Jongerencommunicatie: d8, ff en idd Msn/sms: wel taalfouten maar geen vervreemding TEXELSE g COURANT Schraag en Harbers op winst Avondje uit in hotel brasserie Rebecca: 'Als gast geniet hebben wij ook een leuke avond' Kerkdiensten Medische zorg HU'PVer'enmë JL. W^k - weg l oud Papier Radio Texel 1Q6.1 VRIJDAG 15 FEBRUARI 2008 'Goeiemoggel!' Wie kent deze reclame uitspraak inmiddels niet? In de tijd dat alles steeds sneller gaat, verandert ook de communicatie. Welke jongeren zijn er tegenwoordig niet bekend met sms of msn? Maar vragen we dit aan de ouders of grootouders dan wordt dit lastiger en blijkt de jeugd er een volledig eigen communicatievormen en taal op na te houden. Niets is zo tijdelijk en dynamisch als jongerencultuur. Wat nu 'in' is, kan morgen weer volledig passé zijn. Texelse jongeren zijn geen uit zondering, ook door deze groep wordt mobiel gebeld, ge-sms't en ge-msn't. Sms 'Ik ken eigenlijk niemand zonder mobieltje'zegt een 17-jarig meis je. Er zijn geen jongeren meer te bedenken zonder mobieltje en dat vooral zo nieuw en flitsend mogelijk. betekent bijvoorbeeld dacht, fl betekent even en idd is inderdaad. Msn Naast de telefoon zijn jongeren ook steeds afhankelijker geworden van de computer en vooral van het internet. 'Het eerste dat ik 's och tends doe. is mijn computer aanzet ten en kijken wie er online is," zegt een 17-jarige HAVO-scholiere. Met kijken wie online is, wordt bedoeld het kijken wie op de msn-messen- ger aanwezig zijn. Msn'en zoals het een aantrekkelijke manier van com municeren voor jongeren. Tijdens het msn'en wordt volop gebruik gemaakt van de afkortingen die ook bij het sms'en gebruikelijk zijn. Veel voorkomende afkortingen bij het msn'en zijn Ikkr (lekker) en brb (be right back). 'Soms weet ik echt niet meer wat een afkorting betekent, maar dan vraag ik het gewoon,' vol gens een VMBO-scholiere Taalgebruik Een gevolg van deze snelle com municatievormen van jongeren is het afnemen van correct taalge bruik. Herhaaldelijk heeft sms-taal het nieuws gehaald. Een voorbeeld hiervan is de KPN-reclame waarbij de visboer zijn vis besteld, en zijn sms begint met de tekst: Goeie moggel, 5 kiklo inktvfp. De sms-taal zou een slechte invlped hebben op Veel jongeren zijn onafscheidelijk van hun mobile telefoon, ze worden gebruikt als fotocamera, klok, om muziek te luisteren en ook nog om te bellen. Maar met de mobieltjes wordt vooral veel ge-sms't: 'Ik bel alleen als het dringend is, anders is het veel te duur', vertelt de 17- jarige. Sms staat voor short mes sage service en houdt in dat er korte berichtjes van de ene telefoon naar de andere worden gestuurd. 'Ik sms een paar keer per dag, soms wel voor 15 euro per maand,' volgens een 16-jarige jongen. In verband met de limiet op het aantal tekens binnen een bericht maken sms-gebruikers vaak gebruik van afkortingen. Dit leidt voor buiten staanders tot lastige situaties. D8 door de jongeren wordt genoemd, is het sturen van korte berichtjes via internet. Wie zich aanmeldt op het programma kan zien wie er op het internet aanwezig is. Vervolgens kunnen gesprekken worden gestart. 'Ik msn ongeveer een uur per dag,' zegt een meisje. Een andere jongere: 'Ik msn eigenlijk altijd als ik achter de computer zit, ik doe het gewoon tijdens m'n schoolwerk.' Er worden diepgaande gesprekken gevoerd maar ook even snel overlegd wat er op de zaterdagavond gedaan wordt. 