Sp°rt Den Burg West wint zaalvoetbaltoernooi Daphne de Ridder wint Kerstbokaal TEXELSE J (oiilUNT Schaaktoernooi levert twee winnaars op Hoge posities Eilandschutters Beveiligers goede zaalvoetballers Kei"kdiensten jyjedische zorg Hulpverlening Radio Texel 1Q6.1 oud Papier DONDERDAG 3 JANUARI 2008 William van der Groep en Jaap de Wijk streden in de hoofdgroep tegen elkaar. In restaurant Het Vogelhuis-Oran jerie in De Koog streden vrijdag dertig schakers om de hoofdprijs van €120 in het B&B Van der Vis en Den Boer Kersttoernooi. Richard Vedder en Dirk van der Meiden werden na negen ronden gedeeld winnaar. Zij haalden beiden 7% punt uit negen partijen. Jaap Dros kon tot de zevende ronde meeko men met de besten, maar moest uiteindelijk met de zesde plaats (41/z punt) genoegen nemen. Het toernooi stond niet alleen open voor Texelaars, ook schakers uit de rest van Nederland waren welkom. Jaap de Wijk uit Den Burg nam het in de hoofdgroep op tegen William van der Groep uit Amersfoort. De Wijk verloor. 'Ik heb een inschattingsfout gemaakt en te veel risico genomen.' Na deze partij moest hij nog zeven wedstrijden spelen. Uiteindelijk ont ving hij de poedelprijs; een kappers bon van Cocky's Kapsalon waarmee hij in zijn nopjes was. In de hoofdgroep streden in totaal tien schakers om de eerste prijs. Richard Vedder van En Passant Bunschoten- Spakenburg had het toernooi in 2004 en 2005 al op zijn naam geschreven. Dit jaar bleek hij wederom de beste schaker, al moest hij deze eer delen met Dirk van der Meiden. In de bar rage van twee partijen van vijf minu ten per persoon per partij gaf Van der Meiden geen krimp, zodat de twee kemphanen besloten de eer te delen. Derde in de hoofdgroep werd Dick de Graaf, clubgenoot van Richard Vedder. De A-groep kende eveneens twee winnaars. Rick van Beek en Thijs Zwaan. Zij haalden 7Vfe punt uit negen partijen. In de barrage bleek Zwaan de beste en dus mocht hij zich winnaar van de A-groep noemen. Piet Bake- laar was de beste Texelaar, hij haalde vijf uit negen en kwam daarmee op de vijfde plaats. Hij ontving voor zijn prestatie een dinerbon beschikbaar gesteld door Het Vogelhuis-Oranjerie. Douwe Tjerkstra was in de B-groep oppermachtig met acht uit negen. Hij incasseerde twee remises en won de overige zeven partijen. Op de tweede plaats eindigde Hans Mulder met 6% punt. Reinoud en Jeroen de Gee, twee jeugdspelers van En Passant Texel, deden in deze groep goed mee. Jeroen pakte sterk een halve punt tegen de uiteindelijke winnaar Tjerkstra. Den Burg West heeft zaterdag het Dorp-tegen-Dorptoernooi voor zaalvoetballers gewonnen. In de finale werden de dorpsgenoten van Den Burg Oost met opvallend groot verschil verslagen: 7-2. 'West' ont troonde daarmee Oudeschild, dat vorig jaar de titel won. Den Burg West nam met de zege revanche voor de prestatie van vorig jaar, toen het team in de poulewed strijden erg sterk presteerde en als favoriet naar de finale ging. Daarin ging het toen ten onder tegen het fysiek sterke Oudeschild, dat veel mentale veerkracht toonde en ook wat meer geluk had. Ditmaal was West duidelijk een maatje te groot voor de concurrentie. Het draaide warm met een mon sterzege op het arme De Waal, dat in vierentwintig minuten maar liefst vijftien doelpunten tegen kreeg. Ver rassend genoeg werd het daarna 1-1 tegen De Koog, 'dat met een gelijk spel tegen Oudeschild (1-1) en een nipte zege op De Waal (2-1) verder met bijzonder presteerde. In de laat ste poulewedstrijd was West weer op stoom en werd Oudeschild met 5-2 verslagen. In de finale trof het Den Burg Oost, dat alle poulewedstrijden had gewon nen, maar alleen Den Hoorn (4-0) met duidelijk verschil de baas was. Met De Cocksdorp (4-3) en Oosterend (1-0) had Oost veel meer moeite. West had weinig moeite met de favo- rietenrol en sloeg in de finale hard toe. De beloning, de door de firma Jaap Lap beschikbaar gestelde wis selbeker. werd na