uitercross met Texelse garnituur valt in smaak Sp°rt ^Waterbak struikelblok op parcours Schoolkinderen over chans met crossfiets TEXELSE 7 coURANT t li Tevoko wint thuiswedstrijden Bik komt tot 124 caramboles DINSDAG 9 OKTOBER 2007 {was een leuke cross', zegt Fia oiman nadat ze met haar paard ickefeller de cross country riom manege Akenburg heeft «jen. Drie kilometer lang heeft een stuk of vijfentwintig hinder- sen moeten nemen. q dacht even dat het springen over tjmwal een probleem zou worden, j ^dat ging gelukkig goed', vertelt y oman, één van de elf Texelse (nemers, met een enthousiaste in de ogen. 'Bij de waterbak g het ook in één keer. Ik heb i paard daar wat langzamer laten en, zodat hij kon zien wat eraan arts Fabienne Baggerman van een dierenartsenpraktijk uit Bergen. Zij werd geassisteerd door de Texelse Laura Kager en Sifra van der Vis die studies diergeneeskunde volgen. De dieren die terugkwamen, waren vol gens Baggerman allemaal in orde. Knelpunt was de waterbak waar een paar boomstammen als hindernis lagen. Veel paarden en pony's stop ten abrupt zodra ze het water zagen. Dat leidde een paar keer tot val partijen van ruiters en diskwalifica ties als drie keer achter elkaar werd geweigerd. Na extra aansporingen wisten veel dieren de hindernis als nog te nemen. Voor het paard Texel Consensus van Leonie van Schaik werd de waterbak tot hilariteit van het publiek een plek voor een gezel lig onderonsje met het paard Lester van Meeuwis van der Voet. De twee dieren liepen al vanaf de start vrijwel gelijk met elkaar op en midden in de waterbak leek erop dat de ze even een pauze wilden inlas sen. Het samen opgaan was niet geheel de bedoeling, maar volgens Van Schaik werd het daardoor wel een erg leuke wedstrijd. Vooral toen ook Ben Ploeg met Marlijn zich bij het tweetal voegde en ze met z'n drieën over de finish kwamen. Van Schaik reed met Texel Concensus voor de tweede keer een cross. 'Dit is goed voor het paard om ervaring op te doen. Bij de eerste twee hin dernissen weigerde het nog, maar daarna ging het goed en heb ik lek ker gereden.' Prestaties Kooiman kwam met een vierde plaats als beste Texelse uit de bus in de B-klasse voor paarden. Ellen Blom werd zesde, Tuitman zevende en Van Schaik twaalfde. Noortje Duin werd gediskwalificeerd omdat haar paard Oraya bij de waterbak drie keer had geweigerd. Dennis Kuiper pakte in de M-klasse (een stap hoger dan de B-klasse) de elfde plaats. Hij was in die klasse de enige Texelaar. iljd is het enige waar Kooiman na de cross over twijfelt. Er tlmt niet te langzaam, maar ook ie snel worden gelopen. Een pwatch met groot scherm om de j iten spijt, vermoedt Kooiman dat toch te snel is gegaan. Ze is er mee dat de Texelse aankleding 2_ rhet parcours bij veel ruiters in de sik valt. Die had ze samen met Diana voor haar rekening geno s/Dan heb je profijt van je werk', pt Diana die ondertussen rondjes 3, pt met Rockefeller om het dier te 3_ m bijkomen. vijfentwintig hindernissen, naakt door de familie Beukers Oudkarspel en opgebouwd door batterij vrijwilligers, mochten er - irn. Naast de tuinwal bij de roton- Ftozendijk was er onder meer een cernis met gejutte materialen en het eind stond een nagebouwde fjlapenboet waar de ruiters door- n moesten om over balen wol te ogen. Naast de boet liepen echte «pen. 2 Tuitman, die met haar paard ado reed, spreekt over een oerparcours'. Bij een hindernis paar tonnen weigerde haar puttgj 3rd twee keer, maar voor de rest P'jjji ben alle obstakels in één keer jen(j| romen. 