ijdende rechter per tuktuk over eiland t 4 TEXELSE J COURANT Feestprogramma Toekomstplein Mr. Frank Visser maakt kennis met Texels recht Q- eslaagd F amilieberichten VRIJDAG 21 DECEMBER 2007 waren de beide kidnappers dikke vrienden. Het veranderde nadat de vleugel vanuit Hotel Den Burg in de stolp van Langeveld was over gebracht. De rechter in de richting van Stiekema: 'Toen heeft u zichzelf aangegeven bij de politie.' Stie- Visser: 'Dus eerst geeft u uzelf aan en later zei u dat u het niet gedaan heeft. Tegenwoordig kan alles.' Lan geveld: 'Ga die vleugel maar eens zoeken tussen 20.000 schapen.' In het kort geding trok Stiekema aan het kortste eind. Op gezag van de len Aadje Stiekema als 'partners in crime' naast Frits Langeveld. preken we hier Texels of Neder- mds recht? Wat betreft Frits angeveld het eerste, maar mr. rank Visser, De Rijdende Rech- r, houdt het in het geschil over vleugel vermoedelijk bij het ederlands recht. Maar om zich te leven in het Texelse geschil laakte hij per tuktuk een rondje ter het eiland. Langeveld gaf toe erantwoordelijk te zijn voor de leede ontvoering. vordt hou- is de F laats egin: tis. Mr de camera's van het populaire •programma in Question Plaza jsseerden de verwikkelingen rond twee ontvoeringen van 'de vleu- sl van Ed' en de nasleep uitgebreid revue. De voorgeschiedenis, hoe Texelse bevolking in 1995 op itiatief van Harry de Graaf geld ijeen had gebracht om de vleu- aan te kopen, waarna deze jf jaar later werd overgedaan aan Stichting Welzijn Texel. En hoe deze stichting vervolgens bankroet werd verklaard. Toen Langeveld de rechter voorhield dat 'geen zich zelf respecterende gemeente zijn eigen welzijnsstichting failliet laat gaan', informeerde Visser of er een wethouder in de zaal zat. 'Nee, ook geen raadslid?' Helaas voor de rechter, alle stoelen werden wel bezet, maar de gemeente ontbrak. De tv-persoonlijkheid hoorde de twee kemphanen vertellen hoe de curator als genoegdoening voor de schuldeisers aanvankelijk €10.000,- euro voor de vleugel vroeg. Stie kema: 'We vroegen ons af of de vleugel wel aan de Welzijnsstichting toebehoorde Volgens Langeveld trad het Texels recht in werking. 'Dat is dat je niet twee keer voor hetzelfde hoeft te betalen.' Visser: 'Met z'n tweeën bedenkt u dus een snood plan om de vleugel te ontvoeren.' Langeveld: 'We wer den partners in crime'. Tot zover kema: 'Dat heb ik gedaan om de familie Eshuys van Hotel Den Burg uit de wind te houden.' Maar Lan geveld wist niet dat Stiekema naar de politie was gestapt. Peter R. de Vries Inmiddels was met de curator een afkoopsom van €4.500,- overeen gekomen, een bedrag dat het Texel- fonds bereid was op te hoesten. Maar toen Stiekema de vleugel wil de ophalen, bleek deze verdwenen. Visser hoorde hoe Langeveld buiten zijn medeweten om enkele trawan ten in vertrouwen had genomen, waarna de vleugel buiten medewe ten van Stiekema om naar de stolp van Gerard Zoetelief verhuisde. Toen Langeveld zijn betrokkenheid in het midden hield, riep de rechter hem tot de orde: 'Het leek even alsof u wilde duiken. U verklaart dat u toen in het café zat en een soort Peter R. de Vries-alibi heeft.' Langeveld: 'Ik ben verantwoordelijk, maar wist niet waar de vleugel naar toen ging.' Die tweede actie had niet de sympathie van het Texelfonds, dat het aanbod om de afkoopsom te betalen introk. Toen Stiekema geen piano kon leve ren, kwam het tot een kort geding, waarin hij verklaarde dat hij geen deel had in de tweede ontvoering. rechter moest hij €4.500,- aan de rechter betalen, evenals de pro ceskosten van €1768,62. Stiekema betaalde zowel de afkoopsom als de proceskosten. Toen mr. Visser vroeg of Langeveld dat niet had kunnen betalen, barstte de zaal in lachen uit. De Graaf verschafte de rechter opheldering: 