Vier opvallende ondernemingen rond 1900 Dag van de TexelseOndernemer Bikken op stucwerk Zeemanskerkje Z Huizen met elk 4 H.A. land een Café met eenige H.A. land, DE BEZICHTIGING vooruitblik op. En Passant wint degradatieduel JLWe> k aan de weg TEXELSE 7 COURANT VRIJDAG 22 FEBRUARI 2008 Archiefs/wA" Texelaars zijn een ondernemend volk. Dat blijkt uit de vele onder nemingen die het eiland rijk is, maar ook uit de vele onderne mingen die in het verleden in de Texelse Courant werden genoemd en beschreven. Nauwelijks was er een nieuwigheid op de markt of er was altijd wel een Texelaar die er brood in zag. En soms was er niet eens een nieuwigheid voor nodig. Neem nu mijnheer J. Flens. Deze kocht in 1896 het voormalig woon huis van notaris Coninck Westen berg en stelde het gelijk open voor publiek. Op zondag 17 mei. valt te lezen in een advertentie in de krant van die dag, 'van 's namid dags 3 tot 6 uur, tegen betaling van 15 Ct. per persoon'. Maar het was Flens natuurlijk niet alleen te doen om de toegangsgelden. Die kwamen bovendien 'ten voordeele eener lief dadige instelling op dit eiland'. De redactie weet - in dezelfde krant - te melden dat hij ook het voormalig raadhuis ['een onzer oudste gebou wen' en tegenwoordig restaurant Het Schoutenhuys] heeft gekocht, dat 'weldra onder den moker des sloo- pers' zal vallen. Maar die inleiding wordt verderop iets genuanceerd. 'Het gebouw', schrijft de redactie, 'waar voorheen de belangen de bur gerij werden behandeld, doch dat in den laatsten tijd niet bijzonder der aandacht trok en thans werd gebe zigd tot bergplaats van verschillende goederen, grenst aan het onlangs verkochte perceel van den heer Westernberg, en is door den nieu wen eigenaar van dat perceel aan gekocht om ruimer terrein te kunnen geven aan de plannen tot den bouw van een Hotel met annex gelegen heid tot ontspanningsplaats.' Dat die plannen voortgang vonden, mag duidelijk zijn, want al in november 1896 wordt in aanwezigheid van een 'vrij talrijk publiek' het nieuwe hotel geopend. 'Na nog den wensch te hebben uitgesproken, dat de onder nemer allen ook na dien avond nog tal van malen in zijn zaal zou mogen ontvangen, verklaarde de spreker [E. Vlessing] het concertgebouw voor geopend. Of de naam „Texel" voor het hötel wel door allen even goed gepast werd gevonden, mogen wij wel in twijfel trekken. Velen echter vinden den naam zeer goed, ande ren misschien weder minder De naam doet o.i. echter niets ter zake, zoodat wij het onnoodig achten over het mooie of minder mooie ervan te twisten.' Ondanks deze twijfels werd de naam Hotel Texel een begrip. In de volksmond bleef het pand zelfs zo heten lang nadat het hotel was omgedoopt tot De Lindeboom Dat hotels in het centrum van Den Burg een goede investering bleken, lijkt niet erg verwonderlijk. Vreemder is het dat schipper Floris Dekker op 26 april 1911 een verzoek richtte aan burgemeester en wethouders, 'om verlof voor den verkoop van alco holhoudenden drank anderen dan sterken dranken voor gebruik ter plaatse van verkoop, in de gelag kamer van het perceel gelegen nabij de Magerebrug in den polder het Noorden aldaar.' Blijkbaar wer den geen bezwaren tegen het ver zoek ingediend en kon Dekker van start met het hotel dat een jaar later Prins Hendrik Hotel werd genoemd. Dekker noemde zich inmiddels 'van beroep Caféhouder'. Erg lang heeft hij hier overigens met van genoten, want elf jaar na dato, op 14 janu ari 1922 biedt hij per advertentie te koop aan '2 Huizen met elk 4 H.A, land' en 'een Café met eenige H.A. land, zeer gunstig gelegen voor wier- of vrachtrijden. Deze zaken worden door ziekte opgeruimd'. En inder daad, drie maanden later overlijdt Dekker, 'na een geduldig lijden van 5 maanden in den ouderdom van 52 jaar.' Maar niet alleen in Het Noorden, ook aan de westkant van het eiland werd ingespeeld op de toenemende vraag naar overnachtingsmogelijk heid. Al ging het daar wat stroever. Al in september 1888 werden door da firma Koning Co, 'pogingen in het werk gesteld, om achter de Koog op Texel ene badinrichting in het leven te roepen'. De firma heeft daar verschillende redenen voor. 