(ƒ7~oen ^warL-Jexels in het harL, Goede Ezeldoel brengt geld in laatje prettige Ierstiagen... HEMA Op z'n vroegst in 2009 bouwen in Oosterend Nieuws van de provincie 'Stop verwoestende plan manege' Politiek mengt zich in kwestie over manege I. Verwachting wethouder Kikkert Nico Dros krijgt beurs voor roman over Russenoorlog Dienstverlening OV-Taxi moet beter exfaa toontje TEX ELS E^COURANT OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12233 DINSDAG 11 DECEMBER 2007 Verschijnt dinsdag en vrijdag v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Jonge Ambtenaar Voor de verkiezingen van de Jonge Ambtenaar van het Jaar 2007 neemt Mimi Eelman het op tegen drie vak genoten elders uit het land. Met 5,4 procent van de stemmen (maandag om 12.38 uur) is ze uit de startblok ken, maar voor succes is aanzienlijk meer nodig. Haar vader Ed Eelman pleit daarom voor actie. 'Vanaf elke pc even stemmen en we zetten Texel weer bovenop.' Pagina 5 Melkrobot De koeienstal die ruim 25 jaar gele den op Wezenspyk werd gebouwd, is begonnen aan een tweede leven. De melkput waarin de koeien al die jaren zijn gemolken, heeft plaats gemaakt voor een publieksruimte van waaruit men zicht heeft op de nieuwe melkrobot. Pagina 7 Kinderopvang Op Texel zijn drie mogelijkheden voor kinderopvang: Kinderop vang Olmenhoeve. Gastouderbu reau Calimero en De Buitelboet. Als ouder wil je je kind daarheen brengen waar de gezinssituatie het beste wordt vervangen. Maar wat zijn nou de verschillen? Verslag geefster Stiana Sibon zocht het uit en maakte een rondje langs de kin deropvangcentra. Pagina 9 Oosterbaan in Klimaatshow Arthur Oosterbaan, bioloog en con servator van Ecomare, treedt vrijdag 14 december als deskundige op in de Klimaatshoww die de NCRV om 20.25 uur uitzendt op Nederland 2. In de anderhalf uur durende show komen allerlei oplossingen voor het klimaatprobleem aan bod. Eén van de gepresenteerde oplossingen is het aanleggen van eilanden voor de kust van Noord- en Zuid-Holland, Zeeland en België. Oosterbaan zal gevraagd worden op dit plan te reageren. Kinderkoor geeft kerstconcerten Een speciaal kinderkoor geeft op vrijdag 21, zondag 23 en maan dag 24 december drie bijzondere kerstconcerten. Het koor bestaat uit bijna vijftig kinderen in de leeftijd van 6 tot 12 jaar en zingt allerlei moderne kerst liedjes. Na de start in half oktober is een repertoire van ruim een half uur ingestudeerd. Lees verder op pagina 3 TEXELSE^COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Ooiterevider- Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. lilMI EfELMRN VML1E1 EVEN DIT PMbTBUJKE 5TüK| RL^Ü even! B^7/)dE2E STEM VErH 'r - 'V fKLRRiriC-TcKENTf De Avond van het Goede Ezel- doel heeft naar verwachting zo'n €15.000,- opgeleverd. Tussen de 500 en 600 mensen bezochten de door de Ezelvereniging georgani seerde benefietavond die zondag in De Toekomst in De Koog werd gehouden. De baromzet en het geld dat met een veiling van schilderijen van Fred Wiering en Ingmar Moerbeek werd opgehaald, gaat naar het Tessel- huus. De opbrengst van de entree is bestemd voor het Brooke Hospital for Animals, een organisatie die zich inzet voor de gezondheid van werk- Oosterend kan waarschijnlijk eind begin 2010 starten met de bouw van nieuwe huizen en de verdere ontwikkeling van bedrij venterreinen. Die verwachting sprak wethouder Nico Kikkert (grondgebied) uit tijdens het jaar- Sjkse bezoek van burgemeester en wethouders. Diverse Oosterenders zeiden tijdens de bijeenkomst in dorpshuis De Bij enkorf graag een keer met bouwen S willen beginnen. Daar wordt in rat dorp al jaren over gesproken. Kikkert noemde, mede op verzoek van burgemeester Joke Geldorp, ee.n termijn, maar hield tegelijkertijd een slag om de arm. 