'Ik zit in een levensfase dat ik veel aankan' Betrokken ondernemer houdt niet van stilzitten Dag van de Texelse Ondernemer TEXELSE J COURANT r i®» F amilieberichten STIJNTJE VRIJDAG 15 FEBRUARI 2008 I Dorpsgenoten noemen hem al 'de burgemeester van Oos- terend'. Met een mengeling van spot en waardering, want Brendan de Graaf werkt niet alleen aan de toekomst van zijn eigen bedrijf, maar zet zich in opvallend veel functies ook in voor de leefbaarheid van zijn omgeving. 'Ik hoorde een vriend eens zeggen: ik stel m'n leven in dienst van de maatschap pij. Dat is wat te sterk. Maar ik help graag.' Een eigen bedrijf, veel nevenfuncties, blijft er dan nog wel tijd over voor een privéleven? Gevraagd naar zijn nevenactivitei ten, moet hij even nadenken. Het is dan ook een indrukwekkend rijtje. Zo is De Graaf lid van de steunfrac- tie van het CDA, de dorpscommissie van Oosterend en van de commissie die de verbouw van dorpshuis De I Bijenkorf voorbereidt. Ook is hij één van de stuwende krachten achter het Collectief Particulier Opdracht geverschap Bouwen. Daarin willen inwoners van Oosterend en Oude- schild zélf de verantwoordelijkheid I voor de huizenbouw in hun dorp nemen, met de bedoeling betaal- i bare woningen te realiseren, vooral voor starters. Daarnaast is de 37- jarige Oosterender sinds kort com- j missaris van Texel Energie, de coö- i peratie die onlangs is opgericht om groene energie te produceren en verhandelen. I De Graaf, die sinds 1 januari 2000 een installatiebedrijf heeft en gespe cialiseerd is in dakbedekking van j koper en zink, besteedt een wisse lende maar altijd flinke hoeveelheid I tijd aan zijn nevenactiviteiten. 'De laatste veertien dagen ben ik elke avond weg geweest. Dat is behoor lijk extreem. We zijn nu bezig met de aanbesteding van De Bijenkorf en dat is erg tijdrovend', vertelt hij aan de keukentafel van zijn huis aan de Oranjestraat. 'Deze week heb ik bewust geen afspraken gemaakt, want het werd een beetje teveel van het goede.' Hoewel hij af en toe gas terugneemt, is De Graaf er de persoon niet naar zich alleen op zijn werk te concen treren. Al jaren maakt hij deel uit van allerlei (belangen)verenigingen. De dorpscommissie was van het huidige rijtje de eerste. 'Maar vóór die tijd zat ik al bij de brandweer en ik ben bestuurslid van de zweef- vliegclub geweest. Met een club vrienden waren we ook altijd heel actief met Ouwe Sunderklaas. We bouwden enorme wagens, waarop we onze voorstellingen deden. Ik denk dat ik door deze activiteiten ook voor de dorpscommissie ben gevraagd. Als je de handen uit de mouwen steekt, weten ze je wel te vinden.' Zijn motivatie haalt De Graaf uit zijn omgeving. Hij vertelt getroffen te zijn door een ontmoeting met een oude re dorpsgenoot, die zich emotioneel afvroeg of hij zijn laatste levensda gen bij gebrek aan geschikte seni orenwoningen nu echt in Den Burg moest doorbrengen. 'Zoiets gaat me aan het hart. Als ik die persoon \ö&v/' v Ondanks alle drukte eet Brendan de Graaf iedere avond met zijn vrouw Jessica en kinderen Ouinty en Tristan. maar een heel klein beetje kan hel pen, doe ik dat graag.' Hoewel dat in tegenspraak lijkt met de tijd die hij ermee kwijt is, ziet De Graaf zijn nevenactiviteiten ook als ontspanning. 