'Die tonnen waren een te smalle hindernis.' Het was Tuitman de derde keer dat ze Ra Kooiman springt met Rockefeller over een voederbak. ffoto* Jmer Bij de waterbak trapte menig paard en pony abrupt op de rem, waardoor een paar keer een ruiter ten val kwam. De speciaal voor de cross gebouwde schapenboet met balen wol als hindernis. met Mikado een cross reed. De jury was dusdanig onder de indruk van de stijl, houding en wijze van rijden dat de Texelse het hoogste aantal stijlpunten kreeg van alle deelnemers in de B-klasse. Oefeningen De 130 ruiters moesten, vóór ze het crossparcours op het land van Dirk Roeper en Arie Brans mochten betreden, eerst dressuur- en spring oefeningen doen. Ook onderzocht een dierenarts de dieren voor de start. Dat leidde tot de afkeuring van een kreupele pony. 'Die hebben we niet mee laten doen om bles sures te voorkomen', aldus dieren- Bij de B-klasse pony's (categorie C) legde Mirjam Hin beslag op de eerste plaats Caroline Wetenkamp werd achtste. Charity Wetsteen negende. In de B-klasse catego rie D/E (iets grotere pony's dan in de C-categorie) werd Marissa Roe per twintigste en Simone Plaats man éénentwintigste. Beiden waren ten val gekomen, maar hadden de cross uitgereden. Plaatsman bleek achteraf diverse kneuzingen te heb ben. De cross moest in de loop van de middag even worden stilgelegd omdat er een gat in een bruggetje was ontstaan. Dat werd snel gere pareerd. Bij elkaar waren tientallen vrijwilligers in de weer. Tegen het eind moesten de paarden over een stel tonnen springen. Voor sommigen was die hindernis vnj smal. 14.00 'n Nederla T430 steerden be 11.30 hereniging l4jj Iedere zaterc 1300 Sn|ging cross' 'kinderen uit de bovenbouw krijgen deze week een uur les op een crossfiets. (Foto SMan» Sibon/Beeldbank Taxtll Putte? <ikkert Vort krijg hier een hernia van.' Niet I kinderen uit groep 6, 7, en f de Jacob Daalderschool in gV0 .sterend ging het crossfietsen st gemak af, maar de mees namen de schansen alsof inooit anders hadden gedaan. te week krijgen alle schoolkin- jHgg,- ren van de bovenbouw een uur in crossfietsen. Doel is kin- ren meer te laten bewegen en svaardigheden bij te brengen, i Cast andag was er een parcours 5V0D1 ge2et achter basisschool De Twee- Koog klas kB-ü-fz te dicht op elkaar anders bots Ruben Versluis uit Groningen het maar druk met de groep twintig kinderen. Hij is instruc- 'bij Go Biking! Tour, een initiatief de Koninklijke Nederlansche sèrunie. Deze tour gaat sinds ES door heel Nederland en kan er scholen worden geboekt. 'De 4_3C teren doen hier vaardigheden 143C te ze ook in het verkeer kunnen 143ö truiken. Bijvoorbeeld het rem- 14j n. Daarnaast komen ze in con- 14 30 'met fietscross, een sport die in 14.30 tachtiger jaren erg populair was. 12.45 Z'P er bijna geen crossbanen in Nederland.' Naast Versluis begeleiders van de Texel bij de cross zaterdagmiddag geeft de crosstraining in het bos. was tevreden over het van de Texelse kinderen, hebben veel lef en gaan mak kelijk over de schansen heen. Zowel jongens als meisjes. Het scheelt dat de fietsen klein zijn, dan dur ven ze meer.' Af en toe viel er een jonge crosser, maar tot ernstige verwondingen leidde dit niet. 'leder een draagt een helm en bescher ming. Dat wordt gesponsord door de Rabobank.' Sam Meerman uit groep 8 had een stuk vel van zijn duim af. 'Dat komt door het handvat.' Hij was één van de betere crossers in de groep en vloog zowat over de schans. 'Mijn vriendje heeft achter het huis een baan en daar crossen we regelma tig. Thuis heb ik een paar crossfiet sen.' Van de les leerde hij om op het stuur te drukken bij het nemen van een hindernis. 'Anders ga je achter over en val je.' Juffrouw Ingeborg Halsema hoefde niet op een kleine crossfiets, maar mocht op een mountainbike mee doen. 