Moord januari 2008 TEXELSE g COURANT De op smaak van Noord-Holland watkiesjij.nu "Lekker veel zien in het Marinemuseum" w "Elke dag weer een beetje anders" Wat kiest Statenlid Tjeerd Talsma? iwatkiesiii! watkiesjij.nu "Je kunt 'm niet missen!" twatKiesilllnul Noord- DINSDAG 15 JANUARI 2008 De provincie Noord-Holland is tróts op haar mu sea. Zo verzamelen schatten van eutcuui geschiede- soms zelfs van vér over de grenzen. En ze laten jou er graag van meegenieten. Dat is de provincie veel waard! De laatste jaren heeft de provincie veel musea dan ook flink geholpen. Aan een bredere col- edvicatieve programma's voor scholen. Welk museum kies jij? Welke wandelroute loop je het liefst? En wat is je favoriete vervoermid del? Daarover kan iedere Noord-Hollander zich uitspreken op www.watkiesjij.nu Deze website is gemaakt in opdracht van de provincie Noord-Holland,-die zo wil laten zien wat de provinciale overheid doet. Het hele jaar door kan iedereen stemmen op zijn favoriet. Zo komen webbezoekers meer te weten over wat de provincie voor hen betekent. Het populairste museum, vervoermiddel en wan delgebied worden door de provincie op een bijzondere manier in het zonnetje gezet. "Wij werken op allerlei manieren mee aan het verbeteren van de Noord-Hollandse samen leving, maar zijn zelden direct in beeld," vertelt Ton Hooijmaijers. Hij maakt als gede puteerde deel uit van het bestuur van de provincie. "We willen mensen graag kennis laten maken met ons werk. Bovendien vinden wij dat iedere Noord-Hollander recht heeft om te weten wat de provincie doet en waar de provincie geld aan uitgeeft. Zij betalen hier tenslotte aan mee!" De website watkiesjij.nu wordt momenteel onder de aandacht gebracht via posters in bushokjes, tv-spotjes op AT5 en TV Noord- Holland, een advertentie in huis-aan-huis- bladen, reclame in en op de bussen van Connexxion en posters in gemeentehuizen en horecagelegenheden. Aan het hoofd van de provincie staat het algemeen bestuur: Provinciale Staten. De 55 leden van Provinciale Staten zijn direct gekozen door de inwoners van de provincie Noord- Holland. Een van die Statenleden is Tjeerd Talsma. Hij is fractievoorzitter van de PvdA en hij vindt het belangrijk dat Noord-Hollanders de provincie kennen. Hoe lang ben je al Statenlid? "Ik maak al negen jaar deel uit van Provinciale Staten. In die jaren heb ik vaak moeten uitleg gen wat de provincie precies doet." Jaap Vlaanderen van communicatie en educatie van de Stichting Gooisch Natuurreservaat wandelt het liefst in het gelijknamige natuur gebied. "Dit is het meest bijzondere stuk natuur in Noord-Holland. En meteen ook het oudste: het ontstond tenslotte even na de ijstijd. Ga je naar het westen, dari krijg je natte voeten en ga je hierheen, dan kom je zandgrond tegen. Je ziet ook dat amfibieën in de winter bij ons zitten. In de zomer zoeken ze de nattigheid op. Zelf wandel ik hier ook graag, al ben ik hier voor mijn werk al veel. Maar het blijft hier steeds mooi; en het leuke is dat elke dag de natuur weer een beetje anders is. Het is ook afwisselend: aan de ene kant heb je de weidsheid van de heide, aan de andere kant de dichte bossen. Er zijn ook veel verschil lende wandelroutes: het voetstappenpad van 25 km voor de sportievelingen tot het speci ale kleutërpad voor de kleintjes." Noord-Holland biedt yeol verschillende landschap- pen, duinen, polders, weilanden, bpssun ei» heide velden. De pWvitlcte heeft in natuurgtbiedsptan- nen vastgelegd waar welke natuur »#nwtïig Is of moet komon*Doc -.„bildic* te vcisuokken vooi aankoop, inrichting »<n beheer van natuurgebieden, stelt de provincie de natuur veilig cn wil 1* bei landschap aantrekkelijker (naken voor recreatie Hiervoor heeft de provincie het komend jaar oen extraatje van I miijcxm over; Daarnaast.I«ve*tem de provincie komend Jaar l miljoen extra in fiets- maak jou» f «vortet nunanar I Wat zeg je dan? "Dat de provincie meer doet dan de meeste mensen denken. Dan vertel ik dat de provincie heel veel te zeggen heeft over de inrichting van Noord-Holland. Waar komen de huizen? Waar blijft het groen? Dat we ons bezighouden met aanleg en onderhoud van wegen en