Robert ten Brink brengt dochter thuis We stonden bijna allemaal te huilen' Drie verkooppunten voor vuurwerk Mediabureau Langeveld de Rooy TIME OUT Containers Buitelboet op hun plaats gezet TEXELSE J COURANT Gemeente schiet subsidie voor OU! DENHEÏ.OOM WPT «N 'SfflKKÊlV I WOtloBRSCHOON WE HEfcBEN 3E IM Her Bos 7<eti STBON TOEN 2«re« ER <X>K G0.EW NflRLDEN qfitf T6*aL |fN£R6(£ ■TwTooh Gofei i! - -2. - aoo-j VRIJDAG 21 DECEMBER 2007 dertien jaar hadden moeder Marijke Beumkes en dochter 'vonne de Lussanet niet samen ;erst gevierd. De Lussanet woont tamelijk in Australië. Esther Kuip, ichter van de partner van Beum kes, vond dat te gek voor woor den en schreef een brief naar het televisieprogramma All you need love. De makers van het pro gramma gaven gehoor aan haar wens. Zondagavond deed de Tour d'Amour bus Texel aan en leverde een bijzondere verrassing af. Voor Kuip raakte vorig jaar de maat vol. 'We zaten met kerst met z'n allen bij elkaar en hadden via de webcam contact met Yvonne. Ik hield daar een heel naar gevoel aan over. Het leek me voor haar zo moeilijk om te zien hoe leuk wij het hier met elkaar hadden. Toen zei ik tegen mijn man dat ik een brief ging schrijven naar Robert ten Brink.' In november voegde ze de daad bij het woord. 'Ik ontving een e-mail waarin om meer informatie werd gevraagd. Vervolgens werd ik een week later gebeld door Sabine, een medewerkster van het programma. Ik stond middenin de V&D. Ze wilde nog meer informatie en weten hoe Ik klonk. Ze zei dat ze iedereen belde die een brief had gestuurd.' De Lussanet moet daar achteraf om lachen. 'Er hadden in totaal zesdui zend mensen een brief geschreven. kan toch nooit dat ze die alle maal bellen?' Ondertussen ging ook in Australië telefoon. De Lussanet: 'Sabine belde. Ze vertelde over de brief van Esther en vroeg of ik naar Neder land wilde komen met de kerst. Ik was op mijn werk en raakte door het dolle heen.' Haar collega's vroegen wat er aan de hand was. 'Ik legde het uit. Normaal gesproken kun je met kerst geen vrij krijgen, maar dit keer was het geen enkel probleem. Ik kreeg de volgende dag een e-mail van Sabine en toen was het offi cieel.' Ze mocht het aan niemand vertellen want de makers van het programma hadden bedacht dat het ook een leuke verrassing voor Esther zou zijn als Yvonne ineens voor de deur stond. 'Als er iemand achter zou komen, ging de reis niet door. Dat werd me echt op het hart gedrukt. De spontaniteit is er dan af dat levert niet zulke mooie tele visie op. Ik kon zelfs niet tegen mijn vader zeggen dat ik er met kerst met was.' De man van Esther was wél op de hoogte. Kuip: 'Zondag had hij ineens een verwendag voor mij georganiseerd. Dat doet hij nor maal nooit.'s Avonds had hij de hele familie uitgenodigd en hapjes bij zijn moeder gemaakt. Ik zocht er niets achter. Heel even dacht ik aan Yvonne, maar dat kon niet. Het duurde immers nog een week voordat het kerst was.' De Lussa- Ik zat in de bus met de lichten uit. net landde zondag om 6.00 uur op De kans bestond immers dat er net Schiphol na een vliegreis van zo'n een bekende voorbij zou rijden en 24 uur. 'Ik werd eerst naar een hotel mij zou zien zitten.' Ook op de boot gebracht waar ik me kon opfrissen. Daarna gingen we opnieuw naar Schiphol om opnames te maken. Daar ontmoette ik Robert ten Brink. Ik had nog nooit van hem gehoord.' Ze vond het een aardige man. 'Je kunt wel echt aan hem merken dat mocht ze de bus niet verlaten. 'De bus liet alle andere auto's voor en ik lag de hele tijd op de bank. Stel je voor dat passagiers door de ramen gingen kijken en mij herkenden.' Eenmaal op Texel ging de rit naar de Oorsprongweg. Kuip woont daar Australische omhelsde, was haar moeder. Die was erg blij met het initiatief van Kuip. 