0 TEXELSE 2 COURANT Schilderijen Anna en Floor 'vet COOl' Ciska Stark spreekt voor Raad van Kerken Succesvolle playbackshow De Koog oPIENie Agenda teso DINSDAG 26 FEBRUARI 2008 n Floor Roeper worden dankzij hun schildertalent door hun medeleerlingen op handen gedragen. tFoto Gerard VwmermanrBeeidtMnk Te De Raad van Kerken op Texel houdt donderdag een bijeenkomst voor de parochie- en kerkeraads- leden van de aangesloten kerken. De bijeenkomst vindt plaats in De Parel in Oosterend, spreker is preekdeskundige Ciska Stark. Ciska Stark werd in 1963 geboren op Texel, deed daar eindexamen VWO en studeerde verder theolo gie aan de VU in Amsterdam, waar ze in 2005 promoveerde op haar proefschrift Proeven van de preek. Sindsdien wordt ze wel de Cruijff van de preekanalyse genoemd. Zij was predikant van de gereformeerde kerk in Lexmond en gaat nog zo'n 25 keer per jaar voor in zondag se kerkdiensten, jeugddiensten en themavienngen. Vanaf 2000 is ze universitair docent praktische the- Bingo in Bethel Vrouwengroep De Duinroos houdt vrijdag vanaf 19.30 uur bingo in buurthuis Bethel in Zuid-Eierland. Tevens is er een verloting. ologie aan het Algemeen Doops gezind Seminarium en aan de Vrije Universiteit Amsterdam. Ze is soms op televisie te zien en werkt mee aan het radioprogramma Schepper Cd. Op Texel spreekt ze over haar specialiteit, onder de titel Galmtoon of monotoon, docerend of gepas sioneerd, ouderwets of actueel, met of zonder pepermunt... de preek. De Raad van Kerken op Texel houdt ieder jaar een bijeenkomst voor de zeventien aangesloten kerken. Vorig jaar werd organist Kees Klein van Wieringen als gast ontvangen. Als vervolg daarop woont een groep Texelaars op 6 april een dienst bij in de Michaëlskerk in Oosterland. CNV biedt belastinghulp De afdeling Texel van vakbond CNV helpt met het invullen van belasting formulieren. Leden die een deskun dige aan huis willen, betalen €7,-, voor anderen is dat bedrag €40,-. Een afspraak maken kan met Biem Lap (tel. 313601) en Nico Drenth (tel. 313178). 'Vet cool en gaaf', oordelen medeleerlingen van Anna Smit en Floor Roeper over de schilderijen die het creatieve tweetal heeft gemaakt. Ook de schoolleiding van De Fontein was onder de indruk, zodat de twee hun werk mochten exposeren in de gele gang van de school. Vrijdag werd de expositie geopend. Het was niet voor het eerst dat schilderijen van Anne en Floor, leer lingen van groep acht, zijn te zien op een tentoonstelling. Al op de kleuterschool schilderden de twee vriendinnen zich in de kijker. Ze verfden op hun zesde het ene na het andere vel vol, de productie was dermate hoog dat de prikbor den van juf Geertje van der Westen overvol raakten. Juf vond ze dermate onder de indruk, dat ze de schilderijen een tijdje op school hield. Ze vielen ook in de smaak bij conciërge en kun stenaar Ben Witte, die hun verrich tingen tijdens de creatieve lessen met bewondering gadesloeg. Hij ruilde zelfs werk van beide scho lieren voor zijn handgemaakte arm banden. Toen hij vroeg of ze steeds zo mooi konden schilderen, namen ze die uitdaging aan. En zo kwam het dat Anne en Floor zelfs het lint mochten doorknippen van de expositie met hun eigen schilderijen. Heren Tevoko pakken draad weer op In dorpshuis De Hof in De Koog is zaterdagavond voor de zesde keer een playbackshow gehou den. De show telde 23 optredens. Dat waren er 11 minder dan een jaar geleden, maar het niveau en presta ties leden er niet onder. De deelne mers hadden