'In de zomer nergens anders zijn dan op Texel' a ik 4* n Vijftig jaar vakantie op Texel Grote planten pottenmarkt CmBESf DOM BRUIN&WEIJERS TEXELSE COURANT De Rijcke Tuinen Texel Lege potten mee, vol terug! PASFOTO'S DE WAAL De Lange Muur Sfeervol Kantonees lopend buffet GESLOTEN JOS KAGER O® Texels grootste sortiment tuinplanten KWEKERIJ HALSEMA tv. Kabeltex vooTdeelbundel www.kabeltex.nl GEOPEND Platteland Makelaardij 4 BOUW- EN TIMMERBEDRIJF Timmerman Machinaal timmerwerkplaats-man VRIJDAG 25 APRIL 2008 'Paradijselijk mooi.' Zo omschrijft Helmut Zarges uit Keulen Texel. In 1958 vierde hij er voor het eerst vakantie, nadien sloeg hij geen jaar over. Alweer vele tien tallen jaren komt hij hier met echtgenote Hanne en ook hun kinderen zijn verslaafd aan het eiland. 'Wir sind Texel züchtig.' 'Mijn vader kwakkelde met zijn gezondheid en kreeg van de dok ter het advies naar de kust te gaan. Een collega tipte hem dat er in Nederland een 'wunderbar Insel' lag waar we met de boot naartoe kon. We zijn met de trein op weg gegaan, de fietsen gingen mee. Ik was 11 jaar. Bepakt en bezakt kwa men we aan, vader en moeder, mijn broer en ik. We logeerden bij Hilde en Wim van Zeylen. Ze woonden op de hoek van de Emmalaan. Er was vooraf contact geweest. Ze hadden hun trouwfoto gestuurd, die voor het huis was genomen. Op Texel deden we alles op de fiets, er stond altijd wind. Veel toe risten kwamen er toen nog niet. We speelden in het bos en gingen naar het strand, waar Wim Zijm badmeester was. Hij deed het er in De familie Zarges voor het huis de familie Van Zeylen. Rechts de 11-jarige Helmut de zomer bij, want hij was eigenlijk begrafenisondernemer.' 'Later verbleven we bij de fami lie Pansier. Mevrouw Pansier was onze Hollandse grootmoeder, wij haar 'kleine jongens in lederho- sen'. Oma Riet, noemden we haar. Ze deed alles voor ons. Maakte ontbijt, kookte en noem maar op. Toen we later zelf kinderen hadden, paste ze ook op. Dan konden wij uitgaan. En ook 's morgens hield ze de jeugd bezig, zodat wij konden uitslapen.' 'Texel was altijd zo heerlijk gemoe delijk. De rust kwam over ons zodra we op de boot zaten. Ik haalde vroeger boodschappen bij de Vivo en het heeft me altijd gefascineerd hoe dat hier ging. Als je in de rij stond voor de kassa, dan duurde dat wel even. Als er vijf mensen stonden, dan maakte de caissière met iedereen een praatje. Als ieder een zijn verhaal had gedaan, dan werden de boodschappen afgere kend. De mensen hadden hier de tijd. Dat werkte heel aanstekelijk op ons.' En op hun vrienden en kennissen. 'We zijn altijd goede ambassadeurs van Texel geweest. Daardoor gingen uit onze vrienden kring wel twintig families naar Texel op vakantie.' Inmiddels verblijven ze al weer heel wat jaar in het vakantiehuisje van Aad en Carla Smit aan de Bur- detstraat. Helmut Zarges: 'Eigen lijk wel bijzonder, want toen mijn Oproep aan terugkerende Texelliefhebbers Texel kent een grote schare aan liefhebbers en trouwe fans. Toeristen die elk jaar terug komen en na een verblijf met enthousiasme verhalen bij het thuisfront aankomen. Deze Texel- ambassadeurs wil de redac tie graag interviewen voor de (Vakantie)krant. Kent u ook zo'n Texelambassa- deur? Een gast die al jarenlang bij u verblijft, altijd bij u komt eten of misschien zelfs al enigszins bij het meubilair behoort? Eentje met mooie verhalen en ervaringen? De redactie wil deze mensen met hun Texelervaring een plek geven in de (Vakantie)krant. Laat ons wanneer ze weer op het eiland zijn. Mail naar redactie@texelsecourant.nl of bel met 362620. De familie Zarges maakte van links Helmut Zarges. ouders 50 jaar informeerden naar een vakantieadres op Texel, was er ook contact met een oom van Aad. Had de familie Van Zeylen die trouwfoto niet opgestuurd, dan zouden we waarschijnlijk daar terecht zijn gekomen.' Nederlands verstaan hun gasten wel, maar spreken doen ze het niet. 'De taal heeft ons nooit veel pro blemen opgeleverd. Het Texels dia lect lijkt in sommige opzichten wel op het Keulse dialect. Neem een aardappel. Dat is bij ons Erdap- fel, hier zeggen ze Ireppel.' Met zoveel vakantiebestemmingen, is het nooit in ze opgekomen om een andere bestemming te kiezen? 