Trainers De Koog en Texel'94 stoppen TEXELSE 7 COURANT Ijsbaan publiekstrekker Wielrenners presteren sterk in Enkhuizen Oudeschild verdedigt titel bij zaalvoetballers Drijver en Van Benthem kerstkampioen bowlen Kinderen proberen ijs Waalenburg Jong Feyenoord tegen Texel'94 VRIJDAG 28 DECEMBER 2007 n hun carrière als Trainer Hans van der Park verzorgt keeper Steven v Foto Beeldbank Tere: promotiewedstrijd tegen Wiron, aan het eind van het Texel'94 en SV De Koog moeten op zoek naar een nieuwe trainer. Zowel Martin Koorn als Hans van der Park heeft het bestuur vlak voor de kerst te kennen gegeven er aan het eind van het seizoen mee te willen stoppen. Ook Ralph Koning, bij wedstrijden de coach van het eerste team van Texel'94, is aan zijn laatste seizoen bezig. Tijdgebrek, dat is de enige reden', vertelt Martin Koorn, sinds anderhalf jaar trainer van Texel'94. 'Dit jaar heb ik mijn huis verbouwd, volgend jaar verbouw ik een winkel. Dat valt met te combineren met het trainer schap. Als speler kun je nog een keer vrijaf nemen, als trainer moet je drie keer per week op het voetbal veld staan. Ik begon te merken dat ik door tijdgebrek mijn kinderen aan de kant schoof. Dat wil ik gewoon niet.' Na een aarzelende start en een goed slot vorig jaar, presteert het eerste team van Texel'94 dit sei zoen uitstekend. De ploeg staat tweede in de vijfde klasse A, met een achterstand van zes punten op koploper VZV, met de aantekening dat Texel'94 nog een wedstrijd meer te gaan heeft. Zijn afscheid gaat Koorn aan het hart. 'Ik vind het heel leuk en zou best nog een jaar willen doorgaan. We zijn vorig jaar begon nen iets op te bouwen en ik zie best mogelijkheden dat succesvol voort te zetten. Dit jaar spelen we om het kampioenschap en ik denk dat we dat in de vierde klasse volgend jaar ook zouden kunnen.' Over zijn opvolger is nog niets bekend. Koorn hoopt wel dat het iemand zal zijn met een vergelijkba re spelopvatting. 'We spelen aanval lend en dat vind ik erg belangrijk. We hebben er succes mee en het is ook het leukst om te doen. Desnoods ga je maar een keer op je bek.' Over zijn carrière als speler heeft Koorn, die in maart 41 wordt, nog geen beslissing genomen. 'Die hangt nauw samen met mijn opvol ger. Ik moet het wel leuk blijven vinden. Als er iemand komt met wie ik helemaal niet overweg kan, dan stop ik. Zo simpel is dat.' De Koog Hans van der Park gaf het bestuur van De Koog in november nog te kennen in principe door te gaan, maar kwam daar een maand later op terug. "Ik had het goede gevoel niet meer en ik heb ooit met mezelf afgesproken dat ik in dat geval stop.' Waar zijn gevoel op geba seerd is, vindt hij moeilijk te zeggen. 'Het gaat me niet alleen om het trainen, maar ook wat er buiten het veld gebeurt. Ik hecht erg aan de sfeer. Komt bij dat er een andere groep staat dan vorig jaar. Een groot deel van de ouderen is gebles seerd.' Toch zijn er geen problemen, volgens Van der Park, die aan zijn derde seizoen bij De Koog bezig is en er in het verleden ook al eens drie jaar trainer was. In zijn laatste periode maakte hij zowel promotie als degradatie mee. In het lopende seizoen staat zijn team tweede, op gepaste afstand van KSV. 'Het is nu nog leuk, maar om te voorkomen dat het volgend jaar tegenvalt, leek het me verstandiger deze beslissing te nemen.' Hoe zijn toekomst eruit ziet, is nog onduidelijk, ook al omdat Van der Park en zijn vrouw overwegen naar Den Helder te verhuizen, waar bei den vandaan komen en hij werk zaam is. 'Ik heb Elles beloofd een jaar niks te doen, tenzij er een echt mooie club voorbij zou komen. Er zijn een paar clubs in Den Helder die ik graag nog eens zou trainen.' Ver halen dat hij al rond zou zijn. verwijst hij naar het rijk der fabelen. 