'De gesprekken beginnen meestal over wat er die dag alle maal is gebeurd, maar eindigen vaak in diepzinnige gesprekken,' vertelt een 17-jarige jongen. Het msn'en is gratis en mede daardoor het taalgebruik en de taalontwikke ling van de jongeren. De jongeren zelf denken hier wisselend over: 'Ik merk wel dat ik meer fouten maak, ik schrijf bijvoorbeeld w8 in mijn opdrachten of ff in plaats van even.' aldus een HAVO-scholiere. Een meisje uit 4 VMBO zegt hier over: 'Ik verbeter m'n fouten in m'n opdrachten niet meer als ik veel ge- msn't heb, omdat ik het met meer zie.' Een jongen uit 5 HAVO denkt hier anders over: 'Ik maak met vaak fouten, ik probeer het ABN te hou den.' Ger Deelstra, leraar Neder lands in het middelbaar onderwijs, zegt hierover: 'Ik denk dat over het algemeen het gebruik van msn- of sms-taal wel meevalt. Naar mijn idee wordt de msn- en sms-taal vooral in basis en kaderklassen van het VMBO gebruikt.' Van verdergaande gevolgen van de nieuwe communicatievormen dan alleen het taalgebruik, zoals ver vreemding van de buitenwereld, is bij de Texelse jongeren nog niet veel te merken. Jongeren willen elkaar toch graag in levende lijve spreken. 'Zo kun je makkelijker met elkaar praten of overleggen,' volgens een meisje. Maar daar is met iedereen het mee eens: 'Ik sms het liefst, dat is lekker snel.' Tekst en foto Lilly Witte Chris Schraag en Rosa Harbers hebben de zestiende speelron de van Klaverjasclub Den Burg gewonnen. Bas Tromp en Frans Stark behouden de leiding in het algemeen klassement en in de tweede periode. Schraag en Harbers staan bekend om hun fantastische eindsprints. Ook vorig jaar wisten zij zich vanuit het niets nog bijna in de topdrie te spelen. Tot nu toe spelen ze wis selvallig, maar ze lijken zich op te maken voor een sterk slot. Vooral in het laatste spel waren de dames niet te stuiten (bijna 2400 punten). In totaal behaalden ze 7448 pun ten, goéd voor de rondewinst. In het klassement zijn ze op weg naar de toptien, ze stijgen naar de elfde plaats. Erik Boogaard en Rob Stapersma pakten met 7237 punten de twee- de plaats. Zij begonnen met twee modale spelletjes, maar besloten de ronde met meer dan vierduizend punten uit twee partijen. Ze lijken vooral uit te zijn op de periode winst en staan in het klassement op de vijfde plaats. Jean Zeeman en George Eelman vonden aansluiting bij de middenmoot door de derde plaats voor zich op te eisen. Zij behaalden 6775 punten en hadden de pech dat het met het vierde spel niet wilde lopen, anders had er een score van meer dan 7000 in geze ten. Fenny en Rob Caspers werden vierde (6557) en knaagden daarmee weer punten van hun achterstand af. Zij houden de koppositie binnen handbereik. Het gemiddelde was met 6252 pun ten het laagste van het seizoen. Er werden 37 marsen gespeeld. Bas Tromp en Frans Stark behou den de leiding in het klassement, op ruim 500 punten gevolgd door Gerda en Freek Veeger. Ook Fenny en Rob Caspers staan nog dichtbij. advertorial 'Kóken en omgaan met mensen is het leukste dat er is. En dat in een eigen bedrijf. Dit is mijn lust en mijn leven', zegt Michel Arends van Hotel Brasserie Rebecca in De Waal. Een bedrijf waar gasten graag komen en koks en gastheren en -vrouwen in opleiding graag kennis en ervaring opdoen. De menukaart is vernieuwd, het seizoen kan van start. 'Het mooie aan dit bedrijf is dat het een hotel en restaurant in één is Met een prachtige tuin er omheen, rust, ruimte, een heerlijke plek om te werken.-Als je plezier hebt in je werk, dan straal je dat uit. Gasten merken dat direct. Zelf heb ik van jongs af in de horeca gezeten. Gewerkt in allerlei hotels en restaurants. Met en zonder sterren. Ik probeer mensen om me heen te verzamelen die het werk leuk vinden. Ik prijs me gelukkig met het team waarmee we dit seizoen van start gaan. Ik sta in de keuken met Hessel Kampstra. Hij is heel ambi tieus. In zijn vakantie heeft hij een week lang staan buffelen in Librije, een driesterrenzaak in Zwolle. Om te zien hoe collega's het doen en om zich verder te perfectioneren. Tamara Oudendag is een echte gastvrouw, die onder meer in Grand Hotel Opduin heeft gewerkt. Beiden hebben liefde voor het vak. We zijn ook leerbedrijf. Het is mooi een stukje kennis mee te geven. We leiden hier leerlingen op uit de hoogste klas van de opleiding voor koks en gastheer en -vrouw. Momen teel hebben we er hier twee aan het werk.' Dat de Texelse jeugd het nodige opsteekt bij Rebecca, lijdt geen twijfel. Oud-leerlingen Guus Hillen en Boy Schuijling kwamen bij de kookwed- strijd die de afgelopen twee jaar op de horecabeurs werd gehouden als win naar uit de bus. 