De Vriendenkring maakt van de nood een deugd TEXELSE 2 COURANT Twee dorpen delen prijzen show Komnginnemarkt oPIENie Agenda oud Papier teso texelse^courant TexelTango houdt cursusweekend DAGELIJKS TEXELS NIEUWS ww w.texelsecourant.nl DINSDAG 15 APRIL 2008 np .^tirhtinn Pnlklnrp TpypI hniiri a/s David Bowie Mick J agger. (Foto Gerr: Den Hoorn en De Koog zijn zater dagavond bij de finale van de play- backshow, die in De Koog werd gehouden, met de prijzen naar huis gegaan. Maartje Bakker en de zussen Karin en Marike Bakker uit Den Hoorn sleep ten de eerste prijzen in de wacht in de klassen bovenbouw en volwasse nen. Maartje Bakker vertolkte, staand achter een desk met microfoons, het nummer Huil niet om mij Argentina van Brigitte Heizer. De zussen Bak ker wonnen met het opmerkelijke religieuze nummer Slechts één stap van De Zingende Zusjes. Het was een parodie, maar het werd bloedserieus gebracht. Presenta tor Gerrit Verhoeven verklaarde na afloop dat de twee 'zo op maandag ochtend op de markt kunnen gaan staan.' De zussen lieten na afloop weten dat zij het nummer tot voor kort ook niet kenden. Ze hadden het bij toeval ontdekt via Radio Texel, nadat Radiomaker Noud Ellen het per ongeluk in één van zijn program ma's had gedraaid. Melissa Praamstra en Jaas Roeper en Mats Werkman namen de Koger prijzen voor hun rekening. Praamstra won in de klasse voortgezet onder wijs met een vertolking van het num mer Wonderwoman van de groep Leaf. Jaas en Mats waren de besten in de categorie onderbouw met een optreden als David Bowie en Mick Expositie Melk In Galerie Melk aan de Herenstraat in Den Hoorn is tot en met 29 mei een expositie te zien van Marijke van Dooren (objecten), Marianne Heesbeen (etsen) en Marnell van Zoelen (halssieraden). Van Doorne (1949) houdt zich al sinds haar jeugd bezig met diverse kunstvormen, de laatste vijftien jaar met beeldhouwen. Centraal in haar werk staan de derde dimensie en 'het leven' als uitgangspunt. Hier mee schept zij een magische wer kelijkheid, waarin de mens minder vrij blijkt dan hij zou willen. De sieraden van Van Zoelen zijn ver vaardigd uit niet-alledaagse voor werpen, voortgekomen uit experi menten met oude fietsbanden. De etsen van Marianne Heesbeen zijn geïnspireerd door Brazilië, waar de kunstenaar tien jaar heeft gewoond, het land en de bevolking. De vernissage vindt plaats op zon dag 20 april, om 15.30 uur in restau rant Bij Jef, tegenover de galerie. Jagger (Dancing in the street). De twee wisten met hun beweging en act de zaal voor zich te winnen. Lara Lakeman uit De Cocksdorp wist dorpshuis De Hof letterlijk in bewe ging te krijgen met Tsjoe Tsjoe Wa van het Lamos Theater. Ongeveer de helft van het publiek ging staan en deed mee met de bewegingen die bij het kinderliedje horen. De jury, die bestond uit Esther Duinker, Baukje Drijver, Els Whyte, Elles de Haan en Marco van Sambeek, was lovend over de optredens. De finale was georganiseerd door de dorps commissie van De Koog. Frederik Standaart en Jeroen van Hattum ver zorgden het licht en het geluid. Eigenlijk was dit jaar Den Hoorn aan de beurt geweest om de finale te houden, maar de feestcommissie nep de hulp van De Koog in omdat De Waldhoorn niet groot genoeg was om alle bezoekers te huisvesten. Ruim tweehonderd mensen bezoch ten de finale van de playbackshow. Kinderhulp Collectanten van Europa4<inderhulp gaan volgende week de straat op om geld in te zamelen. Het Natio naal Fonds Kinderhulp biedt kinde ren in de jeugdzorg geld voor extra zaken, als een weekje kamperen, het lidmaatschap van een sportclub of een presentje van Sinterklaas. Het streven is de opbrengst van de collecte dit haar met 5 procent te verhogen tot ruim 1,3 miljoen euro. Oosterend Present De organisatie van Oosterend Pre sent is druk bezig met het voor bereiden van de grote markt, die zaterdag 2 augustus wordt gehou den. De inschrijving voor de bena derde kraamhouders is bijna geslo ten, de open inschrijving begint half mei. Informatie en inschrijfformu lieren zijn te verkrijgen bij Ankie de Klerk (tei. 06-12701220, e-mail ankdeklerk@gmail.com). De Stichting Folklore Texel houdt ook dit jaar op