Uit Sr Actief Popfestival WET-live in café De Zwaan Tikó' A TEXELSE 2 COURANT Hoogwater te Oudeschild KARUNG TEXEL JeüMrJ. "OOR HEEL TEXEL' mk-C w jjk Agenda te so Texelse ouderen vertellen levensverhalen in theater Droog Brood in theater Klif 12 DAGELIJKS TEXELS NIEUWS www.texelsecourant.nl Sportshop Texel BRASSERIE REBECCA Het culinaire hart van Texel Garnalenvissen en zeehonden kijken TOOI VRIJDAG 15 FEBRUARI 2008 FNV Vrouwenbond In de Buureton begint dinsdag om 20.00 uur de jaarvergadering van de FNV Vrouwenbond. Op de agenda staan bestuursverkiezingen en kas controle en na de pauze is er een inleiding van Tineke van der Kraan van het hoofdbestuur van de vrou wenbond. Cursus voor zwangeren In samenwerking met Jeugdge zondheidszorg en de docenten Henriétte Timmermans en Mari- elle Glorie verzorgt de Gezond- heidswijzer van Omring een cur sus zwangerschapsbegeleiding. De cursus bestaat uit vijftien bij eenkomsten van anderhalf uur en wordt gehouden in het wijkgebouw aan de Schoonoordsingel. De eer ste bijeenkomst is op woensdag 26 maart en begint om 19.30 uur. De cursus bereidt aanstaande moe ders voor op de bevalling. Er wordt informatie gegeven over de licha melijke veranderingen, de bevalling en de periode erna. Deelname kost €90,-, leden van het Servicepakket betalen €75,-. Voor aanmelen en informatie, tel. 0223-650135 of e- mail gezondheidswijzer@omring.nl. Meer informatie is ook te vinden op www.omring.nl. Vrouwen van Nu De leden van de afdeling De Cock- sdorp/Eierland van de Vrouwen van Nu komen donderdag 21 februari in het Eierlandsche Huis bijeen voor de jaarvergadering. Deze begint om 20.00 uur, maar de dames van de Welfare verkopen al vanaf 19.30 uur zelfgemaakte spullen voor het goede doel. Na de pauze laat Theo Zijm zijn oude ansichtkaarten zien. Vr. 15 01.04 en 12.30 u. Za. 16 02.10 en 14.20 u. Zo. 17 04.14 en 16.10 u. Ma. 18 05.44 en 17.57 u. Di. 19 07.15 en 19.15 u. Wo. 20 08.21 en 20.26 u. Do. 21 09.15 en 21.16 u. Aan het strand Is het ongeveer een uur eerder hoog water. Donderdag Z1 tebruari volle maan Zaterdag 16 februari doodtij. Zondag 17 februari zon op 7.52. zon onder 17.57 uur i-jyr 2 circuits i Circuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter lang, 7 meter breed) Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Kantine terras Midgetgolf speeltuin Akenbuurt 14 - Tel. 313921 ©IN KI®®(SN Agenda 16/2 t/m 8/3 zat. 16 Diner Cabaret -19.00 u zo. 17 Droog Brood met „De kip 20.30 u. met de gouden enkels" zat. 23 Diner Cabaret -19.00 u zo. 24 Joop Visser en Jessica van 16.00 u. Noord met "Voorleer" vr. 7/3 Arno van der Heyden met "ZINKT' (geen zeemansliedjes) zat.8/3 Diner Cabaret -19.00 u Info/reserveren: tel. 319633 info@klifl2.nl www.klifl2.nl §fs Havenrestaurant Texel "Eten moet een feest zijn" voor Texelaar en toerist Dagelijks verse vis Wisselend weekmenu Veerhaven 't Horntje, tel. 31 93 10 www.partyservicetexel.nl J LÊf.gP! jrmm Negen bands bestijgen zaterdag tijdens WET-live het podium Van prettige luisterliedjes tot stevige gehouden. Tussen 20.30 en 3.00 uur binnen van Another lost hero. Josh De organisator, WET Radio, zorgt rock. Dat biedt het festival WET-live, zijn acht optredens te beluisteren, van den Berg, Hangover. Sinner, ervoor dat het festival ook in beeld dat zaterdag voor de vierde keer in De volgorde stond gisteravond nog The Newbies, Slik, Orphs's PMS en en geluid te volgen is via internet café De Zwaan in Den Burg wordt niet vast, maar toezeggingen waren Intrude. De entree bedraagt €3,-. (www.wetradio.nl). Vrijdag 15 februari: Natasja Garritsen houdt tot 22.00 uur open dag in haar nieuwe winkel in paardensportartikelen aan de Schil- derweg ip Oudeschild. Bij de Jacob Daalderschool in Oos terend wordt van 17.30 tot 20.00 uur fancy fair gehouden. Op uitnodiging van volkssterrenwacht De Jager verzorgt professor Kees de Jager een lezing met de titel 'De geëx plodeerde