1 TukTuk Express zoekt chauffeurs TEXELSE yy COURANT >en Hoorn: weinig deelnemers, veel kwaliteit Dudeschild: goed spel, dramatische opkomst Oosterend: café, danslessen en sterilisatie VRIJDAG 14 DECEMBER 2007 i Hoom beleefde een wel heel Ouwe Sunderklaas. Niet •er dan 34 kinderen (vorig jaar |43) en 36 volwassenen (was 45) jnamen de moeite een voorstel ing voor te bereiden. Dat is nog stuk minder dan twee jaar jeleden, toen de deelname vol- ;ns de Texelse Courant al 'zwaar egenviel'. Met de kwaliteit zat het jelukkig wél goed. Hoopgevend ras ook de rentree van de OSG- eugd. gaan het nog heel moeilijk krij- zeker in de jaren waarin 12 ;ember middenin de week valt.' ibere geluiden in Texels zuide- ste dorp, waar de animo om te :ulen er niet groter op lijkt te irden. Verzachtende omstandig- id was dat twee grote groepen met trouwe speulers door ziekte en lere onvoorziene omstandigheden iet konden meedoen. Aangenomen Jat deze volgend jaar weer 'gewoon' peulen, is het leed bij de volwas- enen te overzien. Bovendien was iet aantal kleine groepen flink groter, festgesteld mag ook worden dat het (olksfeest nog steeds wordt gewaar deerd. want de publieke belangstel- hg was heel behoorlijk. Opvallend »as dat veel jeugdige toeschouwers •él in de verkleedkist waren gedo- en, maar dat ze het - alsof het car- aval was - bij een mooie uitrusting hadden gelaten en niet speulden. Enthousiasme was er voor de kwa liteit van het gebodene. De speulers kwamen met originele invallen en ook de verzorging was prima. Kenne lijk was er niet zo heel veel gebeurd in Den Hoorn, want enkele onderwerpen keerden steeds terug. Dat gold bij de jeugd onder meer voor ZDH, dat het lang zonder gymtrainer moest stel len, maar nu hulp krijgt in de persoon van een sportinstructeur van de Mok. Ook de hoop van Harry Bakker dat er een ooievaar neerstrijkt in het nest op zijn schapenboet, had tot inspiratie geleid en werd gecombineerd met de noodzaak van nieuwe borelingen om de school te laten voortbestaan. De inbraak in de Jan Dnjverschool werd eveneens twee keer gespeuld. In één voorstelling moest 'meester' Henk Dekker strafregels schrijven omdat hij de pinpas en pincode samen in den, op zoek naar het OSG-gebouw waar ze les hadden. Twee leerlingen besloten er ten einde raad nog maar een jaar op de Jan Drijverschool aan vast te plakken. Bij de enkelingen bij de volwassenen won Jan Lap voor de derde keer op rij de eerste prijs. Hij verbeeldde Joscha Schoots van ambachtscen trum 'De Bonte Belevenis', dat bin nenkort wordt geopend op de plaats waar jarenlang de kinderboerderij was. Lap alias Schoots maakte onder meer reclame voor zijn vele work shops. Erg grappig was de katrol waarmee ouderen tot op hoge leeftijd zelf hun steunkous kunnen uittrek ken. Piet Lap speelde de veiling van DEK, waarop de meest merkwaar dige goederen en diensten werden aangeboden, zoals een overbodig geworden buskaart. Lap werd voor de zoveelste maal beloond met de Joscha Schoots van De Bonte Belevenis (voorheen De Mient) verzorgt ook workshops waar ouderen leren zo lang mogelijk zelf hun steunkousen uit te trekken. een geldkistje bewaarde, waardoor tweede prijs, achter zijn oudere broer de inbrekers het wel heel gemakkelijk hadden. Het laatste onderwerp dat twee keer werd gespeuld, was de dreigende verdwijning van de buslijn. 'Geen bus door Den Hoorn, is als de kerk zonder toren', dichtte één groep. De andere maakte van de nood een deugd door de abri tot dorpscafé te verbouwen. Een eerste prijs én de originaliteitsprijs was er voor de aankomende brugklassers, verkleed als aardappel (brugpieper), die wanhopig door Den Burg dwaal- Jan. 