'Misschien vindt men nergens in ons vaderland beter en schooner strand, dan op die plek', bijvoorbeeld. En: 'De verkeersmiddelen van en naar het eiland zijn uitstekend geregeld.' En, misschien wel de belangrijk ste reden: 'Het frissche zeewater aan het Kooger strand wordt door niets verontreinigd, zooals op som mige visschersplaatsen. Bovendien heeft men van de duinen aldaar een schoon vergezicht over het eiland en tevens over de zee, waar zich dag aan dag allerlei stoom- en zeil schepen, benevens visschersvloten van verschillende natiën aan het oog voordoen.' Maar het schiet niet erg op. Pas een half jaar later, in maart 1889, komt de badinrichting weer in het nieuws. 'Tot bereiking van dat doel [de bouw van de badinrichting], met vermijding van te groote kos ten, zou men zeer eenvoudig willen beginnen met op een der hoogste duinen een paviljoen te bouwen, in den trant van de tent „Concordia" in het boschje fop de Hogebergj.' Uit de begroting bleek dat hier het lieve sommetje van elfhonderd gulden mee gemoeid was, 'waarbij tevens was inbegrepen het benoodigd ameubelement.' 'Na de bespreking werd besloten om die som te trach ten bijeen te krijgen door het plaat sen van aandeelen groot 25, waar toe reeds staande de vergadering eenige toezegging werd gedaan.' Het duurt meer dan een jaar. maar in augustus 1890 komt de zaak in een stroomversnelling, 'en wel als gevolg van een bezoek door een vreemde ling (de heer v.d.T. uit Haarlem) aan ons Noordzeestrand gebracht. Deze Nathan de Bock (rechts) en Steven de Bloois van bouwbedrijf Elko Vermeulen verwijderen met hun pneumatische beitels de oude Stuclaag in de hervormde kerk. (Foto Gerard Timmerman/Beeldbank Temi) Pneumatische beitels rammelen in de hervormde kerk in Oudeschild, waar Nathan de Bock en Steven de Bloois van bouwbedrijf Elco Ver meulen het oude stucwerk van de muur bikken. De oude pleisterlaag liet plaatselijk los, volgens de stu kadoor van het bedrijf Sinnige van Ophem uit Enkhuizen onder meer omdat er bij het metselen van de kerk halverwege de zeventiende eeuw vermoedelijk zout water is gebruikt, waardoor vocht wordt aangetrokken. Het bikken neemt volgens de timmerlieden zeker twee weken in beslag en gaat gepaard met veel stofvorming. Hiervoor zijn het orgel, de banken en andere zaken in het Zeemanskerkje stofvrij ingepakt. In de voorlaatste ronde van de regionale schaakcompetitie heeft het achttal van van En Passant zaterdag een belangrijke overwin ning geboekt. Andijk, een concur rent in de strijd tegen degradatie, werd met 4V2-3V2 verslagen. Jaap Dros maakte zijn bijnaam De Pink volledig waar en wist vanuit een op het oog verloren stelling als nog remise te spelen. Het was een bloedstollende schaak middag. Dick van Barneveld en Tae- ke van Lingen sloten hun partijen binnen de twee uur winnend af, waarna Jaap de Wijk snel het derde punt voor En Passant binnenhaalde. Andijk kwam met drie overwinnin gen op rij echter sterk terug. Rinus Vittali, Piet Bakelaar en Thomas Richter waren daarbij slachtoffer. Dirk Rijneker scoorde het vierde punt, waardoor En Passant in ieder geval van gelijkspel was verzekerd. Of het nog een overwinning