jgdzrg. Extra geld renovatie Hoornder dorpshuis Afsluiting De Bollen alsnog van de baan Ondergrens caravans en tenten blijft intact Raad wil aardwarmte in raadhuis én OSG Standaart: hardwerkend, kritisch en omstreden m TEXELSE 5 COURANT Raad overklast wethouders Raad verwerpt loslaten 30 procent i! VRIJDAG 14 DECEMBER 2007 De dorpscommissie van Den Hoorn kan rekenen op een finan ciële tegemoetkoming van de gemeente voor de renovatie van dorpshuis De Waldhoorn. Een meerderheid van de gemeente- heeft, op initiatief van Texels Belang, bepaald dat het college meer dan een toegezegde inves teringssubsidie van €150.000,- moet verstrekken. Naar verwachting moet de gemeen te ruim een ton extra overmaken. De dorpscommissie had gevraagd om £393.000,-, maar het college wilde met verder gaan dan €150.000,-. Voor de dorpscommissie was het echter ondoenlijk een lening van £243.000,- aan te gaan, waardoor een beroep op de politieke partijen werd gedaan. In totaal is de renova tie van De Waldhoorn op €951.000,- begroot. Conform het plan van Texels Belang moet de gemeente onderzoe ken hoeveel van de €243.000,- de dorpscommissie zelf kan lenen op grond van de exploitatie van het dorpshuis. Het gat dat dan nog overblijft, moet de gemeente over bruggen. De dorpscommissie heeft aangegeven waarschijnlijk een ton te kunnen lenen. Het plan van TB kreeg de steun van de WD, PvdA en D66, samen goed voor 10 van de 15 raadzetels. CDA, GroenLinks en de Fractie Weijers bleven achter het college staan. De wethouders Marian Merkelbach welzijn) en Peter Bakker (financiën) waren niet blij met de raadsop- dracht. Zij moeten de extra uitgave via de Voorjaarsnota 2008 dekken, maar twijfelen ernstig of dat lukt. Volgens Merkelbach is het beter als Den Hoorn de ambities bijstelt. Vol gens de dorpscommissie is dat ech ter al gebeurd door de kosten met een half miljoen terug te schroeven. Als er nog meer moet worden bijge steld, is het volgens hen de vraag of renovatie nog wel zin heeft. Wethouder Bakker zei door de extra uitgave geen sluitende begroting voor 2009 meer te kunnen garande ren, omdat er ook nog extra kosten voor de intensievere samenwerking Martijn Eelman (CDA) De bespreking had een wat nar rig trekje. Merkelbach presenteerde, conform een opdracht die de com missie Welzijn haar een paar weken geleden had gegeven, tijdens de vergadering mondeling voorstellen om de extra uitgave te dekken. Dat leidde tot een ontstemde reactie van Hercules die zich afvroeg of de wethouder die voorstellen niet even op papier had kunnen zetten. Dat gebeurde tijdens een schorsing alsnog. Willem Vlas (Texels Belang) tussen de Waddeneilanden en de vond het ook niet leuk dat er mon- peuterspeelzalen op de gemeente afkomen. De algemene reserve staat op het moment zo'n €40.000,- boven de ondergrens van €1,8 miljoen en Bakker durft er niet vanuit te gaan dat op basis van de jaarrekening 2007 nog veel geld overblijft om alle extra kosten op te vangen. De voorstanders wilden niet van koers veranderen. Eric Hercules (PvdA) zei er 'alle vertrouwen in te hebben' dat het de wethouders lukt het geld te vinden. Mochten ze geen brood in de opdracht zien dan moesten ze volgens hem 'hun consequenties' trekken ofwel aftre den. Frans Visman (D66) vond dat de dorpscommissie de plicht heeft zoveel mogelijk zelf te lenen. De tegenstanders, CDA, GroenLinks en Fractie Weijers, vonden eveneens dat Den Hoorn nog meer op zoek moet gaan naar externe financiers. 