'Ik vind het heel leuk. Soms fiets ik weieens in het bos, maar dit met die hindernissen heb ik nog nooit gedaan.' De schansen vond ze in het begin spannend. 'De eer ste keer denk je o jee. Maar als je er eenmaal overheen bent geweest, valt het best mee. Het is een over winning als je het hebt gedaan.' De kinderen raakten ondertussen moe van het vele fietsen. Toch moedigde Halsema ze aan om nog één rondje te rijden. Niet alle kinderen konden dat nog opbrengen. Een meisje: 'Ik hoop dat ze zo water voor ons halen.' Het eerste damesteam van volley balvereniging Tevoko heeft de eerste thuiswedstrijd met 3-1 gewonnen van Odin uit Heemskerk. Tevoko ging voortvarend van start, goede passes en harde aanvallen zorgden er voor dat de eerste set met 25- 17 werd gewonnen. In de tweede set begon Tevoko te rommelen en leidden concentratieverlies en veel persoonlijke fouten er toe dat Odin een voorsprong opbouwde (24-21). Door een juiste wissel won Tevoko uiteindelijk toch nog met 26-24. De derde set begon erg rommelig. Odin zette meer druk op het spel en won met 25-20. In de vierde set liet Tevoko bij vlagen goed spel zien. Odin bleef lang bij. maar uiteindelijk ging de winst naar Tevoko (25-20). Tevoko staat na deze overwinning op de derde plaats. De heren van Tevoko moesten zaterdag in de eerste thuiswedstrijd van het seizoen een punt afstaan aan het team van The Serve uit 't Zand (3-1). Na een vlotte winst in de eerste twee sets (25-14 en 25- 17), waarin de Texelse mannen zich aanvallend konden uitleven, stokte het spel in de derde set. Een achter stand van 0-8 kon niet meer onge daan worden gemaakt (19-25). In de vierde set herpakten de eilands bewoners zich enigszins, maar ze hadden moeite met de felle aanval van The Serve. Uiteindelijk, na op 23-24 nog een setpunt te hebben weggewerkt, maakte spelverdeler Berry Koning met een doortikbal het beslissende punt naar 26-24. De volgende tegenstander is Dinto uit Warmenhuizen, een beoogde concurrent voor de titel. Jeugd Deuce houdt kampioenschap De jeugdcommissie van tennis vereniging Deuce uit Den Burg kan terugkijken op een geslaagd jeugdtoernooi met spannende wedstrijden die soms in drie sets beslist moesten worden. Gedurende drie weken streed de jeugd van Deuce in verschillende categorieën om het kampioen schap. De finale in het enkelspel voor jongens tot en met 14 jaar ging tussen Joris Beintema en Thijs van Veen. Na een zeer spannende derde set won Beintema. Vermel denswaard is ook de wedstrijd tus sen Niels Witte en Sander Legierse. Na drie sets wist Legierse een nipte overwinning te halen. De zonnige finaledag werd besloten met een gezamenlijke maaltijd. Uitslagen: JE 10 - l.Wessel Kiltz; 2. Dim Jacob Dros: 3/4.Pascal Saai, Dick van Velzen. ME 10 - l.llse Brand; 2 Sterre Kiltz: 3/4.Eva van der Velde. Sylvie Koom. MD 10 - 1 -Ilse Brand. Sterre Kiltz; 2.Vienna Scholl, Antara Saai; 3.Britt Polderman. Eva van der Velde JE 12 - 1.Mathijs Duin; 2.Mike van der Veen; 3/4. Imme van der Velde. Timo Polderman. JD 12 - I.Tïmo Polderman, Mike van der Veen; 2.Daniel Groszpietsch, Sandor Krafft; 3.Dim Jacob Dros, Mees Rijk. ME 12 - 1 Sanne Brand; 2 Emma van Veen; 3/4.Sharon Prins, Cheryl Koning. MD 12 - 1.Cheryl Koning, Emma van Veen; 2.Maroucha Stolk, Eline Zoetelief; 3.Stephanie Ropke. Nine van den Wijngaard. JE 14 - 1.Joris Beintema; 2.Thijs van Veen; 3/4.Robm van der Heide. Perry Koom. JD 14 - 1 Duco Trap, Thijs van Veen; 2.Joris Beintema, Robin van der Heide; 3.Per ry Koom, Daniël Eelman. ME 14 - l.Esmee Daalder; 2 Vera Hm; 3 Mytza Wijnanri