'In de zomer willen we nergens anders zijn dan op Texel.' Keulen veel reclame voor Texel. Op deze foto is te zien tot welk resultaat dat leidde. Bovenaan, derde herinneringen op met hun gastheer Carla en Aad Smit uit Den Burg Toto Gerard Helmut en Hanne Zarges (rechts) halen organiseert: bij kringloopwinkel eFFe Kieke (Schilderweg 251a) Oudeschild. Wij verwelkomen u graag van 30 april t/m 3 mei van 10.00 uur tot 17.00 uur. Info tel. 321300 Aarde en Hemel Liesbeth Roeper Uitvaartverzorging Waar aarde en hemel elkaar raken, ontmoet het leven het sterven. Heden en verleden vallen samen als herinnering in de toekomst. Afscheidshuis "de Vlinder" Hollewal 42 Den Burg Tel: 0222-3109S2 www.aardeenhemel.nl zwart/wit of kleur €6.00 A~^7/7T7 a 320963 CHINEES - INDISCH RESTAURANT NIK ADEL 48 DE KOOG S 317786 Elke zaterdag en zondag presenteren wij in ons restaurant Aanvang 18.00 uur, uitsluitend na reservering. Voorgerechten: 5 soorten Chinese, Kantonese soep en pangsit 26 Chinese, Indische, Kantonese en Japanse specialiteitengerechten Nagerechten: lychees, ananas, gebakken banaan e.a. vruchten. Reserveer tijdig uw couverts, tel. 317786 Nu speciale prijs: €14,50 Kinderen tot 12 jaar 7,50 Wij zoeken nog enige medewerkers: Cafetaria en keuken Havenrestaurant Texel Bediening restaurant Havenrestaurant Texel Terrashulp Eetcafé Parkstraat 22 Heb je interesse? Bel dan met Jan C. Stolk, 0222 - 319310 voor verdere informatie. Je krijgt een leuke werksfeer, goed salaris. Ervaring in het vak is handig. Parttime en/of vast werk. Vrijdag 2 mei a.s. is ons kantoor assurantiën en hypotheken www.joskager.nl Bernhardlaan 109 - - Posibus 146 1790 AC Den Burg - Texel telefoon 0222 - 31 28 33 Weekend aanbieding „Rijsttafel Parkstraat 22" (minimaal 2 personen en uitsluitend na telefonische bestelling, 0222 - 314890) Bami-goneng ei. nasi goreng ei, babi pangang, mager spek, tjap tjoy. kipfilet met grote garnalen, varkenshaassaté pindasaus, kipfiletsaté met Indonesische pindasaus (zoet), gebakken zeewolf met sweet chilisaus, kroepoek 14,80 per persoon afhalen Eetcafé Parkstraat 22 Koop Unicef-geboortekaartjes en help kinderen over de hele wereld <5? SÜi T l Online bestellen of meer informatie? f Kijk op www.unicefshop.nl! 01 bel voor eon brochure ol verkooppunt 070 333 33 00 (tijdens kaniooruronl unicef ös giro 121 Avontuur Romantiek de Vriendschap Vanaf zondag 27 april is het niet meer zover naar Vlieland. De steigers (op de hors 140 m) staan, en wij varen weer! Info Kaartverkoop „De Noorman" t.o. reddingboothuis, De Cocksdorp, telefoon 0222 - 316451 of 06 -13524734 Geopend: ma. t/m za. 8.00 -18.00 uur. Tuinplantencentrum Gerritslanderdijkje 5, Den Burg, a 312390 - fax. 322201 E-mail: info@kwekerij-halsema.nl TV - RADIO - DIGITAAL - INTERNET - BELLEN Schakel nu over op de Een totaalpakket v.a. €33,- per maand tv/radio internet bellen digitaal Schilderend 102, Den Burg, tel. 362730 Alles op één vertrouwd adres met service aan de deuT! Koninginnedag en Hemelvaart 10.00 tot 16.00 uur Tuincentrum v/d Werve i info@tuincentr umtexel.nl Freerk Attema Namens opdrachtgevers te koop gevraagd: diverse percelen landbouwgrond l tot 20 ha gelegen op Texel E A. Borgerstraat 5 8501 NC Joure Tel.: 0513-410704 www.plattelandmakelaardij.nl Gegarandeerd bouwen pwvü 1.11 iimmknuLi/mji Ter versterking van ons team zijn wij op zoek naar een Wat verwachten wij van u: Bouwtechnisch inzicht en ervaring; Goede contactuele, communicatieve eigenschappen; Flexibele instelling; Zowel in groepsverband als zelfstandig kunnen werken; Minimaal 10 jaar ervaring; In het bezit van VCA of u staat open voor het halen van dit certificaat. Wij bieden u: Loon conform de Bouw CAO; Gelegenheid tot het volgen van diverse cursussen; Doorgroeimogelijkheden in het bedrijf. Bent u geïnteresseerd? Neem contact op met dhr. R. Weijers, tel. 0222-316265 E-mail: r.weijers@bruinenweijers.nl www.bruinenweijers.nl A.s. maandag op de markt SpeelsHcxjt met prachtig - houten speelgoed, "kado" artikelen en klompen.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 6