Texel GkF) Armand en Frans en Lies live op de Stenenplaats Michelle Pfeiffer en Robert de Niro Sportshop TEXELSE 2 COURANT Prijswinaars open dag Gollards E Agenda voor Texelaar en toerist Hoogwater te Oudeschild Barcontest SWOT-diner Voorspeelavonden Sinterklaas zet voet aan land in Oudeschild op muziekschool TEXEL 44 Sint en Piet Volksdansen Mooie opbrengst bazaar NH kerk Havenrestaurant Texel Film Wad Zou 't Onderneming van het jaar teso John Wright terug in Question Prins Hendrik Kerstshow Eureka VRIJDAG 16 NOVEMBER 2007 De winnaars van de prijspuzzeltocht en de kleurwedstrijd die tijdens de open dag van Gollards werden gehouden, zijn bekend. Bij de puz- zeltocht moesten bezoekers tijdens een rondleiding letters verzamelen die de nieuwe naam van het restau rant vormden (Gasterij). 127 van de 141 deelnemers hadden de juiste oplossing. Mevrouw Bruijn-Kooi- man uit Den Burg, mevrouw J. Bak ker-Smit uit Den Burg en H.P. Hooy- schuur uit De Cocksdorp wonnen een tegoedbon van €15,- om in de Gasterij te besteden. Bij de kleur wedstrijd wonnen Jesse Visser (4), Louise Kleinveld (7) en Joeri Beum- kers (8) een bon van €10,- voor Intertoys. Alle prijswinnaars hebben hun prijs inmiddels ontvangen. Vr. 16 10.30 en 23.50 u. Za. 17 11.10 Zo. 18 00.37 en 12.54 u. Ma. 19 01.40 en 13.47 u. Di. 20 03.10 en 15.40 u. Wo.21 04.34 en 17.07 u. Do. 22 05.40 en 18.20 u. Vr. 23 06.34 en 19.25 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater. De zon komt zondag 18 november op om 08 07 en gaat onder om 16.43 uur. Zaterdag 17 november eerste kwartier. Wie denkt een goede barkeeper te zijn, kan dat bewijzen m de bar contest van café De Blauwvinger in De Koog. Deelnemers mogen één avond het café naar hun hand zetten en moeten daarbij proberen een zo hoog mogelijke omzet te maken. De winnaar krijgt een prijs van €350,-. Opgeven kan zowel als team als individueel. Opgeven kan in het café, dat elke vrijdag en zater dag vanaf 22.00 uur is geopend, en via www.cafedeblauwvinger.nl. Bij de Stichting Welzijn Ouderen Texel in de Buureton aan de Beatrix- laan in Den Burg wordt dinsdag weer het maandelijks diner gehou den. Op het menu staat runder stoofpot met aardappelpuree en doperwtjes. Als altijd wordt ook een nagerecht geserveerd. Deel name kost €7,50, het diner begint om 18.00 uur. Opgeven kan bij de SWOT, tel. 312696. Vrijdag 16 november: In de voorspeelruimte van de Muziek- en Dansschool aan de Wilhelminalaan in Den Burg begint om 19.00 uur een voorspeeluur van leerlingen harp en klarinet. Wielervereniging Texel houdt vanaf 20.00 uur najaarsvergadering bij Stay- okay aan de Haffelderweg in Den Burg. In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild begint om 20.00 uur een klaverjas- drive voor het goede doel. Er wordt met vaste maat gespeeld. Deelname kost €3,50 per koppel. Aanvang 20.00 Cabaretier Jochem Myjer verzorgt de laatste in een serie van drie voorstel lingen in theater Klif 12 in Den Hoorn (aanvang 20.30 uur). Alle kaarten zijn uitverkocht. Om 22.30 uur begint in café Het Kom buis op de haven van Oudeschild een optreden van de Texelse band Wad zou 't. Agenda 16 november tot en met 1 december Vrij. 16 nov. iochem Myjer met "De Rust Zelve" uitverkocht Zat. 17 nov Diner Cabaret 19.00 u. Zon. 18 nov Texels Eenakterfestival Vrij. 25 nov. Diner Cabaret 19.00 u. Zat. 24 nov. Diner Cabaret 19.00 u. uitverkocht Vrij. 30 nov. lucretla van der Vloot met "Altijd over liefde" Zat. 1 dec. Diner Cabaret 19.00 u. Info/reserveren: tel. 319633 info@klifl2.nl www.klifl2.nl Sinterklaas heeft aangekondigd Texel niet te zullen vergeten. Als alles goed gaat, zetten hij en zijn Pieten zaterdag rond 12.30 uur voet aan wal in Oudeschild. De Sint wordt er welkom geheten door burgemeester Joke Geldorp en het Koninklijk Texels Fanfare corps. Bij de aankomst zijn kinderen uit drukkelijk welkom. Sinterklaas laat weten er prijs op te stellen dat zij 'in stijl' gekleed zijn en maakt graag