Wat ik zeggen wou... Vier winstpunten bij debuutwedstrijd TEXELSE j COURANT Sluitingstijd: 'Beter wordt het niet' 50 Yo bro 1 Een van de jongeren in debat met raadsleden Marijke Eelman Texelaars bezochten de Brieven van lezers Buiten verantwoordelijkheid van de redactie Schone lucht? Van iedere toerist moeten we horen dat Texel zulke schone lucht heeft. Wat heb ik nu gedaan? Ik heb vorig jaar apparatuur van een overkants bedrijf geleend om de lucht te meten. Wat zijn de resultaten? In augustus vorig jaar stond ik op de dijk tussen de haven en het dorp Oudeschild. Uit de haven kwam een rook opzetten van de visserschepen die thuiskwa men en de rondvaartboten die naar het wad gingen. Mijn meetapparatuur sloeg uit en mat verschillende giftige stoffen. Ik bespaar u de moeilijke woorden. Bij mijn verdere metingen trof ik onder meer giftige zeemist, met veel zout en jodium. Bij een langdurig verblijf kan dat rode en blauwe plek ken veroorzaken. Grondmist is ook schadelijk. Op de fiets en lopend: uitkijken. Ook geeft het een lichte uitstoot van jodium en ammoniak. Gevolgen: licht in het hoofd en slecht zicht, zich niet kunnen oriënteren, verdwaasd uit de ogen kijken en grote pupillen. Bij metingen in de res taurants in De Koog veel uitstoot van Stappen Graag wil ik reageren op de diverse berichten die regelmatig in de Texelse Courant verschijnen over het stap- gedrag op Texel en met name in De Koog. Er is momenteel een discussie gaande over het al of niet verlengen van de proef met de sluitingstijden. Mijns inziens zou deze discussie helemaal niet gevoerd worden als het uitgaand publiek, met name de rad draaiers. zich op een normale manier huiswaarts zouden begeven en de bezittingen van iemand anders en de nachtrust van niet stappend Texel zouden respecteren. Dus primo een mentaliteitsverandering haalt bij de oppositie alle wind uit de zeilen. Doe normaal .dan doe je al gek genoeg. Ik ben er van overtuigd dat ons college van Burgemeester en Wethouders best welwillend is ten opzichte van het uitgaan op Texel. Maar het kan niet van één kant komen, want de geroosterd vlees en dergelijke, kan mondwater veroorzaken en dat heeft tandsteen tot gevolg. Ook in de toilet ten gemeten. Veel biogassen waren aanwezig, maar niet schadelijk. Wel schadelijk waren de drijfgassen van de spuitbusjes na het gebruik. Af te raden is het toilet te gebruiken nadat een ander geweest is, voor een pen- ode van dertig minuten. Wat ook opvalt, is dat de gemeen tewerkers die de grijze en groene bakken ophalen altijd zo'n lol heb ben achter op de wagen. Ik heb een halve dag meegereden en gecon stateerd dat vooral de gnjze bakken veel bio- en lachgas bevatten. Bij gezinnen met kleine kinderen worden veel luiers gebruikt. Met warm weer ontstaat er een chemische reactie, die bij de ophalers zwaaien en lachen tot gevolg heeft. Dus als u ze ziet: ze zijn onder invloed (jammer genoeg niet blijvend). Dit waren zo mijn bevindingen over de schone lucht van Texel. Henk de Rooij, De Koog. burgemeester heeft als hoofd open bare orde natuurlijk ook te maken met de burgers die last hebben van baldadigheid en rumoer. Laat het dus niet bederven door een handjevol raddraaiers en schroom niet om hen op hun gedrag aan te spreken als je dergelijke praktijken waarneemt. Je kunt het eventueel zelfs anoniem mel den bij de politie. Dit zijn enige tips die mogelijk tot een leefbaar klimaat zorgen voor iedereen. K. Houwing, De Koog. 1 april Ik ben d'r niet intrapt en ben niet weze prate over dat róókkassie en róókferbod fan Jan van der Star en deermee hattie me evegoed mooi bee me steert. Stomme grappe ók. Paul Eelman, 'Nieuw Leven', Den Burg. Een vader stelde vrijdagavond tij dens de discussie over de slui tingstijden dat het late thuiskomen de volgende ochtend doorwerkt als er moet worden gesport. 