Texel viert Koninginnedag Jgdzrg. TEXELSE J COURANT Weerzien van oud-medewerkers Badhotel Frans Witte winnaar Piet de Graafbokaal oPIENie texelseScourant BEZORGER G zslaagd Wat ik zeggen wou... Meimaand Fietsmaand 27 jaar hadden de meesten elkaar niet gezien, de 45 oud-medewer kers van het Badhotel in De Koog, die vrijdag een geslaagde reünie hielden. Ze kwamen soms van ver, zoals Marjan Kikkert, dochter van Joop Kikkert, die uit Amerika was overgevlogen. Sommigen waren voor zichzelf begonnen, zoals Henk de Lugt (vroeger van Padang), die in Amsterdam een hotel runt. En Henk-Jan Klok van Sjans in De Koog, die nog in de keuken van het Badhotel heeft gewerkt. Het buffet dat hij had gemaakt, lieten de reünisten zich goed smaken. De tentoonstelling in de katholieke kerk is tot en met zaterdag nog te zien. Niet op Koninginnedag, wel op Hemelvaartsdag. Speciaal voor de landelijke Mei maand Fietsmaand heeft de VW samen met De Lieuw een fiets route uitgezet, de Landschaps route. In verband met het tienjarig bestaan verzorgt De Lieuw op 18 mei speciale activiteiten langs de route. Zo zijn bij het informatiebord op de hoek Watermolenweg/Stolpweg op zondag 18 mei mensen van De Lieuw aanwezig om uitleg te geven over het project Oude Hoorn, waarin de door de vereniging gereconstru eerde havensluis een belangrijke rol speelt. Ook op 18 mei is de schapenboet aan het Lagewegje geopend en worden bij Lindehoeve aan de Wes- terweg gratis korte excursies gege ven. Speciaal voor fietsers is het VW-kantoor op 18 mei geopend (van 10.00 tot 13.00 uur). Een beschrijving van de Land schapsroute is tot en met 31 mei voor €1,50 verkrijgbaar bij de VW. Noord-Holland De gemeenteraad verdient een com pliment voor het moedige besluit een punt te zetten achter het ook mijns inziens heilloze proces tot een hecht samenwerkingsverband met de Friese Waddeneilanden te komen. Alleen al het feit dat de dis cussies over het eigen functioneren al jaren voortduren, geeft aan dat het onmogelijk is een inhoudelijk vruchtbaar resultaat te bereiken. Voor Texel zit daar geen meerwaar de in, terwijl de culturele verschillen en de kleinschaligheid van besturen en denken op de andere eilanden (niks mis mee, maar wij zijn net een stapje verder) een permanente splijtzwam zal blijken. Texel heeft voor de andere eilanden een flinke meerwaarde, wat andersom nauwe lijks het geval is. Bovendien zou op termijn het resultaat zijn dat Texel bij Friesland zou worden ingedeeld. Ik verzeker u dat dit tot ernstige DINSDAG 29 APRIL 2008 negatieve gevolgen zal leiden. Bij Noord-Holland liggen we aan het voorspeen, bij Friesland zijn we in het beste geval niet meer dan één van de vijf. Naast mijn vroegere ervaringen in de samenwerking met de gemeen tebesturen van de Friese Wadden eilanden, heb ik inmiddels ruim acht jaar ervaring in samenwerken in het Waddengebied met betrekking tot de jachthavens, de PKB Wadden zee en het Convenant Vaarrecreatie. Ik vind hierin de bevestiging dat wij bestuurlijk niets in Friesland te zoeken hebben en blij moeten zijn dat we bij Noord-Holland horen. In Friesland spreekt met letterlijk en figuurlijk een andere taal. Het is buitengewoon plezierig om bestuurlijke contacten te onderhou den met de andere eilanden, het eilandgevoel en andere ondefini eerbare zaken deel