a Waddenspeulers tonen moed met zwarte komedie www.texelsecourant.nl oPIENie Medewerkers Badhotel houden reünie E Agenda teso DINSDAG 18 MAART 2008 TEXELSE 2 COURANT Imponerend spel leverden Wilma Laan (links) en Ivonne Lemonakis. Tussen hen in Chris de Lussanet, op de achtergrond Eva Jongejan. Doorgaans veel luchtiger werk spelend, verrasten De Wadden speulers hun publiek in het Eier- landsche Huis zaterdag met Er valt een traan op de tompoes. Een gedurfde keuze, want deze zwarte komedie van Annie M.G. Schmidt vraagt nogal wat van de spelers. Hun moed werd beloond, want hoewel er nog wel wat te verbeteren viel, waren de acteer prestaties zeer overtuigend. Er valt een traan op de tompoes is geen gemakkelijk stuk. Alleen al het onderwerp vereist veel inbeeldings vermogen en de juiste intonatie van de spelers. Het stuk wordt gespeeld door slechts vijf acteurs, die alle maal flinke rollen hebben. Schieten ze tekort, dan wordt de voorstelling onverteerbaar. Daar kwam voor de Cocksdorper toneelvereniging bij dat er twee debutanten meededen. Bas Kruk stond voor het eerst op het toneel, Mimi Eelman gaf als regisseur voor het eerst leiding aan een toneelgezelschap. Playbackshow Oudeschild In dorpshuis 't Skiltj© traden zater dag 33 acts op in de jaarlijkse playbackshow. Mede dankzij de presentator verliep alles soepel. Het grootste aantal deelnemers was te vinden in categorie B, voor kin deren van de bovenbouw van de basisschool. Daar waren elf acts te zien. De jongste kinderen waren met negen acts ook goed vertegen woordigd. De jeugd van het voort gezet onderwijs en de volwassenen completeerden met zes en zeven acts het geheel. De deelnemers hadden veel werk van de aankle ding gemaakt, waardoor de vele toeschouwers niet alleen oren, maar ook ogen tekort kwamen. Uitslagen: - l.Rihana (Kiara Wetsteen): Medium in Lindeboom Medium Lia Schippers verzorgt woensdag 26 maart een avond in de Lindeboom. Via haar 'gidsen uit de ongeziene wereld' krijgt zij boodschappen door, bestemd voor belangstellenden in de zaal. De avond begint om 20.00 uur, de toe gang bedraagt €8.-. De bijeenkomst zou eigenlijk op 12 maart worden gehouden, maar toen was Schip pers door ziekte verhinderd. 2-Coco en de Belles (Lilian Visser en Maaike de Graaf); 3.Annie de Rooy (Bob Grisnigt). Categorie B - 1.Christina Aquilera (Lynn Buysman. Natasja Eelman en Larissa Tim- mer); 2.Winxclub (Ilse Slegtenhorst, Imme Zuidewind en Mandy Barhorst); 3.Christina Aquilera (Anouk Smit). Aanstormend lalent - Mega Mindy (Ylva de Haan en Demi Witte). Originaliteitsprijs - De smurfen (Kelly Barhorst en Kelly de Jong). Categorie C - 1 Ciske de Rat (Miranda Beuving); 2.Aretha Franklin (Claudia en Stephanie de Wit, Melame Kalver- boer, Saskia en Marieke van der Vis); 3.Hillary Duff (Carla Kalverboer en Charity Wetsteen). Categorie D - 1 Aqua (Connie van Beek en Angela Gieles); 2.Queen (Reina Witte, Sanny Grisnigt, Brigit Krijnen, Colinda Visser); 3.BZN (Erik Kalverboer en Anneke Boom) Aanstor mend talent - Dubliners (Ruud Wetsteen, Jan Nico van der Ploeg, Annemarle Zuidewind, Yvonne Bakker, Jennifer Buysman, Mariska Daalder, Caroline Eelman). Kledingverkoop in Witte Burcht In de Witte Burcht aan de Molen straat in Den Burg wordt zaterdag 29 maart van 9.00 tot 15.30 uur de halfjaarlijkse verkoop van tweede hands kleding gehouden. Te ver kopen (zomerkleding kan daags tevoren tussen 18.30 en 20.30 uur worden aangeleverd. De kleding stukken dienen geprijsd te zijn. De organisatie rekent €0,30 per kleding stuk; wordt het verkocht, dan komt daar nog eens €0,30 bij. Afrekenen geschiedt direct na afloop, tussen 17.30 en 18.30 uur. Onverkochte kleding gaat desgewenst naar Roe menië. Voor meer informatie: tel. 314753 of 314762. Het verhaal