komeet'. De lezing vindt plaats in De Slinger bij Ecomare en begint om 20.00 uur. Entree €5,-; donateurs mogen gratis naar binnen. Zaterdag 16 februari: In sporthal Ons Genoegen in Den Burg begint om 10.00 uur het Bruin en Weijerstoernooi, met daarin de gym- wedstrijden om de verenigingsbeker en het Texelse turnkampioenschap. Maar liefst zeventien koren doen in de hervormde kerk van Den Burg mee aan Texel Zingt. Aanvang 13.00 uur, de entree is gratis. Publiek kan eventueel tussendoor naar binnen in één van de pauzes, die duren van 14.30 tot 14 45 uur en van 16.15 tot 16.30 uur. Radio Texel verzorgt een rechtstreekse uitzending. Bij de firma Schoenmaker aan het Wezenland in Den Burg gaat om 20.00 uur de krokusrit van de MAB-club van start. Inschrijven kan vanaf 19.30 uur. In de Burgemeester de Koninghal in Den Burg begint om 20.00 uur de jaar lijkse Winteruitvoering van muziek vereniging DEK. Entree €3,- (inclusief koffie of thee). In café De Zwaan in Den Burg begint om 20.30 uur het popfestival WET- live. Met acht optredens. Entree €3,-. In café Le Berry in De Koog begint om 23.00 uur een groot dansfeest met drie DJ's. ter gelegenheid van Valentijnsdag Valentine Dance Party genoemd. Entree gratis. Zondag 17 februari: Om 11.00 uur begint in de Slufter een excursie onder leiding van een boswachter. Reserveren bij Ecomare. tel. 317741. In de kerk van De Waal begint om 16.00 uur een concert van CvA Brass Op het programma staan werken van Gabrieli, Brahms, Dvorak, Koetsier, Parry en Rice. De toegang bedraagt €7,- In theater Klif 12 in Dén Hoorn begint om 20.30 uur de voorstelling 'De kip met de gouden enkels' van cabaret duo Droog Brood. Entree €15.-. Een diner vooraf is mogelijk; reserveren is in dat geval gewenst (tel. 319633). Maandag 18 februari: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst bestemd voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. In de voorspeelruimte van de Muziek- en Dansschool aan de Wilhelmina- laan in Den Burg begint om 19.00 uur een presentatie van leerlingen piano, gitaar, koper, blokfluit en zang. Belangstellenden zijn welkom. Entree gratis. De Vereniging van Kleine Logiesver- strekkers (KLV) verzorgt een informa tieavond over het computersysteem KLV+. bedoeld voor de leden die kam peren bij de boer verzorgen. Locatie is Stayokay aan de Haffelderweg in Den Burg, aanvang 20.00 uur. In het raadhuis aan de Groeneplaats in Den Burg begint om 20.00 uur de raadscommissie Grondgebied. Dinsdag 19 februari: Om 14.00 uur begint bij Ecomare het familieprogramma 'Zeehond'; met onder meer een kijkje achter de schermen van de opvang Reserveren via tel. 317741. De Vereniging van Kleine Logiesver- strekkers (KLV) verzorgt een informa tieavond over het computersysteem KLV+, bedoeld voor de leden die logies en ontbijt aanbieden. Locatie is Stayokay aan de Haffelderweg in Den Burg, aanvang 20.00 uur. ^Üö^Vt^zorgt de komende dagen geen extra afvaarten. Er worden geen wachttijden verwacht. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. Jeugddienst In de Maartenskerk in Oosterend wordt zondag een jeugddienst gehouden rond het thema Verge ten worden is ook een ramp. In de dienst wordt een 'muur van hoop' gebouwd, vol doorkijkjes naar hoe de wereld er anders uit kan zien. Alle kerkgangers mogen door de kerk lopen om ieder op zijn manier met het thema bezig te zijn. Er kan een gebed in een boek wor den geschreven, kaarsjes worden gebrand en gedichten gelezen. Er zijn stellingen om op te reageren en een klaagmuur om vervelende gebeurtenissen bij kwijt te raken. De dienst begint om 9.30 uur en wordt geleid door dominee Van Helden. M Bridgedrive Bridgeclub Alert uit Oosterend houdt zaterdag 15 maart een 'kroegendrive'. De drive wordt afgesloten met een gezamenlijke maaltijd in eetcafé De Kroonprins. Gastspelers zijn welkom, deelname kost €2,50 per persoon, of €10,- inclusief maaltijd. Aanmelden