je als vanzelf sprekend. Maar tegelijkertijd is het individualisme en de hechting aan de eigen identiteit (ofwel de typi sche eilander eigenzinnigheid) en zelfstandigheid zo groot dat je de samenwerking beter kunt beperken tot duidelijk aanwijsbare projecten die door allen als een gezamen lijk belang worden ervaren. En dat kan wel succesvol zijn, daarvan zijn reeds diverse goede voorbeelden. Daarvoor volstaat een eenvoudige en praktische structuur. We zijn als Texel sterk en creatief genoeg om onze identiteit te behou den. Een samenwerkingsverband voor het westelijk waddengebied ligt het meest voor de hand. Zowel ecologisch, cultureel als historisch heeft dat bij voorbaat samenhang. Het onderscheidt zich in menig opzicht van het oostelijk wadden gebied. Gezien aard en omvang van de potentiële kandidaten en de reeds in vele opzichten aanwezige verbondenheid, hebben die al snel een echte meerwaarde voor Texel. En daar gaat het toch om. Dan hoef je bovendien maar met één gemeente samen te werken en dat gaat een stuk beter en praktischer dan met vier kikkers in een kruiwa gen. Jook Nauta, Oosterend. Driebanden biljartvereniging DVO sloot het jaar af met de strijd om de Piet de Graafbokaal, ter nage dachtenis aan de Texelse biljart coryfee en oud-lid van de club. De club was zoals gebruikelijk ver deeld in twee poules, waar iedereen eenmaal tegen elkaar aantrad en de twee beste van iedere poule de halve finales in ging. .Naast de wedstrijdpunten waren ook bonus- punten te verdienen. Als men boven het gemiddelde wist te spelen, dan kreeg men een bonuspunt en bij gelijke stand waren deze van door slaggevende betekenis. In de A- poule was Jan Bakker veruit de sterkste speler. In een partij die slechts vier beurten duurde had Bakker zijn zeven caramboles al bij elkaar gespeeld. De strijd om de tweede plaats ging tussen vier spelers, waar Jan Witte uiteindelijk aan het langste eind trok. Dit temeer daar hij vijf bonuspunten had, tegen Henk Prins drie. In de B-poule was Klaas van der Veen de sterkste met negen punten. Op de tweede plaats eindigden Frans Witte en Martien van de Wetering exact gelijk zowel in wedstrijdpunten als in bonus- punten. De doorslag gaf hier het onderlinge resultaat, dat Witte1 in uitgemaakt door Witte. De andere halve finale tussen Jan Bakker (7) en Frans Witte (6) werd een prooi voor Witte in 15 beurten. De finale tussen de gebroeders Wit te die na zeven beurten een stand had van 1 tegen 4 voor Frans Witte, hield een eenzijdig karakter. Jan Witte kon zijn vorm van de twee voorafgaande partijen niet meer oppakken en na 17 beurten was de strijd gestreden (2-6) voor Frans Witte. Dat driemaal scheepsrecht is werd bewaarheid, want Witte stond Natuurmarkt Bij het Turfveld in De Dennen wordt zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur een natuurmarkt gehouden, georganiseerd door Staatsbosbe heer en het nationaal park Duinen van Texel. Het team van de Wampex heeft een opdrachtentocht uitgezet over het Hazenpad. Bij het uitvoeren van de opdrachten komt het aan op nadenken en doen. Op de natuur markt kunnen bijenhotels worden Op heel Texel wordt woensdag Koninginnedag gevierd. In alle dorpen hebben de feestcommis sies activiteiten voor jong en oud georganiseerd. Hieronder het pro gramma per dorp. Onder voorbe