Oudgedienden SVO doen het rustiger aan 'De jeugd is tegenwoordig veel gebekter dan wij vroeger' Bijeenkomst met Net geen zege SVO in laatste wedstrijd Bijleveld afgelast PT Vastgoed 6 COURANT DAGELIJKS TEXELS NIEUWS u7U7U7.texeIsecourant.nl CHALE1 CENTRUM jij" TES O DOGGER HOOGERHEIDE GESLOTEN T)c (Qufk TTijd" ÏÉU'TP^ KARTING TEXEL DINSDAG 29 APRIL 2008 TEXELSE Na jaren trouwe dienst hebben Jan Bloem (34), Sil van Dijk (30) en Tom Witte (30) hun carrière als lid van het eerste elftal van SVO beëindigd. In Callantsoog speelden ze zondag hun laatste wedstrijd. Maar alledrie zullen ze nog vaak op sport park Sieme Keyzer te zien zijn, is het niet als speler in een lager team, dan wel als trainer, begeleider of toeschouwer. 'Het is en blijft toch onze club.' Het is donderdagavond, drie dagen voor hun laatste wedstrijd. In de kantine van Oosterend zijn ver dediger Jan Bloem en spitsen Sil van Dijk en Tom Witte bij elkaar gekomen om samen met voorzitter Ewald Witte terug te kijken op hun voetbaljaren. Moeilijk is dat niet. Met eerst een kopje koffie en later een flesje bier binnen handbereik vliegen de herinneringen in hoog tempo over tafel. Tom Witte is een tijd weggeweest van Texel en woonde zeven jaar lang in Japan. Bloem en Van Dijk zijn altijd lid gebleven van SVO. Ze kunnen het niet met elkaar eens worden of ze nou vijf, zes of zelfs maar vier jaar oud waren toen ze lid werden, maar samen begonnen ze in ieder geval bij de F-pupillen. Via de E3 en de E1 vonden ze hun weg omhoog. Bloem: 'We hebben ook alle juniorenteams doorlopen: C, B en A.' Van Dijk: 'In de B1 werden we kampioen. Dat was één van de hoogtepunten.' Alsof ze het hebben afgesproken, beginnen ze allebei over het jeugdtoernooi waaraan ze als 16- of 17-jarigen in Parijs mee deden. 'Dat had Jan Schroeder, onze trainer en coach, geregeld. Bijzonder, want er deden allemaal internationale teams mee. Op het complex van een grote amateur club. Er stonden tribunes en het veld was als een biljartlaken. We speelden in onze openingswedstrijd tegen een Duits team. We verloren in twee keer vijftien minuten met 6-1Maar we werden niet laatste en wonnen één keer.' Ook Witte maakte een buitenlands reisje mee. 'Als B-junioren gingen we naar Tsjechië, samen met de veteranen en hun vrouwen, een bus vol. We hadden een uitnodi ging gekregen via Albert Hoven, die daar mensen kende. We speelden er tegen een team uit Oostenrijk. Daar werd het 2-2, later zijn ze ook een keer hier geweest en toen ver loren we met 12-1. In onze kantine hadden we een enorm feest. Die Oostenrijkers zijn thuis van die grote pivo's gewend, ze keken heel raar naar die kleine biertjes. Ze bleven ze er maar in gooien. In dat jaar wer den we ook kampioen. We werden gesponsord door het Paracentrum en kregen als cadeau een rond vlucht boven het eiland.' Maar liefst acht spelers van het A- jumorenteam van Bloem en Van Dijk maakten samen de overstap naar het eerste elftal. Een bijzonderheid, herinnert Van Dijk zich. 'Ome Klaas Burger zei altijd: als het er vier zijn, mag je blij zijn. Ome Klaas was een clubicoon. Ik herinner me dat hij er altijd was, samen met ome Sieme Keyzer, ook na een gewone trai ning.' Al een paar jaar daarvoor had Van Dijk zijn debuut gemaakt in het eerste zaterdagelftal. 