Texelaartje zeggen wou... Uw huurwoning kopen? Of lijkt dit onbetaalbaar? Eerbetoon aan TESO's Molengat TEXELSE j COURANT F amilieberichten Abraham DINSDAG 15 JANUARI 2008 Onder luid gejuich, gezwaai van achterblijvers en getoeter vaart de Molengat de haven uit. Ditmaal niet over het wad naar Den Helder. Nee, de Molengat begint aan de lange reis naar India. En ik zit als versteke ling verstopt in de bovenste sloep. Op een ochtend tijdens de koffie wordt me verteld dat de veerboot Molengat verkocht is en binnenkort de aftocht zal blazen naar India. De atlas ligt voor me waarop de route nauwkeurig aangewezen wordt die gevaren gaat worden. De Molengat zal gesleept worden. Gelijk plaats ik de grap dat ik als verstekeling mee ga. Hier wordt smakelijk om gela chen. En toch, zodra er weer over gesproken wordt, blijf ik mijn grapje herhalen. Het idee laat me niet los. Hoe zou het zijn om de Molengat de laatste eer te bewijzen door hem weg te brengen naar zijn nieuwe plek en te zien dat hij nog vele jaren dienst kan doen als veerboot? Hij heeft ons tenslotte vele jaren diensten bewezen. Hoeveel mensen, hoeveel auto's en andere vervoermiddelen heeft hij door de jaren heen wel niet over het wad vervoerd? En wat staat hem nog te wachten óp zijn nieuwe plek? Hoe zal de reis via Noordzee, Atlantische Oceaan, Middellandse Zee, Suezkanaal en Indische Oceaan verlopen? Wat zou ik dat graag willen meemaken. Maar misschien niet ik alleen. Hoeveel van de trouwe passagiers, die mis schien jarenlang dagelijks met deze boot overgingen en daar herinne ringen aan bewaren, zouden willen weten hoe het de Molengat verder vergaat? Wat als ik mijn plan wer kelijk zou kunnen uitvoeren? Wat als ik een dagelijks verslag kan uitbrengen als verstekeling van de Molengat en daar later een boekje van uitbreng als aandenken? Ik informeer naar de datum van vertrek en bereid me stiekem voor. Niemand die er erg in heeft dat ik iets ga ondernemen wat misschien onmogelijk lijkt. Maar wat is onmo gelijk? Wat zou me in het ergste geval kunnen overkomen? Goed, de schippers kunnen me ontdekken en me van boord zetten in de eer ste grote haven die ze aandoen. Ik kan het koud krijgen of ondervoed raken. Maar aan de andere kant ik kan dit ook allemaal incalculeren en er gewoon het beste van maken. En is het niet zo dat als je iets echt graag wilt je alles aankunt? Na een onverwacht snelle voorbe reiding zit ik dan toch als versteke ling bovenin de reddingssloep met mijn astronautenvoer en hoor ik het gejuich beneden mij verstommen. De Molengat en ik, de verstekeling, we gaari allebei een nieuw avontuur tegemoet. En alleen ben ik niet, want een aan tal van mijn Texelse vrienden, de zeemeeuwen, vliegen met me op. Brieven van lezers Buiten verantwoordelijkheid van de redactie Doortje Dijkgraaf, (de verstekeling), De Koog. Droom Ik heb een droom, dat Texelaars en toeristen geen afval op de grond gooien, zodat ik met tientallen blik jes en afval tegenkom op mijn vijf kilometer lange hardlooproute. Ik heb een droom, dat hondenbe zitters de behoeften van hun hon den opruimen, ook buiten het dorp, zodat ik ook naast het pad niet hoef uit te kijken waar ik op stap. En dat hondenbezitters het normaal vinden om dit te doen in plaats van te wachten tot de gemeente dit verplicht of dat de gemeente zorgt voor gratis zakjes met afvalbakken om de zoveel meters. Ik heb een droom, dat ouders hun kinderen zoveel mogelijk met de fiets naar school brengen, ook al regent het of dreigt het te gaan regenen, zodat er minder auto's rijden en er minder vervuiling in de lucht komt. Bovendien is het stuk ken veiliger voor de kinderen die wel lopen of fietsen en krijgen ze gezonde beweging. Ik heb een droom dat gezonde mensen geen gebruik maken van Spartamets, denkend dat zij ook lekker met de fiets zijn, terwijl ze de lucht waarschijnlijk meer vervuilen dan een auto (heb je al eens achter een Spartamet gefietst en de lucht geroken?) Ik heb een droom dat kinderen van de middelbare school en (jon ge) gezonde mensen geen gebruik maken van brommers, zeker niet als ze binnen een kleine straal van school of werk wonen, zodat de lucht op deze manier bespaard blijft. Ik heb een