Dirigent zwaait af tijdens elfde Fanfarefestival Schuur rommelmarkt 1W** Bodhran en whistle op Iers weekend DAGELIJKS TEXELS NIEUWS www.texelsecourant.nl Agenda teso TEXELSE 2 COURANT de bodhrèn worden door hun docente begeleid op een whistle. Ed de Boer nam afscheid als dirigent. zeggen wou... \Yat ik zeggen In een artikel in de Texelse Courant van 9 november over de opslag van de rommelmarkt in Oosterend geeft Siep Eldering enkele feiten weer die misschien tot verkeerde conclu sies kunnen leiden, waardoor ik mij genoodzaakt voel om een en ander toe te lichten. Toen de dorpscommis sie in Oosterend in 1994 de schuur van de rommelmarkt verkocht, heb ik een gedeel van 170 vierkante meter beschikbaar gesteld voor een bedrag van vijftig gulden per maand voor een periode van tien jaar. Toen deze periode in 2005 afliep, wilde ik eerst niet meer verhuren, maar heb toch besloten een andere ruimte van 135 vierkante meter te verhuren. Voor deze ruimte is toen een bedrag overeen gekomen van €300,- per maand, totaal dus €3600,- per jaar. Het bedrag van €5000,- dat de heer Eldering noemt, is aan mij nooit betaald. Dit contract was geldig voor één jaar en zou niet verlengd wor den. tenzij ik anders zou beslissen. Dit stond duidelijk in het contract aangegeven. Ik heb eind 2006 toch besloten dit contract voor één jaar te verlengen. Waarschijnlijk ging de heer Eldering ervan uit dat dit in 2008 weer zou gebeuren. Ik heb hem in september al aangegeven dat dit niet zo zou zijn en hij dus voor 1 januari op zoek moest naar een andere ruimte. Misschien kwam dit voor hem onverwacht, maar hij had dit al langer kunnen zien aankomen. Theo Rutten, Oosterend Nagezonden reactie Siep Eldering vertelt in een reactie dat de huur de eerste tien jaar inderdaad vijftig gulden per maand was, maar daarna geen €300,-. 'Het bedrag dat Theo noemt is exclusief btw. Inclusief was het €380,- per maand, per jaar is dat bijna €5000.-. Ik snap dat van zijn kant best. Het moet voor hem wel rendabel zijn.' Ook vertelt Elde ring dat het niet voortzetten van het huurcontract voor hem wel onver wacht kwam. 'Theo had wel eens een opmerking gemaakt, maar ik had niet verwacht dat hij dat serieus zou doorzetten.' Voorspeeluur Leerlingen harp en klarinet van de Muziek- en Dansschool presenteren zich vrijdag tijdens een voorspeeluur in de voorspeelruimte aan de Wilhel- minalaan. Het voorspeeluur begint om 19.00 uur, de toegang is gratis. Teleurstelling Teleurgesteld loopt hij henen De groene bak nog vol Hij kan wel wenen De krant misschien niet goed gelezen? Ja, dat kan nou wel wezen Vergeten te noteren? De gewoonte, om de week, afleren? O, nee Maar je zit er maar mooi mee 'k Had zelf de bladeren Van de straat geveegd De bak dus propvol Maar mooi niet geleegd Moet ik nu alles Weer teruggooien in de goot? Of wacht eens: Misschien voor in de sloot? Nee, dat is geen goed idee Verhagen wint wiswedstrijd De vijfde wedstrijd in de winterserie van sportvisclub Texel is gewonnen door Poul Verhagen. Bij de asfaltmo- len bij Oudeschild haalde hij drie vis sen boven, met een gezamenlijk leng- Zucht..., ik zit er dus mooi mee Mijn groenafval, dat nu komen gaat Gaat in de grijze, die nog half ledig staat Of dit nu de bedoeling is? Voor het milieu is er dan toch iets mis Met de gemeente is het soms niet goed gesteld Want, beste mensen Alles draait immers om geld Paula van Tongelen-Prins, Den Burg. Dinsdag 13 november: OSG-rector Henk de Vries en archi tect Hannek Höweler geven tijdens de jaarvergadering van de ouderraad tekst en uitleg over de laatste stand van zaken rond de