Nieuwe manager Stayokay aanpakker TEXELSE j COURANT 'Ik wil per jaar naar 50.000 overnachtingen' Superscore voor Dijker en Moree Zandbank boos over weigering Iets nieuws op strand tijdelijk niet mogelijk Solliciteren met klas als toehoorder Geslaagd Geslaagd Collega worden van Suzan? yAv/VH AN TOOK VRIJDAG 22 FEBRUARI 2008 De basis die Stayokay Texel nu heeft verder uitbouwen. Dat is wat Roel Buijs, de nieuwe mana ger, wil. Hij heeft er inmiddels bijna een maand opzitten. 'Ik voel me hier thuis en ga met veel ple zier naar mijn werk.' Buijs moet dagelijks zeshonderd meter afleggen van zijn woning in Den Burg naar het nieuwe pand van Stayokay. Veel mensen denken dat hij door het nieuwe gebouw in een gespreid bedje terechtkomt. 'Dat is niet helemaal waar. Er zijn nog zo veel dingen die gedaan moeten worden. We hebben een waslijst met zo'n vijftig punten opgesteld die al dan niet op korte termijn moeten veranderen. Zo is er nog geen invalidenparkeerplaats, moet er meer structuur komen op de parkeerplaats en is de balie met ergonomisch verantwoord.' Buijs is blij met het personeel. 'Het is een toegewijde groep van zo'n 25 per sonen die hier het hele jaar door werken. Dat zie je niet veel in de horeca. Als ik iets niet weet, helpen ze me graag.' Buijs las de vacature en vond dat de functie goed aansloot bij wat hij hiervoor heeft gedaan. 'In 1994 kocht ik samen met mijn vrouw het restaurant op camping Loods mansduin. Daar deed ik horeca- ervaring op.' Het stel verkocht de zaak in 2002. 'Vervolgens ging ik aan de slag als vestigingsmana ger bij schoonmaakbedrijf Asito in Den Helder. De Koninklijke Marine was onze grootste klant, maar we maakten ook schoon op vijf Texelse bungalowparken.' Bij Asito had hij meer dan tweehonderd werkne mers onder zich en leerde hij leiding geven. 'Beide aspecten, horeca en leiding geven, komen terug in de functie van vestigingsmanager bij Stayokay. Daarom besloot ik te rea geren op de vacature.' Zijn vader, Dirk Buijs, was bakker in De Cocksdorp. Een aanpakker, net als zijn zoon. 'Ik pak werk aan dat gedaan moet worden. Ook als je daarvoor wat langer moet doorwer ken. Daar staat tegenover dat ik het belangrijk vind vrijheid te hebben in een baan. Als ik een dag wat min der zin heb, moet ik ook de vrijheid hebben om eerder naar huis te gaan als het werk het toelaat. Die vrijheid had ik in mijn vorige banen en zocht ik ook in een nieuwe functie. Dat is gelukt.' Buijs wil uiteindelijk naar 50.000 overnachtingen per jaar. 'Met 240 bedden is dat veel en we zullen dat dit jaar niet redden, maar in de toekomst wil ik daar wel naar toe.' Hij zoekt naar mogelijkheden om meer gasten te trekken in de rus tige weekenden. 'We hebben naar alle basisscholen in Nederland een folder gestuurd. Ook bieden we arrangementen aan, bijvoorbeeld dat gasten gratis een fiets krijgen bij hun verblijf. De arrangementen lopen als een trein. Daarnaast bie den we in bepaalde perioden voor een voordelige prijs verlenging van een vakantie aan.' De tijd dat Stayokay nog een jeugd herberg was, is allang voorbij. 'Er is nog nauwelijks vraag vanuit de jeugd. Daarom hebben we de slag naar een familiehotel gemaakt.Ook Roei bwjs is de het slapen op slaapzalen is niet meer van deze tijd. 'Vrijwel iedereen wil een eigen kamer. Desondanks is het geen gangbaar hotel. We zijn eerlijk naar potentiële gasten. Als ze Ijsbaan weer droog De ijsbaan bij de Elemert is weer een droge speelweide. De gemeen te heeft het water laten weglopen omdat anders de reconstructiewerk zaamheden aan de naburige Emma- laan zouden worden vertraagd. Het water van de ijsbaan veroorzaakte daar een hoge grondwaterstand waardoor het niet mogelijk was het nieuwe straatwerk af te trillen. Dat aftrillen is nodig omdat anders het zware verkeer verzakkingen zou veroorzaken. De gemeente wil de Emmalaan zo gauw mogelijk weer openstellen en heeft - na overleg met het bestuur van de IJsclub Den Burg - de maatregel genomen, ove rigens