'Ik ben eigenlijk altijd met mijn bedrijf bezig. Dat beperkt zich niet van acht uur 's morgens tot vijf uur 's middags. Dan is het leuk ook eens iets heel anders te doen. effe niet aan het bedrijf te Om te onthouden j Apotheek Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrijdag 8.00- 17.30 u.; zaterdag 10.00-13.00 en 15.00-17.00 u.: zon- en feestdagen 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Bui ten die tijden alleen voor spoedei sende gevallen. Artsen Den Burg: W. Vos, Haffelderweg 2, I tel. 312023. Spreekuur op afspraak. J.F. Hoekstra en J. Dros, Molen straat 87, tel. 321123. A.C.P.J. Waverijn en Th. van Hattem, Koger- straat 87, tel. 312016. M. de Wit te, Maricoweg 5a, tel. 320005. De Cocksdorp: R.A. van den Bent en F.M. Haasdijk, Kikkertstraat 12, tel. 316234. Telefonisch spreekuur op werkdagen van 14.45-15.15 uur. Visites aanvragen vóór 9.00 uur. Op werkdagen ook spreekuur in Den Burg, Schilderend 38, alleen op afspraak! Voor spoedeisende medische hulp I in het weekend, op zon- en feestda gen en van maandag tot en met vrij dag van 17.00 tot 08.00 uur: Cen trale Huisartsenpost, tel. 321143. Vakantiegangers kunnen dit num mer het hele jaar bellen. Baha'i Plevierstraat 16, De Koog, tel. 317896. Elke eerste woensdag van de maand informatie over het Bahai- j geloof van 19.30-21.30 uur. Bibliotheek Openbare bibliotheek, Drijverstraat 7, Den Burg. Open: maandag 10.30- 12.30 uur; dinsdag 14.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; donder dag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.00- 20.30 uur; zaterdag 10.30-12.30 uur. De Schuilhut, achter de NH-kerk in De Koog, leent in juli en aug. boeken uit in de Nederlandse en Duitse taal. J De openingstijden van De Schuilhut staan in de Vakantiekrant. Borstprothesen BodyCare Texel, Burgwal 15. Den Burg, Nora Bekking, tel. 315206. Brand/ambulance Bij brand en voor spoedeisend i ambulancevervoer, tel. 1-1-2. Voor j niet-spoedeisende zaken kan Meld kamer Noord-Holland Noord wor den gebeld via 072 - 564 44 44. College van b en w Burgemeester C.J. Geldorp-Pante- koek (bestuurlijke coördinatie, poli tie, brandweer, openbare orde en veiligheid, personeel en organisatie, kwaliteitszorg, strandvonderij, inte graal handhavingsbeleid, vliegveld Texel, promotie, representatie, voor lichting en communicatie, begraaf plaatsen, externe vertegenwoordi gingen, w.o. de Waddeneilanden, Gewest Kop van Noord-Holland, informatie en automatisering, pro jecten nieuw gemeentehuis en PHH, burgerzaken.) Wethouder K.N. (Nico) Kikkert (eer ste loco-burgemeester, ruimtelijke ordening, volkshuisvesting, natuur en landschap, monumentenbeleid, milieu, economie (visserij, toerisme, landbouw, dienstverlening), grond zaken, strandbeheer.) Wethouder M. (Marian) Merkelbach (tweede locoburgemeester, welzijn (Wet Maatschappelijke Ondersteu ning, exclusief technische aspecten volkshuisvesting), volksgezondheid (voor zover niet technisch gericht), sociale werkvoorziening, sociale zaken, maatschappelijk werk, werk gelegenheid (sociaal gericht), cul tuur en sport, onderwijs, project ver/ nieuwbouw OSG.) Wethouder P. (Peter) Bakker (derde loco-burgemeester, financieel beleid, volksgezondheid (technisch gericht, openbare werken, verkeer, vervoer en waterstaat, duurzaamheid en milieu, project Haven.) Spreekuur elke dinsdag vanaf 15.00 uur. De spreekuren zijn in het raad huis op de Groeneplaats in Den Burg. Men moet vooraf een (tele fonische) afspraak maken via de centrale balie in de hal van het gemeentehuis (tel. 36 21 21). Dierenartsenpraktijk Dierenartsenpraktijk Texel, Kees- omlaan 11 Den Burg, tel. 312527. Consult alleen op