De deelnemers leren noten lezen, zingen, samenspelen op een voudige instrumenten, luisteren, muziek ontwerpen en fluitspelen. Ook wordt een uitgebreide instru mentale oriëntatie gegeven. De les sen worden gehouden op woens dag, vanaf 14.40 uur. De cursus begint om 24 oktober. Voor inschrijving en meer informatie: tel. 313493. Meer informatie is ook te vinden op www.mdt-texel.nl. Porcelein in Galerie Posthuys Galerie 14-16 Posthuys Texel exposeert vanaf 14 oktober beel den van José den Hartog. De beschilderde porseleinen beel den zijn ontstaan naar aanleiding van een reis naar Spanje en Portu gal. De kunstenaar raakte in de vele kerken gefascineerd door de was sen ex-voto's die in de katholieke kerk worden gebruikt om in com binatie met een brandende kaars genezing of geluk (terug) te krij gen. Zij worden bij diverse heiligen gebrand. in de beeldengroep van Den Hartog zijn veel figuren en menselijke lichaamsdelen te zien, zoals armen, benen, hoofden, ogen, ruggen en buiken. Maar ook huisdieren en zelfs auto's, huizen en bootjes. De kunstenaar maakte mallen van de wassen originelen en goot deze vervolgens in porcelein. Van sommi ge vormen zijn meerdere afgietsels gemaakt, maar de beschildering is uniek. In sommige gevallen volgt de schildering het beeld, in andere gevallen ontstaat door de schilde ring een duel tussen driedimensi- Nieuws Dat was even slikken maandag morgen. Lang voor de wekker afliep, hoorde ik de regen in een dichte stroom neervallen. Drie millimeter dorstlesser voor mijn tuin. Een behaaglijk herfstgeluid wanneer je onder je schapenwol len dekbed ligt. Minder wanneer je er met de fiets op uit moet. En flink wennen met de zon van het weekend nog op je gezicht. Wat was het toch heerlijk afgelopen week. Mijn fiets heeft geen dag stilgestaan, gigantisch veel over uren gemaakt en had sjans aan de lopende band. Wie ik allemaal niet ontmoet heb; heel Texel zat op de fiets. Wielrenners in kleurige pakjes, de meeste andere fiet sers zonder jas en zelfs een opti mist in blote bast. Ook de Oude Solexclub Steeksleuteltje nummer zoveel toerde vrolijk het eiland rond. Zomerfeest in de herfst. In huis heeft het stof zich erg venvaarloosd gevoeld. Pien, ikke dus, had er geen aandacht voor. Maar gisteren hebben wij de ken nismaking hernieuwd en elkaar moedig in de ogen gekeken. De stofzuiger ligt nu tevreden met gevulde buik in de kast en het interieur glimt van genoegen. Mijn huis en ik zijn weer dikke maatjes. Tijd om het krantennieuws weer eens in te halen. Karin Somers 60 kilometer aan de wandel voor a Sisters's Hope, Rinus Kuiper 25 jaar preek voorbereidend onder de koeien en onderwijl slingerend aan het grote wiel van zijn draaior gel. Björn Witkamp in het donker langs de afgronden op de Mont Blanc om de vlag van Mantje op de top te planten, onderne mende derde generatie Van den Berg neemt enthousiast het Den- nenoordstokje over en de Gol- lards opent restaurant. Dit laatste vind ik echt een bijzonder ver heugende ontwikkeling, waarmee de hulpbehoevende oudere een stukje waardigheid kan behouden en ook nog zelf een gast ontvan gen. De parkeerproblematiek in Den Burg is een sociale ramp voor gasten en buitendorpers en de Wampex? Dat blijft voor onderge tekende een raadsel. Pien Verberg Parkeerverbod (1) Het wonen aan de Waalderstraat met uitzicht op het parkeerterrein bij Albert Heijn betekent voor ons dat wij dagelijks meemaken hoe de medemens zich, vlak voor onze ramen, in bochten wringt om maar niet die €1,30 per uur voor parke ren op het plein te hoeven betalen. Nee, ze komen uit hun voor €800,- gehuurde bungalowtje, op weg