Geld speelt een rol bij oud-leerlingen Brug en meer lopers voor halve marathon Texelse wellness in Koninghal Nieuwe verwijzing voor museum Sportshop Texel f JR TEXELSE 2 COURANT Start inschrijving op 1 februari Hoogwater te Oudeschild Agenda teso Sfeervol dineren m ga VRIJDAG 25 JANUARI 2008 Borduurwerken De Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT) is op zoek naar borduur werken om tentoon te stellen op de open dag op 2 februari in de Buur- eton. Mensen die zelf borduren of borduurwerken van hun moeder of oma hebben, worden opgeroepen om mee te doen aan de tentoon stelling. Aanmelden bij de SWOT: tel. 312696. Comedy Annelies Uitgeest is zaterdag gast in het radioprogramma Spijkers met Koppen van de Vara. Het program ma, vanaf 11.30 uur op Radio 2, besteedt aandacht aan de com motie die is ontstaan na de eerste aflevering van de comedy En we gaan nog niet haar huis. Het is niet bekend of er nog andere Texelaars in de uitzending zitten. Landbouw praat over subsidies en regelingen Subsidieregelingen voor landbouw bedrijven en natuurprojecten, admi nistratie van mestwetgeving en regi stratie van schapen en runderen zijn onderwerp op de voorlichtings bijeenkomst die maandag 28 janu ari in de Pelikaan wordt gehouden. Spreekster is Jolanda Denis, direc teur van dienst Regelingen in Assen, die door de Vereniging van Bedrijfs voorlichting is gevraagd. Doel van de bijeenkomst is de wederzijdse kennis te verhogen. Algemeen is de klacht van de praktijk is dat er veel te veel papier wordt gebruikt. Denis wil graag horen waar het volgens de agrariërs in de uitvoering van rege lingen aan schort en welke verande ringen kunnen worden aangebracht om dit te verbeteren. Er is volop gelegenheid vragen te stellen en tips te geven waardoor de papier stroom kan worden verminderd. De bijeenkomst begint om 19.30 uur, een half uur eerder dan normaal. Alzheimer Café niet in Buureton Omdat het Alzheimer Café dinsdag helemaal in het teken staat van de lezing van Stella Braam in Question Plaza ven/alt de bijeenkomst in De Buureton. De lezing, over Braams boek Ik heb Alzheimer, begint om 19.00 uur. Hersenstichting Vrijwilligers van de Hersenstichting komen volgende week van maan dag 28 januari tot zaterdag 2 febru ari langs de deur om te collecteren. voor Texelaar en toerist Dat rotgeld ook altijd!, is de titel van de klucht in drie bedrijven die de Vereniging van oud-leerlingen van de Landbouwschool zaterdag avond opvoert in De Wielewaal. Het stuk draait om twee vrijgezelle buurmannen. Op en dag brengt de postbode een brief van de notaris, waarmee dolkomische verwikkelin gen een aanvang nemen en de ene na de andere huwelijkskandidate ten tonele verschijnt. Mede ver antwoordelijk hiervoor zijn oudge dienden Theun Huisman en Kees Zijm, die voor de hoofdrol tekenden. Maar de toneelclub heeft met Fran- cita Bruin, Deborah Vlaming, Annet Abbas en Francita Bruin ook vier nieuwe actrices in de gelederen. De regie is in handen van Ine Witte. De voorstelling begint om 20.00 uur. Vr. 25 10.51 en 22.50 u. Za. 26 11.05 en 23.14 u. Zo. 27 11.35 en 23.44 u. Ma. 28 11.40 u. Di. 29 00.04 en 11.40u. Wo. 30 00.34 en 11.50u. Do. 31 00.45 en 12.40 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Woensdag 30 januari laatste kwartier. Zondag 27 januari zon op 8.28, zon onder 17.18 uur De Texel Halve Marathon heeft de limiet voor het aantal deelnemers verhoogd. Dit jaar kunnen er 1600 hardlopers meedoen, 250 meer dan bij de eerste editie vorig jaar. De tweede halve marathon staat gepland op zondag 28 september. Vrijdag 1 februari start de inschrij ving. De deelnemers kunnen opnieuw afstanden van 10 of 21 kilometer lopen. Het parcours van de 10 kilo meter is ongewijzigd, in de route van de 21 kilometer zijn het Houten Bakje en het Fazantenlaantje in de Dennen vervangen door een langer stuk lopen over de Randweg, zodat de deelne mers minder last hebben van dras sigheid. 