houd, want niet van ieder dorp hebben we informatie ontvangen. Den Burg Op de Groeneplaats in Den Burg wordt vanaf 9.00 uur Koninginne- zijn voordeel besliste met slechts voor het derde achtereenvolgende gemaakt, plakken gezaagd, brand- markt gehouden. Standplaatsen zijn een carambole verschil. jaar in de halve finales en werd hier- De halve finale tussen Klaas van der voor steeds uitgeschakeld door een Veen en Jan Witte, die respectieve lijk vijf om negen caramboles moes ten maken werd in slechts beurten van zijn broers (Jan en AP). Maar hij kon de bokaal nu met gepaste trots in de lucht houden. Vlaggen Er kan zondag tijdens Nationale Dodenherdenking op reguliere wijze worden gevlagd. Dat is mogelijk tussen 18.00 uur en zonsondergang (21.10 uur). Dan hangen in ieder geval bij alle openbare gebouwen de vlaggen halfstok om eerbied aan de doden van oorlogsgeweld te betonen. Het gebruik om op zondag niet te vlaggen, is tijdens de herdenking niet aan de orde. Invasie Waar ligt het aan? Aan de tijd van het jaar? Is het de laatste stuiptrekking van een heel leger net voor vijf mei of een compleet nieuwe oorlog? Ik vrees het laat ste, en ben tot de tanden toe gewapend op alles voorbereid. Stofzuiger, bussen mierenpoeder, keteltjes kokend water. Klinkt dat eng? Wacht maar tot ze je eigen huis in marcheren. De eerste aan val kwam op donderdagavond. Nietsvermoedend liep ik de hal door en zie ineens in het sche merduister grote zwarte vegen op de vloer. Welverdraaid, is-ie weer met modderschoenen uit de tuin het huis ingebanjerd, was mijn eerste gedachte (sorry lieverd). Het vuil bewoog. Dat kan niet, vuil ders zich aan het hergroeperen en wacht normaal gehoorzaam tot ik zijn. De oorlog is nog niet over. het met stoffer en blik weer het huis uit draag. Licht aan. Schrik van mijn leven: een dik zwart lint Pien Verberg van mieren waaierde in rap tempo vanuit de meterkast de hal door, de trap op, de kamer in. Stofzui ger erbij, zuigen! Het jongde maar aan, kroop over mijn schoenen, over de stofzuiger, er leek geen eind aan te komen. Na zeker een kwartier driftig zuigen leek het er op dat de invasie afgeslagen was, maar tot middernacht bleven kleine stoottroepen verschijnen. Vrijdag, zaterdag, wapenstilstand. Buiten mijn zicht bleek zich echter een heel leger hulptroepen te heb ben verzameld en zondagmorgen begon de aanval opnieuw. Met verhevigde kracht. Ik heb ze niet geteld, maar ik schat het aantal miersoldaten op een paar miljoen. Ook deze strijd werd na een bit ter en langdurig gevecht door mij gewonnen, maar bewegingen op mijn tegelpad vertellen mij dat overal kleine, nijvere guerillastnj- Wij zijn met spoed op zoek naar een die voor ons de Texelse Cou rant wil bezorgen in het gebied tussen Den Burg, Oudeschild en Oosterend. Hier wonen ongeveer 120 abonnees. De kranten kunnen op dinsdag en vrijdag vanaf 15.15 uur aan de Spinbaan worden afge haald. Geïnteresseerden vragen wij bij voorkeur te mailen naar info@lenr.nl. Langeveld de Rooy Spinbaan 6 1791 MC Den Burg - Texel Telefoon 0222 - 362600 Fax 0222 - 314111 langeveld merken gezet en braakballen worden geplozen. Ook kunnen er natuur schilderingen worden gemaakt of een watergong en kan er door een microscoop worden gekeken. Er zijn kramen te vinden van Staats bosbeheer, Natuurmonumenten, nationaal