teso Dag van de Texelse Ondernemer EEN BETER MILIEU... ...BEGINT BIJ JEZELF TEXELSE COURANT Wat 'k ~egëen Waar gebeurd Publiek geeft circusproject brugklassers OSG 8,5 woensdag 19 maart 10.30-18.00 uur Stayokay DINSDAG 4 MAART 2008 Golfers hebben last van de wind Ondanks het onstuimige weer kwamen zondag veel golfers opdagen voor de Gele Lis-maand- beker. Het spel werd wel door het de sterke wind beïnvloed en de scores waren dientengevolge niet bijzonder goed. Het beste resultaat werd in catego rie 1 (handicap t/m 18,4) geboekt door Cees Boks. Met 33 stableford- punten won hij een paar golfschoe- nen. Piet Schuijl uit De Koog werd tweede met 31 punten, Thomas Wassenaar (30) derde. In de tweede categorie ging de jeugdige Lise van Zuilekom met 28 stablefordpunten met de eer strijken. Ook zij mocht een paar golfschoenen uitzoeken. Tweede werd Hans Bakker (28 pun ten). derde Jan Bloem (25). In de derde categorie werd Albert van der Beesen eerste met 29 stableford punten. Helene van Wijhe, die ook de longest drive sloeg, werd met 26 punten tweede. Martien Trap en Wim Westdorp waren allebei goed voor 24 punten en deelden de derde plaats. De longest drive bij de heren werd geslagen door Cees Boks. Hij sloeg deze op de eerste hole met de wind in de rug. De neary's waren voor Maeike van der Schaaf en Hans Bakker. Alle deelnemers werden door de sponsor verrast met een extra prijs. Zondag 6 april begint het nieuwe seizoen met de wedstrijd om de Bob Coutinhobeker. Meldpunt discriminatie Wethouder Paul Kragt van Den Hel der opent vrijdag aan het Bern- hardplein het Meldpunt Discrimina tie Noordkop waar iedereen terecht kan die zich gediscrimineerd voelt. Daarbij valt te denken aan leef tijdsdiscriminatie bij een sollici tatie, ongelijke behandeling door een handicap of discriminatie door huidskleur of geloofsovertuiging, Het meldpunt in Den Helder is ver bonden aan Art.1 Bureau Discrimi natiezaken Noord-Holland Noord in Alkmaar. Het is maandag en vrijdag geopend van 10.00 tot 16.00 uur en bereikbaar via tel. 0223-610866. Buiten die openingstijden kan con tact worden opgenomen via www. art1nhn.nl. Uit de bocht... Oudeschild en wilde vlakbij het ongedeerd uit zijn Landrover, die kruispunt met de Pontweg een CD licht beschadigd was en door de Een automobilist uit Almere vloog van zijn muziekinstallatie wisselen, takelwagen van Schoenmaker op zaterdagochtend op de Redoute uit Daardoor merkte hij de bocht te laat de wal werd getrokken, de bocht, doorboorde een schrik- op. Ambulance en brandweer waren hek en kwam in de sloot terecht, snel ter plaatse, maar hoefden niet De man kwam uit de richting van op te treden. De bestuurder kroop <FctoH^d.G™^di»*T«.D Anne Frankstraat Bij deze een sjofar-signaal. Voor wie het niet weet; een sjofar is een hoorn die bij de Joodse eredienst wordt gebruikt. Het vernoemen van een straat op Texel naar Anne Frank gaf me een blij gevoel. De WD- fractie feliciteer ik nogmaals met dit initiatief. En gabber Poster krijgt, wat mij betreft, een vette knipoog van de God van Israël. In het boekje De Kille aan het Mars diep over de Joodse gemeenschap in Den Helder wordt ook over Texel melding gemaakt, onder andere over de familie Vlessing die bij velen hier bekend zijn. Van mijn echtgeno te hoorde ik dat haar vader met een niet op Texel geëvenaard niveau in Den Helder vermoedelijk met Joden musiceerde. Klaas Smidt in deze op zijn cello. Dus Anne Frank hoort hier ook wat de geschiedenis betreft thuis en het zou fantastisch zijn als op de plaquette bij de kastanje boom 26 Adar 5769 kwam te staan. Adar is de zesde maand in het Joodse jaar. Verder zij vermeld dat de dood van Anne Frank ook in de lijn ligt van het