'Ik denk dat het komt doordat we het hier net iets anders doen, in de keuken en in de bediening. Daarom willen scho- maar door.' Op de menukaart staan lieren hier altijd graag aan de slag.' bijzondere combinaties. Als voorge- 'We zijn geen doorsnee bedrijf. Onze recht kreeft en meloen, langoustines ambitie isom eerlijk en goed te koken, en paddenstoelen, tonijn en gamba Een restaurant waar om een avondje en andere varianten. Ook de hoofd- hotel brasserie Rebecca: 'IVe willen geen doorsr uit te zijn. Waar mensen genieten van een leuke avond, met familie of vrien den. Dat begint met de ontvangst, dan een aperitiefje, wat te knabbelen, een amuse, een voorgerecht en ga zo gerechten zijn niet alledaags. Tarbot en truffel, forel en knolselderij en zelfs het nieuwe Texelse product zee kool van Sint Donatus belt ooit tot de mogelijkheden. 'We werken veel met Texelse producten, zelfs paddenstoe len van het eiland. Puur en naturel. We geven er een ande re draai aan, maar houden het betaalbaar. En leggen voor onszelf de lat hoog. Daarmee houden we het spannend en zorgen we dat gasten genieten. Dan hebben we ook zelf een leuke avond.' Ook in de tweede periode leiden Tromp en Stark. Rob Stapersma en Erik Boogaard hebben een achter stand van bijna 600 punten, Gerda en Freek Veeger staan derde. Randstad eilandcompetitie Programma dinsdag 19 februan Veld A: 19.45 Vlmderw.-Bremakker 2 Randst. 20.30 TESO-Randstad Kobeko 21.15 Kobeko-CVI TESO 22.00 Koetshuis-Prinsen CVI Veld B: 19.45 De Waal-Smash PK Jozefsch. 20.30 Jozefsch.-Smash'68 SmashPK 21.15 NBC-Schouwstra Smash'68 22.00 Bremakker 1-Spar NBC Veld C: 19.45 Bar Sportief-Timmer's Knm 20.30 Knm-Sportshop 1 Timmer's 21.15 De Rog-De Boer Sportshop 1 22.00 Klif 23-Otto's De Rog Wedstrijdleiding: Randstad en Daan (tel. 320370) Uitstagen: Falcon-Wessels Ontwerpt 1 -2, Texelse Auto- centrale-NIOZ 1 2-1Paal 28 de Krim-Vlin- derwinkel 1-2; Bremakker 2-Cocky's Kapsa lon 0-3; NIOZ 2-Manlje 0-3, NIOZ 2-De Pilaar 1-2; Mantje-De Wil Installatietechniek 3-0, PFB-Bouwcenter RAB 0-3. Rabobank-Albert Heijn 1-2; Kobeko-TESO 3-0, Randstad-Het Koetshuis 3-0; CVI-De Prinsen van Texel 2-1 Inteneurbouw Texel-Ecotiem 2-1 Kinderen halen zwemdiploma's Een groot aantal kinderen heeft gis teren in zwemparadijs Calluna een zwemdiploma in de wacht gesleept. Het was voor de derde dit keer dit seizoen dat er kon worden afge zwommen. Examinatoren waren Anneneke Scherpenhuizen, Colinda Vlaming en Remko Nagtegaal. Voor het A-diploma slaagden: Astrid Boekhoudt. Daniël Wassenaar. Dave Wijsman, Femke Orij, Jasmijn Baptist, Jet Wesselman, Joshua van der Vegt, Juda Raniel Espina, Laurien Folkerts, Lis Veenhuizen, Lotte Hemelraad, Luna Dral, Marinka Kampstra, Mats Werkman, Max Visser. Mayla Weer man, Myron Coot, Reindert Wijker, Rinske van Driel, Romy de Vnes, Rosa Boerhorst, Simon den Braven, Simone van Dolleweerd, Susanne Gersthage, Tessa Slik, Tycho Ver meulen, Vonne Smit, Wesley Heer schap en Wilmer Schoo. Voor het B-diploma slaagden: Comé Vlaming, Eva van Lingen, Hannah Dames Tevoko naar Haarlem Het damesteam van volleybalvereni ging Tevoko speelt zaterdag in Haarlem tegen Haarlem 3. De thuis wedstrijd tegen dit team werd een voudig gewonnen (4-0), maar uitwed strijden zijn voor de Texelse selectie altijd lastig. De spelers zullen alles op alles moeten zetten om de volle vijf punten mee naar huis te nemen. De selectie is niet geheel compleet. De wedstrijd wordt gespeeld in de Bey- neshal en begint om 17.00 uur. Klaverjassen In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland wordt donderdag een klaverjasdrive gehouden. Aanvang 