Uit Actief Heeft u al een idee voor Ouwe Sunderklaas? Langs de klas gaan met winnend stukje Ouwe Sunderklaas in de dorpen Cinema Texel TEXELSE 2 COURANT Hoogwater te Oudeschild ^Havenrestauranf Texel voor Texelaar en toerist Agenda E Lezing Gepensioneerde mannen heffen het glas Film Prins Hendrik Sportshop Texel li JF) Eindvoorsteliing van salsacursus Avond voor het goede ezeldoel VRIJDAG 7 DECEMBER 2007 Vr. 23 07.10 en 19.25 u. Za. 24 08.14 en 20.35 u. Zo. 25 09.16 en 21.46 u. Ma. 26 10.01 en 22.36 u. Di. 27 10.35 en 22.55 u. Wo. 28 11.16 en 23.35 u. Do. 29 11.40 en 23.40 u. Vr. 30 12.15 en 23.57 u. Aan het rand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt zondag 25 juni op om 05.15 en gaat onder om 22.09 uur zondag 25 juni nieuwe maan; dinsdag 27 juni springtij. GARNALENVISSEN EN- NAAR DE ZEEHONDEN WINTERPROGRAMMA Afvaart zaterdag, zondag en woensdag vanuit haven Oudeschild om 12.00 uur Plaatskaarten verkrijgbaar aan boord TtS-k ©HM HOORN Agenda 8-i2t/m25-i2 December zat. 8 Diner Cabaretl9.00 u. vrij. 14 Klaas van der Eerden met "Wortels" •zat. 15 DinerCabaretl8.00u. zat. 22 Diner Cabaretl9.00 u. di. 25 Kerst Diner Winter Cabaret 19.00 u. Info/reserveren: tel. 319633 info@klifl2.nl www.klifl2.nl "Eten moet een feest zijn Dagelijks verse vis Wisselend weekmenu Veerhaven 't Horntje, tel 31 93 10 www.partyservicetexel.nl www.texel44.nl 'isiian Rondvaarten naar de zeehonden e de marinehaven in Den Helder Vertrek op zaterdag en zondag 7.50 p.p. 3 - 10jaar€6.- Ook voor feesten en partijen beschikbaar. Info en boeken: A. Hutjes, Haven 10 Kaartverkoop bij souvenirshop 't Haventje Ik ga als piraat', vertelt de 16-jarige Manska; leeftijdgenoot Jasper gaat als cowboy. Want of je nu als grootmoeder in soepjurk gaat of als boer op klompen, met Ouwe Sunderklaas hoor je verkleed te zijn, al was het maar omdat je anders zo afsteekt tegen de feestvierende menigte. Vandaar dat Dodo Wear, de winkel van Boudewijn en Patricia Nieuwenburg aan de Binnenburg, het assortiment tijdelijk heeft aangepast. Baby-, kinder- en positiekleding hebben er plaats gemaakt voor Ouwe Sunderklaaskostuums. Te kust en te keur en in alle soorten en maten. Maskers, pruiken, gekke petjes, ooglapjes, brillen, glitter en andere accessoires, je kunt het zo gek niet bedenken. Texelse speulers weten rond deze tijd wel waar ze zijn moeten voor hun outfit, maar toeristen die geen weet hebben van het Texelse volksfeest, stappen nog wel eens verrast binnen. 'En kopen dan ook vaak wat voor een feestje of zo', vertelt Boudewijn Nieuwenburg. Bij het inkopen is rekening gehouden met de Texelse actualiteit. Bijvoorbeeld maskers van schapen in verband met blauwtong, van paarden naar aanleiding van de manege en witte pruiken omdat Jan Wolkers vast wel zal opduiken. /Foto Gerant Timmerman/Beeldbank Texel) van zaken die zich wel voor een voorstelling lenen. TVO wil maatregelen tegen win keldiefstal; lespakket over Texelse geschiedenis; reizigers TESO stran den door storm; gymclubs op zoek In menig schuurtje wordt al weken aan de voorstelling geknutseld, andere speulers volstaan met een grim en wat spullen uit de keuken kast. Maar hoe de uitvoering ook tot stand komt, het gaat bij Ouwe Sunderklaas voornamelijk om het idee. Ook dit jaar lieten weer voldoende zaken stof opwaaien om tot een goede voorstelling te inspireren en veel speulers zullen zich al weken verkneukelen. Voor wie nog op zoek is naar een idee, hieronder een beknopt overzicht naar leraar; computerstoring legt gemeente lam: Groeneplaats; bomen Molenlaan gekapt; jonge zeehond dagenlang op de dijk; groene weg getje Oosterend hersteld; Texels is oudste nog bestaande taal; onbe kende substantie doodt zeevogels; muziekschool begint met muziek- speeltuin; Frans Pieterse schrijft boek over Texelse muzikanten; Burgwal 37 sluit deuren; nieuwbouw Woonhuys Moerbeek lek; gemeente legt cultuurbeleid vast; fiddler's