'Het is niet alleen kerst, maar ik ben 24 december ook nog jarig. En ik ga trouwen in mei. Nu krijgt ze dat allemaal van dichtbij mee.' Het nieuws dat Yvonne op het eiland was, verspreidde zich als een lopend vuurtje. 'Mijn broer Chris werkt bij De Rog. Hij wilde de vol gende ochtend op het werk vertel len over het hele avontuur, maar ze wisten het al', vertelde De Lussanet. Ook op het gemeentehuis waren ze al op de hoogte. 'Wethouder Nico Kikkert zat op de boot toen de bus weer naar de overkant ging. Hij is naar Robert ten Brink gegaan om te Marijke Beumkes, Esther Kuip e, Yvonne de Lussanet werden door Robert ten Brink met elkaar onder de kerstboom herenigd. (Foto Soana SlborvBeeMbank TettO het programma zijn kindje is. Maar hij was wel vriendelijk. Toen we bij •HEMA stonden, vroeg hij wie er een worst wilde. Nou, dat wilde ik natuurlijk wel!' Normaal gesproken zit de Tour d'Amour bus vol mensen die naar hun geliefden worden gebracht, maar dat was dit keer niet het geval. 'Ze hebben pas maandag de anderen weggebracht. Ik was eerst aan de beurt omdat het op Texel was en we met de boot moesten. Er zou nog een jongen mee die in Den Helder werd afgezet, maar die zat vast op het vliegveld van Madrid.' Bij MacDonald's in Den Helder werd een tussenstop gemaakt, maar De Lussanet mocht niet naar buiten. aan het einde van een doodlopende straat. De Lussanet: 'De bus stopte aan het begin van de weg. De buur man stond buiten en zag het. Een medewerker van het programma is snel naar hem toegegaan om te zeggen dat hij absoluut niet mocht bellen.' Bij Kuip zat inmiddels de hele familie. Kuip: 'Ineens ging de deurbel. Ik deed open en stond oog in oog met Robert ten Brink. Ik schrok me rot.' Ten Brink nodigde de hele familie uit mee naar buiten te gaan. 'We gingen op onze sok ken, zonder jas naar buiten. Steen koud, maar ja, je denkt we moeten snel mee.' Het moment dat Yvonne kwam aanlopen was voor iedereen ontroerend. 'We stonden bijna alle maal te huilen.' De eerste die de Texelse (kracht)stroom vragen wat hij op Texel had gedaan. Mijn zus werkt op het gemeentehuis en iedereen wist het de volgende ochtend.' Het programma wordt maandag avond om 20.30 uur op RTL 4 uitgezonden. De Lussanet: 'Ik werd later nog gebeld door Sabine en ze vertelde dat we het verhaal van de avond waren. Robert had er ook erg van genoten.' Ze vliegt op 4 januari weer terug naar Australië, maar sluit niet uit zich ooit weer in Nederland te vestigen. 'Ik kom de laatste tijd veel Nederlanders tegen in Austra lië. Ik voel dat er verandering op komst is, maar wat precies dat weet ik nog niet.' Bijdragen uit Bernhardfonds Stichting Coeghe en het Texels vrou wenkoor ontvangen allebei bijdragen van het Prins Bernhard Cultuurfonds. Stichting Coeghe ontvangt maximaal €4800,- voor informatiepanelen langs de nog aan te leggen wandelprome nade in De Koog. Op de borden komt informatie over onder meer het duingebied en de gevolgen van zandsuppletie. Het Texels vrouwen koor uit Den Burg krijgt maximaal €1500,- voor het jubileumconcert op 23 november. Literaire avond in De Lindeboom In de café-brasserie van De Lin deboom in Den Burg wordt zon dag 30 december een literaire avond gehouden. Tevens wordt het daar jongste nummer van Het Eiland, literair tijdschrift voor Texel, gepresenteerd. Aan de avond wordt in ieder geval medewerking verleend door Frits Beutick, Willem Broens, Karin Beumkes, Ericka Voortman, Pip Barnard en Janien de Bruijn. Deze laatsten nemen ook de presentatie voor hun rekening. Er zullen gedich ten en verhalen worden voorgele zen en er zal muziek te horen zijn. Te zien zijn een korte film van het Danslaboratorium en een film van Barnard en De Bruijn. De avond begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. Een vrijwillige