'Dat levert misschien wat vertraging op, maar het kan niet anders', aldus deling voorstellen werden gedaan. Uit het collegestuk bleek onder meer dat een net verdiend bedrag van bijna twee ton uit de verkoop van een stuk grond aan de Grensweg door het college al in de Najaarsnota was opgenomen. Dat leidde ook tot wrevel bij enkele partijen die de twee ton graag aan de Waldhoorn hadden besteed. Uiteindelijk wer den de voorstellen van Merkelbach (verhoging OZB met 1 procent en/ of opsouperen van het volledige investeringsbudget voor 2008) met overgenomen. Vlas uitte eveneens zijn wrevel over een ongevraagd gemeentelijke advies de Waldhoorn niet te vergro ten, maar voor grote evenementen als Sinterklaas, optredens van DEK en de playbackshow uit te wijken naar de gymzaal van de Drijver- school. Die zaal is kleiner dan De Waldhoorn. Merkelbach zei het ach teraf jammer te hebben gevonden dat de raad met over de omvang van de renovatie had gesproken. 'Als de Muziek- en Dansschool een grote uitvoering heeft, wijkt ze ook uit naar de Burgemeester De Koninghal. Je kunt niet in elk dorp een volledig geoutilleerd theater hebben.' Volgens haar en Bakker schept de extra uitgave ook een precent voor andere dorpshuizen als die voor verbouwingen een beroep op de gemeente doen. 'Een renovatie van €951.000,- is een groot bedrag voor Den Hoorn. Dat is ongeveer €1.000,- per inwoner.' Dat een extra uitgave voor een dorpshuis ingewikkeld kan zijn, bleek dinsdagavond tijdens de raadsvergadering. De kwestie rond de Waldhoorn werd er nog gecom pliceerder op, omdat de raad een besluit over wel of geen extra uit gave moest nemen. Dat kwam door een gezamenlijke subsidieaanvraag van vijf ton die de gemeente voor de renovatie van de Waldhoorn én de Bijenkorf in Oosterend in de maak heeft en dat is een aanvraag die volgens het college maar één keer bij de provincie kan worden inge diend. Volgens het college is Oos terend al een tijdje op Den Hoorn aan het wachten. Eenderde van die vijf ton is bestemd voor de Bijen korf, tweederde voor de Waldhoorn. Den Hoorn rekent in totaal op vier ton van de provincie (er loopt ook nog een andere aanvraag). Om de begrote uitgave van €951.000,- te dekken, heeft Den Hoorn ook een subsidie van één ton uit het VSB- fonds en wil ze voor €50.000,- aan zelfwerkzaamheid verrichten. Het plan voor afsluiting van De Bollen, de droogvallende zand plaat ten zuidoosten van Texel, is van de baan. Dit is onder meer het resultaat van een gesprek tussen het ministerie van LW en rondvaartbedrijven, die heb ben afgesproken zo min mogelijk overlast voor de zeehonden te veroorzaken. Èr ontstond veel tumult toen dit najaar bekend werd dat LNV de Waddenzee op meerdere plekken «nlde afsluiten. De maatregel die mers Johan Hutjes, Jaap Tuitman, Adrie Hutjes, Herman Blom en Frido Boom schoven aan voor overleg. 'Dat was een constructief gesprek', vertelt Frido Boom. 'We hebben afgesproken om wat meer afstand te houden tot het gebied, niet over de luidspreker te praten, geen felle lichten aan te doen en dat soort din gen. Eigenlijk wat we altijd al doen om de rust voor de zeehonden te garanderen. Als rondvaarders heb ben we er belang bij dat we naar dat gebied kunnen varen. We kunnen de laatste jaren aardig met elkaar te rust moest garanderen voor door één deur.' Het toegankelijk iet toegenomen aantal zeehonden werd door beroepsvissers, water sporters en andere wadvaarders als blijven van De Bollen is ook gunstig voor garnalen- en mosselvissers en het scheepvaartverkeer dat pas- jen eenzijdig dictaat ervaren, waar seert. Nauta noemt het een goede ,-een vooroverleg en geen deug- ontwikkeling dat LNV overleg voert lelijke onderbouwing aan vooraf met belanghebbenden en hier in varen gegaan, zo viel te horen in de iergadering van Toeristisch Over- eg Waddenzee op 9 oktober. 