'Een half jaar geleden ben ik eens gebeld met de vraag wat ik ging doen, maar toen wilde ik nog niet weg. Daarna is er geen contact meer geweest. Maar ik ken het voetbalwereldje al wat langer en ik ga er wel vanuit dat dat telefoontje wel weer zal komen. De trainers liggen nu eenmaal niet voor het opscheppen.' Het begint inmiddels traditie te worden dat het tweede team van Feyenoord in de kerstvakantie op Texel op trainingskamp gaat. Ook ditmaal zit daar een oefenwed strijd tegen het eerste elftal van Texel'94 aan vast. Deze wordt zaterdag 5 januari gespeeld en begint om 14.00 uur. De oefenwedstrijd tegen wat ook wel Jong Feyenoord wordt genoemd, biedt de Texelse toeschouwers de kans kennis te maken met de moge lijke sterren van de toekomst. Spe lers als Pieter Collen en Karim Saidi staan bekend als grote talenten, die af en toe al worden opgeroepen voor de hoofdmacht van Feyenoord. In het verleden kwam op Texel onder anderen Ebi Smolarek in actie, die onlangs met twee doelpunten een belangrijke bijdrage leverde aan de kwalificatie van zijn vaderland Polen voor de Europese kampioenschap pen. Jonathan de Guzman is een belangrijke steunpilaar van het eer ste team van Feyenoord gewor den en Evander Sno speelt sinds vorig seizoen bij Celtic in Schotland. Andere bekende Texel-gangers zijn Tim Vincken, Giani Zuiverloon en Thomas Buffel. Onder begeleiding van Raymond Verheyen, Stanley Brard en Maup Martens zijn de beloften van Fey enoord van 3 tot en met 6 januari op het eiland. Vrijdag 4 januari wordt twee keer getraind op het complex van Texel'94. Deze sessies, waar toeschouwers welkom zijn, begin nen om 11.00 en 15.30 uur. Het treffen met Texel'94 op 5 janu ari wordt voorafgegaan door wed strijden van Texel'94 A1 en B1 tegen respectievelijk ADO'20 B1 en B2. Deze beginnen om 12.00 uur. ADO'20 uit Heemskerk is één de grootste voetbalverenigingen in Nederland. Het eerste team komt uit in de hoofdklasse. Klaverjassen Hans Westdorp en Roel de Zwart waren de sterksten in de derde ronde van het Texels kampioen schap klaverjassen. Zij verste vigden daarmee hun koppositie. Bart Weijdt en Piet Moree staan tweede, met een achterstand van bijna 1200 punten. Westdorp en De Zwart begonnen zwak aan de derde speelronde, maar maakten dat in het tweede (ruim 2300 punten en derde spel (ruim 2100) meer dan goed. De eindscore van 7456 punten was ruim voldoende voor de eerste plaats. Zij hebben nu een riante voorsprong op de concurrentie. John Vlaming en Chris Schraag werden tweede Periodekampioen Zaalvoetbalteam NBC Eelman en Partners/Sportshop E1 is vrijdag na een spannende wedstrijd tegen Oos terend periodekampioen geworden. Op de foto het team met coach Hidde Struick. Achter: Mike Geus, Matthijs Blankevoort, Ruud Betsema, Joren Venema, Brian Brokken. Voor: Wessel van Hengel, keeper Ingmar Kleinveld en Dennis van der Kooi. met 7325 punten, wat zij vooral te danken hadden aan een sterke slot- partij (ruim 2400). Dankzij dit resul taat stijgen zij van de tiende naar de zesde plaats. Tiny Zwaneveld en Theo Witte speelden met vier constante par tijen 7161 punten bij elkaar en wer den derde. Zij stijgen naar de vijfde plaats in het klassement. Jitze de Vries en Ernst Ellen spe len hun beste kampioenschap ooit. Deze keer werden zij vierde (7093). Alleen in het eerste spel speelden zij al vier marsen. Dankzij deze score stijgen zij een plaatsje in het klasse ment en staan nu derde. Dit spron getje ging ten koste van Willem Koomen en Eric Jan Geus. Zij wer den vijfde met 6977 punten, maar moesten een plaatsje inleveren. Het gemiddelde was met 6355 pun ten vrij hoog. Er werden 33 marsen gespeeld. De verschillen in de top tien zijn nog vrij klein. Jitze de Vries en Ernst Ellen staan derde met 1250 punten achterstand. Willem Koomen en Eric Jan Geus staan vierde en ook Tiny Zwaneveld en Theo Witte en Vlaming en Schraag hebben nog ruim zicht op een posi tie in de topdrie. Al meer dan duizend schaatslief hebbers bezochten de kunststof ijsbaan op De Krim. Niet alleen toe risten, ook veel Texelaars werden gesignaleerd. Donderdagmiddag schaatsten er zo'n vijftien kinderen, waaronder Yasmijn van der Wal (12) uit Joure. 