gaat over de doodzieke Ben (een rol van Chris de Lussanet), die het ziekenhuis ontvlucht om te kunnen sterven. Tot ontsteltenis van zijn vrouw Sofie (Ivonne Lemo- nakis-Boom), die alle vertrouwen in de artsen heeft en maar niet kan begrijpen dat Ben daar anders over denkt. Ze weigert naar zijn argumenten te luisteren en wil dat hij ogenblikkelijk teruggaat. Haar tegenpool is Heieen (Wilma Laan), die jaren een geheime relatie met Ben had. Toen die werd ontdekt, koos Ben aanvankelijk voor zijn vrouw, maar naderhand bloeide de liefde toch weer op. Buiten mede weten van Sofie, die zich dan ook zeer gekwetst voelt wanneer Ben, de dood in de ogen kijkend, troost zoekt bij zijn maitresse. De ontwik kelingen worden gadegeslagen en luidkeels becommentarieerd door Lennie, de dochter des huizes, die een hekel aan haar vader heeft, maar ook van haar moeder weinig kan verdragen. Haar partner Tim (Bas Kruk) gaat ondertussen rus tig zijn gang. Hij weet meer van de buitenechtelijke relatie van zijn schoonvader, maar vertelt niet meer dan nodig, uitgaand van het credo dat je niet mag liegen, maar dat het soms beter is met de hele waarheid te vertellen. (Foto Joop RommalsiBt De voorstelling leek niet door ieder een op waarde te worden geschat. Sommige toeschouwers mopper den in de pauze of na afloop dat het verhaal tegenviel. Anderen lachten om alles, ook wanneer daar maar weinig reden voor was. Zo werd flink gegrinnikt om ruziënde per sonages, die in hun wanhoop op elkaar scholden. Dat kwam ook door de moeilijkheid van het stuk. De Waddenspeulers hadden zoveel moeite het knap op de planken te brengen, dat de fijnzinnige humor die Annie M.G. Schmidt zo typeerde er maar zelden goed uit kwam. Misschien om toch eens te kun nen ontspannen, lachten sommige toeschouwers daarom op" de 'ver keerde' momenten. De omstandigheden in de provi sorisch tot toneelzaal verbouwde sporthal van het Eierlandsche Huis droegen evenmin bij tot een geslaagde avond. Door te werken met microfoons, klonken gelui den soms harder of zachter dan ze bedoeld waren, terwijl de ene speler beter hoorbaar was dan de andere. De twee grote lichten die aan de zijkanten stonden opge steld, gaven grote schaduwen op de achterwand. En ronduit storend was de vrolijkheiden het aangren zende cafégedeelte, nog eens extra versterkt door heen en weer lopen de kinderen die vergaten de deur dicht te doen. De spelers viel weinig aan te rekenen. De repetities gingen pas in januari van start, zodat ze niet veel meer dan twee maanden de tijd hadden zich hun rol eigen te maken. Prima uit de verf kwam Ivonne Lemonakis als de vrouw die het allemaal goed bedoelt en enorm haar best doet, maar er toch niet in slaagt een goede relatie met haar man te onderhouden. Erg sterk was ze vooral op wanhopige momenten. Sofies ontdekking dat Ben zelfmoord heeft gepleegd en haar reactie om Heieen van moord te beschuldigen, waren behoorlijk beklemmend. Tegenspeelster Wilma Laan imponeerde eveneens. Ze was zowel lief voor Ben, overtuigd van haar eigen handelen als bang voor de reacties van Bens vrouw en dochter. Zeker niet slecht, maar iets te inge houden speelde Chris de Lussanet. Aanvankelijk was zijn vlakke gedrag nog wel te verklaren. Ben weet dat hij stervende is en daar past weinig uit bundigheid bij. Maar wanneer blijkt dat hij nog passie genoeg heeft om voor zijn geheime liefde te kiezen, moet dat ook blijken uit zijn houding en dat was onvoldoende het geval. Misschien wel de grootste rol was voor de nog jonge Eva Jongejan. Zij had zich uitstekend voorbereid en knalde haar tekst er met verve en in de hoogste versnelling uit. Jongejan had er goed aan gedaan hier en daar wat rustiger te praten, zodat ze in een boze stemming nog bozer had geklonken. Wanneer