'Mooi beeld zegt meer dan duizend woorden' 3 Vernieuwde Texeltoerist cadeautje aan abonnees Stoer en gedreven Geknip$<? 137 uakantip.tips de. leuks F amilieberichten TEXELSE DINSDAG 18 MAART 2008 COURANT n de Ven± 'Juist de leegheid van het eiland vind ik zo mooi'. Opnames langs d< is je het eilandgevoel, de wolkenluchten en het speciale licht, dankzij de z> Een mooi beeld zegt meer dan duizend woorden. Dit moet de gedachte geweest zijn bij de geboorte van de nieuwe Texel toerist. De naam is misschien wel de enige overgebleven overeen komst met de vroegere Texel toerist. De informatiebrochure is niet meer. Wel een 78 pagina's tellende glossy. Foto's overigens die Monique van de Ven stuk voor stuk aanspreken zoals blijkt uit een interview in de vernieuwde Texeltoerist. 'Het interview met Texel/ambassa deur Monique van de Ven is abso luut een pareltje in deze editie', vertelt hoofdredacteur Tessa van Daalen enthousiast. 'Frans Hopman is een hele middag bij haar langs geweest en mocht haar uitgebreid interviewen. Het resultaat is een persoonlijk verhaal van zes pagi na's geworden.' Monique spreekt over haar band met Jan Wolkers en natuurlijk over Zomerhitte. Maar ook vertelt ze over haar liefde voor Texel, waar ze al vanaf haar zevende komt. 'Zomerhitte straalt het ware eilandgevoel uit en is een ode aan Texel, het allermooiste dat Neder land heeft zit in deze film!' Van Daalen is trots op haar 'kindje'. Naast het interview met Monique van de Ven is ze ook blij met de lifestyle pagina's. Mede omdat ze die zelf ook 'altijd zo graag leest'. Zo is winkelen in de Warmoesstraat een verrassende aanrader, zijn hob- bitsloffen lekker warm, wordt scha penkeuteldrop het wellicht helemaal in 2008 én wordt bekend welk boek van Texelse bodem er in de kast hoort te staan. Portretten Wat het magazine een gezicht geeft zijn de persoonlijke portretten van echte Texelaars. Zo komt handkok- keiaar Willem-Anton Schagen aan het woörd over zijn 'machtig mooie beroep', vertelt Mariska Witte over haar hoop het schapenbedrijf hele maal over te kunnen nemen en legt Rens van de Zwaag uit hoe een werkdag bij Ecomare eruit ziet. Een paginagroot portret illustreert hun geliefde werk. De oude Texeltoerist was voor de lezer nog wel eens onduidelijk. Is het een informatiegids of nu toch een toeristisch magazine? Daarmee voldeed het magazine niet altijd aan de verwachting. Op de vraag of er nu geen verwarring bestaat over de bedoeling van de Texeltoerist, is Van Daalen heel stellig: 'De nieuwe Texeltoerist is een écht magazine, een groter formaat en glossy papier. Er is ruimte voor sfeerverhalen. per soonlijke portretten, tips, recepten en lifestyle nieuws. Hierbij speelt beeldmateriaal een prominente rol, want daarmee kun je Texel op haar mooist laten zien. Het is eigenlijk een magazine dat je als aandenken graag meeneemt naar huis.' Als bladenmaker doe je mets liever dan bladen maken en dat geldt ook voor Van Daalen. Het liefst ziet ze het magazine vanwege succes meerdere malen per jaar verschij nen. De Texeltoerist ligt bij de ver trouwde verkooppunten op Texel, maar er wordt ook hard gewerkt aan verschillende verkooppunten aan de overkant. In bladenland bestaan al diverse bestemmingsmagazines als Frankrijk en Het Italië Magazine, specifiek voor de liefhebber. Van Daalen denkt ook dat dat haalbaar is voor de Texeltoerist; 'Texel heeft zoveel moois te bieden en is zo fotogeniek daar kunnen we meer dere edities per jaar mee vullen'. Handig Een beetje magazine kan niet zon der gratis hebbedingetje. Zo ook de Texeltoerist. Bij het magazine zitten gratis fiets- en wandelroutes in een handzaam formaat, zodat het gemakkelijk mee te nemen is. Aan de vertrouwde tips is ook gedacht. In het centrum van het magazine zit een uitneembaar katern met Texel- tips. Voeten in de aarde De totstandkoming van de Texel toerist was tijdrovend. Veel men sen hebben er lange tijd hard aan gewerkt en de verschijning ervan is spannend voor alle betrokkenen. Ook de voorkant van de Texeltoe rist had nogal wat voeten in de aarde. 