tijd vrij om tekeningen in ontvangst te nemen. Het feestelijke programma op de haven begint om 12.00 uur. In verband met parkeerproblemen en de verwachte drukte wordt geadvi seerd op tijd te komen. Na de ontvangst reist de Goedhei ligman door naar Den Burg. Rond 14.00 uur gaat bij de Burgemeester de Koninghal een feestelijke stoet van start. Deze doet een groot deel van het centrum aan en loopt via de Elemert, Pieter van Cuyckstraat, Ada van Hollandstraat, Keesom- laan, Elemert, Parkstraat, Wever straat, Stenenplaats, Waalderstraat, Burgerhoutstraat, De Zes (bij De Gollards), Gasthuisstraat, Hoger- straat. Stenenplaats en Binnenburg naar de Groeneplaats. Een speci waar de Sint arriveert. Volgens de Leerlingen van de Muziek- en Dans- Hoornder feestcommissie is het het school laten komende week tijdens handigst dat iedereen om 15.00 uur twee voorspeelavonden hun vor- bij het dorpshuis verzamelt. 'Vanaf deringen horen aan publiek. Maan- daar vertrekt DEK met majorettes dag gaat het om leerlingen viool, en fanfare voor een feestelijke rond- piano, accordeon, gitaar en koper gang door het dorp. Hopelijk komen we onderweg Sint en Pieten tegen', aldus gastvrouw Janien de Bruijn. Om ongeveer 16.00 uur is de stoet weer terug bij De Waldhoorn, waar een binnenprogramma van onge- ale Sinterklaasband zorgt voor het veer een uur wordt gehouden. Wie gemeentehuis voor muziek, Pieten niet mee kan lopen, kan vanaf 15.30 strooien pepernoten en de jeugd brandweer deelt vlaggetjes uit. De Sint heeft een druk programma, want tussen 15.00 en 15.30 uur wordt hij ook in Den Hoorn ver wacht. Omdat de Herenstraat en Klif wegens werkzaamheden voor een deel open liggen, is nog onduidelijk uur in het dorpshuis terecht. Bij héél slecht weer vervalt de rondgang en wordt om 15.00 uur gelijk met het binnenprogramma begonnen. Het is niet uitgesloten dat de Sint ook andere dorpen op Texel aan doet, maar daarover hebben de redactie geen berichten bereikt. www.texel44.nl Rondvaarten naar de zeehonden en de marinehaven in Den Helder za om 10.30 en 14.00 u *n 11.30 en om 14.00 m m tocht van 2 uur. Ook voor feesten en partijen beschikbaar. Info en boeken: A. Hutjes, Haven 10 Kaartverkoop bij souvenirshop 't Haventje en is er een optreden van de groep Stemvorming. Woensdag komen leerlingen op saxofoon en gitaar aan bod. Op die avond treden ook muzikanten op die de cursus Jazz Improviseren volgen. Beide bijeen komsten worden gehouden in de voorspeelzaal van de school aan de Wilhelminalaan in Den Burg en beginnen om 19.00 uur. Belangstel lenden zijn welkom. Interdans Texel houdt zaterdag 24 november in dorpshuis De Wiele waal in De Waal een workshop Bul gaarse en Macedonische dansen. De workshop duurt van 13.00 tot 17.00 uur, deelname kost €9.-. 's Avonds vanaf 20.00 uur wordt een bal gehouden. Voor meer informa- De Stenenplaats in Den Burg staat zaterdagavond in het teken van het Nederlandstalige lied. In eetcafé Bruintje Beer treedt protestzanger Armand op en in Eetcafé De Stenenplaats bepalen Frans en Lies de sfeer. De entree is gratis. Nummers als Ben ik te min en Bloemenkinderen zullen klinken in Bruintje Beer, waar Armand met zijn jointje binnen handbereik met wat theatrale tussenpozen zijn liedjes speelt. De zanger die in de jaren zes tig bekendheid verwierf lijkt actiever dan ooit en bracht volgens uitbater Geert Bosscha onlangs nog zeven dubbelalbums uit. 'Dit moet zeker oudere jongeren aanspreken. Een beetje reuring op de Stenenplaats De opbrengst van de bezoekjes die de Goede Doelen Sint dit jaar aflegt, gaan naar het Logeerhuis tie: tel. 321377 of 318304. in Den Burg, dat tijdelijke opvang biedt aan thuiswonende kinderen met een verstandelijke beperking en/of kindere'n met een autisme verwante stoornis. Een bezoekje van de Goede Doelen Sint kost De bazaar die vrijdag in de her- €25,- voor een half uur. Voor meer vormde kerk van Den Burg werd informatie: Gea Beijert, tel. 315058 of www.goededoelensint.tk. kan geen kwaad', zegt Bosscha, die samen met Richard Segers van De Stenenplaats eens in de maand wat bijzonders wil doen op het plein. 