'Dit oast ook niet meer in de samen werkingsverbanden waarin LNV net het primaat heeft voor allerlei oeheers- en beschermingsmaatre- jelen en gebruikersgroepen steeds neer verantwoordelijkheid nemen ioor bescherming van het gebied. Iet recent ondertekende convenant /aarrecreatie is daar een goed voor beeld van', vertelt Jook Nauta. De kritiek resulteerde in gesprekken ussen LNV en diverse belangenver- Jnigingen. Ook rondvaartonderne- de besluitvorming rekening mee houdt. Een ander gebied dat interessant is voor rondvaarders, betreft het Mos selgaatje. De afsluiting van 15 mei tot 1 september gaat in verband met de zeehonden en hun jongen gelden voor het hele jaar. Maar de kleine, meest zuidwestelijke geul, blijft toegankelijk, zodat daar vol gens Boom weinig veranderd. Op de Razende Bol wordt de grens van het huidige artikel 20-gebied in oostelijke en westelijke richting verschoven. J.# Voorlichting voor schapenhouders Dierartsen Frank Glorie en Loek <an Vliet geven maandag in hotel De Pelikaan nabij De Koog een ezing over allerlei zaken in de schapenhouderij. De avond is er ten in het winterprogramma van te agrarische Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Texel. Slorie was vijftien jaar werkzaam in sn dierenartsenpraktijk. Tegenwoor- noemt hij zich schapendokter. In Rn lezing gaat hij vooral in op het scannen van ooien op het aantal ammeren in de baarmoeder. Weet te schapenhouder om hoeveel foe- ussen het gaat, dan kan hij beter tepalen hoeveel voer de aanstaande 'noeder nodig heeft. Van Vliet werkt I bj de Texelse dierenartsenpraktijk. Hij «telt over de voeding van drachtige I teien en het aantal te verwachten ammeren per fokschaap. Ook gaat lij in op ziekten die met voeding maken hebben. De bijeenkomst Eegint om 20.00 uur. Maandag 14 anuari wordt de eerder uitgestelde Heen komst met sprekers van de labobank gehouden. Op die avond wordt gesproken over de verwachte Afwikkelingen in de landbouw. Spookfacturen let bedrijf Biztelefoongids heeft pookfacturen verstuurd. Texelse tedernemers hebben brieven gehad 'aarin ogenschijnlijk de vermelding een gids voor €295,12 in rekening Yordt gebracht. In werkelijkheid flat het om een aanbieding. De leclame Code Commissie heeft het «drijf twee jaar geleden al op de 'ngers getikt voor de nepfacturen. Gemeente eigenaar VOC-maquette De gemeente wordt voor het sym bolische bedrag van €1,- eigenaar van de grote zeemaquette die de stichting VOC Fonds heeft laten maken ter gelegenheid van de landelijke festiviteiten rond 400 jaar Verenigde Oost-Indische Compagnie. De maquette, die een beeld geeft van de Reede van Texel van rond 1650, zal langdurig in bruikleen worden gegeven van het Maritiem en Juttersmuseum (MJM). Dat betekent voortzetting van de bestaande situatie, want de maquet te staat al een tijd in het museum. Omdat de Stichting VOC Fonds wordt opgeheven, moest een nieu we eigenaar worden aangewezen. De maquette krijgt een prominente plaats in de toekomstige nieuwbouw van het MJM aan de Heemskerck- straat. De officiële overdracht van de maquette wordt tevens de start van een campagne om de voor de nieuwbouw benodigde gelden los te krijgen. Met het project is totaal €7,8 miljoen gemoeid. De