'Ik ben voetbaltrainer en soms sta je om tien uur 's ochtend op het veld met meiden die pas om vijf uur, half zes 's nachts thuis waren omdat ze na sluitingstijd eerst nog moesten schoonmaken.' Een moeder die in de Dorpstraat woont, zei juist tevreden te zijn over het late sluitingsuur. Volgens haar was het daardoor afgelopen seizoen op straat rustiger dan voor heen geweest. Een van de jongeren opperde het plan het happy hour nieuw leven in te blazen. 'Toen dat er nog was, waren we al om 22.00 uur in De Koog.' Dat idee werd door mensen uit de horeca van de hand gewezen. Een idee om, net als in Zijpe, onbeperkte sluitingstij den in te voeren, maar na 11.00 uur niemand meer in een kroeg toe te laten, stuitte eveneens op bezwa ren. 'Hoe moet dat dan als jij na elf uur in de ene kroeg staat en je vrienden zitten in een ander', vroeg iemand zich af. Horeca-exploitanten Arnold Kaer- cher en Henk-Jan Klok vroegen met klem niet terug te keren naar een situatie waarbij bezoekers vanaf een bepaalde tijd de deur moet worden gewezen. 'Dan moet je hen 's nachts van alles gaan uitleggen', aldus Klok. 'Begin daar alsjeblieft niet weer aan.' Volgens de exploi tant is het in de Dorpsstraat nog nooit zo goed gegaan als afgelopen jaar. 'Om half drie hebben we bij ons nog honderd man in de zaak en om half vier vijftig. Je ziet dat het langzaam weggaat en niet meer in één keer tegelijk de straat op hoeft te gaan zoals het geval was met de sluitingstijd van 3.00 uur.' Hij merkte op dat horeca-exploitanten de stap pers ook liever vroeger zien komen. maar dat ze te maken hebben met de maatschappelijke trend dat men sen laat gaan stappen. 'Als we wis ten hoewe dat konden veranderen, eden we dat meteên.' Horecaman Paul van Dijk liet weten dat de proef van vorig jaar geslaagd is. 'Beter wordt het met.' Alle inbreng luidde niet meteen tot een éénsluidend oordeel bij Eelman en Eelman, maar dat was volgens hen ook niet de bedoeling. Zij wil den met het debat meer te weten te komen voor de behandeling van de sluitingstijden in de extra raadsver gadering van dinsdag 15 april. Ben Zegeren deed nog het voorstel de taxistandplaats te combineren met een uitgiftepunt van broodjes, zodat stappers na het verlaten van een kroeg toch nog iets kunnen eten. Nu moeten 'ontnuchteringszaken' een half uur eerder sluiten dan de cafés en dat is volgens het college een succes omdat dat een hoop overlast scheelt. bijeenkomst van het CDA in Question Plaza. DINSDAG 8 APRIL 2008 Ganzen In de Texelse Courant van 1 april 2008 wordt gesuggereerd dat de provincie Noord-Holland verant woordelijk is voor het te laat afgeven van een ontheffing voor het behan delen van ganzeneieren, waardoor boeren en natuurbeheerders niet op tijd actie konden ondernemen. Dat verwijt is niet terecht. Volgens het bericht is de ontheffingsaan- vraag op 10 januari ingediend. Deze aanvraag is ingediend bij de Fauna- beheereenheid (FBE), een onafhan kelijke stichting die verantwoordelijk is voor de dagelijkse uitvoering van het flora- en faunabeleid. De FBE vraagt vervolgens ontheffing aan bij de provincie. De betreffende aan vraag is pas op 28 februari bij de provincie binnengekomen Dat is zeven weken later, terwijl de aan vraag. gebaseerd op het bestaande faunabeheerplan, al in december had kunnen gebeuren. Wettelijk moet de provincie de ontheffing ook voor advies voorleggen aan het Faunafonds. Dat duurt doorgaans twee tot drie weken Op 21 maart heeft de provincie de ontheffing verleend. Het is zeer begrijpelijk dat de Texelse agrariërs klagen, maar in dit geval