'Ach, ik ben gewend dat ik na hem kom. Vroeger kreeg ik al zijn afdankertjes', luidde na afloop Piets droge commentaar. De eerste prijs bij de kleine groepen ging naar een gezelschap dat op hilarische wijze de meermalen dankbaar gespeuld. De prijs voor de origineelste voorstelling van de hele avond ging naar de enige grote groep, die Harry Bakker een rondleiding voor vrouwen door zijn nieuwe boet liet verzorgen. Plotse ling ging het licht uit, waarna Harry met een rammenblok op zijn buik en de vrouwen met groene strepen op hun achterste weer naar buiten kwa men. In de volgende scène streek de toektoek als alternatief voor de bus ooievaar met een hele lading baby's presenteerde. Sommige onderwerpen blijven inspi reren in Den Hoorn. Zo werden dorps genoot Harry Bakker, het dorpscafé en de plannen voor woningbouw op 't Zouteland ook in voorgaande jaren in een kruiwagen in het dorp neer. Helaas voor Harry bleek het allemaal maar een droom. Opvallend, ten slotte, was dat relatief veel speulers met alleen een bord en zonder gesproken tekst hun opwach ting maakten. Jammer, vonden som mige juryleden, die bij die voorstel lingen weinig punten toekenden voor het onderdeel 'spel'. 'Ja, maar dat is nu het oude Ouwe Sunderklaas', meenden andere juryleden. Uitslagen: Jeugd - Enkelingen: 1 .Nachtwinkel van Ed Drijver; 2.0oievaar, 3.Vrouwtjesooievaar. Kleine groepen: 1.Bushalte wordt dorpscafé; 2.Inbraak Jan Drijverschool; 3.Klifhanger. Grote groepen: 1 Brugpiepers; 2.Bushalte opgehe ven. Mevrouw Bothof-beker (originaliteitsprijs): Brugpiefiers. Volwassenen - Enkelingen. l.De Bonte Beleve nis. 2.Veiling DEK; 3.B(r)oer. Kleine groepen- 1.Toektoek; 2.Dorpscafé, 3.Bureau Parklaan. Grote groepen: 1.Harry's droom. Klif/Naal- rand-beker (origineelste enkeling): De Bonte let spel was goed en de gezellig- leid groot, maar de deelname in Judeschild liet zwaar te wensen De organisatie sprak met liet meer dan dertig speulers bij volwassenen zelfs van een dramatische opkomst'. Sj de jeugd was de deelname met I Kjna vijftig speulers redelijk, al raren het er vorig jaar tien meer. ij die wel acte de présence gaven, ladden hun best gedaan er iets luks van te maken. Opvallend was Ie variatie in onderwerpen. Bij de .innaars waren er maar twee voor- lellingen met hetzelfde onderwerp; B hondenpoep op het schoolplein, «de veroorzaakt door het nieuw pe omheining, dat honden geen Irobreed in de weg legt. Beide roepen wonnen er een derde prijs lee, bij de enkelingen en de groe- fen. Leuk bij de enkelingen was ook bn wie ben ik d'r ien, een rubriek Idorpskrant waarbij de lezers aan hand van een jeugdfoto moe- in raden om welke dorpsgenoot 'et gaat. Vorige maand was het Kees Boekei, die zichzelf had her- iend in een klein, bloot jongetje en «volgens de redactie een mail- stuurde waarin hij zich quasi- !ds beklaagde omdat hij er niet gekend was. Hij trok daarbij de gelijking met televisiepersoon- heid Manon Thomas, van wie angs compromitterende foto's p het internet opdoken. Volgens )b jonge speuler die het onderwerp "an de orde stelde, lijdt Kees er zeer nder en durft hij niet meer over Jfraat. De eerste prijs was voor een herstelling over Riekie Barhorst, le na tientallen jaren is gestopt fe bezorger van de Texelse Cou- it. Bij de paren werd onder meer ipeuld over de nieuwe gevel van het Maritiem en Jutters Museum en de zwangere juffen op De Bruinvis. De groep die de overtollige terras stoelen van viswinkel De Vlsscher onder het publiek uitdeelde, werd beloond met de eerste prijs. Bij de groepen ging de hoogste eer naar de 75ste verjaardag van de Spar. De winnaar van de tweede prijs was evenzeer de moeite waard. Als parodie op het gymmen voor 20- plussers werden onder het publiek mannen geronseld voor een gym club voor jonge vaders. Ook bij de volwassenen was diver siteit troef. Een mooi 'Oudeschilder' onderwerp was de dorpsgenoot die als dokter in een seksfilmpje voor het internet meespeèlde. Een dubbelganger van Corrie Bakker vroeg zich af waar ze heen moet als haar huisje plaatsmaakt voor de nieuwbouw van het museum en makelaar Hans Eelman toonde zijn collectie petten, behorend bij zijn vele functies. Bij de paren zagen de toeschouwers onder meer de hand- havingsambtenaar die moet optre den tegen hondenpoep op straat en foute parkeerders. In één voorstel ling kregen ook veel dorpsgenoten een nieuwtje horen, namelijk dat de bewoners van 't Buurtje binnenkort op televisie