Tien meter duin afgeslagen bij paal 28 EEN BETER MILIEU*** ***BEGINT BIJ JEZELF TEXELSE j COURANT ''mfi Wat ik Bushaltes Gift van Texel Culinair voor KNRM F amilieberichten VRIJDAG 7 MAART 2008 r zeggen wou... LANGE A TERMIJN /\Senda De storm van afgelopen weekend blijkt huis te hebben gehouden bij paal 28. Aan beide zijde van het slag is over geruime afstand gemiddeld tien meter duin weg geslagen. Volgens een woordvoer der van hoogheemraadschap Hol lands Noorderkwartier kan er weinig aan worden gedaan. 'We kunnen er geen rietschermen plaatsen om zand te vangen, omdat het strand later dit jaar wel actie ondernomen, de kust tussen paal 26 en 28,8 stond al op het programma voor een onderwatersuppletie waarbij 1,3 miljoen kuub zand in zee wordt er te laag is.' Op het water wordt gespoten. Strandexploitant Nico de Graaf heeft van het hoogheemraad schap in verband met de afslag toestemming gekregen zijn kiosk vijf meter naar achteren in de duinen te plaatsen, (foiojvm Wat ik zeggen wou... Anders uitgaan op Texel Na van 1974 tot 1982 als wethou der deelgenomen te hebben aan de discussies over steeds latere sluitingtijden was ik daar van 1995 tot 2003 als voorzitter van Horeca Texel direct bij betrokken. Nu dit onderwerp voor de tigste-keer op de agenda staat, kan ik met nalaten mijn conclusie van 16 jaar bestuurs- werk weer te geven. Dat deed ik ovengens al in het laatste jaar van mijn voorzitterschap van Horeca Texel. Ik heb toen geprobeerd een constructieve discussie op gang te brengen, die tot een andere bena dering van de uitgaansproblema- tiek zou moeten leiden. Het steeds later op stap gaan onder het motto 'anders is het nog niet gezellig' heeft geleid tot zoveel commer ciële en sociaal/maatschappelijke schade dat het echt tijd wordt voor een cultuuromslag. Waarbij het uit gaan veel vroeger begint en ook veel vroeger eindigt. Met niet alleen maar (jeugdige) nachtbrakers, maar een uitgaanscultuur waaraan een breed en veelzijdig publiek van alle leeftijden plezier beleeft. Ik citeer mijn toespraak van de jaarverga dering Horeca Texel 26 november 2002, met als titel: Initiatief voor anders uitgaan op Texel. Een ander aspect dat zorgen baart is de ont wikkelingen in het uitgaan. Steeds verder de nacht in met steeds die druk op de sluitingsuren, de afvoer van het publiek en de onrust op straat. Het gevolg van die ontwik kelingen is dat de horecabedrijven in steeds minder uren en steeds dieper in de nacht, de noodzake lijke omzet moet maken. Tegen woordig komt het uitgaansleven pas op gang rond twaalf uur. Om twee uur gaan de deuren dicht en mag je er alleen maar uit, om half drie is de muziek uit en om drie uur is het einde. Slechts ruim twee uur heeft het feitelijke uitgaan geduurd. En dat is te kort voor voldoende omzet, maar ook te kort om vol doende uitgaansenergie kwijt te raken. Een proces dat minimaal 4 uur nodig heeft. Deze energie zoekt een uitweg en vindt die op straat of op een andere meestal ongewens te manier. De gevolgen van deze ontwikkeling zijn voor alle betrok ken partijen bijzonder negatief: het uitgaanspubliek gaat steeds later op pad omdat 'het anders nog niet gezellig is', het latere tijdstip brengt met zich mee dat er steeds meer 'voorgedronken' wordt en men vaak al teut op stap gaat met alle gevolgen van dien. De horeca moet in een steeds kortere tijd de noodzakelijke omzet