Oud-lid Douwe Medema schreef jubileumstuk Netty in voetsporen José Kievits Landbouwers schillen uien voor het goede doel TEXELSE Jj coURANT Excelsior blijft thuisclub dirigente Betty Bakker fcafc oud Papier Zelfs de meest robuuste landbouwer pinkte vrijdagmorgen een traantje weg in de schuur van fruitbedrijf De Veen, waar de boeren uien schilden voor de hutspotactie die zaterdag bij Albert Heyn wordt gehouden. Kisten vol met uien, wortelen en VERVOLG VAN PAGINA 1 Energie Volgens het ECN komen de ambi ties al wat beter binnen handbereik als over pseudo-zélfvoorzienendheid wordt gesproken. In dat geval wordt het gebruik van benzine en aardgas gecompenseerd met de export van duurzame energie die aan anderen wordt geleverd. Zoiets is het geval op het Deense eiland Samso, waar het verbruik van fossiele brandstof fen wordt gecompenseerd door tien windmolens in zee. Het meest realistisch is volgens het ECN het huidige verbruik steeds ver der te verduurzamen. Daarbij moet de aandacht op kleinschalige projec ten voor huishoudens en bedrijven worden gericht. 'Laat het verbruik van brandstof nog maar even buiten beschouwing', aldus Weeda. Door te besparen kan volgens het onderzoekscentrum al een grote slag worden gemaakt. 'Wat je niet nodig hebt, hoef je ook niet op te wekken.' Weeda adviseerde de gemeente eens een lichtje op te ste ken bij het rijk, waar momenteel extra geld beschikbaar is voor isolatie van huizen. Het aantal zonnecollectoren op Texel zou volgens het ECN moe ten worden vervijfvoudigd naar circa 20.000 vierkante meter. Het aantal zonnecollectoren zou moeten ver zesvoudigen naarzo'n 1800. Windenergie Windenergie biedt volgens het ECN de meeste kans het energieverbruik te verduurzamen. De vijf turbines in Oudeschild hebben op het moment een gezamenlijk vermogen van 1,3 Megawatt en die hoeveelheid zou moeten vertienvoudigen. Tijdens de presentatie kwam een reeks cijfers voorbij, waardoor niet goed te zeg gen is hoeveel molens er precies bij zouden moeten komen om dat waar te maken. Het aantal is mede afhankelijk van de vraag of er wel of geen biomassavergistingscentrales komen. In de scenario's van het ECN wordt uitgegaan van één tot vier stuks, maar vooralsnog biedt het bestemmingsplan Buitengebied daan/oor onvoldoende mogelijkhe den. Het is eveneens de vraag wat voor turbines moeten worden gebruikt, als het zover zou komen. Volgens het ECN kan worden gedacht aan urban windturbines (kleine molens voor huishoudelijk gebruik), maar ook aan grote exemplaren van 60 tot 110 meter hoog met een ver mogen van 3 Megawatt. Die laatste moeten per stuk honderden huis houdens van stroom kunnen voor zien. De urban windturbines kunnen ongeveer 10 tot 15 procent van het gebruik in huishoudens dekken (één exemplaar is goed voor bijna één huishouden). De raadsleden Frans Visman (D66), Willem Vlas (Texels Belang) en Jos de Wolf (WD) die bij de presentatie aardappelen werden op meerdere locaties geschild, om als hutspot kant-en-klaar te worden verkocht, ten bate van het goede doel: de Stichting Kerk en Minima. Foto GenrtJ TmmermanlBeelitotnk TexeO aanwezig waren, kaartten meteen aan dat op het eiland weinig draag vlak is voor de plaatsing van wind molens. Rob Heijman (GroenUnks) wees erop dat windmolens een tus senstap kunnen zijn naar andere vormen van duurzame energie in de toekomst en dus niet voor altijd hoeven te blijven staan. Hij opperde dat ze ook in zee kunnen worden geplaatst. Vraagtekens Het ECN zet vraagtekens bij de opwekking van energie uit het getij de en de warmwaterbei bij De Cock- sdorp. Volgens Weeda zou een apart warmwaternetwerk moeten worden aangelegd om huizen met dat water (geschat op 80 graden) te verwar men. 'Misschien kan er wel iets met nieuwbouwwoningen worden gedaan." Van getijdenenergie moet op korte termijn nog weinig bijdra ge worden verwacht. Voor 'blauwe energie' (dat wordt opgewekt uit het verschil tussen zoet en zout water) geldt hetzelfde. 