in de verwachting dat er dit jaar toch geen strenge vorst meer komt. Manager of kluizenaar? LANGE A TERMIJN /\genda e manager van Stayokay Texel. (Foto Snana &bony'BeekS>an/t Te*e<) vijfsterrenhotels zijn gewend, moe ten ze hier niet komen. De kamers zijn ontdaan van alle overbodige luxe. Er hangen bijvoorbeeld geen televisies. Doel is dat gasten met elkaar in contact komen in de geza menlijke ruimtes.' Een streven van het college om dit jaar voorlopig even niets nieuws op het strand toe te staan, roept problemen op. Zandbank sport en adventures bij paal 17 kan daar door niet beginnen met golf- en windsurflessen. Eigenaren Michel en Monique Gre- goire togen woensdag naar de commissie Bezwaarschriften om bezwaar te maken tegen het besluit van het college. Dat wil Zandbank formeel geen ontheffing voor uit breiding van activiteiten ontlenen. Zandbank is het daar niet mee eens, onder meer omdat golf- en windsur fen in de nieuwe, in december door de gemeente vastgestelde strand- nota wordt toegestaan. Volgens een woordvoerder van het college bestaat de kans dat Zand bank in 2009 wel toestemming krijgt, maar wordt nu een pas op de plaats gemaakt en geen enkele uitbrei ding van activiteiten toegestaan. Bij de gemeente geldt 2008 als over gangsjaar en wordt eerst in kaart gebracht wat er allemaal is bij de strandslagen en wat formeel wel en niet is toegestaan. 'Om ongewenste ontwikkelingen te voorkomen, wil het college niet vooruitlopen op nog vast te stellen regelgeving', aldus de woordvoerder. 'Anders loopt het college het risico zichzelf in de voet te schieten.' Volgens Gregoire maken burge meester en wethouders echter niet duidelijk waarop zij onderscheid maken. Met foto's toonde hij aan dat surfen en kajakken (waarvoor Zandbank wel toestemming heeft) naar elkaar toegroeien. 'Je hebt kajaksurfen waarbij je met een ped del op de plank zit, bij golfsurfen sta je op de plank en je hebt nu ook supsurfen waarbij met een peddel op de plank staat. Hoe leg je nu uit dat het éen wel mag en het andere niet.' Zandbank had de planken voor het niet toegestane golfsurfen al aangeschaft. Volgens Gregoire mengt het col lege zich in de concurrentie op het strand, omdat golfsurfschool Ozli- nes bij paal 17 wel golfsurflessen mag aanbieden. Volgens het college was dat bij Ozlines echter al een toegestane activiteit. 'Als die school nu een ontheffing voor iets nieuws aanvraagt, krijgt ze hetzelfde ant woord als Zandbank.' Gregoire kaartte aan dat het in de praktijk met ontheffingen niet zo nauw wordt genomen, omdat bij diverse strandslagen watersportac tiviteiten zonder ontheffing worden aangeboden. 'Maar daarom zijn we nu ook alles in kaart aan het bren gen en wordt uitbreiding nu niet toegestaan', aldus de zegsman van het college. Volgens Gregoire werkt de gemeen te op die manier wildgroei aan acti viteiten in de hand, omdat de markt er toch om vraagt en anderen die activiteiten dan wel gaan aanbie den. Volgens hem vergroot dat de kans dat er een keer wat mis gaat, waarna de erkende watersport scholen er onterecht op worden aangekeken. Volgens de woordvoerder erkent het college dat de moeizame totstand koming van de strandnota momen teel 'vervelende consequenties' kan hebben voor ondernemers die dit jaar iets nieuws willen ontplooien. 'Maar er is geen sprake van onwil of tegenwerking van welk bedrijf dan ook.' De gemeente moet het beleid dat uit de nieuwe strandnota voor komt nog omzetten in handhaaf bare regelgeving (onder meer in de algemene plaatselijke verordening) voordat het formeel van kracht is. Kansspelautomaat onderwerp geschil Eetcafé Op de Steenenplaats in Den Burg is een laagdrempelige horeca-inrichting, waar volgens de gemeente géén kansspelau tomaat mag worden geplaatst. Ten onrechte, vindt eigenaar Richard Segers, die de commissie Bezwaarschriften om een oordeel vroeg. De zaak diende woensdag. Volgens de gemeentelijke verte genwoordiger kan er weinig twijfel bestaan over de aard van