maken met duurder en onaangenamer nacht werk. onrust, agressie, vandalisme en hinderlijk gedrag mede door massaal (te vroeg) vertrek, een niet te verwerken vervoerspiek na het sluitingsuur en een moeizame beheersing van de openbare orde doordat deze piek problematisch is voor politie en toezichthouders. Het is een neerwaartse spiraal, een vicieuze cirkel die nodig eens door broken moet worden. Al zo'n 30 jaar worstelen we met het sluitingsuur. Al 30 jaar geeft dat geen oplossing. Kortom, het lijkt me nu toch eindelijk eens tijd wor den voor bezinning: Anders uitgaan op Texel. Wat mij betreft wordt er een werkgroep in het leven geroe pen om hier gestalte aan te geven. Waar een wil is, is een weg. En kan niet ligt op het kerkhof. Dit uitgaanspatroon kan alleen maar veranderen als alle betrokkenen daar aan gaan werken. Dus samen een werkgroep opzetten en samen naar oplossingen. Texel is aars: ook in uitgaan. Dan wordt de horeca de toegevoegde waarde voor het Texelconcept met de kernbegrip pen natuur, landschap, rust, ruimte, gezondheid, cultuur, sportiviteit, kleinschaligheid en authentiek. Mijn initiatief werd, ik zou bijna zeg gen uiteraard, met de nodige scep sis ontvangen, maar anderzijds was het een nieuw geluid dat het met name bij de landelijk horeca orga nisatie interessant werd gevonden. Er bleek zelfs bereidheid financi eel bij te dragen wanneer het tot een actieplan zou komen. Ook het ministerie van Sociale Zaken bleek interesse te hebben. Te meer daar Texel als een uitstekend proefge bied werd gezien omdat, in tegen stelling tot vastelandgemeenten, er geen verplaatsingen naar andere (uitgaans)gemeenten mogelijk zijn. Maar helaas, het is niet tot een plan van aanpak gekomen. Een jaar later nam ik afscheid en het ini tiatief is een stille dood gestorven. Inmiddels is het uitgaan nog verder de nacht in geschoven met alle negatieve gevolgen van dien. Ik ben er nog steeds van over tuigd dat er een trend op gang gebracht kan en moet worden die commercieel interessant is en sociaal-maatschappelijk bijzon der wenselijk. Inventief en creatief ondernemersschap ondersteund door maatschappelijke en politie ke organisaties is daarvoor nodig. Maar om te beginnen de wil en de ruime blik om tot deze win-win situatie te komen. Jook Nauta, Zevenhuizen. De klus is geklaard en de provincie heeft in één handomdraai een van de moeilijkste en een bijna onoplosbaar probleem van ons eiland opgelost. Er zijn al vele warme, vleiende en bewonderende woorden geuit over deze geniale prestatie. Het laat weer eens duidelijk zien hoe een overheid weldoordacht en met grote verant woording omgaat met het belasting geld. Vroeger had ik daar mijn twijfels over, maar vanaf nu betaal ik toch met nog meer blijmoedigheid mijn belas ting, in de vaste zekerheid dat het niet in een bodemloze put verdwijnt. Ik heb een vermoeden dat men daar in Haarlem een buitelboet heeft staan waar men in een ontspannen sfeer steeds weer nieuwe en frisse ideeën opdoet ten gerieve van de gemeen schap. Wij denken wel eens dat met gezond verstand alles te verklaren is, maar hier schieten onze verstande lijke vermogens schromelijk te kort. In deze tijd zijn alleen cijfers van belang om een oordeel te vellen over wat kan en wat niet kan. Als maar één passa gier per jaar hier in de bus stapt, kan men met een gerust hart melden dat het openbaar vervoer