park, Ecomare, KNNV, Wereldnatuurfonds, Vlinderstich ting, Vleermuizenwerkgroep en Ver eniging voor Zoogdierkunde. voorbehouden aan verenigingen. In de straten rond het centrum wordt vrijmarkt gehouden voor particulie ren. Om 12.00 uur gaat een versier de optocht van start, voorafgegaan door KTF. Er wordt van het gebouw van KTF aan de Emmalaan naar de Groeneplaats gelopen. De markt eindigt rond 12.45 uur. Van 15.00 tot 16.30 uur worden op de Groeneplaats spelletjes gehou den voor de jeugd tot en met groep de jeugd tot en met groep 4. Om 14.45 uur start het grote zoekspel voor iedereen vanaf groep 5. Deel nemers (in groepen van maximaal vier personen) kunnen zich tot vlak voor aanvang opgeven. Om 16.30 uur moeten alle opdrachten zijn ingeleverd, waarna om 17.00 uur de prijsuitreiking volgt. De hele middag wordt er vnjmarkt gehouden, staat er een springkus sen opgesteld en zijn er ijsjes en andere lekkere dingen te koop ten bate van de peuterspeelzaal. Oosterend In Oosterend begint Koninginnedag met een rondgang door Excelsior. Vertrokken wordt om 10.15 uur bij De Bijenkorf. Vanaf 11.30 uur kun nen kinderen zich in de Oranjestraat uitleven met stoepkrijt. De feest commissie heeft voldoende krijt Eierlandsche Huis een optocht van start, vooraf gegaan door de drum band. Vanaf 13.00 uur kan worden ingeschreven voor de spelletjes, die om 14.00 uur beginnen en tot 17.00 uur duren. Om 17.30 uur volgt de prijsuitreiking. Teams (van zes per sonen) kunnen zich aanmelden bij Olga Bruin, tel. 316836 De Koog Bij dorpshuis De Hof gaat om 13.30 uur een optocht voor de jeugd van' start, om 14.15 uur gevolgd door spelletjes. Om 14.00 uur begint in de Dorpsstraat de kelnerrace, waar bij de deelnemers in oranje uitdos sing aantreden. Opgeven kan vanaf 13.00 uur bij de Blauwe Piste. Den Hoorn In Den Hoorn begint de dag om 10.00 uur met muziek van de toren. ingekocht en hoopt op een grote Om 10.30 uur gaat bij dorpshuis deelname. Vanaf 13.15 uur kun- 8. Deelname kost €0,50, inclusief nen groepen tot vier personen zich Koninginnedag op website TC Omdat de Texelse Courant in ver band met Hemelvaartsdag vrijdag niet verschijnt, is het niet mogelijk om deze week in de krant verslag te doen van Koninginnedag en de tot 145.30 uur worden op het boei- meierblis. Foto's die de redactie enlandje spelletjes gehouden voor in de verschillende dorpen van de activiteiten maakt, worden daarom zo snel mogelijk op de website van de Texelse Courant (www.texelse- courant.nl) gepubliceerd. ijsje, opgeven kan vanaf 14.45 uur op de stoep van het gemeentehuis. Oudeschild Bij de Bruinvis in Oudeschild gaat om 10.30 uur een optocht van start. De deelnemende kinderen worden door een jury beoordeeld. Van 13.30 inschrijven voor een fotospeurtocht door het dorp. Om 18.00 uur gaat bij De Kroonprins in de Kerkstraat de jaarlijkse Koninginneloop van start. De Cocksdorp De buurtcommissie De Cocksdorp viert Koninginnedag in de Kikkert- straat. Om 9.15 uur gaat bij het De Waldhoorn een rondgang door het dorp van start. Alle deelnemers wordt verzocht hun fiets, skelter, trapauto of rollator zo uitbundig mogelijk te versieren. Om 11.00 uur is de stoet terug in het dorpshuis, waar koffie en zelfgemaakte cakes worden genuttigd. Tot 12.30 uur staan er allerlei leuke dingen te