naar het centrum om een boodschap- penkar voor een kleine €100,- vol te stampen, en zijn nu vastbesloten om €1,30 parkeergeld uit te spa ren door hun auto... op het trot toir te zetten, precies tussen twee parkeerverbodsborden in, voor de ramen van dat huisje daar... en dat is dus waar wij wonen. Als dat leuke plekje al bezet is, wat vaak zo is door iemand in een auto met lopende motor, zigzaggen ze vervol gens over de parkeerplaats om te kijken of er in de Wilhelminalaan of een van de zijstraten, bijvoorbeeld de Binsbergenstraat, nog een gratis plekje vrij is. Tja, Texelse Courant, hoe moet ik het hoofdartikel van 5 oktober nu begrijpen, roep je ons hu werke lijk op om, samen met mevrouw Hooijberg in actie te komen tegen het parkeerbeleid in het centrum van Den Burg? Omdat het vrij par keren in de straatjes rond Albert Heijn langzamerhand verdwijnt? En omdat haar huurder een bekeuring heeft gekregen wegens staan op een plek waar je niet staan mag... kennelijk reden voor die arme man om nooit meer terug te komen? Trouwe huurder, had dan ook je auto gewoon op het plein gezet man, en net als ieder ander fatsoenlijk mens gewoon een kaartje gehaald bij de automaat, of anders je auto op een gratis parkeerplaats op tien minuten lopen van het centrum gezet, want die zijn er namelijk ook. Bouwe Kuipers, Den Burg. Wat ik zeggen wou... Bakles bij Weikoop Bij Weikoop aan de Waalderstraat in Den Burg wordt vrijdag 19 oktober bakles gegeven. Deelnemers leren omgaan met de broodbakmachine. Deelname kost €5,-, inclusief mate riaal. Inschrijven kan bij de winkel, tel. 321551. SVC vergadert Sportvereniging SVC uit De Cocks- dorp houdt 25 oktober de jaarlijkse ledenvergadering. Dit in tegenstel ling tot eerdere berichten waarin ver meld staat dat ledenvergadering op 1 november plaatsvindt. De bijeenkomst wordt gehouden in het Eierlandsche Huis en begint om 8.30 uur. onale vorm en tweedimensionale tekening. De galerie aan de Brink in De Koog is geopen van woensdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Parkeerverbod (2) Een parkeerbon van €50,- als hoofd artikel in de Texelse Courant. Het moet niet gekker worden. Het was typisch een verhaal voor Wat ik zeg gen wou. Het lijkt wel stemmingma kerij, maar weet één ding: het par keerbeleid van de Gemeente Texel in de wijk Wilhelminalaan, Brou werstraat, Binsbergenstraat, Thijs- selaan en Drijverstraat voldoet mij als bewoner van de Wilhelminalaan uitstekend. Ik heb, met nog veel bewoners van deze wijk, geen eigen erf om de auto neer te zetten. Maar eindelijk kun je nu de auto weer bij huis of op korte afstand daarvan parkeren. De straat staat, niet meer de hele dag vol met auto's van toe risten en Texelaars, die vaak de hele dag bleven staan. Het kwam zelfs voor dat ik als bewoner van de Wil helminalaan de auto op de betaalde parkeerterreinen moest parkeren. Hoe kom ik achter de wijzigingen? Eenvoudig! Er zijn drie mogelijkhe den de wijk in te rijden. Bij alle drie de mogelijkheden staat duidelijk dat het parkeren gewijzigd is. Duidelijk is vermeld: P - vergunninghouders, wanneer en op welke tijden ver gunninghouders er mogen parke ren, ook staat er duidelijk dat de parkeersituatie gewijzigd is. Bij het uitrijden van de wijk staan er borden 'Einde parkeerzone'. Dat de trouwe huurder van mevrouw Hooijberg Wat ik zeggen Parkeerverbod (3) Texel verschilt in niets van andere gemeenten: ook op het eiland is er parkeeroverlast. Zodra er met boe tes tegen wordt opgetreden, lopen de gemoederen hoog op, zo blijkt uit het artikel in de Texelse Cou rant van vrijdag. Als simpele toerist, die wellicht niet