20.00 uur. Deel name staat open voor eenieder. Toernooi telt circa 200 deelnemers De Texelse gymkampioenschap- pen, die zaterdag in sporthal Ons Genoegen in Den Burg worden gehouden, kennen tweehonderd deelnemers. SVC uit De Cocksdorp verdedigt de verenigingsbeker. De naam van het kampioenschap is aangepast in het Bruin en Weijers- toernooi. Het aannemersbedrijf uit De Cocksdorp bracht het hoogste bod uit voor het hoofdsponsorschap dat Gymvereniging Texel een paar weken geleden op Koopplein aanbood. De gymnasten van SVC nemen het op tegen gymnasten van GVO uit Oosterend, GOS uit Oudeschild en GVT uit Den Burg. ZDH uit Den Hoorn en GYVO uit De Koog moeten verstek laten gaan, omdat ze langere tijd zonder trainer hebben gezeten. Het verenigingstoernooi duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Daarna wordt Ons Genoegen omge bouwd voor het Texels turnkam- pioenschap. Dat staat volgens de organisatie open voor elke Texelaar die aan turnen doet, maar buiten de wedstrijdselectie van GVT hebben zich verder geen deelnemers gemeld. De kampioenstitel is vacant. Marlon Marei, die hem vorig jaar won. is gestopt Ipenburg. Iwan van der Werve. Nancy van Hecken. Nicole Maas, Noa Boon, Pjotr Kooiman, Rosalinn Kooiman, Sander Witte en Zoë Verswijveren. Yasmin van der Struis slaagde voor het complete Zwem ABC. De Koog opent dorpssteunpunt In dorpshuis De Hof in De Koog opent wethouder Merkelbach woens dag het vierde dorpssteunpunt. Bij de opening zijn ook genodigden van de samenwerkingspartners aanwezig, zodat de aanwezig gelijk terecht kun nen met hun vragen. Het steunpunt houdt elke woensdag van 10.00 tot 12.00 uur zitting. Deze ochtenden zijn bedoeld voor de gezelligheid en het ontmoeten van andere mensen. Daarnaast kunnen de inwoners van De Koog er terecht met vragen op het gebied van wonen, welzijn en zorg. Elke veertien dagen worden activiteiten of voorlichtingsbijeen komsten gehouden. Deze worden in nauw overleg met de vnjwilligers en de bezoekers georganiseerd. Zondag 17 februari 2008 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. gezamenlijke dienst in gerefor meerde kerk, ds. J. Glazema Gereformeerde kerk Den Burg: 9.30 u. gezamenlijke dienst in gerefor meerde kerk. ds. J. Glazema Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn. De Waal: 10.00 u. ds. C.F. Klaassen. viering Heilig Avondmaal. De Koog: dienst in De Waal. Den Hoom: dienst in De Waal. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds F van Helden. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. F. van Helden. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat. Ooste rend 10 00 u. en 16.00 u. leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg; 10.00 u. ds. C. Duinkerken-Visser. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds H.A. Wesseling ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. The Gospeltrain Oudeschild: 9 30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg- Openbare lezing, 10.30 u Hoe het kwade met het goede overwinnen: Wachttoren studie. 11.20 u.: Volbreng de bediening die je in de Heer hebt aanvaard. Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vnjdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post. tel 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te knjgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727, 314669. 