VONK Cjrocn 'wartrjexels in het harL, 'ledereen gelukkig met z'n dotje wol?' Schapentheater: niet gelikt, wel op gevoel Toeristisch instituut zoekt ondersteuning Toiletgebouw gesloopt Woonblokken in Volmolen klaar Betrekken bij nieuw fonds' ■mbI Hout- en Bouwcentrum en Fixet Van der Vis stoppen OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12259 Dag van de Texelse Ondernemer Super deBoer Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg (Advertentie) CURSUSAANBOD kijk op: www.preventieservice.nl TEXELSE™COURANT Vrijwilligers van de werkgroep Kwadijkse Vlot bezig met de bouw van een tuinwal langs Zuidhaffel. Texeltoerist Een mooi beeld zegt meer dan dui zend woorden. Dit moet de gedach te geweest zijn bij de geboorte van de nieuwe Texeltoerist. De naam is misschien wel de enige overgeble ven overeenkomst met het oude magazine. Pagina 3 Figuranten Hoeveel van de 160 Texelaars die figureerden bij de opnamen van Zomerhitte, zijn op het witte doek te zien of eervol op de montagetafel gesneuveld. Aris van Zeylen. die de figuranten 'regelde weet het niet. Hij heeft de eindversie nog niet kun nen zien. Pagina 5 m Turnkampioenen Maartje Serlé, Jolien van der Lin de en Emma Veeger van GVT zijn zaterdag kampioen geworden bij turnkampioenschappen dames voor het rayon noord van Noord-Holland. Dat rayon loopt van Texel tot Alk maar. Pagina 7 Wandeltocht Bij Odysseus aan de Emmalaan kan maandag (tweede paasdag) gestart worden voor de jaarlijk se Lammetjestocht van wandel sportvereniging Het Gouden Bol- tje. 'Een groen weiland, vo! witte stip pen. Allemaal schapen, op pre cies gelijke afstand van elkaar. Er heerst rust en evenwicht. De schapen voelen zich veilig. Dat is wat ik zo heerlijk vind.' Boe rin Renske van den Tempel laat haar gevoel spreken tijdens scha pentheater Wolvet dat zondag op hoeve De Noordkroon in première ging. Het is een gemekker van jewelste in de schuur, waar de boerin temid den van vijftig ooien en hun kroost haar voorstelling opvoert. Succes lijkt verzekerd, alleen al door de aandoenlijke lammetjes, die nu en dan vrolijke sprongetjes maken. Het werkt als een magneet op de kin deren op de voorste strobalen, die de lammetjes met wisselend succes proberen te aaien. Het hooivak is het domein van de toeschouwers. De hoog opgestapeld balen zijn tot de laatste toe bezet. Volle bak bij de eerste voorstelling als het vee aange lokt door schapenbrokken enthousi ast, de bühne op rent. De show voltrekt zich hoog tempo, bezinning en interpretatie moeten wachten tot na afloop. Temidden van de scha pen schetst de hoofdrolspeelster een beeld over het leven op de boerderij. De kijkers mogen er wat van opsteken. Bijvoorbeeld dat de thermometer in het bovenste gat onder de staart moet worden gestoken en dat het lammetje via de opening daaronder naar buiten komt. Ze heeft haar leesbril niet bij zich, zodat een toeschouwertje de temperatuur mag aflezen. 39,2 blijkt een normale temperatuur voor een schaap. Lees verder op pagina 3 De Lammetjestocht voert over het oude land van Texel, tussen tuin- wallen en langs schapenboeten Er is een grote vanatie in afstanden. Wandelaars die inschrijven voor 40 of 25 kilometer kunnen van 9.00 tot 11.00 uur van start, mensen die kie zen voor 5. 10 of 15 kilometer kun nen tot 14.00 uur starten. Deelname kost €3,60 mét en €2,30 zónder medaille. Leden van een wandel sportvereniging genieten korting. Meer informatie is te krijgen via tel. 313087 en via www.hetgoudenbol- tje.nl. Rijdende Rechter De busrit van Texeltours naar de Rijdende Rechter in de IDTV-studio in Zaandam gaat door. Vertrek is woensdag (morgen) om 10.30 uur vanaf de Elemert. De bedoeling is hier om 17.00 uur terug te zijn De bus is nog met vol. Er kunnen dus nog belangstellenden bij, graag na aanmelding via telefoon 317266. De Rijdende Rechter doet uitspraak in het geding dat Ed Stiekema heeft aangespannen tegen Frits Lange veld naar aanleiding van de ontvoe ring van de Texelse concertvleugel. DINSDAG 18 MAART 2008 Het Toeristisch Kennisinstituut Texel (TKT) heeft een beroep op de gemeente gedaan voor finan ciële ondersteuning. Het instituut heeft meer steun nodig om het opstellen van adviezen gestruc tureerd aan te pakken. Het TKT. dat twee jaar geleden werd opgericht, wordt nu op ad hoc-basis gefinancierd door TVO, TVL, TESO en Grandhotel Opduin. De laatste zorgt er al twee jaar voor dat het negen leden tellende instituut vergaderruimte heeft. De gemeente levert jaarlijks 250 uur ambtelijke ondersteuning en verder geen financiële bijdrage. Daarnaast put het