'Het was in het begin een beetje raar om op kunststof deden de Texelse deelnemers van zich spreken. Youp Wehnes ging zeer slecht van start en maakte op de bevroren ondergrond ook nog eens een glijpartij, maar rukte daarna op naar de zesde plaats en stond die niet meer af. Luuk van der Met een eerste plaats voor Sil Brouwer, een tweede voor Klaas Uitgeest en een derde voor Natascha van der Vis is de laat ste crosswedstrijd meetellend voor het Rabobank top Noord- Holland klassement in Enkhuizen zeer succesvol verlopen voor de Texelse renners. Sil Brouwer zorgde zondagochtend voor de grootste verrassing door in de categorie 13-14 jaar ieder een achter zich te laten. Na een goede start kwam hij aan de leiding met Eddo Meeken uit Bergen, die alle voorgaande wedstrijden in de Rabobankcompetitie had gewon nen. Na een gaatje te hebben gesla gen, bouwde de Hoornder zijn voor sprong gestaag uit. Aan de finish bedroeg het verschil maar liefst 45 seconden. Bij de junioren werd Texel verte genwoordigd door Klaas Uitgeest. Uitgeest is de hele winter al uitste kend op dreef, wat resulteerde in een derde plaats in het klassement. Ook in Enkhuizen ging het hem aanvankelijk voor de wind. Na een uitstekende start leek hij om de overwinning te gaan strijden, maar een valpartij gooide roet in het eten. Hij herpakte zich uitstekend, waar na hij toch nog als tweede wist te eindigen, op een kleine achterstand van de winnaar. Bij de dames ging kanshebber Deni- se Betsema al in een vroeg stadium onderuit, waarna zij door heel wat renners werd ingehaald. Natascha van der Vis, één van hen, reed hard door en veroverde de derde plaats. Met een vijfde plaats hield Betsema de schade uiteindelijk nog beperkt. Ook in de categorie 11-12 jaar Sil Brouwer op weg n Meer ging eveneens tegen de grond en kwam moegestreden als achtste over de eindstreep. Esmée liep bij een valpartij een licht blessure op, maar maakte indruk door toch de wedstrijd uit te rijden. Texels beste zaalvoetballers komen zaterdag 29 december tegen elkaar uit in de tweede editie van het Dorp-tegen-dorp Toernooi. Titelverdediger is Oudeschild, dat vorig jaar na een bloedstollende finale Den Burg West met 4-3 versloeg. De eerste wedstrijd begint om 17.00 uur, de finale om 22.00 uur. De teams zijn verdeeld over twee poules. In poule Aspelen Den Hoorn, De Cocksdorp, Oosterend en Den Burg Oost. in poule B Oudeschild, De Koog, De Waal en Den Burg West. Na de poulefase, waarin de teams elkaar treffen in wedstrijden van 25 minuten, spelen de winnaars tegen elkaar in de finale. De winnaar wordt beloond met de wisselbeker, beschikbaar gesteld door Jaap Lap Scheidsrechter Willem Sangers en Dennis Vonk leiden het spektakel in goede banen. Welke spelers hun opwachting maken, is nog een beetje een ver rassing. In tegenstelling tot vorig jaar, toen de coaches ruim van te voren hun selectie bij de organisatie moesten aanmelden, zijn wijzigingen Winterbosloop Atletiekvereniging Texel houdt zon dag de jaarlijkse Sportshop Texel Winterbosloop. Inschrijven kan van af 10.15 uur in restaurant Bos en Duin aan de Bakkenweg. Deelname kost €1,50 voor de jeugd en €3,- voor volwassenen. De jeugd loopt rondes van 1250 en 2500 meter en gaat om 11.00 uur van start, de andere deelnemers starten aansluitend, om ongeveer 11.20 uur. De volwassen atleten lopen afstan den van 4,4 of 8,8 km. Er zijn extra prijzen voor deelnemers die het beste hun eindtijd weten te raden. Voor meer informatie: tel. 318512 of www.avtexel .net. Sportinstuif 55+ In sporthal Ons Genoegen in Den Burg wordt donderdag van 14.00 tot 16.00 uur een instuif voor 55- plussers gehouden. De instuif is een initiatief van Anneke Hoogenbosch, Wolbert Broere en Mehdi Afrasiabi, die bezig zijn met een opleiding sporten voor 55-plussers. Eén van de studieopdrachten was het orga niseren van een grote activiteit. Zij worden bijgestaan door Sportser vice Texel. Randstad eilandcompetitie Eindstanden eerste periode: Heren eerste klasse - 1 .Vlinderwinkel 28; 2.Bremakker 2 23: 3 Cocky's Kap salon 19; 4.Paal 28 De Krim 22; 5.Texelse Autocentrale 14; 6.Rand- stad 2. Heren tweede klasse - 1 .NIOZ 1 26; 2.CVI 23; 3.Kobeko 15; 4.Het Koetshuis 18; 5.De Prinsen van Texel 15; 6.TESO 11 Randstad degradeert naar de tweede klasse en NIOZ 1 promoveert naar de eer ste klasse. Gemengd - I.Wessels Ontwerpt! 27; 2.lnterieurbouw Texel 24; 3.Falcon 24; 4.Albert Heijn 21; 5.De Pilaar 20; 6.Mantje 19; 7.De Wit Installatietechniek 18; 8.Rabo bank 17; 9.Ecotiem 10; 10.NIOZ 2 9, 11 Bouwcenter RAB 9; 12.PFB 0. Tussenstanden eerste periode: Dames eerste klasse - 1 .Sportshop Texel 1 25; 2.Slagerij lepe de Boer 20; 3.Klif 23 19; 4.Bar Sportief 18; 5.Eetcafé De Rog 17; 5.Otto's Twee- wielershop 17; 7.Timmer's Bakkerij 16; 8.Jozefschool 13; 9. Foto de Waal 11. Dames tweede klasse - 1.NBC Eelman Partners 21; 2.De Krim 20; 3.Smash '68 19; 4.Bremak ker 1 18; 5.Schouwstra Transport 17; 6.Spar Oudeschild 13; 7.Smash '68 Piet Kooger 7; 8.Pet's Place 5. Gerard Appelman winterkampioen Op de helft van de competitie drie banden van biljartclub DVO heeft Gerard Appelman beslag gelegd op de eerste plaats. Dit deed hij door een serie uitstekende par tijen winnend af te sluiten met zijn hoogste maandgemiddelde tot nu toe (0,56). Tevens speelde hij op de laatste speelavond van 2007 nog zijn hoogste serie bij elkaar, 7 caramboles. Cees Maas, die enige tijd afwezig was, kwam sterk terug door alle vier zijn partijen te winnen, wat hem een tweede plaats op de ranglijst ople verde. Met bijna evenveel punten staat Jan Bakker derde. Door een hoger gemiddelde moet deze nu acht caramboles maken in plaats van zeven, waardoor hij van de eer ste naar de derde plaats zakte. De op de vierde plaats staande Ruud Mets moet een klein gaatje naar de 'top toestaan, maar dit kan hij ln een paar weken goedmaken, zeker nu hij de afgelopen weken sterk speelt en regelmatig de overwinning pakt. De onderlinge verschillen onder de top vijf zijn klein, maar er is wel een flinke achterstand met de top. De spelers op de onderste drie plaat sen staan daar al bijna de hele com petitie en het is de vraag of ze hier nog van af komen. Ze spelen niet slecht, maar winnen maar mondjes maat. Willem van de Wetering had een kleine opleving en wist met een serie van zes een partij te winnen. Cees de Graaf speelde de afge lopen maand sterk. Het seizoen met acht caramboles begonnen, moet hij er inmiddels tien maken en ook met dit gemiddelde weet hij goede korte partijen op zijn naam te schrijven. Klaas van der Veen wist zijn hoogste serie te verbeteren en mede door deze serie van vier een overwinning te boeken. De gebroe ders Frans, Ab en Jan Witte boeken wisselende resultaten. Frans pres teerde het hele jaar onder de maat. maar in de laatste tien partijen ver loor hij slechts twee keer. Ab speelt het ene moment de sterren van de hemel en het andere moment weer een lange, stugge partij, maar zijn gemiddelde stijgt langzaam en hij klimt in de ranglijst. Jan kan over het eerste deel van het seizoen nog met het niveau halen dat hij in voorgaande jaren liet zien, maar eenmaal in de winning mood is hij levensgevaarlijk. Per avond worden op de drie bil jarts in De Witte Burcht gemiddeld 25 partijen afgewerkt. Hierin wor den 400 caramboles gerealiseerd in ongeveer 1140 beurten. te schaatsen omdat het lang niet zo glad is als natuurijs. Ik schaats minstens één keer per jaar. In Joure is een natuurbaan en ook ga ik wel eens naar Thialf in Heerenveen. Ik vind kunststof net zo leuk.' Voor Texelaars is binnenkort een jaar abonnement beschikbaar. nog tot het laatste moment mogelijk. De enige eis is dat de voetballers ten minste zestien jaar oud moeten zijn. 