afloop uitgereikt door Jos en Paul Bakker, die de honneurs waarnamen voor Jan Wil lem Boon. De initiatiefnemer van het toernooi was wegens plezierige fami lieomstandigheden verhinderd. Hans Polderman maakte na afloop namens de organisatie bekend zich te bera den op de positie van De Waal, dat eigenlijk te klein is om een volwaardig team op de been te kunnen brengen. Dat geldt in iets mindere mate ook voor Den Hoorn, dat alleen dankzij enkele veteranen acte de présence kon geven. Voor de rest kon de orga nisatie tevreden terugblikken, al trok het evenement beduidend minder toeschouwers dan vong jaar. Het toernooi krijgt zaterdag 12 januari een vervolg, wanneer de veertigplus- sers van alle dorpen het tegen elkaar opnemen. Uitslagen: Den Hoom-Oosterend 0-2; De Cocksdorp- Den Burg Oost 3-4, Den Burg West-De Waal 15-0; De Koog-Oudeschild 1-1; Den Hoorn- De Cocksdorp 1-6; Oosterend-Den Burg Oost 0-1; De Waal-Oudeschild 0-10; De Koog-Den Burg West 2-2; Den Hoorn-Den Burg Oost 0-4. Oosterend-De Cocksdorp 3-2; Den Burg West- Oudeschild 5-2; De Waal-De Koog 1 -2. Finale: Den Burg West-Den Burg Oost 7-2. Eindstand: I.Den Burg West; 2 Den Burg Oost. 3 0osterend; 4.De Koog, 5,Oudeschild: 6.De Cocksdorp, 7.Den Hoorn, B.De Waal. Handboogvereniging Eilandschut ters doet het goed in de Portsmouth Round, een internationale wedstrijd waarbij de scores per post worden vergeleken. Na twee van de vijf wedstrijden hebben de Texelaars in verschillende categorieën een leidende positie. Vooral de jeugd weert zich uitstekend. Aan de Portsmouth Round doen naast de Eilandschutters ook Zee macht uit Den Helder. Achilles uit Alkmaar, Portsdown Archeryclub uit Portsmouth en de Kirby Muxloe Archeryclub uit Leicester mee, een totaal van 134 schutters, waaron der 30 Texelaars. Met zestig pijlen op achttien meter schieten zij eigen lijk dne wedstrijden, want naast een individuele score wordt een score met handicap berekend en dingen de beste schutters per vereniging mee naar de verenigingsprijs. Texelaar Peter Keijser verbaasde iedereen door in de klasse heren compound de eerste plaats voor zich op te eisen. Met 1.127 punten heeft hij negen punten voorsprong op de nummer twee. Des te opmerkelijker omdat Keijser zich pas sinds kort in deze discipline heeft bekwaamd. Wil lem Vlas en Kees Bakker nestelden zich al na de eerste wedstrijd op de eerste en de tweede plaats van de klasse heren longbow. Ook de jeugd van de Eilandschut ters weert zich uitstekend. Van de elf deelnemende jeugdleden belandden er na de eerste wedstrijd negen in de kop van het klassement, een situatie die na de tweede wedstrijd onver anderd bleef. Esther van Gils staat met 1.073 punten eerste, Mark Wie- ring met 1.069 punten tweede. Derde staat Maikel Smit (1.031 punten). De Texelse jeugd gooit ook hoge ogen in de teamklassementen. Hier bij worden de scores van de beste twee schutters bij elkaar geteld. Na de eerste wedstrijd stonden Esther van Gils en Mark Wiering bovenaan met een totaal van 1.056 punten, na de tweede wedstrijd Mark Wiering en Maikel Smit (1.097 punten). Ook na verrekening van handicap staat de Texelse jeugd bovenaan. Na de eerste wedstrijd namen Peter Mulder en Esther van Gils de eerste plaats in (3.225 punten), na de tweede wed strijd Peter Mulder en Maikel Smit (3.063). Uitslagen: Recurve - Heren: 5.Gert Jan Schoor! 