Marathonloper mist man met de hamer Met kerst schaatsen en racen op De Krim Sleutels voor deuren naar j'ouw rijkdom' TEXELSE yy COURANT Siebinga vertaalt Amerikaans boek Logeerhuis Texel Weijdt en Koomen op dreef Hij had eigenlijk gehoopt 'de man met de hamer' eens tegen te komen, om te ontdekken hoe hij die zou kunnen verslaan. Maar ondanks de hitte verliep de mara thon op Lanzarote vrijwel zon der problemen voor hem. 'Dat viel een beetje tegen', vertelt Rob Teisman, 'ik heb daardoor aan de finish helemaal geen euforie gevoeld.' Het was niet eens zijn plan om de marathon te lopen. 'Ik stond bij de inschrijving voor de halve marathon, toen ik Corrie (zijn partner, red.) vroeg: Is dat nou ver, zo'n mara thon? Waarop zij zei: Dat is onge veer twee keer een halve marathon. Nou, dat wist ik wel, want de halve marathon loop ik drie tot vier keer per jaar. Bovendien was ik een beet je geprikkeld door iedereen die het maar over marathons en trainings schema's heeft. Ik doe regelmatig triatlons en ben van mening dat je als triatleet zonder enige voorberei ding een marathon kunt lopen.' Teisman kreeg gelijk, want hoewel hij tijdens trainingen nooit meer dan vijftien kilometer achter elkaar loopt, was de marathon (die op 1 decem ber werd gehouden) een peulen schil. 'Ik heb de theorie dat als je de man met de hamer tegenkomt je rustig moet blijven en gewoon door gaan. En dat je het dan wel redt. Maar helaas. Ik had erop gerekend mijn eigen grenzen te ontdekken, maar zover kwam het niet. Ik ben de uitputting geen moment nabij geweest. Ik moet ook zeggen dat ik het moeilijk vind nog tot het uiterste te gaan. Zó kapot gaan dat je op een brancard over de finish moet worden gedragen, zonder dat je je eigen naam nog weet, dat lukt me niet meer. Mijn eindtijd, 3.29.29 uur, viel me ook behoorlijk tegen. Ik zou 3.10 toch moeten kunnen halen.' De warmte - de temperatuur schom melde tussen 25 en 30 graden - wil Teisman niet als excuus opvoeren. 'Ik kan vrij goed tegen hoge tem peraturen. Naarmate ik ouder word, is een evenement dat ieder jaar veel deelnemers trekt. In het midden (met het lichte shirt vind ik het juist moeilijker worden in de Nederlandse kou te lopen.' Zijn eindtijd was goed voor de tweede plaats in de categorie voor 50- tot en met 54-jarige mannen. In het algemeen klassement eindigde hij als 49ste van in totaal 152 mannen. Stewart Macdonald uit Groot-Brit- tannië won in 2.30.57. Teisman verwacht niet ooit nog een marathon te lopen. 'De triatlon is veel meer een uitdaging. Een tijdje geleden heb ik meegedaan aan de triatlon op Ameland. Tijdens de wedstrijd maak je voortdurend afwegingen. Als je over het strand fietst, bijvoorbeeld. Rij ik door het mulle zand? Of toch door het water, waar het zand harder is, maar waar mijn versnellingsapparaat niet zo goed tegen kan? Voor de start daar had ik de neiging in alle banden te knijpen. Onder welke druk pompen de andere deelnemers die nou op? De triatlon is technisch en tactisch veel interessanter. De marathon is gewoon een kwestie van door gaan.' Later nuanceert hij die stel ling enigszins: 'Dat geldt natuurlijk allemaal met voor de toppers. Daar kijk ik met groot respect naar. want ik realiseer me heel goed dat zij me met een bijna dubbele snelheid voorbijgaan.' Toch heeft Teisman geen spijt van zijn deelname. Hij heeft genoten van de ambiance. Het Festival van de Marathons op Lanzarote is een bekend evenement. Op één en dezelfde dag wagen zo'n duizend atleten zich aan de marathon of de helft of een kwart daarvan. 