'Heb jij Monique al gesproken? Ze is heel open, hoor...' OSG klaar voor nieuwe ultraloop TEXELSE 7 COURANT Stapersma en Boogaard op dreef Logeerhuis Texel Diepblauwe Renaults voor stichting Woontij VRIJDAG 21 MAART 2008 In de deuropening van de verbouwde bioscoop werd een staatsieportret van de regisseur, de hoofdrolspelers en Kanna Wolkers 'Het ene moment zie je ze nog op dat grote doek, het andere moment staan ze vlak bij je wat te drinken en kun je zo een praatje met ze maken. Dat is toch wel apart.' De meeste landelijke kranten mogen dan kritisch zijn over Zomerhitte de Texelse genodigden beleefden woensdag samen met de regisseur en beide hoofdrolspelers een zeer genoeglijke avond. De avond had onverwacht een bij zondere status gekregen. Was aanvankelijk sprake van een voor première, afgelopen week maakte distributeur Independent Films bekend dat Zomerhitte twee keer offi cieel in première zou gaan: maandag 17 maart in Tuschinski in Amsterdam. woensdag 19 maart in Cinema Texel in Den Burg. Een leuke verrassing voor eigenaar Frits Nieuwenhuizen, die zijn best had gedaan de film al in een vroeg stadium naar Texel te halen en woensdag na een maandenlange verbouwing weer open ging. Leuk ook voor de genodigden, die in aan wezigheid van de grote sterren de nieuwe Nederlandse productie kon den bekijken. Nieuwenhuizen had niets aan het toeval overgelaten, want de voorstel ling had in alles de uitstraling van een galapremière. Kanna Wolkers, de vrouw van de schrijver van het boek waarop de film is gebaseerd, kwam met haar eigen auto, maar regisseur Monique van de Ven en hoofdrolspe lers Sophie Hilbrand en Waldemar Torenstra werden samen met andere prominenten per tuk-tuk voor de deur van de bioscoop afgeleverd. Op de rode loper werden ze opgewacht Ook de locale en regionale pers verdrong zich om regisseur Monique van der Ven te mogen interviewen. meKIBeeldbank Texel) door elkaar verdringende locale en regionale cameraploegen, fotografen en verslaggevers, die allemaal een paar beelden of oneliners van de sterren wilden. En in de foyer liepen serveersters met bladen champagne rond en serveerde oesterman Martin Zeeman de gasten zijn exquise lek kernij. De voorstelling zelf was op voorhand een bijzondere gebeurtenis voor de Texelse kijkers, benieuwd naar wat er van het eiland en hun eilandge noten te zien zou zijn. Wat het eer ste betreft, viel er weinig te klagen. De film laat prachtige beelden zien. Voornamelijk van de duinen en het strand, maar ook het oudste gedeel te van De Waal en de omgeving van Den Hoorn komen er goed af, terwijl enkele kotters in de haven van Oudeschild met naam en nummer in beeld komen. Het merendeel van de Texelaars die er vorig jaar uren wachten voor over hadden om in een piepklein rolletje mee te spelen, zal echter worden teleurgesteld. 'Ik heb ongeveer honderdzestig figu ranten moeten regelen. Als er twintig in beeld zijn geweest, is het veel', vertelde Aris van Zeylen na afloop. Ook een flink aantal scènes was op de montagetafel gesneuveld. 'Er is gefilmd in de supermarkt in De Koog, in Den Hoorn en bij de steiger van het veer naar Vlieland. Niets van te zien.' Teleurgesteld was hij echter niet. 'Zo gaat dat in dit vak, dat weet je van te voren. Maar de film is prachtig. Pure promotie voor het eiland.' De regisseur, de hoofdrolspelers en een deel van de crew maak ten na afloop hun opwachting op het podium van de bioscoop, om de bezoekers te vertellen over hun ervanng met het maken van de film. Dat ze mooie woorden over Texel zouden spreken, was te verwachten. Maar met name Monique van de Ven leek niet te hoeven acteren om haar enthousiasme te laten blijken. Ze gemaakt. Rechts eigenaren Frits en Irma Nieuwenhuizen. vertelde dat bij haar debuut als regis seur alles leek samen te