mafonds Leden Reumavereniging begrijpen je9 TEXELSE J COURANT fterk in Van Benthum en Stiggelbout Texels kampioen bowling F amilieberichten VRIJDAG 25 JANUARI 2008 1 JJelange/oo.v Vrijwilligers zijn er in alle soorten en maten. Sommigen zijn dag en nacht in touw, anderen zijn hoog uit een half uur per week kwijt aan hun vrijwilligerstaak. Wat ze met elkaar gemeen hebben, is dat ze zich allemaal belangeloos inzet ten. De Texelse Courant ging in gesprek met hen. Deze week Lida Vlaming en Joke Sabelis, respec tievelijk scheidend voorzitter en bestuurslid van Reumavereniging Texel. De club viert zaterdag haar twintigjarig bestaan. Het duo zag een beetje op tegen het interview. Vlaming: 'We houden er niet zo van in de belangstelling te staan. Net als de vereniging, die treedt ook niet vaak naar voren. In de krant staat welke activiteiten we hebben en geïnteresseerden kun nen daarheen komen. We doen niet aan actieve ledenwerving.' Vlaming kreeg rond haar dertigste sympto men van reuma, Sabelis tien jaar later. Sabelis: 'De leden van de vereniging zwommen destijds in het zwembad van Tubantia. Dat water was verwarmd, zo'n 34 graden. Ik werd toen door iemand gevraagd of het wat voor mij was om te gaan zwemmen en lid te worden van de vereniging.' Ze is acht jaar bestuurslid en vindt het welletjes. In maart treedt ze, na de ledenver gadering, samen met Vlaming af. 'Door de reuma gaat vrijwilligers werk steeds moeizamer. Het is tijd om te stoppen.' Vlaming zat twaalf jaar in het bestuur waarvan vijf jaar als voorzitter. 'Destijds zei ik dat het voor één jaar was, maar je weet hoe het gaat. Als je niets zegt, wordt het stilzwijgend verlengd.' Ze deed het altijd met veel plezier. 'Het contact bestuurslid afscheid (Foto Sliana SiDon/Beeldbank met de leden was het leukste. Daar deed je het voor. Na iedere activiteit had ik pas een voldaan gevoel als iedereen het gezellig had gehad en tevreden naar huis ging.' Uitstapjes De vereniging heeft een comité bestaande uit vijf leden voor de jaar lijkse collecte, organiseert elf activi teiten per jaar, lezingen, vakanties voor leden in vakantiecentrum en zorghotel Groot Stokkert en gaat jaarlijks een middag met alle leden op pad. Vlaming: 'Dat doen we het ene jaar op Texel, het andere aan de overkant. Die uitstapjes moeten we van te voren goed plannen. We gaan altijd kijken of het geschikt is voor mensen met reuma. Er mag niet te veel worden gelopen en ook trappen zijn uit den boze, een heel geregel.' Daarnaast zijn er jaarlijks elf bestuursvergaderingen. Vlaming: 'Die proberen we zo gezellig moge lijk te maken. We vergaderen om de beurt bij een ander bestuurslid thuis en drinken na afloop een Jut- tertje.' Vlaming en Sabelis zwem men nog steeds, tegenwoordig in het bad van hotel Opduin. Sabelis krijgt regelmatig te horen dat het wordt gewaardeerd dat de vereni ging zoveel organiseert. 'Het con tact tussen de leden is erg belang rijk. Mensen met reuma hebben altijd pijn. Öe leden zijn lotgenoten en begrijpen je. Na een knutselmid- dag moet er tijd worden ingeruimd om nog even met elkaar te kunnen praten. Daarbij gaat het trouwens niet alleen over reuma, maar ook over andere zaken. Ik heb er door de vereniging vriendinnen bij gekre gen. Dat is hartstikke leuk.' Vervelend Wat opvalt aan de vereniging is de gemiddeld hoge leeftijd van de leden. Vlaming: 'Het afgelopen jaar zijn tien leden gestorven. Dat doet wel wat met je.' Het bestuur probeert oudere leden die slecht ter been zijn zo veel mogelijk bij de vereniging te betrekken. 'Vorig jaar hebben we alle oudere leden bezocht. Dat zijn we dit jaar ook weer van plan bij de leden die niet naar het jubileum kunnen komen.' Sabelis vindt het vervelend als een lid in het ziekenhuis heeft gelegen en het bestuur daar niet van op de hoogte was. 'Je kunt niet alles mee krijgen, maar als ik achteraf hoor dat iemand in het ziekenhuis heeft gelegen en we hebben er mets aan gedaan, dan vind ik dat erg.' Niet bang Er zijn nog geen opvolgers voor Vlaming en Sabelis. Vlaming: 'We hopen dat er voor de ledenverga dering nieuwe bestuursleden zijn.' Volgens Sabelis is de afname van de inzet voor de vereniging onder leden het grootste verschil met toen ze acht jaar geleden aantrad als bestuurslid. 