zich goed voorbereid, betraden geschminkt en verkleed het podium en deden hun best hun act zo goed mogelijk te vertolken. Rien van Kooten, Senne Roeper en Lars Tielemans pakten de eerste prijs bij de onderbouw basisschool met het nummer She Boom. Mats Werkman en Jaas Roeper werden met Dancing in the street van David Bowie en Mick Jagger eerste in de categorie bovenbouw. In de klasse voortgezet onderwijs won Melissa Praamstra met een vertolking Won- derwoman van de groep Leaf. Bij de volwassen wonnen Ivonne Agter, Ingrid Uitgeest, Yolanda Bouw meester en Esther Burgman. De dames gingen verkleed als de rock groep Kiss het toneel op met I was het winnende Na een winterstop van drie weken pakte het herenteam van volleybal vereniging Tevoko zaterdag tegen het niet al te sterke Dinto uit War- menhuizen vrij makkelijk de draad weer op. In de eigen sporthal Ons Genoegen werd met 4-0 gewon nen. Tevoko begon enigszins ongeconcen treerd en enkele servicefouten resul teerden in een achterstand, waardoor gelegenheidscoach Connie Joling de heren met een vroege time-out weer bij de les moest zien te krijgen. Dat lukte vrij goed. want de thuisclub her pakte zich en liep redelijk simpel naar de zege in de eerste en tweede set (25-19, 25-15). Dinto gaf in de derde beter partij en wist met een moeilijker service de opbouw van Tevoko meer te verstoren. Met moeite kon het Texelse team voorkomen dat er in de stnjd om het kampioenschap onnodig punten werden verspeeld (25-22). Na het winnen van de derde set was de vierde een formaliteit. Dinto geloofde er niet meer in en Tevoko kon zich aanvallend uitleven (25-10). De competitie komt nu in de beslis sende fase. Tevoko wacht nog een lastig programma, beginnend met het bezoek van mede-titelkandidaat LOS 82. Omdat Tevoko nog steeds een puntje achter staat, is winst nood zakelijk. at ik zeggen wou... made for loving you. De finale van de playbackshows vindt dit jaar eveneens plaats in De Hof. Eigenlijk was Den Hoorn dit jaar aan de beurt, maar De Wald hoorn biedt nog niet voldoende Wandeltocht Wandelsportvereniging Het Gou den Boltje houdt zondag de jaar lijkse Propagandatocht. Voor deelname aan deze tocht betalen alle deelnemers hetzelfde bedrag, ongeacht of ze lid van de vereni ging zijn of niet. De Propagandawandeltocht geldt als opening van het wandelseizoen. De tocht gaat van start bij hotel Uilenbos in De Koog, waarvandaan routes zijn uitgezet van 5, 10 en 15 kilometer. Er kan tussen 13.00 en 14.00 uur gestart worden, de routes voeren via bos en strand. De kortste route gaat via Bertusnol, de langere via De Nederlanden, De Muy of De Slufter. Deelname kost €2,80 met en €1,50 zonder medaille. Meer informatie is te vinden op www. hetgoudenboltje.nl of te verkrijgen via tel. 313087. ruimte voor een playbackfinale. Een precieze datum moet nog worden vastgesteld. De presentatie was in handen van Gerrit Verhoeven. De jury werd gevormd door Esther Duinker, Marleen Bakker en Bianca Schraag. De zaal zat vol. Scholeksters Op uitnodiging van de Vogelwerk groep Texel geeft Bruno Ens vrijdag een lezing over scholeksters. Ook vertelt de heer Romanov over de vogels van Kazachstan. De bijeen komst wordt gehouden in Stayokay aan de Haffelderweg in Den Burg en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Redoute (2) Vrijdag was ik getuige van een bijna- botsing op de Redoute: een afslaand busje ziet brommer net op tijd: ach- teropkomers in de remmen,..stress in het lijf. Dit bevreemdde