'Lan zarote heeft allure. Neem alleen al de zestig massagetafels die bij de finish stonden en waarvoor men sen in de rij stonden. Ik heb daar met verbazing naar staan kijken. Volgens mij kun je na 42 kilometer rennen beter nog een stuk uitlopen, dan dat je laat masseren.' Leuk was ook de ontmoeting met Frank Heidoorn - 'een soort held van me' - die er met een groep triatleten op trainingskamp was. 'Ik kwam hem tegen in het hotel waar Laurien Bakker (een andere Texelse, red.) logeerde. Zij deed een paar dagen eerder mee aan een ande re wedstrijd.' Teisman sprak hem geruime tijd over de noodzaak om tijdens een marathon voldoende te eten en drinken. Tijdens de loop ontpopte de veelvoudig Nederlands kampioen zich tot zijn persoonlijke verzorger, die langs het parcours stond om hem verfrissingen aan te reiken. 'Dat is toch prachtig. Wan neer ben je in de gelegenheid om zo met Frank Heidoorn op te trekken?' Joop Rommets Op Vakantiepark De Krim wordt vlak voor de kerstdagen flink getimmerd. Het is de bedoeling dat eerste kerstdag de ijsbaan met koek-en-zopieschuur, de modelracebaan en het internetca fé in gebruik worden genomen. De kunststoffen ijsvloer lag er woensdag al. alleen de borden rondom ontbraken nog. De vloer heeft een oppervlakte van 34 bij 13 meter en ligt op één van de ten nisvelden waarvan nog maar weinig gebruik werd gemaakt. De ijsbaan ligt er het hele jaar, dus ook in de zomer kan er geschaatst worden. Niet alleen vakantiegangers kun nen gebruik maken van de baan, ook Texelaars zijn welkom. Voor €5,- kunnen er ijshockey- of kunst schaatsen worden gehuurd waarop de hele dag geschaatst kan wor den. De baan is open van 10.00 tot 22.00 uur. Algemeen directeur Iwan Groothuis kwam anderhalve maand geleden op het idee een ijsbaan aan te leggen. Naast de baan staat een houten schuur waarin koek-en- zopie wordt verkocht en toiletten en kleedkamers zijn. Ook worden er schaatsen verhuurd als het erg druk is bij de verhuur in het paviljoen. Het internetcafé ligt in de hal voor de modelracebaan. Er staan drie computers. Parkmanager André van der Vliet: 'Op De Krim ligt draad loos internet en er zijn zo'n 100 tot 150 gebruikers per dag. Het is enorm populair. We denken dat het internetcafé vooral jongeren gaat aantrekken.' De modelracebaan is al helemaal gereed. Het wachten is nog op de auto's. Het parcours is zestig meter lang en daarmee de langste baan in Nederland. Er zijn in totaal acht banen waarop racers tegen elkaar kunnen strijden. 'Iwan was op vakantie in België en zag dit op het park waar hij verbleef. We hebben dit mede opgestart met het oog op de slechte zomer van afgelopen jaar. Vakantiegangers hebben door deze baan toch iets te doen. Ik denk dat het er uiteindelijk op uitdraait dat vooral vaders hier racen.' Acht minu ten rijden kost €2,- en ook Texelaars kunnen er gebruik van maken. 