'Het karakter van de loop is onveranderd gebleven', aldus Kees Dros van de organiserende Stich ting Atletiek Texel. Pagga's paadje is gehandhaafd. Als het aan de organisatie ligt, komt dit jaar tussen de Westerweg en de Keesomlaan een vier meter hoge brug over de Pontweg, zodat die niet opnieuw een paar uur hoeft te worden afgesloten. Dan hoeft verkeer ook niet meer door Den Burg te wor den omgeleid. Volgens de organisatie is de brug meteen een extra beleve nis in het parcours. 'Dan heb je een boot en een brug in de route.' De start is wederom aan boord van de veer boot, de finish op de Groeneplaats in Den Burg. Met 1600 deelnemers zit de Texel Halve Marathon tegen haar maxi mum aan, omdat er niet meer dan 1750 mensen aan boord van de boot mogen zijn. De organisatie wil het evenement echter met veel gro ter laten worden, omdat anders de kleinschaligheid verdwijnt. Dros: 'Dan zouden de lopers ook niet meer vanaf de boot kunnen starten en dat is toch één van de zaken die deze marathon bijzonder maken.' Inschnjven is mogelijk vanaf 1 febru ari. De organisatie verwacht dat het evenement in twee weken vol zit, omdat er binnen de loperswereld al aandacht aan is gegeven en veel deelnemers wilden terugkeren. Een jaar geleden, toen de halve marathon zich nog moest bewijzen, was het evenement al in zes weken volge boekt. Leden van Atletiekvereniging Texel, waaraan de Stichting Atletiek Texel is gelieerd, zijn verzekerd van een startplaats als zij zich in de eer ste week van februari inschrijven. Het inschrijfgeld bedraagt €30,-. Dat is inclusief een T-shirt waarop alle namen van de deelnemers zijn gedrukt. Het Team Distance Runners uit Cas- tricum, dat vorig jaar de winnaars Sel- ma Borst en Ronald Schröer leverde, is opnieuw van de partij. German Sil- va, tweevoudig winnaar van de mara thon van New York en de man van oud-Texelse Miranda Luiken, doet ook mee. Hij verzorgt voorafgaand aan het evenement een paar clinics op het eiland en in Den Helder. Volgens de organisatie is het mooi als er dit jaar een aanval wordt gedaan op de parcoursrecords, maar bena drukt dat de Texelse halve marathon er vooral een is om van te genieten. 'Dit is geen snelle marathon, maar de lopers krijgen onderweg wel veel afwisselende landschappen.' SHavenresfaurant Texel "Eten moet een feest zijn" Dagelijks verse vis Wisselend weekmenu Veerhaven 't Horntje, tel. 31 93 10 www.partyservicetexel.nl De Koninghal in Den Burg staat morgen volledig in het teken van wellness. Verzorgingsstudio Soma uit Den Burg houdt er een well- nessbeurs waarop te zien is wat Texel zoal in huis heeft op het gebied van verwennerij voor het lichaam. Een ongelukkige val staat onbedoeld aan de basis van de eerste Texelse wellnessbeurs. Organisatrice Anita Muilwijk van Soma brak vorig jaar haar arm, moest verplicht een paar weken njst houden en gebruikte de tijd om haar ideeën voor een beurs eens goed uit werken. 'Zo kon ik die val meteen in iets positiefs omzetten.' De aankondiging vermeldt 21 deelne mers die zich met verschillende tak ken van wellness bezighouden. Dat varieert van voetreflexie tot aroma therapie en van lingerie tot stoppen met roken of behandelingen in een kap- en schoonheidssalons. Muilwijk: 'Ik heb als definitie voor wellness aan gehouden dat dat alles is waarbij je je goed voelt. En dan gaat het zowel om het innerlijk als het uiterlijk.' Volgens Muilwijk kent Texel veel op het gebied van wellness, maar is lang niet alles altijd even goed bekend. 'Er zijn toch veel mensen die ergens voor naar de overkant gaan, terwijl het op Texel ook aanwezig is.' Het bijeen bren gen van de verschillende aanbieders bleek tijdens de voorbereidingen een pittige klus. 