'Langeveld is de rijkste man van Texel.' Het is aan de rijdende rechter om te bepalen of, zoals Stiekema eist, Langeveld de proceskosten alsnog moet betalen. Tijdens de zitting bleek nog een addertje onder het gras te zitten. Stiekema: 'Tijdens de tweede ontvoering zijn de piano kruk en de pedalen verdwenen en is de vleugel beschadigd.' Visser: 'Meneer Langeveld, het wordt al duurder. Gaat u de schade vergoe den?' Langeveld deed geen toezeg ging: 'Ik ga het onderzoeken.' Toen de rechter vroeg of iemand uit het publiek nog iets wilde zeggen, rea geerde mevrouw Eshuys. 'De eerste actie was prachtig, die tweede actie niet en het is heel jammer dat het zo verkeerd is afgelopen.' Hans Eshuys: 'Ik vind dat Frits Langeveld gewoon moet zeggen: Hier heb je dat geld.' Anders dan in het televisieprogram ma deed de rechter niet meteen uitspraak, maar moet daarop tot februari of maart worden gewacht. Tegen die tijd zal de hoorzitting ook worden uitgezonden. De zitting werd besloten door Elisabeth Wave rijn, die de vleugel bespeelde. n de rijdende rechter bespeelt Elisabeth Waverijn de vleugel. 1Foto's Gervrd Timmerman) Op het plein voor De Toekomst in De Koog staat gedurende de hele kerstvakantie een tent, waarin activiteiten voor jong en oud wor den gehouden. Mensen die mee willen eten met de kerstbrunch, moeten zich daarvoor van tevoren opgeven, maar voor veel andere activiteiten is dit niet nodig, 's Avonds worden de feestelijkhe den vaak afgesloten door een artiest en op 31 december wordt het oude jaar uitgeluid met een groot feest. In de feesttent is van 22 december tot 3 januari elke dag wel iets te doen. Gedurende de hele vakan tie worden een kleurwedstrijd en een competitie spijkerbroekhangen gehouden en zaterdag beginnen de feestelijkheden met de introductie van het Kerstbier. Zondag volgt een spelletjesmiddag, maandag worden kerststukjes gemaakt. Op beide kerstdagen wordt een brunch aan geboden, op donderdag gevolgd door een wintermarkt met een keur aan Texelse kunst en ambachten. Restaurant Noordzee begeleidt vrijdag 28 december de wedstrijd appeltaart bakken, zaterdag wordt een straatvoetbaltoernooi gehou- Kinderkerstfeest nevendiensten Kinderen van de hervormde en gere formeerde nevendienst uit Den Burg vieren dinsdag 25 december kerst feest in het gebouw van de gerefor meerde kerk. Zij brengen een musi cal, zingen liederen en er wordt een verhaal voorgelezen. Ook worden de bezoekers op chocolademelk getrakteerd. Het feest begint om 17.00 uur. ledereen is welkom. den. Zondag 30 december wordt een brunch gehouden met Texel se specialiteiten, waarna liefheb bers een strandwandeling kunnen maken om zich na afloop tegoed te doen aan het onbeperkt eten van erwtensoep. Na het oudejaarsfeest kan dinsdag bij restaurant Noordzee een Nieuwjaarsduik worden geno men. Het feest wordt op 2 januari besloten met een vlooienmarkt voor kinderen. Het precieze programma is te lezen in de agenda van deze krant en op affiches die in De Koog zijn ver spreid. ■V jéu Michèl Takes (32) uit Den Burg slaagde aan de Universiteit van Amsterdam als natuurkundige. Hij mag zich nu Master of Science in Physics noemen. Zijn afstudeerrich ting was Partiele and Astroparticle Physics. Takes zat op de Drijver- en de Kompasschool en volgde op de OSG de LTS. Hij gaat zich nu verder bekwamen voor zijn eerstegraads bevoegdheid als leraar. Bedroefd geven wij kennis dat na een kortston dig ziekbed van ons is heengegaan onze zorg zame vader, schoonvader, grootvader en over grootvader Bernardus Dros Ben Sinds 21 oktober 2002 weduwnaar van Adriana Dros-Koning Jane Texel, 18 april 1920 t Texel, 20 december 2007 Den Burg: Anny en Cor Saskia en Martijn Tijs Marlies en Bart Oostzaan: Aad en Nelleke Bart Jeroen Den Burg: Ruud en Anneke