7 COURANT Menners strijden om Jaap de Graafbokaal Klinkende zege G-voetballers Succes voor meiden GVT Drukte op sfeervolle kerstmarkt SVO verliest in vrieskou van Oudesluis Noorlander naar Z-dressuur TEXELSE DINSDAG 18 DECEMBER 2007 De G-voetballers van Texel'94 hebben in de laatste wedstrijd voor de winterstop een klinkende zege geboekt. Op het terrein aan de Haffelderweg werd het tweede team van Eendracht'82 met 5-1 verslagen. Bij Texel'94 ontbrak Robin Boog aard wegens andere verplichtingen en zat de geblesseerde Jan Frans Haveman als assistent naast coach Tim Kedde in de dug-out. Het had nog wat voeten in de aarde voordat wedstrijd kon beginnen, aan gezien Eendracht met slechts vijf spelers naar Texel was gekomen. Jimmy Ponmah en Simon Kramer toonden zich bereid met de tegen stander mee te spelen. Uiteindelijk Terwijl Birgit Sassenburg de oefeningen voorleest, is menner Tijs Witte bezig aan de proef. (Foto eaam Timn, Zeventien aanspanningen reden zondag in manege Akenburg de derde wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal. Winnaar werd Hans Boom met 92 strafpunten. In de lichtere B-klasse eindigde Linda Koolhof als eerste (101). Er werd alleen dressuur gereden, gejureerd door jury Reitsma uit Slootdorp. Deze had na afloop nog een paar kanttekeningen die de afwerking van de proef ten goede kunnen komen, waardoor hogere punten kunnen worden behaald. Hij was daarnaast erg te spreken over de verzorging en over het 'op de letter' rijden. Hans Boom werd op de voet gevolgd door Piet Beers die met 95 straf punten tweede werd. Derde werd Wendy van Elk. Boom voert met 189 strafpunten het algemeen klas sement aan, Van Elk staat tweede. De volgende wedstrijd wordt gehou den op 13 januari. Dan wordt alleen vaardigheid gereden. Uitslagen: B-klasse: 1.Linda Koolhof, 101 strafpunten; 2.Carlo Witte, 135. L- klasse: I.Hans Boom, 92 strafpun ten; 2.Piet Beers, 95; 3.Wendy van Elk, 101. Stand: I.Hans Boom, 189 strafpunten; 2.Wendy van Elk, 202; 3. Piet Beers, 210. stonden er acht spelers van de thuisclub en zeven spelers van de gasten op het veld. Al in de beginfase regende het kan sen en hadden beide teams de mogelijkheid op voorsprong te komen. Voor Texel'94 waren Anton Staal. Peter Tuitman en Paul Bak ker dicht bij een doelpunt, maar geen van drieën was erg trefzeker. Eendracht was in de persoon van Ponmah de eerste die toesloeg. Texel'94 kwam echter snel weer op gelijke hoogte. Schutter was Raymond Molanus, na een voorzet van Bakker. Na rust speelden Peter Breuer en Peter Tuitman voor Eendracht en keerden Ponniah en Kramer terug in de Texelse gelederen. Een goede ruil, zo bleek, want de tweede helft was nog geen minuut oud of Pon niah kopte een hoge voorzet van Paul Bakker fraai in (2-1). Even daarna scoorde Ponmah nogmaals, ditmaal na een combinatie tussen Mark Stolwijk en Paul Bakker. Vanaf dat moment maakte Texel'94 de dienst uit op het veld. De gast heren regen de kansen aaneen. Zo schoot Kramer een paar keer op de paal. Na een fraai samenspel tussen Stolwijk en Ponniah scoorde Bakker 4-1Dezelfde speler bepaalde met een schitterend schot in de kruising de eindstand op 5-1 Daarmee kwam een einde aan de najaarscompetitie, waarin Texel'94 vier van de vijf thuiswedstrijden won en op de tweede plaats eindigde. Het afgelaste duel tegen Roda'23 wordt niet meer ingehaald. Willemijn van Rossum du Chat tel, Eva van der Velde, Celina