'Het heeft moeite gekost deelnemers te krijgen, veel Texelaars namen toch eerst een afwachtende houding aan. Maar de groep die er nu staat, is zeer enthousiast.' De beurs start om 10.30 en duurt tot 16.30 uur. Bezoekers kunnen hun ron de langs de stands maken en er zijn activiteiten als modeshows, proefles sen nordic walking, een yogademon- stratie en Menno Siebinga geeft een lezing. De entree bedraagt €2,50 (kin deren tot 12 jaar mogen gratis naar binnen). Lezing over kustbeheer In Ecomare wordt spreekt ir. Rob Steijn van bureau Alkyon donder dag over plannen met de Neder landse kust. Steijn is als deskundige betrokken bij projecten en de kustvisie van de provincies Noord- en Zuid-Holland. Hij bedacht .Plan Waterlely, dat is opgenomen in de Watervisie van het kabinet. In zijn lezing gaat hij in op vragen als welke maatregelen nodig zijn om de kust afdoende te beschermen en hoe de Texelse kust er over vijftig jaar zal uitzien. Ook geeft hij zijn visie over de mogelijkheden energie te halen uit de eb- en vloedbewe ging. De lezing begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €2,50, inclu sief koffie of thee. Bridgedrive Bridgeclub Alert uit Oosterend houdt woensdag 30 januari een open 'snertdrive' in dorpshuis De Bijenkorf aan de Mulderstraat. Voor afgaand aan de drive, die om 19.30 uur begint, wordt gezamenlijk snert gegeten. De maaltijd begint om 18.30 uur, deelname kost €6,-. Voor inlichtingen en opgave: J. Vaillant 06-53492321 Andere spreker bij FNV Vrouwen Anders dan eerder aangekondigd spreekt dinsdag niet fysiotherapeute Marja van der Star op de avond van de FNV Vrouwen. Zij is door ziekte verhinderd. Haar plaats wordt inge nomen door Gelein Jansen, die voor volgende maand op het programma stond. De avond wordt gehouden in De Buureton aan de Beatrixlaan en begint om 20.00 uur. Medium in Lindeboom Medium Lia Schippers verzorgt woensdag een avond in De Linde boom. Bezoekers mogen één foto of sieraad neerleggen aan de hand waarvan zij 'via haar gidsen uit de ongeziene wereld' boodschappen doorkrijgt, bestemd voor mensen in de zaal. De bijeenkomst begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €8,-. Wereld yogadag Mariëlle Glorie van Yogacentrum De Hoge Berg verzorgt zondag 3 febru ari een twee uur durende yogases- sie om aandacht te vragen voor de schending van mensenrechten in China. Die dag is uitgeroepen tot Wereld yogadag en gedurende 24 uur worden over de hele wereld sessies gehouden. De bijeenkomst in De Hoge Berg aan de Schilder- weg duurt van 11.00 tot 13.00 uur. Deelname is gratis, er wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd voor Amnesty International. Deelnemers wordt verzocht zich van tevoren aan te melden via tel. 315782 of e-mail- adres yoga@hogeberg.nl. Vrijdag 25 januari: In het kader van de Week van Gebed begint om 19.30 uur een bijeenkomst in De Schuilhut in De Koog. Ook in Eben Haëzer aan de Julianastraat in Den Burg wordt een bijeenkomt gehouden In de café-brasserie van De Linde boom in Den Burg begint om 20.00 uur het Cabaret-café, waarin het loka le nieuws wordt besproken door Pip Barnard en Janien de Bruijn. Aan de orde komen de belangstelling van de televisie voor Texel, wandelrondjes, prijswinnaars en kijkcijfers. Er wordt gesproken over puberruil en er is muziek te horen, op eigen tekst en op tekst van Huib (de Rijmelaar) Fenijn. De toegang is gratis, een vrijwillige bijdrage wordt op prijs gesteld. Café De Kuip in De Koog houdt vanaf 22.00 uur een Cubaanse avond. Voor look-a-likes van Fidel Castro en Che Guevara is een wedstrijd georgani seerd. Entree gratis. Zaterdag 26 januari: In afwachting van beter weer spelen de jongste voetbalpupillen een toer nooi in sporthal Ons Genoegen in Den Burg. De mini's bijten om 9.00 uur het spits af. vanaf 11.00 uur is de beurt aan de F-pupillen. In De Koninghal in Den Burg wordt van 10.30 tot 16.30 uur een wellness beurs gehouden. De entree bedraagt €2,50 (kinderen tot 12 jaar gratis). De Kunstbus van de Muziek- en Dans school doet Oosterend aan. Vanaf 14.00 uur werken leerlingen van groep 5 tot en met 8 in basisschool De Akker aan een theaterstuk. Voor informatie en aanmelding: tel. 313493 en www. mdt-texel.nl. Reumavereniging Texel viert vanaf 15.30 uur haar