gemeen teraad heeft er €1,2 miljoen voor uit getrokken. De rest moet komen van sponsors en fondsen, waarbij onder andere wordt gedacht aan het Wad denfonds en ILG-gelden. Doel is het museum door deze vernieuwing en uitbreiding zoveel meer allure te geven, dat er per jaar 100.000 bezoekers op af zullen komen. Naast de maquette zelf krijgt de gemeente van het VOC Fonds ook nog een 'bruidsschat' van €30.000,- bestemd voor onderhoud gedu rende de afschrijvingstermijn die in 2031 afloopt. De verzekerde waarde van de maquette is €900.000,-. Minimaal 30 procent van de toe ristische slaapplaatsen op Texel blijft voorbehouden voor tenten en toercaravans. Een grote meer derheid van de gemeenteraad heeft dinsdag tegen het loslaten van de ondergrens gestemd. Het college wilde de grens loslaten en stacaravans en chalets gelijk trek ken met tenten en toercaravans. Dat moest het voor campinghouders makkelijker maken tenten en toer caravans in te wisselen voor chalets of stacaravans. Alleen bij omzetting van kampeereenheden in zomer huisjes zou de ondergrens nog een rol spelen. Texels Belang was als enige voor het loslaten. Het CDA was verdeeld. Marijke Eelman wilde de grens behouden om het landschap te beschermen, Martijn Eelman vond dat de raad niet op de stoel van ondernemers moest gaan zitten. Hij had vertrouwen dat de kampeer- bedrijven de zaken goed zelf zou den kunnen regelen. Andere partijen waren daar minder zeker van. 'Ons vertrouwen in ondernemers is groot, maar niet grenzeloos', aldus Henny Festen (GroenLinks). Frans Visman (D66) voorzag dat tenten en toerca ravans uit de markt zouden worden gedrukt. Wethouder Nico Kikkert (grondgebied) was teleurgesteld in de opstelling van de raad. Volgens hem wilde het college de grens mede op advies van de Recron, de vereniging van recreatieondernemers, laten val- niet meer doen, omdat we tegen de 30 procent aanzitten. Die worden dus achtergesteld.' Kikkert kreeg bijval van Eelman die opmerkte dat het voor veel kam- peerbednjven geen goed seizoen is geweest, omdat veel kampeerders pas laat boekten. Volgens hem heb ben de bedrijven belang bij het losla ten van de grens, omdat ze dan min der van het seizoen afhankelijk zijn. Het schrikbeeld dat overal chalets en stacaravans verijzen, deelde hij niet. Joop Groeskamj^ (Texels Belang) was verbaasd over de ommezwaai van de WD die in de raadscommis sie Grondgebied nog vóór loslaten van de grens was. Frank Kingma liet weten dat de liberalen het voorstel verkeerd hadden geïnterpreteerd. De meerderheid liet zich niet op ande re gedachten brengen. 'Er moeten kampeerplaatsen blijven voor men sen met een kleine portemonnee', aldus Alfred Schaatsenberg (PvdA). Hij vreesde dat afscheid nemen van tenten en toercaravans voor veel ondernemers toch aantrekkelijk is, omdat ze dan minder sanitaire voor zieningen in stand hoeven te houden en minder personeel nodig hebben. Het loslaten van de grens was voort gekomen uit de afschaffing van de Wet Openlucht Recreatie per 1 janu ari. Daardoor vervalt ook de Kam- peerexploitatievergunning waarin de scheiding tussen tenten, toercara vans. chalets en stacaravans is gere geld. Met een voorbereidingsbesluit wordt de 30 procent vanaf volgend len. 