'We moeten er wel de ambtelijke capaciteit voor lebben en er moeten geen bezwa- ■en worden ingediend.' De vraag om aan de slag te kun- len, werd mede ingegeven door "et project Ruimte voor Ontwik keling en het tegelijkertijd ook in Oosterend spelende verhaal van de Taskforce Ruimtewinst. Dat laatste s een initiatief van de provincie raarbij belanghebbenden om tafel ntten om meerdere plannen in een *oeg stadium al zo goed moge- i|k op elkaar af te stemmen. Elko Vermeulen zei het gevoel te krijgen 'achteruit te hollen'. 'We spraken eerst over huizenbouw, daarna over plannen en nu zijn we over visies bezig.' Volgens Kikkert was dat een misver stand dat mogelijk is ontstaan door verwarring over Ruimte voor Ontwik keling en de Taskforce Ruimtewinst. Bij het eerste project wordt naar heel Texel gekeken, bij het tweede alleen specifiek naar Oosterend en De Cocksdorp. Kikkert: 'Er is een overlap, maar die twee projecten staan verder los van elkaar.' De wethouder kreeg bijval van Brendan de Graaf van de dorpscommissie. Die merkte op dat de plannen voor nieuwe huizen en bedrijventerrein 'nog nooit zo ver zijn geweest als Een van de visies van de Taskforce Ruimte is dat alle plannen in één keer worden uitgevoerd, zodat ze elkaar niet in de weg zitten. Het met elkaar bespreken moet voor komen dat bezwaren worden inge diend, zodat de uitvoering van de plannen geen vertraging oploopt. Volgens De Graaf mag die manier van werken echter geen vertraging betekenen voor het plan van de dorpscommissies van Oosterend en Oudeschild om Texelaars als collectief particulier opdrachtgevers nieuwe huizen te laten ontwikkelen en bouwen. Mocht er wel vertraging dreigen dan wil de dorpscommissie het in eigen beheer bouwen van huizen voorrang geven. Volgens De Graaf is daar nu echter nog geen- sprake van en liggen de dorpscom missie en het college op één lijn in de Taskforce Ruimte. Dat werd beaamd door wethouder Kikkert. Kokkelvisser Albert Schagen opper de de gedachte eens met een boer te gaan praten. 'Als er één is die zegt dat je op zijn land huizen mag bouwen, ben je al een stuk verder. Hij gaf toe dat dat zeer gemakkelijk was bedacht, maar hij zei het niet voor niets. 'Ik ben mijn vertrouwen in al het meedenken verloren. Lees verder op pagina 4 paarden en -ezels in arme landen. De Ezelvereniging verwacht eind van de week een precieze berekening te hebben. Het geld wordt in januari tijdens de Nacht van de Ezel over handigd. Saxofonist Hans Dulfer moest door knieproblemen verstek laten gaan, maar zijn dochter Candy en vader en zoon Kees en Kasper van Kooten zetten een aantrekkelijke voorstelling neer met muziek en cabaret. Schrijf ster Mensje van Keulen, ambas- sadnce van het Brooke Hospital for Animals, verzorgde een gastoptre den met gedichten. De artiesten, gestrikt door Theun de Winter, werk ten belangeloos mee. Dieren ston den centraal. Voor de Koger horeca stond de avond ook in het teken van eendracht. De natte horeca had personeel afgevaardigd naar De Toe komst en de eigen deuren gesloten, zodat ze gezamenlijk de bardiensten konden draaien. 'Maandagochtend was, kater of niet, ook weer vijftien man vrijwillig aanwezig om alles mee te op te ruimen', aldus Henk-Jan Klok van de Ezelvereniging. 