tot in de fines ses op de hoogte is van de plaat selijke omstandigheden, maar wel zijn gezond verstand gebruikt, wil ik hier toch wel even op reageren. Als de gemeente Texel het gebruik van de fiets wil stimuleren, moet dat ook concreet worden gedaan. Ik zie in Den Burg, De Koog en andere grotere kernen op het eiland geen (bewaakte) fietsenstallingen. Daarnaast zou de gemeente aan de rand van Den Burg een groot ter rein kunnen aanleggen, waar gratis kan worden geparkeerd. Dan kun je met goed fatsoen het centrum autoluw maken. Op kosten van de ondernemers kan er een gratis pen deldienst tussen het parkeerterrein en de winkels worden onderhouden. Dan laat je zien dat de toeristen echt welkom zijn. De bevoorrading van de winkels moet niet in gevaar komen. Vandaar ook dat de vracht auto's wel bij de winkels moeten kunnen komen. Daarnaast zou het Texelse gemeentebestuur zich bij vervoersmaatschappij Connexxion sterk kunnen maken voor gratis bus vervoer op drukke dagen. Het is Kofferbakmarkt in De Cocksdorp In de Kikkertstraat in De Cock sdorp wordt zondag 14 oktober van 11.00 tot 16.00 uur een kof ferbakmarkt gehouden. De straat is vanaf 10.00 uur afgeslo ten voor doorgaand verkeer, zodat de deelnemers hun spullen kun nen uitstallen. Zij kunnen vanaf de Molenlaan de Kikkertstraat inrijden, waarna de organisatie een plaats toewijst. Deelname kost €7,50 per verkoopplaats. Volgens Onderne mers Vereniging De Cocksdorp en Eierland is de verkoop van nieuwe goederen of partijen niet toege staan, omdat het om een rommel markt gaat. Op www.decocksdorp. info staan de reglementen. een bekeuring kreeg, is verdrietig voor hem, maar wel terecht. Ik krijg in het buitenland ook een bekeuring voor fout parkeren. Er wordt van mij verwacht dat ik de taal spreek en lees en op de hoogte ben van de plaatselijke situatie. Soms vind ik de bekeuring kinderachtig, ook in Nederland, maar fout is fout. Waar wij ons als aanwonenden van de Brouwerstraat ook mateloos aan ergeren, is het veelvuldig tegen het eenrichtingverkeer inrijden van de Brouwerstraat. Dat kan op drukke dagen oplopen tot meer dan twin tig keer per dag. Texelaars zijn het probleem niet, maar overkanters en zeer veel toeristen uit Duitsland maken zich hier schuldig aan. De rijsnelheid is hoog, want - men weet het wel - het mag niet. Als je de overtreder op zijn fout wijst, kun je een grote mond krijgen, want niemand schijnt tegenwoordig te accepteren dat hij op zijn fouten gewezen wordt. Ik weet het, wij moeten gastvrij zijn, maar als je ergens anders van iemands gastvrij heid geniet, gedraag je dan als gast en pas je aan aan de daar geldende regels. Mevrouw Hooijberg, ik snap dat u zich schaamt Texelaar te zijn. Want had het niet van Texelse gastvrijheid getuigd, als u uw trouwe gast had gewezen op de wijzigingen van het parkeren in Den Burg? Pieter de Vries, Den Burg. Hoogenbosch in Grootschermer Carla Hoogenbosch exposeert van 13 tot en met 21 oktober schil derijen in gemengde techniek in Expostal 13 in Grootschermer. De tentoonstelling is onderdeel van de Kunsttiendaagse Grootschermer. Expostal 13 is gevestigd in de voor malige koestal van de meer dan honderd jaar oude boerderij van Lyda Dugour en Frans Hooijen aan het Zuideinde 13 in Grootschermer. De expositie is dagelijks geopend van 11.00 tot 17.00 uur. echt te simpel om de oplossing alleen te zoeken in het pesten van automobilisten. Als de gemeente het betaald parkeren blijft uitbreiden en niet gelijktijdig zorgt voor voldoende gratis parkeerplaatsen, het gebruik van fiets en openbare vervoer niet stimuleert en ook geen visie heeft, dan jaagt