bij drage wordt op prijs gesteld. Er zijn dit jaar drie verkooppunten voor vuurwerk. Van vrijdag 28 tot en met maandag 31 december wordt vuurwerk verkocht bij Brui ning in De Koog, Voordeelland in Oudeschild en Intertoys in Den Burg. De genoemde verkooppunten zijn ingericht volgens de wettelijke voorschriften en zijn voorzien van brandwerende kluizen, sprinkler installaties en blusmiddelen. Ze beschikken over de vereiste certi ficaten en zijn recent gecontroleerd door de gemeente en de brand weer. Volgende week vindt nog een laatste inspectie plaats samen met de (milieu)politie van de provincie. In de winkels geldt een rookverbod en de verkoopafdeling is gescheiden van de opslag. Bij de verkooppun ten worden flyers uitgedeeld met tips over het opruimen van restan ten vuurwerk en vuurwerk dat niet is afgegaan. De 108 woningeigenaars die wachten op de subsidie die hen is beloofd voor energiebespa rende technieken bij nieuwbouw of verbouwing, de aanschaf van zonneboilers, warmtepompen en dergelijke krijgen nog deze maand hun geld. Het gaat om totaal €48.000,-. Het betreft hier een subsidierege ling van de provincie die door de gemeente wordt uitgevoerd. De regeling gold aanvankelijk alleen voor 2006. Texel wilde er in de jaren daarna graag mee doorgaan, maar de provincie had er geen geld meer voor. Wel werd bij wijze van compensatie aangeboden dat het geld dat van het budget 2006 is overgebleven ook nog voor 2007 mag worden ingezet. Diverse aan vragers wachten tot hun misnoegen al anderhalf jaar op uitbetaling van de subsidie, wat het college deed besluiten dit geld voor te schieten. Met de provincie is overeengeko men dat de regeling nog tot 1 april zal doorlopen, zodat mensen die nog geen aanvraag hebben inge diend, dat alsnog kunnen doen. Er is nog €44.150,- beschikbaar. Bij het stimuleren van duurzaam heid en energiebesparende maatre gelen in de particuliere sfeer wil de gemeente in de toekomst met meer afhankelijk zijn van rijk of provin cie. Men wil zelf over de middelen beschikken en daarmee consistent beleid voeren. Dit streven wordt neergelegd in een nota Duurzame Energie die in mei verschijnt. VERVOLG VAN PAGINA 1 advertorial Cultuurcentrum krijgt vorm Volgens Nauta wordt de expositie ruimte geen vervanger van Tusse de Banke. 'Het is meer voor de hand liggend dat het een verlengstuk van de boekhandel wordt en dat daar de exposities worden geregeld, maar zover hebben we er eigenlijk nog niet over nagedacht.' Tussen het over dekte dorpsplein en het café komt een open verbinding met scheidings wand die kan worden dichtgetrokken. Daardoor moet het intieme karakter van In den Grooten Slock behouden blijven. Door boekhandel, café en expositieruimte te combineren, hoopt Nauta een cultuurcentrum te krijgen waar mensen makkelijk even binnen stappen. Het overdekte dorpsplein knjgt daarvoor een glazen pui die over de volle breedte kan worden weggeschoven. Het nieuwe centrum moet eveneens het 'cultuurtoerisme' bevorderen en het winkelen in Den Burg aantrekkelijker maken. Volgens Nauta is vrijstelling nodig omdat het bestemmingsplan Den Burg Centrum alleen wonen en detailhandel in het voormalige woonhuis van Zoetelief toestaat. De procedure moet bij de provincie worden verkregen, omdat de onderliggende bodem archeolo gische waarde heeft. 