Texelaartje yy at ik zeggen wou... TEXELSE j COURANT Texel Joop Stolk F amilieberichten Tygo Sieme jt - Texe*aartjes 1 Volksverlakkerij Se een kuil graaft voor een ander jt er hopelijk zelf in. Dat is volgens het geval nu kottervissers dit jaar oor het eerst mee mochten met de idens en de Isis, twee schepen van «overheid waarmee visserijbiologen «palen hoe groot de visstanden in Noordzee zijn. Wat is gebleken: Tridens haalde 50 schollen op en =n Urker kotter die precies hetzelfde tukje zee beviste, ving er 450. Negen «er zoveel! komt me even een aap uit de ouw! Ondeskundige en onbetrouw- visserijbiologen en ambtenaren ebben dus jarenlang valse informa- aan Brussel doorgespeeld. Maar p basis van zulke gegevens is ons plusminus 15 jaar wel 70 procent en de tong- en scholquota afgeno- gn. De vissers zijn jarenlang in een ,,aad daglicht gesteld, maar het is et andersom. zogenaamde wetenschappers ebben ons in het ootje genomen, aar nu zijn ze eindelijk door de iemand gevallen. Er is veel meer vis de Noordzee dan telkens is aange ven. Dit maakt me zo kwaad, want «onterecht negatieve opgaven van ng en schol hebben wel desastreu- gevolgen voor vissers en visserij- «drijven gehad. De praktijk bewees de logboekformulieren al lang het Egendeel, maar de geleerden zijn sker altijd ziende blind geweest. Het volksverlakkerij geweest. willen grootwinkelbedrijven de weldig mooie en gezonde Noord- gvis ook nog op de rode lijst zetten overgaan op kweekvis. Het moet et gekker worden! Kweekvis is bio- dustnevis ais panga en tilapia die tonder meer Vietnam komt. Die vis aat bol van de geneesmiddelen wat gezondheid kan schaden, maar it wordt voor het gemak verzwegen. DINSDAG 4 DECEMBER 2007 Brieven van lezers Buiten verantwoordelijkheid van de redactie We worden, om het netjes te zeggen, ook hier om de tuin geleid. Mensen, waardeer elkaar en wees eerlijk; economie en ecologie kun nen met gemak naast elkaar bestaan en dat blijkt nu er veel meer schol is dan aangenomen. Onterechte nega tieve verhalen in de media hebben de kottervloot geen goodwill bezorgd, ondanks het feit dat iedere kotter wekelijks voor minstens 10.000 men sen de lekkerste en gezondste verse vis aanvoert. Voor de wetenschap pers die gegevens (bewust?) heb ben gemanipuleerd, geldt wat mij betreft één ding: ze moeten uit hun functie worden ontheven. Ze hebben bewust een hele mooie bedrijfstak uitgeroeid. Welke straf staat er eigenlijk op het leveren van verkeerde informatie over visbestanden? Wordt het niet eens hoog tijd dat die visserijbiologen en wetenschappers plaatsnemen in het verdachtenbankje waar de vissers tot nu toe telkens hebben moeten zitten? En waar kan de visserij de schade van honderden miljoenen euro's door het afnemen van de quota claimen? Gaat nu de echte wetenschapper opstaan? Of weet hij ook nu van niets en komt hij op z'n ouwe fiets? Het zal wel. Kees Boersen ((een enorme visse rijfan met 48 jaar ervaring), Oudeschild. Kaalslag Pien column Mooie leeftijd van Pien ïberg in de krant van 26 novem- sris mij uit het hart gegrepen. Mijn oeder is vorige week overleden, jaar oud. Natuurlijk een 'fantas- sche leeftijd'. Het is zoals Pien firijft: de mensen reageren inder ad met 'toch een mooie leeftijd', inderdaad: 'niet zeuren', ze vergeten is dat je verweesd Ent als je laatste ouder is overle- n en dat je haar heel erg mist. et valt niet mee om zonder mijn oeder door te gaan. Trix Dekker, Purmerend. Bravo mijnheer A. Daalder (Texelse Courant 28 november). Velen den ken als u, maar niemand spreekt zich uit. Velen genieten van De Dennen, maar wandelen in een kaalslag