moeten ze met bij de provincie zijn. Peter Visser, gedeputeerde Flora- en Faunabeleid, provincie Noord-Holland Bij de laatste binnenwedstrijden van het seizoen werden in de diverse klassen aardig wat winst punten behaald. Priscilla Noorlander wist met Unique zondag tijdens haar debuutwedstnjd in klasse Z1 vier winstpunten binnen te halen in slechts twee proeven. Ze behaalde een score van 223 en 224 punten. Deze winstpunten leverde haar tot twee keer toe een eerste prijs op. Lianne Wetenkamp presteerde met haar pony Jip in de B-klasse ook goed. Zij haaide een score van 189 en 199 en sleepte daarmee drie winstpunten binnen. In het eind klassement leverde haar dat twee eerste plaatsen op. Lisanne Schuyl beleefde met Phantesy een come back. Na een blessureperiode van haar pony haalde ze twee winst punten met een score van 186 en 187. Ze werd hiermee tot twee keer toe tweede. In klasse L1 en L2 wis selden de ruiters llona van der Vis en Marleen van der Werve elkaar af. De eerste proef was voor Van de Werve met haar paard Spence Wal lace en werd Van der Vis tweede. Bij de tweede proef waren de rollen omgedraaid en werd Van der Vis met Una Donna eerste en moest Van der Werve het doen met een tweede plaats in het klassement. Beiden koppels behaalden twee winstpunten. Niet federatieruiters reden ook mee tijdens de wedstrijden De ruiters lieten hun prestaties zien aan een officieel jurylid om zo te testen of ze er aan toe zijn om officiële wedstrij den te rijden. Mandy Bosma reed met Touch Wood een score van 194 bij elkaar en werd daarmee eerste. In de categorie D/E werd Mascha van Liere met Karscha eerste met 181 punten. In de A/B klasse wist Marloes Veen met Noortje een eer ste plaats te bemachtigen met een puntenaantal van 177. Robin Bis schop en Charity Wetsteen haalden met hun paarden ook een winst punt. Met deze scores lieten de ruiters zien goed met de federatie- ruiters mee te kunnen rijden en klaar te zijn voor de wedstrijden. Op 26 en 27 april gaat het buiten seizoen officieel van start met het Texelweekend. IR LICHAMELIJK Na een kort ziekbed is onze vader, schoonvader en opa overleden Cornells Jan de Porto Cees sinds 20-12-1986 weduwnaar van Cornelia Theodora Boom 4 augustus 1922 t 4 april 2008 Aad de Porto Rennie de Porto-Roeper Livia en Norbert Timo Ria de Porto Dirk Rikkenberg Evert Corine en Henk Adriaan en Lilian Willem-Hendrik ..Gollards". k. 101 DeZes 12, Den Burg De uitvaartmis heeft heden, dinsdag 8 april om 14.00 uur, plaatsgevonden in de St. Martinus- kerk van Oudeschild. Aansluitend hebben wij vader naar zijn laatste rustplaats begeleid bege leid op de begraafplaats van Oudeschild. Correspondentieadres- A. de Porto, 't Buurtje 6, 1792 BE Oudeschild. Graag willen wij het verplegend personeel van de „Gollards" bedanken voor de liefdevolle verzorging van vader. Familie De Porto Vrijdag bereikte ons het bericht dat is overleden, onze oud-medewerker Cees de Porto De heer De Porto is ruim 35 jaar in dienst geweest bij RAB Bouwmaterialen B.V.. Wij zullen hem herinneren als iemand met een grote betrokkenheid bij zijn werk. Wij wensen de familie veel sterkte toe. Directie en medewerkers RAB Groep Met leedwezen hebben wij kennis genomen van het overlijden van onze vrijwillig medewerker Cees de Porto We zijn hem dank verschuldigd voor zijn vele werk en de overdracht van kennis over de wer king van veel museale objecten. Bestuur en vrijwilligers van het Cultuurhistorisch Museum Texel De Waal Met droefheid geven wij kennis van het overlij den van onze lieve broer en oom Jan Koolstra Echtgenoot van Maartje de Bloois op de leeftijd van 78 jaar. A. Bremer-Koolstra E. de Boer-Koolstra F. van Kooten-Koolstra en