'Ik was nog maar vijftien toen ik door Eef Eel- man, de coach, werd gevraagd of ik de tweede helft wilde meedoen. Ik weet nog dat ik erin kwam en dat de laatste man van de tegenstander vroeg: wat kom jij doen?' Met een grijns: 'Maar ik liep hem er wel uit.' Eenmaal in het eerste elftal speel den de acht voormalige A-junioren niet lang meer samen. De meesten kregen andere interesses of stop ten wegens studie of drukke werk zaamheden. Een enkeling zocht zijn geluk bij een andere vereniging. Dat gold ook voor de teamgenoten van Witte. Het is het lot van een kleine club als SVO, weten de drie. Bloem: 'Toen Sil en ik als broekies in het eerste terechtkwamen, stonden we tussen mannen als Piet Koning, Dennis Vonk en Marco Drijver. Toen die stopten, werd het moeilijk. In die tijd is nog serieus gesproken over een fusie met De Koog en ZDH.' Voorzitter Ewald Witte: "Het was in die tijd bijna elke week moeilijk een team op de been te brengen. De interesse om voor het eerste te spe len, werd steeds kleiner. Het is zelfs gebeurd dat Bep Vonk, de trainer, aan de toeschouwers langs de kant vroeg wie er wilde invallen. We zijn in die periode overeind gehouden door de asielzoekers die voor ons speelden.' Na het diepe dal volgde een gewel dige opleving. Daarin speelde Van Dijk als speler én trainer een belangrijke rol. 'Samen met Richard Daalder heb ik het opgepakt. Met een piepjong team deden we het verrassend goed. Al in ons tweede jaar wonnen we een periodetitel en plaatsten we ons voor de nacompe- titie. We werden een keer tweede, een keer derde en een keer vierde. Dat waren echt hoogtepunten.' Een geheim voor het succes heeft Van Dijk met. Behalve misschien dat hij altijd een rustige aanpak heeft gehanteerd. 'Toen ik zelf jong was, werd er soms flink gescholden in het veld. Ik werd wel eens gek van het geharrewar, ging er in ieder geval niet beter door voetballen. Als routinier heb ik zelf altijd gepro beerd de jonge jongens te coa chen. Ze mogen ook gerust fouten maken, daar worden ze alleen maar beter van.' Witte is het met hem eens, maar vindt dat er wel eens wat al te voorzichtig met de jongere spelers wordt omgesprongen. 'Wij lieten ons alles zeggen en hielden ons wel mak. Tegenwoordig krijg je meteen een weerwoord. En je moet oppas sen met wat je zegt, anders komen ze niet meer.' Van Dijk beaamt: 'De jeugd is veel gebekter dan wij vroeger.' Al met al kijken ze met plezier terug op de afgelopen jaren. Bloem: 'Ik heb een prachtige tijd gehad en veel gelachen. Bij verre uitwedstrijden zag ik er wel eens tegenop, maar als we dan weer in de bus zaten, was het altijd meteen gezellig.' Aan anekdotes geen gebrek. Nooit meer uit Bloems herinnering verdwijnt de uitwedstrijd tegen Wherevogels, nadat de hele selectie uitbundig Texel Pop had gevierd. 'Niemand lag vóór half zeven in bed. Bij de aftrap had iedereen het water nog in de ogen. Bij rust stonden we al met 8-0 achter, maar in de kleedkamer hadden we allemaal de slappe lach. Het werd uiteindelijk 15-1. Zoiets blijft je wel bij.' Een andere keer verloor SVO in Schagerbrug, waardoor tegenstan der Vesdo promoveerde. Terwijl de feestgangers op een platte kar door het dorp gingen, genoten de Ooste- renders in de kantine van gratis bier. Toen ze terugkwamen, hadden wij 'm al aardig hangen. Een paar jon gens die eerder bij Texel'94 hadden gevoetbald, snapten daar niks van. Daar mochten ze niet lachen als ze hadden verloren.' Bij een uitwedstrijd tegen Petten liet de scheidsrechter op zich wachten, herinnert Van Dijk zich. 'Toen we klaar waren met warmlopen, zei Kees Mets: dan moesten we maar een sigaar nemen. Zaten we even later allemaal met zo'n toeter in ons hoofd. Toen de scheidrechter ons kwam halen, stond de hele kleed kamer blauw.' Van hetzelfde kaliber is de herin nering aan de wedstrijd waarin de plassen op het veld stonden en het steeds harder ging regenen. 