'Texel heeft weliswaar heel veel zout water, maar niet veel zoet.' Deelname in een ini tiatief als TexelEnergie is volgens het ECN wel een goede manier om het verbruik te verduurzamen. De Texel se energiecoöperatie levert groene stroom die bij de Huisvuilcentrale in Alkmaar uit de verbranding van huis houdelijk afval wordt gehaald. Het rapport van het ECN is bedoeld voor de politieke partijen om beleid voor duurzame energie verder te ontwikkelen. Dat moet onder meer gebeuren bij het nieuwe bestem mingsplan Buitengebied. De Stich ting Duurzaam Texel wil volgend jaar ook de boer op met het rapport om Texelaars nader te informeren. Volgens het ECN heeft verduurza ming de meeste kans van slagen als mensen in een vroeg stadium helder worden geïnformeerd. Daarbij moet ruimte zijn voor wensen en bezwaren, zodat Texelaars kunnen rneebepalen wat er wel of niet zou moeten komen. Verbruik op Texel Texel verbruikt op het moment jaar lijks zo'n 63 miljoen kilowattuur elek triciteit, 23 miljoen kubieke meter gas en 12 miljoen liter brandstof. De kottervloot is niet meeberekend, daar gaat naar schatting tegen de 30 miljoen liter diesel per jaar om. Het ECN verwacht dat het elektrici teitsverbruik in 2030 bijna verdub belt naar 110 miljoen kilowatt, het gasverbruik zakt naar 21 miljoen kuub (door meer isolatie) en dat het brandstofgebruik stijgt naar 16 mil joen liter. Op Texel wordt al redelijk veel duurzame energie opgewekt, maar dat voorziet tot nu toe in 3 tot 5 procent van de jaarlijkse behoefte. Volgens het ECN zijn 'ngoureuze veranderingen' nodig om dat per centage te laten toenemen en het gebruik van energie te laten dalen. al 20 jaar het stokje, de vereniging waar ze ruim 40 jaar geleden begon te spelen. Daarnaast is ze al 13 jaar dirigente is bij een fanfare in Broek op Langedijk en geeft ze al een paar decennia leiding aan het jeugdor kest in Koog aan de Zaan. Het zegt veel over haar verdiensten, waarover ze zelf nogal bescheiden is. Naast haar muzikale kwaliteiten weet ze de muziek met haar introducties toegan kelijk te maken. 'Excelsior is voor mij een beetje een thuisclub. De mensen zijn altijd heel enthousiast en het is mooi om er met elkaar elke keer weer wat van te maken. Na elke repetitie heb ik het gevoel: mooi, we zijn een stukje ver der, het is weer wat mooier gewor den.' Het fanfare is in het Strender Muziek centrum, in de oude doopsgezinde kerk, al geruime tijd aan het stude ren op het jubileumconcert. Even verderop, in de Bijenkorf, oefent de percussiegroep. 'Omdat we toch een keer samen moeten oefenen, laden we binnenkort alle blaasinstrumen ten in een vrachtauto, om samen in de Bijenkorf te repeteren.' Groots onderdeel van de jubileumviering wordt ook de komst van de comple te Luchtmachtkapel naar Texel, die komende zomer een concert geeft in de Bijenkorf. Kerstconcert Vooruitlopend op de feestelijkheden verzorgt Excelsior woensdag twee de kerstdag het traditionele Kerst concert in de Maartenskerk, aanvang 12.00 uur, met medewerking van Rob Manse, Karen Haasdijk en Imme Wassink. Op dinsdag eerste kerst dag speelt het fanfare al om 7.00 uur in het dorp, bij slecht weer wordt gespeeld in met Muziekcentrum. Ze is dirigent van drie orkesten, maar Excelsior, de vereniging waar ze al meer dan veertig jaar lid van is en twintig jaar het stokje hanteert, blijft de thuisclub van Betty Bakker. Het orkest is druk doende met de voorbereiding van het 100-jarig jubileum dat volgend jaar wordt gevierd. Oud-lid Douwe Medema, slag werker bij de Luchtmachtkapel, heeft een jubileumstuk geschre ven, gebaseerd op het boek Fijn en Grof, van D.L. Daalder. Componeren is de grootste hob by van Medema, dus toen hij werd gevraagd een stuk voor fanfare en je terug in de muziek. Het derde deel percussiegroep van Excelsior te schrijven, hoefde de oud-Texelaar niet lang na te denken. Hij kreeg arte blanche, met als enige voor waarde dat het speelbaar moest zijn /oor goedwillende amateurs, waarin hij volgens Betty Bakker wondenwel Het jubileumstuk van zijn hand Destaat uit vier delen en is doorspekt ■net herkenbare elementen uit de Strender geschiedenis. Basis in Fijn en Grof is de tegenstelling tussen Je aanhangers van de verschillende geloven in het dorp, waar je naast zerschillende stromingen gerefor meerden, katholieken en doopsge- anden in één dorpsgemeenschap wonen. Het lijkt een hele kunst om lie gecompliceerde samenleving in en instrumentale muziek vorm te peten, maar volgens de dirigente is Jat goed gelukt. 