'We hadden op een gege ven moment wel tien mooie versies voor de voorkant. Stuk voor stuk prachtige foto's en mooie reclame voor Texel.' Uiteindelijk is gekozen voor een voorkant die er letterlijk en figuurlijk uit springt. De Texeltoerist wordt als cadeau tje gratis onder abonnees van de Texelse Courant verspreid. In de winkel kost het magazine €4,95. NIEUW! MET SRATIS' fietsroutes EN KAARTEN adresseTL'itan. Texel Monique uan de en otter Zomerhitte x Koken op de. camping Seizoenwerkers x Binnenkijken in een Te je Is huis x Topioelen.schnp.oj) de-xuidpunl x Julkunst 'Willem was een NlOZ'er in hart en nieren. Zeer gedreven en alom gerespecteerd.' Dat zegt adjunct-directeur en hoogleraar Herman Ridderinkhof van het NIOZ in weekblad Elsevier, dat op de pagina Leven Dood ruime aandacht besteedt aan de op de Zuidpool verongelukte Texelaar Willem Polman. De uitgebreide necrologie vertelt Polmans levensverhaal. 'Als gebo- ren eilander was Willem Polman trots op Texel. Van jongs af aan trok hij naar zee.' Op het NIOZ zorgde hij samen met zijn collega's voor onderhoud, beheer en ontwikkeling van de instrumenten. Polman was gespecialiseerd in bodembemon- gtering en geofysische metingen, maar hij speelde ook een belang- 1 rijke rol bij de ontwikkeling van een instrument om op ultraschone wijze de ijzerconcentratie in water te meten. Voor zijn werk had Polman al veel van de wereld gezien, Antarc tica was zijn droombestemming. 'Zo'n kans krijg je nooit weer,' zei hij tegen zijn vrouw Dalea. Ridder inkhof vertelt hoe tijdens dergelijke lange tochten het verschil tussen professor en technicus vervalt. 'Wil lem had een sterk rechtvaardig heidsgevoel en was recht voor zijn raap. Ruwe bolster, blanke pit.' Via de bedrijfsbrandweer van het NIOZ kwam Polman in 1997 bij de vrijwil lige brandweer op Texel. 'Ondanks zijn drukke baan was hij ook bij ons zeer gedreven', zegt commandant Dick Jongeneel. 'Door zijn soci ale manier van leidinggeven was hij bij iedereen geliefd.' Tegen collega's zei hij altijd dat hij heel trots was op zijn drie vrouwen: Dalea en zijn twee dochters Brittany en Savan nah. 'Willem was een stoere man', zegt zijn vrouw. VERVOLG VAN PAGINA 1 Schapentheater Vanuit de praktijk van alledag neemt ze het publiek als in een droom mee over het eiland waarbij ze de wind als metafoor gebruikt. 'Ik voel hoe de wind me duwt als ik een zetje nodig heb, me remt als ik te snel ga en me streelt op de plekken waar ik het lekker vind.' De voorstelling is zo druk als het boerenleven zelf. Ze sjouwt rond, klimt, zet schapen op hun rug, proeft melk en deelt pluk jes wol uit. 'Is iedereen gelukkig met z'n dotje wol? Hoe ruikt dat? Lek ker. Dat is Texel, schapen.' Ze komt met een kip aanzetten, die 'spon taan' een ei legt en die ze met een trucje zelfs in siaap weet te krijgen. Dat de emancipatie deels voorbij gaat aan de schapenhouderij, blijkt bij het scheren. 