Michel Chantal Bernhardlaan 112 1791 XH Den Burg Vader is overgebracht naar afscheidshuis de Vlinder, Hollewal 42 te Den Burg, waar gelegen heid tot condoleren is op zaterdag 22 december en zondag 23 december van 15.00 tot 17.00 uur. Maandag 24 december wordt om 15.15 uur een korte overdenking gehouden, gevolgd door de crematieplechtigheid in Crematorium Schager- kogge, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na afloop kunt u de familie ontmoeten in de kof fiekamer van het crematorium. Onze speciale dank gaat uit naar de thuiszorg die hem de laatste tijd zeer behulpzaam was. Correspondentieadres: familie van Heerwaarden-Dros, Bernhardlaan 91,1791 XC Den Burg. Zij die geen rouwcirculaire hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Dag lieve Opa We zullen u missen. Saskia en Martijn V/s Marlies en Bart Bart Jeroen Michel Chantal Mi] spreekt de blomme een tale mij is het kruid beleefd, mij spreekt het alternate wat God geschapen heeft! Tot ons groot verdriet hebben we afscheid moeten nemen van onze geliefde zus, schoon zus en tante Jetske Boks-Huisman Wat zullen we haar missen! Haarlem: Nel en Ab Rijlaarsdam Zaandam: Corrie en Peter t Koopman Australië: Janny en Jan Vis Terschelling: Kees t en Klazien Huisman Neven en nichten Mam en oma is in haar vertrouwde omgeving ingeslapen. Met veel wilskracht heeft zij ons tot het laatst al haar liefde gegeven. Krien Klok-Kortenhoeven ft Heemstede, 2-6-1922 t De Koog-Texel, 19-12-2007 Inge en Theo Henk-Jan Tjalle Jetske Koos en Kevin Epelaan 38 1796 AT De Koog-Texel Mam is thuis. Zaterdag 21 december is er van 15.00 tot 17.00 uur gelegenheid tot condoleren aan huis Maandag 24 december wordt er om 13.30 uur een korte plechtigheid gehouden in de N.H. kerk, Dorpsstraat 168 te De Koog. Daarna bren gen we haar naar vader op de Algemene be graafplaats aan de Kogerstraat te Den Burg. Wij zouden het zeer waarderen om hierna in „Sjans", Dorpsstraat 31 te De Koog, samen met u nog even te kunnen napraten. Als u geen persoonlijk bericht hebt ontvangen, wilt u deze advertentie dan als zodanig beschouwen. Mieke Bedankt. Fang Kuijper-Xie Langs deze weg willen wij u hartelijk bedanken voor uw blijk van medeleven, die wij mochten ontvangen na het overlijden van mijn vrouw DIEUWERTJE WITTE-KOOIJ U was voor ons een grote steun. Martinus Witte Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Den Burg, december 2007 Voor uw blijken van belangstelling en medeleven die wij van u mochten ontvangen na het overlijden van onze lieve moeder, oma en ouwe oma NEL RIKKENBERG-SWART zeggen wij u hartelijk dank. Kinderen Klein- en achterkleinkinderen Texel, december 2007 Voor de vele blijken van belangstelling en medele ven die wij mochten ontvangen na het overlijden van onze moeder en grootmoeder DIRKJE BONE WIT- PLOMP zeggen wij hierbij onze hartelijk dank. Familie Bonewit Den Hoorn, december 2007 Leeg is haar plaats, maar de mooie herinneringen zullen altijd bij ons blijven. De overweldigende en warme belangstelling, de mooie bloemen, de vele kaarten, brieven en tele foontjes na het overlijden van onze lieve moeder, schoonmoeder en oma DOOR VAN SAMBEEK- SCHRAMA hebben ons enorm goed gedaan. Onze oprechte dank daarvoor. Kinderen en kleinkinderen Texel, december 2007 Langs deze weg willen wij iedereen bedanken voor de belangstelling tijdens de ziekte en na het overlij den van mijn man, onze vader, schoonvader, groot vader en overgrootvader DIRK BUIJS De vele kaarten, telefoontjes en woorden hebben ons zeer gesteund. In het bijzonder gaat onze dank uit naar de thuiszorg voor de snelle hulp en de liefdevolle verzorging van Dirk. Tevens zijn wij ook dokter Dros erkentelijk, die als invalster, hem de laatste drie dagen zo zorgvul dig heeft begeleid. Annie Buijs- Potjewijd Kinderen en kleinkinderen Texel, december 2007 Wie de Heer venvachten putten nieuwe kracht Jesaja 40:31 De overweldigende belangstelling en deelneming, welke u ons heeft betoond na het overlijden van mijn man, onze vader, schoonvader, opa, pake en overgrootvader KLAAS DRUIF AZN. hebben ons diep getroffen. Wij zijn u dankbaar voor de steun en troost welke ons dit heeft gegeven. Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Den Burg, december 2007 Op 31 december 2007 hopen onze ouders en grootouders Piet en Maart je Reij-van Heerwaarden hun 50-jarig huwelijk te vieren. U kunt hen komen feliciteren op zaterdag 5 januari 2008 vanaf 16.00 tot 18.00 uur in café-restaurant„De Slufter", Slufterweg 1 te De Cocksdorp. De kinderen en kleinkinderen "fexelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €5,25 tot en met 3 regels. Per regel meer: €1.75 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Verbouwingsopruiming. Tot 50% korting op de wm- terkledingcollectie. De Gele Lis, Kikkertstraat 7, De Cocksdorp. Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining. Nikadel 60. De Koog. tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. De Rijcke Tuinen Texel sterk in compleet aan- legwerk. 321300/06- 25164777 www.derijcke- tuinen.nl Woe 19 december om 15.30 uur kinderkerst- workshop met veel glit ter. Ingrid Uitgeest, Bloe- matelier Anemoonè nabij De Koog. Voor opgave en info: 06 30687184. Tegelzetbedrijf Tema- tex voor al uw tegels, tegelwerk en advies Pe ter Witte, 311242. www. tematex.nl Nu winteropruiming bij Tomahawk, o.a. schoe nen, laarzen, vesten, jas sen voor dames en he- Gazelle huurfietsen te koop, ook met trommel- rem en 4 versn., zeer gun stig geprijsd. Verhuurbe drijf Kikkert, Badweg 19, De Koog, telefoon 0222- 317215. Te huur in Oosterend per 1-1-2008" 3-kamerwo- ning boven restaurant StrendsEnd huur €450 incl. voorschot energie/ water. Evt. witgoed ter overname. Info, tel. 020 6121754 of info@heiligers- hirschler.nl Ook voor een fraaie en de gelijke schuur, schutting of poort Timmerman Piet Laan, tel. 322100. Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis, e.d Tatenhove Oudeschild. tel. (0222) 313809. Let op! Vrijdag 21, zater dag 22 en zondag 23 de cember echt de aller aller laatste dag van dames mode outlet Het Para dijs. Nu alles voor €5.- of minder p. stuk! Nikadel 43-45, De Koog. Zoek maar niet verder, bij TCA hebben ze leuke aanbiedingen, Maricoweg 37a Taxi nodig? Bel Taxi At tent, 0222-320020, 24 uur per dag bereikbaar. www.texelsecourant.nl voor het dagelijkse Texel- Reparatie en verkoop van fietsen. Bets Fiets- herstel 06-38222257. December aanbieding Woonhuys Moerbeek. Digitaal fotobehanq: met uw eigen foto!! Maricoweg Den Burg www.woon- huysmoerbeek.nl Voor reparatie leren jas sen of nieuwe voering naar Schoenmakerij Van Osch Open van 08.00 - 12.30 uur. Zaterdags ge sloten. Tel. 313901. Husqvarna. Kettingzagen v.a. €179,-. Heggenscha- ren v.a. €179.-. Bos- en taludmaaiers v.a. €389,-. Tatenhove BV. IJsdijk 11, Oudeschild. Tel. 313809. Let op! Vrijdag 21, zater dag 22 en zondag 23 de cember echt de aller aller laatste dag van dames mode outlet Het Para dijs. Nu alles voor €5,- of minder p. stuk! Nikadel 43-45, De Koog. De Rijcke Tuinen voor al uw snoei- en zaagwerk. Bel 321300 www.derijc- ketuinen.nl De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Te huur: 130 m2 stallings- /opslagruimte. centr. Den Burg. Tel. 06-20240764. Schoonheidssalon In tense. Petra Graaf. Ook voor uw cadeaubonnen. Tel. 320317. Let op! Vrijdag 21, zater dag 22 en zondag 23 de cember echt de aller aller laatste dag van dames mode outlet Het Para dijs. Nu alles voor €5.