'Bezoekers kunnen lekker heen en weer pendelen tussen Armand en Frans en Lies.' De optredens begin nen om 22.00 uur. Op 22 december staat een bluesavondje op het pro gramma. "Eten moet een feest zijn"' Dagelijks verse vis Wisselend weekmenu Veerhaven 't Homtje, tel. 31 93 10 www. pa rtyse rvicetexelnl DE ZEESTER TX35 -JppjfÈ GARNALENVISSEN EN... NAAR DE ZEEHONDEN WINTERPROGRAMMA Steracteurs Michelle Pfeiffer en Robert de Niro spelen hoofdrol len in Stardust, die vanaf vandaag in Cinema Texel draait. De film is gebaseerd op het gelijknamige boek van Neil Gaiman en vertelt het sprookje van de jonge Tristan, van de overledene te verklappen als hij geen geld krijgt. De twee broers worden gedwongen samen een manier te vinden deze schurk weg te sturen. En terwijl ze hun uiterste best doen en/oor te zor gen dat het nieuws de gasten niet de kwade Bowler Hat Guy. De liefhebbers van absurde grap pen komen aan hun trekken met ,,J Death at a funeral, die dinsdag en die om de liefde van zijn leven te woensdag draait in de serie De bereikt, verandert de ceremonie in winnen in een sprookjesland op Volkskrant-filmavonden. Bijzonder een complete chaos, zoek gaat naar een gevallen ster. is dat regisseur Frank Oz heeft Hij is niet de enige die zijn zin- geprobeerd de Britse en Ameri- nen op de ster heeft gezet. Ook kaanse humor te combineren. Het drie heksen en de zonen van een verhaal begint met het overlijden gestorven koning hebben er snode van de vader van Daniel (een rol van plannen mee. Matthew MacFadyen) en Robert Een groot deel van de andere films is geprolongeerd. Iedere maandag is er een sneak preview, een verto ning van een film die officieel nog niet uit is en waarvan de naam tot het laatste moment onbekend Nieuw in Cinema Texel is ook Meet (Rupert Graves). Deze gebeurtenis wordt gehouden. Ook in De Kie- the Robinsons, een Nederlands zorgt voor een hereniging van hun kendief op vakantiepark De Krim gesproken animatiefilm uit de stu dio's van Walt Disney. Daarin ont moet de briljante uitvinder Lewis de vreemde Wilbur Robinson, die Lewis meeneemt in een tijdmachi ne. Samen nemen ze het op tegen disfunctionerende familie. Samen willen ze, hoe verschillend ze ook zijn, rouwen om het verlies van hun geliefde vader. Dan duikt er opeens een mysterieuze man op. Hij dreigt een schokkend geheim worden op gezette tijden films vertoond. Het volledige programma staat in de agenda elders op deze pagina en op de website www.texelse- courant.nl. gehouden, is een groot succes geworden. De organisatie rept van een 'gezellige en druk bezochte dag'. De bezoekers lieten zich de koffie en oliebollen goed smaken en zorgden samen voor een mooie opbrengst van €4065,-, die wordt besteed aan het onderhoud van de kerk. Na de bingo, waar velen aan meededen, werden 's avonds de winnende nummers van de grote loterij getrokken. De hoofdprijs, een magnetron, ging naar mevrouw Van der Vis uit Oosterend. Mevrouw Gaasbeek uit Den Buig won een senseo-apparaat en de bestekcas sette was voor Huib Burgers uit de Prins Hendrik Polder. Omdat het optreden vorige week door de hoge waterstand geen doorgang kon vinden, probeert de Texelse band Wad Zou 't het vrij dagavond opnieuw. Om 22.30 uur begint een optreden in café De Kombuis op de haven van Oude schild. De toegang is gratis. Ondernemingen in Noord-Hol land kunnen worden aangemeld (of kunnen zichzelf aanmelden) voor de Ondernemingsverkiezing Noord-Holland. In Cinema Texel draaien de volgende films- Waar is het paard van Sinter klaas? (16.00 uur): Meet the Robin sons (16.15 uur); Knocked up (18.45 uur); Stardust (19.00, 21.45 uur); The brave one (21.30 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krim draait The Kingdom (20.30 uur). Zaterdag 17 november: Om het 25-jang bestaan te vieren ver