MD 14 - 1.Sanne Brand, Esmee Daalder; 2.Sharon Prins. Mytza Wijnand; 3.Lucie Veeger, Lieke van Hcer.vaarde JE 16 -1 .JasperArkenbout; 2-Lesley Koning; 3/4 M. Daalder, Jesper List. JD 16 - 1.Lesley Koning, R.D. Legierse, 2.Jesper Arkenbout, Jesper List, 3.Mathijs Cnstian Legierse, M. Daalder. ME 16 -LJulie Wijnand; 2.Susan Cofino, 3.Anouk Alkema. JE 18 -I.Alexander Smit; 2.Sander Legierse; 3. Niels Witte. Wielerveldrit De eerste veldrit van Wielervereni ging Texel heeft geen verrassen de winnaars opgeleverd. Evenals vorige winter domineerden Youp Wehnes en Jordy Vinke. De deelnemers kregen zaterdag te maken met zomerse omstandighe den. Op het beschutte parcours aan de Biesboschweg liep de gevoels temperatuur hoog op. Vanaf de start voerde Jordy Vinke het tempo bij de senioren aan. Thomas Boom en Ferry van der Vis wisten in de eerste Wedstrijden zwemclub In zwemparadijs Calluna deden vrij dagavond 51 leden van zwemclub ZPC TX'71 mee aan onderlinge wedstrijden. Er werd in verschil lende leeftijdscategorieën gestre den, waarvan de deelnemers elk vier afstanden moesten afleggen. Daarbij kwamen zowel schoolslag als vlinderslag, rugslag, wisselslag en vrije slag aan bod. Uitslagen: Meisies minioren 1 en 2 (50 meter school slag. 25 m vlinderslag, vrije slag rugslag) - l.Manouk Ensink 3.18.43: 2.Marieke Hege man 3.34.67 Meis|es minioren 3 en 4 (25 meter vlinderslag 50 m schoolslag, vrije slag. rugslag) - 1 Donja Wit 3 16 41; 2.Beau Biesboer 3.43.02; 3.Marike Graaf 3.44.69. Jongens minioren 3 en 4 (25 meter vlinder slag. 50 m schoolslag, vnje slag. rugslag) - 1 Rien van Kooten 4.00.92, 2.Senne Roeper 4.04 71; 3.Bram Zoetelief 4 55.95. Meisjes minioren 5 en junioren 1 (50 meter vrije slag. rugslag. schoolslag. 100 m wisselslag) - LStefanie Hin 4.41.84; 2.Femke Hegeman 4.43,84, 3.Kirsten Schaap 4 57.49. Jongens 5 en 6 (50 meter vrije slag. rugslag. schoolslag. 100 m wisselslag) -1 Robin Graaf 4.55.49. 2 Joey Mets 5 00.15; 3.Teun Dekker 5.38.51. Meisjes junioren 2 en 3 (100 meter vrijeslag. wisselslag. 50 m rugslag school slag) - 1 Helene Sophia Schoehuys 5.00.06: 2.Grace Boekei 5.11.24. Jongens junioren 1 en 2 (100 meter vrijeslag. wisselslag. 50 m rugslag. schoolslag) - 1-Joppe Kats 4.16.87; 2-Allard de Wit 4.37.47. 3.Jesse de Wit 4.50.82 Jongens junioren 3 en 4 (100 meter schoolslag, vnje slag. wisselslag, rugslag) - 1-Silke Kats 5.19.74. 2.Xander Graaf 5 47 77; 3.Joost Graaf 5.52.81. Dames senioren D1 t/m senioren open (100 meter schoolslag, vrije slag. wisselslag, rugslag) - 1.Simone de Wit 5.01.82. 2 Evanne Kats 5.47.26; 3.Kim Vlaming 6.13.85. Heren jeugd 1 t/m senioren open (100 m schoolslag vrije slag. wissel slag. rugslag) - 1 Milco Kats 4.40.34. 2 Joerie van Mierio 6 09.93. Dames masters 25* (50 m schoolslag) - 1.Jacqueline Hegeman 0.51 67; 2. Mireille Eelman-Kager 0.55.60; 3. Ellen Douma 0.58.46. De competitie van het libre-biljarten van DVO is alweer een maand onder weg. Net als voorgaande jaren is er gelijk al een groot verschil in gespeel de partijen die het hele seizoen door werken. Gerard van der Kooi en Harry Schrama zijn de koplopers op de maandagavond. Frans Bik maakte bij een partij tegen Cor Huisman de partij uit met 85 caramboles, maar kreeg toestemming om door te gaan. Hij moet 120 caramboles maken en kwam tot 124. Paul Eelman is de koploper van de partijen die op de donderdagavond worden gespeeld. Wim Vendel, de hoogste speler op de donderdag, had met 25 caramboles de hoogste sene. twee ronden in zijn wiel te blijven, maar in de derde ronde nam Vinke afstand. De strijd om de tweede plaats werd in de laatste ronde beslist in het