- of minder p. stuk! Nikadel 43-45, De Koog. Cadeau onder de boom. Bodyfashion Djöki. Ver wen uw partner!!! Schapen hebben het toch ook niet koud! Warme wanten in De Wever, We verstraat 38, Den Burg. Gevoerde wandelbroeken van o.a. Fjallraven - Ten- son - Ice Peak Mantje Lifestyle Stores. Eindejaarskorting 27 en 28 december bij Hout- en Bouwcentrum Van der Vis. Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe KiekeSchilderweg 251a, Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264. Even een pak eigenge maakte snert of bruine bonensoep vol spek en worst halen. Eétcafe Park straat 22. Sta stil bij het jaar en bij elkaar, daarom ligt het oud en nieuw spel natuurlijk bij Het Open Boek. IJsboerderij "Laboraïs geopend 23e en 24e van 11 tot 18.00 uur. Holland- seweg 2. Ijstaarten, ver pakt ijs, cadeautjes, e.d. 29e wintermarkt in C'dorp - ijs met warme kersen! Tv - audio - video - Stiehl De Waal - de Voordeligste Prijs en de Beste Service! 311 777. Eindejaarskorting 27 en 28 december bij Fixet Van der Vis. Voor al uw aftimmer- werk/interieurbouw: Timmerman Piet Laan, tel. 322100. Ambachtscentrum Texel in kerstsfeer. Leuke kerstactiviteiten. Wezen land 1b. Schapen hebben het toch ook niet koud! Warme sloffen in De Wever, We verstraat 38, Den Burg. Ook voor grote maten led of plasma tv's Stiehl De Waal 311 777. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Kerst zonder stress Onze Kerstfolders staan online, dus kijk snel op www.texelcateringnl of bel ons en we sturen ze u toe. lexer. O&s M A V* RUUD BOOM Stoompoort 16, Oudeschild, tel. 0222-313791 info@texelcatering.nl Eindejaarskorting 27 en 28 december bij Fixet Van der Vis. Maak ook een kind blij in Roemenië. RABO 362521905 Hulp Oos teuropa. Sale!! Sale!! Rabbit Habit, Weverstraat 39/Koger- straat 2, Den Burg. Bodyfashion Djöki luxe feestdagen lingerie. Een mooi cadeau!!! Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1,25 per dag (€12,50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. www.chinengoptexel.nl 10 januari start basiscur sus Chi Neng Qigong. Info opgave: 319417. Leer afrikaans trom melen vanaf de basis, in januari start weer een nieuwe serie djembéles- sen bij Severin Candel info: 06-20988835 Te huur in Oosterend per 1-1-2008: vrijstaand huis met buitenruimte (3 kmrs,, 3 badkamers, 2 keukens). Ook geschikt te bewonen door 2 of 3 afzonderlijke personen. Kale huur vlgs. punten: €746,- p/m. Info tel. 020 6121754 Power Yoga José de Bloois, tel. 06-30291758. yoginijose@hotmail.com Communicatietraining. Met behulp van diverse technieken leer je effec tiever te communiceren in werk en privé. Info: www. contexttexel.nl onder Trai ning of 0222-312832. Koopjes!! €5,-. €7,50, €10,- Rabbit Habit, We verstraat 39/Kogerstraat 2, Den Burg. Veel leuke kerst aanbie dingen bij TCA, o.a. Lap tops, Lege DVD's en TFT Schermen. De Koog-Texel Feest bv. Evenementen, single party, verjaardag, bruiloft, beurs, enz van 10 tot 1000 personen. Info: 0222- 327303 of 06-22929048. sjanstexel@hotmail.com. Let op! Vrijdag 21, zater dag 22 en zondag 23 de cember echt de aller aller laatste dag van dames mode outlet Het Para dijs. Nu alles voor €5,- of minder p. stuk! Nikadel 43-45, De Koog. Sale!! Sale!! Rabbit Habit, Weverstraat 39/Koger straat 2, Den Burg Schoonheidssalon In tense. Petra Graaf. Ook voor uw cadeaubonnen. Tel. 320317. Cursus Werken aan Liefde Training waarin je samen met je partner po sitieve veranderingen in je relatie kunt aanbrengen. Info www.contexttexel nl onder Training of 0222- 312832. Nu winteropruiming bij Tomahawk, o.a schoe nen, laarzen, vesten, jas sen voor dames en he- Volop kerststukjes in alle soorten en maten. Winkel gehele week geopend "de Bewaarplaats", Schilder- weg. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel 315588.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 3