Texel de toeristen weg. De gemeenteraad is aan zet. Eis van de verantwoordelijk wethouder dat hij met een integrale visie op de prop pen komt. waarin alle aspecten die ik in deze bijdrage heb genoemd aan de orde komen. Daarin zal ook klip en klaar moeten worden gemaakt hoe het staat met de vraag naar en het aanbod van parkeerplaatsen in Den Burg. Aangezien in dit duale stelsel de gemeenteraad de agenda bepaalt, verwacht ik van de fracties eindelijk eens actie op dit punt. Of zijn jullie alleen actief als de verkie zingen in aantocht zijn? Ik roep de fracties op om in de Texelse Cou rant te reageren op deze bijdrage. Dit zou kunnen leiden tot een brede maatschappelijke discussie. Het is duidelijk: als je toeristen aantrekt, gaat dit gepaard met nogal wat verkeersbewegingen. Probeer dat in dusdanig goede banen te lei den dat zowel de economische als de milieubelangen worden gediend. Aan ad-hocbeleid hebben we geen behoefte. Met alleen automobilisten pesten kom je er niet. Aan de Texelse politiek om met een goed doordacht plan te komen. Ik ben benieuwd. Of is de politiek hier ingeslapen? Rene Leget, Ootmarsum. Cursus over homeopathie Petra Stam, klassiek homeopaat, biedt een cursus eerste hulp met homeopathie, waarin ouders leren hun kind te helpen bij zaken als buikpijn, hoest, koorts, griep en verwondingen. Het is geen cursus EHBO, deelnemers leren de home opathische aanpak. Bij de cursus hoort een boek en een voorraad van 37 homeopathische middelen. De cursus wordt gedurende vijf bij eenkomsten gegeven op donderdag van 15.30 tot 17.30 uur of op vrijdag van 9.30 tot 11.30 uur. Deelname kost €150,-, inclusief materiaal. Voor aanmeldingen en inlichtingen: Petra Stam. 06-29112912 of e-mail homeopathiestam@gmail.com. Portretten en muziek uit sixties De jaren zestig keren terug in her berg De Aanleg in De Cocksdorp. Kunsthandelaar Ed van Bommel houdt in de herfstvakantie een ver koopexpositie met kunstwerken van popiconen uit de sixties. Op zaterdag 13, 20 en 27 oktober luis tert hij de expositie van 16.00 tot 17.30 uur zelf op met op met live gespeelde songs uit die tijd. Van Bommel van kunstgalerie Baroque in de Kikkertstraat grijpt regelmatig zijn gitaar om liedjes van Bob Dylan, Leonard Cohen, Jimi Hendrix en andere muzikanten uit de jaren zestig te spelen. Maar ook zelf wil hij nog wel eens een nummertje schrijven. 'Toen ik daar onlangs in een studio in Amsterdam opnames van liet maken, kwam in in contact met net zo'n jaren zestig-mannetje als ik. Een Amerikaan die al tiental len jaren in Nederland woont. Onder het pseudoniem Ace Willbury schil dert hij in twee kleuren prachtige portretten van popmuzikanten. Maar .ook van Paverotti. We hebben een deal gemaakt met als resultaat dat ik nu een flinke collectie van zijn werk kan exposeren. En zo'n tentoonstel ling is voor mij dan weer een mooie omgeving om mijn favoriete liedjes te spelen.' Van Bommel doet dat op gitaar en mondharmonica en zingt er ook zelf bij. 'Ik speel eigen nummers en covers van bekende liedjes uit de jaren zestig. De expositie duur van 13 tot 28 oktober, de herberg is dagelijks geopend vanaf 12.00 uur. Nederland Leest in bibliotheek In het kader van Nederland Leest wordt donderdag 15 november in de openbare bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg een dis cussieavond gehouden over De gelukkige klas van Theo Thijssen. Om de discussie extra interes sant te maken, worden leerlingen van de OSG uitgenodigd mee te praten. Gespreksleider is Jaap Dros. Nederland Leest wordt gehouden van vrijdag 19 oktober tot en met vrijdag 16 november. De bedoe ling is dat