1109; 11.Kees Zijm 1070; 13.Hans Rinkema 1067. Dames 9Henrike Andresen 863; I4.ji Hye Groenendaal 470. Heren-veteranen: 13 Bouwe Kuipers 1048; 23.Ben Oostra 950; 26.Ben Moor 930. Heren compound - 1 Peter Keijser 1127. Heren longbow - I.WIIIem Vlas 917; 2.Kees Bakker 912; 4 Jan Prins 845. Jeugd - 1:Esther van Gils 1073; 2.Mark Wienng 1069; 3.Maikel Smit 1031 Lutz Lohse wint winterbosloop Lutz Lohse heeft op het nippertje de 34ste editie van de Sportshop Winterbosloop gewonnen. Hij liep de 8750 meter in 33 minuten en 14 seconden. Wim Opten uit Zuid laren kwam gevaarlijk dichtbij en ging zes seconden later over de finish. Coen Schoonheden werd derde (34.40 min). Bij de jeugd tot en met negen jaar (1250 meter) ging de overwinning naar Job Slagt uit Hilversum. Hes- sel van Dorp uit Andel werd twee de, Jarne Kompier derde. Lisa van Dooijeweerd was het snelste meisje. Zij werd gevolgd door Marijke van der Duim en Brit van der Berg. De jeugd tot met 12 jaar liep twee ronden van 1250 meter. Davy Rietdijk uit Baren- dregt zegevierde bij de jongens, op de hielen gezeten door Jelle van der Duim en Axel Garritsen. Marloes van Rongen wist te winnen van haar tweelingzus Merel. Katja van Dooije weerd werd derde. Er deed niet veel jeugd mee aan de ronde over 4375 meter. Anton van der Meer werd eerste in 17.11 minuten en liep dus een gemiddelde snelheid van 15,28 km per uur. Bij de vrouwen won Irma de Leeuw uit Hilversum (40.48 min). Tweede werd Carine Homan uit Frankfurt (42.44 min), derde Laurien Bakker (43.27 sec). Uitslagen: Jeugd tot en met 9 iaar, 1250 meter - l .Job Slagt (Hilversum) 5.28; ?Usa van Dooyeweerd 5.54, 3Hessel van Dorp (Andel) 6.12. Jeugd 10-12 jaar, 2500 meter -1 .Davy Rietdijk (Baren- drecht) 1053; 2.Jelle van der Duim 10.57: 3-Marloes van Rongen 11.15. 4375 meter - 1 Anton van der Meer 17.11; 2.Suzanne van der Weide (Den Helder) 18.13; 3.Maikel v.d. Gracht 18.26. 8750 meter - 1 Lutz Lohse 33.14; 2.Wim Opten (Zuid Laren) 33.20; 3.Coen Schoonhe den 34 40. Het Oliebollen Zaalvoetbaltoernooi, om het regionale kampioenschap van de politie Noord-Holland Noord, is gewonnen door het Marine Bevei- ligings Korps. Het team, met Texe laar Niels Dubbelt in de gelederen, won in de finale met 2-0 van de politie Hoom. Het jaarlijkse toer nooi werd vrijdag gespeeld in sport hal Ons Genoegen in Den Burg en georganiseerd door de Texelse politie. Zelf kon de Texelse hermandad wei nig potten breken. Door blessures en werkzaamheden konden maar vijf spelers worden gevonden. Dankzij de hulp van zoons van Texelse agenten kon toch een team worden gefor meerd, maar veel punten konden ze niet bij elkaar spelen. Uiteindelijk ein digden de Texelaars, spelend in de tenues van de Texelse Courant, op de achtste en voorlaatste plaats, maar net voor politie Velsen. Bart Hom men van de politie Den Helder werd uitgeroepen tot speler van het toer nooi. Beste keeper was Frank Mol van VERVOLG VAN PAGINA 1 Molenkoog Diverse verenigingen en instanties hebben een uitnodiging gekregen mee te denken en praten. Daaron der niet alleen de politieke partijen, maar ook sportclubs, belangen de politie Heerhugowaard. Dat was geen verrassing, want Mol speelt'bij het Hoornse Veerhuis op het hoog ste landelijke niveau en staat sinds enige tijd ook op doel bij Jong Oranje. De wedstrijden stonden onder leiding van de Texelse scheidsrechters Paul Hoogendijk en Ton Arnout. Eindstand: 1.Marino Beveiligings Korps: 2.Politie Hoorn; 3.Politie Schagen; 4.Politie Den Helden 5 Politie Heerhugowaard, 6.Politie Alkmaar; 7.Sportin- structeurs politie Noord-Holland Noord, 8-Politie Texel; 9.Politie Velsen. Darttoernooi De Texelse Dart Organisatie houdt zondag een darttoernooi in Sjans in De Koog. Het zogeheten Ran- kingtoernooi 501 begint om 13.00 uur. De deelnemers wordt verzocht op tijd aanwezig te zijn. Inschrij ven kan tot en met 6 januari via bestuur@texeldarts.nl en tot een uur voor aanvang op de speellocatie. Meer informatie is te vinden op wwwtexeldarts.nl. verenigingen voor gehandicapten, fysiotherapeuten en TVL en TVO. Te bespreken onderwerpen zijn onder meer de interesse voor de diverse doelgroepen, de eisen die aan het zwembad moeten worden gesteld, voorzieningen en faciliteiten en de financieringsmogelijkheden. Daphne de Ridder heeft de wed strijd om de Kerstbokaal gewon nen die vrijdag en zaterdag in manege Akenbuurt werd gehou den. Het verschil met Henk Broek man die tweede werd, was met een halve punt miniem. De Stichting Overdekte Manege Texel was net als voorgaande jaren de organi sator van het toernooi en haal de €3332,20 op, genoeg voor een nieuwe roldeur voor de binnenbak. Wie het toernooi dne keer op zijn naam schrijft, mag de bokaal houden. Dat is in de twintig jaar dat het toer nooi bestaat met gebeurd. Anne Kos ter won vorig jaar. Ze had zich niet speciaal voorbereid. 