enorm is toege nomen - met meer dan 100 procent - en dat de investering in de regio volkomen verantwoord is geweest. Alleen hansworsten en halvegaren redeneren anders, maar die zul je bij de overheid niet aantreffen. We kun nen ongetwijfeld nog meer van dit soort geniale oprispingen verwachten, want de overheid wil de uitstraling van een efficiënt en doelmatig beleid blijven behouden en met dat wat de provincie nu in huis heeft, moet dat geen probleem opleveren. Dus blijven we met vertrouwen uitzien naar het volgende hoogstandje of geniale inval waarvan we dan met open mond van verbazing weer moeten erkennen dat het menselijk vernuft bij de overheid geen grenzen kent. Misschien kun nen buschauffeurs toch zo nu en dan even bij de bushalte stoppen. Al is het maar voor de show en om alles toch nog wat meer elan te geven. C. Terpstra, Den Burg. Woensdag 12 maart: Om 11.00 uur begint een excur sie langs de lepelaarskolonie van de Geul: deze staat onder leiding van een boswachter Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. Tijdens de Boekenweek (van 12 tot 22 maart) is er in de bibliotheek in de Drijverstraat een foto-expositie van Texelse Gouden Echtparen. Het zijn negen foto's uit het bezit van SWOT, gemaakt door Edo Kooiman. Bij Rachel Kruk in Oudeschild wordt een bijeenkomst gehouden voor voedende moeders. Aanmelden kan via tel. 322734 of e-mail vbn@texel. com. Texel'94 houdt een extra ledenver gadering over de explosief gestegen vervoerskosten. Locatie is de eigen voetbalkantine aan de Haffelderweg in Den Burg, aanvang 20.00 uur. Medium Lia Schippers verzorgt een avond in De Lindeboom. Aanvang 20.00 uur, toegang €8,-. Donderdag 13 maart: Volkssterrenwacht De Jager bij Eco mare houdt een sterrenkijkavond; met speciale aandacht voor ster- hopen, nevels, melkwegstelsels en de planeten Mars en Saturnus. Deelname kost €2.-. Aanvang 19.30 uur. De kijkavond gaat alleen door bij helder weer. Bij twijfel kan rond 18.00 uur gebeld worden met 06- 45552708. Vrijdag 14 maart: Van 9.00 tot 12.00 uur wordt in OSG De Hogeberg en in de Burgemeester de Koninghal de Uitmarkt gehou den, het sluitstuk van de Kunstweek op de school, ledereen is welkom. Zaterdag 15 maart: Bridgeclub Alert houdt een kroe gendrive in Oosterend, die wordt afgesloten met een gezamenlijke maaltijd in eetcafé De Kroonprins. Deelname kost €2,50 (€10,- inclu sief maaltijd). Aanmelden kan bij Anja Koot, tel. 318705. In atelier Udjat in Oosterend wordt van 10.00 tot 13.00 uur een kunsta telier gehouden, bestaand uit work shops in verschillende disciplines. Kinderen vanaf 5 jaar en volwas senen kunnen tekenen, schilde ren, beeldhouwen en dansen. Voor aanmeldingen en meer informatie: www.udjattexel.nl. De Muziek- en Dansschool verzorgt een workshop schilderen nat-in- nat. Aanvang 13.30 uur. Voor ver dere inlichtingen en aanmeldingen: Muziek- en Dansschool, tel 313493 en website www.mdt-texel.nl. KNRM-vrijwilligers Rob Vïnke en Willem Grisnigt kregen maandag avond tijdens de wijnproeverij van Texel Culinair een cheque van dui zend euro overhandigd. Daarna bepaalden de tientallen aanwezigen hun keuze voor de wijnen die tij dens de vijfde editie van Texei Culi nair zullen worden geschonken. Aanwezig waren vrijwilligers, deelne mers en relaties van het evenement, dat dit jaar voor de vijfde keer gehou den wordt. De reacties op voorgaan de edities waren joositief. reden voor het bestuur op dezelfde voet door te gaan. Alleen het glaswerk was punt van discussie. De organisatie onderzoekt de mogelijkheid om eigen glaswerk te gebruiken. Daaraan kle ven echter nogal wat (logistieke en financiële) bezwaren. Voorzitter Dirk Koning riep de aanwezigen op de hapjes vooral klein te houden. 