kon worden, hing af van Jaap Dros, die tegen Jaap Gorter met één zwakke zet een mooie stelling om zeep had geholpen. De Andijkers rekenden zich al rijk, maar hadden buiten Dros gerekend, die bij een val in de afgrond vaak nog een richel vindt om zich aan vast te klam pen en daardoor de bijnaam De Pink verwierf. Ook ditmaal vlocht hij een paar dreigingen in de stelling, die Gorter behoorlijk in verwarring brachten. De Andijker kon de weg naar winst niet vinden en kreeg het in tijdnood zelfs nog moeilijk. Dros was echter tevreden met remise, die zijn team immers de overwinning bezorgde. Andijk degradeert door het verlies naar de derde klasse, terwijl de Texelaars zelfs nog op de tweede plaats kunnen komen. Dan moet op 15 maart wel worden gewonnen worden van De Eenhoorn uit Hoorn, dat zonder puntverlies bovenaan staat. In de interne competitie van En Pas sant gebeuren ongewone dingen. 'Multi-kampioen' Jaap Dros komt nog steeds moeilijk tot winst. Hij kwam in 2008 tot slechts twee pun ten uit zes ronden. Thomas Richter, Dick van Barneveld en Abe Zijm wonnen van hem. Ron Vlugt en Piet Bakelaar snoepten hem een half punt af. Maar ook zijn concurrenten hebben wel eens beter gespeeld. Thomas Richter had afgelopen week de kans de koppositie van Dros over te nemen, maar verloor van Rinus Vittali, die daardoor nu derde staat. Piet Bakelaar en Dick van Barneveld completeren de top vijf. TE KOOP zoer gunstig gelegen voor wier- oi vraohi- rijden. Deze zaken worden door ziekte opge ruimd. Te bevragen bij FLOltlS DEKKER, Texel. bezoeker scheen zoozeer overtuigd van het wenschelijke der totstand koming van zulk eene inrichting dat hij niet schroomde krachtigen financieelen steun aan dat plan toe te zeggen.' Het waren vaker mensen van de overkant die mogelijkheden zagen en grootse plannen net dat laatste duwtje gaven. Zo waren de groei van de hotels en de inrichting van het Noordzeebad bij De Koog voor Gauverit en De Kanter, 'ingenieurs te Amsterdam' aanleiding hun werk- werd genoemd om de tram te laten rijden vanaf 't Horntje naar den Burg en verder naar de Koog in verband met de nieuwe stoomboot, die dan volgens dat plan zou varen tusschen Helder en 't Horntje, waar zeker na verloop van tijd dan wel het achtste dorp van Texel zou ontstaan.' Ant woorden worden pok in de raads- vergadenng niet gegeven, voor de gemeenteraad reden zes maanden uitstel te verlenen. Het plan blijft in de lucht hangen, al laten Gauverit en de Kauter in maart 1897 circu laires rondgaan 'ten einde te onder- van liet RUIS, sedert de laatste jaren bewoond door Notaris Comnck Westenberg, zal kunnen geschieden op ZONDIG 17 MEI, 'anam. van 3 tot 6 uur, tegen betaling van 15 Ct, per persoon De opbrengst komt ten voordeele eener liefdadige instelling op dit eiland. De eigenaar, J. FLENS. zaamheden naar het eiland te ver leggen. In de krant van 14 mei 1896 bieden zij hun diensten aan voor de aanleg van telefoon 'en verder alle toepassingen der electriciteit' En de heren lieten het daar niet bij. In de vergadering van augustus 1896 behandelt de gemeenteraad de aan vraag die de heren Gauverit en de Kanter hebben ingediend voor een concessie voor aanleg en exploitatie van een tram. 'Of dat zal zijn een paardetram dan wel of gebruik zal worden gemaakt voor beweegkracht van heete lucht, stoom of misschien electriciteit is ons nog niet met voldoende zekerheid bekend, even min kunnen wij opgeven welke plaat sen door de tram zullen worden ver bonden'. schrijft de Texelse Courant op voorhand. 