openbaar vervoer. En dat we zorgen voor een veilig Noord-Holland, omdat we bijvoorbeeld ook verantwoordelijk zijn voor een goede kust verdediging. Waarom is het zo belangrijk dat mensen weten wat de provincie doet? "Noord-Hollanders kennen Noord-Holland het best. Zij kennen de mooie plekjes in de provin cie en hebben vaak een uitgesproken mening over de indeling van het landschap. Ik vind het belangrijk dat men weet dat de provincie daar veel over te zeggen heeft. Mensen met ideeën over de indeling van Noord-Holland zouden daarover vaker met de provincie in contact moeten treden. Zo kunnen ze invloed uitoefe nen op hoe Noord-Holland eruit ziet." Wat zijn jouw favorieten? "Ik wandel het liefst in Zwanenwater. Dat is een natuurgebied op steenworp afstand van mijn huis in Callantsoog. Mijn favoriete museum is het Zuiderzeemuseum. En als het gaat om vervoer dan kies ik voor de trein of de auto." Het heeft volgens hem niets te maken met zijn beroep: ook privé neemt chauffeur van de Zuidtangent Manolito Mica 'als het even kan' de bus. "De Zuidtangentbussen worden steeds luxer. Een lage instap, speciale voor zieningen voor invaliden. Bovendien zijn de infoschermen in de bus erg handig: je weet precies hoe laat je op je bestemming aankomt. En móchten we vertraging hebben, dan passen die tijden zich vanzelf aan." De rode bussen van de Zuidtangent rijden tussen Haarlem en Amsterdam Zuidoost in de spits elke zes minu ten. "Je hoeft dus helemaal niet lang te wachten voordat er een nieuwe komt. Je kunt 'm dus eigenlijk niet missen. De bus is niet alleen goed koper dan de auto, je bent er ook zekerder van datje op tijd komt. Met de auto kun je nog in files terecht komen. Wij maken gebruik van de vrije busbaan. En je reist ook nog eens lekker ontspannen!" Zo'n 2,5 miljoen Noord-Hollanders zijn iedere dag onderweg. Naar het work of naar school en in hei weekend eropuit: naar familie, vrienden, het zwem bad of het bos. Met de fiets, te voet, met do auto of met het openbaar vervoer, De provincie zorgt dat je komt waar je wilt zijn. Door het aanleggen en verbeteren van wegen, verkeersveilige rotondes en fieupaden. En door te werken aan betere trein-, bus- en veer ver bindingen. Prijsvraag: win kaarten voor Jumping Amsterdam De internationale top van de paardensport, shows en optredens van bekende artiesten. Dat zijn de ingrediënten van Jumping Amsterdam: dit jaar van 24 tot en met 27 januari in de RAI te Amsterdam. 'Jumping' wordt gesponsord door de provincie Noord-Holland. Wil jij een middag genieten van dressuur, springen en mennen? Geef dan antwoord op onderstaande vraag en maak kans op kaarten voor donderdag 24 of vrijdag 25 januari. Een bekende Nederlandse dressuurrijdster is: a) Anke de Vries b) Inge de Bruijn c) Anky van Grunsven Je inzending moet uiterlijk 21 januari binnen zijn. Je kunt je antwoord mailen naar nhnu@noord-holland.nl of sturen naar Redactie Noord-Holland NU, Postbus 3007, 2001 DA Haarlem. Winnaars ontvangen uiterlijk 23 januari bericht Meer informatie? Ga dan naarwww.jumpingamsterdam.nl "Ik was vandaag toevallig in Den Helder en ik had wat tijd te doden. Het is een fijn museum, je krijgt echt een beeld van de geschiedenis van de marine. Ook is de inrichting mooi, het ziet er netjes uit en er is goede documentatie: je weet precies waar je naar kijkt. Dat laatste ontbreekt nog wel eens in sommige musea. Met mijn Museumjaarkaart bezoek ik er nogal wat. Maar dan vooral Of het Marinemuseum in Den Helder het leukste museum is van Noord-Holland, dat kan bezoeker Ben Niewenhuis niet zeggen. Maar hij is er nu zo'n vier keer geweest en elke keer vermaakt hij zich prima. technische musea, geen schilderijen. Hier kun je lekker veel zien en, ook heel leuk: sommige machines kun je aanraken, er staat geen hek omheen." Colofon Jouw provincie Noord-Holland is een uitgave van de provincie Noord-Holland en verschijnt acht keer per jaar in een groot aantal Noord-Hollandse huls-aan-huisbladen. Eindredactie: Erica van Dijk, sector Communicatie, postbus 3007, 2001 DA Haarlem, tel.(023) 514 45 92, e-mail: nhnu@noord-holland.nl.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 8