nieuwbouw. Ook wordt ingegaan op de vervangende huisvesting van de leerlingen. De ver gadering begint om 20.00 uur in de aula van het schoolgebouw aan de Haffelderweg in Den Burg. Bewonersvereniging Texel houdt van 19.00 tot 21.00 uur een inloopavond voor leden in het zaaltje bij Star- kenburgh (Thijsselaan 40A, Den Burg). Meer informatie staat op de website www.bewonersveremglngtexel.nl. Burgemeester en wethouders zijn vanaf 20.00 uur in dorpshuis De Hof in De Koog voor de jaarlijkse dorpen ronde. In Cinema Texel draaien de volgende films: La Sconoscuita (20.00 uur); The brave one (20.00 uur). Woensdag 14 november: Burgemeester en wethouders zijn vanaf 20.00 uur in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild voor de dorpenronde. Cabaretier Jochem Myjer treedt van avond, donderdag en vrijdag op in theater Klif 12 in Den Hoorn (aanvang 20.30 uur). Alle voorstellingen zijn uit verkocht. In Cinema Texel draaien de volgende films: Waar is het paard van Sinter klaas? (13.45, 16.15 uur); Plop en de pinguïn (14.00 uur); Timboektoe (16.00 uur); The brave one (20.00 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krim draait Ratatouille (15.00 uur). Donderdag 15 november: Volkssterrenwacht De Jager houdt een sterrenkljkavond. Vanaf 19.00 uur kan met een telescoop gekeken worden, waarbij speciaal aandacht wordt besteed aan sterhopen, nevels en de planeten Uranus en Mars. De kijkavond gaat alleen door bij helder weer. Bij twijfel kan rond 18.00 uur contact worden opgenomen met tel. 06-45552708. Deelname kost €2,-. De verzamelaars van oude ansicht kaarten houden vanaf 20.00 uur ruilbeurs in Tusse de Banke op de Groeneplaats in Den Burg. In het kader van Nederland Leest wordt in de bibliotheek aan de Drijver straat in Den Burg een discussieavond gehouden over 'De gelukkige klas' van Theo Thijssen. Gespreksleider is Jaap Dros. In hotel Den Burg aan de Emmalaan begint om 20.00 uur een workshop over verlichting, verzorgd door Duur zaam Texel. Rob uit de Bosch geeft informatie over spaarlampen en LED- verlichting. De bijeenkomst is vooral bedoeld voor ondernemers. In het geneentehuis aan de Groene plaats begint om 20.00 uur een open bare discussie over de kerntakendis cussie de gemeente wil gaan voeren, j Cabaretier Jochem Myjer treedt dn< avonden achter elkaar op in theata Klif 12 in Den Hoorn (aanvang 20.3| uur). Alle voorstellingen zijn i kocht. In Cinema Texel draaien de volger films: The brave one (20.00 uur); Tl kingdom (20.15 uur). Vrijdag 16 november: In de voorspeelruimte van de Muzie en Dansschool aan de Wilhelmins in Den Burg begint om 19.00 voorspeeluur van leerlingen harp «i klarinet. Wielervereniging Texel houdt vanal 20.00 uur najaarsvergadering in Stay okay aan de Haffelderweg in Der: Burg. In dorpshuis 't Skiltje in Oudesc begint om 20.00 uur een klaverjas^ drive voor het goede doel. Er v met vaste maat gespeeld. Deelnami kost €3,50 per koppel. Cabaretier Jochem Myjer verzorgt dfi laatste in een serie van drie voorsta lingen in theater Klif 12 in Den Hoa (aanvang 20.30 uur). Alle kaarten zijnjl uitverkocht. In Cinema Texel draaien de volgende! films: Waar is het paard van Sinter-B klaas? (16.00 uur); Meet the Robr sons (16.15 uur); Knocked up (1845 uur); Stardust (19.00. 