'Echt mannenwerk, mijn werk is om koffie en thee naar de scheerders te brengen.' De heilzame werking van het wolvet uit de poriën van de schapen blijft niet onbesproken en het publiek weet nu ook dat je met een dot wol een koe, paard en zelfs een poedel prachtig kunt oppoetsen. Maar het mondt niet uit in reclameboodschap voor de potjes. Ze wisselt monolo gen af met liedjes. Zo klinkt vanaf de hooizolder het bluesy Wolvet en bezingt ze andermaal de charmes van het eiland. Al met al een vrolijk uur vol variatie en luchtig en educa tief vermaak. De show is een vervolg op de vijf tig voorstellingen die vorig jaar op de Noordkroon werden opgevoerd. Met succes, want op een paar keer na waren alle 150 plaatsen bezet. Dit seizoen heeft ze hulp gekregen van choreograaf en muzikant Hans Minnaert, een Fries die onder meer met Mini en Maxi heeft gewerkt en vorig jaar één van de shows bezocht. 'Ik vond het ontzettend leuk, maar zag ook dat er meer in zat. Ik heb Renske een mailtje gestuurd, wat ertoe heeft geleid dat ik nu een handje help.' Met als resultaat dat er op gebied van licht, geluid en andere technieken kwaliteit is toegevoegd. Maar er is geen gelikte show van gemaakt, wel een voorstelling waaruit gevoel spreekt. Van den Tempel. 'Ik ben vrijer geworden en durf meer van mezelf te laten zien. Dat ik geniet van de schapen en van het eiland en het hier steeds leuker ben gaan vinden. Want het voelt hier heerlijk veilig en vrij. Dat probeer ik in dat uurtje over te brengen. Dat de men sen hier naar buiten stappen met het gevoel van: hé, die schapen daar zit toch veel meer achter dan ik had gedacht.' Wolvet wordt zaterdag opgevoerd, de ovenge data staan in de agen da van de Vakantiekrant. Kaarten verkrijgbaar in de kraam op de maandagmarkt in Den Burg en voor aanvang van de voorstelling aan de deur. Aanvang 14.15 uur, de deur is een half uur eerder open. De entree is €5,-. Tekst en foto Gerard Timmerman Na een lang leven samen heeft ons schip averij opgelopen Ron Janssen is zondag 16 maart overleden na een hevige storm, in de leeftijd van 59 jaar. Moniek Janssen-Bakker Terry - Marianne Eikenlaan 10 1815 EL Alkmaar Ron is thuis in zijn vertrouwde omgeving, alwaar gelegenheid is tot het nemen van afscheid. De plechtigheid voorafgaande aan de crematie zal plaatsvinden op vrijdag 21 maart om 14.30 uur in crematorium "Schagerkogge", Haringhui- zerweg 3. Schagen. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren van de familie in de ontvangkamer aldaar. Wij zijn verdrietig door het overlijden van onze zwager en oom Wij zullen zijn opgewekte natuur missen en wensen Moniek, Terry en Marianne veel sterkte toe bij dit grote verlies. Paul, Hennie, Ruud, Els, Willem, Vera, Peter, Ben, Els, Yvonne, Piet, Merel, Jaap, Doris, Nora, Abe Bedroefd, maar dankbaar dat haar verder lijden bespaard is gebleven, geven wij kennis van het overlijden van Hildegard Jutta Hermine Verseput-Goldberg weduwe van Pieter Gerrit Verseput Hannover, 20 november 1925 Noordwijkerhout, 12 maart 2008 Ann Piet en Saakje Onze dank gaat uit naar de verzorgsters en vrijwilligers van de verpleeg-unit van Woon-zorgcentrum Munnekeweij en naar Nel Ruigrok voor haar liefde en steun. Correspondentieadres: A.J. Verseput Pickestraat 24 2201 ES Noordwijk De crematie heeft in besloten kring plaatsgevonden. "Juist nu je er niet meer bent, Zal je altijd bij ons zijn" Als een donderslag bij heldere hemel kregen wij het droevige bericht, dat aan de andere kant van de wereld, op Antarctica, onze broer, zwager en oom Willem Polman met een helikopter verongelukt was. Willem wat zullen we je vreselijk missen... Karin en Jaap Harma en Jan Rhonda en Ferry Aaldert en Jeanet Gerben en Arjan Dalea, Savannah en Brittany, we zijn er voor jullie Deze man rookt nu niet meer. Hij is jarig voor de 50ste keer. Hij wil het niet weten, vanaf nu zal hij naast Rob ook Abraham heten. Dit willen wij gedenken en na 15.00 uur schenken. Deze struunende plezie rige koopjesjaagster, op alle markten en kooppleinen thuis, ziet 20 maart De Heer is zo getrouw als sterk, Hij zal