'Ik rij bijna elke dag en heb twee keer per week les.' Springen is haar sterkste onderdeel en dat bleek tijdens de wedstrijd toen ze na negen deelnemers als eerste over de jokers sprong, een hindernis die extra punten opleverde. Ze zou uiteindelijk als vierde eindigen. De Kerstbokaal bestaat in totaal uit drie onderdelen, dressuur, springen en een spel. Ook de aankleding van ruiter en paard wordt meegenomen in de beoordeling. Tenslotte levert het opgehaalde sponsorgeld punten op, maar dat had dit jaar geen invloed op de einduitslag. Tineke Kooiman van het wedstrijdsecretariaat: 'Ook als we de sponsorpunten niet meerekenen is de einduitslag gelijk.' Het toernooi leefde meer dan voorgaande jaren. 'De deelnemers hadden zich leuker verkleed en we hebben zowel met de sponsoring als met de verloting meer geld opgehaald.' Deelnemer Charity Wetsteen zamelde het meeste geld in: €237,50. Lotnummers waarvan de prijzen zijn blijven liggen: blauw 85, 86, 121,127,174.501, groen: 916 en 911. Prijzen kunnen, na vertoon van het lot, worden opgehaald in de manege. De zilveren plak ging naar Broekman die dooreen weddenschap meedeed. Kooiman: 'Hij zat met de dochters van Piet Kooiman in café Sjans en toen zei hij dat hij wel eens op hun paard wilde rijden. Die meiden hebben hem toen opgegeven voor de Kerstbokaal. Hij deed het heel leuk. Hij was verkleed als ruiter van een Spaanse rijschool en had een clown bij zich die hem iedere keer aankondigde.' Bijzonder is dat Broekman geen paard meer rijdt. Kooiman: 'Vroeger reed hij wel, maar nu niet meer.' Uitslag 1.Daphne de Ridder met Humpy. 390.5 pun ten 2 Henk Broekman met Rockefeller. 390 3. Mirjam Hin met Candy, 386 4 Anne Koster met Chris, 380 S Cmdy de Ridder met Kiomi. 379 Programma zaalvoetbal Donderdag 3 januari: 19.00 RAB 5-SVO 3 Kuipers 19.50 Klif 2-Mantje 3 Kuipers 20.40 De Krim 4-De Koog 2 Vonk 21.30 RAB 4-Klif 3 Vonk Zaaldienst: Mantje Vrijdag 4 januari: 18,30 RAB 3-Texel 2 Arnout 19.20 Mantje 1-De Krim 3 Douma 20.10 Krim 2-De Koog 1 Hoogendijk 21 00 RAB 1 -Klif 1 Sangers 21.50 C/Sportshop-SVO 2 Kikkert Zaaldienst: C/Sportshop. Uitslagen: C-jeugd; ZDH Cl-De Koog C1 5-11; 2de klasse: De Koog 4-De Koog 3 7-4; De Krim 6-Texel 4 uitgesteld; Beker hoofdklasse/1 ste klasse; Klif 2-RAB 4 4-3; RAB 1-De Koog 2 12-3; C/Sportshop 2-De Krim 1 3-7; SVO 2- C/Sporlshop 1 4-9. Mantje 2-SVO 3 7-1; SVO 1-Texel 2 14-3, De Knm 3-Klif 3 16-7 Dames Tevoko tegen Haarlem 3 Het damesteam van volleybalvereni ging Tevoko speelt zaterdag thuis na een kleine winterstop tegen het laag geklasseerde Haarlem. Haarlem heeft in deze competitie nog maar eenmaal gewonnen. Nu heeft onderschatten van de tegenstander al eerder tot puntenverlies bij Tevoko gewerkt en het team is dan ook zeer gemoti veerd. Bij winst stijgt Tevoko enkele plaatsen in het klassement. De wed strijd begint om 12.30 uur in sporthal Ons Genoegen. Het eerste herenteam speelt zaterdag in Ons Genoegen tegen medekop loper Ardea. Deze wedstrijd begint om 14.00 uur. Dames 2 speelt een bekerwedstrijd tegen Dinto 1. Ook deze wedstnjd wordt in Ons Genoe gen gespeeld en begint om 14.15 uur. Dinto degradeerde vong jaar uit de tweede divisie en staat bovenaan. Goed spel bij De Doorstoot Op de achtste speelavond van bil jartvereniging De Doorstoot uit De Cocksdorp werd donderdag weer goed gespeeld. Fred Klok behaalde in al zijn drie partijen punten. Vooral tegen Wim Westdorp speelde hij goed. Deze partij sloot hij af met een gemiddelde van bijna twee. Herman Laan won zijn twee partijen met de maximale