droom dat Texelaars en toeristen minder de auto pakken, en als ze dat wel doen, dat ze dan ze zoveel mogelijk op de hoofdwegen rijden en met op de 'landweggetjes' waar fietsers, wandelaars en hard lopers zich graag bevinden. Ik heb een droom dat wij als Texe laars waar kunnen maken wat op de gemeentewagens staat: Schoon eiland Texel (ter zee, ter land en in de lucht). Ik heb een droom dat dit geen droom blijft, maar realiteit in de nabije toekomst. P. Pollen, Den Burg. Manege 'Megamanege kleiner, dienstwoning blijft', kopte de Texelse Courant vrijdag. Het is toch wel bijzonder en ook teleurstellend dat een groot deel van de gemeenteraad akkoord gaat met de uitleg van het college van b en w. Naar ons idee heeft een deel van de raadsleden het niet helemaal begrepen. Er kan inderdaad een vrijstelling voor het bouwen van een dienstwoning verleend worden, via art. 15 van de WRO. In het bestem mingsplan staat in het betreffende artikel: 'B en w kunnen vrijstelling verlenen'. Niet: 'moeten vrijstelling verlenen'. Als b en w willen meewer ken aan het verlenen van vrijstelling, is er een wettelijke procedure nodig waarmee andere belanghebbenden, de burger dus, in feite inspraak knjgt. Met die procedure komen de belangen van iedereen boven tafel. Op grond van het afwegen van die belangen moet het college een beslissing nemen. Pas dan kan het college definitief aan het plan meewerken. Als de wethouder stelt dat het een daad van onbehoorlijk bestuur is als hij nu niet mee zou werken aan het verlenen van vrijstelling voor de bouw van een dienstwoning, kun- VERVOLG VAN PAGINA 1 Waddenzee Het Hamburger bezwaar is des te opmerkelijker, omdat de Neder landse overheid geregeld heeft ver klaard dat de erfgoedstatus geen juridische consequenties heeft en daardoor geen plannen kan tegen houden. Een extra nadrukkelijke toezegging van de ministers Cees Veerman en Gerda Verburg (LNV) dat er echt geen beperkingen uit de status voortvloeien, haalde eind vorig jaar alle Waddeneilanden over in te stemmen, waardoor de Neder landse regering klaar was voor de nominatie. Eerder waren Texel en Ameland nog tegen. Volgens burgemeester Joke Gel- dorp, voorzitter van het samenwer kingsverband De Waddeneilanden, is het voor de lokale en provinciale overheden in het Nederlandse deel van het Waddengebied afwachten wat er de komende dagen gaat gebeuren. 'Dit is een zaak die nu op nationaal niveau speelt en waar schijnlijk wel een vorm van diploma tiek overleg zal opleveren.' Landschapszorg Texel Ze doet nog geen uitspraken over mogelijke nadelige effecten als de zaak echt spaak loopt. 'Maar het lijkt me dat de UNESCO-commissie die dit jaar het Waddengebied zou bezoeken, niet komt als er vóór 1 februari geen voordracht is.' Dat zou betekenen dat de toewijzing van het predikaat zoals gepland in 2009 van de baan is. Er kunnen bij de VN- organisatie maar eén keer per jaar voordrachten worden gedaan. nen wij stellen dat het een daad van onbehoorlijk bestuur is de bezwaar makers al bij voorbaat buiten spel te zetten. Maken wij alleen maar bezwaar bij de gemeente om daarna naar de rechter te kunnen? We moe ten maar eens zien of de gemeente bij de rechter waar kan maken dat een paardenpension op een Dag- recreatief Opvangterrein thuishoort en of een rechter blij is met het feit dat het college in onderhandeling is met de initiatiefnemer en kennelijk harde toezeggingen heeft gedaan voordat de procedure afgerond is. Wij vragen ons overigens af waarom de raad niet heeft gevraagd wat er nu precies is afgesproken door col lege en initiatiefnemer voordat de procedure werd gestart. Dat kan eigenlijk niets zijn, want de wethou der moest alles uit de krant lezen. En als er toch iets is. staat het dan zwart op wit? En wat is dat 'beleid' voor dagrecreatieve opvanggebie- den waar de wethouder zich op beroept? Beleid wordt toch door de gemeenteraad bepaald? Hoe het ook zij, eerst zal er onzes inziens een nieuwe vrijstellingspro cedure gestart moeten worden! En dan gaan we weer gewoon verder. Onze allerliefste SIEM LAKEMAN is er niet meer. Schoorl, 7 oktober 1936 Bergen, 13 januari 2008 Siem was alles man van Annelies vader van Karin, janine en Arno, Jan-Dirk