Zijn werk voor mij volenden. Verlaat niet wat Uw hand begon, O Levensbron, wil bijstand zenden. Psalm 138, vers 4b berijmd Omringd door allen die hem lief waren of in gedachten bij hem zijn geweest, nam de Heere het leven van mijn innig geliefde man, onze dierbare vader en opa in Zijn handen. Johan Dros Texel, 24 september 1924 Wageningen, 15 maart 2008 E.D. Dros-Wichards Lineke en Simon Aafke in liefdevolle herinnehng Mirjam en Ruben Jonathan Esther en Erik Cees en Conny Pieter en Monique Sybren Gerrit en Birgit Lisa Niels Jelle Bnenen Paula Maia Churchillweg 67 6707 JC Wageningen D. V. vrijdag 21 maart om 14.00 uur wordt u uitge nodigd voor de rouwdienst in Kerkelijk Centrum 'De Vredehorst'. Tarthorst 1 te Wageningen. Voorafgaande aan de rouwdienst is er gelegen heid tot condoleren vanaf 13.15 uur. Aansluitend na de rouwdienst zal de begrafenis plaatsvinden omstreeks 15.00 uur op de Gemeen telijke Begraafplaats aan de Oude Diendenweg te Wageningen. geen bloemen Xexelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6.00 tot en met 3 regels. Per regel meer €2,00 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Wij gaan verhuizen!! Daarom heel veel 50% korting. Bloemisten Bert van der Wal. Kom op de ondernemers- beurs naar onze stand,doe mee met de prijsvraag en maak kans op leuke prij zen TCA Stand 19. Ice Peak dames, heren en kids. Mantje Lifestyle Stores. www.texeltoerist.nl. Met de meest actuele evene mentenagenda. 50% korting!! Want wij gaan verhuizen Bloemis ten Bert van der Wal. Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op w ww.texel sea u to pa gina. nl Uitreiking Texelse On dernemersprijs 2008 op woensdag 19 maart n "Stayokay" vanaf 19.30 uur. www.texeltoerist.nl. Een unieke site met plaats aanduidingen via Goo- gle-maps. Kom ook eens kijken en zoom in. Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe KiekeSchilderweg 251a, Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264. edere vrijdag en zaterdag veel weekend bloemen en plantenaanbiedin- gen. Bloemisterij Tessel :lower, Kogerstraat 9, tel. 321999. Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining. Nikadel 60, De Koog, tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor€1,25 per dag (€12,50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. Gevraagd voor het sei zoen: enthousiaste me dewerkster. 15-17 jr. Semke Delicatexel, tel. 317717 b.g.g. 317794. Ondanks dat er bij ons aan de weg getimmerd wordt, is het vliegveldrestaurant gewoon geopend en be reikbaar. www.printservicetexel. nl Stickers, belette ring, textieldruk. Tel. 06- 10711115 Gebakken zeetong, in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. Woensdag 19 maart Dag van de Texelse Onder nemer in Stayokay van 10.30-18.00 uur. De Tegelmeester voor al uw badkamers, plavuizen vloeren, keukens, afwerk- vloeren en levering tegels. Tel. 321815/321266. Al volgeboekt? Verhuur uw (vakantie)huis via www.aanzee.com Tel. 072-5815791. Wij zijn dringend op zoek naar chauffeurs voor de zaterdagnacht en het sei zoen. Kijk voor info: www. tax ibotaxtexel .com Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op ww w.texelseau to pa gina.nl Ook ons magazijn moet eegü Wekelijks nieuwe aanbiedingen met 50% korting. Bloemisten Bert van der Wal. www.texeltoerist.nl. U kunt nog meedoen aan de prijsvraag en maak kans op het boek De Smaak van Texel Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol ekoog 10, tel. 327707. Fjall Raven nieuw bin nen bij Mantje Lifestyle Stores. Gevraagd voor het sei zoen enthousiaste me dewerkster, 15-17 jr. Semke Delicatexel, tel. 317717 b.g.g. 317794. Sarah!

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3