hell in Bos en Duin; gemeente onder zoekt woningbehoefte; gebouw Aan koopcentrale gesloopt: boek over markante Texelaars; storm en hoog water; Texelse Courant in Playboy uitvoering; C&A en Scapino komen naar Den Burg; Oosterend proef tuin voor energiebesparing; huis van Cees van Corrie afgebroken; brand in hooischelven; nieuw restaurant Gollards; De Waal houdt meierblis op Luilak; dorpscafé Den Hoorn; ongekend grote vraag naar keu- kenpersoneel; buitrug voor de kust; problemen op Loodsmansduin; De Koog wil wandelpromenade; straat verbod voor herrieschoppers; Kring loopwinkel dreigt te sluiten; fietspad langs Oosterweg; Dirk Kuiter weg bij TESO; koeien terug op Land- bouwdag; nieuwe OSG; plan voor ringweg rond Den Burg; TESO viert eeuwfeest; sumwing; Buureton ver kocht; waterhoos; Sommeltjespop groots opgezet; gemeente wil dag- toeristenbelasting; gezamenlijk pad voor menners en fietsers; blauw tong; kunstmanifestatie Klifhangers; eigen energiecoöperatie; strand paviljoens mogen hele jaar blijven staan; honden moeten muilkorf dra gen; Telekomtaxi stopt; onrust over busverbinding Den Hoorn; Staats bosbeheer kapt duizenden bomen; protest tegen megamanege; geen telefoon via Kabeltex; gemeente strijdt tegen overmatig drankgebruik; kunstenaars richten vereniging op. Vrijdag 7 december: In Tusse de Banke op de Groene plaats opent wethouder Merkelbach om 16.00 uur een tentoonstelling van de gezamenlijke Texelse kunstenaars. In Cinema Texel draaien de volgende films: De scheepsjongens van Bon tekoe (15.45, 18.30 uur); The golden compass (16.15. 19.00, 21.45 uur); Beowulf (21.30 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krim draait The heartbreak kid (20.30 uur). Zaterdag 8 december: Het Ambachtscentrum op het Wezen land in Den Burg is van 10.00 tot 17.00 uur geopend. Om 10.30, 12.30 en 14.45 uur beginnen rondleidingen door de bierbrouwerij en de destil- leerderij. Om 10.30 uur begint aan de Bosrand- weg bij De Koog een protestwande ling tegen de manege. Na afloop worden handtekeningen aangeboden aan wethouder Nico Kikkert. Bij de Texelse Bierbrouwerij (Schilder- weg 214b, tussen Den Burg en Oude schild) gaan om 14.00,15.00 en 16.00 uur rondleidingen van start. In Theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn begint om 19.00 uur het diner cabaret. (diner met tussen de gangen door liedjes en cabaret). Reserveren: tel.319633 ofwww.klif12.nl In Bosch en Zee nabij De Koog begint omk 20.00 uur een darttoernooi. in Cinema Texel draaien de volgende films: Kapitein Rob en het geheim van professor Lupardi (13.30 uur); De wonderwinkel van Mr. Magorium (14 00 uur): De scheepsjongens van Bontekoe (15.45, 18.30 uur); The gol den compass (16.15, 19.00, 21.45 uur); Beowulf (21.30 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krim draaien Waar is het paard van Sinter klaas? (15.00 uur); The heartbreak kid (20.30 uur). Zondag 9 december: Op de velden van SVO aan de Vliestraat in Oosterend begint om 10.30 uur het snerttoernooi. Om 11.00 uur begint een rondleiding door de Slufter. Van te voren reserve ren bij Ecomare, tel. 317741. In schouwburg De Kampagne in Den Helder begint om 14.30 uur de voor stelling Humbug van musicalvereni ging Showboat. Reserveren via tel. 06-10910481. In de kerk in De Waal begint om 16.00 uur het tweede concert in de serie Waalder Koffieconcerten. Ensemble Quintessens brengt werken van Marc- Antoine Charpentier Kees en Kasper van Kooten en Hans en Candy Dulfer zijn de prominentste gasten op "De Avond van het Goede Ezeldoel', een door de Ezelvereniging georganiseerd benefietoptreden. Het evenement wordt gehouden in disco theek De Toekomst in De Koog en begint om 20.30 uur. Entree €10,- (ook voor leden). In Cinema Texel draaien de volgende films: Kapitein Rob en het geheim van professor Lupardi (13.30 uur); De wonderwinkel van Mr. Magorium (14.00 uur); De scheepsjongens van Bontekoe (15.45, 