Spil binnen katholieke kerk zwaait 'De kerk is er voor de mensen, niet andersom' TEXELSE g COURANT Collega worden van Sjoerd? Tevoko voert ranglijst aan I]3 Kerkdiensten Kfcdische zorg Hulpverlening H Wrk aan de WCg oud Papier Radio Texel 1Q6.1 VRIJDAG 25 JANUARI 2008 Een aanspreekpunt voor een groot deel van katholiek Texel, een vrouw die achter de schermen van alles regelde en organiseerde, kinderen wegwijs maakte in het geloof, voorging in de avondwake en uitdaagde tot nieuwe inzichten. En dat is nog maar een deel van de bergen werk die Toos Witte als vrijwilliger en parochiecoördinator verzette voor de katholieke geloofsgemeenschap. Ter ere van haar afscheid wordt zondag in de katholieke kerk in Den Burg om 10.15 uur een speciale mis gehouden. Katholieken staan niet bekend om hun grote bijbelkennis. Toos: 'Het werd vroeger zelfs afgeraden om de bijbel te lezen. Met als gevolg dat de kerkgangers vaak geen idee hadden waar de pastoor het over had. Dat wilde ik mijn kinderen niet aandoen. Je kunt gewoon je tijd in de kerk uitzitten, maar je kunt er ook door worden aangesproken. Ik had dat al van jongs af aan. Dat mystieke in de kerk vond ik wel interessant. Mijn broer zat op het seminarium en zodoende hadden we bijbels in huis. Daardoor heb ik er geen trauma aan overgehouden, zoals veel anderen die naar de kerk moesten. Als meisje Dat gebeurde in de pastorie van Den Burg. Ik heb dat wel een jaar of tien gedaan, totdat onze kinderen groter werden en ik er een beetje uitgroei de. En er kwam zoveel ander werk bij. Gelukkig waren er toen weer jonge moeders die het overnamen. Ik ben toen doopgesprekken gaan doen met ouders die hun kinderen ten doop aanboden en met mensen die katholiek werden, bijvoorbeeld bij gemengde huwelijken en men sen die uit eigen beweging voor het katholieke geloof kozen. Want het is niet zo dat er alleen maar mensen weglopen. Het omgekeerde is eerder het geval. De warmte, de kaarsen, en geregeld worden en doordat het allemaal zo plotseling ging heb ik veel moeten uitzoeken. Bijvoorbeeld welke mensen huisbezoek kregen omdat ze nooit de deur uit kwamen of ernstig ziek waren. Zulke bezoe ken zijn best intensief en in het begin denk je dat je er van alles voor moet weten. Maar op een zeker moment merk je dat het helemaal niet zo moeilijk is. Want je kunt niet veel meer dan er gewoon voor ze zijn. Het geeft een goed gevoel dat je wat voor zulke mensen kunt betekenen. Er kwam steeds meer bij, maar ik was vitaal en kon het allemaal aan.' De komst van pastor Moltzer een jaar of tien geleden, betekende niet het einde van de drukte, ook niet voor Tinie Bakker-Merckx Ria Witte en Annie Hin, die ook veel deden voor de kerk. 'Hij zei Wat jullie zijn gaan doen, dat ga ik niet overne men. Het draait goed, ga daar maar lekker mee door. Hij had ook zóveel andere drukte. Vijf jaar geleden zei heb ik er zelfs over gedacht om naar het klooster te gaan. maar later realiseerde ik me dat dat niet voor mij was weggelegd. Ik wilde in het gewone leven proberen een goed mens te zijn. Toen mijn kinderen naar de eerste commune gingen, heb ik gevraagd of we in Den Burg geen kindernevendienst konden starten. Daarin konden we de jeugd uitleg geven over de kerkelijke lezingen. Gré Rood, die veel over de achter grond van het katholieke geloof wist, coördineerde dat. Als je les geeft, moet je er wat vanaf weten. Gré heeft een jaar of twee, drie onze ken nis bijgespijkerd. Toen vroeg ze of ik de leiding wilde overnemen. Twee jaar heb ik een pastorale toerus tingscursus in Haarlem gevolgd. In die tijd daalde het aantal pastoors en kwamen er meer