Regen geen probleem voor TV-opnamen in 't Buurtje Hfl I 'Prachtig mooi om deze cheques uit te reiken' wou... Politiek akkoord met Frontale botsing tussen bromfietsers gebruik aardwarmte l(f Keukencentrum Texel F amilieberichten De regen die zaterdag met bak ken uit de lucht kwam, weerhield de makers van het TV-programma Eigen Huis en Tuin er niet van 't Buurtje in Oudeschild in de lentes feer te brengen. Tuinman Lodewijk Hoekstra en klusjesman Thomas Verhoef staken voor het oog van de camera de handen flink uit de mouwen. Bij Wim en Annegré Boom werd een taanketel die in de tuin als een soort border werd gebruikt, met witte tulpen en andere bloe men en planten opnieuw ingericht. 'Hartstikke leuk', zei Boom nadat hij had meegewerkt aan de uitzen ding, waarvoor hij bepaalde scè nes bereidwillig meerdere keren had overgedaan. Verderop werd bij Wim en Annelies Zegel werd een nieuwe tuintafel gebouwd, waarop de vrouw des huizes haar tuinklusjes kan doen. En in de tegenover gelegen woning van de familie Van de Wetering wer den bakken met bloeiende bollen geplant, er werd onder de wastafel een decoratieve sifon gemaakt en van strandhout dat door Maarten Boon was gejut, werd een letterbak gemaakt. Programmamaker Ellen Stolp van IDTV: 'We wilden graag een keer naar een waddeneiland, maar probleem was dat niemand van de eilanden was aangemeld. In het kantoor tegenover ons werkt Paulien, de zus van Astrid, van wie ik wist dat ze van Texel kwam. Of zij niet iemand wist.' Astrid: 'Toen kwamen ze bij mij uit. Nou, aan zoiets wil ik natuurlijk wel meewer ken. Ik ben wat gaan rondvragen in de buurt en het was zo gepiept.' De uitzending is op 9 februari op RTL4, aanvang 18.10 uur. i Annelies Zegel de laatste hand ai Astnd van de Wetering bij de bloemen in haar woning aan 't Buurtje. De Ezelvereniging kon zaterdag om moeten gaan en dat er een kli- in Question Plaza dankzij de niek is waar de dieren gratis gehol- Avond van het Goede Ezeldoel op pen kunnen worden. Iedere euro is 9 december veel geld weggeven, daar goud waard.' De organisatie die actief is in onder meer Egypte, Bassist Guillaume Ortet in de rol van Frank Sinatra. Saxofonist Dick Remelmk bij het optreden van in Question Plaza. Op het feest in De Toekomst, toen alle andere cafés in De Koog op ver zoek van Arnold Kearcher en Henk Jan Klok dicht gingen en arties ten belangeloos optraden, werden schilderijen van Ingmar Moerbeek en Fred Wiering bij opbod verkocht en de entreegelden en de baromzet beschikbaar gesteld voor het goede doel. 'Een unieke avond, achter elke bierpomp stond een Koger hore caondernemer', zei Paul van Dijk. 'Prachtig mooi om vanavond deze cheques te kunnen uitreiken.' Ton Gieles en Roelie Bakker van het Tesselhuus incasseerden €7.500,-, waarmee een groep van acht kin deren een week lang vakantie kan vieren op Texel. 'Die gaan we echt in de watten leggen, De Toekomst en Sjans gaan beide wat leuks doen, dat gaat helemaal goed komen.' Het Brooke Hospitaal for Animals kreeg een cheque voor hetzelfde bedrag. Ambassadeur en schrijf ster Mensje van Keulen toonde zich bijzonder verheugd. 'In landen waar mensen straatarm zijn en afhan kelijk zijn van hun werkpaarden en ezels is het heel belangrijk dat hen wordt verteld hoe ze met die dieren India, Jordanië en Pakistan, zet zich verder in om kinderen al op jonge leeftijd te leren hoe ze met dieren om moeten gaan. De feestavond werd muzikaal omlijst door de band An Ekseptional Tribu te, met onder meer oud-Ekseption- lid Dick Remelink in de gelederen. Door de bijna lege zaal bij aanvang van het optreden leek het er even op dat met Rik van der Linden en Cor Dekker ook de Texelse fans waren uitgestorven, maar in de loop van de avond wisten veel liefheb bers Question alsnog te vinden. Bandleider Ruud Jansen (keyboard) noemde Van der Linden 'de groot ste gigant die we hebben gehad'. 'Ik probeer dat een klein beetje te (Foto's Gerard Timmerman) benaderen.' Een understatement, want de Noordhollander vertolkte nummers als Adagio en Sabeldans op virtuoze wijze. De band bleek veelzijdig, want na de pauze werden net zo makkelijk nummers van The Beatles en andere hits gespeeld. Verrassend was de act van bassist Guillaume Ortet, die zijn opwachting maakte als Frank Sinatra. Manege Ook maar eens in de pen geklom men om het eens van de andere kant te belichten. Eenmaal bovenin de pen wilde ik beginnen het 'Even wandelen met Henk te noemen', maar naar buiten hebbende geke ken heb ik toch maar even de auto gepakt. We rijden de Ruijslaan af de Epelaan op, richting de te bouwen manege. Daarbij