'Toen ik begon, was er voor reumapatiënten niet zo veel te doen. Nu zijn er veel meer sportmo gelijkheden en hebben leden minder tijd.' Het duo is niet bang dat ze zich straks gaan vervelen. Vlaming: 'Ik heb me nog nooit verveeld en heb genoeg hobby's, waaronder kaar sen maken. Ik mag graag knutselen hoewel ik merk dat het steeds moei zamer gaat. Maar dat maakt niet uit. Als je maar in beweging blijft. Dat is het allerbelangrijkste!' Vrijwilliger Het jubileum wordt zaterdag vanaf 15.30 uur gehouden in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend. Er is onder meer een buffet, de rest is nog een verrassing. Kent u iemand die geschikt is om voor deze rubriek te intervie wen of bent u zelf een vrijwilli ger? Bel dan met de redactie: tel. 362621 of stuur een e-mail naar: redactie@texelsecourant.nl. VERVOLG VAN PAGINA 1 Boerenommetje Toch zijn we begonnen met de aanleg van de tuinwallen want dat moet tussen november en maart. Anders is het te droog.' De tuinwal len worden zo veel mogelijk op de oorspronkelijke manier aangelegd. 'Witte gebruikt wel een graafma chine, maar alleen op die plekken waar de grasplaggen naast de tuin- wal kunnen worden uitgegraven.' De ondergrond van het drie meter brede pad tussen de tuinwallen blijft gras. 'Mensen lopen straks midden door het boerenland.' De planning is dat het pad in maart klaar is. Dan moeten er nog zuilen met folders over het landschap en banken worden geplaatst. 'Vroeger stond hier een schapenboet en die willen we weer opbouwen. Die kan dan dienen als schuilplaats en als plek voor educatie. Die boet maakt deel uit van het plan om binnen vijf jaar tien schapenboeten te herstel len of weer op te bouwen.' De aanleg van het boerenommetje kost €70.000,-. Naast het geld dat De Lieuw won met de prijsvraag betalen de gemeente en Landschap Noord-Holland mee. Als het boere nommetje klaar is, gaat De Lieuw verder met de drie andere wandel paden. 'Die zijn minder kostbaar omdat die paden er grotendeels al liggen.' De Lieuw is nog in gesprek met de dorpscommissies. Ook De Waal heeft interesse in een wandel pad van vijf kilometer om het dorp. Ronald van Benthum en Trijn Stig gelbout zijn afgelopen weekend Texels kampioen bowling gewor den. Zij wonnen de wedstrijden, die twee dagen duurden, met een flinke voorsprong op de concur rentie. Met name Stiggelbout gaf haar voorsprong in de finales niet meer uit handen. Marijn Beumkes en Wil Rovers bezetten de tweede plaats. Het kampioenschap strekte zich uit over twee dagen. In de voorrondes gooiden alle deelnemers enkel- en dubbelwedstrijden, waarmee finale plaatsen konden worden verdiend. In alle vier de klassen waren zes finaleplaatsen te verdelen. Ronald van Benthum begon de fina les bij de Heren AB met in zij achter hoofd de score van 265 die hij eer der op de dag gooide. Dat is slechts 35 punten onder het maximaal haal bare van 300. De strijd tegen Marijn Beumkes bleef tot de vijfde game zeer spannend en Beumkes wist zijn achterstand tot 23 punten te verkleinen. In de eindsprint was Van Benthum echter onverslaanbaar: hij gooide in de zesde game strike na strike en werd terecht kampioen. Bij de dames lag het gemiddelde in de voorrondes erg hoog. Desal niettemin gaf Trijn Stiggelbout haar voorsprong op geen enkel moment uit handen en stevende zij recht op het kampioenschap af. Meer strijd werd geleverd bij de Dames CD, waar Simone Stiggel bout, Candida Huijsman en Vanessa Huijsman probeerden elkaar de loef af te steken. Stiggelbout had lange tijd een voorsprong, maar Candina Huijsman wist in de laatste game de zege naar zich toe te trekken. Ook bij de Heren CD waren de ver- Postweg twee maanden dicht De Postweg is vanaf maandag bijna twee maanden afgesloten voor doorgaand verkeer in ver band met de reconstructie bij het vliegveld. Verkeer tussen Den Burg en De Cocksdorp wordt via De Waal omgeleid over de Hoofd weg. De omleiding wordt aangegeven bij de Georgieweg en de Oorsprong- weg. Zuid-Eierland blijft via de Muyweg