afspraak. Spoedgevallen: tel. 312527. Dieet voeding en andere artikelen op werkdagen verkrijgbaar van 8.00 tot 19.00 uur. Dierenbescherming Meldpunt bij Riet Veenendaal, tel. 315305. FNV Info-team Renske van IJsseldijk, tel. 313397. Gemeente Texel Centrale Publieksbalie gemeente Texel, Groeneplaats 1, Den Burg, tel. 362111. Openingstijden maan dag en woensdag van 9.00 tot 16.00 uut; dinsdag, donderdag en vnjdag van 9.00 tot 13.00 uur. Website: www.texel.nl, e-mail: email@texel. nl. Gevonden munitie Bel de politie, tel. 0900-8844. Gezondheidszorg Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp. zorg en informatie, ook voor het bere kenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsin gel 44, Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 44, Den Burg. tel. 0900- 4636549. Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoe ding en verzorging van jonge kin deren. Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tussen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Kraamhulp: Voor directe kraam- hulp op Texel en na poliklinische bevalling: Parenta Kraamzorg, tel. 0900-7273682 en Samenzorg, tel. 0900-8998801 Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis: Centrum Indica tiestelling Zorg. tel. 0229-206955. Opname geschiedt op advies van huisarts of specialist. Voor alle vragen over Diabetes: Diabeteslijn 033-4630566, of www. dvn.nl. Eerstelijnspsychologen M. Spijker en Y. Olthof, Ruyslaan 88, 1796 AZ De Koog, tel. 317566. Regionaal Instituut Ambulan te Geestelijke Gezondheidszorg (RIAGG): spreekuur op afspraak in d'Ouwe Ulo: tel. 315813, b.g.g. 0223-615805. Informatie- en Klachtenbureau Gezondheidszorg (IKG): voor infor matie, advies en ondersteuning bij vragen en klachten over de gezondheidszorg. Van maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 15.00 uur bereikbaar via tel. 0223- 618284. Huisvesting/wonen Stichting Wonen Texel. Thijsselaan 2, 1791 VH Den Burg, tel. 363333 of 314193. Hulpverlening Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kantooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Verslavingszorg: Brijder Versla vingszorg (Texel), Tubantia Pontweg De Koog Voor inlichtingen, advies, consultatie en preventie. Bereikbaar op woe, do en vr tijdens kantoor uren, tel. 06-30215211 of 0223- 620541peter.molenaar@brijder.nl. of www.brijder.nl. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaitijdvoorziening, alarme ring, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: slachtoffers van huiselijk geweld kunnen tijde lijk onderdak vinden in Safehouse Texel, tel. 08-71901775. denken. Ik ben geen stilzitter, heb altijd van alles gedaan. Een tijdje heb ik geprobeerd het wat rustiger aan te doen, omdat het me niet gezond leek altijd zo druk te zijn. Maar daar werd ik niet echt geluk kig van. Ik ben nu eenmaal zo. dan moet je jezelf niet forceren je anders voor te doen.' De Graaf kan erg uitkijken naar de bijeenkomsten van de Blijde Vrienden, een 'hobbyclub' die twee jaar geleden de aandacht trok door een enorme middeleeuwse blijde te maken. 'We zijn nu bezig met een ballista, een Romeinse kruisboog. Dat zijn heel leuke dingen als je het druk hebt. Met echte vrienden iets maken. We hebben het beregezellig met elkaar Soms ga ik alleen maar even kijken, sta ik een halve avond te ouwehoeren en doe ik verder niks. Een andere keer ben ik hard aan het werk. Zoiets moet je wel onderhouden. Als je een jaar niks van je laat horen, val je er buiten.' Gaat het bij de Blijde Vrienden vooral om de gezelligheid, in zijn andere functies streeft De Graaf nadrukkelijk naar resultaat. 