mij echter in het geheel niet. Sterker nog, ik dacht: het eerste ongeluk zal niet lang op zich laten wachten. Inmid dels is dat dus gebeurd. Dit kan toch niet het resultaat zijn van voortschrij dend verkeerstechnisch inzicht? Dit is eerder achteruitboeren. Oude situatie: Je wilt naar rechts afslaan; je geeft richting aan en rijdt de uitvoegstrook op, dan pas minder je vaart. Je hebt tijd om achterom te kijken en zelfs om stil te staan. Je hindert het verkeer niet, er is door stroming, je voelt je niet opgejaagd. Geen probleem. Nieuwe situatie: Automobilisten komen van de boot af en rijden in een file naar Den Burg. ledereen voelt de rij achter zich en dan is het heel lastig de tijd te nemen als je af moet slaan. Zo ontstaat juist een gevaarlijke situatie. De automobilist neemt niet de tijd en gaat te snel het fietspad over. Of een kop-staart-bot- sing is het gevolg. En wat gebeurt er als er straks schoolklasjes op de fiets langskomen? Dan staat er zo'n lange file dat de boot niet meer lossen kan (en het is beleid van de minister om files te bestrijden, niet om ze te kweken). De oplossing van mevrouw Bagger man is waarschuwingsborden neer te zetten. Nu wijst voortschrijdend gedragsonderzoek uit dat de weg gebruiker heel slecht borden leest en weer ander onderzoek wijst uit dat de mens zich vooral door emoties laat leiden. Niet iedereen is een koele kikker. Oftewel, men zal zich juist opgejaagd voelen in deze situatie. Dus geen extra borden, maar gewoon terug naar af: een uitvoegstrook en een brede berm voor het veilige gevoel van de fietser en klaar is kees. Die extra ton gemeenschapsgeld kan er nu ook nog wel bij. Ik hoop dat mevrouw Baggerman overstelpt wordt met brieven en goede raad om zo de provinciale jongens het hoofd te bieden, want we willen een veilige Redoute. Sacha, doe je best. Ik neem voorlopig een sluiproute. Dan hoef ik die wanstaltige aankle ding langs de Pontweg ook niet te zien. Worden we nou in de maling genomen of niet met inspraakavon den en 'Texel in beeld'? Maar dit terzijde. Stopt het trouwens met die gaashekken of komt er nog meer? Een abri was beter geweest, ook lelijk, maar in elk geval functioneel. Anneke Schrama, 't Horntje. Reumafonds Reumavereniging The Beatles herleven in OSG-musical Het Reumafonds is op zoek naar collectanten voor de jaarlijkse col lecte, die van 9 tot en met 15 maart wordt gehouden. Uit recent onderzoek is gebleken dat een op vijf mensen aan een reumatische aandoening lijdt, waardoor vrijwel iedereen er in zijn omgeving mee te maken krijgt. TNO berekende dat jaarlijks ruim 13 miljard euro wordt besteed aan zorg en ziekteverzuim. De reumavereniging verzorgt don derdag een diavoorstelling met als thema 'de oude aangezichten van Texel'. De bijeenkomst begint om 14.30 uur in de Carrousel van de Gollards. Aanmelden als collectant kan bij Lida Vlaming (tel. 318671) of via www.reumafonds.nl. Compliment 'Ik pik het niet meer dat ik alwéér niks voor Valentijn van mijn man heb gekregen!' brieste vorige week woensdag een verontwaar digde dame in Man bijt Hond. Geweldige woordkeus, lieflijke toon. Ik vrees dat wanneer haar man haar in de uitzending heeft gezien, ze ook volgend jaar niet erg hard naar de brievenbus hoeft te rennen. Terecht. Ze heeft niets van Valentijn begrepen. Liefde blijken en blijken van vriendschap kun je niet eisen; die krijg je. Vrij willig. Afgedwongen zijn ze geen cent waard. Het viel me op dat de dame in kwestie geen melding maakte