'We moedigen mensen die in een clubje willen racen van harte aan contact met ons op te nemen. Op ons pan- naveld wordt bijvoorbeeld ook door de voetbalvereniging De Cocks- dorp en soms ook door Oosterend getraind. Iets soortgelijks is ook voor deze baan denkbaar.' Kerstdrive bridgeclub Henny Elzinga en Lies de Chavon- nes hebben maandag in dorpshuis De Wielewaal in De Waal de kerst drive van bridgeclub Groot Slem gewonnen. Zij behaalden een score van 60.577 punten. Het duo Co van Beek en Hans den Brok werd twee de (59.135), derde werden Stein Geus en Jan Veenendaal (58.333). Er deden 56 spelers mee, de avond werd begonnen met een gezamen lijke maaltijd. Alle deelnemers ont vingen een kerstprijs. De eerste speelavond in het nieuwe jaar is op maandag 7 januari. Fietsers op bon De politie heeft dinsdagochtend in Den Burg voor de tweede keer bin nen een week op fietsverlichting gecontroleerd. Dat gebeurde op de Emmalaan en de Slingerweg. Van de 70 scholieren die voorbij kwa men, kregen er 6 een bekeuring. Een paar dagen geleden werden op de Emmalaan al 13 scholieren op de bon geslingerd voor het ontbreken van goede verlichting. De politie let daar momenteel extra scherp op. 'Helders' bestuur voor Kompasschool De gemeente zal het bestuur van dc Kompasschool overdragen aan de Stichting Samenwerkings school in Den Helder. De fusie wordt in het belang geacht van het voortbestaan en de kwaliteit van de school. Bij de Samenwerkingsschool zijn al diverse scholen in Den Helder aangesloten. Met de Kompasschool wordt tot dusver wel samengewerkt, maar er ontstaan meer mogelijkhe den als het tot een fusie komt, want voor kwaliteitsonderwijs is een zekere omvang nodig. De Kom passchool kan uitgroeien tot een bredere school voor zorgleerlingen waardoor het voortbestaan beter is verzekerd. Pad bij' ijsbaan afgesloten Om te bereiken dat de ijsbaan bij de Emmalaan ongestoord kan dicht vriezen heeft IJsclub Den Burg het wandelpad aan de kant van de Thijsseschool voor de rest van de winter afgesloten. Het pad aan de andere kant blijft wel toegankelijk. Doolhof Hogeberg wordt opgeknapt Staatsbosbeheer is bezig met groot onderhoud aan het Doolhof, het in de 18de eeuw door Corne- lis Roepel aangeplante bosje op de Hogeberg. Roepel plantte het bosje indertijd aan als 'lusthof voor zich en zijn familie'. Dankzij een subsidie van het ministerie van LNV is Staats bosbeheer in staat het bosje iets van de oude luister terug te geven. In het bosje zijn diverse stinzenplan- ten aangeplant; soorten als voor jaarszonnebloem. bostulp, daslook, sneeuwroem en bosanemoon. De struiklaag is versterkt met inheemse rozen en andere bloeiende struiken. Ook zijn er jonge bomen geplant om er voor te zorgen dat de 'lusthof' ook op lange termijn aantrekkelijk blijft. Naast eiken en beuken is er gekozen voor bloeiende en vrucht dragende bomen als wilde appel, zoete kers en vuilboom. Deze zijn niet alleen mooi om naar te kijken, maar dienen ook als voedselbron voor insecten uit de naastgelegen Zandkuil. Om de nieuwe planten een kans te geven vraagt Staats bosbeheer bezoekers op de paden te blijven. In de speelkuil kan uiter aard wel naar hartelust gespeeld worden. Begin volgend jaar zullen de paden, toegangen en de tuinwal langs de weg worden opgeknapt. De nieuwe banken zijn inmiddels afgeleverd en worden binnenkort geplaatst. Met de subsidie voor landschapherstel wordt begin volgend jaar ook de aanleg van tuinwallen op de Hoge berg betaald. 