twintigjarig jubileum in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend. Er is onder meer een buffet, de rest is nog een verrassing. De Vereniging van Oud-leerlingen van de Landbouwschool verzorgt de jaar lijkse toneelvoorstelling. In dorpshuis De Wielewaal in De Waal wordt de klucht Dat rot geld ook altijd! van Joh. E.G. Ruiter gespeeld. Kaarten kunnen worden gereserveerd bij Marc van Heerwaaarden (tel. 322602) en Marco Vlaming (tel. 318252). Het doek gaat open om 20.00 uur. In het kader van de Week van Gebed begint om 19.30 uur een bijeenkomst in de kerkekamer van de Zeemans- kerk in Oudeschild. Toneelvereniging Nieuw Leven speelt in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild voor de tweede en laatste keer het blijspel Rust, vrede en Flinterman van Ton Davids. Aanvang 20.00 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een voorstelling van Jeroen van Merwijk. Entree €15,-. Diner vooraf is mogelijk. Reserve ren kan via tel. 319633 en e-mail info@kllf12.nl. Zondag 27 januari: In de katholieke kerk in Den Burg begint om 10.15 uur een dienst ter ere van het afscheid van parochiecoördi nator Toos Witte. TexelTango houdt van 17.00 tot 21.00 uur een tangosalon in hotel Den Burg aan de Emmalaan. Daaraan vooraf gaand, van 16.00 tot 17.00 uur wordt een proefles gehouden. Deelname tot zowel de salon als de les bedraagt €5,-. Maandag 28 januari: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst bestemd voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. In hotel De Pelikaan nabij De Koog begint om 19.30 uur de jaarvergade ring van de agransche Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting over regelingen en subsidies. Dinsdag 29 januari: Journaliste Stella Braam vertelt in Question Plaza over haar boek Ik heb Alzheimer. De toegang is gratis. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 19.30 uur de tweede publieks- bijeenkomst van het project Ruimte voor Ontwikkeling. Belangstellenden mogen hun mening geven op het gebied van ruimte, milieu en econo- Om 20.00 uur begint in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg een bijeenkomst van de FNV Vrouwen. Spreker is Gelein Jansen. Veerdienst TESO verwacht deze week geen wachttijden Er varen dan ook geen extra boten. Akoestische folk in Het Schoutenhuys Voor het concert van The Queens- berry Rules wijkt de organisatie van Texelfolk vrijdag 1 februari uit naar Het Schoutenhuys. Dit keer geen grote zaal met versterking op het podium, maar akoestisch en intiem. 'Veel meer folk-bele- ving', belooft het persbericht. The Queensbury Rules is een puur Britse folkgroep met een stevige slaggitaar, mandoline, boezoeki, fid dle, soms gecombineerd met per cussie, mondharmonica of bas. En veel zang. Er wordt niet alleen ste vig solo gezongen, ook de samen zang is goed. Traditioneel, maar ook weer niet. Hoewel de band uit drie muzikan ten, lijken dat er soms meer. Dat komt vooral door de manier van zin gen. Stevig, met de nodige lef. De samenzang is niet alledaags. Het publiek krijgt de neiging mee te zin gen, terwijl het toch niet om platte volksmuziek gaat. De eigen tek sten zijn vakkundig gemaakt, vaak met een flinke scheut humor. 'The Queensberry Rules brengt frisse, energieke Engelse folk, goed voor een uitstekend humeur.' Het concert begint om 21.00 uur, de toegang bedraagt €11,-. Kaarten zijn verkrijgbaar bij De Lindeboom en de Music Store in de Wever straat. Matig spel bij De Doorstoot Op de elfde speelavond van bil jartvereniging De Doorstoot uit De Cocksdorp werd maar matig gespeeld. Alleen Herman Laan won al zijn partijen met de maximale sco re van vier punten. Wim Westdorp speelde goed en behaalde tegen Martien Boon een gemiddelde van bijna 2Vz. Met acht caramboles had Raymond Steenhuizen de langste serie van de avond. Uitslagen: J.Boon-J. Smit 0-2, R. Steenhuizen-H. Laan 2-4, F. Klok-C. Weel 0-4, M, Boon-E. Boon 4- 0, F. Klok-H. Laan 2-4, J. Smit-R. Steenhuizen 0-2. J