komen we langs allerlei toe ristische bedrijven met of zonder parkeergelegenheid. Rijdt u mee? Camping Bregkoog, hotel Tatenho- ve, hotel Boschrand, bungalowpark Hoog-Koog. daarna komen twee maneges, Kustpark Texel (Room pot, mooi?), en daarna nog enkele kleinschalige bungalowparkjes en vakantiewoningen. Allemaal gericht op de toeristen met hun euro's. Niks mis mee. Aan het eind van de weg gedraaid en weer teruggekomen bij de twee maneges, sta ik even stil. Als je rich ting Ruijslaan kijkt, zie je twee grote woonhuizen van het Maartenhuis. Midden in het stiltegebied, agra risch gebied of natuurgebied, net hoe je het noemen wilt. Toen deze plannen er lagen, heb ik weinig tegenstand vernomen bij de politiek of burgerbevolking. Maar goed, die staan er. Wat betreft de nieuw te bouwen manege, wat doet de politiek er aan? We kunnen tussen de regels door lezen dat ze er niet blij mee zijn en zoeken naar een oplossing. Mijns inziens wil de heer Dorrestijn gewoon bouwen en met twee of drie jaar de boel verkopen met een winst van twee of drie ton. Daar is niks mis mee, dat is zijn goed recht. De gemeente kan nu twee din gen doen: de heer Dorrestijn geld geven, opdat hij van de nieuw te bouwen manege afziet, óf Elzenhof aan de Pijpersdijk voor hem kopen, er van uitgaande dat hij op Texel wil komen wonen. Op Elzenhof is alles aanwezig voor een manege en er is zelfs een woonhuis bij. Maar ik betwijfel of dat de bedoeling is. Dus gemeente, kom de heer Dorrestijn tegemoet en iedereen is tevreden. Henk de Rooij, De Koog. LANGE A TERMIJN /\genda Drie organisaties kregen zaterdagavond vette cheques van de Ezelvereniging. Zaterdag 26 januari: In afwachting van beter weer spelen de jongste voetbalpupillen een toer nooi in sporthal Ons Genoegen in Den Burg. De mini's bijten om 9.00 uur het spits af, vanaf 11.00 uur is de beurt aan de F-pupillen. De Kunstbus van de Muziek- en Dansschool doet Oosterend aan. Vanaf 14.00 uur werken leerlingen van groep 5 tot en met 8 in basis school De Akker aan een theater stuk. Voor informatie en aanmelding: tel. 313493 en www.mdt-texel.nl. Reumavereniging Texel viert vanaf 15.30 uur haar twintigjarig jubileum in dorpshuis De Bijenkorf in Ooste rend. Er is onder meer een buffet, de rest is nog een verrassing. De Vereniging van Oud-leerlingen van de Landbouwschool verzorgt haar jaarlijkse toneelvoorstelling. In dorpshuis De Wielewaal in De Waal wordt de klucht 'Dat rot geld ook altijd!' van Joh. E.G. Ruiter gespeeld. Kaarten kunnen worden gereserveerd bij Marc van Heer waarden (tel. 322602) en Marco Vlaming (tel. 318252). Het doek gaat open om 20.00 uur. In het kader van de Week van Gebed begint om 19.30 uur een bij eenkomst in de kerkekamer van de Zeemanskerk in Oudeschild. Toneelvereniging Nieuw Leven speelt in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild voor de tweede en laat ste keer het blijspel 'Rust, vrede en Flinterman' van Ton Davids Aan vang 20.00 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een voorstel ling van Jeroen van Merwijk. Entree €15,-. Diner vooraf is mogelijk. Reserveren kan via tel. 319633 en e-mail info@klif12.nl. Lions verdelen opbrengst veiling Texelse organisaties die in aan merking willen komen voor een bijdrage uit de Lionsveiling kun nen de komende weken een beroep doen op Lions Club Texel. De serviceclub maakt zich momen teel op voor de verdeling van de opbrengst van de veiling van vorig jaar september. Die kende een net to-opbrengst van €12.000,-. Traditi oneel is eenderde bestemd voor het Tesselhuus, eenderde voor projec ten in de Derde Wereld en eenderde voor projecten op het eiland. Voor die laatste categorie kennen de Lions jaarlijks diverse aanvragen, maar volgens de fondsverdelings- commissie is het goed mogelijk dat er Texelse projecten aan hun aan dacht ontsnappen, terwijl die even eens in aanmerking zouden kunnen komen. Projecten met een incidenteel karak ter verdienen de voorkeur. Daar naast moet een Texels maatschap pelijk belang worden nagestreefd en moeten de initiatiefnemers een eigen inbreng hebben. Texelse initia tieven voor de Derde Wereld maken eveneens kans. De hoogte van een gift is afhankelijk van de grootte van een project en het aantal aanvragen dat wordt gehonoreerd. Verzoeken kunnen tot en met vrij dag 15 februari worden ingediend bij Reinier de Graaff, Witte Kruislaan 37 in Den Burg. Organisaties die al een aanvraag hebben gedaan, hoe ven dit niet nog een keer te doen. De uitreiking heeft plaats in maart. Zondag 27 januari: TexelTango houdt van 17.00 tot 21.00 uur een tangosalon in hotel Den Burg aan de Emmalaan. Daaraan voorafgaand, van 16.00 tot 17.00 uur wordt een proefles gehouden. Deelname tot zowel de salon als de les bedraagt €5,-. Maandag 28 januari: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rom melmarkt gehouden. De opbrengst bestemd voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. In hotel De Pelikaan nabij De Koog begint om 20.00 uur de jaarverga dering van de agrarische Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting. Dinsdag 29 januari: Journaliste Stelle Braam vertelt in Question Plaza over haar boek 'Ik heb Alzheimer'. De toegang is gratis. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 19.30 uur de tweede publieksbij- eenkomst van het project Ruimte voor Ontwikkeling Belangstellenden mogen hun mening geven op het gebied van ruimte, milieu en economie. Om 20.00 uur begint in De Buur- eton een bijeenkomst van de FNV Vrouwen. Donderdag 31 januari: In het kader van de Nationale Voor leesdagen wordt in de openbare bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg vanaf 16.00 uur voorge lezen. Volkssterrenwacht De Jager bij Eco- mare houdt een sterrenkijkavond; met speciale aandacht voor sterhopen, nevels, melkwegstelsels en de plane ten Mars en Satumus. Deelname kost €2.-. De kijkavond gaat alleen door bij helder weer. Bij twijfel kan rond 18.00 uur gebeld worden met 06-45552708. De OSG en het nieuwe raadhuis mogen zich opmaken voor de komst van een gezamenlijke warmte/koude opslag (WKO) voor een duurzaam binnenklimaat. Een meerderheid van de politieke par tijen is bereid daar €983.000,- in te investeren. 'Het is een extra investering, maar je hebt er wel wat voor', aldus Frans Visman (D66) tijdens de raadscommissie Middelen. Willem Vlas (Texels Belang) sprak de ver wachting uit dat de WKO zich snel terugverdient. Rob Heijman (Groen- Links) loofde het goede voorbeeld dat de gemeente en de scholenge meenschap geven. Gerard Weijers (Fractie Weijers) en Gerbrand Poster (WD) waren tegen. Volgens berekeningen van het col lege is de investering na 18 jaar terugverdiend bij een gemiddelde inflatie van 2 procent en een stijging van de energieprijs met 4 procent per jaar. Het kan ook eerder zijn als de energieprijzen net als de afgelo pen jaren met gemiddeld 9 procent blijven stijgen. Na die 18 jaar moet de installatie geld gaan opleveren, omdat er veel minder fossiele brand stoffen hoeven te worden gebruikt. Bij een WKO wordt de temperatuur geregeld met warmte die aan het grondwater wordt ontrokken. Daar mee wordt de constructie van de gebouwen zowel in de zomer als de winter op één temperatuur gehou den. Het energieverbruik wordt zo naar verwachting met 38 procent teruggedrongen. Wethouder Peter Bakker (duur zaamheid) zegde toe te onderzoe ken of de OSG ook elektriciteit van de Huisvuilcentraie in Alkmaar kan afnemen, zodat nog meer kan worden bespaard. De gemeen te neemt sinds vorig jaar ook al stroom van de Huisvuilcentraie af, waardoor jaarlijks zo'n tienduizend euro wordt bespaard. De politieke partijen stemden ermee in dat de OSG, vooruitlopend op de formele besluitvorming in de raad, in haar bouwtekening alvast rekening gaat houden met een WKO. Dat was tot nu toe nog met gebeurt. Bij een frontale botsing tussen twee bromfietsers vanmorgen (dinsdag) op de kruising Redoute-Pontweg, zijn beide bestuurders gewond geraakt. Het ongeval gebeurde rond 8.00 uur. De twee bromfietsers reden over hetzelfde fietspad, wat verband houdt met werkzaamheden aan de bushalte aan de overzijde van de Pontweg. Eigenlijk had één van de bromfietsers ter hoogte van de Redoute moeten oversteken, maar door onduidelijk geplaatste borden is dat achterwege geble ven. Eén bromfietsers reed met de verkeersstroom mee naar de boot, de ander kwam uit de tegenover gestelde richting. Bovenop de dijk botsten beiden op elkaar. Het betrof een oudere man en een jongen. Eén bestuurder klaagde over pijn in de borst, de ander had onder meer een beenwond. Er waren twee ambulances ter plekke om hulp te verlenen. Meer bijzonderheden waren vanmorgen met bekend Maricoweg 6 - Den Burg - tel. 31 24 47 het ongeval de weg vni Politieagenten maken Bescheiden maar toch aanwezig onze buurman Klaas Brand We zullen hem missen in de straat. Bewoners van De Wittstraat. Bedankt voor de vele hulp aan boord en de fijne gesprekken met U. We zullen dit missen. Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van Cos per Gerben Nauw Zoon van Janine en Roland Nauw Beatrixlaan 133 1791 (SB Den Burg 0222-313359

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3