'Diverse campings hebben door jaar voorlopig overeind gehouden. de omzetting in chalets en stacara vans de kwaliteit kunnen verbeteren. De overige campings kunnen dat nu In het nieuwe bestemmingsplan Bui tengebied moet de grens definitief worden vastgelegd. Orgelman zoekt stallingsplaats Peter Kaan is dringend op zoek naar een stallingplaats voor zijn draaiorgel. Volgens Kaan raakt hij op 1 januari zijn vaste plaats kwijt. Wie een oplossing heeft, wordt verzocht contact met hem op te nemen via tel. 06-12694318. De wagen waarop het orgel staat, is ongeveer drie meter lang. VERVOLG VAN PAGINA 1 Koger horeca 'Nu al die clubjes (ook afdeling Texel Horeca Nederland) zich schijnbaar verenigd hebben en de natte horeca een mokerslag willen toedienen, zit er voor de natte horeca in De Koog niets anders op dan het vertrouwen in het bestuur op te zeggen en te hopen op rechtvaardigheid.' Van Dijk rept over een 'geobsedeerd gedrag van het zittende bestuur'. 'Wij gaan liever uit van de feiten.' Het besluit dat gisteren naar buiten kwam heeft er toe geleid dat de natte horeca op 2 januari om de tafel gaat met het bestuur van Horeca Texel, waarbij ook vertegenwoordigers van het hoofdkantoor van Horeca Nederland aanwezig zijn. Vooruitlopend op dit overleg onthoudt horecavoorzitter Rein Stam zich van commentaar. Op de poll van www.texelsecourant.nl de vraag om een voorkeur uit te spreken over de sluitingstijden (variërend van vrij tot 12.00 uur). VERVOLG VAN PAGINA 1 Rijdende rechter Het bestuur van het Texelfonds vond dat zeer kwalijk en was niet langer bereid te betalen. Hoewel Stiekema met de tweede verdwijning niets te maken had, stelde de curator hem aansprakelijk en kreeg in kort ged ing gelijk van de Alkmaarse rechter. Stiekema moest €4500,- aan de cu rator betalen en draaide ook op voor de gerechtelijke kosten van €1787.-. Stiekema (eiser) stelt dat deze afloop het gevolg was van de tweede ontvoer ing en wil daarom dat Langeveld hem de gerechtskosten of een deel daar van vergoedt. Langeveld (verweerder) IK START" OPOODESCUIU) 5 6E5CMIUEH CRM DEM HOORN OOK S GESCHILLEN DUNDEN BURG GEMEENTE RBOD.Mer HEEL VEEL GESCHILLEN. OOSTEREND 2 GESCHILLEN HET VLIEGVELD EEN BoeLÊEScVTlLLEH EN OOK DE KOOG II GESOULÜN t cocUstx*P vliegveld O LRE.no DE WQGLGEEN GESCHIL. IK EET 1* U£r KLEINE GEócUIL T)E COCKSDGRP T3 R i DE KOOG L-4/ ^PEHbURG BEGRSP 36 NU HUNNRRM t>E RUDENOê RêcHTEö GcMcENTE (HerKLEINE GciCHlL DEN HOOR.M OUÖÊ scuilc- rmioo«t (Soes Wordt het beter of slechter bij de rijdende rechter? Texel krijgt eigen Anne Frankstraat Een deel van de Molenstraat in nieuwbouwwijk Den Burg West wordt omgedoopt in Anne Frank straat. Dat heeft een meerderheid van de gemeenteraad bepaald. Het gaat om het stuk weg dat van Jan Duin aan de Keesomlaan tot de T-kruising bij de nieuwgebouwde huizen loopt. Het vernoemen van een straat naar Anne Frank is een initiatief van de WD. De raad gaf anderhalf jaar geleden al haar fiat voor de naam, maar toen was er nog niet concreet een straat op het oog. Volgens Gerbrand Poster komt het stuk Molenstraat goed in aanmerking, omdat het aansluit op de Verzetstraat 1940-1945 die aan de andere kant van de weg tussen de Keesomlaan en de Gast huisstraat wordt gerealiseerd. De Fractie Weijers en het CDA stem den tegen. Volgens Gerard Weijers is er niet echt een relatie met het gebied. Martijn Eelman (CDA) vond het geen geschikt moment. Frans Visman zag de kans schoon een discussie van een paar jaar geleden op te pakken. De raad kwam in 2001 tot de compromisnaam Ver zetstraat 1940-1945 omdat ze geen Texelse verzetshelden afzonderlijk wilde vernoemen. 