'Als Marco Drijver, onze keeper, dook, dan ging er een boeggolf voor hem uit. Marco vertelt het nog regelma tig. En hoe langer het geleden is, hoe groter de golf. En aan het eind van zijn verhaal zegt Marco dan altijd (Van Dijk imiteert): Na de wed strijd zaten we aan een biertje. Kijk ik naar buiten en wat denk je? De eenden zwommen op het veld.Van Dijk schatert: 'De eenden zwommen op het veld. Fantastisch!' Over het besluit om het wat rustiger aan te doen, hebben ze lang nage dacht. Drukke werkzaamheden, een gezin en de toenemende ongemak ken van de ouderdom gaven uitein delijk de doorslag, al blijven Bloem en Van Dijk wel trainen en kan er in nood een beroep op hen worden gedaan. Dat geldt komend jaar nog niet voor Witte. 'Ik loop me soms veel te veel op te naaien. Als we naar De Koog moeten, begint het halverwege de week al te borrelen in mijn buik. Dat is met goed voor me. Bovendien ben ik bezig mijn huis te verbouwen. Dat is nogal een klus, die ik zoveel mogelijk zelf doe. Maar ik kom wel terug, daar ben ik van overtuigd. Het lijkt me wel wat om in de toekomst een jeugdteam te gaan trainen. Het is toch mijn club.' Joop Rommets Herenteam golfclub wordt kampioen De bijeenkomst van de Wadden eilanden met staatssecretaris Ank Bijleveld van Binnenlandse Zaken is gisteren niet doorgaan. Bestuurders van de eilanden en de staatssecretaris zouden in Har- lingen bijeen komen om de inten sievere samenwerking tussen de eilanden te bekrachtigen. Ed Nij- pels, commissaris van de koningin in Friesland, heeft de bijeenkomst echter afgeblazen, omdat er na de Texelse afwijzing geen reden meer was samen te komen. Dat maakte het voor burgemeester Joke Geldorp makkelijker om aan het verzoek van de gemeenteraad tegemoet te komen in Harlingen geen handtekeningen te zetten. De raad wilde haar dinsdag zelfs ver bieden naar Harlingen af te reizen, maar dat kon volgens Geldorp niet omdat zij formeel als voorzitter van de Eilander Raad zou gaan en niet als burgemeester van Texel. In de Leeuwarder Courant is te lezen dat in Friesland inmiddels de nodige irritatie over Texel is ont staan. De krant citeert onder andere gedeputeerde Anita Andriesen die Texel bestempelt als 'niet meer dan de achtertuin van Den Helder'. Zij noemt het eilandbestuur kortzich tig en vindt dat de Friese eilanden Texel nog een 'poepke rüke litte' moeten. De krant citeert ook een tot op het bot teleurgestelde Bert Swart, burgemeester van Schiermonnik oog. Volgens hem heeft Texel 'goud uit handen gegeven' door het plan van aanpak en daarmee intensie vere samenwerking af te wijzen. Hij begrijpt niet dat de Texelse politiek met de tijd wil benutten om tot 25 juni (volgende bijeenkomst Eilander Raad) de tijd te gebruiken om aan passingen op het plan van aanpak voor te stellen. Hoewel er voor beide teams geen grote belangen meer op het spel stonden, maakten Callantsoog en SVO er in de laatste ronde van het seizoen een mooie wedstrijd van. De Oosterenders kregen aanvankelijk de beste kansen, maar de thuisploeg scoorde drie keer. Nadat het toch nog 3-3 was geworden, scoorde Callantsoog in de slotminuut de winnende treffer. Ondanks enkele afzeggingen kon trainer/coach Jitze Beintema over een flinke selectie, beschikken. Onder hen Sil van Dijk, Tom Witte en Jan Bloem, die het komend sei zoen wat rustiger aan gaan doen en wellicht hun laatste officiële wed strijd speelden. Het leek een mooie afscheidswedstrijd voor hen te wor den, want SVO tikte er