Veenstra, Hanna Gaaff, Jet van de Water en Jerney Oostra. deden zaterdag in Wieringerwerf mee aan de rayonkampioenschappen turnen voor de vierde en vijfde divisie. Van Rossum du Chattel eindigde op een tweede plaats in haar categorie. Van Rossum du Chattel turnde een uitstekende wedstrijd en was vooral op de balk onnavolgbaar. Op dat onderdeel behaalde ze bijna een vol punt meer dan de nummer twee. Zij miste de eerste plaats op slechts 0,05 punten en als ze niet even de weg kwijt was geweest tijdens de vloeroefening, was ze ruim eerste geworden. Eva van der Velde, die duidelijk onder haar niveau pres teerde, wist zich met de 12de plaats met de hakken over de sloot te kwalificeren voor de provinciale kampioenschappen, die op 2 febru ari in De Goorn worden gehouden. Ook Jet van de Water mag door naar De Goorn. Zij behaalde een vijfde plaats. Dat was voor Celine Veenstra, voor wie het de eerste wedstrijd van het seizoen was, niet Damesteam Tevoko wint met moeite Het damesteam van volleybalver eniging Tevoko kon zaterdag in de uitwedstrijd tegen Madjoe 3 niet het hoge niveau van vorige week halen. De wedstrijd werd moeizaam met 3-2 gewonnen. In de eerste set liet Tevoko bij vla gen goed spel zien, maar door een goede service behaalde Madjoe het ene punt na het andere. Het duurde even voor de Texelse selectie weer grip op het spel kreeg en ook ging scoren. De eerste set ging met 25- 19 naar Tevoko. De tweede set werd door slordig spel van Tevoko door Madjoe gewonnen (25-19). De der- Chocolademelk, glühwein, pan nenkoeken, gebakken vis en veel meer etenswaren vonden zaterdag gretig aftrek op de kerstmarkt rond de, Maartenskerk in Oosterend De belangstelling was groot en de spul len die in de kraampjes werden aan geboden gevarieerd en origineel. De enorme voorraad vis die de voetbal vereniging had gebakken, was om half zeven uitverkocht. Niet alleen rond de kerk, ook er in was het dringen geblazen. Het Texels Christelijk Mannenkoor onder leiding van Piet Bakker had over belangstelling geen klagen. Na elk lied verscheen er weer nieuw publiek in de banken. (Foto Görwd Tlmmerman/Boeldbank Afwisselend rondje voor hardlopers Winnaar Lutz Lohse vroeg zich zondag na de vijfde boscross van Atletiekvereniging Texel af of het parcours misschien langer was geworden. Waar de meeste atle ten hun tijd wisten aan te scher pen, viel zijn tijd hem een beetje tegen. De Texelse lopers bonden de strijd aan met een grote groep deelnemers uit Warmenhuizen. Een hogedrukgebied zorgde voor uitstekende omstandigheden: een lage luchtvochtigheid met weinig wind en een temperatuur van rond om het vriespunt. Na afloop waren de reacties dan ook positief. De bezoekers van de overkant had den een mooi afwisselend rondje gelopen, al was één van hen door een boomstronk onderuit gegaan. 'Stom, ik zag het obstakel in de eerste ronde wel, maar ging als een blind paard onderuit.' De strijd bij de jeugd tot en met 12 jaar was ongemeen spannend. Sven Burger uit Warmenhuizen wist de overwinning naar zich toe te trekken en Nikay Sangers moest een keer genoegen nemen met de tweede plaats. Stan Groenland uit Tuitjen- horn maakte het podium compleet: Bij de meisjes was Marloes van Rongen ongenaakbaar. Zij werd op vier seconden gevolgd door Kirsten Blom uit Eenigenburg en op acht seconden door tweelingzus Merel van Rongen. Anton van der Meer verbeterde zijn record op de 