ze ook eens een stilte durft te laten vallen, zonder dat ze bang is dat de toeschouwers dan zullen denken dat ze haar tekst niet kent, kan ze uitgroeien tot één van de dragende krachten van De Waddenspeulers. Veelbelovend was ook Bas Kruk, van wie niet te zien was dat hij niet eerder meespeelde. Erg knap was dat hij met alleen een overall aan en een paar stukken gereedschap bij zich de indruk wekte dat hij ook echt bezig was de keuken te ver bouwen. Verder was hij rustig en overtuigend, al had hij in zijn boze momenten best zijn tegenspeler in de rede mogen vallen, in plaats van rustig af te wachten tot hij 'aan de beurt' was. Voor de eveneens debuterende Mimi Eelman was het wennen. De voorstelling had hier en daar een stuk overtuigender gekund, maar dat lag dus ook aan de moeilijk heidsgraad van het stuk, de geringe ervaring van sommige spelers en andere omstandigheden en zeker niet alleen aan de regisseur. Het pleitte in ieder geval in haar voor deel dat ze bij haar debuut direct voor één van Annie M.G. Schmidts meesterwerken durfde te kiezen. Souffleur Gerhard Smeenk had op het oog een rustige avond. Joop Rommets Open dag Hoogvliet Boerderij Hoogvliet aan de Nieuw- landerweg houdt zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur Lammetjesdag. Bezoekers kunnen zien hoe lamme tjes worden geboren en een kijkje nemen bij de pasgeboren kalfjes. De boerderij is gevestigd nabij de Rode Kruis De afdeling Texel van het Neder landse Rode Kruis houdt donder dag 27 maart jaarvergadering. Deze begint om 19.30 uur in het eigen gebouw aan de Jonkerstraat. Verteltheater De voorstelling van het verteltheater in de bibliotheek aan de Drijver straat in Den Burg begint woensdag niet om 19.00 uur, zoals eerder aangekondigd, maar om 19.30 uur. In de voorstelling vertellen ouderen onder regie van Anneke Berghuis. DAGELIJKS TEXELS NIEUWS Fusie De voorgenomen zakelijke fusie van het Gemini en Medisch Cen trum Alkmaar trekt alle aandacht. De privacy-fusie daarentegen is een aantal jaren geleden geruis loos verlopen. De gelukkige, die de laatste jaren niets met ziekenhuis opnames van doen heeft gehad, is het waarschijnlijk ontgaan. Maar wie heeft het in zijn hersen pan gehaald om ongevraagd de seksen te mixen? Om je zonder overleg bij een totaal onbekende vrouw of man op de kamer onder te brengen? Geen hotelbaas, ten zij in de rosse buurt, zal het in zijn hoofd halen de kamers rechtaf vol te leggen met wie het eerst arri veert. Daarvoor moet je in het zie kenhuis zijn, wanneer je weerloos en zwak bent. Je mag in theorie nog wel protesteren, maar krijgt dan wel het etiket 'lastig' of 'over dreven preuts' opgeplakt. Opti maal gebruik van bedden, minder schuine moppen uit de mannen- hoek en geen geroddel en gezeur van de vrouwenkant schijnen de motieven te zijn geweest om deze grove schending van privacy te legaliseren. 'Wat een onzin, er zijn maar twee soorten mensen en iedereen heeft wel eens een blote kont gezien en bovendien zijn er nog bedgordijnen als je dat per se nodig vindt.Ik heb hier zeer gemengde gevoelens over. Ten eerste, wanneer ik bij een andere vent dan de mijne wil slapen, zoek ik hem zelf uit. En dan ook niet meer dan één tegelijk. Ten tweede komt een mens in het ziekenhuis voor genezing en rust. Die krijg je niet wanneer je er steeds op bedacht moet zijn er netjes bij te liggen. Want hoe je het ook wendt of keert, een vrouw blijft een vrouw en zij wil er niet verlept bij liggen in het zicht van een vent, hoe onbekend ook. Een man heeft op zijn beurt zijn trots en ligt niet graag als een geknakte reus naast een jonge blom. Er zijn omstan digheden die je wilt verwerken met je eigen soort. Daarom, ten zij grote calamiteiten een beroep doen op alle beschikbare