'Dat was helemaal top. Dit is uniek voor De Koog, we hebben ons als dorp goed gepresenteerd.' Meer over de Avond van het Goede Ezeldoel elders in deze krant. Het Fonds voor de Letteren heeft Nico Dros een beurs van €30.000,- toegekend. Dat is bedoeld om de auteur de gelegenheid te geven tijd vrij te maken voor het schrij ven van een historische roman over de Russenoorlog. Het fonds heeft als doel de kwaliteit en diversiteit van de Nederlands- en Friestalige literatuur te bevorderen. Dat gebeurt door middel van het verstrekken van beurzen aan talent volle schrijvers en vertalers. Naast Dros kregen 142 collega's een beurs toegekend. Daarmee was in totaal ruim €2,2 miljoen gemoeid. Gevraagd om een reactie, stelt Dros zich voorzichtig op. Het brengt vol gens hem geen geluk te praten over een boek waaraan nog wordt gewerkt. Lees verder op pagina 3 Vnuvei iet me/ Noord-iDoffand De protestmars door het open gebied U n de Bosrandweg en de Ruijslaan. FKVTOOM GOES Met 1453 handtekeningen tegen de manege aan de Bosrandweg zijn Mariët Roeper en Jocelyn Kikkert dik tevreden. 'We wilden er minimaal 1000 verzamelen.' Roeper zei dat na afloop van de protestmars door het gebied, waaraan werd deelgenomen door 77 Texelaars. Wethouder Nico Kikkert beloofde de handtekenin gen in te brengen bij de verdere afhandeling van de procedure. De weergoden speelden de wande laars in de kaart. Tijdens het rondje vanaf de manege van Jocelyn Kik kert. via Bosrandweg, Orchismient, Ruijslaan en het wandelpad ach ter het Maartenhuis terug naar de manege, werd duidelijk dat als het college het plan doorzet, belang hebbenden zullen proberen dit via juridische weg, desnoods tot aan de Raad van State tegen te houden. Oud-raadslid en buurvrouw Maria van der Spek: 'Ze passen allemaal vrijstelling toe. maar dat kan hele maal niet.' Mariët Roeper liet vooral de emo tie de vrije loop. 'Je zou nog geen varken in de schuur willen jagen die Dorrestijn hier wil neerzetten. Stop dit verwoestende plan nu het nog kan.' Verwijzend naar eerdere bouwsels op Texel die in haar ogen er niet hadden mogen komen deed ze een dringende oproep aan het college: 'Laat als herinnering aan uw ambtsperiode niet nóg een mon ster achter.' Ten overstaan van de deels in pro testshirts geklede demonstranten prees de wethouder de inzet van Roeper en Kikkert: 'Een indrukwek kende klapper.' Lees verder op pagina 9 Kijk in deze krant! van 21 december wordt een sfeervolle en gezellige Kerstkrant. j|' Uw Kerst- en/ofNieuwjaarsadvertentie voor deze krant kunt u t/m maandag 17 december a.s. inleveren Ibij onze advertentieafdeling, Spinbaan 6 - Den Burg. T: 36 26 00, F: 31 4111, E: info@lenr.nl De politiek mengt zich in toe nemende mate in de discussie over de manege. Gerbrand Poster (WD) postte zaterdag alsnog een open brief, waarin hij het college vraagt het plan in te trekken en ook Henny Festen (GL) laat schrif telijk weten het 'verschrikkelijk te vinden als het landschap door de manege zou worden aangetast'. Ook Piet Standaart (TB) liet zich horen. Festen: 'GL is bewust niet bij het protest geweest omdat ze in de coalitie zit en nu nog niet weet of de bouw wettelijk is toegestaan.' De partij is tegen de komst van de manege en wil, binnen de bestaande regelgeving, bekijken of het moge lijk is de bouw tegen te houden. GL wil bezien of dat op basis van de vrijstellingen kan en wil kijken of er kan worden geput uit eerdere afwijzingen van plannen op basis van het bestemmingsplan buiten gebied. Festen: 'Een bestemmings plan moet mogelijkheden bieden voor ontwikkeling, maar tegelijker tijd bescherming bieden tegen dit soort zaken.' Poster, die wél meeliep in de pro testmars: 'Uw coulance is wel heel erg ver gegaan, want u heeft bij deze vergunningaanvraag gestrooid met allerlei vrijstellingen.' Door akkoord te gaan met de afwijkende dakhelling, wordt het gebouw vijftig procent breder! U zult begrijpen dat van deze beslissing een grote pre cedentwerking uit zal gaan.' Poster is verder kritisch over de overschrij ding van het bouwblok. Lees verder op pagina 4 Henk Jan Klok en Arnold Kaercher (Kets) in actie tijdens de veiling van de schilderijen van Fred Wiering en Ingmar Moerbeek. Dat bracht iets meer dan 6020 euro op.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 1