2900 meter. Met een tijd van 10.15 minu ten komt de grens van tfen minu ten in beeld. Erik van der Velden liep samen op met Lutz Lohse en kwam als eerste binnen op de 5800 meter (21.10). Eerste dame was Suzanne van der Weide uit Den Helder (24.32). Lohse werd op de 8700 meter eerste, op ruim een minuut gevolgd door Henry Hoff man uit Tuitjenhorn. Snelste vrouw was Carol Zadelmaker, eveneens uit Tuitjenhorn. Alle uitslagen en foto's zijn te vinden op www.avtexel.net. Op 30 decem ber wordt de Sportshop Texel Win- terbosloop gehouden. Uitslagen: 1000 meter - Jongens I.Sven Burger (War menhuizen) 3.43; 2.Nikay Sangers 3.45, 3.Stan Groenland (Tuitjenhorn) 3.52. Meisjes; 1 Marloes van Rongen 3.49; 2.Kirsten Blom (Eenigenburg) 3.53, 3.Merel van Rongen 3 57. 2900 meter - 1.Anton van der Meer 10 15; 2 Marlijn van Haren 12.30; 3.Tijs Hofman (Tuitjenhorn) 12 54. 5800 meter - 1 .Erik van der Velden 21.10; 2.Frits van der Gracht 23.02, 3.Dick van der Weide (Den Helder) 24.02. 8700 meter - I.Lutz Lohse 31.51, 2.Henry Hofmann (Tuitjenhorn) 32.53; 3.Theo Tesselaar (Tuitjenhorn) 33.08. Als enige van de Texelse eerste elftallen heeft dat van SVO zon dag wél gevoetbald. Ondanks de vrieskou was het veld aan de Vliestraat in Oosterend redelijk bespeelbaar. Het resultaat was veel minder, want na een prima beginfase bakte de thuisploeg er niet veel meer van en gingen de gasten met de overwinning (1-2) aan de haal. Hoewel de recreanten en de dames ook al hadden gespeeld, was het doorgaan van de wedstrijd van het eerste elftal geen uitgemaakte zaak Na enige aarzeling keurde consul Ewald Witte het veld goed, waarna ook de scheidsrechter zijn fiat gaf. Toch was het strijdperk niet een voudig bespeelbaar. 'Op sommige stukken was het nog aardig hard', meldt correspondent Jan Bloem. Met één wisselspeler op de bank begonnen de Oosterenders gretig aan het duel. Al in de eerste vijf minuten werden diverse kansen gecreëerd. Een doelpunt bleef ech ter uit. Na een kwartier deed zich een ongelukkig moment voor, toen keeper Marco Drijver bij een corner mistastte, waardoor de spits plotse ling vrij kon inkoppen. Tot opluch ting van de Oosterenders belandde de bal op het achterhoofd van ver dediger Ed de Vries. Drijver pakte in een vergelijkbare situatie even later wél de bal, maar liet deze weer glippen. Ditmaal profiteerde de spits dankbaar. Dick Hooijschuur kreeg daarna een dot van een kans, maar raakte de bal helemaal verkeerd. Tien minuten voor rust trok Oosterend de stand alsnog gelijk. Met geluk, want na een fraaie voorzet van Martijn Drij ver en een kopbal van Tom Witte op de paal kopte een verdediger de terugstuitende bal via dezelfde paal in het doel. Op slag van rust schoot Ed de Vries uit een vrije trap vanaf veertig meter tegen de onderkant van de lat, waarna de bal bij de keeper in de handen landde. Na de rust leken beide ploegen aan elkaar gewaagd, maar waren de beste kansen voor Oudesluis, dat echter weinig trefzeker was. Martijn Drijver leek het mooiste doelpunt van het seizoen te maken, maar zijn schot vanaf het middenveld trof de lat. Even later had SVO opnieuw pech. toen Oudesluis scoorde en de scheidsrechter door de laag staande zon met zag dat zijn assi stent John Drijver voor buitenspel had gevlagd. In het vervolg begon de thuisploeg steeds harder te spelen. Om Tom Witte voor een gele kaart te behoe den. haalde coach Jitze Beintema hem naar