'Dit boek heeft naast mijn ouders de grootste invloed op mij gehad en de inspiratie gegeven om wereldkampioen te worden.' Dat zegt Texelaar Menno Siebinga, die in 2004 's werelds beste in de vechtsport eskrima was. Het boek waarop hij doelt, is Wink and grow rich van de Amerikaan Roger Hamilton, door hem ver taald als Knipoog, 'een heden daags verhaal over rijkdom die verder gaat dan woorden kunnen beschrijven'. Het boek, dat in korte tijd een best seller werd in Zuid-Oost Azië, vertelt het verhaal van het 9-jarige jongetje Rijkard. die van zijn zieke vader de opdracht krijgt voor een euro een emmer water bij de Bron van Rijk dom te halen. De euro is de sleutel tot de rijkdom van de familie en de gezondheid van zijn vader, realiseert hij zich. Onderweg heeft hij echter allerlei ontmoetingen - met onder meer een opticien, loodgieter, tui nier en visser -, die hem tot andere inzichten brengen. Uiteindelijk ver andert zijn leven volkomen. Het verhaal staat niet op zich. 'De sleutels zitten in een verhaal achter het verhaal. Een les achter de les. Dat betekent, om de sleutels te'vin den, moet je beter worden in zien. Wat ie ziet zal altijd ziin wat ie kriiat. Elke keer dat je het boek leest, zal je een beetje beter zien, totdat je. één voor één, de sleutels eruit neemt en ze gebruikt om de deuren naar jouw rijkdom te openen', vermeldt de achterflap enigszins cryptisch. De auteur, Hamilton, is een opval lende figuur. Nadat hij na ettelijke mislukkingen op zijn dertigste 'finan ciële vrijheid' had bereikt, besloot hij zijn leven te wijden aan liet helpen van anderen. Hij is voorzitter van de XL Groep en XL Results Foun dation, een wereldwijd netwerk van sociale ondernemers. Daarnaast geeft hij een tijdschrift, XL Magazine uit, dat gewijd is aan sociaal onder nemerschap, in Nederland bekend als 'maatschappelijk verantwoord ondernemen'. Reden voor Siebinga het boek te vertalen, is dat hij direct na lezing erg onder de indruk was. Dat gevoel is sindsdien alleen maar gegroeid. 'Inmiddels heb ik het achttien keer gelezen en nog steeds krijg ik nieu we inzichten.' Geld verdienen is met zijn dnjfveer. 'Ik heb veel van dit boek geleerd en wil anderen graag dezelfde ervaring geven. Een deel van de opbrengst gaat naar goede doelen.' Knipoog telt 144 pagina's en is voor €12,- te koop in de Texelse boek winkels. Dammen in De Bijenkorf Club- en huisdammers zijn welkom bij het traditionele Oudejaarsdam- toernooi, dat zaterdag 29 december in dorpshuis De Bijenkorf in Ooste rend wordt gehouden. Afhankelijk van de animo worden de deelne mers verdeeld over één of meer groepen. Bij voldoende belangstel ling kan er ook een jeugdgroep wor den samengesteld. Er is al deelna me toegezegd uit Scheveningen en Den Helder. Het toernooi begint om 12.15 uur en duurt (bij de volwas senen) naar verwachting tot 17.00 uur. Er is voor iedere deelnemer een prijs in natura. Inschrijven kan ter plekke en kost €3,- (volwas senen) of €1,- (jeugd). Meer infor matie kan worden ingewonnen bij Piet Bakelaar (tel. 313843 of e-mail pietbakelaar@planet.nl) en Jos de Wolf (tel. 322246). Darttoernooi in J'elleboog Discotheek de J'elleboog in Den Burg biedt maandag 24 december onderdak aan het Kerstdarttoernooi, georganiseerd door de Texelse Dart Organisatie. Speltype is 501. Het evenement begint om 20.00 uur. Deelnemers wordt verzocht op tijd aanwezig te zijn. Opgave is nog tot en met 23 december moge lijk via bestuur@texeldarts.nl en tot een uur voor aanvang aan de zaal. Meer informatie staat