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalder- straat 53A, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06- 51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Omring Thuiszorg Kop van Noord-Holland Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Meldpunt Thuiszorg 0223- 650222 Voor hulp bij het huishouden: Omring Thuisservice, Schoonoordsin gel 44, Den Burg, tel. 321461. - Omring Jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 0900-4636549. Telefonisch spreekuur elke werkdag van 9 00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voe ding. opvoeding en verzorging - Omring Thuiszorgwinkel Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel 314887 Geopend elke werkdag tussen 13.00- 14.00 u. - Omring diëtist: voor afspraken elke werkdag van 8.30-17.00 uur. tel. 0223-650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg Opvragen via tel. 0229-206955. Opname op advies van huisarts of specialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema, tel. 320104. Apotheek: Weverstraat 95. Den Burg: tel. 312112. Maandag t/m vnj- OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is op maandag en vnjdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedei sende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844 Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Sluftenweg 216. De Cöcksdorp, tel. 311477. www dierenpensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Van 18 tot 25 februari zijn de volgende straten en wegen afgesloten in ver band met werkzaamheden: Den Burg. Emmalaan tussen Haffel- derweg en Schilderend (OSG bereik baar via Reijer Keijserstraat. Slinger weg en parkeerplaats). Gasthuisstraat tussen Beatnxlaan en Lijnbaan: de kruising Gasthuisstraat met Lijnbaan en De Zes Oudeschild: De Vang tus sen Laagwaalderweg en ingang van De Hamster (De Hamster en andere bedrijven bereikbaar via IJsdijk); Eier- land: Postweg tussen Muyweg en Oorsprongweg (benzinepomp bereik baar via Muyweg); eenrichtingverkeer op Slufterweg tussen Hoofdweg en Zanddijk (rijrichting naar Zanddijk). Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaatsen van afvalcon tainers. in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De i papierwagen komt in de volgende i straten: 1. Noordwester, Duinreep, Zeebries, Vloedlijn, Golfslag, Vaar geul, Schoorwal, Gasthuisstraat - aanleunwoningen, Gasthuisstraat van Beatrixlaan tot Pontweg. TEXELSE. "-COURANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redaciie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Stiana Sibon Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Abonnementsprijzen 2008: Per half jaar 37,95 36,25 umomatisch) Per jaar 74,10 71,75 isuiomauscii) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Wilde vaart (herhaling) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 13.00 u Texel zingt Rechtstreekse uitzending van deze korne manifestatie vanuit de her vormde kerk van Den Burg. 18.00 u Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit hervormde kerk De Waal 11.00 u Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Neder landstalig) 14.00 u. Wilde vaart (shanty's) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18 00 u. Radio Noordho»and Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u Gereformeerde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Raadscommissie Recht streekse uitzending van de commissie Grondgebied vanujt het gemeentehuis aansluitend: Radio Noord holland Dingdag: 18 00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. De keuze van 20.00 u Raadscommissie. Recht streekse uitzending van de commissie Werkwijze Raad vanuit het gemeentehuis aansluitend: Radio Noord holland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogram ma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19 00 uur verzoekplaten) 19 45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland 20.00 u. Raadscommissie Recht streekse uitzending van de commissie Welzijn vanuit het gemeehtehuis. aansluitend: Radio Noord holland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Cabaret café (Pip Barnard en Jamen de Bruijn bespre ken het lokale nieuws) 20.00 u. Raadscommissie. Recht streekse uitzending van de commissie Middelen van uit het gemeentehuis, aansluitend: Radio Noord holland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubriek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 9