'Misschien wil men het plan wel verwezenlijken dat indertijd zoeken of men alhier ook genegen is electrisch licht aan te schaffen, in welk geval het leggen van een electrische tram meerdere kans van slagen zou hebben.' In juli 1897 heeft de gemeenteraad nog niets ontvangen hetgeen, volgens het ver slag in de krant, 'geen blijk geeft van groote spoed.' En weer wordt het stil. Tot bijna veertig jaar later de gemeenteraad op voorstel van het college 'aan de heeren Gauverit en De Kanter' concessie verleent voor de uitwerking van hun plannen, 'voorloopig voor drie maanden'. Pas in oktober 1935 wordt het dossier gesloten, als nog steeds geen nade re inlichtingen zijn verstrekt en de raad met algemene stemmen besluit 'voor de aanleg van tramlijnen geen concessie te verleenen.' Reanimatie De mensen van de ambulancedienst Alkmaar waren de hele dag al druk in de weer. Ze waren amper terug op de post of de volgende mel ding kwam weer binnen. Zo kwam er een melding dat een vrachtwagen chauffeur onder het rijden onwel was geworden, de berm was ingereden en bewusteloos in de auto hing met zijn hoofd tegen het raampje Bij de vrachtwagen aangekomen werd de situatie opgenomen en besloten hoe er moest worden gehandeld. Wim. de chauffeur van de ambulance, zou aan de passagierskant de deur van de vrachtwagen openen en de patiënt bij zijn enkels pakken zodat hij niet naar buiten zou kieperen als de verpleeg kundige hem door de andere deur zou opvangen. Aldus werd besloten. Er was intussen een hele oploop ont staan. Maar toen Wim de enkels van de chauffeur beetpakte, schoot deze overeind en riep geschrokken: 'Wat is hier allemaal aan de hand?' waarop Hans riep: 'We komen je reanime ren.' Maar wat was het geval? De tachograaf van de vrachtwagen wees aan dat de njtijd er op zat en dat er gerust moest worden. Omdat er geen rustplaats in de buurt was, had de chauffeur de auto aan de kant gezet en was in slaap gevallen. Jan van Tunen Dames Tevoko tegen concurrent Het eerste damesteam van volley balvereniging Tevoko speelt zater dag de belangrijke wedstrijd tegen concurrent Spaarnestad. Twee weken geleden werd de uitwed strijd in Haarlem met 3-1 verlo ren. Tevoko speelde toen niet sterk, terwijl Spaarnestad in uitstekende vorm stak. De Texelse selectie is compleet, maar om te winnen, zal alles op alles moeten worden gezet. Winst is noodzakelijk om in de race om het kampioenschap te blijven. De wedstrijd wordt gespeeld in sporthal Ons Genoegen en begint om 13.30 uur. Publiek is zeer wel kom. IJshockeytoernooi op baan De Krim De Texelse jeugd krijgt woens dag 27 februari de kans kennis te maken met ijshockey. Op de kunststof schaatsbaan op vakan tiepark De Krim wordt die dag een toernooi gespeeld. Aan het evenement wordt meegewerkt door de ART-ICE Flyers uit Hee renveen, waarvan het eerste team uitkomt in de hoogste landelijke divisie. Het spektakel begint om 10.30 uur met een demonstratie door de jeugd van de ART-ICE Flyers, waarbij de nodige tips en tricks te zien zijn en kenner en oud-ijshockeyer Gerard Gielink uitleg geeft over het spel. Daarna mogen ook de Texelse kin deren van 8, 9 en 10 jaar meedoen. Aansluitend is er een toernooi. Alle teams wordt versterkt met een spe ler van de ART-ICE Flyers, 's Mid dags, vanaf 14.00 uur, is de oudere jeugd, van 11, 12 en 13 jaar, aan de beurt. Publiek is welkom. Deelname is gratis. Texelse kin deren kunnen zich, in teams van vier personen, tot 26 februari opge ven via www.sportservicetexel.nl. Echt goed kunnen schaatsen is niet noodzakelijk, enthousiasme des te meer. Schaatsen worden beschik baar gesteld door vakantiepark De Krim. Het dragen van handschoe nen is verplicht. Randstad eilandcompetitie Programma dinsdag 26 februari Veld A: 19.45 Otto's -Knm De Rog 20.30 Klif 23-De Rog Otto's 21.15 Paal 28-Bremakker 2 NIOZ 1 22.00 NIOZ 1-Cocky's Paal 28 Veld B: 19.00 Wessels-Pilaar Rabobank 19.45 Mantje-Rabobank Pilaar 20.30 Interieurbouw -Falcon RAB 21.15 RAB-Wessels Falcon 22.00 Smash PK-Bremak. 