op de website www.texeldarts.nl. Straatvoetbal in De Koog Bij voldoende belangstelling wordt zaterdag 29 december in de Dorps straat in De Koog een straatvoetbal toernooi gehouden. Teams bestaan uit drie spelers (zonder keeper) en spelen in twee leeftijdscategorieën. De jeugd van 7 tot en met 10 jaar voetbalt van 11.00 tot 12.30, die van 11 tot en met 14 jaar van 13.00 tot 16.00 uur. Voor alle deelne mers is er warme chocolademelk en patat. Opgave is tot 27 december mogelijk via janveronica@texel.com (onder vermelding van de naam van de spelers en het team en de leef tijdscategorie). Unihockey voor jeugd basisschool Bondscoach Jorg Andree en een speler van het nationaal dames team wonen het unihockeytoer- nooi voor leerlingen van de basis school bij, dat vrijdag 4 januari in sporthal Ons Genoegen wordt gehouden. Zij spelen zelf mee en beantwoorden vragen van de jeugdige deelnemers. Unihockey is een (snelle) kruising tussen ijs- en zaalhockey en vrij gemakkelijk te leren. Ook de spel regels zijn simpel. Zo mag in tegen stelling tot bij het reguliere hoc key met beide kanten van het blad van de stick worden geslagen. Het toernooi in Ons Genoegen wordt georganiseerd door leerlingen van groep 8 van de Jozefschol. Het vier tal - Martine de Ruijter, Mirte Spilker, Claudia van Heerwaarden en Floor Velzen - krijgt daarbij de hulp van Sportservice Texel. De organisatie heeft bepaald dat alle jongens en meisjes uit de groepen 5 tot en met 8 van de Texelse basisscholen mogen meespelen. Er wordt met viertallen gespeeld, zonder keeper. De teams worden verdeeld over twee poules. De winnaars spelen aan het eind de finale. De wedstrijden duren tien minuten. Er zijn drie veldjes. Het toernooi begint om 13.30 en zal rond 16.00 uur zijn afgelopen. Deelname kost €2.- per team. Opgave is tot dinsdag 1 januari mogelijk via www. sportservicetexel.nl. Op deze web site staan ook de spelregels. Schakers spelen om geldprijzen Het begint inmidddels een traditie te worden, het B&B Van der Vis en Den Boer Kersttoernooi voor schakers, dat vrijdag 28 decem ber wordt gehouden in restaurant 't Vogelhuis in De Koog. Gebruik is de laatste jaren ook dat er mooie (geld)prijzen te winnen zijn. De spelers worden ingedeeld in groepen met tegenstanders van ongeveer dezelfde sterkte. Afhankelijk van de deelname bestaat de hoofdgroep uit acht of tien spe lers. In de lagere groepen spelen er zes, acht of tien. Het speeltempo bedraagt 15 minu ten per persoon per partij. Op de winnaar van de hoofdgroep ligt een bedrag van maar liefst €120,- te wachten. Voor de nummers twee en drie is €70,- respectievelijk €30,- gereserveerd. De winnaars van de lagere groepen krijgen €30,-. Daar naast zijn er diverse prijzen in natu ra, waaronder kappersbonnen, een dinerbon en flessen wijn. Het evenement begint om 11.15 uur en duurt tot ongeveer 17.00 uur. Opgave is mogelijk bij Dick van Barneveld (tel. 313919 of dicktexel@hetnet.nl) of op de dag van het toernooi vanaf 10.45 uur aan de zaal. Deelname kost €7,-. Er kunnen maximaal 48 schakers meedoen. Programma zaalvoetbal Woensdag 26 december: geen zaalvoetbal Donderdag 27 december: 18.15 ZDH C1-Koog C1 vPutten 19.00 Koog 4-Koog 3 Jongedijk 19.50 Klif 2-RAB 4* Douma 20 40 RAB 1 -Koog 2* Arnout 21.30 C/Sportsh. 