van een attentie van haar aan hem, dus ik denk dat ook hij er bekaaid is afgekomen. Waar schijnlijk heeft hij er geen erg in, want in zijn algemeenheid gespro ken zijn mannen niet zo hardlope- rig voor speciale dagen. Niet dat ze niet willen, maar ze vergeten ze gewoon. Van hen hoeft al die poespas niet. En zeker niet als het is voorgeschreven door de commercie. Is het voor jou wel belangrijk, dan moet je je kame raad een beetje in die richting opvoeden. Hopen en stille hints komen niet over, gewoon duidelijk vragen. Maar ja, vragen om een 'spontane' liefdeblijk is ook weer zoiets geks. Vergeet al die dingen maar en houd e ogen open voor de kleine dagelijkse dingen. Zoals de pot vers gezette thee op het lichtje wanneer je beneden komt. Het belangrijkste voor mij is het valentijnsglimmertje in de ogen van mijn partner, wanneer hij naar me kijkt. Kostbaarder dan welk cadeau ook. Zaterdag a.s. is het Complimentendag. En daarom wil ik dit toch maar eens gezegd heb ben: dat jij er wilt zijn voor mij is het mooiste dat mij kan overko men. Samen met de attentie van het potje thee van gisteren. Wat kan ik op mijn beurt doen voor jou? Pien Verberg Leerlingen van OSG De Hogeberg repeteren in de Burgemeester De Koninghal voor de musical Penny Lane, vernoemd naar de gelijkna mige plaat van The Beatles. De musical waaraan zo'n vijftig Texel se jongeren meedoen en die wordt opgevoerd op 17 en 18 maart, is het profielwerkstuk van vijf eind examenleerlingen. De muziek van de legendarische Britse popgroep die in 1970 ophield te bestaan, is onder de huidige jeugd behoorlijk populair. 'Je kunt wel spreken van een revival', vertelt Doran Pauka, één van de vijf voor wie de musical meetelt voor het exa men. Hij is verantwoordelijk voor het organisatorische deel van de musi cal en moet onder meer zorgen dat er €500,- wordt binnengehaald om uit de kosten te komen. Dat is nog lang niet het geval, maar slapeloze nachten heeft hij er nog niet van. De musical is geschreven door Beatlesfans en muzikant Daniël de Boer, die de arrangementen heeft geschreven, en Maarten Kulk, tevens regisseur. De liedjes en verhalen zijn geïnspireerd op de jaren zestig, waarbij er actuele thema's in zijn verwerkt. Bij het nummer Strawberry Fields is bijvoorbeeld de link met een coffeeshop gelegd. In de musi cal komen allerlei disciplines samen, zoals toneel, dans, zang, muziek, decorbouw en kledingontwerp. Om geschikte mensen voor de musical te vinden, is een soort auditie gehou den, waarbij er van de tachtig kandi daten zo'n vijftig zijn overgebleven. Prominente rollen achter de scher men zijn ook weggelegd voor Roos Dros, die verantwoordelijk is voor het onderdeel dans, en Lara Hoog- enbosch, die samen met Amanda Terpstra de kleding en het decor verzorgt. Voor elk van de leerlingen (met uitzondering van Amanda) geldt hun aandeel in de musical als pro fielwerkstuk. Pauka: 'Daniël wil naar het conservatorium en dan staat het goed als je kunt zeggen dat je aan een musical hebt meegewerkt. Maar ten wil grafisch vormgever worden, Lara wil naar de Modeacademie en Roos wil kleinkunst gaan doen.' Voor zichzelf ziet Pauka een toekomst in de multimedia. 'Dat betekent veel organiseren. Ook in dat opzicht is dit superleerzaam.' Kaarten voor de musical zijn vanaf zaterdag te koop bij het Open Boek, in de Music Store en in de OSG. Dinsdag 26 februari: In De Gollards in Den Burg wordt van 15.00 tot 17.00 uur een rommelmarkt gehouden. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 19.15 uur het maandelijks Alzheimer Cafe. Angelica Koot vertelt over 'Toch uit', een pro ject van Alzheimer Nederland voor vakantieweken voor dementerenden. De dialectgroep van de Historische Vereniging komt om 20.00 uur bijeen in Tusse de Banke op de Groene- plaats in Den Burg. Woensdag 27 februari: De baptistengemeente houdt in basis school De Fontein in Den Burg van 9.30 tot 12.00 uur Vakantie Kidsclub, met zingen, spelletjes, knutselen en bijbelverhalen. Om 10.00 uur begint bij Ecomare een programma voor heksen en tove naars in opleiding. Reserveren via tel. 317741. Om 10.30 uur begint op de ijsbaan van Vakantiepark De Krim een ijshoc- keytoernooi. 's Morgens spelen kin deren van 8 tot 10, 's middags vanaf 14.00 uur jeugd van 11 tot 13 jaar. Om 11.00 uur begint een excursie langs de lepelaarskolonie van de Geul; deze staat onder leiding van een bos wachter. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. Om 12.00 en 14.00 uur begint in Eco mare een theatervoorstelling over het leven van de lepelaar. Voor iedereen vanaf 6 jaar. Gratis voor bezoekers van Ecomare. Immy Dros verzorgt van 14.00 tot 15.30 uur een cultuurhistorische rond wandeling door Oosterend. Voor aan meldingen: tel. 318937. Om 14.00 uur begint bij Ecomare het familieprogramma 'Zeehond'; met onder meer een kijkje achter de scher men van de opvang. Reserveren via tel. 317741. Om 14.00 uur begint op het strand het familieprogramma 'Strandstruinen Er wordt naar aanspoelsels gezocht. Reserveren bij Ecomare. tel. 317741. In café De Pilaar in de Zwaanstraat in Den Burg wordt vanaf 20.00 uur de vierde ronde van de popquiz Raad een lied of niet gespeeld. Toeschou wers kunnen meespelen. Donderdag 28 februari: Om 10.00 uur begint een Duinexpe ditie: een ontdekkingstocht door de natuur voor alle zintuigen. Reserveren bij Ecomare. tel. 317741 Klarina Combé van Udjat in Oosterend verzorgt een cursus zijdeschilderen. Meer informatie is te vinden op udjat- texel.nl. Om 12.00 en 14.00 uur begint in Eco mare een theatervoorstelling over het leven van de lepelaar. Voor iedereen vanaf 6 jaar. Gratis voor bezoekers van Ecomare. Om 14.00 uur begint bij Ecomare het familieprogramma 'Braakballen plui- Hoogwater te Oudeschild Di. 26 10.57 en 23.35 u. Wo. 27 11.20 en 23.35 u. Do. 28 11.10 u. Vr. 29 00.16 en 11.50 u. Za. 1 00.50 en 13.15 u. Zo. 2 01.56 en 14.30 u. Ma. 3 03.10 en 16.07 u. Di. 4 05.00 en 17.50 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoog water. Zaterdag 23 februari spnng- ti). Zondag 24 februan zon op 7.37, zon on der 18.10 uur zen'. Voor matenalen wordt gezorgd. Reserveren via tel. 317741. In de Carrousel in De Gollards in Den Burg begint om 14.30 uur een bijeen komst van de reumavereniging. Er wordt een diavoorstelling met oude aangezichten van Texel vertoond. Volkssterrenwacht De Jager bij Eco mare houdt een sterrenkijkavond, met speciale aandacht voor sterhopen, nevels, melkwegstelsels en de plane ten Mars en Saturnus. Deelname kost €2,-. De kijkavond gaat alleen door bij helder weer. Bij twijfel kan rond 18.00 uur gebeld worden met 06-45552708. Om 19.30 uur begint een nachtwan deling door bos, duin en strand. Zak lantaarns mogen thuis blijven. Reser veren bij Ecomare, tel. 317741. De extra raadsvergadering over de manege aan de Bosrandweg is verzet naar donderdag 6 maart. In de eigen kantine aan de Boodt- laan begint om 21.00 uur de jaarlijkse ledenvergadering van SV De Koog. Vrijdag 29 