vallen: haar band met Jan Wolkers, het uitkomen van de lang gekoesterde wens een lovestory in combinatie met een thril ler te verfilmen én Texel, 'het eiland waarvan ik - dat weten jullie - al zo lang hou.' Haar hooggestemde ver wachtingen waren tijdens de opna men al helemaal uitgekomen. De makers hadden zich op Texel enorm thuis gevoeld en heel veel mede werking gekregen. Het resultaat was navenant: 'Jullie hebben zelf gezien hoe mooi jullie eiland erbij ligt. Ik ben er trots op dat ik hier mocht zijn.' Na het officiële gedeelte bleef het in de foyer van de bioscoop nog lang gezellig. Maar weinig genodig den - Texelse leden van de crew, (zaken)relaties van de eigenaar en medewerkers van de bedrijven die de verbouw van de bioscoop heb ben gerealiseerd - hadden haast om snel thuis te komen. Met een glas in de ene hand en een hapje in de andere verbaasde menigeen zich over de vanzelfsprekende toeganke lijkheid van de prominenten, die zich inderdaad zeer ontspannen door de menigte bewogen. Dat leidde tot opmerkelijke uitspraken. Zoals van de ene Texelaar die de andere uit nodigde ook bij het groepje rond de regisseur te komen staan: 'Heb jij Monique al gesproken? Ze is heel open hoor...' Joop Rommets Rob Stapersma en Erik Boogaard hebben de 21ste speelronde van de competitie van Klaverjasclub Den Burg gewonnen. Ook Fenny en Rob Caspers deden uitste kende zaken en nemen afstand van de concurrentie. Stapersma en Boogaard wisten uit eindelijk de hoogste score te beha len, maar deze kwam wel op een bizarre manier tot stand. Na een eerste spel van 2661 punten (de op één na de hoogste score van dit seizoen) moesten zij flink gas terugJ nemen. Het tweede en derde spel leverden niet eens 1400 punten op. Maar in het laatste spel stroopten zc de mouwen nog eens op en werden meer dan 2500 punten behaald. Het totaal kwam daarmee op 7884 punten. Het duo blijft hiermee op de derde plaats en is nog steeds niet kansloos voor het kampioenschap. Fenny en Rob Caspers pakten met 7597 punten de tweede plaats. Ook zij speelden een uitstekend eerste spel (bijna 2600 punten), waarna nog drie normale spellen volgden. Directe concurrenten Stark en Tromp konden dit geweld niet bijbenen en moesten flink inleveren. Ook Gerda en Freek Veeger hadden er zin in. Na een matige opening volgden drie partijen van rond de 2000 punten, waardoor zij een score neerzetten van 7513. Ze blijven op de vierde plaats en de achterstand op de top lijkt inmiddels te groot om in de nog resterende drie speelronden, te kun nen overbruggen. Theo Witte moest het zonder vaste maat Gerard Witte stellen, maar speelt voor het Texels kampioenschap al jaren samen met Tiny Zwaneveld. Dit duo kent elkaar van haver tot gort en dat kwam er in de score goed uit (7110 punten). Rosa Harbers en Chris Schraag blijven gelijkmatig en hoog sco ren en behaalden de vijfde plaats (6949). Omdat de verschillen in de middenmoot klein zijn en de directe concurrenten allemaal minder dan gemiddeld scoorden, maakten ze daarmee een reuzensprong in het klassement en stijgen van de tiende naar de zesde plaats. Ondanks alle uitschieters was het gemiddelde met 6297 punten aan de lage kant. Ook het aantal mar sen was met 24 nog niet eerder zo Rob en Fenny Caspers leiden in het klassement, met een voorsprong van een kleine 1300 punten voorsprong op Tromp en Stark. Stapersma en Boogaard staan derde. Ook in de derde periode leiden Fenny en Rob Caspers, voor Erik Boogaaard en Rob Stapersma. Gerda en Freek Veeger staan hier derde Opnieuw winst jeugd De Mareis Het jeugdteam U14 van De Mareis heeft opnieuw gewonnen. De gretig spelende jonge Texelse basketballers versloegen tegen stander De Hoppers afgelopen weekend met maar liefst 25-68. Hoewel De Hoppers vooraf een pro fessionele indruk maakten, werd