gebeuren en om 13.30 uur begint bij de Jan Dnjverschool het verras singsprogramma. FdlTlili6V06tb3l Strijd met elkaar aanbinden. Jorieke Meijer (19) uit De Cocks dorp is aan het Horizon College in Alkmaar geslaagd voor de opleiding doktersassistente. Per 1 mei is zij werkzaam in de praktijk van dokter De Witte in Den Burg. Op de velden van Texel'94 wordt donderdag het jaarlijks familie-voetbaltoernooi gehou den, waarin-de families Boog aard, Van Heerwaarden, Maas, Terpstra, Veeger en Witte de weten door vele supporters. De aftrap vindt plaats om 12.00 uur, de wordt een halve competitie prijsuitreiking wordt rond 15.15 uur waarbij titelverdediger verwacht. Het familietoernooi wordt Boogaard op zware tegenstand voor de zestiende keer gehouden, kan rekenen. Het belooft een span nend toernooi te worden, waar bij de spelers zich aangemoedigd Na een kort ziekbed is overleden onze moeder, schoonmoeder, oma en ouwe oma Ebrina Cornelia van den Brink van Tatenhove weduwe van Arend van den Brink 13-11-1913 t 25-4-2008 Aart in herinnering Anneke in herinnering Joke en Jan Rina en Wout, Bo en Jesse Ellen en Kees, Timo en Jordi Jeanine en Denhard Ada en Dirk Gerrit en Pauline, Jakko en Meike Arend Esther Verpleeghuis Texel Hollewal 2 De begrafenis heeft vandaag, dinsdag 29 april, plaatsgevonden op de Algemene Begraafplaats van Den Burg. Correspondentieadres: J. Pieterse-van den Brink, Boogerd 21,1791 GW Den Burg In het bijzonder gaat onze dank uit naar het ver plegend personeel van het „Verpleeghuis Texel" Familie Van den Brink IN MEMORIAM Dag Mam Morgen alweer 5 jaar geleden, dat jij uit ons leven bent weggegleden. Dus we moeten verder met alle herinneringen die er zijn- Want je bent en blijft voor ons en velen een groot gemis... Mam, als we aan jou denken, denken we aan de goeie gesprekken, de wijze raad, het nooit ergens omheen lullen maar recht uitje hart en recht door zee- Jouw vechtlust en levenslust die met geen pen te beschrijven is. Al die herinneringen aan jou en aan ons. zolang geleden, maar toch zo dichtbij... Met die vele goeie herinneringen hebben wij de kracht om door te gaan. Maar mam, we missen je nog elke dag... We weten zeker dat je het nu goed hebt. waar je ook bent...?? Je bent voor altijd bij ons en wij zullen altijd bij jou zijn. Want je was en blijft ons maatje en ons wereldwijf. We always love you. Je jongens, Ewoud Mathijs IN MEMORIAM 30-04-2007 30-04-2008 Lieve Merel we missen je. Dennis en Femke Sandra Margo 9 mei 1958 9 mei 2008 Piet en Janny Hin-Schoenmaker 50 jaar samen Voor ons een reden om dit niet ongemerkt voorbij te laten gaan. Op zaterdag 17 mei willen we dit vieren met familie en vrienden. De receptie zal gehouden worden van 16.00 tot 17.30 uur in Hotel de Pelikaan. Pelikaanweg 18, De Koog. U bent van harte welkom. Boogaard 7,1791 GW Den Burg Cadeautip: ta, voor de Stichting stuur een Papoea naar school. Geef onsje hand w(j geven je het zand van het strand, van de rand van het land. waarjeopleeft Sep is geboren! 