de kant. Zijn vervanger, Jan Bloem, stond koud in het veld of hij haalde bij een duel om de bal ook zijn tegenstander onderuit en dat kwam hem op geel te staan. Oosterend ging op jacht naar de gelijkmaker, maar kwam maar zel den in de buurt van het doel van de tegenstander, die tot ergernis van de thuisploeg alle tijd nam voor de spelhervattingen. De enige kans was voor Rutger Zoetelief, maar zijn inzet eindigde in de handen van de keeper, waardoor de stand 1-2 bleef. Vinke en Wehnes winnen veldrit genoeg voor plaatsing voor de pro vinciale kampioenschappen. Jerney Oostra bleek veel vooruit gang te hebben geboekt sinds haar laatste wedstrijd in november. Zij behaalde een derde plaats en mag daarmee meedoen aan de rayon kampioenschappen in april. Hanna Gaaff wist zich niet te plaatsen. Uitslagen: Achtereenvolgens sprong, brug. balk. vloer - Willemijn van Rossum du Chattel 8.35, 8,60, 8,50. 7.45; Eva van der Velde 8.35, 8,05, 7,10, 6,85; Celina Veenstra (junior 5de divisie niveau 8) 7,95, 6,90, 5,95, 6,95; Hanna Gaaff (jeugddivisie 5 niveau 9) 7,95, 7,20, 6,50, 7,65; Jet van de Water (pupil 2 divisie 5 niveau 10) 8,35, 8,15, 7,20, 6,70; Jerney Oostra (instap 5de divisie niveau 12) 8,60, 9,20, 7,15, 7.45. Leden van Wielervereniging Texel reden zaterdag op het parcours aan de Biesboschweg de vierde wedstrijd in de wintercompetitie. Jordi Vinke en Youp Wehnes gin gen met de eerste plaatsen aan de haal. De parcoursbouwers hadden een zware rit uitgezet met een stevige beklimming en een stuk paarden- pad. In combinatie met de lage temperaturen was dit een zware opgave voor de vele deelnemers. In de jeugdcategorie reden Youp Weh nes, Marloes van Rongen en Luuk van der Meer de gehele wedstrijd gezamenlijk aan kop. Na drie ron den moest een eindsprint de beslis sing brengen. Wehnes toonde zich hierin de snelste. Nickay Sangers kon geen aansluiting vinden bij de drie koplopers en werd vierde. Bij de senioren was het deelne mersveld direct na de start volledig uit elkaar geslagen. Jordy Vinke nam daarbij direct een grote voor sprong en zou gedurende de wed strijd alleen maar verder uitlopen. Hij won dan ook met overmacht. Sil Brouwer en Ferry van der Vis streden om de tweede plaats. Zij konden elkaar niet losrijden en uit eindelijk klopte Van der Vis Brouwer met gering verschil in de eindsprint. Veteraan Rien Brouwer reed een degelijke wedstrijd en eindigde als vierde. Daarbij bleef hij Thomas Boom en gastrenner John van de Water voor. Ondanxs een kleine valpartij was Enca Goënga de snel ste dame bij de senioren. Zij werd gevolgd door Natascha van der Vis, Denise Betsema, Simone Betsema en Yasmijn van Rongen. De volgende veldrit wordt verreden op 5 januari. Uitslagèn: Senioren - 1 Jordy Vinke; 2.Ferry van der Vis; 3.Sil Brouwer. Jeugd - 1 Youp Wehnes, 2 Luuk van der Meer, 3 Marloes van Rongen. de set ging het Texelse team serieus van start, maar mankeerde het de nodige motivatie en concentratie, waardoor naast prachtige aanvals- ballen en goed verdedigingswerk veel fouten werden gemaakt. Uit eindelijk won Tevoko met 29-27. Aan het eind van de vierde set wist Tevoko de matchpunten niet te verzilveren en won Madjoe als nog met 28-26. In de vijfde set liet Tevoko even zien waarom het mee speelt in de bovenste regionen van deze klasse. Dat duurde niet lang, maar door de ruime voorsprong kon Tevoko het zich veroorloven fouten te maken en werd