bedden, vind ik het ongewenst gemengd op zaal te liggen. Als ik weer opgeknapt en fleurig ben, ga ik voor gemengd liggen wel naar het strand. Pien Verberg Medewerkers en oud-medewerkers van hotel Prinses Juliana, ook wel bekend als het Badhotel, houden vrijdag 25 april een reünie in dorps huis De Hof in De Koog. De reünie commissie heeft inmiddels tachtig van hen opgespoord. Wie er de afgelopen eeuw wél heeft gewerkt, maar nog geen uitnodiging voor de festiviteiten heeft gehad, kan via tel. 317370 contact opnemen met Anneke Brons of Joop Jonk. Bijgaande foto, gemaakt door Jil- dert Zuidema en uit de collectie van Maarten Stoepker, is gemaakt in de jaren dertig of veertig. In het mid den staat Jan Maas (van boerderij Zandvrucht) en tweede van links Truusje van Twist. Wie nog meer medewerkers van het Badhotel her kent, wordt verzocht hun namen door te geven aan Hans Bakker (tel. 317486). Dinsdag 18 maart: In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 18.00 uur het maandelijks diner van de Stichting Welzijn Ouderen Texel. Op het adres Drs. F. Bijlweg 47 in Den Helder wordt van 19.00 tot 21.00 uur een informatiemarkt over autisme gehouden. Deelname is gratis. Aan melden kan iedere werkdag tussen 9.00 en 16.00 uur bij het servicebu reau van MEE, tel. 0223-688688. Om 20.00 uur begint in de Burge meester de Koninghal de laatste voorstelling van de musical 'Penny Lane', opgevoerd door leerlingen van de OSG. Kaarten a €2,50 verkrijgbaar aan de zaal. De deur is open vanaf 19.30 uur. Woensdag 19 maart: Bij Stayokay aan de Haffelderweg in Den Burg wordt op initiatief van de Stichting Duurzaam Texel en de Texelse Courant de Texelse Onder nemersdag gehouden. De Onderne- mersbeurs duurt van 10.00 tot 18.00 uur en is voor iedereen gratis toe gankelijk. Het seminar rond de uitrei king van de Texelse Ondernemersprijs begint om 19.30 uur, de zaal is open vanaf 19.00 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog is van 10.00 tot 12.00 uur het servicepunt geopend. Bezoekers kunnen paas- stukjes maken. Op golfbaan de Texelse nabij De Cock- sdorp begint om 11.00 uur een ken nismakingsles golf. Deelname €12,50. Reserveren via tel. 316539 Om 11.00 uur begint een excursie langs de lepelaarskolonie van de Geul; deze staat onder leiding van een bos wachter. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. In de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt vanaf 13.15 uur bridge gespeeld onder leiding van J. Hoogerheide, telefoon 313557. Leerlingen van de eindexamenklassen HAVO en VWO presenteren hun pro fielwerkstukken. Locatie is het OSG- gebouw aan de Haffelderweg in Den Burg, aanvang 19.00 uur. In Cinema Texel begint om 19.30 uur de premièrevoorstelling van de film Zomerhitte. Deze is alleen toegankelijk voor genodigden. In c aan de Drijverstraat jud Papier Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaat sen van vuilcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwa gen komt in de volgende straten; 4. Waalderstraat, Marelstraat, Burger houtstraat, Jan Reystraat, Wilhel- minalaan. Hoogwater te Oudeschild Di. 18 05.40 en 17.50 u. Wo. 19 07.06 en 19.06 u. Do. 20 07.54 en 20.06 u. Vr. 21 08.55 en 20.45 u. Za. 22 09.36 en 21.20u. Zo. 23 09.50 en 21.45 u. Ma. 24 09.54 en 22.10 u. Di. 25 10.10 en 22.36 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Vr. 14 maart eerste kwartier. Zo. 16 maart doodtij. Zo. 16 maart zon op 6.53. zon onder 18.46 uur in Den Burg begint om 19.30 uur een presentatie van het verteltheater van bewoners van de Gollards onder lei ding van Anneke Berghuis. Donderdag 20 maart: In dorpshuis De Bijenkorf in Ooste rend is van 10.00 tot 12.00 uur het servicepunt geopend. Bezoekers kun nen paasstukjes maken. In Tusse de Banke op