'Ik begin steeds meer mensen te kennen, waardoor het ook gemakkelijk wordt je ergens bij aan te sluiten. Maar ik ben met tevreden met eens in de maand een vergadering. De handen uit de mouwen, de beuk erin, plannen realiseren, daar gaat het om. Zo heb ik me er hard voor gemaakt het dorpssteunpunt bij het dorpshuis te voegen. We hebben een kleine gemeenschap. Dan moet je voorzichtig zijn met verspreiden van gelijksoortige activiteiten.' Ook wat betreft de bouw van woningen wijst De Graaf op het belang van resultaat. 'Het is vooral erg belang rijk jongeren te huisvesten. Als ze geen woning kunnen vinden en weg gaan, komen ze nooit meer terug. Met alle gevolgen voor de leefbaar heid in het dorp.' Trots vertelt hij over de vergevor derde plannen voor een verbouwd en gerenoveerd dorpshuis. 'Het wordt flink groter, er komt een stuk van ongeveer vijf bij dertig meter bij. Bedoeling is onderdak te bie den aan een dokter, een fysiothera peut en een wijksteunpunt. Verder worden ruimtes gekoppeld, zodat het werk van de exploitant er ook gemakkelijker op wordt. Daarvoor hebben we overleg met de vereni gingen in het dorp.' De bouw kan op betrekkelijk korte termijn beginnen. De financiering is nog niet helemaal rond, wél zijn de benodigde vergunningen binnen. 'Als lid van de steunfractie van het CDA heb ik de nodige kennis opge daan van planologie. Zo wist ik dat het bestemmingsplan moest wor den aangepast. Nuttig om te weten. Om met voor vervelende verrassin gen te komen staan, zijn we tijdig begonnen alles aan te vragen.' Hij verheugt zich op het resultaat. 'Het belooft iets prachtigs te worden. We mogen er trots op zijn dat we dat als dorp kunnen realiseren. Al dit soort activiteiten zijn alleen mogelijk als je samenwerkt met een ploeg gemoti veerde mensen.' Ondanks alle drukte vindt De Graaf het belangrijk voldoende tijd te reserveren voor zijn vrouw Jessi ca en kinderen Quinty en Tristan. 'Zaterdag is voor mij een over loopdag. Ik maak dan de dingen af die echt af moeten, de rest van de dag is voor het gezin. Zondag is helemaal voor het gezin. En we eten 's avonds altijd samen. Dat vind ik enorm belangnjk. Want ik mag straks wel trots zijn met een vernieuwd dorpshuis, ais er dan thuis een meisje rondloopt dat bijna niet weet wie je bent, heb ik het ook niet helemaal goed gedaan. Het belangrijkste is dat zo'n kleine meid gelukkig is. Ik ben laatst een hele middag met haar naar het zwembad geweest. Ze liep constant te huppe len, zo blij was ze. En ik heb geke ken en genoten. Daarna heeft ze het er nog drie dagen over gehad.' Zijn inspanningen om leuke dingen te doen met vrouw en kinderen, hebben ook te maken met zijn eigen situatie vroeger. 'Mijn vader was er bijna nooit. En als hij er was, moest hij al gauw weer weg', vertelde De Graaf junior in het boek dat in 2002 bij het 40-jarig jubileum van zijn vader als journalist van de Texelse Courant verscheen. In hetzelfde interview zei hij: 'Aan de andere kant: moet je dat iemand verwijten? Ik weet het niet. Ik zit zelf ook een beetje zo in elkaar. Ik moet goed opletten dat ik genoeg tijd besteed aan vrouw en kind.' Nu: 'Ik vraag me altijd af of ik het goed doe. Het gaat er ook om dat je je vrije tijd kwalitatief hoogwaar dig besteedt. Dat je in die tijd dat je samen doorbrengt leuke dingen doet. Ik hoop heel erg dat ze later zullen zeggen: hij was er, zeker als ik hem nodig had.' De Graaf weet niet wat de toekomst brengt, maar stilzitten is er voorlopig niet bij. 