18.30 uur); The gol den compass (16.15, 19.00, 21.45 uur); Beowulf (21.30 uur). Maandag 10 december: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst bestemd voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. In hotel De Pelikaan nabij De Koog begint om 20.00 uur een bijeen komst van de agrarische Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting. Klaas Jan Bierman van Campina bespreekt de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van het melken van koeien. Om 20.00 uur begint in de voorspeel ruimte van de Muziek- en Dansschool de feestelijke afsluiting van de cursus sen salsa en merengue. In Cinema Texel draaien de volgende films: De scheepsjongens van Bonte- j koe (18.30 uur); The golden compass (19.00, 21.45 uur); sneak preview (21.30 uür). Dinsdag 11 december Bewonersvereniging Texel houdt van 19.00 tot 21.00 uur een inloopavond voor leden in het zaaltje bij Star- kenburgh (Thijsselaan 40A, Den Burg). Meer informatie op www.bewoners- veremgingtexel.nl. In Cinema Texel draaien de volgende films: The golden compass (19.30 uur); Venus (20.00 uur). 'Je kunt merken dat de kinderen ermee bezig', vertelt Kor Post humus van basisschool Durper- honk in De Cocksdorp. 'Ze zijn plannen voor Ouwe Sunderklaas aan het maken en ze houden het voor elkaar geheim wat ze gaan doen.' De basisscholen spelen in sommige dorpen een rol bij de traditie, onder meer om het spelen aan de kinde ren door te geven. De Lubertischool in De Koog heeft daarvoor vandaag (vrijdag) twee speulers uit De Koog in huis gehad. 'We hopen dat daar door meer actief wordt gespeeld', aldus Els Koorn. 'Je kon merken dat het de laatste jaren wat aan het afnemen was.' Dat gold voor De Koog met name voor de hogere klassen, kinderen uit de onderbouw doen graag mee. 'We hebben ook lijstjes gemaakt met dingen die in De Koog zijn gebeurd.' In De Cocksdorp werken de school en de dorpscommissie al langer samen om Ouwe Sunderklaas op de kinderen over te brengen. Met succes, het dorp kent jaarlijks veel deelnemers onder de jeugd van wie een deel ook doorschuift naar de volwassenen. De school beoordeelt de voorstellingen en reikt de prijzen uit. 'Vaak zijn het de kinderen uit dezelfde gezinnen die meedoen', aldus Posthumus, 'maar er zijn er veel mee bezig en er is na afloop ook altijd veel animo voor de kin derdisco.' Op De Akker in Oosterend wordt in de voorbereidende sfeer niet veel aan Ouwe Sunderklaas gedaan. 'Maar we gaan wel altijd kijken', ver telt Nienke Mahieu, 'en kinderen die een prijs hebben gewonnen mogen de volgende dag, als ze dat willen, de klassen rond om hun winnende stukje nog een keer op te voeren.' Op de Bruinvis in Oudeschild wordt na afloop gesproken over het feest, maar verder niets aan gedaan. 'Het is meer iets voor de gezinnen thuis', aldus Albert Hoven. De Drijverschool in Den Hoorn sti muleert volgens Henk Dekker het speuleh, maar hoeft niet veel extra's voor uit de kast te halen, omdat de dorpscommissie en de feestcom missie zich al met Ouwe Sunder klaas bezighouden. 'Er wordt hier veel aan gedaan.' De Thijsseschool in Den Burg laat het voor wat het is. Sinterklaas en de Kerst nemen ook al de nodige tijd in beslag. In De Slinger van Ecomare geeft prof. dr. Cees de Jager vrijdag 14 december een lezing over 'Planeten bij andere sterren'. De lezing begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €5,- en is gratis voor donateurs van de volkssterrenwacht. Op het hele eiland wordt woens dag Ouwe Sunderklaas gevierd. Overal zullen gemaskerden hun commentaar geven op (plaatselij ke) gebeurtenissen om zich daar na in het feestgedruis te storten. Elk dorp heeft zo zijn eigen manier om de avond in te vullen. In Den Burg kunnen jeugdige spe lers zich vanaf 17.00 uur bij hotel De Lin-deboom laten in-'schrij-'ven. Er worden prijzen uitgereikt in de cate gorieën enkelingen, paren en groe pen. De jurering vindt plaats tussen 