Op de Steenenplaats. Het is een laagdrem pelig bedrijf, dat ontbijt- en lunch gerechten serveert en mede door de locatie in het centrum van Den Burg druk wordt bezocht door win kelende mensen. Hij repte zelfs over een 'stroom van bezoekers', niet speciaal gericht op café- of restau rantbezoek, die even op een ter ras willen neerstrijken en daarbij bij Op de Steenenplaats terechtkomen. Reden genoeg om geen vergunning voor een kansspelautomaat te ver strekken. Mr. F.J.M. Kobossen, raadsman van Segers, wees er op dat Op de Steenenplaats uit twee 'lokali teiten' bestaat, en dat één ervan 'simpelweg als hoogdrempelig dient te worden gekwalificeerd'. Als reden voerde hij aan dat dat gedeelte de indeling en uitstraling van een café heeft en dat het niet toegankelijk is voor jongeren. Een gokautomaat daar zou moeten worden toege staan. concludeerde Kobossen. Een Voor de tweede keer in deze com petitie werd bij Klaverjasclub Den Burg de grens van 8000 punten doorbroken. Arend Dijker en Piet Moree wonnen met 8082 punten de 17de speelronde. Op dezelfde avond heroverden Fenny en Rob Caspers de leiding in het alge meen klassement. Arend Dijker en Piet Moree lijken eindelijk de juiste vorm te pakken te hebben. Na een goede start zetten zij in het tweede spel een score van ruim 2400 punten neer. Ook het der de en het vierde spel werd winnend afgesloten. Dankzij hun superscore, de hoogste tot nu toe, stijgen zij van de tiende naar de zevende plaats in het klassement. Erik Boogaard en Rob Stapersma eindigden met 7576 punten op de tweede plaats en deden het daar mee goed in de strijd om de titel van de tweede periode. Tromp en Stark werden van de eerste plaats verdre ven en op achterstand gezet. Met nog twee wedstrijdavonden (acht spellen) te gaan, zijn Boogaard en Stapersma huizenhoog favoriet. Ook in het algemeen klassement doen zij het goed, zij stegen naar de derde plaats. Fenny en Rob Cas pers werden derde met 7428 pun ten, ruim voldoende om de leiding in het klassement te heroveren. Na een matige start werd het verschil vooral in de derde partij gemaakt (ruim 2400 punten). Femmy Schu ring en Frans Bos zaten een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar herstelden zich deze week goed en pakten met 7312 punten de vierde plaats. Zij wonnen hun vier partijen met gelijkmatig hoge scores en deden de rode lantaarn aan de concurrentie over. Rosa Har- bers en Chris Schraag werden vijfde (6797 punten). Winst in het klas sement leverde dit nog niet op, zij blijven elfde. Het gemiddelde was met 6335 punten weer wat hoger dan de voorgaande weken. Er werden 28 marsen gespeeld. Het klassement wordt geleid door Fenny en Rob Caspers, die ruim 300 punten voor sprong hebben op Bas Tromp en Frans Stark. Rob Stapersma en Erik Boogaard bezetten met ruim 1100 punten achterstand de derde plaats. In de tweede periode leiden Stapersma en Boogaard met een voorsprong van ruim 400 punten op Tromp en Stark. Arend Dijker en Piet Moree staan dankzij de rondewinst nu derde, maar hun achterstand (1500 punten) is te groot om nog kans te maken op de titel. Vrienden maken Voor mensen die moeite hebben vrienden te maken en te houden, biedt het Rode Kruis een praktische cursus vrienden maken. De cursus wordt gedurende zes woensdag middagen gehouden in Anna Pau- lowna, de eerste keer op 19 maart. Deelname kost €25,-. Voor aanmel dingen en meer informatie: Marry Steenbergen, tel: 06-40058937 of e-mail kopvannoordholland@redcr oss.nl. Woensdag 27 februari: De baptistengemeente houdt in basisschool De Fontein in Den Burg van 9.30 tot 12.00 uur Vakantie Kidsclub, met zingen, spelletjes, knutselen en Bijbelverhalen. Om 10.00 uur begint bij Ecomare een programma voor heksen en tovenaars in opleiding. Reserveren via tel. 317741 Om 10.30 uur begint op de ijsbaan van vakantiepark De Krim een ijs- hockeytoernooi. 's Morgens spelen kinderen van 8 tot 10 jaar. 