'Ik zit in een levensfase dat ik veel aankan. En dan moet je het doen ook. Maar wel in overleg! Toen Texel Energie zich voordeed, heb ik het er met Jessica over gehad. Het is een gouden kans, maar ik weet niet waar het toe leidt en heb geen idee hoeveel werk het vraagt, heb ik haar gezegd. Zij vond dat ik mee moest doen. Nu hebben we duizend leden en een administratie die veel groter is dan die van mijn eigen bednjf. Maar als het goed is. nemen professionele krachten het straks over en krijgen we het wat minder druk.' Joop Rommets Met droefheid geven wij kennis van het overlij den onze broer en oom Jan Buisman N Buisman en A. Bremer-Buisman en familie 11 februari 2008, Zuid-Afrika Lieve Natas Dit heb je niet verdiend, schat. We zullen je zo missen. Rolf, Rezia en Ben, veel sterkte toegewenst. Vrienden van Sjans Dag lieve Natas We zullen je missen. Jan, San en de meiden van den Akker-Lap Lieve Natascha We zullen altijd aan je denken. Veel sterkte gewenst aan Rolf en familie. Dennis, Sandra en Rafa Zwezerijn Zoveel belangstelling Zoveel kaarten Zoveel lieve woorden Na het overlijden van onze moeder en oma ANTOINETTE GIELES-TEN BOSCH Daarvoor hartelijk dank. Familie Gieles Texel, februari 2008 IN MEMORIAM Lieve Jasmin Onze kleine prinses Je sterretje straalt Je bent zo ver weg Maar je blijft altijd bij ons Papa en Mama Satelliet Service - Stiehl De Waal 311 777. Voor stofzuigers en zakken - Stiehl Laagwaalderweg Oud geld? De KNRM is er blij mee! Bel W. Grismgt. tel. 312299. 16 februari Lieve Jasmin 1 jaar verder 365 dagen gemis Opa en Oma FENNE STIJNT JE IS GEBOREN OP I2 FEBRUARI 2008 Pieter Daalder. Tamara Griffioen e Menkïe Wa^derctraat IQ. r79l EB Den Burg. tel. Oft 50 6913 92 Texelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,00 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,00 (Incl. btw), FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Power Yoga José de Bloois. tel. 06-30291758. yoginijose@hotmail.com Droog haardhout. Eelke Kloosterman, 06 55341347. Zwarte Markt zondag 9 mrt. voor €16,- pp. Tel 31555 of texeltours. nl De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Fashion Store Texel. Per soneel gevraagd. Wever- str. 45, tel. 321368. Haircare Californië Anja Zijm, tel. 06-22917603. De 15e Horeca en Recre- atiebeurs Texel is op 11 maart in Ons Genoegen. Nieuws van Texel? Nu dagelijks nieuws op www. texelsecourant.nl Huishoudelijke apparaten -Stiehl De Waal 311 777. Nu ook dagelijks het laat ste nieuws op www.texel- secourant.nl Gezocht schoonmakers voor bungalowpark in Oosterend. Info; 318906. Fashion Store Texel. Nieuwe collectie Ultimate Mik's. Weverstr. 45 Horeca en Recreatie- beurs - 11 maart - www. horecabeurs-texel.nl Hairstyling Talou werkt op afspraak, di t/m zat Tel 320473. Fashion Store Texel. Koopjes- koopjes- koop jes. Weverstr. 45. TCA, Kras en Win actie Kom snel langs. Cursus Basis-Energie- werk 6 april in Oosterend. €80.- voor de hele dag. incl. lesmateriaal Je leert gron den, aura voelen en afslui ten. energie scheiden, etc. Kortom lekker in je eigen energieveld en je vel zit ten Info en opgeven, email jokevandersluis@tiscali.nl of 06 23516273. website home.hccnet.nl/joke van- der.sluis

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3