gedurende deze peri ode iedereen hetzelfde boek leest en daarover in discussie gaat. De gelukkige klas werd geschreven in 1926, maar heeft nog niet aan actu aliteitswaarde ingeboet. Thijssen zelf typeerde de in dagboekvorm geschreven roman als 'een hymne op het onderwijzersschap'. Speci aal voor Nederland Leest verscheen een goedkoper uitgave van het werk, die leden van de bibliotheek cadeau krijgen (zolang de voor raad strekt). Ook zijn er exemplaren beschikbaar voor leerlingen uit de vierde klassen van het middelbaar onderwijs krijgen. Alzheimer Café In de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt dinsdag 30 okto ber het Alzheimer Café gehouden. Gesproken wordt over de mogelijk- heven van medicatie bij dementie. Spreker is Henri Venema van de Texelse apotheek. De muziek wordt verzorgd door pianist Frans Kaer- cher. De bijeenkomst begint om 19.30 uur, de toegang is gratis. Dinsdag 9 oktober Bewonersvereniging Texel houdt van 19.00 tot 21.00 uur een inloopavond voor leden in het zaaltje bij Star- kenburgh (Thijsselaan 40A, Den Burg). Meer informatie staat op de website www.bewonersverenigingtexel.nl. De Vrouwenbond FNV komt om 20.00 uur bijeen in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Spreker Lies- beth Rijk vertelt over het DOC-team. In het gemeentehuis aan de Groene- plaats begint om 20.00 uur een open bare vergadering van de raadscom missie Werkwijze Raad. In Cinema Texel draaien de volgende films: Timboektoe (18.45 uur); The Bourne ultimatum (21.30 uur): 1408 (21.45 uur); Azuloscurocasinegro (19.00 uur). Woensdag 10 oktober: In het gemeentehuis aan de Groene- plaats begint om 20.00 uur een open bare vergadering van de commissie Welzijn. In Cinema Texel draaien de volgende films: Timboektoe (16.00, 18.45 uur): Azuloscurocasinegro (21.00 uur); De alles-is-liefdeavond (20.30 uur); Waar is het paard van Sinterklaas? (13.30, 16.15 uur); Plop en de pinguïn (14.00 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krim draait De Simpsons (15.00 uur). Donderdag 11 oktober: In het gemeentehuis aan de Groene- plaats begint om 20.00 uur een open bare vergadering van de raadscom missie Middelen. In hotel Den Burg begint om 20.00 uur de jaarvergadering van 10 voor Texel. Bij volkssterrenwacht De Jager (bij Ecomare) kan vanaf 20.00 uur met een telescoop naar sterren worden geke ken. De kijkavond gaat alleen door bij helder weer. Bij twijfel kan rond 18.00 uur contact worden opgenomen met Hoogwater te Oudeschild Di. 09 08.10 en 21.06 u. Wo. 10 08.45 en 21.40 u. Do. 11 09.24 en 21.55 u. Vr. 12 09.45 en 22.20 u. Za. 13 10.14 en 22.46 u. Zo. 14 10.34 en 22.57 u. Ma. 15 11.15 en 23.36 u. Di. 16 11.25 en 23.40 u. Aan het strand is het ongeveer een ui hoogwater. De zon komt zondag 14 op om 08.03 en gaat onder om 11 Donderdag 11 oktober nieuwe maa tel. 06-45552708. Vrijdag 12 oktober: In elf horecagelegenheden in Da- Burg begint om 22.00 uur het Te« Blues festival met diverse bands binnen- en buitenland. Voor het pc- gramma: www.texelblues.nl. In Cinema Texel draaien de volgend; films: Ratatouille (15.00 uur); Timboek toe (16.00, 19.00 uur); Waar is te Paard van Sinterklaas? (16.15 uun Hairspray (19.00 uur); Alles is Lief* (19.15, 21.45 uur); The Bourne Ultirrs- d turn (21.30 uur); 1408 (21.45 uur). f Om de drukte de baas te kunnen, zg TESO de komende dagen geregel een extra boot in. De veerdienst ver zorgt dan ieder half uur een afvaa-, zowel vanuit Den Helder als vare Texel. Dat gebeurt vrijdag van 9. 