bereikbaar, zodat mensen onder meer bij het benzinestation in het dorp en het café bij de Slufter kunnen komen. Bedoeling is dat de afsluiting voor de Pasen (23 en 24 maart) wordt opgeheven. De weg is dicht om ter hoogte van het vliegveld een middengeleiding aan te brengen. Daarvoor moet de oostelijke weghelft een paar meter naar het vliegveldterrein worden verlegd. De herinnchting moet de verkeersveiligheid verbeteren. Aannemer KWS uit Heerhugowaard brengt tegelijkertijd graskeien aan in de bermen langs de Pontweg tus sen de Muyweg en de Oorsprong- weg. Met het werk is €362.000,- gemoeid, waarvan de provincie €175.000,- betaalt. schillen klein. De strijd ging tussen Herbert de Geer, Rolf Brouwer en Hans Coot. Coot wist pas in de laat ste game duidelijkheid te verschaf fen door met vier pins verschil van Brouwer te winnen. Uitslagen: AB - Heren; 1 Ronald van Benthum 3023: 2.Marijn Beumkes 2941, 3 Piet Kager 2842. Dames. 1.Trijn Stiggelbout 2835; 2,Wil Rovers 2730; 3.Corine Plaatsman 2703. CD - Heren: I.Hans Coot 2538; 2.Rolf Brouwer 2534: 3.Herbert de Geer. 2442. Dames. 1.Candida Huijsman 2451; 2.Simone Stigelbout 2441. 3 Vanessa Huijsman 2413. Veilig in Jezus' armen... Na een ziekte van enkele weken is rustig inge slapen onze lieve, zorgzame moeder, oma en oud-oma Harmina Esselina Sombert-Scholten sinds 30 januari 2005 weduwe van Jan Willem Gombert Zutphen 20 mei 1924 t Den Burg 21 januari 2008 Afscheid nemen is. alle mooie herinneringen meedragen. Piet Gombert in herinnering Hardenberg: Lotty Braakhekke-Gombert Bertus Braakhekke Texel. Lieneke Hopman-Gombert Frans Hopman Schagen: Joke Verveer-Gombert Arie Verveer Texel: Corrine Gombert Zoetermeer: Karin Gombert Klein- en achterkleinkinderen Bernhardlaan 12, 1791 XE Den Burg - Texel Onze moeder is overgebracht naar „de Vlinder", Hollewal 42 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op zaterdag 26 januari van 13.15 tot 13.45 üur in de Gereformeerde kerk, Elemert 1 te Den Burg. Aansluitend wordt om 14.00 uur de rouwdienst gehouden, waarna de begrafenis plaatsvindt op de Algemene Begraafplaats aan de Kogerstraat. Aan de hemel staat een nieuwe ster We zijn verdrietig Peter en Mirjam Marion Esmee Willem Jan Arjan en Monique en Marie José Jarno, Carmen Roos, Quinn Erik Harm en Nicolien Jessica en Hans Bob en Laura Lucy en Sira Zoë, Jesse Harriet Nick en Kim Jacco Amy en Jordy Irene en Tom Sanne en Bart Esseline en Piet Gaime en Melanie Miró, Jurre, Gaime Bettina en Jan Carolien en Jack Annie June, Bryan, Jim Patrick en Lara Björn en Saskia Kristina en Fred Liselotte, Stijn Stephan Lieve Oma we zullen je missen Den Burg, 21 januari 2008 Heer, ik kom tot U Onverwacht hebben wij afscheid moeten nemen van ons trouwe lid, mevrouw Lien Gombert Geref. Vrouwenvereniging Ora et Labora, Den Burg Het leven gaat voorbij Maar je leeft door in mij In alles wat je hebt gegeven Wat je me leerde in dit leven De mooie dingen dingen die je zei Hier in mijn hart hou ik een kamer vrij Voor altijd... Marco Borsato Met trots en respect voor de wijze waarop hij zijn ziekte heeft gedragen, maar met een onuit wisbare herinnering aan zijn leven, hebben wij veel te vroeg afscheid moeten nemen van mijn liefste man en onze lieve vader en opa Johannes van Dompselaar Johan ■fr 9-8-1940 23-1-2008 Bea van Dompselaar-Dros Marco en Karin Mone Karin en Tim Justin Kikkertstraat 36 1795 AD De Cocksdorp Johan is overgebracht naar de landschapkamer van „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren zaterdag 26 januari van 19.00 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum en na afloop van de crematieplechtigheid in de koffiekamer van het crematorium. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op maandag 28 januari om 17.45 uur in crema torium „Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Indien u geen kaart heeft ontvangen, dan kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Nooit meer samen fietsen Nooit meer samen spelen Dag lieve opa Ik ga u heel erg missen, want u was mijn allergrootste vriend! Dikke kus, Justin John en familie, veel sterkte bij het verlies van Johan van Dompselaar Je vrienden Met ontsteltenis hebben wij vernomen dat nog vrij plotseling is overleden onze oud-collega Wij wensen de familie heel veel sterkte met dit verlies. Pangkoeke Huus 't Bikkelement De Rog Herberg „De Aanleg" Pizzeria Bella Vista La Morena Texel gezien en verliefd, Op Texel geleefd en gewerkt. Over Texel gelopen en iedere dag steeds meer van het eiland genoten. En nu rust en vrede op Texel gevonden. Na een langdurige ziekte is mijn lieve man en onze geliefde vader en opa ingeslapen Manfred Paul Neumann Irene Joseph Angelika en Klaus Frank Hiltrud en Walter Holger en Sabrina Dieter Ayita Bernd en Jo Kevin, Nicki, Mike Damion en overige familie Gasthuisstraat 94 1791 GM Den Burg Manfred is overgebracht naar de strandkamer van „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren vrijdag 25 januan van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum en na afloop van de crematieplechtigheid in de koffiekamer van het crematorium. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op zaterdag 26 januari om 16.00 uur in crema torium „Schagerkogge", Hannghuizerweg 3 te Schagen. Mocht U geen persoonlijk bericht hebben ontvangen, dan verzoeken wij u deze advertentie als zodanig te beschouwen. Thuis is overleden onze Dick Dirk Jan Drijver *8 maart 1920 22 januari 2008 Alice Drijver-Kamp Marjon Drijver Karin Drijver en Louk Kamp Anne Laanweg 70 1871 BK Schoorl De crematiebijeenkomst zal plaatsvinden op zater dag 26 januari om 9.00 uur in het Crematorium Velsen, Duin en Kruidbergerweg 2-4 te Driehuis. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren. IN MEMORIAM 5 januari 1926 25 januan 2003 Cor Reij Na een kort ziekbed, waarin de laatste dagen erg moeilijk voor haar waren, is overleden onze lieve moeder, schoonmoeder, oma en overgrootmoeder Annie Huisman - de Groen weduwe van Jan Huisman Rotterdam, 7 mei 1928 Texel, t 24 januari 2008 Nel en Eef Dennis Priscilla Bert en Gemma Maik Hans en Anita Dion Kelly, Caleb Lisa Jack en Tineke Jennie en Dave Caitlin Hamish Diek 14 1797AB Den Hoorn Moeder is thuis. Gelegenheid tot condoleren dinsdag 29 januari van 19.00 tot 20.30 uur aan huis en na afloop van de crematieplechtigheid in de koffiekamer van het crematorium. De afscheidsdienst zal worden gehouden op woensdag 30 januari om 10.00 uur in de Hervormde kerk van Den Hoorn. Aansluitend zal de crematieplechtigheid worden gehouden om 13.15 uur in crematorium „Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Correspondentieadres: B. Huisman, Beatrixlaan 88, 1791 GE Den Burg. Mocht u geen persoonlijk bericht hebben ontvangen, dan verzoeken wij u deze advertentie als zodanig te beschouwen Het is stil op Fak-Fak, maar mooi zijn de herinneringen. ANK VAN LEEUWEN Overweldigend, zelfs indrukwekkend waren de bloemen, de kaarten, de brieven, de woorden en de enorme steun die wij de afgelopen maanden hebben ontvangen. Het is voor ons onmogelijk iedereen persoonlijk te bedanken. Daarom langs deze weg Bedankt voor alles, het heeft ons heel veel kracht gegeven om het verlies te dragen. Piet Piet-Wim, Loes, Denise en Jesper Jacco, Mariska, Ilse en Leonie 't Horntje, januari 2008 Hierbij danken wij u hartelijk voor de warme belang stelling na het plotseling overlijden van mijn lieve man. vader en opa JOHAN WILLEM BASTIAAN VAN DER MEER (Joop) De vele prachtige bloemen, lieve en persoonlijke woorden en de grote belangstelling tijdens de con doleance en crematieplechtigheid hebben ons goed gedaan. Het was fijn om te merken hoezeer Joop werd gewaardeerd. Mede namens kinderen en kleinkinderen, Bep van der Meer-Langeveld Den Hoorn, januari 2008 Wij hebben veel steun gehad aan alle kaarten, bloemen en uw aanwezigheid na het overlijden van mijn grote Liefde en Superpapa MARCEL BANDA Het is fijn te weten dat er zoveel mensen aan ons denken en er voor ons zijn. Leonie en Denme Den Burg, januari 2008 Vivianne Tay Wij noemen fiaar Vivian Qeboreii op 24 januari 2008 om 12.37 uur Sjoercf v/ef Zwaag en Yvonne de Jong Bmmalaan 28 1741 AV 'Den 'Burg "Tel. 06 307 307 97 Wij rusten van 12.00 tot

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3