score van vier punten per partij. Zonder punten bleven Joost Smit en Wim Westdorp. Uitslagen: E. Boon-F. Klok 0-4. J. Smit-P.Zijm 0-2, C. Weel-H. Laan 0-4, M. Boon-F. Klok 4-2, C. Weel-E. Boon 0-2, J Boon-R Zijm 4-0, H. Laan-M. Boon 4-0, J. Heemskerk-E. Boon 0-2, C. Weel-J Smit 2-0. F. Klok-W. Westdorp 4-0, J Heemskerk-R Zijm 4-0. De volgende wedstrijd wordt donderdag 3 lanuari gespeeld bij Martin Boon. Klaverjasclub Witte Burcht Na drie open klaverjasdrives in De Witte Burcht zit er €511,54 in de kas. Dit bedrag wordt verdeeld onder diverse goede doelen. Wel ke dat zijn. wordt na de laatste drive bepaald door de deelne mers. De drives trokken tot nog toe gemiddeld 52 klaverjassers. Traditiegetrouw wordt er op elke eerste dinsdag van de maand gekaart. In verband met de jaar wisseling wordt de eerste drive van het nieuwe jaar echter ver schoven naar vrijdag 4 januari, ledereen die van een avond gezel lig en ongedwongen klaverjassen houdt, is welkom. Klaverjasclub De Waal Klaverjasclub De Waal houdt dins dag 8 januari een open drive in dorpshuis De Wielewaal. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Deelname kost €3,50 per koppel. VERVOLG VAN PAGINA 1 Vakantiebeurs andere locale lekkernijen geser veerd. Naast de VW's werken ook particuliere organisaties mee aan de presentatie. Van Texel afkom stig zijn vakantiepark De Krim, de Selectgroep (Kobeko, Vredelust en de Muy). Hotelvereniging Texel. Van der Linde, Zandbank en yurtbou- wer Piet Laan. Naast enkele grote logiesverstrekkers van de andere eilanden is ook rederij Doeksen van de partij. Wouter de Waal. directeur van VW Texel, toont zich enthousiast over de samenwerking. 'Deze gezamen lijke aanpak spreekt me erg aan. Het merk Wadden is sterk en daar kunnen we als Texel uitstekend op meeliften. Het ene eiland heeft mischien meer zus en het andere meer zo, maar uiteindelijk zijn we allemaal Wadden.' De Vakantiebeurs wordt gehouden in zes hallen, met zo'n 1620 stands en een totale oppervlakte van 50.000 vierkante meter, en duurt van 8 tot en met 13 januari. De organisatoren rekenen op ongeveer 140.000 bezoekers. Marieke Wetsteen in actie tijdens de Kerstbokaal. Zondag 6 januari 2008 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. gezamenlijke dienst in gerefor meerde kerk, ds. J. Glazema. Gereformeerde kerk Den Burg: 9.30 u. ds J. Glazema, gezamenlijke dienst Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 10.00 u. ds. K.F. Klaassen, nieuwjaarsborrel. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. C. der Neder landen, nieuwjaarsbegroeting. De Cocksdorp 11.00 u. ds. C. der Nederlanden, nieuwjaarsbegroeting met koffie in 't Gebouwtje GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u en 16.00 u. leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat. Den Burg: 10.00 u. ds. C. Duinkerken-Visser. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. A. Wesseling. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg 10.45 u. dameskoor. Oudeschild: 9.30 u. De Cocksdorp 10.00 u. woord-com- munieviering parochianen. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.' Waarom moeten we ons door de bijbel laten leiden? Wacht torenstudie. 11.20 u Volg Jezus na bij het maken van discipelen. uit het westen, Kwamen de wijzen uit het oosten Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisart sen Post. tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de vol gende telefoonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zater dagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086: 314727; 314669, 312270 of 322008 Verloskundigenpraktijk: Waalderstraat 53A Den Burg. Dag en nacht bereik- via tel. 313090 of 06-51404872 GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Omring Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen 's avonds en tijdens het weekeinde: Meldpunt Thuiszorg 0223-650222. Voor hulp bij het huishouden: Omnng