20.00 uur en zaterdag en maandaj van 9.30 tot 16.00 uur. Automobilisten, moeten vrijdag op Texel tussen 9.00 en 12.00 uur rekening houden m? wachttijden van een half uur. informatie over de veerdienst is tt verknjgen via tel. 369600 of webse www.teso.nl. TEXELSE^COURAKT Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Stiana Si bon Buiten werktijd: Stiana Sibon Telefoon 06 - 22 21 16 62 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl j Sbchlmg ROTA. gevestigd anecd t»i de Kamer van Koor e Amslerdam onder nummer i1198699 Abonnementsprijzen 2007: Per half jaar 36,45 34,85 (aui. Per jaar €71,10 68,95 (aut, Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. VERVOLG VAN PAGINA 1 Publiekszaken De partijen kunnen daar eigen lijk geen nee meer tegen zeggen, omdat de vervangende krachten al zijn ingehuurd. Het college zegt bewust op besluitvorming door de gemeenteraad te zijn vooruit gelo pen, omdat de problemen te groot waren om te wachten. Niets doen zou leiden tot een verdere ver slechtering van de dienstverlening en een toename van klachten. 'Het kan ook verregaande juridische en financiële gevolgen hebben.' Het college wil de uit functie ont heven werknemer niet de laan uit sturen, maar eerst onderzoeken of goed functioneren op een andere werkplek wel mogelijk is. 'Ontslag is de uiterste consequentie, maar in eerste instantie staan we dat niet voor. Goed werkgeverschap houdt ook in dat wordt gezocht naar alter natieven in een andere functie, bij scholing of omscholing.' Als dat allemaal niet werkt, volgt mogelijk wel ontslag. De betreffende mede werker is volgens een woordvoerder momenteel nog gewoon 'actief en productief' voor de gemeente. Van de zieke collega wordt verwacht dat in de loop van 2008 mogelijk afkeuring volgt. Dat een ambtenaar uit functie word) ontheven, komt mede voort uit I» competentiemodel dat bij de rea ganisatie van het ambtelijk apca raat is ingevoerd. In dat modi staat omschreven aan welke a een medewerker op een bepaatë werkplek moet voldoen. Volgensd woordvoerder worden wellicht me verzoeken voor het bovenforrm plaatsen van medewerkers aan dl raad voorgelegd. Volgens het col lege past dat binnen besluitvormn van de raad dat de totale loonscr niet verder mag toenemen, met ut zondering van de zogeheten auto nome kosten. Onder die laatste vallen volgers burgemeester en wethouders dl kosten van uitkering bij ontslag a het bovenformatief plaatsen vai personeel. Het college gaf eerdek aan dat mogelijk ingrijpende mas- regelen zouden moeten wordei genomen om de kwaliteit van dl gemeentelijke organisatie te verhop gen. Bij Publiekszaken is volgens de stukken vóór de invoering vi het competentiemodel nooit op tijd ingegrepen om de juiste persooi op de juiste plek te hebben, waar door de afdeling in een negatie spiraal terecht kwam. De polities partijen kunnen donderdag ti de raadscommissie Middelen ovsf het onderwerp praten. Texels arrangement in Leidse Hortus Ria Kampstra, Tiny Kuip en Elgin van der Vis hebben in de Hortus Botanicus in Leiden deelgenomen aan een landelijk ikebanafestival. De bloemschiksters maakten een op Texel georiënteerd arrangement, wat bestond uit een basis van grind en watervlakken, met daarin negen oranje vogels (strelitzia's). Deze zou den vanuit hun roodpapieren nesten kunnen opstijgen voor de jaarlijkse trek. Hierboven hingen kleine en grote waterdruppels aan een mobile van takken van de kronkelhaze laar (gevonden op de Meierblis). Bij dit ritmisch arrangement hoorde» haiku 'Bijeen voor de reis! Ik on! dek een groep vogels - H9e*k die vrijheid'. De hele tentoonstelling waar ook demonstraties en wo» shops werden gegeven, was van een hoog niveau.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2