en Monique opa van Sem en Kiki Hoflaan 16 1861 CR Bergen NH Siem is thuis. We nemen afscheid van Siem op vrijdag 18 januari om 13.00 uur in de Ruïnekerk, Raadhuisstraat 1 in Bergen. Daarna zullen wij hem zelf begeleiden naar de begraafplaats in Bergen. Voor u is er gelegenheid om elkaar te ontmoeten in Het Huis Met De Pilaren, Raadhuisstraat 10, waar u ons later kunt condoleren. Na een rijk leven is in het volle bewustzijn van haar afscheid, op de leeftijd van bijna 94 jaar, overle den onze lieve, altijd belangstellende, moeder Jacoba de Winter-Kuiper echtgenote van Johannes Gerardus de Winter •'<- Enkhuizen, 23 januari 1914 t Texel, 14 januari 2008 Haar kinderen, Cora de Winter Cathrien de Winter Theun de Winter Hans de Winter Willem de Winter echtgenoten, kleinkinderen en achterkleinkinderen ..Gollards" De Zes 12 1791 EX Den Burg Onze moeder is overgebracht naar de strandka- mer van „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op vrijdag 18 januari om 18.45 uur in crema torium „Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de crematieplechtigheid in de koffiekamer van het crematorium. Correspondentieadres: C. de Winter, Warmoesstraat 24, 1791 CR Den Burg. Indien u geen kennisgeving heeft ontvangen, beschouw deze advertentie dan als uitnodiging. Kort na het overlijden van zijn broer Chiel in okto ber 2007, moeten wij nu ook afscheid nemen van Ton Beerling Onze broer, zwager en oom is op 13 januari thuis in Den Helder overleden, op een veel te jonge leeftijd van 65 jaar. Wij zullen Ton erg missen en hadden hem, met zijn vrouw Trudi, zijn kinderen Barbara en Koen, Marcel en Dagmar en kleinkind Tijmen, nog veel mooie jaren gegund. Mia en Louis Riet en Jan t Jan en Joke Chiel t en Leny Willem en Marian Margriet Peter Neven en nichten 10ij (/aan trouwen Hoh Dos A 10endt/ lónrlnuaits Op orij/lag IS januari 2008 om 14.30 uur zullen u>ij eikuur in de rDoopujezinde ~Kerk te Ooiter end het ju-woord genen. rPelikaanweg 18, 1796 WJZ rOe JCoog Op 10 januari 2008 ben ik geboren! Marion Splinter Als je mij wilt zien, bel dan even, anders slaap ik misschien, 321059 Danny, Mariska, Anouk Lieuwstraat 39 1791 XN Den Burg Texel aartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woènsdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,00 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,00 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. www.texeltoerist.nl. Met de meest actuele evene mentenagenda. Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Barbecuebuffet met al les erop en eraan bin nenshuis! Min. 12 pers. Restaurant Bos en Duin, tel. 315541. Finale verkoop: 50-70% korting bij Amigo. Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1,25 per dag (€12,50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. Verlang je naar licht, warm te en zon? Kom dan eens naar Qnipp Kapsalon! Waalderstr 15, tel. 312227, óók zonder afspraak! www.texeltoerist.nl. U kunt nog meedoen aan de prijsvraag en maak kans op het boek De Smaak van Texel Julbo, Sinner dames, he ren en kinder skibrillen bij Mantje Lifestyle Stores. Fashion Store Texel, he ren en dames jeans: 2 ha len 1 betalen. Weverstraat 45. 17 januari a.s. Björn Borg nieuwe col lectie damessportkleding. Mantje Lifestyle Stores. Fashion Stpre Texel, he ren en dames jeans: 2 ha len 1 betalen. Weverstraat 45. Een jarige job? Vier een schaatsfeestje op De Krim! Meer informatie 0222- 390112 of www.krim.nl Maandag 21 en dinsdag 22 januari is de Natuur- winkel dicht. Woensdag 23 januari weer open met een fris gezicht!! Voor al uw binnen schil derklussen, bel Tijs Witte, 06-22260323. De Nacht van de Ezelge dachte: 19 jan. Question Plaza. Finale verkoop: 50-70% korting bij Amigo Nordic Walking is TOP! Kennismaking za 19/1 en zo 20/1 om 9.30 u. €7,-' Nieuwe techniekcursus vanaf 2/2 en 3/2, 9.30 u. Info: TOP 06-12070776. Rits stuk? Wij zetten er een nieuwe in. Schoenmake rij sleutelservice Van Osch. Open van 08.00 -12.30 uur. Zaterdags ge sloten. Tel. 313901, De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Texelse kaas van We- zenspyk. Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60, De Koog, tel. (0222) 317333 Diverse maten kinderrijwielen Finale verkoop: 50-70% korting bij Amigo De Nacht van de Ezelge- dachte: 19 jan. Question Plaza. Fashion Store Texel. Da mes- en Herencollectie 30-50% korting. Wever straat 45. Nieuw bij TCA, Kras en Win actie, bij elke €20,- kassaverkoop ontvangt u een kraskaart. Er zijn veel leuke prijzen te winnen!!! Spinbaanmarkt 15a. Grote voorraad materia len voor de horeca, o.a. demontabele koelcellen met stellingen, bakwan- den, frituur, ovens, gas komforen, koelvitrines, geïsoleerde rolcontainers, nieuwe kop en schotels en veel glaswerk. Voor de kin derkamer: kast, commode en kinderbedje en kinder wagens. Tafels en stoelen, zitbanken, ramen en nog veel meer. Kom zelf maar kijken op vrijdag van 10 tot 17 uur en zaterdag van 10 tot 15 uur. De Nacht van de Ezelge dachte: 19 jan. Question Plaza. Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe KiekeSchilderweg 251a. Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264 www.texeltoerist.nl. Een unieke site met plaats aanduidingen via Goo- !-maps. Kom ook eens kijken en zoom in De Tegelmeester voor al uw badkamers, plavuizen vloeren, keukens, afwerk- vloeren en levering tegels. Tel. 321815/321266. Maandag 21 en dinsdag 22 januari is de Natuur- winkel dicht. Woensdag 23 januari weer open met een fris gezicht!! Even een pak eigenge maakte snert of bruine bonensoep vol spek en worst halen Eétcafe Park straat 22. Let op! kinderschoenen nu v.a. €25,- Mantje Life style Stores. Buckknife, Leatherman, Wenger messen bij Mantje Lifestyle Stores. De Nacht van de Ezelge dachte: 19 jan. Question Plaza. Hairstyling Talou werkt Nieuws van Texel? Nu De Nacht van de Ezelge- Workshop DANSYOGA op afspraak, di. t/m zat. .dagelijks nieuws op www. dachte: 19 jan. Question 19 januari, méér info- Tel. 320473.texelsecourant.nlPlaza. www.dansyoga.nl Fashion Store Texel Da- Fruitbedrijf Molenbuurt Goede voornemens? Word Mooie collectie koffers 2Ie!-«n Herencollectie geopend: vrijdag- en za- vrijwilliger bij Wereld- handtassen, portemon- 30-50% korting. Wever- terdagmiddag van 13.30- winkel Texel in de Wever- nees, paraplu's bij Mantje straat 45.18.00 uur.straat! Bel 06-22904624 Lifestyle Stores Schaatsen zonder ijs? Dat kan op de kunstofijs- baan op Vakantiepark De Krim! Schaatshuur €5,00 p.p. Meer informatie: 0222- 390112 of www.krim.nl Let op! kinderjacks nu v.a. €25,- Mantje Lifestyle Stores Maandag 21 en dinsdag 22 januari is de Natuur- winkel dicht. Woensdag 23 januari weer open met een fris gezicht!! Nu ook dagelijks het laat ste nieuws op www.texel- secourant.nl Fashion Store Texel. Da mes- en heren winterjas sen 50% korting. Wever straat 45. TCA, Kras en Win actie. Kom snel langs. Het Rabo-Hypotheekadviésteam Texel kan u alles vertellen .over de diverse financierings mogelijkheden. Maar ook over Koopgarant, eed mogelijkheid om de financiële kloof tussen huren en kopen te verkleinen. De Nacht van de Ezelge dachte 19 jan. Question Plaza. Auto Service Centrum. Maricoweg 3, tel. 315588. Win nu mooie prijzen bij TCA, bij elke 20,- kas saverkoop krijgt u een kraskaart. n. texelsecourant.nl voor het dagelijkse Texel- nieuws. Gebakken zeetong, de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. Fashion Store Texel. Da mes en heren winterjassen 50% korting. Weverstraat 45. Nikwax. onderhoudsmid delen voor schoenen en kleding. Mantje Lifestyle Stores. - -.<• ZBf&M&SS Huren of kopen? Voor een afspraak belt u (0222) 36 77 44. Het is tijd voor Rabobank Noord-Holland Noord www.rabobank.nl Rabobank De beste kans op succes! Gelezen in 98% van de Texelse huishoudens Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11 1790 AA Den Burg (als brief frankeren) Bij opgave postbusnummer ook u Contant geld bijsluiten Brief onder nummer €2,00 extra Inleveren maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag) Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy) Voor informatie: 0222 - 362600 pnvé-adres vermelden Deze bon is alleen geldig voor texelaartjes Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Tanef incl. 19% BTW i Adres Postcode/plaats Advertentie I Handtekening plaatsen in de krant van:

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3