brengt alleen maar erger nis. Laten we blij zijn dat we zo'n bos hebben. Er is hier al zoveel verpest dat naderhand weer her steld moest worden. Er wat hier wel en niet hoort, daar kunnen we nog een ingezonden stuk over schrijven. Er is al zoveel waar we niks over te vertellen hebben. En Van der Spek doet maar, zou hij er wel verstand van hebben? Het kost allemaal veel geld en erger nis en we staan allemaal met lege handen. Dat moet toch anders kunnen. Sien Groos, Den Burg. Ondergrens Geachte raadsleden, Net de raadsleden van Groen Links, PvdA, CDA, D66 en de heer Weijers, is 10 voor Texel ook van mening dat de ondergrens van 30 procent toe ristische kampeerplaatsen gehand haafd moet blijven. Het mag toch niet zo zijn dat Texel alleen nog toe gankelijk is voor de rijke toerist? Wij herhalen de woorden van Hen- ny Festen van Groen Links: 'Je mag er toch niet aan denken dat er bijvoorbeeld op Kogerstrand alleen nog chalets staan?' En wat te den ken van camping Loodsmansduin, als die vol staat met chalets? Het landschap wordt nu al op sommige plaatsen verpest met het uitzicht op chalets. We spreken over kam peermiddelen als tenten en toer- caravans; als je deze chalets ziet, kunnen we toch niet meer spreken over 'kamperen'? De chalets zijn zo ingericht dat je er het hele jaar in kunt wonen en je zult het zien en beleven: dat gebeurt straks ook nog. Bij de kampeerboer handhaaft u wel het vérbod op stacaravans en cha lets. En terecht, volgens ons. Maar door een vrijbrief af te geven aan de reguliere kampeerterreinen voor het plaatsen van chalets begaat u een grote fout, omdat er daardoor steeds minder plek overblijft voor de 'echte kampeerder'. De Texelse kampeerexploitanten worden steeds commerciëler, ze hebben de tijd mee en zijn zeker vergeten dat zij door diezelfde kam peerder groot zijn geworden. Leden van de gemeenteraad, wij adviseren u om de ondergrens van 30 procent voor toeristische kam peerplaatsen te handhaven, al is het alleen maar om te waarbor gen dat tenten en toercaravans van harte welkom blijven. Stacaravans en chalets mogen absoluut met gelijk worden getrokken met tenten en toercaravans. Texel moet toe gankelijk blijven voor alle soorten toeristen en daarbij mogen de ten ten en toercaravans niet buiten de boot vallen. Namens het bestuur van 10 voor Texel, M. Stam D. Alderlieste Texel, land en leven Eiland van de zon Jij hebt ons gegeven Jij bent onze bron Uit de zee verrezen Zoveel eeuwen oud In ons hart en wezen Texel, land van goud Texel, heel het leven Te vinden op jouw grond Ieders hart bezingt jou Lof geeft ieders mond Texel, land van leven Met jou zijn wij rijk Ook al is 't maar even Willen wij niet kwijt Door de zee gevangen Door het water vrij Tegen vreemde invloed Staan wij zij aan zij Dijk en duinen helpen Stormen te weerstaan Eiland in de Noordzee Grond van mijn bestaan Olie maakt strand plaatselijk kleverig Martin Karlas, (even terug op Texel). Het Texelse strand tussen paal 15 en 17 is maandagmorgen vervuild geraakt met een olieachtige sub stantie. Kleverige zwarte bolletjes hadden zich over een flinke strook verspreid en leverden hinder op voor onder meer wandelaars. Eco- mare kreeg meldingen binnen dat er hier en daar vogels zaten die er mee in aanraking waren gekomen en dat honden het spul in hun vacht hadden gekregen. Door het hoge water konden de terreinwagens van Ecomare en gemeentewerken niet het strand op. Bij afgaand tij zou maandagmiddag of dinsdag zou een nieuwe poging worden gewaagd. (Foto Garard Timmerman/Beeldbank Texel) Videoclip in De Koog gefilmd In café De Blauwe Piste werd