21.45 uur); 1 brave one (21.30 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krimi draait The Kingdom (20.30 uur). Hoogwater te Oudeschild Di. 13 09.44 en 22.05 u. Wo. 14 10.07 en 22.40 u. Do. 15 10.20 en 23.00 u. Vr. 16 10.30 en 23.50 u. Za. 17 11.10 Zo. 18 00.37 en 12.54 u. Ma. 19 01.40 en 13.47 u. Di. 20 03.10 en 15.40 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt zondag 18 novem ber op om 08.07 en gaat onder om 16.43 uur. Zaterdag 17 november eerste kwartier. TESO vaart vrijdag van 9.30 tot 16.00uur met twee boten en ver zorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanal Texel. De afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanal Texel zijn uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. worden geen wachttijden verwacht. Meer informatie over de veerdienst te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. TEXELSE0COURANT Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mall redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Stiana Sibon Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al or Sttchtmg ROTA. gevestigd te Amsterdam, zc gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabnö de Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2007: Per half jaar 36,45 34,85 iautomatst« Per jaar €71,10 68.95 tautom» Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Serieus? Licht terugdringen en tegelijk alles dubbel aan doen, lijkt op een dichte gaatjespan. Ik denk hierbij aan de rotonde bij De Waal. LED- lampjes was het toverwoord. Weg met de overdadige hoeveelheid lantaarnlicht. Sla een hele zwerm vliegen in één klap: bespaar ener gie, geld en breng tegelijkertijd het nachtgevoel weer terug bij de mensen. Ik zie vast dubbel, want De Waal passerend zie ik nu zowel de feestelijke LED's als de lantaarns in volle glorie. Wat was ook alweer de bedoeling? Ik voel me niet serieus geno men. Hoeveel vergaderingen en prachtig geschreven holle stukken moeten er nog overheen voor de lampen werkelijk uit gaan? Was er op 28 oktober in de Nacht van de Nacht minder verlichting op Texel? Ja, wel in het buitengebied waar het toch al donker is. Maar Wat ik zeggen wou...! in Den Burg, onze bestuursze tel? Niks ervan. Veiligheid voor alles. Voor oude mensen die met hun rollators 's nachts de stoep jes af struikelen. Voor bewoners tegen vandalistische elementen die zich na discobezoek niet kun nen gedragen. De gemeente Texel is voorstander van een donkere nacht, alleen niet in eigen buurt. Laat het buitengebied er maar voor opdraaien. Die mensen zijn toch al gehard en anders blijven ze maar thuis. In de hoofdstad spreekt men slechts mooie woor den, maar is energiebesparing de bestuurders werkelijk ernst? Doof dan overal een paar lampen en laat niet alleen de redacteur van deze krant in het halfduister naar zijn kleren zoeken. Pien Verberg Nieuwe expositie bij Galerie 14-16 In Galerie 14-16 Posthuys Texel zijn vanaf donderdag drie nieuwe collecties te zien. Bronzen van Betty Paanakker, wandtableaus van Kathja Smits en objecten van Marianne van Heeswijk. De expositie is te zien tot en met 6 januari. De bronssculpturen van Betty Paan akker zijn klein. Van broekzakfor maat tot 30 centimeter. Het zijn geestige dierfiguren, soms uitgerust met voor de soort ongebruikelijke extra's: een vis met vleugels of een vogel met voeten. De dieren zijn meestal als icoon neergezet, frontaal en monumentaal. Soms krijgen ze menselijke trekken, waar door de beeldtaal doet denken aan de Egyptische cultuur, maar altijd eigenzinnig en origineel is. Met de nieuwe keramische wandta bleaus neemt Kathja Smits afscheid van de van haar bekende narratieve stijl. Ze toont abstractere composi ties als herbariumachtige porselei nen plaatjes gemonteerd op wand- tableaus. De kleurige objecten van Mariann' van Heeswijk roepen veel reacties' op, van verbazing tot verwondering, Met de nieuwe collages op doei: refereert zij aan