de vijfde set met 15-11 gewonnen. Het team staat nu op de vierde plaats. De eerstvolgende wedstrijd wordt op 5 januari op Texel gespeeld. Snerttoernooi in Oosterend Mits de winter niet al te hard toe slaat, wordt zondag het eerder afgelaste Snerttoernooi voor recrea tievoetballers gehouden. Plaats van handeling is het complex van SV Oosterend. De eerste wedstrijden (Texelse Boys-De Koog en Texel- SVO) beginnen om 10.30 uur. Na een korte pauze staan om 11.15 uur SVO-Texelse Boys en Texel-De Koog op het programma. De laat ste ronde (met Texelse Boys-Texel en De Koog-Oosterend) begint om 12.00 uur. Rond 13.30 uur worden de prijzen uitgereikt. Tussendoor wordt (gratis) snert geserveerd voor spelers en scheidsrechters. Prijzen voor turners GVT Allard de Wit en Twan van IJs- seldijk eindigden zondag op het Kerstballentoernooi in Alphen aan den Rijn als eerste en tweede in hun categorie. Drie andere tur ners van GVT vielen buiten de prijzen. De wedstrijd in Alphen aan den Rijn telt mee voor de doorstroming naar de district wedstrijden in januari. Stijn Arends, Marijn Smits en Twan van IJsseldijk deden voor de eer ste keer mee aan een wedstnjd aan de overkant. Zij turnden een toestel wedstrijd, waarbij ze werden beoordeeld op de onderdelen vloer, voltige, sprong, ringen, brug en rek. Twan van IJsseldijk kwam uit bij de pupillen van niveau 11 en werd tweede met 121,40 punten. Stijn Arends (Benjamin niveau 10) werd vijfde (112,35). Marijn Smits (instap- mveau 11) twaalfde (117,90). Allard de Wit (jeugd niveau 11) won goud (127,35) en plaatste zich samen met Twan van IJsseldijk voor de districtswedstrijden. Frenk van Heeringen was de enige Texelaar die uitkwam bij de pupil len van niveau 9. Hij heeft zich het afgelopen jaar goed ontwikkeld, wat was terug te zien in een mooie beheerste wedstrijd. Een fout bij de afsprong van de rekstok kostte hem punten, maar met een tiende plaats (tussen 21 deelnemers wist hij in de bovenste helft te eindigen (102,6). Goede scores bij De Doorstoot De leden van biljartvereniging De Doorstoot uit De Cocksdorp speel den donderdag op de zevende speelavond weer goede partijen. Piet Zijm wist in al zijn drie par tijen punten te behalen. Ook Joost Smit speelde sterk. De strijd tussen Martin Boon en Raymond Steenhui zen eindigde in een gelijk spel. De hoogste score werd behaald door Jan Heemskerk met een serie van negen caramboles. Uitslagen: J. Heemskerk-H. Laan 4-0, M. Boon- E. Boon 2-0, P. Zijm-R. Steenhuizen 2-4, M. Boon-R. Steenhuizen 3-3, J. Boon-J. Smit 0-2, E. Boon-W. Homan 0-4, H. Laan-P. Zijm 2-4, J. Boon-W. Homan 4-0, J. Smit-E Boon 4-0, W. Homan-P. Zijm 0-4. Eerste plaatsen voor Eschweiler Sverre Eschweiler, uitkomend voor zwemvereniging Hoorn, heeft zater dag in Heemskerk eerste plaatsen behaald op de 100 meter rugslag (1 02.72) en de 100 meter vnje slag 0.55.28). Met zijn team behaalde hij de vijfde plaats bij de 10x10x50 meter estafette vrije slag. ZV Hoorn eindigde het toernooi op de tweede plaats. Nog maar een paar weken na haar debuut in de M2-dressuur mag Pris- cilla Noorlander promoveren naar de klasse Z. Zondag behaalde ze in Waarland met haar paard Unique de laatste vier winstpunten en twee maal de eerste prijs (196, 200). Voor de tien winstpunten nodig voor de promotie, had ze aan vier wedstrij den genoeg. Noorlander stelt het debuut in de hogere klasse even uit en gaat eerst nog