lekenvrijwilligers. De visie op de kerk werd anders. De pastoor had niet meer als enige de wijsheid in pacht, andere mensen hadden hun eigen geweten en ver antwoordelijkheidsgevoel en gingen zich meer in de achtergrond verdie pen. Die cursus heeft mij de ogen geopend. Zoveel nieuwe inzichten, bijvoorbeeld over de vertaling van de bijbel. Er zijn veel dingen die met vastliggen. Als kind had ik in de kerk soms al de neiging te ageren tegen sommige dingen die de pastoor zei. In dat opzicht ben ik wel een beetje rebels geweest. Tijdens die cursus dacht ik: dit moet iedereen weten.' Warmte 'Het leiden van de kinderneven dienst was leuk om te doen. In die tijd, zeg maar ruim dertig jaar geleden, hadden we grote groepen kinderen, twee mensen deden de bovenbouw en twee de onderbouw. de bloemen en de symbolen, dat is wat mensen aanspreekt in het katho lieke geloof. Op de kernmomenten in het leven, zeg maar bij geboorte, trouwen en overlijden, hebben veel mensen dat nodig.' Als vrijwilliger kreeg ze steeds meer werk. 'Het voorbereiden van de catechese, communevieringen, avondwaken en uitvaarten. We had den maar één pastoor op het eiland. Pastor Kolkman stond aanvanke lijk een beetje weifelend tegenover leken, maar later stimuleerde hij ons. Hij heeft een enorme omschakeling gemaakt. Ik kon met hem goed over geloofszaken praten. Diepe gesprek ken voerden we. In die tijd ook met Peter en Marijke Bakker. Dat werd soms wel één uur 's nachts.' Pastorie Maar ook thuis op Driehuizen ging het leven door. 'Ik had mijn gezin en hielp mijn man Marius in het bedrijf. Mijn drie kinderen zaten vrij dicht op elkaar en gingen op een gegeven moment achter elkaar de deur uit. De stilte in huis vloog me aan en nietsdoen is niets voor mij. Toen ben ik drie middagen per week in de pastorie gaan zitten. Ik heb altijd geijverd voor een open pastorie. Dat er iemand zat waar mensen hun verhaal kwijt konden en aan wie ze intenties konden doorgeven voor dierbaren die ernstig ziek waren of overleden, zodat er zondag voor hen gebeden kon worden. Ik heb jarenlang in de pastorie gezeten. Het werd een begrip en het was vertrouwd. Men liep makkelijk even binnen.' Het jaar dat volgde op het overlijden van pastor Kolkman was vrij heftig. 'Er moesten allerlei dingen gedaan de pastor: Jij doet zoveel, dat moet gewoon een baan worden.' Het bisdom Haarlem ging akkoord. Het werk was veelomvattend. 'Ik maakte roosters, schreef vergaderingen uit en zorgde dat verschillende werk groepen niet langs elkaar heen werk ten. Verder bereidde ze sacramen ten, doopsels, vormsels en andere zaken voor. Marius: 'Wat Toos deed, was veel meer dan een baan. Zo vaak als hier de telefoon niet rin kelde.' Toos: 'Marius heeft altijd veel respect gehad voor het werk dat ik deed. maar zich er nooit veel mee bemoeid.' 'Al dat werk nam me flink in beslag, maar op een gegeven moment dacht ik ook aan mijn man, de kinderen en kleinkinderen. Die hebben altijd moe ten delen en mogen ook wel eens op de eerste plaats.' Helemaal stoppen doet ze niet. 'Ik blijf meedraaien in de avondwake- en uitvaartgroep, die ik ook blijf coördineren. En ik blijf de commune aan huis doen. Toch een beetje contact houden. En anders zou ik in een gat vallen.' Haar overige taken worden overgenomen door Henny Hin. dochter van de voorma lige koster. Filosofisch Toos Witte werkte ook mee aan De Vuurtoren, het blad van de katholieke kerk. 