2-Krim 1" Sangers Zaaldienst: Texel Vrijdag 28 december: 18.30 Krim 6-Texel 4* vPutten 19.20 SVO 2-C/Sportshop 1 H'dijk 20.10 Mantje 2-SVO 3' Bakker 21.00 SVO 1-Texel 2* Kuipers 21.50 Knm 3-Klif 3" Kikkert Zaaldienst: De Koog bekerwedstrijd) Darttoernooi De Texelse Dart Organisatie (TDO) houdt zaterdag 19 januari in sport hal Ons Genoegen het Texels open kampioenschap 501. Inschrijven kan in de categorieën dames, heren en jeugd. Deelname kost €5,- voor volwassenen en €2,- voor de jeugd (9 tot en met 15 jaar). De inschrijving is pas geldig na het betalen van het inschrijfgeld. Inschrijven kan bij het Vliegerhuis in de Weverstraat en bij Marcel Verhagen. Buurtje 9 in Oudeschild en René Koopman, Hol- lewal 41Den Burg (via een envelop met naam en betaling in de brieven bus). Meer informatie is te vinden op www.texeldarts.nl. Zwemdiploma's Onder toezicht van examinatoren Anita van Egmond, Colinda Vlaming en Remko Nagtegaal is donderdag in zwemparadijs Calluna voor de tweede keer dit seizoen afgezwom men voor het zwem-ABC. De vol gende kinderen slaagden voor hun diploma: Guppy 1 - Jasmijn Huysman, Ryan Brouwer, Amy-Lee Meedendorp, Bram Bos. Guppy I en 2 - Yüuri ten Braven, Fé Weng Jiang de Wit, Bas Helman. Guppy 1, 2 en 3 - Manen de Witte. A-diploma - Anne Fleur Bus. Arno Stark, Blanca van Duijn, Daan Halsema. Dana Nooij. Dianne Burgman. Eva van Lingen. Fleur Zegel. Floor van Sambeek, Jan Boer, Jelle van Melis. Kalle van Straten, Kirsten de Rid der, Lieke van Gils, Manska Bouwma, Marit Bonne, Mant van der Ploeg. Maya Oxener. Melissa Gregoire. Myrthe Koopmans. Nemo Fey, Nienke Timmer. Noor Polman Tuin, Robin Dogger. Rosalie Vézina. Sander Witte, Shay- na Brokken, Sifra Wesselmg, Storm Graaf, Wessel van Melis. B-diploma - Charlotte Majoor. Guus Lake- man. Inez Schermel. Joshua van der Voort Joyce Langeveld, Lara Lakeman, Lize Koorn. Meinte van Lingen, Moise Eelman. Mytène Rodenburg Nic» Schade Saskia van Nieuwenhuizen, Sil Wit. Sven van IJsseldijk, Thijs Oosterbeek. Complete zwem-ABC - Eduard Garritsen, Mark Konijn, Mees Schoenmaker Willem Koomen en Bart Weijdt hebben de tiende speelronde van Klaverjasclub Den Burg gewon nen. Fenny en Rob Caspers won nen de eerste periode en behou den de leiding in het klassement. Weijdt en Koomen hadden na twee van de vier spelrondes ongetwijfeld niet meer verwacht dat zij er met de winst vandoor zouden gaan. Maar in het derde spel kregen zij de wind wel bijzonder stevig in de rug. Na zes van de zestien spellen hadden zij al bijna vijftienhonderd punten bij elkaar gespeeld. Tegen standers Marja en Martien Bakelaar stonden toen nog op nul. Zij gingen drie keer nat (wat betekent dat zij minder dan de helft van de punten behaalden) en kregen drie marsen (alle slagen voor de tegenstander) tegen. Voor zover bekend is dit een unicum in de competitie. Na nog een redelijk laatste spel kwamen Weijdt en Koomen tot 7248 punten, voldoende voor de rondewinst. Zij maken dankzij deze score een flinke sprong in het klassement en stij gen van de achtste naar de vierde plaats. Gerda en Freek Veeger werden twee de (7089) en stijgen naar de derde plaats in het klassement. George Eelman miste zijn vaste maat Jean Eelman, maar kon met invaller en routinier Roel de Zwart uitstekend uit de voeten. Zij behaalden een score van 7021 punten en deden de rode lantaarn over aan de con currentie. Zij staan nu achttiende Theo Stoelinga en Rick