Koninginnedag een grote verenigingsmarkt op de Groeneplaats. Deelnemers kunnen zich aanmelden via info@folkloretexel.nl. De markt duurt van 9.30 tot 12.30 uur, het inrichten van de kramen kan vanaf 9.00 uur. Om het opbouwen van de markt niet te hinderen, wordt verkopers verzocht niet eerder dan het aangegeven tijdstip te begin nen met inrichten. Een kraam kost €19,-. Het KTF begint om 12.00 uur met een rondgang. Wegens gebrek aan belangstelling organiseert de Fol klore geen allegorische optocht meer, maar wie dat wil kan op eigen gelegenheid meelopen. De rondgang gaat van start op het par keerterrein bij de tennisbanen aan de Emmalaan. Er wordt geen spelletjesmiddag gehouden, maar om 15.00 uur begint op de Groeneplaats een speurtocht voor kinderen. Deze duurt tot onge veer 16.30 uur. Expositie Badhotel In de rooms-katholieke kerk van De Koog is van zondag 20 april tot zaterdag 3 mei een expositie te zien over de geschiedenis van hon derd jaar Badhotel en de daarmee samenhangende ontwikkeling van De Koog als badplaats. De exposi tie is dagelijks van 13.30 tot 17.30 uur geopend (met uitzondering van Koninginnedag), er zijn vertellers aanwezig om toelichting te geven. Voorjaarsconcert van a'Capabel Zanggroep a'Capabel geeft zon dag 20 april een voorjaarsconcert in de kerk van De Waal. Het concert begint om 15.00 uur, de toegang bedraagt €5,-. Kees en Riet van Heerwaarden hebban zondag de kroegentocht van bridgeclub Groot Slem gewon nen. Deze jaarlijkse wedstrijd werd gehouden in het centrum van De Koog, waar 22 paren speelden in de restaurants Quintys, De Tijd, en De Casserole. Het echtpaar Riet en Kees van Heerwaarden behaal de een score van 61,96 procent. Tweede werden Rinus Vittali en Piet Bakelaar (58,96), derde Lies de Chavonnes en Henny Elzinga (58,75). Wedstrijdleider was Bert den Besten. De middag werd afge sloten met een gezamenlijke maal tijd in restaurant De Lange Muur. Veel animo voor Midzomerschans Al enkele tientallen kunstenaars en artiesten uit het hele land heb ben medewerking toegzegd aan de Midzomerschans, het cultureel festival dat in juni op voormalig fort de Schans wordt gehouden. Deelnemers van Texel kunnen zich nog opgeven. De Midzomerschans wordt gehou den op zondag 22 juni, van 10.30 tot 18.00 uur. Door het ontbreken van faciliteiten als electriciteit heeft het festival een hoog doe-het-zelf- gehalte, wat het bijzonder aantrek kelijk maakt voor acapellagroepen en straatartiesten. Maar ook de beeldende kunst is goed vertegen woordigd. De meeste recente infor matie is te vinden op www.midzo- merschans.nl. De organisatie is tevens op zoek naar sponsors. Om hét voor bedrij ven en particulieren aantrekkelijk te maken het festival te onder steunen, zijn twee sponsorpaketten samengesteld, beide goed voor een VIP-behandeiing tijdens de festi val. Meer informatie is te vinden op de website of te verknjgen via info@midzomerschans.nl. Slachtoffers Jammer genoeg ben ik geen medewerker van de gemeente. Ja, wel als het gaat om meedenken in het opstuwen van ons geliefde eiland in de vaart der volkeren, maar dat heeft me nog niet op de gemeentelijke loonlijst gebracht. Dat heeft me wel eens betreurd, maar na lezing van de diverse artikelen in de krant van afgelopen vrijdag ben ik er blij om. Agres sie. geweld, seksuele intimidatie, pesterijen, discriminatie schijnen op die werkvloer zo vaak voor te komen dat er een officiële rege ling voor in het leven moest wor den geroepen. Gelukkig weer met een lekker snelle aanpak zoals dat op ambtelijk niveau gebruikelijk is. Via vertrouwenspersoon, opvang, advies over indienen klacht en controle. Met, wanneer dit alle maal toch niet helpt, het bevoegd gezag achter de hand om tot har dere maatregelen over te gaan. Mocht het werkelijk ernstig zijn met alle aantijgingen dan ben je in die tussentijd allang dood, maar goed, er is aan gewerkt; je kunt niet zeggen dat er met aan je is gedacht. Leuk voor op je graf steen. Ik zou me, ander artikel, ook verschrikkelijk voelen wan neer ik verantwoordelijk zou zijn voor de 'knipperlichtenvraag' op de risicokruising van de Pont- weg. Weten dat er iets gebeuren moet, maar aan