Thuisservice, Schoonoordsingel 44, Den Burg. tel. 321461 - Omring Jeugdgezondheidszorg; Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 0900-4636549. Telefonisch spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voe ding. opvoeding en verzorging. - Omnng Thuiszorgwinke! Schoon oordsingel 44. Den Burg, tel. 314887 Geopend elke werkdag tussen 13.00- 14.00 u. - Omring diëtist: voor afspraken elke werkdag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en ver zorgingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg Opvragen via tel. 0229-206955. Opname op advies van huisarts of specialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema, tel. 320104. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel 312112. Maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 u.; zaterdag 10.00-13.00 en 15.00-17.00 u.; zon- en feestdagen 11 00-12.00 en 16.00-17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen Brand/Ambulance: Bij brand en or spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is op maandag en vrijdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Telefoon 0900-8844. In spoedei sende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www. dierenpensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11. Den Burg. tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen, bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Verslavingszorg: Brijder Versla vingszorg Texel. Tubantia, Pontweg 133, De Koog. Voor inlichtingen, advies, consultatie en preventie, tel 0223-620541 of 06-30215211peter. molenaar@bnjder.nl. Psychologenpraktijk: M. Spijker en Y Olthof, Ruijslaan 88. 1796 AZ De Koog, tel. 317566 Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaitijdvoorziening, alarme- nng. klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg. Tel. 312696. Alzheimer café: elke laatste dins dag van de maand van 19.15 tot-9.30 uur in De Buureton, Beatrixlaan 43. Den Burg. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel, crisisopvang huiselijk geweld, tel. 0222-321001, dag en nacht bereik baar. Advies- en Steunpunt Huiselijk Geweld Kop van Noord-Holland, tel. 0900-2345566 (€0,10/minuut). www huiselijkgeweldkopvannoordholland. nl. Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoe dingsondersteuning aan ouders. Voor aanmelding, informatie en advies: 0900 2223330. elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. In verband met de kerstvakantie haalt Scouting Texel deze week geen oud papier op. Oud papier kan wel wor den gestort in de containers naast het clubgebouw aan de Bernhardlaan. TEXELSE'StoURANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Stiana Sibon Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl an toepassing de Regelen vo le Kamer ven Kcopnandö en Fapn» Abonnementsprijzen 2008: Per half jaar 37,95 36,25 i Per jaar €74,10 €71,75. Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schnftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u. Wilde vaart (herhaling) 21.00 u Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma). Over oud en nieuw 18.00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit hervormde kerk De Waal 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlands talig) 14.00 u. Wilde vaart (shanty's) 15.00 u Frans gaat het doen (muziek) 16 00 u. Sportlokaal (uitslagen en inter views) 18.00 u Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Gereformeerde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19 00 u Wegdromen met een boek (her haling van zaterdag) 20.00 u Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. De keuze van... 20.00 u Radio Noordhoiland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk pro gramma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Musette (volksmuziek) 20 00 u. Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl. rubriek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 7