1 Wessels Veld C: 19.00 Smash'68-Spar Schouwstra 19.45 Schouw.-De Waal Smash '68 20.30 NBC -Jozefschool De Waal 21.15 De Boer-Timmer's Jozefsch, 22.00 Sportshop 1-Bar Sp. De Boer Wedstrijdleiding Rabobank en Evelien (tel. 310096) Uitslagen: Vlmderwinkel-Bremakker 2 1 -2; TESO-Rand- siad 1-2; Kobeko-CVI 2-1. Het Koetshuis-de Prinsen van Texel 3-0; Interieurbouw-Fal- con 2-1. Jozefschool-Smash '68 2-1. NBC Eelman en Partners-Schouwstra Transport 2-1; Bremakker 1 -Spar Oudeschild 2-1; Bar Sportief-Timmer's Bakkerij 2-1; de Krim -Sportshop Texel 1 1-2; Eet Café De Rog- Slagenj lepe de Boer 1-2; Klif 23-Otto's Tweewielershop 0-3. Verrassingen bij bowling Met het eind van de competitie in zicht (er zijn nog zes avonden ter gaan), werden dinsdag verrassende uitslagen genoteerd bij de wekelijkse bowlingstrijd. Teams die makkelijk dachten te kunnen winnen, kregen klop van lager geplaatste teams. Zo verloor Loonbedrijf Plaatsman met 1-4 van Stenenplaats, dat op de vierde plaats stond. SamSam verloor van Land en Zeezicht, dat Herbert de Geer als gastspeler had. De Blauwe Piste wist maar net een half punt te veroveren op de spelers van Kraanverhuur Kager. Uitslagen: Loonbedrijf Plaatsman-Stenenplaats 1-4; Hotel Tatenhove-'t Pruttelhuus 3-2, Tegelbe- drijf Huijsman-L'Avenir 5-0; De 12 Balcken- Torenrestaurant 4-1, Land en Zeezicht-Sam Sam 4-1; Blauwe Piste-Kraan verhuur Kager %- 4%. kerkdiensten Zondag 24 februari 2008 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. P. den Braanker. gezamen lijke dienst in gereformeerde kerk. Gereformeerde kerk Den Burg: 9.30 u. ds. P. den Braanker. gezamen lijke dienst in gereformeerde kerk Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 9.30 u. ds. K.F. Klaassen. Den Hoorn: 11.00 u. ds. K.F. Klaas sen. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: 10 00 u Waddendienst. ds. C der Nederlanden. De Cocksdorp: dienst in Oos-terend. Oudeschild; dienst in Oosterend. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u ds. A. Ver- meij: woensdag 27/02: ds. A. Vermeij. GEREFORMEERDE KERK (Vrijge maakt); in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 14.30 u. ds. Niemeyer. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. C. Duinkerken-Visser, extra collecte vrijplaatsenfonds BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. J. Jansen uit Sneek. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u dameskoor. De Cocksdorp 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u. Goddelijke wijsheid in een wetenschappelijke wereld; Wachttorenstudie. 11.20 u Schenk aandacht aan je 'kunst van onder wijzen' Me<fische zorg I Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post. tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086: 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalder- straat 53A, Den Burg Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06- 51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Omring Thuiszorg Kop OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444 Politie: Keesomlaan 4a. Den Burg Het bureau is op maandag en vnjdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur Telefoon: 0900-8844. In spoedei sende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg-216, De Cocksdorp. tel. 311477. www. dierenpensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11. Den Burg, tel. 312527 van Noord-Holland. Voor alle