Poerim-feest, waarbij vaak de naam van Haman wordt genoemd. Hij wilde, net als Herodes, Hitier en nu de Iraanse president Ahmadi- nejad, de Joden uitroeien. Waarom een sjofar-signaal? Met haar boek Het Achterhuis blaast Anne Frank alsnog op de sjofar. Waakzaam zijn is nodig. Het Poerim-feest valt op Goede Vrijdag. Dat is dus assimmilatie met de afgod Astarte. Anne Franks sjo far tegen het antichristelijke en nog steeds antijoodse teneur, waar de kerken gewoon in zijn meegegaan. Ik dus met. Pesach is 19 april, uit tocht uit Egypte. Zo ziet u maar, een naamgeving heeft veel meer om het lijf dan gedacht. Het gedobbel om het kleed van Joshua gaat listigaan en openlijk door. Maar past allen aub op, wees waakzaam! Nico Drenth, Den Burg Deur op slot Daar komen ze weer, de toeristen. Vooruit mensen, op uw plaatsen! Allereerst; doe de deur op slot! Geldorp heeft gewaarschuwd! Ver volgens moeten we de gasten wel leren dat hier niet alles kan. Ook hier geldt Landelijk Beleid. Zo mag je hier niet zomaar rechtsaf slaan, ook niet bij de gruwelijke aan blik van het vervolg van de Pont- weg. Dat moeten we accepteren! En wee als je aan het strand iets nieuws doet, bijvoorbeeld met een peddel op een plank te water gaan. Dat mag niet, want dat kan de gemeente niet aan. Dat moeten we ook uitleggen. Verder mogen de toeristen van Gerard Weijers deze en andere ellende tot twaalf uur in de kroeg wegdrinken, daarna moeten ze naar bed. Dan is het mooi geweest! En waarschuw ze ook hiervoor: als je iets lelijks zegt over windmolens wordt je huis meteen van gas en electra afgesloten! Het moet uit zijn met dat negatieve gezeur. Het moet gezellig zijn, aan het begin van het nieuwe seizoen! Woelmuis (in de kou, bij kaarslicht, en de deur op slot) Gratis compost ster in Oudeschild. De maximale hoeveelheid is vastgesteld op een De Huisvuilcentrale stelt gratis com- normale, een-assige aanhangwa- post beschikbaar. Particulieren kun- gen. De compost moet zelf worden nen zaterdag 8 maart tussen 9.00 geschept en er is geen verpakkings- en 12.00 uur een partij ophalen materiaal, van vuiloverslagstation De Ham- LANGE A TERMIJN /\genda Zaterdag 8 maart: Ter gelegenheid van 100 jaar tech nisch onderwijs in Den Helder wordt van 10.00 tot 16.00 uur een reünie gehouden in het gebouw aan de Sportlaan. Opgave en informatie: www.100jaartechnischonderwijs.nl. In De Schakel aan de Binnenburg in Den Burg wordt van 10.30 tot 13.30 uur een kledingverkoop gehouden ten bate van Roemenië. In dorpshuis De Bijenkorf in Oos terend begint om 19.30 uur het (tweede en laatste) jubileumconcert van Excelsior. De toegang bedraagt €2,50. Medium in Lindeboom Medium Lia Schippers verzorgt woensdag 12 maart een avond in de Lindeboom. Via haar 'gidsen uit de ongeziene wereld' krijgt zij boodschappen door, bestemd voor belangstellenden in de zaal. De avond begint om 20.00 uur, de toe gang bedraagt €8,-. Kievitseieren leder jaar krijgen mensen in maart de prikkel het eerste kievietsei te zoeken. Ze houden dan al dagen tevoren de vogels in de gaten. In mijn jonge jaren behoorden mijn broers en ik ook tot die groep, maar we hebben het nooit zover gebracht dat we het eerste ei von den. Toch hebben we er wel eens een zakcentje mee verdiend. Onze buurman was lid van de kerkenraad en de dominee van die kerk vond eieren zoeken een leuke sport. Dat wist buurman en om een goeie beurt te maken nodigde hij de domi nee met zijn vrienden uit voor een middag eizoeken. Nou was buur man daar zelf niet zo'n ster in en daarom werden wij ingeschakeld om het voorwerk te doen. Bij de nestjes die we vonden, legden we volgens afspraak een omgekeerde graszode. Die moest dan buurman met zijn gevolg naar het nest verwij