feeI afwisseling in Eenakter Festival 'Ik had nog nooit zo op het toneel gestaan' F amilieberichten uUif!an TEXELSE J COURANT GeknipK^ 'n.opstekèftü r/Boks als toiletjuffrouw in het stuk De Wereldbaan. ieel, dans, cabaret, het zat idag allemaal in het Texels sakter Festival in Theater Res- irant Klif 12 in Den Hoorn. De ganisatie had dit jaar voor een ■uwe stijl gekozen. Niet alleen eel, ook andere theatervor- m moesten in het festival voor- Tien. Het resultaat is een zeer iarieerd programma waarvan wekers ook aanstaande zon- nog kunnen genieten als de uur durende voorstelling een :ede keer wordt gegeven, ah Eshuijs beet het spits af met stuk Monozygote. Het toneel- li speelde zich in de zaal af was vormgegeven door Freya luijs. Het publiek moest bij bin- nkomst plaatsnemen in het voor taal van het oneindige leven; een labyrint van stoelen. Ze wer den door de zussen vriendelijk ver zocht de stoelen niet te verplaatsen. Eshuijs was gedurende het stuk op zoek naar de uitgang van de materiële wereld om toe te treden tot het oneindige leven, ook wel een digitaal bestaan van éénen en nul len. De toeschouwers werden door haar op verschillende manieren bij die zoektocht betrokken. Na de voorstelling van Eshuijs was er een korte pauze om de stoe len op hun plaats te zetten, waar na Hans Oosterhaven en Aris van Zeylen het toneel betraden voor hun toneelstuk Parkhapje, van Ben Heuer. Oosterhaven en Van Zeylen waren hongerige zwervers in een park die speelden dat ze in een exclusief restaurant aten (Ooster haven) en serveerden (Van Zeylen). De eetmanieren van Oosterhaven waren geen pretje voor de overige gasten, maar hij kreeg hierdoor wel de lachers op zijn hand. Betty Boks speelde in De Wereld- baan een toiletjuffrouw, die sterk deed denken aan het typetje dat Tineke Schouten in één van haar voorstellingen speelde. Bijzonder was dat Boks het stuk, geschre ven door Els Whyte, in het Texels had vertaald. Niet alleen de oog- en oorzintuigen werden geprikkeld, ook de neuszintuigen werden op scherp gesteld. Gelijk in het begin verspreidde Boks de geur van een toiletverfrisser door de zaal. Alle belevenissen van een toiletjuffrouw kwamen in het stuk naar voren. Van vervelende kinderen tot een verwaande vrouw. Zelf was Boks na afloop tevreden over haar optreden. 'Het voelde net als Ouwe Sunder- klaas. Daar doe ik ook altijd aan mee.' Whyte zat gedurende het stuk vooraan bij het podium en volgde de handelingen van Boks nauwgezet. Na afloop: 'Ik ben erg trots op haar. Ze heeft het goed gedaan. Op een gegeven moment was ze haar tekst kwijt, maar dat heeft ze goed opge lost door gewoon te zeggen dat ze het even niet meer wist. Dat paste eigenlijk wel in de voorstelling.' Het decor was gebouwd door Hermann Boks. Whyte: 'Hij zei ik maak even een deur, maar hij heeft er echt iets heel moois van gemaakt. Daar zit veel werk in.' Hoogtepunt Eén van de hoogtepunten van het festival was Roos Bakker, dansdo- cent op de Muziek en Dansschool Texel. Ze had haar voorstelling zelf geschreven en werd ondersteund door de band Slik, waarvan ze zangeres is. Bakker voelt zich erg begaan met de wereld en maakt zich druk over de verloedering van de maatschappij. Krantenartikelen en haar reis naar Tibet vormden inspiratiebronnen. Ze sloeg de spij ker op zijn kop en zette het publiek telkens aan het denken. De liederen die ze zong, kwamen uit de puntjes van haar tenen en het was muisstil in de zaal. Na afloop kreeg ze dan ook een staande ovatie, waarover ze was verrast. 