neven en nichten Thans wandel ik vrij voor Gods aanschijn, in het land waar de levenden zijn. Psalm 116:9 Bedroefd, maar dankbaar voor alles wat we samen gedeeld en beleefd hebben, laten wij u weten dat plotseling is overleden mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa Henk Barhorst 25 januari 1923 t 4 april 2008 Lies Barhorst - op den Kelder Clemens en Bertha Hans en Desiree, Martina en Daan, Simon Elly en Jan Silvan en Veronique, Jerre Marije en Albert, Lisanne, Thomas Jessica en Marcel, Joram Bas, Mathé Ruud en Corrie Henk en Petra Tamara en Bert, Maris, Colinda, Amanda. Juanita Elize Sonja, Tania, Tessa Jos Herman en Annette Manse, Jelmer, Jens Kees Nico en Diana Leone en Paul, Thamayka Theo en Tine Chris, Marjolein Kees Timmer Pontweg 80, 1791 LB Den Burg Vader is thuis. Woensdag 9 april is er van 13.15 tot 13.55 uur gelegenheid tot condoleren in de parochie kerk van de H. Johannes de Doper, Molenstraat 36 te Den Burg. Aansluitend wordt om 14.00 uur de Heilige Mis ten afscheid gehouden, waarna we vader begeleiden naar zijn laatste rustplaats op de R.K. begraafplaats aan de Keesomlaan. Het is 50 jaar geleden dat onze ouders Jan en Ina van Tnnen-Bruin op 17 april in het huwelijk zijn getreden. Een H. Mis uit dankbaarheid zal worden gevierd op zondag 13 april om 10.45 uur in de R.K. kerk Johannes de Doper in Den Burg. Margrethe, Corina, Hans en Jolanda en gezinnen Zuid Haffel 34, 1791 LE Den Burg Gefeliciteerd! INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,00 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,00 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op w ww.texel se au to pa gina. nl Vanaf vrijdag 11 april a.s. zitten wij op de Voge lenzang 5 (nabij parkeer terrein Super de Boer). Bloemisten Bert van der Wal. Nieuw Nieuw Nieuw B- Young. het nieuwe merk met een maatje meer en de grootste keus in Vero- Moda. Boetiek Allerlei" in De Koog. Ook zon dags geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588 Hartstikke blij zijn wij met ons lieve meisje! Yara 3 april 2008 3350 gram Jelte, Monique, Lisa en Viggo van der Kooi-Visch Kogerstraat 96 1791 EV Den Burg 0222 32 30 14 Kinderfuif, een echt doe feest. 1uur bowlen met lichte ballen en slurfen in de goot. Daarna patat, kroket, glas fris en een ijsje toe. €5,- p.p. Bowling de Koogel. tel 0222-317672. Nooit meer scheren of harsen. Elos, een veilige en effectieve ontharings- behandeling. Info: De Mui lekoog, tel: 327850 Te koop van eigenaar, zeer zonnig, rustig, en ideaal gelegen in kind- en katvriendelijk hofje, een 2 onder 1 kap woning met garage, oprit voor 3 auto's, royale tuin met veel zon, 4 slaapkmrs, keuken met inbouwapp., bijkeuken en bergruimte Paelwerck53, Den Burg. Energiekosten slechts 59,- p/mnd Vr.pr. €.337.500, info: 314192. Voor een heerlijke ont spannen gezichtsbehan deling. Beautycare 4u, tel. 06-51501894, Magda de Boer. Klusweekend, 12 en 13 april, de Bonte Belevenis. Rommelpot 11, Den Hoorn. U bent van harte welkom. Doordeweeks ook moge lijk. Info:06-29191822 www.texelsigns.nl belet- tert en bedrukt alles! Peter Koorn, 06-13022906. Nieuwe voorjaarscollectie 's Oliver kids. Mantje Life- syle Stores. Wij zijn 6 dagen per week én vrijdagavond open voor wassen, knippen, föhnen verven, advies en om na tuurlijke haarverzorgmgs- producten te verkopen! Qnipp Kapsalon. Waal- derstr. 15, tel. 312227, óók zonder afspraak! 12 april 2008: Linde booms Texel Jazz met o.a. Piet Noordijk, Peter Beets, Andy Cooper. Frits Landesbergen, Jazz Juice, Jazz Connection en vele anderen. Entree 20,00. In de yoorverkoop 17,50 (bij De Lindeboom. Green- side, VVV, Music Store en De Krim) Kijk op: www deboomstexeljazz.nl Het is weer tijd voor de tuin! Voor ontwerp, aan leg en onderhoud. Bel De Tuunderie. 