kan bij Anja Koot (tel. 318705) en Jean Vaillant (tel. 06-53492321). Westfries cabaret in 't Skiltje Liefhebbers van Westfries cabaret komen zaterdag 29 maart aan hun trekken in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild, waar voor het vierde achtereenvolgende jaar het gezel schap Gien Gehannes optreedt. Hannes Knoin, Cees Oud en Piet Zee presenteren een nieuw pro gramma: De Go/n Troin. De voor stelling begint om 20.00 uur. Kaar ten kosten €12,50 en zijn maandag 3 maart vanaf 19.00 uur te koop in het dorpshuis. In tegenstelling tot andere jaren is reserveren niet mogelijk. De kip met de gouden enkels is de naam van de voorstelling die cabaretduo Droog Brood zondag 17 februari verzorgt in theater Klif 12 in Den Hoorn. Droog Brood bestaat uit Bas Hoef- laak en Peter van de Witte. Zij won nen in 2000 het Amsterdams Klein- kunstfestival en noemen zich graag 'uw nationale humorbezorgers'. In het persbericht dat hun komst naar Klif 12 aankondigt, stellen zij zich de vraag of het hele leven niet kan wor den gereduceerd tot een eenvou dige bakkerswinkel. 'Zo'n klein, lief bakkerijtje dat we allemaal nog wel kennen van vroeger? Daar waar al decennia lang volgens een geheim familierecept smakelijke broden en koeken worden gebakken? Is in een eenvoudig bakkerszaakje eigen lijk niet elk aspect van het aardse bestaan terug te vinden? Liefde en haat. Werk en ontspanning. Kou, maar ook warmte. Een praatje. Een misverstand. Een ruzie of een uit de hand gelopen grap. Datgene waar van wij allen vluchten willen, maar ook een schuilplaats.' Meer infor matie staat op www.droogbrood.nl. Het optreden van Droog Brood begint om 20.30 uur. De entree bedraagt €15,-. Een diner vooraf is mogelijk; reserveren is in dat geval gewenst (tel. 319633). Vijftigplussers die hun levensver halen delen met publiek en daar voor eerst theaterlessen krijgen van theatermaakster Anneke Berghuis. Dat is het idee ach ter het project Springtij(d), dat binnenkort van start gaat. De organiserende Muziek- en Dans school belegt informatiebijeen komsten op vrijdag 22 februari en woensdag 5 maart. Doordat senioren hun levenserva ringen kunnen delen, krijgen ze, letterlijk en figuurlijk, een podium. De organisatie benadrukt dat ieders leven er toe doet en 'waardevol kan zijn voor de medemens en de maatschappij'. De presentaties krijgen 'een echt Texels' karakter. De spelers komen uit verschillende Texelse dorpen en hebben uiteen lopende sociaal-culturele achter gronden. 'Voor de senioren zelf kan het project isolementen doorbreken en kan het zinvol zijn hun verhaal te mogen doorvertellen', schrijft de muziekschool in een persbericht. Het project is ontstaan naar aan leiding van het succes van de cur sussen Verteltheater in het Zorg centrum. Met zo'n acht personen worden er wekelijks herinneringen opgehaald rond een thema. 'Het bleek dat het voor de deelnemers, de meesten van zeer hoge leef tijd, heel bijzonder was te ervaren dat hun herinneringen er toe doen. Opvallend was dat het publiek zeer geïnteresseerd was in de voorbije tijden en de levens van de vertel lers. De informatie over het verle den lokte veel reacties uit. Een stuk cultureel erfgoed was doorgege ven. De deelnemers bleven ook na afloop van het project met elkaar communiceren, isolementen waren verbroken.' De repetities en uitvoeringen wor den uitgesmeerd over drie jaar. Op basis van de herinneringen van acht tot tien deelnemers per dorp worden presentaties gemaakt, die de eerste twee jaar getoond wor den in eigen dorp. Bedoeling is in het derde jaar een festival 'met lan delijke uitstraling' te organiseren. Twaalf Texelse senioren hebben inmiddels te kennen gegeven te willen meedoen. Maar er is nog plaats voor anderen. Zij kunnen zich aanmelden bij Anneke Berg huis (tel. 319625) en de Muziek- en Dansschool (tel. 313493).Om het project nader toe te lichten, wor den twee informatiebijeenkomsten