Boon-C. Weel 2-0, E. Boon-W. Homan 0-2, M. Boon-W. Westdorp 0-4. C Weel-J. Smit 2-0, J. Boon-H. Laan 0-4. Open danslessen bij muziekschool De Muziek- en Dansschool houdt donderdag open lessen jazzdans en moderne dans voor volwas senen. Docente Klarina Combé biedt een swingende les waarbij bewustwording van de bewegin gen op de muziek en ademhaling centraal staan. De les begint om 20.30 uur en wordt gegeven in de danszaal van de muziekschool. Peuters van 1 jaar en ouder kunnen vanaf woensdag terecht voor een cursus muziek en beweging. Door spel, beweging, het maken van en het luisteren naar muziek wordt de motorische, verstandelijke en soci aal-emotionele ontwikkeling van de kinderen gestimuleerd. De cursus bestaat uit tien lessen. Voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar start zaterdag 2 februari een cursus van zes lessen, waarin de kinderen onder leiding van docente Louise Kortenhoeven naar harte lust kunnen tekenen, schilderen en boetseren. De deelnemers leren met verschillende technieken en werken met allerlei materiaal, zoals pot lood, krijt, aquarelverf en klei. Er zijn twee groepen: kinderen van 6 tot 8 jaar beginnen om 10.00 uur, oudere kinderen om 11.00 uur. Voor meer informatie: tel. 313493 of www.mdt- texel.nl. Vraae naar ons unieke Dmer/BOB- 3rraneemenl op een piwjk stukje Texel! Restaurant Prins Hendrik Sluih\c£ 13. Oosterend T 0222 363020 I mm prins-hendrik.nl www.sportshoptexel.nl De Koog Koopzondag Het éénrichtingsverkeer op het Hogereind in De Waal heeft een onverwacht bij-effect. Bezoe kers van het Cultuurhistorisch Museum kunnen niet meer via de Bomendiek naar het museum aan het Hogereind rijden. Lastig volgens het bestuur van het museum, want het merendeel van de bezoekers reed altijd via de Bomendiek naar de parkeerplaats aan de Langwaal. Een gang naar de Bezwarencommissie heeft ech ter een oplossing geboden. Het college heeft op de ANWB-borden bij de rotonde Laagwaalderweg een verwijzing naar het museum laten aanbrengen, zodat het voor bezoe kers duidelijk moet zijn dat ze voort aan via de andere ingang van het dorp moeten rijden. Er stonden al wel groene verwijzingsbordjes van De Bolder langs de weg, maar die trekken onvoldoende de aandacht Voorzitter Klaas Eelman zegt tevre den zijn met de verwijzing op het ANWB-bord. 'Dat hebben we in ieder geval weten te bereiken.' Een verzoek van het museum om langs de Bomendiek een bord te plaat sen met de tekst '(P)arkeren Cul tuurhistorisch Museum' heeft geen weerklank bij het college gevonden. Dat wilde niet dat de indruk zou worden gewekt dat de algemene parkeerplaatsen daar alleen voor het museum bestemd zijn. Het museum had ook nog voor gesteld voor het stukje Hogereind tussen de Polderweg en Langwaal tweerichtingsverkeer in stand te houden, zodat het museum toch bereikbaar zou blijven, maar dat is evenmin gehonoreerd. 'Dat is waar schijnlijk vechten tegen de bierkaai', aldus Eelman. 'We hebben besloten niet verder in beroep te gaan, op een gegeven moment moet je je plaats weten.' In hoeverre het één richtingsverkeer bezoekers scheelt. is volgens hem niet te meten. 'Op mooie dagen komen de meeste bezoekers toch met de fiets, maar het wordt anders als het slecht weer is.' Het museum trok vorig jaar 8400 bezoekers. De gemeente heeft het éénrich tingsverkeer ingevoerd op verzoek van de dorpscommissie. Op die manier moet de doorstroming in de smalle straat worden verbeterd. Vol gens Eelman had het museum wat attenter moeten reageren toen dat onderwerp werd besproken. Jlü!lUurhiston ïi?n ©HM HOÖRM Agenda 25-it/mi7-2 vrij. 25 Diner Cabaret 19.00 u zat. 26 Jeroen van Merwijk uitverkocht zat. 2 Diner Cabaret -19.00 u vrij. 8 Jan Rot en Marjolein Meijers uitverkocht zat. 9 Diner Cabaret -19.00 u zat. 16 Diner Cabaret -19.00 u zon. 17 Droog Brood met „De kip met de gouden enkels" Info/reserveren: tel. 319633 info@klifl2.nl www.klifl2.nl

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 2