'Ik schreef het eerste blad. Ten Geleide. Een overweging die paste bij het jaar, of iets dat zomaar in mijn gedachte op kwam. Niet te zwaar hoor. Dat heb ik 22 jaar gedaan. Ik vond het een uitdaging en schrijven vond ik wel leuk. Ik heb een beetje een filosofische inslag.' Hartverwarmend noemt ze de pau selijke onderscheiding Pro ecclesia ed pontifice, die ze kreeg voor haar Toos Witte: 'Het contact met gaf mij de meeste voldoening.' werk als vrijwilliger, een eer die maar voor weinigen is weggelegd 'Ik had nooit zoveel met lintjes en zo. Maar dit kwam bij de mensen vandaan. Er spreekt zoveel waardering uit, echt hartverwarmend en overrompelend. Een prachtig moment in een bom volle kerk, met vrienden en beken den. Het contact met mensen gaf mij de meeste voldoening. Dat je over bepaalde onderwerpen in gesprek gaat. Zoals bidden, sacramenten, waar heb je houvast aan en waar niet. Er zijn nieuwe inzichten geko men. De invulling van de sacramen ten. Vroeger werd een sacrament je gewoon toegediend, nu ben je er zelf onderdeel van, het gaat niet meer automatisch. Zo is het ook met dopen, waarin een kind op de weg van de kerk en de gemeenschap wordt gezet, waarin het samen met anderen een richting gaat zoeken. De kerk is geen eenrichtingverkeer van de pastor naar de parochie meer, maar een gemeenschap.' 'Waar ik het al die jaren voor gedaan heb? Een soort gedrevenheid van binnenuit. Om mensen er bewust van te maken dat er in het katholieke geloof zoveel dingen zijn die niet vastliggen. Het draait om bepaalde begnppen en symbolen en dat ieder mens zijn eigen waarde heeft. Dat de kerk er is voor de mens, met andersom. Daar gaat het om.' Tekst en foto Gerard Timmerman Sterk herstel voor Tromp en Stark Sjoerd Oosterhof Geboren in: 1980 Bij SnelStart sinds: september 2007 Genoten opleiding: Mavo; Havo Functie: le lijns adviseur Vorig beroep: Afdelingshoold Albert Heijn Waarom ben je bij SnelStart gaan wer ken? Wonende aan de vaste wal wist ik dat ik altijd terug wilde naar het eiland. Voorwaarde was natuurli jk wel een goe de baan met doorgroei mogelijkheden. Toen ik hoorde dat SnelStart gemoti veerde mensen zocht, dacht ik'dit is iets voor mij'! Mede door positieve verha len van bekenden die werkzaam zijn bij SnelStart heb ik gesolliciteerd en werd ik aangenomen. Wat doe je voor deze functie? Nadat er uitgebreid aandacht was besteed aan een stukje opleiding en inwerken, ben ik begonnen als lc lijns adviseur. Gedurende de werkdag adviseer ik de klant bij het maken van de pakketkeuze en bied ik telefonische of schriftelijke ondersteuning. Ik krijg bij SnelStart ook de mogelijkheid me te richten op een specialisatie om zo mijn kwaliteiten beter te benutten. Wat maakt jouw werk bij SnelStart leuk? Je hebt voortdurend contact met de klant Ook geïnteresseerd in zo'n baan? Kijk op http://vacatures.snelstart.nl v SnelStart maakt optimaal gebruik van je kwaliteiten Er heerst een rustige doch gezellige sfeer Je krijgt veel waardering van de klant nadat je deze geholpen hebt. Motivatie en enthousiasme staan hoog in het vaandel bij SnelStart Wat voor gesprekken vind je het leukst? Je hebt de meest uiteenlopende gesprekken bij SnelStart. Uiteraard zijn de gesprekken waarin je zelf de klant van de oplossing voorziet de leukste. Wat was je leukste gesprek? Het gesprek met een Haagse klant die op mooi Haags zei er totaal geen verstand van te hebben. Na deze man goed op weg te hebben geholpen, sloot hij af met "Je bent een toppert." Wat wil je nieuwe sollicitanten meege ven? Ben je gemotiveerd en bereid om te leren dan biedt SnelStart een dege lijke baan met veel toekomst. r onze vacatures. Randstad eilandcompetitie Programma dinsdag 29 januari Veld A: 19.00 NIOZ 2-PFB AH 19.45 Interieurbouw-AH PFB 20.30 Vlinderw.-NIOZ 1 Bremakker 2 21.15 Bremak. 