indoorkampioen schappen M2 rijden. Voetbaluitslagen Zaterdag 15 december: De Foresters 2-Oosterend 3 0-5 BKC B1-Texel'94 B1 2-1 Texel'94 B2-Callantsoog B1 1-4 DWOW B1 -Texel'94 B3 3-2 Den Helder B2-Oosterend B1 9-2 Oosterend MB1-Kolping B. MB1 3-6 JVC C1 -Texel'94 C1 1-0 Texel'94 C2-DWOW C2 7-2 HCSC C3-Texel'94 C3 6-0 JVC C2-Oosterend C1 12-0 Geel Zwart C1 -De Koog C1 0-0 ADO'20 MC1-Texel'94 MC1 0-0 Texel'94 D1-Den Helder D1 0-2 Texel'94 D2-Den Helder D3 3-2 ZAP D3-Texel'94 D4 3-4 Petten D1-Oosterend D1 10-0 VZV D1-De Koog D1 9-1 Texel'94 G1-Eendracht'82 G2 5-1 Texelse pupillencompetitie: Heerenveen-De Koog F1 5-0 Utrecht-Oosterend F1 6-0 Roda-AZ 7-1 SVC Terschelling-Vitesse 0-3 Barcelona-Sevilla 0-10 ZDH E2-ZDH E1 0-5 Valencia-Oosterend E1 10-1 SVC Ameland-De Koog E1 1-3 Real Madrid-SVC Vlieland 3-9 Zondag 16 december: Oosterend-Oudesluis 1 -2 SRC 4-Texel'94 3 2-5 Con Zelo 3-Oosterend 2 1 -5 Oosterend DA1 -West Frisia DA1 4-1 De andere wedstrijden werden afge last. Texelse recreatiecompetitie: Oosterend-Texelse Boys 3-1 Programma zaalvoetbal Woensdag 19 december: 17.10 Koog C1-ZDH C1 Jongedijk 17.50 Klif C1 -Krim C1 Van Putten 18.30 RAB C1 -SVO C1 Van Putten 19.20 Klif dames 1-TZV '66 1 H'dijk 20.10 Krim 6-Koog 3 Hoogendijk 21.00 Texel 4-Klif 6 Arnout 21.50 Texel 5-Texel 3 Arnout Zaaldienst: Klif Donderdag 20 december 19.00 Mantje 3-RAB 4 Douma 19.50 C/Sportshop 2-Klif 3 Douma 20.40 RAB 3-RAB 5 Kikkert 21.30 Koog 2- Klif 2 Kikkert Zaaldienst Krim Vrijdag 21 december. 17.10 Klif E1-Mantje E1 Klif 17.50 SVO E1 -C/Sportshop E1 SVO 18.30 Klif 1-RAB 2 Vonk 19.20 Krim 1-SVO 1 Kuipers 20.10 SVO 2-RAB 1 Kikkert 21.00 Knm 3-Mantje 2 Bakker 21.50 Koog 1-Mantje 1 Hoogendijk Zaaldienst: SVO Uitslagen: E-jeugd: C/Sportshop E1 -Klif E1 1-0, Mantje E1-ZDH E1 2-7. Eerste klasse: SVO 3-Klif 3 1-3. Hoofdklasse: Knm 1-Koog 1 2-7; RAB 2-RAB 1 2-8; Klif 1-Mantje 1 1-4; Krim 2-SVO 1 2-5. Badweg krijgt ervan langs Bowlingteam Badweg Sportief moest deze week zijn meerdere erkennen in TZN en verloor de eerste plaats in de competitie aan Visvogels. Dit team had weinig moeite met Santa Fé. Alleen Schouwstra Transport wist donderdag de volle winst te beha len. Ondanks een mooie serie van Ingnd Witte (731) moest Team 11 de winst aan De Jutter laten. Tum- bleweeds en De Koogel speelden een spannende partij, waarbij de punten tot het eind toe gedeeld werden. Pas in de slotfase wist De Koogel het derde punt naar zich toe halen. Ook Paal 19 moest het hoofd buigen. Er werden maar liefst vijf games van 200 of meer punten gegooid. Uitslagen: Badweg Sportief-TZN 1-4; Sommeltjes-Paal 18 De Bilder 3-2, Sehouwstra-Bouwcenter RAB 5-0; Tumbleweeds/Sjans-De Koogel 2-3. De Jutter-Team 11 3-2; Visvogels-Santa Fé 4- 1Huisvrouwenieague: Juttenes-T-Fords 0-4, Klaver 4-De Pins 4-0; WBZ-Flair 2-2. Tegenslag voor Poul Verhagen Hoewel hij zelf dacht wel aardig gevangen te hebben, heeft Poul Verhagen zich zaterdag tijdens de selectiewedstrijden niet weten te plaatsen voor het nationaal team. Bij Rotterdam wist hij in zes wedstrij den 525 centimeter vis op te halen. De winnaar haalde 2248 cm boven en om voor plaatsing bij de eerste twintig in aanmerking te komen was minimaal 1300 cm nodig. Zaterdag wordt bij de voormalige asfaltmolen bij de haven van Oude- schild vanaf 18.00 uur de laatste wedstrijd uit de winterserie gehou den.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 7