's mid dags vanaf 14.00 uur jeugd van 11 tot 13 jaar. Om 11.00 uur begint een excur sie langs de lepelaarskolonie van de Geul. Deze staat onder leiding van een boswachter. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741 Om 12.00 en 14.00 uur begint in Ecomare een theatervoorstelling over het leven van de lepelaar. Voor iedereen vanaf 6 jaar. Gratis voor bezoekers van Ecomare. Immy Dros verzorgt van 14.00 tot 15.30 uur een cultuurhistorische rondwandeling door Oosterend. Voor aanmeldingen tel. 318937. Om 14.00 uur begint bij Ecomare het familieprogramma 'Zeehond'; met onder meer een kijkje achter de schermen van de opvang. Reserve ren via tel. 317741. korte discussie ontstond over het eten dat er wordt verstrekt. Volgens Kobossen gaat het alleen om snacks en dat zou bevestigen dat het om een café gaat. Volgens de gemeentelijke raadsman is dat argument van min der -belang. Hij wees er bovendien op dat de exploitatievergunning, op aanwijzing van de eigenaar zelf, van een 'eetcafé' rept. Overigens trok de raadsman direct aan het begin van de zitting een deel van zijn verweerschrift in. Hij was ervan uit gegaan dat Op de Steenenplaats in het verleden wél altijd toestemming had voor een kansspelautomaat, wat echter niet het geval was. De commissie Bezwaarschriften brengt binnen zes weken advies uit aan burgemeester en wethouders, die daarna zelf besluiten of de ver gunning ten onrechte is geweigerd. Het is de vraag of het zover komt, want Kobossen liet doorschemeren het verzoek eventueel in te trekken als het kansloos lijkt. Stolpen en boeten op monumentenlijst Omringd door klasgenoten moesten elf leerlingen v sollicitatiegesprekken voeren. drie VMBO gisteren h Architektenburo Texel BV voert in opdracht van de gemeente een inventarisatie uit om de monu mentwaardigheid van alle stolpen en boeten op Texel vast te stellen. De raad heeft in de nota Natuur- en Landschapsbeleid opgenomen dat zo veel mogelijk karakteris tieke stolpen op de gemeentelijke monumentenlijst moeten worden geplaatst. In 2002 is een inventarisatie op hoofd lijnen van alle stolpen en schapen boeten uitgevoerd. Daarbij is een lijst opgesteld, waaruit de panden nog moesten worden geselecteerd die de status van monument verdienen. Architektenburo Texel is gevraagd deze inventarisatie uit te voeren. Op basis van vooraf bepaalde selectie criteria wordt de lijst verfijnd en opge deeld naar monumentwaardigheid. Het is uiteindelijk aan de raad vast te stellen welke panden daadwerkelijk op de monumentenlijst komen. Het eerste deel van de inventarisa tie wordt de komende weken uitge voerd. Architektenburo Texel zal de koude dagen nog gebruiken om de benodigde gegevens uit archieven en literatuur te verzamelen. Ook zal het bureau indien nodig enkele panden aan de buitenzijde bekijken. Hier voor is meestal geen betreding van eigendommen nodig. Mocht dat toch nodig zijn, dan wordt de betreffende eigenaar vriendelijk verzocht hieraan mee te werken. Het tweede deel van de inventarisatie gebeurt komende zomer, wanneer een aantal stolpen nader worden onderzocht. 'Dit is wel lef hebben', fluistert een meisje tegen haar buurvrouw als de eerste van elf leerlingen van de OSG achter de tafel plaatsneemt. Stuk voor stuk moeten de elf in de Burgemeester De Koninghal ten overstaan van zo'n zeventig klas genoten een sollicitatiegesprek voeren. De gesprekken waren de afslui ting van een project waarbij leer lingen kader en beroeps van drie VMBO leerden zichzelf te presen teren. Maandag en dinsdag kregen ze les van theatergroep Werktuig uit Amsterdam en moesten ze allemaal een sollicitatiebrief schrijven. De beste elf gingen door naar de eind ronde. Zes bekende Texelaars en een vrouw uit Den Helder namen de sollicitatiegesprekken af. De leer lingen hadden telkens twee men sen tegenover zich, de andere vijf beoordeelden. Charu Gieles kwam als beste uit de bus. De leerlinge consumptief solliciteerde zogenaamd bij een res taurant en had zich alvast als ober gekleed. Gijs van der Graaf werd tweede, Shari