voordeel van Boom. Youp Wehnes nam in de loop van de jeugdwedstrijd een beslissende voorsprong en stond deze niet meer af. Marloes van Rongen werd twee de, Esmée Betsema derde Uitslagen: Senioren - 1.Jordy Vinke; 2.Thomas Boom, 3.Ferry van der Vis. Jeugd - I.Youp Wehnes, 2.Marloes van Rongen, 3.Esmee Betsema. G-judofeest in Ons Genoegen Sporthal Ons Genoegen in Den Burg is zaterdag 13 oktober het decor voor de zesde editie van het G-judofeest. Ruim 160 judo ka's met een verstandelijke han dicap verschijnen tussen 11.00 en 16.00 uur op de mat. Judo Bond Nederland heeft het toernooi dit jaar aangewezen als één van de twee bepalende eve nementen voor een internationaal G-Judokampioenschap voor teams dat op 1 december in München wordt gehouden. De bond kijkt naar de prestaties op Texel en een judo toernooi in Venray om een team voor Duitsland samen te stellen. De organisatie verwacht dat daardoor sterke judoka's aan het Texelse toernooi gaan deelnemen. In het geval van het G-judofeest is meedoen belangrijker dan win nen. Gezelligheid staat voorop en de deelnemers gaan altijd met een prijs naar huis. Het toernooi heeft landelijk al enige tijd haar naam gevestigd. Uit negentien plaatsen komen deelnemers en scheidsrech ters geven vaak al ver van te voren aan ook graag naar het eiland af te reizen. Het judofeest begint traditiegetrouw met een opwarming door Sport school Texel, waarna op verschil lende matten tegelijk wedstrijden worden gehouden. Tussen de mid dag verzorgt Small Buzz een optre den, leerlingen consumptief van de OSG bereiden na afloop een maaltijd en 's avonds is er disco in Question Plaza. Dat heeft De Lin deboom ondanks het Bluesweek end gehandhaafd. De judoka die in meest positieve zin opvalt, komt in aanmerking voor de Jilsketrofee. Die trofee is vernoemd naar een overleden familielid van de familie De Vries uit Oudeschild die het toernooi mede heeft georganiseerd. G-team speelt prima wedstrijd De beste wedstrijd van het sei zoen. Aldus complimenteerden Klaas van den Berg en Tim Ked- de 'hun' jongens van het G-team van Texel'94, die op eigen veld een fraaie zege (4-0) boekten op Argon uit Mijdrecht. Texel'94 moest het dit keer stel len zonder Raymond Molanus en Anton Staal, maar kon wel weer een beroep doen op keeper Mar- tijn Verbeeke. die was hersteld van een rugblessure. Daardoor stond Peter Breuer weer op zijn oude plek, rechtsback. Dat kwam het spel van de Texelaars duidelijk ten goede. Verdedigend stond het als een huis, terwijl ook het middenveld knap spel liet zien. De ploeg kwam al snel op voor sprong. toen Jimmy Ponniah de bal uit een hoge voorzet van Robin Boogaard schitterend in de Imker- kruising kopte. Even later verlengde Paul Bakker een verre uittrap van Martijn Verbeeke en was Ponniah paraat om de bal onder de keeper in het doel te schuiven. In de tweede helft moest Breuer wegens een knieblessure afhaken. Texel'94 kwam echter geen moment in problemen. Het werd 3-0 door Robin Boogaard, die de bal na een goede pass van de op de linkervleu gel oprukkende Paul Bakker snoei hard in de kruising knaide. Bakker had na een pass van Ponniah pech dat de keeper alert was, maar de 4-0 was een kwestie van tijd. Het vonnis werd uiteindelijk voltrokken door Mark Stolwijk, die een heel rijtje spelers voorbij speelde en de bal ten slotte met een stiftje vanaf twintig meter over de keeper in het doel plaatste. Door deze tweede zege in vier wed strijden staat Texel'94 nu weer in de middenmoot. Zaterdag speelt de ploeg in Amstelveen tegen koploper en kampioenskandidaat Roda'23.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 7