religieuze voorstel lingen, engelen en heiligen. De Galerie aan de Brink in De Koog is geopend van woensdag tot er met zondag van 13.00 tot 19.00 uur. Meer informatie is tevindenop www.galerie14-16.nl. Klaverjassen voor goede doel Klaverjasvereniging De Doormars uit Oudeschild houdt vrijdagavond in dorpshuis 't Skiltje een klaver- jasdrive voor kerstpakketten voor de oudsten en zieken in het dorp Er wordt gespeeld met vaste maat. de inleg bedraagt €3,50 per koppel Er zijn prijzen te winnen en de vele visprijzen maken de verloting extra aantrekkelijk. De hoofdprijs van de avond is een Texeler dekbed. ngel lal doo' ïOlli lzihoumu io nuvciviDcn zuu De geluiden van de bodhran, de whistle en de viool klonken dit weekend volop in de Muziek- en Dansschool in Den Burg. Daar werd het vierde Iers Weekend gehou den. Tegen de honderd musici uit het hele land streken vrijdagavond in d'Ouwe Ulo neer om gezamen lijk te musiceren, te dansen en te zingen. Ook werd er gezamenlijk opgetreden. De groep kreeg les van beroepsmusici onder wie één Ier. 'Die heeft een tournee door België gecombineerd met een bezoek aan Texel en daarna gaat hij meteen door naar de Verenigde Staten voor optredens', aldus organisator Loes Bakker. De deelnemers, onder wie een paar Texelaars, konden ook les krijgen in trekzak, harp, viool en gitaar. Henny Dn/ver trok de stoute schoenen aan en besloot dirigent Betty Bakker tijdens het voorlaatste stuk bij te staan. Het elfde Fanfarefestival, dat zaterdagavond in de Burgemees ter de Koninghal werd gehouden, kreeg een bijzonder tintje doordat het laatste keer was dat Ed de Boer de dirigent van DEK was. Tijdens het laatste stuk van de Hoornder muziekvereniging, met de symbolische titel Reich mir zum Abschied, werd het dirigeer stokje overgenomen door zijn opvolger, Michiel Drijver. onder een gunstig gesternte. Een groot deel van de stoelen in de zaal bleef leeg. Een belangrijke oor zaak was ongetwijfeld Sint Maarten, dat vooral jonge gezinnen van een bezoekje heeft weerhouden. Buiten dat werd het Koninklijk Texels Fan farecorps geteisterd door ziekte. Zeven van de vijfendertig muzikan ten hadden afbericht gedaan, waar onder vier van de zes tubaspelers. Toch slaagde KTF er onder leiding De Boer was bijna drie jaar dirigent van DEK, dat de laatste jaren een flinke verjonging onderging. Dat is mede te danken aan Drijver, die uit eigen gelederen komt. De nieuwe dirigent organiseerde de afgelopen jaren een paar maal een open dag en dat resulteerde in zoveel nieuwe aanwas, dat een opleidingsorkest kon worden gestart. Een handvol muzikanten is inmiddels doorge stroomd naar het 'echte' orkest, dat een groot deel van het geïmprovi seerde podium in de De Koninghal bezet hield. 'En dan is het korps nog niet eens compleet, want enkele jeugdleden gingen liever Sint Maar ten vieren', vertelde spreekstal- meester Piet Schneider. De Boer toonde zich verheugd met de ont wikkelingen. 'We zijn wat beperkter in de muziekkeuze en de betere muzikanten zullen zich de eerste tijd moeten aanpassen aan de-nieu welingen Maar we investeren op deze manier in de toekomst van ons korps', aldus de scheidend diri gent. die de leiding met een gerust hart overdroeg. 