]Zingen met kleurrijke lampionnen l/Veekafsluiting tussen de appels TEXELSE J COURANT Aandacht wegobstakels <el jen november is de dag, dat Kinderen en ouders gingen in plaats dat, net als een paar jaar geleden, onnen over straat. De huizen in de november is de dag, dat Kinderen en ouders gingen in plaats jn lichtje branden mag.' Klank, van zondag zaterdag al met de lam me en metrum waren hetzelfde pionnen over straat om Sint-Maar- 5 altijd, alleen de datum in het ten te vieren in plaats van zondag, ■kende Sint Maartenliedje klonk De directeuren van de basisscholen iterdagavond even anders dan hadden gezamenlijk besloten het iders. feest een dagje naar voren te halen. Op die manier wilden ze voorkomen dat, net als een paar jaar geleden, onduidelijkheid over de juiste datum zou ontstaan. Kinderen en ouders hadden zater dag het weer mee. Het was groten deels droog en harde wind bleef uit. De kinderen konden daardoor goed met veelal kleurig brandende lampi onnen over straat. De huizen in de Volmolen, waarvan het merendeel sinds maart bewoond is, mochten zich ook voor het eerst op gezang van kinderen verheugen. Meerdere groepen gingen in de nieuwbouw wijk langs de deur. Mantelzorgpanel Zorgbelang mantelzorgers van Noord- lolland kunnen zich melden voor st mantelzorgpanel van Zorg- efang. dit panel worden meningen, ensen en ervaringen van mantel- orgers in beeld gebracht. Hiervoor lorden de leden enkele malen per ar geraadpleegd over onderwer- en die voor hen van belang zijn. Verwerp van de eerste raadple- |ng is indicatiestelling. Wat zijn de ervaringen van mantelzorgers met indicatiestelling van bijvoorbeeld gemeente of CIZ en welke wensen hebben zij voor verbetering? Door deelname aan het panel kun nen mantelzorgers meepraten van uit hun eigen huis, op een moment dat het hen goed uitkomt. Met de onderzoeksresultaten spoort Zorg belang Noord-Holland gemeenten, zorgkantoren, hulpverleners, indi catiestellers en zorgaanbieders aan om de ondersteuning te verbete ren. Opgeven voor het panel kan bij Zorgbelang Noord-Holland, tel. 023-5622032, e-mailadres hoofddorp@zorgbelang-noordhol- land.nl. De sluitingsdatum voor het inzenden van de eerste vragenlijst is 15 januari. Veldtoertocht Toerfietsclub Taxi 312000 en HRTC DOK uit Den Helder houden zon dag voor de tweede keer dit sei zoen een veldtoertocht over het eiland, een recreatieve fietstocht (géén wedstrijd) waarvan het par cours voor het grootste deel onver hard is. De tocht gaat van start bij de kan tine van DOK in Den Helder, maar Texelse deelnemers kunnen zich op de veerhaven aansluiten. Het peloton arriveert met de boot van 9.30 uur. De tocht is de zesde in een serie van vijftien veldtoertochten in Noord-Hol land boven het Noordzeekanaal. Wie aan minstens tien tochten meedoet, heeft recht op de ATB Noord-Holland Trofee. Deelname kost €8,-, inclusief boot- kaart. Kinderen tussen 8 en 12 jaar betalen €5,-, maar moeten onder begeleiding meerijden. Renners met een licentie van TFK of KNWU beta len €7-, In verband met de veiligheid wordt het dragen van een helm aan bevolen. Voor meer informatie: Jan Zijm (tel. 314205) en Peter Engelen (tel. 06-25081079, e-mail: peter. engelen@quicknet.nl). Meer informa tie is ook te vinden op www.hrtcdok. nl. avoners en werknemers van het gehouden, maar bij fruithof De Veen appelmoes van werd gemaakt. 'Ze 'aartenhuis hebben hun weekaf- van de families Witte en Wetenkamp hebben daarna allemaal hun eigen uiting vrijdag een keer anders dan aan de Kadijksweg. Samen met hun potje meegekregen', aldus begelei ders ingepakt. begeleiders schilden de bewoners der en organisator Joop Moerbeek. Ie bijeenkomst werd met bij de en werknemers van de werkplaats Hij wil de weekafsluitingen vaker hui sgemeenschap aan de Ruijslaan kilo's appels, waar ter plekke meteen ten het Maartenhuis gaan houden. TERMIJN Asenda Zaterdag 17 november: Om het 25-jarig bestaan te vieren verzorgt de Vogelwerkgroep een excursie voor kinderen van 8 tot en met circa 14 jaar. Deze wordt gehou den bij het Wagejot en duurt twee uur. Voor vervoer wordt gezorgd. Opstappen is om 10.00 uur mogelijk vanaf de parkeerplaats op de hoek Waalderstraat-Bernhardlaan in Den Burg of om 10.10 uur bij restaurant Havenzicht in Oudeschild. Opgave bij Gerrit Visch, tel. 318881 of e-mail gavisch@zonnet.nl. Het Ambachtscentrum op het Wezenland in Den Burg is van 10.00 tot 17.00 uur geopend Om 10.45. 