Huisman derde. Dave Bremer kreeg een eervolle vermel ding. De leerlingen moesten tijdens de gesprekken onder meer duidelijk maken waarom ze hadden gesolli citeerd en waarom zij geknipt waren voor de baan. Het eerste gesprek begon nog op het podium, maar was vanuit de zaal niet goed te volgen. De sollici tatietafel verhuisde daarna naar het midden van de zaal en de leerlingen gingen er in carrévorm omheen zit ten. De elf werden met belangstel ling gevolgd. Docent Renske van IJsseldijk hield een jaar geleden al een soortgelijk project, maar toen hoefden de leer lingen nog niet en plein public te solliciteren. Sanne Lap (20) uit Den Hoorn is in Suzanne Rikkenberg (20) uit Oude- Heerhugowaard geslaagd voor het schild heeft aan het ROC in Den kappersdiploma. Ze begint binnen- Helder het diploma voor verpleeg- kort een vervolgopleiding tot 'kap- kundigen gehaald. Ze begint per 1 per allround'. Lap loopt stage bij maart in het MCA in Alkmaar. Cocky's Kapsalon in De Koog. Suzan Wuis Geboren in: 1980 Genoten opleiding: Mavo, Meao bedrijfsadministratie Bij SnelStart sinds: september 2001 Functie: Adviseur Vorig beroep: Ambtenaar Waarom ben je bij SnelStart gaan werken? Na mijn opleiding ben ik werkzaam geweest als verkoper bij een dekbeddenfabrikant. Daar werd duidelijk dat ik niet over de juis tc talenten beschik die noodzake lijk zijn voor het commerciële vlak. Hierna heb ik tijdelijk gewerkt bij de Gemeente Texel als medewerker op de debiteurenadministratie. Een bevriende programmeur vond dat ik meer aanleg Ijad voor computers dan voor boekhouden. Toen er een vaca ture bij SnelStart was heb ik dan ook mijn kans gewaagd en tot nu toe heb ik er geen enkele dag spijt van gehad. Wat doe je voor deze functie? Ik informeer en assisteer klanten bij het opstarten en uitvoeren van hun boek houding en facturering in SnelStart. Als door een storing een administra tie beschadigd raakt en er geen back up voorhanden is, dan kijk ik of ik deze nog kan herstellen. Wat maakt jouw werk bij SnelStart leuk?(max. 5 punten) De afwisseling in de werkzaamhe den en contacten, geen enkele dag is hetzelfde, je weet nooit van te voren welke klanten met welke vragen gaan komen. Je werkt s aste collega's ii met zeer enthousi- :n hecht team. Het is ook zeer dankbaar werk, de mensen zijn vaak door het dolle heen als je hun boekhouding hebt weten te redden. Er wordt optimaal gebruik gemaakt van je vaardigheden, eventueel gesti muleerd om deze vaardigheden ver der te ontplooien. Je wordt optimaal betrokken bij de ontwikkeling van de software, waar door het toch een stukje eigen voelt. Ben ik nu al door mijn maximum van 5 punten heen? Ik had zoveel meer leuks te melden! Wat voor gesprekken vind je het leukst? Das een moeilijke. Omdat iedere dag anders verloopt, is het veelal moeilijk te voorspellen welke vragen of problemen zich voordoen, Persoonlijk vind ik de gespreken met startende ondernemers die voor het eerst achter een computer zitten het leukst. Verbaast over de vele knop jes en functies nemen ze contact op met de semceafdeling. Binnen enkele weken zie en hoor je de klant verder ontwikkelen, alsof ze nooit anders hebben gedaan. Deze gespreken geven zoveel voldoening. Wat was je leukste gesprek? Dat moet begin 2004 zijn geweest, er waren toen slechts 2 vrouwen werkzaam op de Helpdesk. EenadministratiekantooruitAmeron- gen was zo tevreden over de techni sche vaardigheden en oplossingen die door de vrouwelijke medewerkers van SnelStart werd aangedragen, dat hij persoonlijk vanuit Amerongen naar Texel is geredert om een overheerlijke slagroomtaart voor de dames van de Helpdesk aan te bieden. Deze taart is trouwens eerlijk gedeeld met de mannelijke collega's. Wat wil je nieuwe sollicitanten mee geven? Bij twijfel, gewoon solliciteren! Ook geïnteresseerd in zo'n baan? Kijk op http://vacatures.snelstart.nl OIHSIOLill b voor onze vacatures. administratieve «Jftwa7ë=

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 5