'Nu een straat naar Anne Frank vernoemen, is een goede voorzet om ook die mensen nog te eren', aldus Visman. Subsidie voor beeldkwaliteitplan De gemeente krijgt van de pro vincie €30.000,- als bijdrage in de kosten van het beeldkwaliteitplan voor Texel, dat in totaal €66.000,- kost. Wethouder Nico Kikkert beschouwt het als een financi eel schouderklopje, een blijk van waardering van GS omdat Texel in het land vooroploopt bij deze vorm van ruimtelijke ordening. Het beeldkwaliteitplan zal aangeven wat er op het gebied van dorps- en landschapsschoon in de diverse delen van Texel gewenst is, een lei draad bij het beoordelen van plan nen die gevolgen hebben voor de kwaliteit van de omgeving. In het kader daarvan liet de gemeente al het spraakmakende boek Beeld van Texel maken. Het beeldkwaliteit- plan is onderdeel van het inspraak project Ruimte voor ontwikkeling, waaruit onder andere een nieuw bestemmingsplan voor het buiten gebied moet voortkomen. Het ziet ernaar uit dat veel Texelaars willen meedoen met dit project. Tijdens de laatstgehouden ronde die het college langs de dorpen maakte, gaf ongeveer de helft van de aan wezigen te kennen daarvoor uitge nodigd te willen worden. Defibrillators voor gemeente Het college zal de gemeenteraad hij hoort en is door Stiekema aan een nieuwe stichting geschonken. Hij wijst de vordering van Stiekema dan ook af. Hoe de uitspraak ook zal zijn, hij is in elk geval bindend. Partijen moeten verklar en dat zij er zich bij neerleggen en dus geen verdere stappen ondernemen. De opnamen voor het programma nemen woensdag de hele dag in beslag. De hoorzitting in Question Plaza begint naar verwachting tussen half vier en vier uur. Publiek is daarbij welkom.De Rijdende Rechter hoort sinds de start in 1995 tot de meest succesvolle pro gramma's van de publieke omroep. Het trekt gemiddeld een miljoen kijkers, wat een kwart is van alle mensen die op dat moment voor de televisie zitten. Het nieuwe raadhuis en de ver nieuwde OSG krijgen mogelijk één warmte/koude opslag (wko) om de temperatuur te regelen. Een meerderheid van de raad heeft het college opdracht gege ven te onderzoeken of zo'n instal latie met de energiebesparing kan worden terugverdiend. Bij een warmte/koude opslag wordt gebruikt gemaakt van aardwarmte om een gebouw te verwarmen of koelen. Het nieuwe raadhuis staat op al de nominatie een wko te krijgen, de OSG nog niet. Volgens CDA en GroenLinks zou dat wel moeten, omdat een wko voor een aangenaam binnenklimaat zorgt. Dat moet de prestaties van de leer lingen verbeteren. De school heeft al eens laten weten nu geen goed binnenklimaat te hebben, waardoor leerlingen op een gegeven moment beginnen te suffen. Volgens wethouder Peter Bak ker (duurzaamheid) moet één wko voor OSG en raadhuis binnen een afschrijvingstermijn van 20 jaar kun nen worden terugverdiend. Dat had een globale berekening op de ach terkant van een sigarendoosje al geleerd. Bakker verwacht dat de energiebesparing ook voldoende geld oplevert om aanpassingen in de bouw van de OSG (nodig voor de installatie van een wko) te kun nen betalen. Met dergelijke aan passingen is nu nog geen rekening gehouden. De raad wil voor 1 februari een precieze berekening zien. Als de investering (waarschijnlijk een paar ton) geheel kan worden terugver diend, moet een wko volgens de raad direct in de projectplannen worden opgenomen. Voor zowel de OSG als het nieuwe raadhuis wordt momenteel aan het definitieve ont werp gewerkt. BUREAU JEUGDZORG NOORD-HOLLAND-NOORD Goed gedocumenteerd, initiatief rijk, criticaster van burgemeester en wethouders, nu en dan met onnavolgbare betogen maar ook omstreden. Aldus