17.00 en 18.00 uur op straat voor het Open Boek, Bentex en Nau- ta Boek. In Question Plaza wordt van 17.30 tot 19.30 uur een disco voor kinderen gehouden (tot en met groep 6) en van 20.00 tot 22.00 uur voor tieners. Deze feesten zijn rook vrij. De bekers worden rond 19.00 uur uitgereikt door Nick Slijderink en Peter van der Voort. Volwassenen kunnen zich vanaf 20.00 uur laten inschrijven op het terras van De Lindeboom. De jure ring begint om 20.15 uur, de prijs uitreiking is omstreeks 23.30 uur in de Waagzaal van De Lindeboom. Wagens mogen niet langer zijn dan 8,00 meter en niet hoger dan 3,80 meter. In Oudeschild kunnen kinderen tus sen 16.00 en 16.30 uur een kaartje ophalen in dorpshuis 't Skiltje. Er wordt gespeeld in De Ruyterstraat. De jury staat tussen 16.00 en 17.00 uur voor de nummers 35 en 63. Om 18.15 uur volgt de prijsuitreiking in het dorpshuis. Volwassenen kunnen van 20.30 tot 21.15 uur een kaartje ophalen. Zij worden van 20.30 tot 22.15 uur beoordeeld bij De Ruyterstraat 35 en 84. Rond 23.00 uur worden in 't Skiltje de prijzen uitgedeeld, waarna tot in de kleine uurtjes een band zal Echtelieden Katja Schuurman en Thijs Römer spelen de hoofdrollen in Kapitein Rob en het Geheim van professor Lupardi. Deze nieuwe Nederlandse film, die deze week in première ging, is gebaseerd op de bekende strip, die tussen 1945 en 1966 in 73 afleveringen in Het Parool verscheen. De makers waren ook verantwoordelijk voorde verfilming van Kruimeltje en Pietje Bell. Het verhaal gaat over een waanzinnige professor (een rol van Arjan Ederveen), die een machine heeft ontwikkeld waarmee hij het klimaat op de heie wereld naar zijn hand kan zetten. Wanneer hij de wereld lijkt te vernietigen, komen kapitein Rob (Römer) en de mooie Paula (Schuurman) in actie. Zullen zij de wereld kunnen behoeden voor een ramp? In de serie De Volkskrant-spe- cials draait dinsdag en woensdag Venus, over drie gepensioneerde mannen - Maurice, Ian en Donald - die dagelijks in hun favoriete pub bij elkaar komen om het glas te heffen, medelijden te hebben met de huidige staat van de wereld en elkaar goed geplaatste steken onder water te geven. De tand des tijds mag hun lichaam dan tra ger hebben gemaakt, hun hersens werken nog uitstekend. Wanneer de tienerdochter van een nicht voor lan komt zorgen, verandert er een hoop. lan staat in vuur en vlam en hoopt haar voor zich te winnen met muziek van Bach, maar het meisje verkiest toch MTV. Tot wan hoop van lan, maar Maurice blijkt het al gauw uitstekend met haar te kunnen vinden. Hij neemt haar mee naar theater, zij introduceert hem in de discotheek. Een deel van de andere films is geprolongeerd. Iedere maandag is er een sneak preview, een vertoning van een film die officieel nog niet uit is en waarvan de naam tot het laatste moment onbekend wordt gehouden. Ook in De Kiekendief op vakantiepark De Krim worden op gezette tijden films vertoond. In de avonturenfilm Stardust zijn de hoofdrollen voor Michelle Pfeiffer - als gemene heks - en Robert de Niro, als kapitein van een vliegend schip. Het volledige programma staat in de agenda elders op deze pagina en op de website www.texelse- courant.nl. Kprs+(iinpr S\A/f)T 'n De Waal spelen jeugd en volwas- /vc-f JLH/MCf aj VVl/l senen gezamenlijk. Vanaf 19.00 uur kunnen nummertjes worden afge haald op het adres Hogereind 10. Er wordt gespeeld van 19.30 tot 20.30 uur, daarna worden in dorpshuis De Wielewaal de prijswinnaars bekend gemaakt. Vraag naar ons jnicke Dincr/BOB- arrangemem Restaurant Reserveren gewenst. Stuifweg II Oostcrend T 0222 363020 I www.pfins-hcndrik.nl De Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT) houdt op dinsdag 18 decem ber een kerstdiner, net als voor gaande jaren verzorgd door cate ringservice Ruud Boom. Het diner begint om 18.00 uur in De Buureton aan de Beatrixlaan 43 in Den Burg. Deelname kost €13,50 per persoon. Opgeven kan bij