gehouden. De eerste is vrijdag 22 februari in de Buureton in Den Burg en duurt van 10.00 tot 12.00 uur, de tweede is woensdag 5 maart in Oosterend en duurt van 9.30 tot 11.30 uur. Bas Hoeflaak en Peter van de Witte wonnen in 2000 het Amsterdams Kleinkunstfestival. Rondwandeling door Oosterend Immy Dros verzorgt in de voor jaarsvakantie cultuurhistorische rondwandelingen door Oosterend. Bezoekers kunnen daarbij kennis maken met het rijke verleden van het vissersdorp en haar bewoners. De wandeling worden gehouden op woensdag 20 februari (van 10.30 tot 12.00 uur) en op dinsdag 26 en woensdag 27 februari (van 14.00 tot 15.30 uur) Voor inlichtingen en aanmeldingen, tel. 318937 of 06-10743542. Wandelen met SWOT De Stichting Welzijn Ouderen Texel verzorgt woensdag 20 februari een wandeling door de Slufter. Deel nemers worden begeleid door een medewerker van het nationaal park, die vertelt over flora en fauna in het gebied. Na afloop wordt erwtensoep gegeten. De wandeling begint om 10.00 uur bij de trap van de Slufter. Deelname kost €7,50, opgeven via de SWOT, tel. 312696. Deze wande ling zou al eerder wordt gehouden, maar werd toen in verband met het weer afgelast. Klimaatexpositie in Ecomare Kamerlid Diederik Samsom opent vrijdag 22 februari de nieuwe tij delijke tentoonstelling van Eco mare. De expositie, Texel hot/Cool, gaat over de gevolgen van kli maatverandering in Nederland (met Texel als voorbeeld) en zal zeker een jaar te zien zijn. De bezoeker van Texel hot/cool ziet hoe het leven er op Texel uitzag in de laatste ijstijd (90.000 tot 10.000 jaar geleden) en in de Eemtijd (zo'n 100.000 jaar geleden), waarin het warmer was dan nu. Hierbij worden dieren getoond die toen op Texel voorkwamen: mammoets, rnuskus- ossen, apen, buffels en olifanten. De tentoonstelling neemt de bezoe ker aan de hand van licht en geluid mee op reis door de tijd om hem vervolgens te pnkkelen na te denken over de gevolgen van de klimaat verandering op Texel in de komende eeuw. Het stripfiguur Elsje uit de regionale dagbladen is prominent op de tentoonstelling aanwezig. Het Kamerlid vertelt tijdens de ope ningshandeling hoe de klimaatdis cussie speelt in de Nederlandse politiek. Dr. Katja Philippart van het NIOZ, geeft inzicht in de stand van zaken van het klimaatonderzoek. Krokusrit MAB Bij de firma Schoenmaker op het Wezenland in Den Burg gaat zater dag om 20.00 uur de krokusrit van de MAB-club van start. De rit, gesponsord door Opel Rente naar, is uitgezet door Mariët van der Werf en Bianca Boom en telt mee voor het kampioenschap van 2008. Inschrijven kan vanaf 19.30 uur in de B- en de C-klasse. De uitslag wordt bekend gemaakt in Strends End. Lichtwezens in Posthuys In Galerie 14-16 Posthuys Texel in De Koog zijn vanaf zaterdag licht- - wezens van Jürgen Reichert te zien. Deze kunstenaar maakt objecten van siliconen, nylon, wol en pig ment. gebaseerd op de schoonheid van zeeorganismen en bloemen. 'Ze moeten zo echt mogelijk lijken', zegt de kunstenaars. 'De bloemen moe ten bewegen alsof de wind waait, maar mijn uiteindelijke ontwerpen berusten geheel op fantasie. Het zijn nieuwe exemplaren die ik als een soort wetenschapper Latijnse namen geef.' Hoewel de objecten als lampen te boek staan, vórmen Reicherts lichtwezens fascinerende en betoverende lichtaccenten. Naast de objecten van Reichert, zijn op de nieuwe tentoonstelling prints van Leendert Blok en schilderijen van Mieke Raatjes te zien. De Galerie aan de Brink is geopend van woensdag tot en met zondag van 13.00 tot 19.00 uur. www.sportshoptexel.nl De Koog Koopzondag Hogereind 39, De Waal, Tel. 312745 Sfeervol dineren op een ugjek stukje Texel! Restaurant Prins Hendrik Stuifweg 13, Ooslcrcnd T 0222 361020 I wwv.prins-hendrik nl de voorjaarsvakan agelijks (behalve om 13.00 uur. 8,- per persoon, kinderen 3-9 p 7,- kaarlen verkrijgbaar EMMIE

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 2