'In het eerste stuk het alsof je op de fiets uit Spang tornt rijden en in de mist Oosterend opdoemen. Een beetje mystieke :r, maar dat past wel bij het dorp. )ie opbouw van spanning hoor je srug in de muziek. Deel twee gaat wer de meierblis, daann gaat het ian jetje. De fijne stelen spullen van de blis van de graven of andersom. Best een agressief deel en dat hoor gaat over Aai en Jannie, de een van fijne komaf, de ander grof. Dat kan jaar of vijftig geleden nog op een concours is gespeeld. Verder een koraal, want als vereniging verloo chenen onze christelijke afkomst niet en het spreekt vooral oudere mensen aan.' 'Door de jaren heen kun je wel ver schil merken in repertoire. Vroeger speelde Excelsior voornamelijk zwa re en moeilijke stukken en een beetje marsmuziek. Dat is behoorlijk ver anderd. Nu mag iedereen stukken aandragen. Maar in de praktijk werkt het zo dat ik tegen de muziekcom- natuurlijk niet. Als Aai vraagt of Jan nie meegaat naar een bruiloft vindt haar moeder dat goed, maar ze durft het niet aan pa te vagen. Een heel romantisch stuk en het loopt geluk kig goed af. Het laatste deel gaat over de bruiloft, waarmee het stuk een vrolijk einde krijgt. Afkomst 'Het is een stuk waar van alles in zit, dat leuk is om te spelen en waarin fanfare en percussie goed aan hun trekken komen.' Om het publiek in de sfeer te brengen, leest Aris Bremer een stuk voor uit het gelijknamige boek van Daalder. Het jubileumcon cert wordt op 6 en 7 maart gehou den. Behalve het stuk van Medema worden ook andere composities gespeeld waarin de geschiedenis van Excelsior de revue passeert. 'We spelen bijvoorbeeld een stuk dat een missie van de vereniging zeg dat ik bijvoorbeeld zes stukken nodig heb. Zij zoeken dan iets leuks uit, waarbij ik dan weer kijk of wij het kunnen spelen. Zo komen we altijd tot een gevarieerd repertoire. Originele blaas muziek, muziek uit films en musicals. Bijvoorbeeld Pirates of the Carib bean en Disneyfilms. Dat spreekt met name het jongere publiek aan, want het is leuk als je zit te luisteren en je herkent een nummer. Dat geldt ook voor jonge spelers. De jongste leden van Excelsior zijn een jaar of zestien. Daarna valt een gat. want na de middelbare school gaan de meesten studeren aan de overkant. Je ziet ze weer als ze terugkeren op Texel. We hebben ook zeventigers in de gele deren, zoals Joop Noom.' Bescheiden Betty Bakker hanteert bij Excelsior Diep van binnen weet iedereen wat goed voor hem of haar is. Het is de kunst om de juiste vragen te stellen, zodat je jezelf beter leert kennen en handvaten hebt om je inzichten om te zetten in handelen. Al vele jaren helpt therapeute José Kievits Texelaars om in de goede balans te komen. Netty deelt het enthousi asme voor dit vak met haar moeder. Daarom doen moeder en dochter de Praktijk voor Integrale Geneeswij zen aan de Weverstraat in Den Burg voortaan met z'n tweetjes. Ook op het ogenschijnlijk zo ont spannen Texel wordt best veel gevergd van de bewoners. José: 'Werkende moeders die ook een huishouden met schoolgaande kinderen runnen en daarnaast maatschappelijk actief zijn, een zakenman die hard moet buffe len, een scholier die voor het examen staat, een puber die niet lekker in zijn vel zit kan er baat bij hebben, of een baby die vaak huilt. Mensen werken vaker onder hoge druk en moeten allerlei schoteltjes hoog houden. We hebben hier te maken met gewone, alledaagse dingen die ertoe leiden dal je uit balans raakt, met als gevolg, dat er allerlei klachten kunnen ont staan. Er komen hier ook mensen met klachten die minder duidelijk aan de oppervlakte liggen. Deze zijn niet altijd eenvoudig aan te wijzen. Wij bicden therapie die als basis bestaat uit de combinatie van Kinesiologie en coaching. Het is een manier van werken waarbij onder andere gebruik wordt gemaakt van spiertesten (met duim en middelvinger), om uit te zoeken waarom en wanneer de balans in het lichaam en geest verstoord is geraakt. Tegelijkertijd wordt gezocht hoe die balans kan worden hersteld. Daarbij kijken we ook naar voeding patronen en eventuele allergieën en mineralentekorten. Netty: 'Het belangrijkste is dat de ander inzicht krijgt in de patronen waar hij/zij in vastgelopen is. Er worden relaties gelegd met stress uit het heden, maar ook uit het verleden. We proberen een zo duidelijk mogelijk beeld neer te José en Netty Kievits doen de Praktijk Integrale Geneeswijzen voortaan samen. zetten Niet meer: "Wat wil ik niet?" maar: "Wat wil ik wél?"