TKT uit een bedrag van €8000,- dat het regionaal stimule ringsprogramma Kop en Munt twee jaar geleden verstrekte. Het instituut, dat gevraagd en onge vraagd toeristische adviezen geeft, deed het beroep tijdens een presen tatie van zichzelf. Volgens voorzitter Nel Eelman kan een gebrek aan ondersteuning in de toekomst een knelpunt worden. De leden missen volgens haar iemand die beleids stukken schrijft en zaken op elkaar afstemt. De negen komen daar zelf niet aan toe. mede omdat ze het werk voor het TKT naast hun regu liere werkzaamheden uitvoeren. De uren van de gemeente zijn tech nisch bestemd om tijdens vergade ringen meteen tekst en uitleg over regelgeving te kunnen geven. Lees verder op pagina 6 De vernielde toiletten bij Dijksmanshuizen worden niet meer voo hersteld. (Foro Jenxn van Vandalen hebben het toiletgebouw op het parkeerterreintje langs Dijkmanshuizen gesloopt. Beide wc's zijn losgerukt, de wastafels kapotgeslagen en de deuren uit hun hengels getrokken. De gemeente, eigenaar van de toi letten, heeft aangifte bij de politie gedaan. De toiletten worden volgens een woordvoerder hersteld, maar dat lukt niet meer voor de paasdagen. Lees verder op pagina 7 Houthandel A. van der Vis bv gaat na 42 jaar de lopende activiteiten van de afdelingen Hout-en Bouw centrum en Fixet beëindigen. Afhankelijk van de uitverkoop sluit het bedrijf in Den Burg uiter lijk op 1 juni de deuren. De sluiting komt nadat er geen opvolgers konden worden gevon den. De speciale inkoopdag die zaterdag voor de circa 3000 houders van een klantenpas werd gehouden, was volgens de familie Van der Vis een groot succes. 'Veel klanten vin den het een groot gemis, we kregen hartverwarmende en ontroerende reacties.' Afgelopen maandag is do uitverkoop begonnen van het gehele assortiment van Fixet en Hout- en Bouw. Het is niet meer mogelijk om op rekening te kopen. De familie van der Vis is blij dat bijna alle medewerkers een nieuwe baan hebben gevonden. Het bedrijf staat te koop. Keukencentrum Texel is een zelf standig bedrijf en gaat onveran derd door. Marjet van der Vis heeft plannen de huidige activiteiten uit te breiden op een andere locatie. De familie Van der Vis wil iedereen bedanken voor de steun en het ver trouwen van de afgelopen jaren De drie nieuwe woonblokken in nieuwbouwwijk de Volmolen bij Den Burg zijn klaar. Bouwcombinatie De Volmolen, waarin meerdere Texelse aannemers zitten, heeft de eerste twee blokken inmiddels opgeleverd en deze week is het laatste blok aan de Distelvlinder aan de beurt Op de begane grond en de eerste verdieping bevinden in elk blok vier appartementen. Op de bovenste verdieping zijn twee penthouses gerealiseerd. De appartementen aan de voorkant hebben één slaap kamer, de appartementen aan de achterkant hebben er twee. De hui zen op de begane grond hebben elk een uitbouw, de huizen op de eerste verdieping hebben een terras op die uitbouwen. De meeste kopers heb ben inmiddels de sleutels gekregen, zodat zij de komende tijd hun intrek kunnen nemen. verantwoordelijk is voor het onder houd langs de weg, er niet wat meer aan doet. Ze zouden de tuinwallen beter moeten maaien. Wij hebben dat voor het laatst in 2000 gedaan, maar doordat er sindsdien niets is gebeurd is die prachtige blauwe en rode gloed over de tuinwallen helaas verdwenen.' Zondag gingen de vrijwilligers aan de slag in de Zandkuil, met het afplaggen en opruimen van dit insectenreservaat. Brugge: 'Vergeet niet te vermelden dat we dit alleen kunnen doen dankzij de medewer king van TESO en StayOkay.' Een groep vrijwilligers van de werkgroep Kwadijkse Vlot stakt dit weekend op de Hogeberg de handen uit de mouwen. Langs de weg Zuidhaffel bouwden ze zater dag met vereende krachten een tuinwal. Het enige stuk dat langs deze weg nog ontbrak. De werkgroep Kwadijkse Vlot werd precies 25 jaar geleden opgericht. Sinds 2001 zijn de vrijwilligers op Texel actief bezig met het onder houden en bouwen van kleine stuk jes tuinwal waar machines moeilijk kunnen komen. In dit geval lag ach ter de tuinwal een sloot, waardoor de machine er niet bij kon. Met de aanleg verdwijnt het 'gat' tus sen de bestaande tuinwallen, zodat het landschap weer een uniforme uitstraling krijgt. Ben Brugge, één van de vrijwilligers, hoopt overigens niet dat deze tuinwal er straks net zo uitziet als die een stukje ver derop. 'Ze zijn overwoekerd met kweek en andere ruigte, waardoor wilde en zeldzame planten zoals het grasklokje geen kans krijgen. Het is jammer dat de gemeente, die

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 1