te zien zijn in het RTL- programma Eigen huis en tuin. De winnaars namen Jan-Jacob Rab op de hak, die tijdens een zonvakantie in het hete Dubai op de ski's stond. De winnaars bij de groepen speel den de wens om water en stroom op de haven aan te leggen. Actueel was de voorstelling over het besluit van de organisatie van Ouwe Sun derklaas om de jeugd een half uur eerder te laten beginnen, om ze zo wat meer tijd te bieden om te dansen. Belachelijk, vonden veel ouders, die te laat waren om hun kroost te zien optreden. Uitslagen: Jeugd - Enkelingen: 1 .Riekie Barhorst - Cova Schouten; 2.Fon wie ben ik d'r ien - Floor Visser. 3.Poep op het schoolplein - Myrthe Koopmans. Paren: 1.Terras de Visscher - Ilse Slegtenhorst. Imme Zuldewind: 2.Puf fende juffen - Teun Dekker, Beau Biesboer, 3.Voorgevel nieuwe museum - Jeff en Tessa Koopmans. Groepen: I.Spar 75 |aar - Daisy en Kelly de Jong, Linde Dijker, Lianne Weten kamp. Miranda de Vries, Guus Tjepkema, 2.De 20+ gym - Natasja, Isabel, Charlotte Eel man, Jeffrey, Arjen en Rianne Bakker, Suze, Fien. Iris Witvliet, Skeg van der Vis. Sanne en Femke Kalf; 3.Hekwerk van De Bruinvis - Mant en Lisanne van der Ploeg, Kelly en Mandy Barhorst. Origineelste voorstelling: Enk en Charlie - Pelle Blom en Tess Zegel. Volwassenen - Enkelingen: 1 Welke pet past Hans Eelman - Sjef Boom; 2.Corrie Bakker - Hilly Keyzer; 3.Dokter de Vreugd - Jaap Tuitman. Paren: l.Rabgroep - Jan Jacob de Jong, Jan Zijm; 2 Straat van de week - Emmy Zijerveld. Jolanda van Apperlo; 3.BOA-hand- having - Els van der Star, Come Maas. Groepen: 1 Water en stroom op de haven - Herman Blom. Lorendz Boom, Barry Zegel; 2. Fenme's camera - Colinda Visser, Jaap de Waard, Barry de Vries, Geeske Rouwenhorst; 3.0uwe Sunderklaas - Annemarie Zuidewind, Bea van der Ploeg, Marlon Barhorst. On- Aan.de wieg staan van een nieuwe activiteit op Texel? Denk eens aan het rijden met tuk tuk's over het eiland. De TukTuk Express begint er in 2008 mee en zoekt chauffeurs met passie voor Texel. Woensdag 19 december is er een informa tieavond in dorpshuis 't Skiltje in iOudeschild, waar we onze plannen nader toelichten. De tuktuk, een driewielig motorrij tuig, is relatief nieuw in Nederland. Er zijn nog maar een paar plaatsen waar ermee wordt gereden, maar dat gaat veranderen. De tuk tuk, vooral bekend uit Azië, is een ideaal voertuig om mensen comfortabel te Vervoeren en tegelijkertijd van hun omgeving te laten genieten. We willen vanaf Pasen met meer dere tuktuks gaan rijden en daar voor zoeken we chauffeurs die op frcelancerbasis voor ons willen wer ken. Leeftijd is niet van belang. Wel Belangrijk is het bezit van een rij bewijs B. Het is zeer aangenaam als we chauffeurs treffen die een passie voor Texel hebben en graag over bn eiland vertellen. We werken volgens een systeem waarbij het mes aan twee kanten snijdt. Een chauffeur huurt een tuk tuk voor de dagen die hij of zij rijdt. De opbrengsten van die dagen zijn volledig voor de chauffeur. Om een indicatie te geven. We rekenen bij ten rit €3,50 voor één persoon, €5,- voor twee personen en €7,- voor drie personen. Het eiland is verdeeld zones en bij het passeren van een r3 0 B BI «lil ei UW. de tuktuk waar de TukTuk Express volgend jaar zonegrens wordt €3,- extra in reke ning gebracht (ongeacht het aantal passagiers). De huurprijs van een tuktuk is variabel, op drukke dagen wordt meer gerekend dan rustige dagen. Gemiddeld moet rekening worden gehouden met enkele tien tjes per dag. Het is mogelijk zowel fulltime als parttime te werken. Chauffeurs krijgen een opleiding aangeboden om niet tuktuk's te kunnen rijden. Van de Pasen tot november willen we zeven dagen in de week actief zijn. Buiten die periode willen we in elk geval in de weekenden op de weg zijn. Als richttijden houden we 9.00 tot 18.00 uur aan voor over dag en 18.00 tot 02.00 uur voor de avond. De bijeenkomst in 't Skiltje (De Ruyterstraat 61) begint om 19.30 uur. Belangstellenden kunnen vragen naar Anita Huisman van de TukTuk Express. Koffie en een tuk-koekje staan