zen. Buurman was dan van succes verzekerd, de dominees trots op hun gevonden eieren en wij blij met ons zakcentje. Jan van Tunen I wodD voorstelling zelf was prima verzorgd met verschillende spreekstalmees- rjraf&l B IIÊf ters en een aantal spannende en -<m f„i# ERgfll 'jÊ interessante optredens. Slangen- Jrjyj jjvfliflPiPCmens Satya kreeg met zijn act bijna A il -(•-•-I iedereen uit de stoel, een bijzondere SeSH Prestatie- Tijdens het project werd Jggöjl door de circusioumalisten David en - - u Mike bijgehouden wat er allemaal y* 'k '-W 3 gaande was en met hun hulp is dit J krantenbericht tot stand gekomen. VERVOLG VAN PAGINA 1 Helikopterongeluk 'Wij zijn hier allemaal diep aange daan door dit vreselijke ongeluk en spreken ons diepste medeleven uit naar de naasten van Willem en natuurlijk ook van de Duitse piloot', aldus directieleden Carlo Heip en Herman Ridderinkhof van het NIOZ. 'Ook wensen wij alle mensen aan boord van de Polar- stern alle kracht toe om dit drama te verwerken.' Willem Polman laat een echtgenote en twee kinderen achter. Zodra het weer het toelaat zullen de gewonden en de lichamen van de overledenen per vliegtuig vanaf Antarctica via Kaapstad naaf hun eigen land terugkeren. Nadere informatie omtrent de begrafenis kan pas worden gegeven wanneer Willem Polman is overgebracht naar Nederland. De Polarstern vertrok op 10 febru ari uit Kaapstad. Om het Neumayer Station te bevoorraden was een korte stop aan de rand van het zuid- poolijs gepland. De Polarstern zal waarschijnlijk nog een paar dagen op deze positie verblijven, waarna het schip nog een aantal andere stations op Antarctica zal bevoor raden om vervolgens via de Wed- dellzee op 16 april aan te komen in Punta Arenas nabij Vuurland aan de zuidpunt van Chili. Leerlingen van 1H en 11 bij de voorbereiding van de powerpointpresentatie. Inzet: Aron en Evert balanceren op de bal. Leerlingen van klas 1H en 11 van OSG De Hogeberg die onlangs een circusvoorstelling verzorgden in de Burgemeester de Koning hal, kregen eer van hun werk. Het hooggeëerde publiek waardeerde de voorstelling met een 8,5. Deze was het eindresultaat van een aantal dagen hard werken. Twee dagen lang hadden men torleerlingen van Lidy Medema en Michiel Drijver zich het zweet op hun voorhoofden gewerkt om hun acts, zang- en danskunsten, powerpointpresentaties, muurkran ten en decor op tijd af te krijgen. De vakken 'mens en maatschappij' en 'mens en natuur' werden vooral gebruikt om te onderzoeken hoe het precies zit met het circus. De resultaten van deze onderzoeken werden in een achttal powerpoints gezet. Ook waren enkele muurkran ten over dit onderwerp gemaakt. Op deze manier had het publiek een bijna volledig beeld van de geschiedenis en het wel en wee in het circus. De leerlingen mochten zelf circus acts verzinnen, acts samenvoegen, proberen, ruilen en uitvoeren. De Koninghal was tijdens het oefenen het toneel van een scala aan acti viteiten. ledereen was zich aan het bekwamen in een bepaalde act, sommigen waren bezig met het in orde brengen van licht en geluid en weer anderen met het organiseren van de catering. De generale repetitie verliep niet overal even vlekkeloos, maar de VERVOLG VAN PAGINA 1 Redoute Overigens had het ongeluk van 16 februari niet plaats op de kruising, maar een stukje zuidelijker op de Pontweg. Auto's moesten remmen voor verkeer dat afsloeg naar de Redoute, waarna de auto van Bag german en haar zus van achteren werd aangereden door een bestel bus die niet op tijd stilstond. De gedeputeerde schrijft deze week op de website van de provincie dat ze de kruising bij Mooij heeft aangekaart. 