'Maak er geen hele maaltijd van, maar breng het terug tot een amuse. Het is ten slotte een proevenj.' Texel Culinair wordt van 12 tot en met 14 septem ber gehouden in de Dorpsstraat in De Koog. Wat werd mijn wereld wazig. Wat werd mijn wereld klein. Ik kon mij niet herinneren, wie jullie allemaal zi/n. Soms zag ik iets bekends, of voelde ik iets vertrouwds, en was het heel even, net als vanouds. Bedroefd, maar dankbaar voor de liefde en de zorg die zij ons gaf, geven wij kennis van het overlijden van onze lieve moeder, oma en over- grootoma Trijntje Wuis-Roeper Bijna 67 jaar gehuwd geweest met Aris Wuis S.zn. t 2006 17 augustus 1915 t 5 maart 2008 Sieme Wuis en Ingrid de Raad Ina en Teun Huisman-Wuis Gerda en Anne de Vries-Wuis Wil en Jan de Vries-Wuis Henk en Jeanine Wuis-Blom Klein- en achterkleinkinderen „Verpleeghuis Texel" Hollewal 2 1791 GH Den Burg Moeder is overgebracht naar de landschapka mer van „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op zaterdag 8 maart van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcen trum en na afloop van de crematieplechtigheid in de koffiekamer van het crematorium. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op maandag 10 maart om 10.15 uur in crema torium „Schagerkogge". Haringhuizerweg 3 te Schagen. Correspondentieadres: G. de Vries-Wuis, De Ruyterstraat 64 1792 AK Oudeschild. Indien u geen kennisgeving heeft ontvangen, beschouw deze advertentie dan als uitnodiging. Graag willen wij personeel van „Verpleeghuis Texel" bedanken voor de liefdevolle verzorging van onze moeder. Eens onze Oma, Altijd onze Oma. De herinneringen zullen altijd blijven... Ariena en Michel Annelies, Maikel, Remco Trudy en Jan Dirk Simone, Thijs Petra en Edwin Elza en Joachim Lucas, Arjan en Bernadette Floor, Ilse, Anouk Carolien en Johan Pieter-Aris Michiel en Marloes Ed Marieke en Bart Rosanne en Richard Bart Na een liefdevolle verpleging in „Verpleeghuis Texel" is toch nog plotseling overleden onze broer en zwager Bote van der Meer Opsterland, A 14 april 1929 t Texel, 3 maart 2008 Pie en Gert Jan, in herinnering Engeltje en Lou, in herinnering Henk en Tiny Annie en Gerrit, in herinnering Sonja en Fokke, in hennnering Nel en Johannes, in herinnering Germ en Minke, beide in herinnering Grietje, in herinnering „Verpleeghuis Texel" Hollewal 2 1791 GH Den Burg Bote is overgebracht naar de strandkamer van „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op zaterdag 8 maart om 12.00 uur in crema torium „Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na afloop van de plechtigheid komen we samen in de koffiekamer van het crematorium waar ge legenheid is de familie te condoleren. Correspondentieadres: K van der Meer-van der Molen. Hof van Geus 5, 1791 BL Den Burg. Wil degene die geen rouwcirculaire heeft ontvangen deze advertentie als zodanig beschouwen. Dag Lieve Kees... Na een moeilijke periode is toch nog onver wacht overleden mijn lieve, zorgzame man en onze lieve vader, opa en overgrootvader Cornelis Martin