deze zomer een videoclip opge nomen voor het nummer Na van nacht... van zanger/entertainer Ronald van der Lee. De DVD van de clip werd in een oplage van 10.00 stuks verspreid en is onder meer uitgezonden op TV- Oranje. Van der Lee komt uit Amster dam en trad een aantal malen op in De Blauwe Piste. Hij zong in bands en groepjes en solo. Een van de hoogtepunten van zijn car rière was zijn rol als leadzanger in de populaire act Cooldown Café, bekend van de hits Hey Baby en Met z'n allen. Naast het uitgaansleven in De Koog zijn in de videoclip ook beelden te zien van de haven en de molen van Oudeschild. Ook werden op het strand opnamen gemaakt. De clip is te vinden op filmsite YouTube. VERVOLG VAN PAGINA 1 Waalenburg Nadere informatie kon gisteren niet worden gegeven en volgens Jaap Hin is het ook hem niet helemaal duidelijk welke plannen de provincie er precies mee heeft. 'Het omvat te weinig hectares om een verplaat sing van een bedrijf in Waalenburg mogelijk te maken, daarvoor zou het onderdeel moeten uitmaken van een grotere verkaveling.' Zeker is wel dat Noordhaffel buiten het zoekge- bied valt waar natuur mag worden gerealiseerd. Volgens de familie Smit heeft de provincie wel de intentie tot aankoop uitgesproken, maar zijn er nog geen handtekeningen gezet en heerst er in dat opzicht enige ondui delijkheid. Dat valt wellicht te ver klaren doordat zo'n transactie bij de provincie, die de grond laat aanklo- pen door de Dienst Landelijk Gebied, via meerdere schijven verloopt. Jaap Hin: 'Het is jammer dat de pro vincie eerst de makkelijk te realisen transacties heeft afgehandeld en dat de moeilijke gevallen nu nog liggen. Ik had dat liever andersom gezien. Vbor realisatie van het hele gebied is het namelijk essentieel dat juist die grote veehouderijen worden her plaatst. Doordat het zo lang duurt, neemt de onrust toe. Er moeten nu spijkers met koppen worden gesla- LANGE A TERMIJN /\genda Zaterdag 8 december Het Ambachtscentrum op het Wezenland in Den Burg is van 10.00 tot 17.00 uur geopend. Om 10.30, 12.30 en 14.45 uur beginnen rond leidingen door de bierbrouwerij en de destilleerderij. Om 10.30 uur begint aan de Bos- randweg bij De Koog een protest wandeling tegen de manege. Na afloop worden handtekeningen aan geboden aan wethouder Nico Kik kert. Bij de Texelse Bierbrouwerij (Schil- derweg 214b, tussen Den Burg en Oudeschild) gaan om 14.00,15.00 en 16.00 uur rondleidingen van start. In theaterrestaurant Klif 12 in Den Hoorn begint om 19.00 uur het diner cabaret (diner met tussen de gangen door liedjes en cabaret). In Bosch en Zee nabij De Koog begint om 20.00 uur een darttoer- nooi. In Cinema Texel draaien de volgende films: Kapitein Rob en het geheim van professor Lupardi (13.30 uur); De wonderwinkel van Mr. Mago- rium (14.00 uur): De scheepsjongens van Bontekoe (15.45, 18.30 uur); The golden compass (16.15, 19.00, 21.45 uur); Beowulf (21.30 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krim draaien Waar is het paard van Sinterklaas? (15.00 uur); The heart break kid (20.30 uur). Zondag 9 december: Op de velden van SVO aan de Vliestraat in Oosterend begint om 10.30 uur het snerttoernooi. Om 11.00 uur begint een excursie door de Slufter. Opgeven bij Eco mare, tel. 317741. In schouwburg De Kampagne in Den Helder begint om 14.30 uur de voor stelling Humbug van musicalvereni ging Showboat. Reserveren kan via tel. 06-10910481. In de kerk in De Waal begint om 16.00 uur het tweede concert in de serie Waalder Koffiecincerten. Ensemble Quintessens brengt wer ken van Marc-Antoine Charpentier. Kees en Kasper van Kooten en Hans en Candy Dulfer zijn de prominentste gasten op 'De Avond van het Goede Ezeldoel'. een door de Ezelvereniging georganiseerd benefietoptreden. Het evenement wordt gehouden in dis cotheek De Toekomst in De Koog en begint om 20.30 uur. Entree €10.