'Michiel is jong en enthousiast en heeft de capacitei ten.' Het elfde Fanfarefestival stond niet Joop Rommets te van 60 centimeter. Ondanks het stormachtige weer vielen de vangsten niet tegen. Rein Kuyper eindigde met 1 vis van 23 cm, op de tweede plaats. Verhagen doet zaterdag op het strand tussen Vlissingen en Westkapelle mee aan de topcompetitiewedstrijden. Er worden drie wedstrijden van ieder twee uur gehouden. Óp dezelfde dag gaan andere Texelse vissers naar de sinterklaaswedstrijd op het strand bij Groote Keeten. Opgeven voor deze wedstrijd kan nog bij Piet Breet, tel. 0227-51113. Ruilbeurs De verzamelaars van prentbriefkaar ten (een afdeling van de Historische Vereniging) houden donderdag ruil beurs in Tusse de Banke op de Groeneplaats. De ruilbeurs begint om 20.00 uur. van Astrid Gorter in een boeiend en gevarieerd concert af te leveren. Een goed voorbeeld was het tech nisch lastige Gulliver's Travels van componist Bert Appermont, waar in de avonturen van de beroemde scheepsarts met variaties in sfeer en ritme muzikaal aanschouwelijk worden gemaakt. Van heel andere aard was het weemoedige Julia van Peter van Asten en Richard de Bois, bij het grote publiek vooral bekend geworden als Samen zijn van Wil- leke Albert!. Bij Excelsior wordt alvast vooruitge keken naar het eeuwfeest, dat op 7 en 8 maart in dorpshuis De Bijen korf in thuisbasis Oosterend wordt gevierd. Eén van de stukken die dan zullen worden gespeeld is Fijn en Grof, speciaal voor de gelegenheid geschreven door oud-lid Douwe Medema, in een uitvoering voor orkest en percussieband. Het stuk is gebaseerd op het bekende boek van D.L. Daalder, destijds onderwijzer in Oosterend. De vraag 'Hoe vitaal is een 99-jarige?', opgeworpen door spreekstalmeester Schneider, werd door de leden van Excelsior naar tevredenheid beantwoord. In The Musical Village van Jacob de Haan werd nu eens dromerig en dan weer vrolijk naar het eigen dorp verwe zen. Lem Eveleens stal de show in Grandfather's Clock, waarin ze op KTF gaf ondanks ziekte een boeiend concert (Fotos Joop Rommets/Beeiabank Toxei) bugel een moeilijke solo afleverde, die tegen het einde steeds sneller moest worden gespeeld. Ook DEK liet zich niet onbetuigd. De Hoornders speelden maar liefst vijf stukken, waaronder Only You, bekend geworden door de Flying Picketts, en het thema uit The Pink Panter van Mancini. Gastmuzikan ten op authentieke percussie-instru menten gaven een oorspronkelijk tintje aan African Spirit van Dave Randol. De gezamenlijke afsluiting van KTF, Excelsior en DEK was een feest, met een belangrijke bijdrage van de Fanclub, een groepje verstandelijk gehandicapten uit het Maartenhuis en de Texelse Reede dat geen con cert overslaat. Nadat haar mede bewoners al steeds wilder hadden staan swingen, trok Henny Drijver de stoute schoenen aan. Ze liet zich op de verhoging van de dirigent til len en begon de gezamenlijke korp sen te dirigeren. Betty Bakker, die eigenlijk die taak had, toonde geen jaloezie. Sterker, bij de onaange kondigde toegift deed ze nogmaals een stapje opzij, als eerbetoon aan Ed de Boer, die voor de laatste keer een Texels gezelschap mocht dirigeren. Het Fanfarefestival gold als voor proefje voor de Winterconcerten die de muziekverenigingen de komende maanden geven. DEK is zaterdag 16 februari als eerste aan de beurt. Net als de voorgaande jaren treden de Hoornders op in de Burgemees ter de Koninghal. KTF speelt zater dag 15 maart, eveneens in de De Koninghal. Zoals gezegd verzorgt Excelsior een speciaal jubileumcon cert op 7 en 8 maart. In het kader van het eeuwfeest worden nog meer activiteiten georganiseerd. Het Mid zomerfestival (voorheen Taptoe) van de gezamenlijke korpsen is rond de langste dag voor één keer in Oos terend in plaats van op de Groene plaats in Den Burg. Daarnaast is er op 3 juli een concert van de kapel van de Koninklijke Luchtmacht en wordt 27 september een reünie gehouden.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2