klaar! Oosterend lijkt te wennen aan lan gere stukjes. Zowel het publiek, dat elkaar niet verdrong, als de speulers, die over het algemeen goed verstaanbaar waren en zich keurig aan de regel hielden niet te veel uit te wijden. Omdat iedereen elkaar ruimschoots aan het woord liet, duurde het spelen zelfs langer dan de afgesproken anderhalf uur, maar het weer werkte alleszins mee en niemand vond het erg som mige stukjes twee keer te zien. Uiteindelijk werd het wachten beloond, want hoewel het spel pas laat een beetje op gang kwam, was de kwaliteit van het gebodene bui tengewoon hoog. En hoewel enkele gebeurtenissen meermalen werden gespeeld, was er ook zeer veel vari atie. Voeg daarbij de afwisseling van groepen, enkelingen en paren en de kwaliteit van de voorbereidingen en Ouwe Sunderklaas 2007 kan te boek als bijzonder geslaagd. Dat een goed decor kan meehelpen aan de kwali teit van het spel, hadden enkele groe pen goed begrepen. Eén van hen had zelf eigen verlichting gemonteerd, die afwisselend beide kanten van het decor kon beschijnen. Een hele toer was het plaatsen van een complete café-inventaris, maar de acht man sterker groep zag er geen been in dit kunststukje op elke verlichte speel plaats te herhalen. Een favoriet onderwerp waren de peri kelen rond de rommelmarktschuur, die zowel bij de volwassenen als bij de kinderen meermalen ter sprake kwamen. Eén duo pleitte voor het onderbrengen van de goederen in de grote schuur van (oud-rommelmarkt voorzitter) Joh. C. Roeper, een ander duo deelde de spullen uit onder het publiek met de opdracht het op de eerste rommelmarkt mee te brengen en op de kraam te leggen. Maar niet alleen Sieb Eldering, ook Melle Smith liep rond op zoek naar onderdak, voor de goederen van Texel Helpt. Ook meermalen gespeeld werden de problemen die een dorpgenoot ondervond nadat hij besloten had zich te laten stenliseren. Zeker twee groepen brachten de problemen op uiteenlopende, maar beide zeer illu stratieve wijze in beeld. Deze voor- stellin gen waren populair bij het in groten getale aanwezige jeugdige publiek. Dat het het exploiteren van een café het humeur van de uitbater niet ten goede komt. was ook onderwerp van spel. Eén enkeling wist dit woordloos uit te beelden met een sombere grim en een pakkende tekst (waarin en passant ook 'vastgoedhandelaren' Duinker en Ploeg nog even werden meegenomen), een andere groep speelde het dagelijks borreluurtje in De Kroonprins na. Daarnaast liet Kla- rina nieuwe inwoners van het dorp pootje badend op zoek gaan naar hun 'oerstem', deed Brendan de Graaf een gooi naar het ereburgerschap van Oosterend en bestelden twee oude dametjes hun boodschappen bij Koot via internet. Zeker drie groe pen hadden zich laten inspireren door de danslessen van Ewald en Judith in De Bijenkorf. Dat daarbij mensen uit het publiek ten dans werden genood, maakte deze stukjes alleen maar nog hilarischer. Speciale vermelding verdient de uit beelding van Andn Binsbergen, die - ten overstaan van de uitgebeel- dene zelf - het publiek deelgenoot maakte van zijn 'vogelhumor', zoals die in het Strender Nieuws ten toon wordt gespreid. Ook een jeugdige Rob Maas, die met zijn prijswinnende worst geld verdiende om een slagerij in Den Burg te kunnen kopen, hield een belofte voor de toekomst in. De afgelopen jaren was het misschien even zoeken naar een nieuwe vorm, maar Ouwe Sunderklaas lijkt in Oos terend nog een lang leven beschoren. Er hebben zich nieuwe talenten aan gediend en hoewel het 's middags met het optreden van de jeugd rustig leek, was er toch een tiental voorstel lingen te zien. 's Avonds waren dat er maar liefst negentien. Ook was er, zelfs al was het een doordeweekse avond, het nodige publiek op de been. Uilslagen: Kinderen, Enkelingen -1 Kerstman advents ka lender in Oosterend (Roel Witte); 2.Kees Duinker bouwmagnaat (Jens Barhorst); 3.Assepoesters bedankje aan toneelgroep (Lieke Witte). Duo's - 1 .Maquette bouwplannen in Oosterend (Merijn Bakker. Pieter Arensman). 