handen en voeten gebonden zijn door papier. Weer een verkeersdode binnenkort? Nou ja, niemand heeft natuurlijk opdracht gekregen om daar te verongelukken, dus eigenlijk is het eigen schuld van de weggebruiker zelf. Gisteren was de dag waarop in 1912 de Titanic tegen een ijsberg haar zeemansgraf vond. Ik denk wel eens dat wij met al ons papie- rengedoe vandaag of morgen ook tegen een berg aanvaren. Want ondanks de 'luxe' van allerlei inspraakcommissies en hulpver leningsprogramma's word je hier natuurlijk ijskoud van. Pien Verberg VERVOLG VAN PAGINA 1 Festival In de categorie muziek was de tweede prijs voor de groep Solid Space, gevormd door Jasper van de Sande op trompet, Daniël de Boer en Jeroen Duvekot op drums, Job Witte op keyboard. Bas Vos op gitaar. Pieter Duinker op bas gitaar en Lizzy van der Steeg op altsaxofoon. De jury sprak van 'een swingend optreden met een goe de prestatie, sterke groep, goede samenhang'. Een opsteker voor de school zelf was dat de popschool kennelijk goed werk levert. n zijn groep, Solid Dinsdag 15 april: In het raadhuis in Den Burg begint om 20.00 uur een extra gemeen teraadsvergadering. Op de agenda onder meer de openingstijden van de horeca. In de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 20.00 uur een door het eendagsbestuur geor ganiseerde bijeenkomst van de NBvP Vrouwen van Nu. Bij Cinema Texel draaien Kite Runner (semorenvoorstelling) (14.00), Zomer hitte (14.30, 20.30) en Michael Clayton (special) (20.00) Woensdag 16 april: Op golfbaan De Texelse nabij De Cocksdorp begint om 11.00 uur een kennismakingsles. Opgave via tel. 316539. Om 11.00 uur begint in de Slufter een excursie onder leiding van een boswachter. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. Om 11.30 uur begint een excursie over het wad. de bodem van de zee. Reserveren bij Ecomare. tel. 317741. In de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt vanaf 13.15 uur bridge gespeeld; dit gebeurt onder lei ding van J. Hoogerheide, tel. 313557. Bij de Texelse Bierbrouwerij (Schil- derweg 214b, tussen Den Burg en Oudeschild) gaan om 15.00 en 16.00 uur (en bij slecht weer om 14.00 uur) rondleidingen van start. Opgave 20 minuten van te voren in het proeflo- Bij Cinema Texel draaien Winx Club nl (14.00), Horton (14.15) en er is Ladies Night (19.00) Donderdag 17 april: Om 11.00 uur begint een excursie langs de lepelaarskolonie van de Geul; onder leiding van een boswachter. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. Om 11.00 uur begint een excursie onder leiding van een boswachter door De Muy. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. Om 12.30 uur begint een excursie over het wad, de bodem van de zee. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaat sen van afvalcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papier wagen komt in de volgende straten: 2. Kogerstraat, Boogerd, Willem van Beierenstraat, Jonkerstraat, De Zes, Schoonoordsingel, Wagenma kerstraat, Witte Kruislaan., Hoogwater te Oudeschild Di. 15 04.27 en 16.45 u. Wo. 16 06.05 en 18.20 u. Do. 17 07.25 en 19.24 u. Vr. 18 08.35 en 20.36 u. Za. 19 09.20 en 21.16 u. Zo. 20 09.50 en 21.40 u. Ma. 21 10.00 en 22.00 u. Di. 22 10.07 en 22.15 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Za. 12 april eerste kwartier. Ma. 14 april doodtij. Zo. 13 april zon op 6.48, zon onder 20.34 uur Bij schapenboerderij De Noordkroon (Nieuwlanderweg 10) begint om 14.15 uur een theatervoorstelling met één boerin en 50 schapen. Kaartverkoop in de kraam op de maandagmarkt in Den Burg en voor aanvang aan de deur. Entree €5,-. In de serre van hotel De Lindeboom in Den Burg begint om 20.45 uur een optreden van de 72-jarige folklegende Johnny Silvo. Bij Cinema Texel draaien Kite Run ner (14 00), Zomerhitte (14.30, 19.00, 21.30), Step Up 2 (18.30) en Rendition (21.15) Vrijdag 18 april: In de Zr. Kueterzaal in het Gemini Zie kenhuis in Den Helder wordt van 10.00 tot 15.00 uur een informatiemarkt over hart- en vaatziekten gehouden. Om 11.00 uur begint in de Slufter een excursie onder leiding van een boswachter. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. Op kaasboerderij Wezenspyk aan de Hoornderweg begint om 14.00 uur een rondleiding langs de kalfjes, het koeienpanorama. de VMS melkrobot en de kaasmakerij. De organisatie Texel Tango leert dans- lustigen in één weekend de tango. Meer informatie staat op www.texel- tango.nl. Bij Cinema Texel draaien. Winx Club nl (13.45, 16.00), Horton nl (14.00), Alvin the Chipmunks (16.15), Step up 2 (18.30), Zomerhitte (19.00, 21.30) en Rendition (21.15) TESO zet vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. De afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel zijn uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Er worden geen wachttijden verwacht. Alleen maandag 21 aprjl kan er in de och tend op Texel een kleine rij ontstaan. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 - 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Mieke Smid Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl to Sticht estlgd te to Amsterdam onder nummer 41198699. Een exemplaar van de Regelen voor het Advertenliewezen wordt op uw verzoek Abonnementsprijzen 2008: Per half iaar 37,95 36,25 (automat^-m Per jaar 74,10 71.75 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Het D'ensemblefestival vormde de afsluiting van de open dag van de Muziek- en Dansschool, die begon met een straatoptreden en bestond uit diverse workshops, demonstra ties en korte concerten. Het festival vond plaats in de Burgemeester de Koninghal en trok ondanks concur rentie van de Playbackshow en Texel Jazz toch nog enkele honderden toeschouwers. Zij beleefden een leuke en vlotte voorstelling, waarbij de optredens elkaar vlot opvolgden en spreekstalmeester Loes Bakker informatieve en humoristische inter viewtjes met de deelnemers hield. Ook tijdens het juryberaad was er van alles te beleven. Zo demon streerden twee grote dansgroepen hun kunnen. Ook was er een optre den van Ben en Onnoline Zegeren en hun vier kinderen, die nog te wei nig ervaring hadden om zich voor de finale te plaatsen, maar de zaal met aanstekelijk enthousiasme op een leuk optreden trakteerden. Meest opvallende gezinslid was drummer Wilco Zegeren, die er nog maar vier lessen op had zitten. Joop Rommets Mensen die kennis willen maken met de tango, kunnen komend weekend terecht in strandpaviljoen Paal 28 waar een tangoweekend wordt gehouden met workshops voor beginnende en gevorderde dansers. De workshops worden gegeven door de docententeams Ruth en Andreas uit Buenos Aires en Bennie en Geer trui uit Amsterdam. Ruth Manonellas is opgegroeid in de achterbuurten van Buenos Aires, leerde zichzelf dansen en klom op tot een befaamde danseres die tij dens internationale toernees lof oogst voor haar vrolijke maar professionele manier van lesgeven en haar elegante optredens met gevoel voor timing en persoonlijkheid. Andreas Erbsen groeide op in Duitsland, maar woont al vele jaren in Buenos Aires. Bennie Bartels is modern danser van beroep, maar danst ook al ruim twaalf jaar de Argentijnse tango. Samen met Geertrui van Herwijnen verzorgt hij lessen en workshops in Amsterdam en omstreken. Van Herwijnen is naast tangodocent ook tango-DJ in Amster dam, Istanbul en andere buitenlandse salons. Zij was afgelopen seizoen regelmatig als gastdocent te vinden bij de wekelijkse tangolessen in Paal 28. Na de workshops is er gelegen heid de geleerde passen in praktijk te brengen op de salons, die tot in de kleine uurtjes duren. De muziek wordt daarbij verzorgd door DJ El Ruido en de docenten verzorgen optredens. Publiek is welkom. Deelname aan het hele weekend (vier workshops, twee salons en twee maaltijden) kost €100,-. Deelname aan losse salons en workshops is ook mogelijk. Meer informatie is te vinden op www.texeltango.nl. Klaverjassen In buurthuis Bethel aan de Muyweg in Zuid-Eierland wordt donderdag een open klaverjasdrive gehouden. Aanvang 20.00 uur. Janny Schuijl in 'De Gezonde Toneelvereniging De Vriendenkring heeft een rommelig jaar toch nog met een leuke avond besloten. Op het programma in De Wald hoorn stond vrijdag geen blijspel, drama of thriller, maar een reeks eenakters en sketches. Hoewel het gebodene niet allemaal even hoogstaand was, vermaakten