- (voor leden en met-leden). VERVOLG VAN PAGINA 1 Dokter Wagemaker In geval van een calamiteit komen meerdere rampenbestrijdingsplan nen in werking, zoals het Coördi natieplan Rampenbestrijding Wad denzee, het rampbestrijdingsplan en het bedrijfsveiligheidsplan van TESO en de gemeentelijke ram penplannen. Oefenleider Ad Krom was tevreden over de oefening van maandagavond. 'Voor zover ik nu kan overzien, is het goed verlopen. Aandachtspunt is dat de commu nicatie tussen water- en landmeld- punt sneller kan.' De grote evaluatie is op 7 februari. In Cinema Texel draaien de volgende films: Kapitein Rob en het geheim van professor Lupardi (13.30 uur); De wonderwinkel van Mr. Mago- rium (14.00 uur); De scheepsjongens van Bontekoe (15.45, 18.30 uur); The golden compass (16.15, 19.00, 21.45 uur); Beowulf (21.30 uur). Maandag 10 december: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in- Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rom melmarkt gehouden De opbrengst bestemd voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. Je vraagt je af. hoe zal dat wezen. Als je ziek wordt en niet meer te genezen. Dan komt er naast pijn en verdriet ook nog rouw. Om een onverwacht verlies van je lieve vrouw. Dit alles heeft Joop moeten verdragen. Intens verdrietig, maar zonder te klagen. Voor hen die daarin willen geloven. Zullen ze nu weer samen zijn daar boven. Na een slopende ziekte is overleden onze lieve zwager en zorgzame oom Weduwnaar van Riet Stolk - Kabel in de leeftijd van 69 jaar. Dea en Wim Jeffrey en Astrid Jason Brenda en Ronald Joke en Fred Wendy en Bob Indy en Esmée Paul en Renate Jesper en Ronan Uitgeest, 30 november 2007 Correspondentieadres: Aletta Jacobsstraat 27 1963 CA Heemskerk Joop is overgebracht naar uitvaartcentrum Barbara, Niesvenstraat 12 Uitgeest, alwaar wij u de gelegenheid geven om afscheid te nemen en ons te condoleren op dinsdag 4 december van 19.30 tot 20.00 uur. Op donderdag 6 december zullen wij Joop begeleiden naar crematorium Westerveld, Duin en Kruidbergerweg 2-6 te Driehuis, waar om 11.30 uur de crematieplechtigheid zal plaatsvinden. Wij verzoeken u om 1115 uur aanwezig te zijn. Na afloop is er gelegenheid tot samenzijn en condoleren. "De familie bedankt de medewerkers van het Hospice Huis Beverwijk voor de liefdevolle verzorging van Joop." Ik heb een steen verlegd in een rivier op aarde. Nu weet ik dat ik nooit zal zijn vergeten, ik leverde bewijs van mijn bestaan. Omdat, door het verleggen van die ene steen, het water nooit dezelfde weg kan gaan. Bedroefd geven wij u kennis van het onver wachte overlijden van mijn man, onze vader en opa Johan Willem Bastiaan van der Meer Joop Terneuzen, 20 november 1934 t Den Hoorn-Texel. 2 december 2007 Bep E. van der Meer-Langeveld Yolande en Rob Freek, Wout Werner en Cindy Marie, Hannes, Fien Koen en Christiena Amber Westerweg 34 1797 RG Den Hoorn Gelegenheid tot condoleren donderdag 6 de cember van 19.30 tot 20.30 uur in „Uitvaartcen trum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op vrijdag 7 december om 10.15 uur in crema torium „Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na afloop van de crematie komen wij samen in de koffiekamer van het crematorium waar te vens gelegenheid is de familie te condoleren. Willen zij die geen rouwcirculaire hebben ontvangen deze advertentie als zodanig