2-Autocentr. Cocky's 22.00 Cocky's -Paal 28 Autocentr. Veld B: 19.00 Spar-Krim Smash PK 19.45 Smash PK-NBC Krim 20.30 De Wit -Wessels NBC 21.15 Ecotiem-Pilaar Wessels 22.00 Falcon-RAB Pilaar Veld C: 19.00 Smash-Schouwstr. Sportsh. 1 19.45 Sp.sh. 1-Jozefsch. Schouwstr. 20.30 De Boer-De Rog Jozefschool 21.15 Otto's -De Waal lepe de Boer 22.00 Klif 23-Bar Sportief De Waal Wedstrijdleiding Albert Heijn en Dick (tel. 315096) Uitslagen: Randstad-De Prinsen van Texel 3-0; Kobeko- Het Koetshuis 1-2; Paal 28 De Krim-Texelse Autocentrale 1-2; NIOZ 1-Bremakker 2 0-3; Cocljy's Kapsalon-Vlinderwinkel 3-0; Bouw- center RAB-De Wit Installatietechniek 3-0; PFB-Interieurbouw Texel 0-3: Rabobank-Fal- con 1-2; Albert Hei|n-Ecotiem 3-0; TESO- CVI 0-3; Jozefschool-Timmer's Bakkerij 0-3; Slagerij lepe de Boer-Sportshop Texel 11-2; Foto de Waal-Bar Sportief 0-3; Eet Café De Rog-Otto's Tweewielershop 1-2. Dames Tevoko naar Amsterdam Het eerste damesteam van volley balvereniging Tevoko speelt zater dag in Amsterdam tegen VONO. Dit team zakte de laatste paar weken naar de één na laatste plaats op de ranglijst. Tevoko won de thuiswedstrijd tegen VONO aan het begin van dit seizoen met 4-0. Op papier zouden de Texe laars dus de volle vijf punten mee naar huis moeten kunnen nemen, maar net als vorig week ontbreekt Céline de Graaf. Daarnaast kampt Bas Tromp en Frans Stark hebben de dertiende ronde van de compe titie van Klaverjasclub Den Burg gewonnen. Na zes ronden op kop te hebben gestaan, moesten Fenny en Rob Caspers hun positie afstaan aan Cees Vinke en Carlo Bos. Na winst in de eerste ronde waren Tromp en Stark teruggezakt naar de zesde plaats. Pas nu werd de weg omhoog ingeslagen. Na een ijzerster- ke opening (bijna 2300) waren drie redelijk hoge spellen ruim voldoende voor de rondewinst. Zij stijgen daar mee naar de derde plaats in het klassement en hebben weer uitzicht op de top. Jelle Wiersma en Sjaak Sipsma pak ten met 7365 punten de tweede plaats. Ook zij dankten hun hoge score aan een sterke opening. Jean Zeeman en George Eelman zijn de laatste weken (al dan niet met inval lers) goed bezig. De eerste drie spel len wisten zij net boven de 2000 te scoren. Het is dat het in het laatste spel allemaal wat minder ging, anders hadden zij misschien zelfs boven de 8000 kunnen komen en de ronde kunnen winnen. Nu bleven ze op 73222 punten steken. Zij blijven acht tiende, maar hebben wel aansluiting bij een grote middenmoot. Ook Cees Vinke en Carlo Bos begon nen al met een score (bijna 2300), maar zakten naarmate de avond vor derde een beetje weg. Zij werden vierde met 7233 punten, voldoende om na zes weken de leiding in het algemeen klassement te heroveren. Erik Jan Geus moest het zonder vas te maat John Vlaming stellen, maar vond in Ilse Stapersma een uitsteken de vervanger. Het gelegenheidsduo speelde vrij constant een score van 7223 punten bij elkaar. Zij blijven vijf de in het klassement. Het gemiddelde was met 6403 punten weer hoog. Er werden 39 marsen gespeeld. Carlo Bos en Cees Vinke hebben de leiding in het klassement met een kleine voorsprong op Fenny en Rob Caspers. Bas Tromp en Frans Stark staan nu derde. In de tweede periode namen Rob Stapersma en Erik Boog aard de leiding over. Cees Vinke en Carlo Bos staan hier tweede, gevolgd door Bas Tromp en Frans Stark. De verschillen in de periodestand zijn nog steeds bijzonder klein Blesseerde vorige week Marco Tuntelder zijn enkel tijdens een wedstrijd van het eerste heren team van volleybalvereniging Tevoko, deze week was het de beurt aan Ronald Zijm. Tijdens de wedstrijd tegen WA in Alkmaar landde hij al vroeg in