de bezoekers zich prima. De Vriendenkring heeft een repu tatie te verdedigen, maar dat het een geslaagde toneelavond zou worden, was dit keer geen op voor hand uitgemaakte zaak. De Hoorn- ders waren eigenlijk wat laat aan het seizoen begonnen, hadden toen moeite een leuk stuk te vinden en werden bovendien zwaar getrof fen door de griepgolf, die afgelo pen winter een paar keer over het eiland ging. Noodgedwongen werd de uitvoering twee keer uitgesteld, de laatste keer omdat voor concur rentie van de Texelse finale van de playbackshow werd gevreesd. Toen het vrijdag eenmaal zo ver was, kwamen minder toeschouwers dan anders naar het dorpshuis. Waren er vorig jaar nog twee uitvoeringen, met in totaal ongeveer tweehonderd belangstellenden, ditmaal werden ongeveer tachtig kaartjes verkocht. Het late tijdstip in het jaar ('het is nog zo lang licht 's avonds') werd als excuus gebruikt. De bezoekers kregen een bont pro gramma voorgeschoteld. 'Hobby's en liefhebberijen' was volgens de vereniging zelf het overkoepelende thema, maar er was toch vooral sprake van grote diversiteit. De eer ste sketch heette Helptoonbank en ging over een dom blondje dat pro blemen met haar computer heeft en hulp zoekt bij een helpdesk. Ze blijkt zo weinig te weten, dat ze de mede werkster aan de andere kant van de lijn geregeld tot wanhoop drijft, hoewel die haar uiterste best doet professionele hulp te bieden. Het gegeven was niet leuk genoeg om langdurig te boeien, maar de beide jonge speelsters maakten het ver teerbaar. Lorain Grabowski maakte vorig jaar haar debuut bij De Vrien denkring en bleek nu al zo gegroeid dat ze vrijwel in haar eentje het hele stuk kon dragen. Tegenspeel ster Gemma Drijver stond voor het eerst als toneelspeler op de planken en deed dat knap. Het tweede en laatste stuk voor de pauze was het hoogtepunt van de avond. Ralph Grabowski en Harry Gerritsma voerden in Stef en Ste- faan een soort cabaretvoorstelling op, over twee vrienden die met een Vlaams accent allerlei absurde gesprekken voeren en om de haver klap (koude) koffie drinken. Vooral Gerritsma maakte indruk met zijn stille spel. Hij verstaat de kunst met alleen zijn lichaamstaal en zonder overdreven gebaren de zaal aan het lachen te maken. Grabowski kende zijn plaats en wierp zich op als aangever. Net als bij eerdere gele genheden bleken de twee uitste kend op elkaar ingespeeld te zijn. Verrassend was dat het stuk na de pauze nog een vervolg kende. Voor sommige toeschouwers kon het niet lang genoeg duren, maar anderen begonnen na verloop van tijd naar iets anders uit te kijken. Ralph Grabowski (links) en Harry Gerritsma voerden een soort cabaretvoorstelling op. Het tweede gedeelte bestond verder uit een eenakter en vier sketches, waaronder twee komische niemen dalletjes die zo uit de shows van De Mounties hadden kunnen zijn geplukt. Sommige spelers versche nen - zonder noemenswaardige hulp van soufleuse Saskia Schuijl - twee of zelfs driemaal op het toneel. De eenakter ging over de mede werkster van een bibliotheek, die zo weinig te doen heeft dat haar eigenwaarde er zwaar onder te lij den heeft. De enige levende ziel die af en toe binnenstapt, is een col lega van een andere afdeling, maar van hem heeft ze weinig goeds te verwachten. Om de tijd te doden, praat ze voortdurend in zichzelf en mengt ze grote hoeveelheden sterke drank door haar thee. De vrouw werd met overtuiging gespeeld door Gitta Witte, die haar wanhoop bijna voelbaar op het publiek overbracht. Tegenspeler Joop Rommets senior had vooral een dienende rol, die hij probleemloos tot een goed einde bracht. Hoewel er ook geluiden waren van toeschouwers die liever een avond vullend stuk hadden, waren de reac ties over het algemeen enthousiast. Dat was mede te danken aan het multifunctionele decor. Na een paar kleine ingrepen kon steeds de vol gende voorstelling beginnen. Naast de genoemde spelers werd mee gewerkt door Janny Schuijl, Arno Gerritsma, Antoon Goes en Natasja Koopman. De regie was in han den van Hans Oosterhaven, Guido Schuijl zorgde voor de techniek. Kroegentocht Groot Slem

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 2