12.30 en 14.45 uur beginnen rond leidingen door de bierbrouwenj en de distilleerdenj. Rond 12.30 uur arriveert Sinterklaas in de haven van Oudeschild. Bij de Texelse Bierbrouwerij (Schil- derweg 214b, tussen Den Burg en Oudeschild) gaan om 14.00. 15.00 en 16.00 uur rondleidingen van start. Opgave: 20 minuten van te voren in het proeflokaal. In De Wielewaal in De Waal speelt toneelvereniging 't Amateurtje 'Nee schat, nu niet'. Kaarten zijn nog ver krijgbaar bij Thea Hin (tel. 312130) en Petra Brans (tel. 312741). In Cinema Texel draaien de volgende films: Waar is het paard van Sinter klaas? (13.45, 16.00 uur); Meet the Robinsons (16.15 uur); Knocked up (18.45 uur); Stardust (19.00, 21.45 uur); The brave one (21.30 uur). Zondag 18 november: Toerfietsclubs Taxi 312000 en DOK uit Den Helder houden een veldtoer tocht over het eiland. Het peloton arriveert met de boot van 9.30 uur. Deelname kost €8,-, aanmelden via tel. 314205. Om 11.00 uur gaat bij de Fonteinsnol aan de Rozendijk een crossloop van Atletiekvereniging Texel van start. Inschrijven vanaf 10.15 uur bij appar tementenhotel Bos en Duin aan de Bakken weg. In de Slufter begint om 11.00 uur een excursie, verzorgd door een bos wachter. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. In theater Klif 12 in Den Hoorn wordt vanmiddag het Texels Eenakterfesti val gehouden. Het betreft de tweede en laatste uitvoering. Aanvang 14.00 uur. Kaarten kosten €10,- en zijn ver krijgbaar bij Nauta Boek in Den Burg en voor aanvang aan de zaal. In Cinema Texel draaien de volgende films: Waar is het paard van Sinter klaas? (13.45, 16.00 uur); Meet the Robinsons (16.15 uur); Knocked up (18.45 uur); Stardust (19.00, 21.45 uur); The brave one (21.30 uur). Maandag 19 november: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rom melmarkt gehouden. De opbrengst Een vlakker aangelegde weg en een nieuw zebrapad voor de deur. Gemeentewerken heeft de afge lopen dagen werk gemaakt van opmerkingen van de cliëntenraad van De Gollards in Den Burg. De cliëntenraad maakt donderdag met Peter van Ree, hoofd afdeling gemeentewerken, een rondje in de omgeving van het verzorgingshuis om knelpunten op de openbare weg aan te stippen. Volgens Van Ree was het een eye-opener. 'Wat me vooral trof was de scepsis dat er waarschijnlijk toch weer niets zou gebeuren.' Om de daad bij net woord te voegen, liet de gemeente aan De Zes meteen een zebra pad aanleggen en werd de weg vlakker gemaakt. 'We wilden laten zien dat we de opmerkingen serieus nemen.' Voor andere knelpunten gaan medewerkers van Gemeentewer ken een plan van aanpak maken. De gemeente wil onder meer een nieu we afrit maken bij de doorsteek van De Gollards naar het parkeerterrein aan de Vogelenzang. Medewerkers van de gemeente, die vrijdag zelf in een rolstoel een extra rondje langs de knelpunten maakten, merkten dat die afrit riu moeilijk te nemen is. Don Boot en Bert Dennenberg van Gemeentewerken ervaren ir op de openbare weg. bestemd voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. In hotel De Pelikaan nabij De Koog begint om 20.00 uur een bijeen komst van de agrarische Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting. Medewer kers van de Rabobank praten over de toekomst van de landbouw. In Cinema Texel draaien de vol gende films: Knocked up (18.45 uur); Stardust (19.00 uur); The brave one (21.30 uur); sneak preview (21.45 uur). Dinsdag 20 november: In het zaaltje bij de doopsgezinde kerk aan de Kogerstraat in Den Burg spreekt dominee Barnard over haar inspiratie. De lezing begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €3,-. Sanne Brügemann spreekt tijdens een kennismakingsbijeenkomst van Cirkel van Liefde over meditatie. De bijeenkomst vindt plaats op het adres Warmoesstraat 2a in Den Burg en is gratis toegankelijk. Aanvang 20.00 uur.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 5