februari: Wegens het omzetten van het compu tersysteem is de bibliotheek gesloten op 29 februari, 1 en 3 maart. Ook de website van de bibliotheek is dit weekend niet bereikbaar. Vrouwengroep de Duinroos houdt een bingo in buurthuis Bethel in Zuid- Eierland. Tevens is er een verloting. Aanvang 19.30 uur. Alex de Haan houdt vanaf 20.00 uur bij Stayokay in Den Burg een lezing over het gebruik van legale software die gratis via internet verkrijgbaar is. De entree bedraagt €2,50 per per soon. Bruno Ens geeft op uitnodiging van Vogelwerkgroep Texel een lezing over scholeksters en de heer Romanov vertelt over de vogels van Kazach stan. Dat gebeurt in Stayokay aan de Haffelderweg in Den Burg, aanvang 20.00 uur. Entree gratis. TESO zet vrijdag 29 februari van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Er worden geen wacht tijden verwacht. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. TEXELSE^COURANT Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail. redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Stiana Sibon Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6-1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Stichting ROTA. gevestigd ti er ven Koophendel en Fabrieken Abonnementsprijzen 2008: Per half jaar 37,95 36,25 (automatisch) Per jaar f 74,10 f71,75 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Wat ik zeggen Hoofdrolspelers Frieda Koopmans en David Maas tijdens de repetitie. (Toto Gerard Woningen Graag willen wij even terugkomen op de niet geheel juiste voorstelling van zaken in de lokale kranten (Texelse Courant en de Helderse Courant) en op de Kabelkrant. De reactie van de heer F. Wassenborg van de Stichting Integratie Gehandicapten Texel (SIGT) verbaast ons omdat hij weet hoe het in elkaar zit. De Stichting Woon Advies Commis sie Texel (WAC-Texel) is een onafhan kelijke stichting (opgericht in 2006) die op verzoek adviseert over zaken in en om de woning. Wij zijn géén actiegroep. Onze adviezen zijn niet bindend. Er kunnen technische en andere motieven zijn om van het advies af te wijken. Het WAC-Texel is aangesloten bij VACpunt Wonen in Urecht, de overkoepelende organisa tie voor woonadviescommissies. Wij beoordelen volgens hun WoonKwa- liteitWijzer. Deze gaat al verder dan het Bouwbesluit dat ook al rekening houdt met mindervaliden. Je moet bij de beoordeling van een project ook de doelgroep in de gaten houden. Niet alle starterswonmgen behoeven rolstoeltoegankelijk/aangepast te zijn. De in de kranten en op de kabel genoemde punten waren door het WAC-Texel aangedragen en niet door de SIGT. De opdrachtgever is vrij met wat hij met onze adviezen doet. Hij overlegt met de architect en beheert het budget. De WAC-Texel vindt de publiciteit jammer nu er juist een opbouwende vergadering is geweest met een van de projectleiders van een nieuw bouwproject op Texel. Waar de heer Wassenborg op doelt, is dat er in het verleden door de projectleiders wei nig of niet werd teruggekoppeld en niet werd gecommuniceerd. Dit wordt ook door ons als frustrerend ervaren. Wij zien het meer als een leermoment in het groeiproces van de onderlinge communicatie. Het genoemde geval aan het Zon- nehof is door een WAC-lid bij Woontij en de politiek neergelegd. Het Zon- nehof is van 1994 en heeft onder er andere een te smalle gallerij en een te kleine lift. Dick Timmer, voorzitter WAC-Texel DAGELIJKS TEXELS NIEUWS www.texelsecourant.nl

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 2