06-21842638, voor uw Persoonlijk tuin- advies. Couperose of pigment- vlekken verwijderen? Elos voor het verjongen van uw huid. Info. De Mui lekoog, tel: 327850 Sjouke Dijkstra biedt aan: landhekken, vee wagens, compressors, plankhout (22 x 100 mm), etc. Tel. 0511-422555. Nu ook dagelijks het laat ste nieuws op www.texel- secourant.nl Titan koffers in frisse voorjaarskleuren. Mantje Lifestyle Stores. Bowlen en steengrillen gaan prima samen. Bow ling de Koogel, tel. 0222- 317586. De nieuwe Teva collectie is binnen! Dames, heren en kinderen. Mantje Life style Stores. Schoonmaaksters gevraagd voor vrijdag en/of zaterdag. Info 06- 53842022. www.printservicetexel. nl Stickers. belette ring, textieldruk. Tel. 06- 10711115. Bowling De Koogel - het adres voor een gezellig avondje uit! Tel. 0222- 317672 Auto Service Centrum. Maricoweg 3, tel. 315588. www.texelsecourant.nl voor het dagelijkse Texel se nieuws. Björn Borg underwear Mantje Lifestyle Stores. Te koop: partij service pakketten voor schoon maak app./bung. Tel. 06- 20203037. Rits stuk? Wij zetten er een nieuwe in. Schoenmake rij sleutelservice Van Osch. Open van 08.00 -12.30 uur. Zaterdags ge sloten. Tel. 313901. Geniet en profiteer van een schitterent assortiment planten en potten voor een lage prijs. Bloemisterij Bert van der Wal. Vanaf vrijdag 11 april a.s. zitten wij op de Voge lenzang 5 (nabij parkeer terrein Super de Boer) Bloemisten Bert van der Wal. Vanaf vrijdag 11 april a.s. zitten wij op de Voge lenzang 5 (nabij parkeer terrein Super de Boer). Bloemisten Bert van der Wal. www.texeltoerist.nl. Een unieke site met plaats aanduidingen via Goo- gle-maps. Kom ook eens kijken en zoom in Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Fruitbedrijf Molenbuurt geopend: vrijdag- en za terdagmiddag van 13.30- 18.00 uur. Klusweekend. 12 en 13 april, de Bonte Belevenis Rommelpot 11, Den Hoorn. U bent van harte welkom. Doordeweeks ook moge lijk. Info:06-29191822 Nieuws van Texel? Nu dagelijks nieuws op www. texelsecourant.nl Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Gebakken zeetong. n de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1,25 per dag (€12,50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6. tel. 362600. Geniet en profiteer van een schitterent assortiment planten en potten voor een lage prijs. Bloemisterij Bert van der Wal. www.texeltoerist.nl U kunt nog meedoen aan de prijsvraag en maak kans op het boek De Smaak van l exel Vanaf vrijdag 11 april a.s. zitten wij op de Voge lenzang 5 (nabij parkeer terrein Super de Boer). Bloemisten Bert van der Wal. Voor uw feestje groot of klein, moet u in Bowling De Koogel zijn. Tel. 0222- 317672. Barbecuebuffet met al les erop en eraan bin nenshuis! Min. 12 pers. Restaurant Bos en Duin, tel. 315541. Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe KiekeSchilderweg 251a, Oudeschild. Tel 321113 of 06-53898264. Restaurant 't Pruttel- huus in De Koog, iedere dag geopend vanaf 16.30 uur Tel. 0222-317586. Geniet en profiteer van een schitterent assortiment planten en potten voor een lage prijs Bloemisterij Bert van der Wal. 13 april a.s. aanvang 14.00 uur Met Corpus Acrobatics p uit Amsterdam: 1 een fantantisch I optreden, Gymnastiek Vereniging Texeieen van acrob'1t''-_. turnen en show En natuurlijk: spetterende demonstraties van GVTexel tfö/ear, In Sporthal Ons Genoegen (n Den Burg entree 2,50, kinderen tot 5 jaar gratis. Uw entreebewijs is tevens lotnummer voor de prijsuitreiking deze middag. Voor meer informatie: Selma Bahrim, tel. o6-KJr,77708 LANGEVELD $0^ S

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3