al snel duidelijk dat ze te verslaan waren. De jongens van De Mareis grepen direct hun kans. Ze verdedig den goed en strak, plaatsten snelle breaks, schoten zuiver en kwamen geregeld tot uitgespeelde aanvallen. Ook de individuele prestaties waren goed. Zo speelde Sjoerd-Jan de Lugt erg scherp, schoot Jan van der Veen de ballen er feilloos in en hield Dames Tevoko thuis tegen Odin Na een pauze van drie weken komt het eerste damesteam van Tevoko zaterdag weer in actie. Tegenstan der in sporthal Ons Genoegen is Odin 2 uit Heemskerk, dat eerder dit seizoen nog te sterk was (3-1) en op de ranglijst één plaats onder Tevoko staat. Het belooft dan ook een even spannende als moeilijke wedstrijd te worden. De Texelse volleybalsters zullen de volle winst moeten behalen om aansluiting met de top te houden. De wedstrijd begint om 13.30 uur, supporters zijn zeer welkom. Een estafetteploeg van de OSG doet komende nacht voor de achtste keer mee aan de Jan Knippenberg Memorial. De ploeg start vanavond fvrijdag) om 22.00 uur in Vlaardingen voor de 161 kilometer lance ultraloop naar Den Helder. De OSG'ers s'aat een barre tocht te wachten. Vdgens de weersvoor spellingen is het vannacht slechts een paar gracfen boven nul, zijn er maartse buien te verwachten en waait er een noordenwind kracht vijf tot zes. De school heeft ze van de week al geadviseerd warme kle ding, droge kéren, extra schoeisel en een regenjack mee te nemen. De OSG doet mee met een ploeg van 23 mensen. Die bevat 13 leer lingen, 8 ouders en docenten en 2 chauffeurs/coaches. André van der Vliet en Piet Postma zijn de laatste twee. De meelopende leerlingen zijn Tessa Cofmo. Joost Brouwer, Mark Eveleens, Marièlle Blauw, Martijn van Haren, Eva van Haren, Anton van der Meer, Luc van der Meer, Naomi Hin, Jan-Jelle van der Vis, Eldin Honingh, Fidde Vos en Mai- kel van der Gracit. De rest van de ploeg bestaat uitMuriël Mast, Rob van Beurden, Pirt Monster, Jeroen Plag, Albert Hoven, Mariska Koen- Joost Venneker zijn lange tegen stander knap in bedwang. Plezierig voor het spelverloop was ook de bijdrage van de wedstrijdleiding, die consequent floot en overtredingen aan beide kanten bestrafte. Jan van der Veen werd topscorer met 17 punten. De andere schutters waren: Max Hendriks (15), Casper Dros (13), Joost Venneker (11) en Sjoerd-Jan de Lugt, Dennis Weijers en Marvin de Jong(allen 4). Heren Mareis 'weggefloten' Het herenteam van basketballers De Mareis beleefde zondag in Den Helder tegen JBC Noorderhaven een vervelende middag. Volgens correspondent Eric Heyenk was het vanaf de eerste minuut duide lijk dat de arbitrage partijdig was. 'Heren Mareis weggefloten', zette hij daarom boven zijn verslag. Ook de tegenstander droeg weinig bij aan een leuke wedstrijd. Vooral in de bucket werd erg ruw gespeeld, terwijl er ook nogal gescholden werd. 'We hebben geprobeerd er het beste van te maken en te blijven lachen', aldus Heyenk. Ondanks scores van Chris Schlepers, Nico Kikkert, Pieter Dogger en Eric Hey enk voor De Mareis, werd het uitein delijk 68-41 voor JBC. Spannende strijd in bedrijvenbowling Loonbedrijf Plaatsman en 12 Balcken geven elkaar geen cen timeter speling in de bowling competitie voor bedrijventeams. Beide teams wonnen met 4-1, het verschil op de ranglijst bleef dus precies een half punt. Met nog twee wedstrijden te gaan, blijft de competitie tot het eind toe spannend. De twee koplopers krijgen het nog zwaar met lastige tegenstanders die een vrij hoge handicap hebben. Jan Plaatsman zette een mooie reeks neer met 222 als hoogste game. De de hoogste score van de avond was voor Hans Coot (226). Bij de dames gooiden Trijn Stiggel- bout en Corrine Plaatsman beiden meer dan 200 punten. Uitslagen: Pruttelhuus-Loonbedri]f Plaatsman 1-4; 12 Balcken-Land en Zeezicht 