'Dit had ik niet ver wacht. Ik nog nooit zo op het toneel gestaan, maar het was gewoon iets wat ik moest doen.' Ze had zich in juni opgegeven. 'Toen ben ik begonnen met schrijven, maar alle stukjes werden pas twee weken geleden één geheel. Toen viel het kwartje en zag ik ineens de rode draad in het verhaal.' Van te voren was ze nerveus. 'Het is toch veertig minuten aan tekst dat je moet ont houden. Daarnaast praat ik vrij snel en dan ga ik zwemmen waardoor ik niet meer ben te volgen. Ik moest er heel erg op letten dat het publiek erbij bleef. Ik ben best trots op mezelf dat dat is gelukt.' Na Bakker was het de beurt aan Charlotte Lorier en Koosch Pels Rij- cken om ten tonele te verschijnen. Zij speelden het stuk Bloemen in het licht van de Herfstzon van David Campton. Lorier was een dame die een invalide man (Pels Rijcken) in een rolstoel een heuvel op reed. Sarah Eshuijs speelde tussen het publiek. bracht het er goed vanaf. Zijn jonge leeftijd gecombineerd met de bra voure waarmee hij op het toneel stond, veroorzaakten lachsalvo's in het publiek. 'Van Italiaanse man nen zeggen ze dat ze alleen maar willen neuken. Nou en denk ik dan. Laat ons.' Hij was zelf tevreden over zijn show. 'Het ging super. Het publiek lachte om dingen waarvan ik niet had gedacht dat ze erom zouden lachen. Ook zat er een grap in waarvan ik dacht dat ze zouden VERVOLG VAN PAGINA 1 Hoogwaterstanden Rijkswaterstaat houdt sinds 1953 een overzicht bij van hoogste water standen bij Oudeschild. De top 5 (alle waterstanden zijn boven NAP): 3,32 m (31 januari 1953) 3,15 m (3 januari 1976) 3,02 m (22 december 1954) 2,96 m (21 februari 1993) 2,93 m (9 november 2007) Jook Nauta, voorzitter van de Wad denhaven Texel, merkt op dat in de top 15 liefst vijf hoogwaterstanden staan die zich in 2006 en 2007 heb ben voorgedaan en elk hoger dan 2,5 meter boven NAP waren. 'Dat rem) geeft toch te denken', aldus Nauta. Op de top keken ze uit over het dal waarbij de man volhield niks aan zijn ogen te mankeren, maar papie ren zakken aanzag voor konijnen. Jongste deelnemer De jongste deelnemer was de 15- jarige Marlon Marei. In januari zat hij in Klif 12 bij de voorstelling van cabaretier Najib Amhali. Cor van Heerwaarden: 'Hij zei dat hij dat ook kon en sindsdien is hij bezig geschreven met het schrijven van zijn eigen voorstelling.' Marei lachen, maar dat niet deden.' Hij ziet zichzelf later met als cabaretier, maar eerder als presentator van een muziekzender of acteur in een film. 'Als ik achttien jaar ben, wil ik een half jaar naar Hollywood om daar te studeren en audities te doen. Gewoon om eens te kijken hoever ik kan komen.' Als laatste was Mira Mendel aan de beurt met haar miniconcert getiteld First. Ze bracht meerdere vakanties op Texel door en heeft volgens Van Heerwaarden vele Klojo's gezien. Nils Davidse, student aan het con servatorium, begeleidde haar op de piano. Het was voor Mendel de eer ste keer dat ze alleen op een podi um stond en de zenuwen speelden haar parten waardoor ze bepaalde delen niet zuiver zong. Tijdens een solonummer van Davidse had ze tijd om op adem te komen en daarna ging het beter. Ze liet horen over een goede stem te beschikken en zong nummers als Big spender en Son of a preacher man. Davidse had zichtbaar plezier in het optre den en het publiek genoot van zijn pianospel. Jeroen van Zwetselaar en Prins van den Bergh zaten in het publiek. Ze hebben een vakantiehuisje in het bos en bivakkeren daar ongeveer drie dagen per week. Beiden von den het optreden van Oosterhaven en Van Zeylen erg grappig, maar de voorstelling van Bakker het