zorgt de Vogelwerkgroep een excursie voor kinderen van 8 tot en met circa 14 jaar bij het Wagejot. Voor vervoer wordt gezorgd. Opstappen om 10.00 uur op de parkeerplaats op de hoek Waalderstraat-Bernhardlaan in Den Burg of om 10.10 uur bij restaurant Havenzicht in Oudeschild. Opgave bij Gerrit Visch, tel. 318881 of e-mail gavisch@zonnet.nl. Het Ambachtscentrum op het Wezen land in Den Burg is van 10.00 tot 17.00 uur geopend. Om 10.45, 12.30 en 14.45 uur beginnen rondleidingen door de bierbrouwerij en de distil leerderij. Sinterklaas zet rond 12.30 uur voet aan wal in Oudeschild. Een overzicht van de festiviteiten staat elders in deze krant. Bij de Texelse Bierbrouwerij (Schil- derwcg 214b, tussen Den Burg Oudeschild) gaan om 14.00, 15.00 en 16.00 uur rondleidingen van start. Opgave: 20 minuten van te voren in het proeflokaal. In sporthal Ons Genoegen wordt het derde Status Dick Zaalvoetbaitoer- nooi gehouden. De eerste wedstrijd begint om 18.00 uur. de finale om 21.45 uur. In de kantine wordt de interland tussen Nederland en Luxem burg 's avonds live op een groot scherm vertoond. In dorpshuis De Wielewaal in De Waal speelt toneelvereniging 't Amateurtje 'Nee schat, nu niet'. Aanvang 20.00 uur. De voorstelling is uitverkocht. In eetcafés Bruintje Beer en De Ste nenplaats in het centrum van Den Burg beginnen om 22.00 uur optre dens van protestzanger Armand en het smartlappenduo Frans en Lies. Toegang is gratis. In Cinema Texel draaien de volgende films: Waar is het paard van Sinter klaas? (13.45, 16.00 uur); Meet the Robinsons (16.15 uur); Knocked up I (18.45 uur); Stardust (19.00, 21.45 uur); The brave one (21.30 uur). Zondag 18 november: Toerfietsclubs Taxi 312000 en DOK uit Den Helder houden een veldtoertocht over het eiland. Het peloton arriveert met de boot van 9.30 uur. Deelname kost €8,-, aanmelden via tel. 314205. Om 11.00 uur gaat bij de Fontein snol aan de Rozendijk een crossloop van Atletiekvereniging Texel van start. Inschrijven vanaf 10.15 uur bij appar tementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. In de Slufter begint om 11.00 uur I een excursie, verzorgd door de bos- wachter. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. In theater Klif 12 in Den Hoorn wordt vanmiddag het Texels Eenakterfesti val gehouden. Het betreft de tweede en laatste uitvoering. Aanvang 14.00 uur. Kaarten kosten €10,- en zijn ver krijgbaar bij Nauta Boek in Den Burg en voor aanvang aan de zaal. In Cinema Texel draaien de volgende films: Waar is het paard van Sinter klaas? (13.45, 16.00 uur); Meet the Robinsons (16.15 uur); Knocked up (18.45 uur); Stardust (19.00, 21.45 uur); The brave one (21.30 uur). Maandag 19 november: In de schuren van Axel Lap aan de I Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst bestemd voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. Leerlingen viool, piano, accordeon, gitaar en koper en de groep Stemvor ming van de Muziek- en Dansschool treden op tijdens een voorspeelavond, die om 19.00 uur begint. Locatie is de voorspeelzaal van de school, aan de Wilhelminalaan in Den Burg. In het raadhuis in Den Burg begint om 20.00 uur een openbare vergade ring van de raadscommissie Grond gebied. De bijeenkomst van de agrarische Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting, die vanavond in hotel De Pelikaan zou worden gehouden, gaat niet door. In Cinema Texel draaien de volgende films: Knocked up (18.45 uur); Star dust (19.00 uur); The brave one (21.30 uur); sneak preview (21.45 uur). Dinsdag 20 november: In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 18.00 uur het maandelijks diner van de SWOT. Deelname kost €7,50, opgeven via tel. 312696. In het zaaltje bij de doopsgezinde kerk aan de Kogerstraat in Den Burg spreekt dominee Barnard over haar inspiratie. De lezing begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €3,-. Sanne Brügemann spreekt tijdens een kennismakingsbijeenkomst van Cirkel van Liefde over meditatie. Locatie: Warmoesstraat 2a in Den Burg, entree gratis. Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien de volgende films: Death at a funeral (20.00 uur); Stardust (20.15 uur). Een samt belar Pauli in De ze d Dans n de De 1 een I jjd c een iiitbn Folke Haar nuzie ns I G' v.ar: ■eeg -illij leugc eel Pijd -•es aver da e •■es TESO verzorgt de komende dagen geen extra afvaarten. Er worden geen !n wachttijden verwacht. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel, 369600 of website www.teso.nl. isL ■fii folkmuziek verslingerde kamerge noten, bracht hij in 1993 de G Ride the Rolling Sky uit, die loven* recensies en succesvolle optreden -ge. in het Britse theater- en festivalcirciw opleverde. Ook op vasteland store :,gei het publiek open voor het charisnï S( en de warme, sensitieve stem va' ncjj, de Schot, met als resultaat opniem ;ag uitverkochte zalen en fans die hrjan het hele land nareizen. Wright heeft inmiddels meer da twaalf albums uitgebracht, waarv? een groot deel niet meer te krijo3 is. De mooiste liedjes zijn getxl deld op de onlangs verschenen 0 Requests 1. Een belangrijk deeltf het concert zal bestaan uit wen van deze nieuwe CD. Met vooró nieuwkomers veel verrassend moe gezongen nummers en een herkenning voor de fans. Het concert begint om 21.00 uur, entree bedraagt €12,50. Kaartjeszi te verkrijgen bij hotel De Lindeboff en Music Store in de Weverstraat De meeste concerten van zijn Nederlandse toer zijn al weken uitverkocht, maar op Texel gaat de voorverkoop pas dit week end van start. De razend popu laire folkzanger John Wright treedt zaterdagavond 24 november op in Question Plaza, daarbij bijgestaan door zanger/gitarist Pete Abott en violist Gregor Borland. Vraag naar on-» Afvaart zaterdag, zondag en woensdag haven Oudeschild Dmer/BOB- jrranganëm Plaatskaarten: verkrijgbaar Restaurant Reserveren gewenst, www.sportshoptexel.nl De Koog Koopzondag Voor deze prijs komen onderne- De haast hypnotiserende chemie die mingen in aanmerking die zich op bij een concert tussen de Schotse opvallende manier onderscheiden. John Wright en het publiek ontstaat, Het thema is 'Passie voor onder- wordt wel verklaard uit de toewijding nemen'. De jury bestaat uit promi- voor het zorgvuldig samengesteld en te bestellen via tel. 314380. nente leden uit het bedrijfsleven, de eigentijds bewerkt repertoire, dat ver prijs wordt uitgereikt tijdens een in over de geografische en muzieksti- het voorjaar te houden gala-avond, listische grenzen van country-, folk- Om te kunnen worden genomineerd en rockmuziek reikt. Samen met het moet een onderneming ten minste plezier, de klasse, de oprechtheid driejaar bestaan, minimaal vijf men- en de eenvoud van zijn optreden en u et sen in dienst hebben, de afgelopen de overtuigende emotie waarmee den, die dit jaar in het teken sra twee jaar een positief bedrijfsresul- Wright zijn songs brengt, maakt dat van lifestyle, leder uur wordt tu taat hebben behaald en zicht heb- de zanger een breed publiek aan sen kerstbomen en kerstversiere ben op continuïteit zich bindt. jan een modeshow gegeven. De verkiezing wordt voor de tweede Handelsreiziger en schaapsherder de markt wordt deelgenomen maal gehouden, vorig jaar ging de Wright kwam tijdens zijn militaire Mantje Lifestyle stores, WoonW oriis naar Agriport A7 in Midden- diensttijd in het schnabbelcircuit in Moerbeek, Keukencentrum Texel» meer. Meer informatie, het regie- Londen terecht. Strak in het pak Texel Catering Banket Serviced ment en de deelnameformulieren zong hij Nat King Cole en Frank show duurt beide dagen van IA zijn te vinden op: www.ovnh.nl Sinatra. Aangestoken door zijn aan tot 17.00 uur. In tuincentrum Eureka aan Schorrenweg wordt op 15 en december de kerstshow geho Voor info en reserveringen: 0222-313545 of 06-51528174. J. Hutjes privé: 0* 2074 0665, booc 04 4620 1456 www.zeestertx35.nl

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2