4-1; Torenrestau rant-Hotel Tatenhove 1 -4; Sam Sam-L'Avenir 4-1; Blauwe Piste-Stenenplaats 2-3; Kraan verhuur Kager-Tegelbedrijf Huijsman 1-4 Cinema Texel flink verbouwd De première van Zomerhitte viel samen met de officiële heropening van Cinema Texel. De bioscoop is flink verbouwd. Meest in het oog springend is de serre aan de voorkant aan de Graven straat. Maar ook binnen is het één en ander veranderd. Zo zijn de toiletten een verdieping lager ondergebracht, waardoor ruimte ontstond voor een nieuwe en ruimere keuken, die het mogelijk maakt kleine gerechten als saté, spareribs en uitsmijters te ser veren. De bar is nieuw, evenals een groot deel van de rest van het interi eur en de airconditioning van zaal 1 Eigenaar Frits Nieuwenhuizen ziet goede kansen meer bezoekers te trekken. Daartoe is de bioscoop dagelijks open vanaf het middag uur tot middernacht en worden ook iedere middag films vertoond. Ver der worden (afhankelijk van het aan bod) iedere dinsdag voorstellingen gehouden waarbij licht en geluid wor den aangepast aan de behoefte van ouderen. Gemiddeld eens in de twee maanden is er een lady's night, met films die (veel) vrouwen aanspreken en stands met artikelen op gebied van mode en verzorging. Figuranten gratis naar bioscoop Texelaars die vorig jaar als figu rant aan Zomerhitte hebben mee gewerkt, mogen gratis één van de voorstellingen op dinsdag of woensdag bezoeken. Dat heeft Frits Nieuwenhuizen van Cinema Texel besloten, naar aanleiding van de vele teleurgestelde reacties na de bekendmaking dat de première alleen toegankelijk was voor een selecte groep genodigden. 'Ik hoef dit niet te doen. Ik ben bios coopeigenaar en heb verder niets met de film te maken. Maar ik vond het wel erg sneu voor de mensen die erop hadden gerekend erbij te mogen zijn. Van Aris van Zeylen (die de figuranten regelde, red.) begreep ik dat hij wel honderd telefoontjes had. Ik snap het best. maar er kon den nu eenmaal niet meer dan hon derdvijftig mensen naar binnen. Ik heb mijn zussen ook niet uitge nodigd. Er was geen plek', vertelt Nieuwenhuizen. Op beide dagen zijn er drie voorstel lingen. Deze beginnen dinsdag om 14.30,19.00 en 21.30 uur en woens dag om 16.30, 19.00 en 21.30 uur Op de bonnefooi komen mag, maar gezien het beperkte aantal plaatsen wordt reserveren aanbevolen. Van Zeylen zit bij de kassa om de bezoe kers te 'screenen'. Ondernemers zien kansen Zomerhitte Texelse ondernemers ruiken zake lijk gewin na het zien van Zomer hitte. Enthousiast geworden door de fraaie beelden van dorpen en landschappen in de film heeft een aantal van hen de handen ineenge slagen om de bekendheid van het eiland verder te vergroten. Op initiatief van Fred Bakker van hotel De Zwaluw in De Koog en Alwin Smp- pe van Movie Unlimited in De Koog is een reclamecampagne opgezet. Zo zal in bioscopen in onder meer Kam pen, Zevenaar en Winschoten voor de voorstelling en in de pauze een commercial draaien en worden flyers uitgedeeld waarin bezoekers worden uitgenodigd mee te doen aan een wedstrijd. Dankzij de medewerking advertorial van diverse Texelse bedrijven zijn er uiteenlopende pnjzen te verdienen. Hoofdprijs is een weekend vakantie in hotel De Zwaluw, inclusief een gratis overtocht door TESO. een welkomst pakket van de VW, huurfietsen van Hielke Bruining. een rondleiding met proeverij in de Texelse Bierbrouwerij en een fles Tesselschade van slijte rij Smidt-Witte. De initiatiefnemers ven/vachten met hun actie 25.000 filmgangers te bereiken. Het team van de OSG oefende woensdagmiddag v Knippenberg Memonal. ders en Henk de Vries. Zij hielden woensdag in de Dennen een laatste gezamenlijke training. De Jan Knippenberg Memorial is een hommage aan de oud-docent van de OSG die in 1995 overleed. Hij was in Nederland een pionier op het gebied van ultralopen. Zijn weduwe Hanna Knippenberg is aanwezig bij de start en de finish. Er wordt deze keer niet in Hoek van Holland (geboorteplaats van Knippenberg) gestart, maar in Vlaardingen, zodat precies 161 kilometer wordt gelo pen. Met Vlaardingen had Knippen berg ook een band, daar heeft hij vroeger nog lesgegeven. De OSG is al sinds de eerste Knippenberg Memorial in 1996 met een estafet teteam present. De ultraloop wordt om de twee jaar gehouden. 