hulp. zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Meldpunt Thuiszorg 0223- 650222 Voor hulp bij het huishouden- Omnng Thuisservice. Schoonoordsin gel 44. Den Burg, tel 321461 - Omring Jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 0900-4636549. Telefonisch spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voe ding, opvoeding en verzorging. - Omring Thuiszorgwinkel: Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tussen 13.00- 14.00 u. - Omnng diëtist: voor afspraken elke werkdag van 8.30-17.00 uur, tel 0223-650222 Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor- oud Papier In verband met de voorjaarsvakan tie haalt Scouting Texel deze week geen oud papier op. Oud papier kan wel worden gestort in de containers naast het clubgebouw aan de Bern- hardlaan. Van 25 februari tot 2 maart zijn de volgende straten en wegen afgesloten in verband met werkzaamheden: Den Burg: Emmalaan tussen Haffelder- weg en Schilderend (OSG bereikbaar via Reijer Keijserstraat, Slingerweg en parkeerplaats). Gasthuisstraat tussen Beatrixlaan en Hollewal; krui sing Gasthuisstraat met Lijnbaan en De Zes. Oudeschild: De Vang tus sen Laagwaalderweg en ingang van De Hamster (De Hamster en andere bedrijven bereikbaar via de IJselijk). Eierland: Postweg tussen Muyweg en Oorsprongweg (benzinepomp bereik baar via Muyweg); éénrichtingverkeer op Slufterweg tussen Hoofdweg en Zanddijk (njnchting naar Zanddijk). Radio Texel !Q().j texelse'9courant LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45-1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 CO E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Stiana Sibon Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spmbaan 6-1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl SlicMmQ^OTA. gMCOgd Kame» var Koophandel 3e Regelen voof het Advertenl Abonnementsprijzen 2008: Per half Jaar 37,95 36,25 iauiomai«h) Per jaar €74,10 71.75 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schnftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Wilde vaart (herhaling) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 13.00 u. Texel zingt Rechtstreekse uitzending van deze korne manifestatie vanuit de her vormde kerk van Den Burg. 18.00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit hervormde kerk De Waal 11.00 u. Vlaswiek (rtiuziek en poëzie) 12.00 u- Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Neder landstalig) 14 00 u. Wilde vaart (shanty's) 15 00 u Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Gereformeerde kerk Den Burg 10.45 u Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u Symphomca (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20 00 u. Raadscommissie. Recht streekse uitzending van de commissie Grondgebied vanuit het gemeentehuis aansluitend: Radio Noord holland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. De keuze van 20.00 u. Raadscommissie. Recht streekse uitzending van de commissie Werkwijze Raad vanuit het gemeentehuis, aansluitend: Radio Noord holland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogram ma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland 20.00 u. Raadscommissie. Recht streekse uitzending van de commissie .Welzijn vanuit het gemeentehuis, aansluitend: Radio Noord holland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Cabaret café (Pip Barnard en Janten de Bruijn bespre ken het lokale nieuws) 20 00 u Raadscommissie. Recht streekse uitzending van de commissie Middelen van uit het gemeentehuis aansluitend Radio Noord holland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl. rubriek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 7