2.Nieuwe huizen op plek oude Jeugdhuis (Beau Douma. Manon Boogaard, Suzanne Kuiper). Groepen - 1.Sla ger Maas verkoopt slagerij (Hessei Arensman, Mees Rutten. Alex Daalder. Axel Eelman, Timo Vlaming, Annemane Kuiper. Denise Kieinveld). 2.Brand in oud-papiercontainer (Paul Eveleens. Kevin van Helden, Joppe Barnard, Berend Barnard, Jelmer Vlaming, Jacob Vlaming, Jelle van Melis, Rosan van Helden, Sanne Vlaming); 3.Schuur voor Rommelmarkt (Sabine Bakker. Babette Eldenng, Anouk Eldenng) Volwassenen: Enkelingen - 1 Andn gen vogelhumor (Oor Trap). 2.F Geldorp taskforce verplaatsing in Oosterend (Willem Hart): 3 Melle Smith Texel Help(t) (Fred van Helden). Duo's -1 .Pieter en Beppie Bakker, de sterilisatie (Cees Aris Trap, Jaap Kooger); 2,Bejaarde dames doen boodschappen via internet bij Koot (Beppie Bakker, Sabine Bre mer); 3.Lia Duinker en Piet Bakker, de ballen van SVO (Jan Bloem, Saskia Arensman). Groe pen - 1 De Kroonprins de keukenpnns (Stl van Dijk. Hanneke Dnjver, Manjn de Wolf, Jasper Boks, Lieneke van Dijk. Jacqueline Bak. Anrta Staak. John Drijver); 2.Pieter en Beppie Bakker, de sterilisatie (Ruud Daalder. Biem Vlaming, Jan Willem Vlaming); 3.Dans Hooligans (Dorien Haastrecht, Suzan Wuis, Janna Telman). Caspers en Caspers zijn in topvorm Het duo Fenny en Rob Caspers weet het hoge niveau van de laat ste weken goed vast te houden. Zij wonnen de negende speelronde van Klaverjasclub Den Burg en nemen de leiding over in het alge meen klassement. Caspers en Caspers wisten zich na een slecht eerste spel met drie hoge scores te verzekeren van de ron dewinst en scoorden voor de vijfde achtereenvolgende maal meer dan 7000 punten (7383). Daarmee namen zij niet alleen de leiding in het klas sement over. maar zijn zij ook vrijwel zeker van de eerste periodetitel. Ook Tromp en Stark, die door slechte scores de laatste weken een beetje achterop waren geraakt, begonnen matig. In het eerste spel zag het er nog niet naar uit de neergaande lijn omgebogen zou worden, maar dankzij een daverend slot van bijna 2400 punten kwamen zij tot 7324. Zij staan nu op de derde plaats. Hans Westdorp en Jan Zaal blijven goed presteren en behaalden de derde plaats (7016). Het gemiddelde was met 6350 pun ten beduidend lager dan de afgelo pen weken. Ook het aantal marsen (34) was niet om over naar huis te schrijven. Met nog twee ronden te gaan, hebben Fenny en Rob Caspers een nant uitzicht op de eerste peri odetitel. Zij hebben een voorsprong van ruim 600 punten op Carlo Bos en Cees Vmke. De achterstand van Bas Tromp en Frans Stark (derde op ruim 1500 punten) en Gerda en Freek Veeger (vierde op een kleine 1800 punten) lijkt te groot om nog potten te kunnen breken. KerLdiensten Zondag 16 december 2007 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.45 u. gezamenlijke dienst in her vormde kerk, ds. J Glazema. Gereformeerde kerk Den Burg: 9.45 u gezamenlijke dienst in her vormde kerk, ds. J. Glazema. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 11.00 u. ds. C.F. Klaassen. Den Hoorn: 9.30 u. ds. C. F. Klaas sen. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: 9 30 u. ds. PC Barnard, mmv Maartenscantonj. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. P.C. Bar nard. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend- 10.00 u. en 16.00 u. leesdienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat. Den Burg- 10.00 u. br. K. Breeuwer. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. A. Wesseling. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. The Gospeltrain; ma. 17/12: 19.30 u Boeteviering, dameskoor. Oudeschild 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg Openbare lezing, 10.30 u Wanneer zal er een einde komen aan het zuchten van de menselijke schepping? Wachtto renstudie, 11.20 u. Het woord van Jehovah blijft nooit onvervuld. w masker af doenI Medische zorg Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143 Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via een van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086: 314727; 314669: 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalder- straat 53ADen Burg. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06- 51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Omring Thuiszorg Kop van Noord-Holland Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Meldpunt Thuiszorg 0223- 650222. Voor hulp bij het huishouden: Omnng Thuisservice, Schoonoordsin gel 44, Den Burg, tel. 321461 - Omring Jeugdgezondheidszorg*. Schoonoordsingel 44. Den Burg, tel. 0900-4636549 Telefonisch spreekuur elke werkdag van 9 00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voe ding, opvoeding en verzorging. - Omring Thuiszorgwinkel: Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tussen 13.00- 14.00 u. - Omnng diëtist: voor afspraken elke werkdag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223-650222 Indicatie: indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel. 0229-206955. Opname op advies van huisarts of specialist Mondhygiëniste: Natasja Bottema. tel. 320104. Hulpverlening OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444 Politie: Keescmlaan 4a, Den Burg. Het bureau is op maandag en vrijdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedei sende gevallen. 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216. De Cocksdorp, tel. 311477, www dierenpensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul) Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel 0223-642189 (vragen naar Ron). Verslavingszorg: Brijder Versla vingszorg Texel, Tubantia, Pontweg oud Papier 133, De Koog. Voor inlichtingen, advies, consultatie en preventie, tel. 0223-620541 of 06-30215211: peter. molenaar@brijder.nl. Psychologenpraktijk: M. Spijker en Y. Olthof. Ruijslaan 88. 1796 AZ De Koog, tel. 317566 L Werk aan de weg Van 17 december tot en met 23 december zijn de volgende straten en wegen afgesloten in verband met werkzaamheden Den Burg: Haffelderweg ter hoog te van de OSG; parkeerterrein, Stay Okay, sportvelden en school te berei ken via Reijer Keijserstraat en Slinger weg (eenrichtingverkeer). Oosterend: Ankerstraat Den Hoorn: Klif. Tussen veerhaven en Den Burg: fietspad langs de oostzijde van de Pontweg tussen Amaliaweg en Leemkuil; fiets- verkeer wordt omgeleid. Radio Texel J06.1 Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaat sen van afvalcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat De papier wagen komt in de volgende straten 2. Weststraat, Hollewal, Lijnbaan, Pater Witteplein, Molenstraat, Molendwarsstraat. TEXELSE'+fcoiiRANT Verschijnt op dinsdag en vnjdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Stiana Sibon Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Abonnementsprijzen 2007 Per half jaar 36,45 34,85 ^onawcni Per jaar €71,10 68,95 automat Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementspenode. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u Wilde vaart (herhaling) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u Wegdromen met een boek 17.00 u Pigtelepote (kinderprogram ma) 18.00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit doopsge zinde kerk Den Burg 11 00 u Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Neder landstalig) 14.00 u. Wilde vaart (shanty's) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.45 u. Hervormde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u Symphomca (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20 00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00u. Reggae on the move (muziek) 23 00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. De keuze van... 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u Pietelepote (kinderprogram ma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u Onder de toren (geestelijk prógramma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met Van daag: Is Texel klaar voor de kerst? Met tips voor het veilig bakken van oliebollen van brandweercommandant Dick Jongeneel. 20.00 u. Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubriek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 11