SWOT, tel. 312696 of e-mail swot@texel.com. Er is plek voor maximaal negentig personen. De cursussen salsa en merengue van de Muziek- en Dansschool wor den maandag 10 december fees telijk afgesloten in de voorspeel ruimte. Na een 'opwarmer' zullen de cursisten vanaf ongeveer 20.00 uur laten zien wat zij de afgelopen periode hebben geleerd. Daarna zal de showgroep van dansschool Ambiente uit Den Helder, die pres tigieuze prijzen in de wacht sleepte, een show geven. Na de uitreiking van de certificaten aan de cursisten is er voor alle aanwezigen gelegen heid tot 'vrij dansen'. Belangstel lenden worden uitgenodigd om te komen kijken, sfeer te proeven en mee te dansen. Maandag 14 janu ari beginnen de nieuwe cursussen salsa en merengue. In Oosterend speelt de jeugd van 17.00 tot 18.00 uur. Na het spelen wordt in dorpshuis De Bijenkorf disco gehouden. De volwassenen spelen van 19.30 tot 21.30 uur. In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp kunnen al vanaf zon dag deelnamekaartjes worden afge haald. Woensdag spelen de kinde ren van 17.00 tot 18.00 uur tussen De Aanleg en La Morena. Na het spelen wordt in het dorpshuis kin derdisco gehouden. Daar worden ook de prijzen uitgereikt. De volwassenen spelen van 19.30 tot 23.00 uur. Zij speulen in Kikk- ertstraat, Ploosterstraat en Joan Hodsonstraat en zijn welkom in de huizen waarvan de deur openstaat. Tot 23.30 uur is er gelegenheid voor het démasqué. Dan vindt de prijs uitreiking plaats in het Eierlandsche Huis. waar bal wordt gehouden. In De Koog wordt gespeeld voor Tumbleweeds in de Dorpsstraat, waar ook de prijsuitreiking plaats vindt. De jeugd speelt van 17.00 tot 18.00 uur, de volwassenen van 20.30 tot 22.30 uur. Deelnemers in Den Hoorn kun nen tussen 15.00 en 15.45 uur eon spelersnummer ophalen in dorps huis De Waldhoorn. De jeugd speelt vanaf 16.00 uur in het dorpshuis, in de woning op Herenstraat 9 en in de Vermaning op Diek. Na het spelen wordt disco gehouden in het dorps huis, waar tussen 17.30 en 17.45 uur de prijsuitreiking plaatsvindt. De volwassenen spelen van 20.00 tot ongeveer 22.00 uur in het dorps huis, in Ons Huis, in de woning op Herenstraat 9 en in de Vermaning op Diek. Na de prijsuitreiking in het dorpshuis, om ongeveer 23.00 uur barst daar het feest los met Johnny W van Free Radio Den Hoorn en roadie Marco B. www.sportshoptexel.nl De Koog Koopzondag Terwijl discotheek De Toekomst wordt omgebouwd tot theater heeft de Avond van het Goede Ezeldoel al €3250,- opgebracht. Ook de kaartjes voor het evene ment - dat zondag wordt gehou den - gaan als warme broodjes over de toonbank. Wie er nog bij wil zijn, wordt aangeraden snel in actie te komen. In De Toekomst wordt een podium van acht bij vijf meter opgebouwd en ook wordt de geluidsinstalla tie aangepast aan het cabaret en het gesproken woord van voor de pauze. Zondag worden in de pau ze schilderijen geveild, waarna de voetjes van de vloer kunnen op muziek van Casper van Kooten met band en Hans en Candy Dulfer. Op de bovenverdieping van 'theater De Toekomst' verrijst een grand- café met een barbecue, voor de inwendige mens. De ingrediënten zijn ter beschikking gesteld door slagerij/eetwinkel De Boer en Moor man. Tevens wordt in het grand- café een cocktailbar ingericht waar Fausto Albers en Cees de Boer hun kunsten zullen vertonen. Deze bar wordt gesponsord door hore- cagroothandel TX Kossen. Artiesten en crew (twintig personen) worden belangeloos ondergebracht in hotel Cooghen. De donaties die tot nu toe zijn bin nengekomen, zijn het resultaat van een actie van Paul van Dijk, Henk Jan Klok en Arnold 'Kets' Kaercher, die vrienden, collega's en relaties hebben gebeld met het verzoek te doneren. Het programma begint zondag om 21.00 uur, de zaal gaat om 20.00 uur open. Mensen die gereserveerd hebben voor de bus kunnen om 20.30 instappen op de Elemert.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2