de eerste set waarschijnlijk op de voet van een tegenstander die onder het net door kwam, waardoor hij door de enkel ging en niet verder kon. Desondanks werd de wedstrijd met invaller Walter Oskam met 3-1 gewonnen. Nadat Tevoko zich de schrik her steld was, liep het in de eerste set snel naar de winst (25-10). Het team had daarbij ook nog te kampen met spelers die last van griep hadden en met een polsblessure van spelver deler Berry Koning. Dat alles maakte het spelen met onmogelijk, maar het ging wel wat moeizamer Het mag daarom met venwonderlijk heten dat de wedstrijd niet van bijzonder hoog niveau was. Er werd romme lig gespeeld en aan beide kanten veel persoonlijke fouten gemaakt. Ook WA kon niet duidelijk maken waarom het vrij hoog op de ranglijst staat. In de tweede set kon WA iets langer bijblijven, maar op het eind gaven routine en aanvalskracht van Tevoko de doorslag (25-22). Met een betere opslag in de derde set maakte het Alkmaarse team het Tevoko een stuk lastiger, al lieten de Texelaars zich door veel persoonlijke fouten de kaas van het brood eten (20-25). Hierdoor wakker geschud pakten ze in de vierde en laatste set meteen een beslissende voorsprong, die met pijn en moeite tot het eind werd ver dedigd (25-22). Door deze overwinning voeren de Texelaars voor het eerst dit seizoen de ranglijst aan. Zij delen de eer ste plaats met Ardea uit Heerhugo- waard. De wedstrijd tegen Ardea staat zaterdag op het programma. Tevoko zal nog wel even moeten puzzelen over de opstelling. Tevoko nog steeds met lichte bles sures. Het team is echter na de nederlaag van vorige week zeer gemotiveerd. De wedstrijd in de Wibauthal begint om 13.00 uur. AMNESTY International Zondag 27 januari 2008 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. gezamenlijke dienst in gerefor meerde kerk, ds. P.A. den Braanker, viering Heilig Avondmaal. Gereformeerde kerk Den Burg: 9.30 u. gezamenlijke dienst, ds. PA den Braanker, viering Heilig Avond maal. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 9.30 u. ds. J. ter Haar. Den Hoorn: 11 00 u. mw. KM Dij kerman. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. C. der Neder landen, viering Heiig Avondmaal: 19.00 u. ds. PC. Barnard, vesper dienst. De Cocksdorp: 11 00 u ds C. der Nederlanden, viering Heilig Avond maal. Oudeschild. 11.00 u. ds. PC. Barnard, viering Heilig Avondmaal. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. leesdienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg 10.00 u. ds. C. Duinkerken-Visser, extra collecte derde-wereldreisfonds. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. A. Wesseling. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.15 u. Herenkoor. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.: Hoe is uw verhouding met God? Wachttorenstudie. 11.20 u. Ben je gereed voor Jehovah's dag? Als het nieuwe aar begint met nijd heb /e binnen een maand alweer spijt Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisart sen Post. tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de vol gende telefoonnummers informatie te knjgen over het pijnspreekuur op zater dagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727: 314669; 312270 of 322008 Verloskundigenpraktijk: Waalder- straat 53A, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06- 51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Omring Thuiszorg Kop van Noord-Holland Vooralle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Meldpunt Thuiszorg 0223-650222. Voor hulp bij het huishouden: Omring Thuisservice, Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 321461. - Omring Jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 44. Den Burg, tel. 0900-4636549. Telefonisch spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voe ding, opvoeding en verzorging. - Omring Thuiszorgwinkel: Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tussen 13.00- 14.00 u. - Omring diëtist: voor afspraken elke werkdag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en ver zorgingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel 0229-206955. Opname op advies van huisarts of specialist. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Van 27 januari tot en met 2 febru ari zijn de volgende straten en wegen afgesloten in verband met werkzaam heden: Den Burg: Emmalaan tussen Ele- mert en Schilderend. (OSG, Stay Okay, sportvelden en parkeerterrein bereikbaar via Leemkuil of via Reijer Keijserstraat en Slingerweg (eenrich tingverkeer) Polder Eierland: Post weg tussen Muyweg en Oorsprong- weg (benzinestation bereikbaar vanaf Zuid-Eierland). Den Hoorn: Klif Tus sen veerhaven en Den Burg: fiets pad westzijde op diverse gedeelten; fietsverkeer via het fietspad oostzijde Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten op de verzamelplaat sen van afvalcontainers, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papier wagen komt m de volgende straten: 5. Paelwerck, Schoudieck, Hoefslag, Noordvlak, Markgrave, Waardwei, Strandkaap, Schilpbanck, Vroon- lant. Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is op maandag en vrijdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedei sende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel 0900-8844 Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel. Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www. dierenpensiontexel.nl TEXELSE ^COURANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Stiana Sibon Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6-1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl gKMponMra O, O» Kl Abonnementsprijzen 2008: Per half jaar €37,95 36.25 i Per jaar €74.10 71,75 <auto™i.scn> Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Wilde vaart (herhaling) 20.00 u. Cabaret-café. Waarin het lokale nieuws wordt bespro ken door Pip Barnard en Janien de Bruijn. Vandaag: Puberruil. Met aandacht voor Texel op televisie, wan delrondjes, prijswinnaars en kijkcijfers. Daarnaast wordt gesproken over vertrouwen, de megamanege, het afste ken vbn vuurwerk en betrok kenheid. Met veel muziek, op eigen tekst en op tekst van Huib (de Rijmelaar) Femjn. Rechtstreekse uitzending vanuit De Lindeboom. Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u Pietelepote (kinderprogram ma) 18.00 u Muziek met Marco 20 00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit baptisten gemeente Den Burg 11 00 u. Vlaswiek (muziek en poezie) 12.00 u Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Neder landstalig) 14.00 u. Wilde vaart (shanty's) 15.00 u.Frans gaat het doen (muziek) 16 00u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Gereformeerde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18 00 u Symphomca (klassiek) 19 00u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. De keuze van. 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogram ma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20 00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18 00u. Country time (muziek) 19.00 u Even bijpraten met Van daag: Mira Dijker over APS bij mensen, de Oesterman en TexelTango. 20.00 u Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubriek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 9