'Er geldt een minder streng regime dan op de Groeneplaats, maar er moet nog wel aanvullend bodemonderzoek wor den gedaan.' Mocht dat bijzondere zaken opleveren, dan worden die volgens Nauta in de expositie over Den Burg meegenomen. Er is al ver kennend bodemonderzoek gedaan. Vermoedelijk woonden er 12.000 jaar geleden al mensen op de plek van het cultuurcentrum. Het onderzoek toonde eveneens aan dat de grond op sommige plekken is verontrei nigd en moet worden gesaneerd. Er worden geen extra parkeerplaat sen aangelegd. Nauta gaat er vanuit dat bezoekers de auto buiten het centrum parkeren. De realisatie van het cultuurcentrum is een al langer gekoesterde wens van Nauta die werd geboren en opgroeide op de hoek van de Weverstraat, Parkstraat en Burgwal. Hij ontwierp het samen met architect Ronno Honingh. Hoge opkomst bij modelracers Doordat enkele brandstofrijders de overstap naar het indoor elek- trorijden hebben gemaakt, kende de vierde competitieavond van Model Racing Texel zaterdag een hoge opkomst. De 1:10-klasse was het best vertegenwoordigd, maar ook de 1:12-rijders lieten in de Burgemeester de Koninghal het nodige spektakel zien. Nog kramen over voor Wintermarkt Op de Wintermarkt die zaterdag 29 december in de Kikkerstraat in De Cocksdorp wordt gehouden, zijn nog enkele kramen beschikbaar. Belangstellenden kunnen terecht op de website www.decocksdorp. info of contact opnemen met markt meester Tom Steen voorden, tel. 316656. De markt duurt van 11.00 tot 16.00 uur en bestaat in totaal uit zo'n veertig kramen, waar allerlei winterse lekkernijen worden aange boden, evenals uiteenlopende waren als kleding, vogelhuisjes, speelgoed en cadeauartikelen. Daarnaast is er allerlei vermaak, waaronder levende muziek. Jos Smit nam in de 1:12-klasse direct na de start de leiding, op de voet gevolgd door Gerrit van Strien, Ronald Kramer en Wouter van Strien. Gaandeweg ontspon zich een span nende strijd. Zo kregen Wouter van Strien en Kramer materiaalpech, waardoor Nick Barhorst kon door schuiven naar de derde plaats. Na herstel van de schade zetten Kramer en Van Strien echter de achtervolging in. Door nauwkeurig de ideale lijn te volgen, haalden ze Barhorst al snel bij. Terwijl ook Gerrit van Stnen door pech een slechte manche reed, leek Smit rechtstreeks op de ovenwin ning af te koersen. Maar in de slot fase sloeg ook voor hem het noodlot toe, waardoor Kramer de zege in de schoot kreeg geworpen. Smit ein digde als tweede, Wouter van Strien veroverde de derde plaats. Door de grote opkomst werd in de 1:10-klasse in twee groepen gereden. Roy Bar horst en Jan en Jeroen Schouw- stra voelden zich het best thuis op de nieuw aangelegde baan. Hoewel Sander Vermeulen, Mare Schuijl en Ed Witte de schade beperkt hielden, liep hun achterstand op tot twee ronden. Jelle Schouwstra was de eerste met pech. maar herstelde zich uitstekend. Gedurende de resterende manches kreeg hij de smaak steeds meer te pakken en nadat Vermeulen en Barhorst waren uitgevallen, werd duidelijk dat de Schouwstra's onder ling moesten uitmaken wie de snelste van de avond was. Uiteindelijk ging de zege naar Jelle en werd Jeroen tweede. jongeren centrum De kinderen van De Buitelboet in Den Burg zaten donderdag ochtend met platgedrukte neuzen tegen de ramen. Een hijskraan tilde vier containers vanaf de Drij verstraat op het plein van De Buitelboet. Per 1 februari worden daar kinderen van nul tot vier jaar opgevangen. Het nieuwe gebouw bestaat uit twee slaapkamers, een groepsruimte en een hal. Er kunnen twaalf kinde ren per dag worden opgevangen. Adjunctlocatiemanager Anja Plaats man: 'We hebben van de gemeente een vergunning gekregen extra kin deren op te vangen, maar daar moet wel extra ruimte voor komen. Er zijn landelijke richtlijnen voor het aantal vierkante meters per kind.' In tegenstelling tot het andere gebouw, waar een aparte baby- en peutergroep is, lopen de leeftijden in het nieuwe onderkomen door elkaar heen. 'Ouders kunnen dan kiezen wat ze het liefste willen.' De Buitelboet heeft op dit moment een wachtlijst, maar door de komst van de nieuwe ruimte verdwijnt die. 'Per 1 februari hebben we zelfs nog vrije plaatsen. Ook zoeken we nog invalkrachten.' 