meest indrukwekkend. Van Zwetserlaar: 'Dat was heel persoonlijk. Ze bleef dichtbij zichzelf.' Ze waren verrast door het festival. Van den Bergh: 'Ik had meer iets als Broadway ver wacht met veel toneel, maar dit was een leuke verrassing.' Stiana Sibon Het afgeslagen pad bij paal 9. Volgens Rijkswaterstaat wordt de schade voor het einde van de week hersteld. Na een leven vol liefde en zorg voor velen is toch nog onverwachts van ons heengegaan onze lieve moeder en oma Rinkje Martens-van Dijk sinds 1996 weduwe van Jacob Martens Met ontsteltenis vernamen wij, dat woensdag nacht ons bekendste lid en één van de oprich ters en oud-voorzitter van de Stichting Folkore Texel Tante Door en gedufefctg gijn wij met de gebooüfe tan onge goon en (woestje Wat ik zeggen wou... Kinderen, klein- en achterkleinkinderen „Gollards", kamer 220 De Zes 12,1791 EX Den Burg. Moeder is op haar kamer. Gelegenheid tot condoleren op dinsdag 13 november van 19.30 tot 20.30 uur in de Carrousel van de „Gollards". en na afloop van de crematieplechtig heid in de koffiekamer van het crematorium. 'In the wings of the wind your voice is falling." «Wij nemen afscheid van Nel Broere-Risseeuw erelid van het Texels Vrouwenkoor Ik kan slapen zonder zorgen, want slapend kom ik bi/ U thuis. Alleen bij U ben ik geborgen. is overleden. Zij blijft in onze herinnering als een stuwende en meedenkende kracht. Maar vooral als een prachtig mens, waar wij veel aan te danken hebben. Bedankt tante Door, voor alles wat u voor de Folklore en ons heeft betekend. Rust Zacht U heeft het ruimschoots verdiend. Bestuur en medewerkers van de Stichting Folklore Texel en de Kinderdansgroep Qebonen op 8 nowmbeA 2007 êdwin, Vanessa en ^omy SCife ^Kftmpfittaaf 43 I795 De Cocbsdoup 0222-316800 Geboren De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op woens dag 14 november om 17.00 uur in crematorium „Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Correspondentieadres: H. Martens, Schoonoordsingel 22,1791 EM Den Burg. Indien u geen rouwcirculaire heeft ontvangen, wilt u dan zo vriendelijk zijn om deze advertentie als uitnodiging te beschouwen. Tot wederzien, tot wederzien! Al waar het moge wezen: Na lang' of korten tijd, misschien In 't ongekend na dezen! Guido Gezelle Na een lang leven vol zorg en liefde is toch nog onverwacht overleden onze moeder, oma, oude oma en schoonzuster Nelly Sara Broere - Risseeuw weduwe van Leendert Broere Oostburg, 24 juli 1913 Texel. 12 november 2007 Den Burg: Gijs en Bep Broere Nederhorst den Berg: Ard en Mirjam Lieke, Gijs Schellinkhout: Dan en Ingrid Sophie, Maxim en David Mechelen: Resa en Leon Alma Jever: A. Janssen- Broere Gelegenheid tot condoleren op vrijdag 16 no vember van 11.30 tot 12.00 uur in de Doopsge zinde Vermaning, Kogerstraat 18 te Den Burg. De rouwdienst is aansluitend om 12.00 uur. Om 15.30 uur zal de crematieplechtigheid in besloten kring plaats hebben in Crematorium Schagerkogge, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Hennner mij zoals ik was Maar met in sombere dagen Herinner mij zingend en in de zon, Hoe ik was, toen ik alles nog kon Mam woonde de laatste jaren in "de Gollards" waar ze geweldig werd verzorgd. Deze laatste dagen is ze bij ons thuis aan de Rozendijk. Rozendijk 5 1791 PC Den Burg Na langzaam verval van krachten is rustig in haar slaap overleden onze lieve moeder en oma Alida Theodora Roeper sinds 1993 weduwe van Philippus Bas 9 januari 1920 112 november 2007 Kees Piet en Ellie Alice en Barry Karin en Dick Gerja Oosterweg 5 1794 GK Oosterend Er is