's Heerenloo Noord- Nederland, afdeling Noorderhaven Teammanager Heidi Huiberts, 06 52538265 Rabobank 3031 06 360 Glimmend van trots rijden de onder- houdsmensen van stichting Woontij sinds 20 maart het eiland rond in gloednieuwe Renault bedrijfswa gens, geleverd door Garage Dros in Eierland. Allemaal prachtig diep blauw met de naam in witte letters op de zijkant. Vijf auto's zijn inmid dels afgeleverd. Op korte termijn wordt ook de rest van het wagen park vervangen en uitgebreid tot negen stuks. 'Onze busjes reden rond in verschil lende kleuren. Aangezien een paar wagens aan vervanging toe waren en we per 1 januari de nieuwe naam dra gen, was dit het goede moment voor één herkenbare stijl', verklaart direc teur Jan van Andel van de Texels-Hel- derse woningcorporatie. De economisch meest verantwoorde keuze stond daarbij voorop. Zo kwam men uit bij het merk Renault en de plaatselijke service van dealer Garage Dros. 'We zitten op het eiland en heb ben alles in huis', somt garagehouder Edwin van dén Heuvel de voordelen op. 'En als er wat loos is, dan kunnen ze ons 24 uur per dag, zeven dagen per week bellen.' De monteurs van 'Woontij' gniffelen: 'Dan bellen we je met Pasen om het uur op... Betrouwbaar Zo ver zal het waarschijnlijk niet komen, want de Renaults staan bekend om hun betrouwbaarheid. 'Woontij' heeft nu drie nieuwe bestel busjes van het type 'Kangoo' en twee personenwagens type 'Clio'. Later komen er nog vier grotere busjes bij, ter vervanging van de bestaande exemplaren. Twee worden gestatio neerd in Den Helder, de rest op Texel. Buurtconciërges en opzichters pende len hiermee tussen de vele woningen en bouwprojecten. De stichting heeft momenteel aan de overkant zo'n 900 woningen en op het eiland 1.500 (huur en koopgarant). Eco De milieuvriendelijke uitstraling van de Renaults telt voor 'Woontii absoluut mee. Doordat de wagens gefabriceerd zijn van 93% gerecycled materiaal, mag je ze gerust een 'eco' stempel geven. Daarnaast zijn ze zui nig qua brandstofverbruik. Directeur Van Andel: Op het gebied van milieu heeft Texel hoge ambities. Wij gaan afspraken maken met de gemeente om hieraan een bijdrage te leveren door middel van duurzaam bouwen. Alles moet in dat plaatje passen; ons wagenpark dus ook.' Primeur Met het type 2 van de 'Kangoo' heeft 'Woontij' de primeur op Texel. Deze kleine bestelbus is groter, breder en hoger dan zijn voorganger. 'De rij - eigenschappen zijn super. Bovendien is Hink aan de bestuurder gedacht', zegt Edwin van den Heuvel, wijzend op de in hoogte verstelbare chauffeur- stoel De zetel van de bijrijder kun je in een handomdraai ombouwen tot werktafel. Handig om te werken met een laptop onderweg. De wagen heeft verrassend veel bergruimte: achterin is er ruim plaats voor gereedschappen en de voorraad onderdelen. Verder is het wendbare model prima bruikbaar in bijvoorbeeld de nauwe straatjes van Oosterend. 'Last but not least' was de prijs een belangrijk punt.'Woontij' besloot alle nieuwe wagens niet te kopen, maar te leasen. 'Dat scheelt op jaarbasis tien duizenden euro's', aldus Van Andel. 'We hebben straks twee bedrijfswa gens extra en zijn tóch goedkoper uit. Dat moet onze klanten aanspreken!' Al het onderhoud van het leasecon tract loopt via Garage Dros.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 7