Room Kees Texel, 4 januari 1927 Den Helder, 5 maart 2008 Den Burg: Lie Room - van Dijk Woerden: Joke en Menno Den Burg Frans en Harry Klein- en achterkleinkinderen Beatrixlaan 92, Den Burg Kees is overgebracht naarUitvaartcentrum Texel"'. Bernhardlaan 147 te Den Burg, waar op maandag 10 maart van 19.30 tot 20.30 uur gelegenheid is afscheid van Kees te nemen en de familie te condoleren. De crematieplechtigheid zal in familiekring plaatsvinden. Geen bezoek aan huis. Correspondentieadres Bernhardlaan 162,1791 XJ Den Burg. Heden ontvingen wij het bericht van het overlijden van C.M. Room De heer Room was tot 1989 eigenaar van administratiekantoor Room. Vanaf 1989 tot 1992 is hij werkzaam bij ons geweest. Bovendien is hij de vader van onze mede werker Frans. Wij hebben hem altijd erg gewaardeerd. Wij wensen de familie veel sterkte toe. Directie en medewerkers NBC Eelman en Partners Accountants en Adviseurs Wij zijn zeer bedroefd. Na een kort ziekbed is rustig overleden mijn lieve dochter, onze lieve moeder, schoonmoeder, oma, zuster en tante Anita Overgaauw Hilversum, 21 maart 1944 f Den Helder. 3 maart 2008 Zij is overgebracht naar Uitvaartcentrum Den Helder, alwaar geen bezoek. De crematieplech tigheid vindt in besloten kring plaats in Crema torium Schagerkogge te Schagen. G. Overgaauw Maurice en Marisol Marinus Martin Mannus en Ankie Piters Steven en Kasper Jan en Yvonne Overgaauw Laura en Tom Hetty Molnar Terence en Guido Correspondentieadres: M. Marinus Hornwaard 27, 1824 SB Alkmaar. Zoveel bloemen, zoveel kaarten, zoveel warme woorden, zoveel belangstelling en zoveel troost. Hartelijk dank voor uw blijk van medeleven na het overlijden van mijn man, onze vader en opa JOHANNES VAN DOMPSELAAR Vanwege de overweldigende belangstelling is het voor ons onmogelijk u allemaal persoonlijk onze op rechte dank te betuigen. Bea van Dompselaar-Dros Marco en Karin, Mone Karin en Tim, Justin John De Cocksdorp, maart 2008 Dolblij Redelijk tevreden zijn wij met de geboorte van onze zoon en broertje Cornelis van Beek Cees Cees is geboren op 9 maart 1958 en weegt inmiddels ruim 150 pond. Bezoek graag op 9 maart vanaf 00.00 uur op Beatrixlaan 71. Liefst zonder afspraak! Cees zal zo min mogelijk rust hebben. Wout en Barbara (in herinnering) Toon Jan Netty Jaap Ineke Ada Els Rose Wally Ik wil iedereen bedanken voor de kaarten en bloe men die ik heb gekregen tijdens mijn verblijf in het Gemini en thuis. Groeten, Carta Rikkenberg Deze jongeman wordt 50 jaar Wi| zijn blij en vinden bet bijzonder dat jij bij onsbent gekomen Imke Weerman Geboren op schrikkeldag 2008 Wouter Karin, De Dageraad 12, 1797 SL Den Hoorn 0222-312 556 jltiUu mooi zonnestraaltje, jt' maakt ons iromi en blij. Je breekt door donkere i volken, en maakt ons hart wee r rrij, Jlalla lief zonnestraaltje, geluk na zoveel pijn, in ons liart zullen er altijd drie zonnestraaltjes zijn. Wij Inleven met zn allen weereen intênse blijdschap niet de geboorte van ons ■T kind en broertje. JJienand Dienand Jan Paulus ■J i'j 's geboren op 6 maait 2008 om 13.34 uur en ureegt 3060 gram. - \anningen Geraldine •Kikkert Vtnl Eunice Duykerdam 32, 1791 TBT)cn Buig, lel. 0222 - 315923 Wij rusten con 12.00 tot Iö.30m na 21.00 uur U il je ons kldne-gmtr-icondcr komen bewonderen, bel dan even. U tl het liefst in dt kraamtijd'

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3