'Ik heb wel begrepen dat het eerste team van Texel'94 een uitno diging voor een zaalvoetbaltoernooi in Den Helder heeft geaccepteerd. Jongens als Tim Kedde, Edgar Klip- pel, Bart Graaf en Barry de Vries zullen daardoor bij ons ontbreken. Dat treft vooral de teams van Den Burg', vertelt Hans Polderman, die het toernooi samen met John List heeft georganiseerd. Overigens ont breekt ook initiatiefnemer Jan Wil lem Boon, die andere verplichtingen heeft. Bij de prijsuitreiking worden de honneurs waargenomen door de gebroeders Jos en Paul Bakker. Programma: Den Hoorn-Oosterend 17.00 De Cocksdorp-Den Burg Oost 17.25 Den Burg West-De Waaï 17 50 De Koog-Oudeschild 18.15 Den Hoorn-De Cocksdorp 18.40 Oosterend-Den Burg Oost 19.05 De Waal-Oudeschild 19.30 De Koog-Den Burg West 19 55 Den Hoorn-Den Burg Oost 20 20 Oosterend-De Cocksdorp 20.45 Den Burg West-Oudeschild 21.10 De Waal-De Koog 21 35 Finale 22 00 In bowling De Koogel werd dit weekend een bijzonder geslaagd kersttoernooi gespeeld. Zowel in de voorrondes als in de finales werden hoge games gegooid. De beste games in het enkelspel waren voor Jacob Krijnen (216) en Vanessa Huijsman. Ronald van Benthem en Rina Drijver mogen zich kampioen noemen. Bij de dames was in de finale de spanning te snijden. Erna van der Star, die als zesde geplaatst stond, gooide een serie van 699 en ook Karolien Schouwstra speelde zeer degelijk (649). Rina Drijver gooide 614, maar na de verrekening van het handicap mocht zij zich toch kampioen noemen. Drijver is het oudste spelend lid van de bow lingleague Bij de heren was het dringen voor de finaleplaatsen, aangezien in de voorrondes al de nodige 200-games werden gegooid. Zes heren gingen door 'naar de finale, waarbij het verschil niet meer was dan zestig pins. Een onverwachte finaleplaats was er voor Twan Roeters, die voor het eerst aan een toernooi deel nam. Hij dankte zijn plaats aan de handicapverreking, maar kon het niveau niet volhouden Hij stond zijn derde plaats af aan de zeer dege lijk spelende Martien Roeper. Ook Rob Beumkes, die zich als eerste plaatste, kon het goede spel uit de voorrondes niet volhouden. Ronald van Benthem was niet bij te hou den en zijn ook zeer geroutineerde tegenstanders moesten het tegen hem afleggen. Uitslagen: Heren -1 Ronald van Benthem, 2 Rob Beum kes. 3 Martin Roeper. Dames - 1 .Rina Dnjver, 2 Karolien Schouwstra. 3.Erna van der Star. Dubbelprijs: Cns Dobber en André Barhorst Straatvoetbal afgelast Het straatvoetbaltoernooi. dat zater dag in de Dorpsstraat in De Koog zou worden gehouden, is wegens gebrek aan belangstelling afgelast. Inschrijven was mogelijk tot don derdag, maar woensdag (tweede kerstdag) was nog geen enkele aan melding binnengekomen. Hoedenevenement Lottie en Brendie Lugtmeijer van Weversen damesmode in Den Burg organiseren met ontwerpster Lie- neke Bukkens-Hofwegen een hoe denevenement. Ze adviseert welke model en welke kleur hoed het bes te bij de bezoekers en hun kleding- stijl passen. Bezoekers zijn welkom tussen 14.00 en 17.00 uur. Echt dik was het nog niet, maar sommige kinderen konden het niet laten en probeerden zaterdagoch tend of het ijs van Waalenburg al houwes was. Zowaar werden al krabbelend een paar rondjes gere den Voor volwassenen was dat met weggelegd. Daar komt op korte ter mijn waarschijnlijk geen verandenng in ook, want de vorst was maar van korte duur. (Polo Ton Zegen)

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 7