enkele eigen schappen die politicus Piet Stan daart ten toon spreidde nadat hij in 2002 voor TB in de raad was gekomen. De controverse tussen Piet Stan- daart en burgemeester Geldorp dat hij zo ongeveer een dagtaak aan het raadswerk moet hebben gehad en dat fractiegenoten, maar ook vertegenwoordigers van ande re partijen wel eens hun voordeel deden met het materiaal dat Stan- daart boven tafel had gekregen. Zijn bevlogenheid sloeg wel eens door en met name in zijn eerste periode maakte hij naam met onnavolgbare betogeh, liet gecompliceerde proef ballonnetjes op en dwong de lokale dateert al vanaf zijn eerste raadspe- journaille soms alle zeilen bij te zet- daarentegen zegt dat hij enkel maar voorstellen vijf defibrillators aan te geholpen heeft de zaak goed te laten schaffen, bestemd om te worden aflopen: de vleugel is nu weer waar gestationeerd in het raadhuis, het riode. De voorman van TB plaatste zichzelf in de kijker toen hij het functioneren van de burgemeester en het college aan de orde stelde en Geldorp ervan beschuldigde te dominant te zijn en voorbij te gaan aan de gemeenteraad. Het leidde tot een confrontatie, waar bij Standaart bakzeil haalde en de problemen werden afgeschoven op het dualisme. Ook nadien kwam hij meerdere malen met Geldorp in aanvanng. Na het zoveelste conflict stapte hij zelfs op als voorzitter van de commissie Grondgebied. De burgemeester kwam Standaart ook tegen in haar rol als pleitbezor ger van kanjerprojecten, zoals het nieuwe gemeentehuis en het PHH- gebouw. waar Standaart fel tegen was. Een megaproject dat wél zijn steun had was de vernieuwing van OSG De Hogeberg. Als politicus had Standaart de gewoonte zich diep in de materie in te graven, zaken tot op de bodem uit te zoe ken en als de stukken niet toerei kend waren schroomde hij niet het ambtelijk apparaat om aanvullende Informatie te vragen. Het maakte ten om zijn ingewikkelde stukken in begrijpelijke zinnen om te zetten. Maar in zijn tweede periode hield hij het aanzienlijk korter. Zoals Corry Heijne als wethouder in de vorige raadsperiode kennis maakte met Standaarts kritiek op de eigen vertegenwoordiger in het college, mocht Nico Kikkert dat nu ervaren. Met name in de kwestie rond de manege legde de voorman de eigen wethouder het vuur aan de schenen. Zoals hij Kikkert zaterdag tijdens de demonstratie herinnerde aan zijn politieke afkomst. 'Omdat ik met de verkiezingen zoveel stem men kreeg, zit daar als wethou der.' Over Standaarts politieke erfe nis zijn de meningen verdeeld. Hij straalde persoonlijkheid uit en wist TB, een partij met vogels van divers pluimage, bij elkaar te houden. Maar zijn controversiële optreden, conflict met de burgemeester, zijn escapades op het vliegveld en de aanvaring met de eigen wethou der maakte dat Standaart ook bin nen eigen gelederen steeds meer omstreden werd. gebouw van Gemeentewerken, scholengemeenschap De Hoge berg, sociale werkplaats De Bolder, sporthal Ons Genoegen, Burge meester De Koninghal en zwembad Molenkoog. Met een defibrillator kan door elektrische schokken een falend hart weer op gang worden gebracht. In combinatie met snelle alarmenng via 112 kunnen zo levens worden gered. Er zal voor worden gezorgd dat in of bij de genoemde gebouwen mensen zijn die met een defibrillator kunnen omgaan, voor zover dat nog niet het geval is. Een korte training is toereikend. Met de aanschaf van de defibrillators is in totaal €9720,- gemoeid.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 5