20 april 2008 Cas, Muriëlle Barend Esra Bergman De Ruyterstraat 82 1792 al Oudeschild 36 59 36 "Jexelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,00 tot en met 3 regels Per regel meer- €2,00 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Texelse kaas zenspyk. We- Basic- jeans 2 voor 40,= 3 wassingen. Rabbit Ha- bit Weverstraat 39 Den Burg Koninginnedagactie! koopjes vanaf €5,-! Cou- verti Fashion. Weverstraat Geraniummarkt vanaf 30 april Waar? Bij Gamma natuurlijk! Fitflop de slipper die je bij elke stap traint. Mantje Lifestyle Stores. Natuursteen Texel Voor grafmonumenten, onder houd en bijgraveren. Tel. 310168, Mark Pijper. www.texelseautopa- gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Cranio-sacraal therapie bij Praktijk Kai Ho.06- 36398989 of www.crani- osacraaloptexel.nl Bloemendagen. za terdag 3 mei voor €16,- pp.Tel.315555 of texel- tours.nl Geraniummarkt vanaf 30 april. Waar? Bij Gamma natuurlijk! Tarzan De Musical. zondag 16 november. Tel.315555 of www.texel- tours.nl Dirty Dancing Musi cal. zondag 19 oktober. Tel.315555 of www.texel- tours.nl Ciske de Rat. zondag 2 novemberTel.315555 of www.texeltours.nl Auto Service Centrum. Maricoweg 3, tel. 315588. Onderdelen voor TV en witgoed. Stiehl De Waal 311777 De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Kein bild? Kein Ton? Wir kommen schon!, Stiehl De Waal 311777 Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Voor uw feestje, groot of klein, moet u in Bowling De Koogel zijn. Tel. 0222- 317672. Koninginnedagactie koopjes vanaf €5,-! Cou- verti Fashion, Weverstraat 58. Voor al uw aftimmer- werk/interieurbouw Timmerman Piet Laan, tel. 322100. Cranio-sacraal therapie bij Praktijk Kai Ho.06- 36398989 of www.cram- osacraaloptexel.nl Huis te koop/te huur? Verplicht energielabel info@epatex.nl 314849 Stretch- jeans 2 voor 50.= Rabbit Habit. We- verstraaat 39 Den Burg. Nieuwe collectie Cotton- field Dames en Heren. Mantje Lifestyle Stores. www.texelsecourant.nl voor het dagelijkse Texel se nieuws. Nieuwe Collectie Falino. Mantje Lifestyle Stores. www.texeltoerist.nl. Met de meest actuele evene mentenagenda. Moederdag tip Cyell huis en badmode. Mantje Lufe- style Stores. Nu ook dagelijks het laat ste nieuws op www.texel- secourant.nl Nieuwe collectie Tommy Hilfiger. Mantje Lifestyle Stores Power Yoga José de Bloois. tel. 06-30291758. yoginijose@hotmail.com Droog haardhout Eelke Kloosterman, 06 55341347. Bowlen en steengrillen gaan prima samen. Bow ling de Koogel, tel. 0222- 317586. Voor al de onderhouds middelen voor uw schoe nen kom naar, Mantje Life style Stores. Fruitbedrijf Molenbuurt geopend: vrijdag- en za terdagmiddag van 13.30- 18.00 uur. Koninginnedagactie! koopjes vanaf €5,-! Cou- verti Fashion, Weverstraat 58. Floris van Bommel Da mes en Herenschoenen Mantje Lifestyle Stores. Hairstyling Taiou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473 Taxi nodig? Bel Taxi At tent, 0222-320020, 24 uur per dag bereikbaar Stofzuigers en toebe horen. Stiehl De Waal 311777 Geraniummarkt vanaf 30 april. Waar? Bij Gamma natuurlijk! Geraniummarkt vanaf 30 april Waar? Bij Gamma natuurlijk! Houtbouw „It Paradys- ke" B.V., Noordbergum Frl. Voor sierlijke autogara ges, tuinhuisjes, schuren, paardenboxen, loodsen enz. Gemaakt uit 32 mm gg vuren geïmpregneerd rabat. Alle maten mogelijk, rechtstreeks vanaf de fa briek. Info en folders 0511- 474655, fax 0511-475711. Auto Service Centrum Voor uw totale auto on derhoud. Tel 315588 Nieuws van Texel? Nu dagelijks nieuws op www texelsecourant.nl

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3