gelegenheid tot condoleren op woensdag 14 november van 19.30 tot 20.30 uur in de Maartenskerk, Kerkstraat 2 te Oosterend. Donderdag 15 november wordt om 14.00 uur de gedenkdienst gehouden in bovengenoemde kerk, waarna de begrafenis plaatsvindt op de Algemene begraafplaats aan de Achtertune. Na afloop van de begrafenis is er nog gelegen heid om de familie te ontmoeten in kerkelijk centrum De Parel, Oesterstraat 11 Heden overleed onze geliefde oudste zuster Alida Theodora Bas-Roeper op de leeftijd van 87 jaar. Familie Roeper Of we nu leven of sternen, we zijn altijd van de Heer. Rom. 14:8 Op 12 november is rustig ingeslapen, in de leeftijd van 87 jaar, onze lieve schoonzuster en tante Alie Bas Roeper weduwe van Ph. Bas G. Bas J. Bas-Ykema M. Gootjes G. Bas-Ploeger H. Huisman-Bas P. Bas neven en nichten Dirk Vermeulen Het is alweer een jaar geleden, 12 maanden zijn voorbij gegaan. Donkere dagen zijn verleden, ja, de tijd is doorgegaan. We hebben tranen gehuild, maar de lucht is ook weer blauw. We moesten weer door, zoals jij dat wou. Ik herinner onze 20 jaren, er komt een lach op mijn gezicht. Als ik mijn ogen sluit en aan je denk. zie ik je in de verte, je blik op ons gericht. Ik zwaai, de hondjes blaffen, je lacht naar ons en bent tevree. Ik koester onze mooie jaren, mijn hart draagt je eeuwig mee. Diana en de hondjes. 6 15 november 2 Lieve Wouter In onze gedachten was je In onze gedachten ben je In onze gedachten zul je altijd blijven! Judith, Annemiek, Sieme Jan Tara 10 november 2007 Mijn trotse papa en mama zijn: Patrick Darphorn en Monique de Jong W. van Alcmadestraat 13 1785 LR Den Helder W(j zijn heel bl(j met de geboorte van onze dochter en m(jn zusje Manna Jeanet 8 november 2007 15.58 uur, 3080 gram Martine Westerlaken. Martin en Tycho Z(j m 5childerend I 1791 BA, Den Burg. tel. 0222-322667 We mogen met heel veel genoegen terugkijken op ons 60-jarig huwelijksjubileum. We zijn verrast door talrijke reacties van medele ven, en langs deze weg willen we u hiervoor heel hartelijk bedanken! Gerrit en Nely Timmer-Koning I Naar het "goede doel", het Koningin Wilhelmina Fonds, konden we ruim €900,- overmaken. i Bakker ontving een staande ovatie voor haar optreden. omslag van het bekende mei- iblad Tina wordt deze week sierd met een foto van de twaalf de Lucie Veeger uit De Cocks- ■rP Binnenin het blad neemt zij o plaats in de rubriek Style Life. sarin vertelt ze over haar kleding, V hobby's en haar wens om dierenarts te worden. De foto's fi gemaakt in de Cameron Studio Wormer, nadat de Cocksdorpse m het voorjaar voor de rubriek lil opgegeven. Energieverbruik mijn verbijstering constateer- ik onlangs dat, nadat met veel "tam energiezuinige LED's waren "gebracht in de rotonde bij De j! en de lantarenpalen waren foofd. deze laatste alsnog weer volle glorie waren ontstoken. En maal samen met de LED's. Dat em ik geen energie bezuinigen, ar energie verspillen, tmijn zo mogelijk nog grotere ver eng blijkt bovenstaande nog niet orgedrongen tot de gemeente 'el. In het artikel op de voorpagina "deTexelse Courant van dinsdag "ovember over het gedeeltelijk Texelse in Tina uitdoen van de lichten bij de veer haven (wat ik overigens een goed idee vind) wordt de rotonde bij De Waal opgevoerd als voorbeeld van het energiezuinige beleid van de gemeente... Het streven van de gemeente om Texel in de nabije toekomst duur zaam van op het eiland opgewekte energie te voorzien, komt in dit kader niet erg geloofwaardig over. Jenny Cremer, Oosterend.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 3