... Inzicht leidt tot ruimte en bewustwording. Dit zijn de eerste stappen op weg naar veran dering.' De oplossing blijkt vaak veel dichter bij huis te liggen dan je denkt. Moeder en dochter zorgen voor balans We horen mensen na zo'n sessie wel zeggen: 'Het voelt alsof er een last van mijn schouders is gevallen of Ik voel me weer mezelf.' Een groter compliment kun je niet krijgen. Dat José al die jaren nooit reclame heeft gemaakt en toch een heel drukke praktijk heeft, zegt veel over haar kwaliteiten, waarover ze zelf nogal bescheiden is. 'Ik hoef er niet over te praten, het geeft mij genoeg voldoening als ik iemand kan helpen en blij de deur uit zie gaan.' Ze is apetrots dat Netty in haar voetspo ren treedt. 'Ik zou dit met niemand anders kunnen. We denken vrijwel hetzelfde, hebben dezelfde aanpak, het voelt met haar zó vertrouwd.' Netty: 'Dit voelt héél bijzonder, mooi dat we onze samenwerking nu in de praktijk kunnen brengen.' José werkt ook met de Bowen tech niek, een even eenvoudige als doel treffende massage die allerlei klachten verhelpt. José: 'Je hoeft je trouwens helemaal niet ziek of ongelukkig te voelen om hier te komen. Iedereen is welkom! Mensen zeggen wel: Mijn auto gaat elk jaar voor een APK-keu- ring, waarom ik niet?' José werkt op: maandag, dinsdag, woensdag, Nettv op: donderdag en vrijdag. De Praktijk Integrale Geneeswij zen, Weverstraat 70 in Den Burg, is bereikbaar via telefoonnummer 0222-312461. VRIJDAG 21 DECEMBER 2007 Kerkdiensten Zondag 23 december 2007 Vierde advent PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.45 u. ds. P.A, den Braanker Gereformeerde kerk Den Burg: 9 45 u. ds. J Glazema, vienng Heilig Avondmaal. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: Den Hoorn: 19.30 u. oecumenische dienst, pastor E. Moltzer en ds. K.F Klaassen. mmv Tex Chr. Mannen koor. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u ds. C. der Neder landen, vesper, 19.00 u. ds. PC. Bar nard. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. C. der Nederlanden Oudeschild 11.00 u ds. PC. Bar nard. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. leesdienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. C. Duinkerken-Visser, mmv The Singers of the Lord. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg 10.00 u ev R. Meeuwsen. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. dameskoor. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.: Waarom moeten we ons door de bijbel laten leiden? Wachttorenstudie. 11.20 u.: Onder zoek 'de diepe dingen Gods'. Maandag 24 december 2007 Kerstavond PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 22.30 u. gezamenlijke dienst in her- vormde kerk, ds. RA den Braanker, mmv Tex. Chr Mannenkoor. Gereformeerde kerk Den Burg: 19.00 u, kerstvienng in het Verpleeg- huis, ds. J. Glazema. mmv Joy; 22.30 u. gezamenlijke dienst in hervormde I kerk, ds. P.A. den Braanker, mmv Tex Chr. Mannenkoor. Hervormde gemeente Waal, Koog. Den Hoorn: De Waal: 21.00 u. ds C F Klaassen. j mmv The Messengere PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: 21.30 u. mw. K.M. Dijker man, mmv Saskia Eelman (zang) en I Imme Wssink (fluit). De Cocksdorp: 22.30 u. ds. PC. Bar nard, mmv The Singers of the Lord Oudeschild 22.00 u ds. F. van Hel den, mmv Wouit Stam (orgel) en Lo van der Wulp (trompet). BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 22.00 u ds, A. Wesseling. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 19.00 u herdertjesviering, mmv de Dominootjes: 23.00 u. The Gospeltrain. Oosterend: 21.00 u. Dinsdag 25 december Eerste Kerstdag PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9 45 u. gezamenlijke dienst in her vormde kerk. ds. J. Glazema. mmv The Messengere. Gereformeerde kerk Den Burg: 9.45 u. gezamenlijke dienst in her vormde kerk, ds. J. Glazema, mmv The Messengere. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog. 11.00 u. dhr. M D. Kuiper, mmv Wout Stam (orgel) en Frans Zegel (saxofoon). Den Hoorn: 10 00 u. ds. C.F. Klaas sen, mmv leden van DEK PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. F. van Helden, kerstviering met musical. De Cocksdorp 11.00 u. ds. PC Bar nard. mmv kopergroep Excelsior. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat. Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. leesdienst. GEREFORMEERDE KERK (Vrijge maakt): in gebouw Baptistengemeente. Julia nastraat te Den Burg: 14.30 u. ds. P Niemeijer DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. C. Duinkerken-Visser, mmv Lody van der Wulp (trompet) en het koor van Gemt Gerrits, extra collecte voor Doopsge zind Wereldwerk: 16.00 u kinderker stfeest. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg. 10.00 u. ds. A. Wesseling ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 11 00 u. dameskoor. De Cocksdorp: 9 30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing. 10.30 u. Wachttorenstudie, 11.20 u.: Woensdag 26 december 2007 Tweede Kerstdag GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend. 10 00 u. en 16.00 u student K. Boeder. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Oudeschild: 10.00 u. Medische zorg Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in j het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vnjdag van 17.00 tot 08 00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143 Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor- j matie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld 313086, 314727, 314669: 312270 of 322008 Verloskundigenpraktijk: Waalder straat 53A. Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06- 51404872. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en In verband met de kerstvakantie haalt Scouting Texel deze week geen oud papier op. Oud papier kan wel wor den gestort in de containers naast het clubgebouw aan de Bernhardlaan. T E X E LS E SlcOU RANT Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Ro'oy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Stiana Sibon Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mall info@lenr.nl Op al onze advertentiecontraclan en aanbiedingen daartoe zijn van toepaaung oo Regelen voor hel Advertentiewezei van de Sbchlmg ROTA. gevestigd te Amsterdam, zoa - gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabn#>,e<- Abonnementsprijzen 2007: Per half jaar €36,45 34,85 aotomatnen, Per jaar 71,10 68.95 (automat®*) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd.. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode Nabestelling foto's: www.beeldbanktexel.nl voor opname m verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg Opvragen via tel. 0229-206955. Opname op advies van huisarts. Radio Texel lOii Vrijdag: 18 00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Wilde vaart (herhaling) 20.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16 00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogram ma) 18.00 u Muziek met Marco 20.0Qu Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 9.30 u Kerkdienst vanuit Maartens kerk Oosterend 11.00 u Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u Noud draait deur (Neder landstalig) 14 00 u. Wilde vaart (shanty's) 15.00 u.Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.45 u. Hervormde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19 00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u Vlaswiek (muziek en poëzie) 23 00 u. Nachtmis vanuit de rooms- katholieke kerk Den Burg aansluitend: Radio Noordholland Dinsdag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u Kerkdienst vanuit de her vormde kerk Den Hoorn 18.00 u. Keretprogramma Hetty van Dijk en Gerrit Verhoeven 20 00 u Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.45 u. Hervormde kerk Den Burg 11.00 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Woensdag: 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18 00 u. Country time (muziek) 19.00 u Cabaret café (Pip Barnard en Janien de Bruijn bespreken het lokale nieuws) aansluitend: Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubriek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 15