'Werken vanuit onze traditie, met de blik op de toekomst' te adverteren. Dankzij samenwerking met gerenommeerde uitgevers aan de overkant kunnen we kleine en grote campagnes opzetten in bladen en magazines die samen heel Neder land en vanaf 2008 ook Duitsland bestrijken. Daarmee kunnen bijvoor beeld logiesverstrekkers hun voordeel doen.' 'Gevestigde titels als Vakantiekrant en TexelToerist en onze contacten op het eiland hebben ervoor gezorgd dat we een grote kennis over de toeristi sche markt hebben opgebouwd. Een markt waarin internet niet meer is weg te denken en combinaties met de gedrukte media de boodschap kunnen versterken. Mits dat op een verstandige wijze gebeurt. Crossme dia is een vakgebied waarin Lan geveld de Rooy zich sterk heeft ontwikkeld en waarvoor onder meer samenwerking is gezocht met gespe cialiseerde bedrijven. Wereldwijd, maar desgewenst verzorgen we ook communicatie die intern is gericht. Narrowcasting, waarbij op een groot beeldscherm informatie wordt gege ven over hetgeen u bij uw klanten onder de aandacht wilt brengen. Uw eigen producten, een agenda met wat er vandaag op Texel is te doen of iets anders. Uiteraard met gebruiksvrien delijke hard- en software, techniek op maat, verzorgd door MHIT.' Mediabureau Langeveld ik de Rooy is een bedrijf in beweging, in een markt die snel verandert. Met behoud van de traditie om mooi en goed drukwerk af te leveren gegroeid naar een dynamische onderneming, met het accent op de dienstverlening. Een bureau dat kan helpen om uw bedrijf zo goed mogelijk op de kaart te zetten. Advies op maat voor een prijs die bij u pasl. We coördineren uw campagne, zorgen voor optimale condities en als we bij anderen inkopen, zorgen wij dal u waar krijgt voor uw geld. Calcu leren doen we op z'n Texels, de teller loopt niet vanaf het eerste gesprek. Geen bedrijf waarin u van hel kastje naar de muur wordt gestuurd, één en dezelfde contactpersoon, van het begin tot het eind. Maar we zijn ook de drukkerij waar iedereen naar binnen kan lopen voor een visitekaartje, briefpapier, flyer, geboortekaartje of ander drukwerk. We verloochenen onze afkomst niet. Werken vanuit een traditie, met de blik op de toekomst, net zoals onze nieuwe huisstijl: Texels perspectief Communiceren, dat zit ons in het bloed. Al 120 jaar lang maken we de Texelse Courant en brengen we onderwerpen begrijpelijk en goed onder de aandacht. Vanuit die traditie richten we ons op de toekomst. We zijn meer dan alleen een uitgeverij en drukkerij. Een bedrijf waarin de klant centraal staat, dat meedenkt en advies uitbrengt over marketing en vormgeving en waarbij we over de grenzen van onze eigen producten heen kijken. Vandaar dat we ons voortaan Mediabureau Langeveld de Rooy noemen. 'Texelser dan de Texelse Courant kan niet', aldus directeur René de Lange van uitgeverij Langeveld de Rooy. 'We hebben een schat aan ervaring en kennis over het eiland opgebouwd, veel kwaliteit in huis en beschikken over een uitgebreid netwerk waar mee we de Texelse samenleving nog beter van dienst willen zijn. 'In een tijd waarin de ontwikkelingen in de media en op internet razendsnel gaan, kunnen ondernemers wel wat hulp gebruiken. Je ziet door de bomen het bos niet meer en toch wil je met een beperkt budget zoveel moge lijk aandacht. Daarom is een goed media-advies belangrijk. Langeveld de Rooy heeft daarvoor niet alleen deskundigheid in huis, maar biedt een scala aan diensten. Van foto grafie, vormgeving en copywriting ■tot het ontwerpen van advertenties, brochures, magazines en het bouwen van websites. Een advies van L&R betekent niet dat uw campagne zich beperkt lot onze eigen uitgaven, mee denken betekent dat het verstandig kan zijn om in andere lokale media

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 5