Fokkema werden met precies 7000 punten vierde, mede dankzij vier marsen Roêa Harbers en Chris Schraag wisten zich enigszins te herstellen en pakten met een score van 6514 punten de vijfde plaats. Winst in het klassement leverde dit niet op- Het gemiddelde was met 6266 pun ten het laagste van dit seizoen. Ook het aantal marsen (31) was met hoog. Fenny en Rob Caspers staan aan kop van het klassement met een kleine 1000 punten voor sprong op Cees Vinke en Carlo Bos. Gerda en Freek Veeger staan derde. Dezelfde dne koppels bepalen de eindstand in de eerste periode. Eindstand eerste periode: 1 Fenny Rob Caspers 64.722; 2 Cees Vm- ke/Carlo Bos 64.123; 3.Gerda Freek Vee ger 63.762; 4.Erik Jan Geus/John Vlaming 63 165; 5 Hans Westdorp/Jan Zaal 63.150 Taart voor medewerkers Verpleeghuis Examens bij Shima De hoge klassering van het Texelse Verpleeghuis is mede te danken aan een goede registratie. Directeur Geertje van Lingen: 'Daar liepen we wel een beetje mee voorop. We houden onder meer bij hoeveel bewoners doorligwonden hebben en dok registreren we het gewicht van de bewoners.' Verder is er goed geschoold personeel en weinig ziekteverzuim of personeelswisse lingen. 'Een voordeel is dat wij het enige verpleeghuis op Texel zijn. Het is kleinschalig en er zijn kor te communicatielijnen. Bovendien hebben veel werknemers familie in het verpleeghuis wonen Ik denk dat je er dan extra je best voor doet om ervoor te zorgen dat de bewoners het goed naar hun zin hebben.' Het verpleeghuis voert één keer in de twee jaar een cliëntenonderzoek uit en Van Lingen hecht daar meer waarde aan. 'Het is jammer dat de mening van bewoners niet in dit onderzoek is opgenomen want het gaat er natuurlijk om of zij het goed hebben. Zij hechten waarde aan andere criteria, zoals sfeer en persoonlijke aandacht. Het hangt allemaal met elkaar samen, want als je doorligwonden hebt, ervaar je de sfeer automatisch als onprettig.'Het verpleeghuis wil in de toekomst nog kleinschaliger zorg aanbieden. 'Er zijn nu nog een paar tweepersoons kamers. Daar willen we eigenlijk vanaf. Iedere bewoner moet zijn eigen kamer hebben. Daarnaast wil len we graag kleinere huiskamers Alle medewerkers van het ver pleeghuis kregen maandagochtend gebak. Flexwerker Greta Witvliet ervaart de goede einduitslag als een compliment. Zij denkt dat de hoge klassering door de kleinschalige zorg komt. 'Wij hebben hier groepen van hooguit 24 ouderen. Bovendien kennen we de geschiedenis van alle bewoners. Dat is in grote steden wel anders.' Volgens haar hebben veel mensen een verkeerd beeld van een verpleeghuis. 'Als vader of moeder naar een verpleeghuis moet, schrik ken de kinderen daar meestal van. Als ze hier komen kijken, verandert dat. Wij bekijken wat mensen nog wel kunnen en vaak is dat nog best veel. Vandaag zijn we kerststukjes aan het maken en dat gaat met wat hulp hartstikke goed.' Onder grote belanstellmg werden maandag in sporthal Ons Genoe gen karate-examens afgenomen. Klein en groot liet zich van zijn beste kant zien, wat menig zweetdruppel tje tevoorschijn toverde Na afloop kon sensei Nico Waerts aan alle deelnemers een band of slip uitrei ken. Shima geeft elke maandag van 18.00 tot 20.00 uur karatetrainingen in drie leeftijdsgroepen Met kerst kan er geschaatst worden op De Krim.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 11