'Ik heb hem gevraagd eens na te gaan of het aantal onge lukken is toegenomen en of er wel licht meer borden geplaatst kunnen worden.' Volgens Baggerman is er echter één manier om ongelukken te voorkomen: opletten en afstand houden. VERVOLG VAN PAGINA 1 Kotter Het Duitse Cuxhafen wordt de nieu we ligplaats van de kotter die nu nog in Zoutkamp ligt. Boersen en Koning gaan op de Duitse Noordzee aan het werk. Volgens Boersen is het de bedoeling negendaagse rei zen te maken. 'Als het seizoen voor bij is, komt het schip waarschijnlijk naar Texel.' Boersen werkte eerder op de TX48, Koning op de TX27. De laatste wordt schipper. Volgens Boersen zijn de vooruitzichten in de garnalenvisserij dusdanig goed dat het te doen was in een eigen kotter te investeren. De Res Nova is het derde schip dat in korte tijd aan de Texelse vloot wordt toegevoegd. Pieter en Richard van Vis kochten recent een Urker eurokotter waarmee ze onder de naam TX21 Pieter van Aris op garnalen gaan vissen. Kokkelvisser Willem Anton Schagen kocht begin De in Zoutkamp liggende BR39 is inmiddels omgedoopt in de TX42 Res Nova. februari met een collega uit Verseke dence) voor de handkokkelvisserij. in Zweden een vaartuig (de Provi- Poster wijst Mooij in de open brief meteen op de verslechterde bereikbaarheid van de buitendor pen sinds het opheffen van de Telecomtaxi. 'Bewoners van onder en dat is in deze tijd onacceptabel, moer De Cocksdorp die volledig op Probeer hier wat aan te doen.' het openbaar vervoer zijn aange wezen, dreigen geïsoleerd te raken Koninklijke Teso-bootdienst verzorgt met twee schepen de overtocht tussen Texel en Den Helder. Nadere informatie over deze functie kan verkre gen worden bij de heer M.P. Bakker, hoofd tech nische dienst, telefoon: 0222-369650. Voor meer informatie over Koninklijke Teso-bootdienst; kijk op www.teso.nl Sollicitatiebrieven inclusief cv kunnen tot 18 maart 2008 gezonden worden naar Teso-bootdienst, t.a.v. de heer P. Smit, Pontweg 1 1797 SN te Den Hoorn. VACATURE Ter versterking van onze onderhoudsdienst zoeken wij een nieuwe ONDERHOUDSTECHNICUS (m/v) Tot zijn/haar taak behoort: Het verzorgen van onderhoud aan onze schepen en onze walinstallaties, zowel gepland onderhoud als het verhelpen van storingen. Penodiek invallen als WTK/2® machinist in één van onze vaarploegen. Opleiding: Op grond van de wettelijke eisen die aan onze werktuigkundigen gesteld worden, zal de kandidaat moeten beschikken over een relevante opleiding op MBO-mveau, bijvoorbeeld MAROF-MBO, GHV-machinist A, W-IV Vissenj of KM kpl machinist. Ervaring met ms. Office is gewenst. Kandidaten met een aanvullende elektrotechnische opleiding of met ervaring op elektrotechnisch gebied genieten de voorkeur. De standplaats van de functie is Texel. Koninklijke Teso-bootdienst heeft een 36-urige werkweek en goede arbeidsvoorwaarden die in de bedrijfs-CAO zijn vastgelegd. '•%DR0GEHM BESTRATINGEN Steen- en Houthandel Handgebakken kinderkopjes voor cirkels of slingerpaadjes €15 m2 incl. btw Er staat nog 10Om2 op=op H profielsteen nom2 €12,50 per m2 incl.btw Cacao doppen 70 nter €4.00 incl. btw Siertuin bezoekadres Schilderweg, op het terrein van AB Transport, Oudeschild. Met vriendelijke groet, Andries Vietmeijer mobiel: 06-50823488 Vlonderhout 2.8 x 14 x 360 of 2.8 x 14 x 450 cm €3 per str. meter ex. btw Met deelname van tientallen bedrijven en instellingen. De toegang is gratis en iedereen is welkom, ook (nog) niet ondernemers. U komt toch ook? 's avonds vanaf 19.30 uur is de uitreiking van de Texelse Ondernemersprijs 2007. Cenomineerd zijn: TESO, De Bremakker en de Sumwing. Deze dag is een initiatief van Duurzaam Texel en de Texelse Courant DUUKZAAM T E X BXBL ELSE'SÏCOIIRANT langeveld

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 6