beschouwen. Lieve, lieve mensen, Emoties. Zoveel gezichten (en handqn), ieder met een eigen geschiedenis van 29 jaar. Alles in 4 uur tijd zichtbaar gemaakt. En opnieuw beleefd. Het was overweldi- gend. Een unieke belevenis, om nog heel lang aan terug te denken. Ook met de pijn hier afstand van te hebben moeten nemen, k Dank, dank, dank. En dan nog al die kaartjes, ballonnen, bloemen, wijn, teveel om op te noemen. Dank, nogmaals dank. Henriette en Klaas Eissen Mijn vertrek vanaf Texel doet mij pijn (veel pret tige mensen). Ik verhuis namelijk van Bernhard laan 114 naar „Aid lan state", app. 631. Hem- penserweg 2, 8935 AA Leeuwarden. Tevens wil ik hierbij dankzeggen aan Thuiszorg, verpleging en allen waar ik mee te doen heb gehad. Dhr. A. Bijlsma Wij zijn dankbaar en blij met de geboorte van onze kleinzoon op 1 dec. jl. Benjamin Mattias Kees en Grietha Duinker Zoon van Johan en Elise Duinker Kruiszwin 2367 1788 LZ Julianadorp Dolgelukkig zijn wi| met de geboorte van onze derde spruit Broertje van Max en Rick 29 november 2007 Hi| weegt 3400 gram. Bram Esther de Smidt Zeebries 22-1791 HL Den Burg Tel. 0222-315760 Geboren Onze zoon Op 27 november 2007 om 22.47 uur met een gewicht van 4250 gram Sander van Beek lngrid Laan ■Renske Hogereind 11 1793 AD De Waal 0222-3122041 Q&-&437374 lngrid en Sieme nisten tussen 12.00 en 15.00 uur. Wilt u om een cadeautje geven, dan het liefst m de vorm'roneen voor Oxfam Novib. Verpleegkundige en aan vakantie toe? v; Het Nederlandse Rode Krui* 64 ra. MM» KMO teem «w w SOO INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €5,25 tot en met 3 regels. Por regel meer: €1,75 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Pilates. Sportschool Texel. Tel. 315421. Ouwe Sunder vieren, kom naar Hippo gieren! De Scharrelboet. Belt 9, tel. 0227-593195. Open: di. t/m vr. 13.30 - 18.00 uur/ zat. 10.00-12.30 en 13.30 -16.00 uur. Extra open: zo. 9 en ma. 10 dec. van 12.00 - 16.00 uur. Nieuw! Bud- getkleding te koop. Ook verhuur van kleding. T.k 100 eiken stoelen 40 tafels (wegens over compleet rest.). Ook p/st. te koop. Hotel Boschrand, tel. 317281. Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten Nol- lekoog 10. tel. 327707. Een persoonlijke wens kaart van uw eigen foto. Ook dit jaar weer, vanaf 20 st. 9.95 incl. env. Foto Plus de Waal. Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe KiekeSchilderweg 251a. Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264. www.texeltoerist.nl. Een unieke site met plaats aanduidingen via Goo- gle-maps. Kom ook eens kijken en zoom in. Barbecuebuffet met al- Ies erop en eraan bin nenshuis! Min. 12 pers. Restaurant Bos en Duin, tel. 315541. www.texeltoerist.nl. U kunt nog meedoen aan de prijsvraag en maak kans op het boek De Smaak van Texel Sint zoek maar niet verder, bij TCA hebben ze leuke aanbiedingen, Marico- weg 37a. www. beeldban ktexelnl De beste kans op succes! Gelezen in 98% van de Texelse huishoudens Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11 1790 AA Den Burg (als brief frankeren) Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Contant geld bijsluiten Brief onder nummer €2,00 extra Inleveren maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag) Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy) Voor informatie: 0222 - 362600 5,25 7.00 8,75 10,50 12,25 14,00 15,75 17,50 Deze bon is alleen geldig voor texelaartjes Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Tarief incl. 19% BTW I Naam Adres i Postcode/plaats Advertentie plaatsen in de krant van: I Handtekening

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 3