de Groene- plaats in Den Burg begint om 20.00 uur een ruilbeurs, georganiseerd door de Historische Vereniging. De afdeling Texel van de NBvP Vrou wen van Nu heeft vanaf 20.00 uur een bijeenkomst in De Buureton in Den Burg. In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland begint om 20.00 uur een klaverjas- drive. In Cinema Texel draaien de volgende films: Kite Runner (14.00 en 20.45 uur); Zomerhitte (14.30, 19.00, 21.30 uur); Spiderwick Kronieken (18.30 uur). Vrijdag 21 maart: In dorpshuis De Wielewaal in De Waal begint om 10.00 uur de themadag 'Lente', met meditatie, oefeningen en uitwisseling. Aanvang 10.00 uur, kos ten €45.-. Opgave via tel. 327276. In Cinema Texel draaien de volgende films: Spiderwick Kronieken (14.00 en 16.15 uur); Horton (14.15 uur); Kite Runner (18.30 en 21.45 uur); Zomer hitte (16.30, 19.00, 21.30 u.) TESO zet rond Pasen geregeld een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Hel der als vanaf Texel. Dat gebeurt vrij dag van 9.30 tot 20.00 uur en maan dag en dinsdag van 9.30 tot 16.00 uur. Toch moeten automobilisten vrijdag in Den Helder tussen 9.00 en 18.00 uur mogelijk een half uur wachten. Maandag kan op Texel tussen 10.00 en 19.00 uur eveneens een half uur wachttijd ontstaan. Op dinsdag zijn de afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en van 13.30 uur vanaf Texel uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Op- tweede paasdag wordt een zondagdienst gevaren. De eerste afvaart vanaf Texel is dan om 8.00 uur, vanuit Den Helder om 9.30 uur. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. TEXELSE0COURANT Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Mieke Smid Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl zip van toepassing do Regelen voor het Advertentiewez, van de Stichting ROTA. gevestigd te gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Abonnementsprijzen 2008: Per half jaar 37,95 36,25 (a Per jaar €74,10 €71,75(« Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Kerkdiensten Woensdag 19 maart PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Gereformeerde kerk Den Burg: 19.30 u. Vespers. Donderdag 20 maart Witte donderdag PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 19.30 u. ds. PA. den Braanker, geza menlijke dienst in hervormde kerk. viering Heilig Avondmaal. Gereformeerde kerk Den Burg: 19.30 u. gezamenlijke dienst in her vormde kerk, ds. PA. den Braanker, viering Heilig Avondmaal. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: De Cocksdorp: 19.30 u. ds. P.C. Bar nard, Waddendienst, vienng Heilig Avondmaal. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 19.30 u. ds. C. Duinkerken-Visser, dienst met avond maal. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. A. Wesseling. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 19.30 u. Herenkoor Vrijdag 21 maart Goede Vrijdag PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 19.30 u. ds. J. Glazema, gezamenlijke dienst, mmv Amici Cantus. Gereformeerde kerk Den Burg: 1930 u. gezamenlijke dienst in her vormde kerk, ds. J. Glazema, mmv Amici Cantus. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: Den Hoorn: 19.30 u. ds. K.F. Klaas- sen, viering Heilig Avondmaal. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: De Cocksdorp: 19.30 u. ds. F. van Helden, Waddendienst. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend- 19.00 u. leesdienst. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 19.00 u. ds. H.A. Wesseling. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 15.00 u. Kruisweg. 19.30 u. The Gospeltrain. De Cocksdorp: 15.00 u. Kruisweg. Zie voor de diensten op Stille Zater dag en Pasen de krant van vrijdag.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 2