lustig op los en creëerde alleen in de eerste twin tig minuten al vier opgelegde kan sen. Een hoofdrol speelde Martijn Drijver, die aan de rechterkant keer op keer zijn tegenstander te vlug af was. Tweemaal ging hij alleen op de keeper af, om op het laatste moment een medespeler aan te" spelen. Tom Witte en Sil van Dijk slaagden er echter niet in te scoren. Ook naderhand waren goede kan sen niet aan hen besteed, waardoor Callantsoog tot eigen verrassing in de race bleef. Jn het tweede gedeelte van de eerste helft vielen maar liefst vijf doelpunten. De eerste drie waren voor de thuisploeg, die daarmee de wedstrijd leek te beslissen. Maar Ed de Vries bracht vlak voor rust de spanning toch weer terug. Eerst scoorde hij met een hard schot van grote afstand, even later kopte hij de bal uit een strakke corner van Bob Witte in het net. Na de thee beleefde SVO een sterk eerste kwartier. De ploeg had er duidelijk zin in en ging vol overgave op jacht naar de gelijkmaker. Deze kwam op naam van wederom Ed de Vries. Hij benutte een penalty, nadat Sil van Dijk na een voorzet van Mar tijn Drijver in het strafschopgebied was gevloerd. De gasten hadden daarna door moeten zetten, maar slaagden er niet in de kansen te benutten. Opvallend aanwezig was opnieuw Martijn Drijver, die twee keer op de paal schoot. Ook Callantsoog schuwde de aanval niet, maar de sterk keepende Marco Drijver stond op zijn post. Gaandeweg begon het warme weer z'n tol te eisen en werd ook duidelijk dat niet alle spelers conditioneel even sterk waren. Net toen het erop leek dat de eindstand 3-3 zou worden, scoorde Callants oog toch nog. Dat gebeurde uit een kopbal na een corner. Keeper Drijver kon de vingertoppen nog net tegen de bal krijgen, maar zag deze daarna tergend langzaam zijn doel inrollen. De scheidsrechter liet daarna nog wel aftrappen, maar blies al snel het eindsignaal. Tot verdriet van de Oosterenders, die echter met opgeheven hoofd van het veld konden, in de wetenschap dat ze er na een moeizaam seizoen alles aan hadden gedaan de laatste wedstrijd te winnen. Door op golfbaan Ooghduyne in Julianadorp met klinkende cijfers van concurrent Zeegersloot uit Alphen aan den Rijn te winnen, heeft het herenteam van de Texel se golfclub het kampioenschap veilig gesteld. Met 14 van de 18 te behalen punten werden na drie van de vier te spelen wedstrijden al zo veel punten behaald dat de ploeg niet meer in te halen is. Hans de Beer, Hans de Leeuw, Wil Homan, Piet Schuijl (De Koog), Bob Hoogenraad en invaller Hans Bak ker wonnen 's morgens allemaal hun dubbelpartijen. Er werd four ball better ball gespeeld, waarbij ieder zijn eigen bal speelt en de beste score telt. 's Middags wer den de singlewedstrijden gespeeld. Dit was een matchplay-wedstrijd, waarbij de gewonnen holes tellen. Daardoor kan een speler al voor het bereiken van de achttiende hole winnaar zijn. Bob Hoogenraad sloot zijn partij al op de dertiende hole winnend af. Piet Schuijl, Hans de Leeuw en Hans de Beer moesten er wat langer om strijden, maar won nen ook. Daarmee waren de verlo ren partijen van Wil Homan en Hans Bakker niet meer van invloed op de uitslag. Evenmin zal dat de volgen de week in Alphen aan de Rijn tegen Heiloo te spelen wedstrijd zijn. Door de winst in de poule promo veert het team volgend jaar naar de vijfde klasse. direct Wij zijn aanwezig op maandag, donderdag, vrijdagen zaterdag van 10.00-16.00 uur. Andere dagen op afspraak en vrij bezichtigen bp ons terrein altijd mogelijk. Schilderweg 253 - Oudeschild Tel/fax 0222 - 310796 06 - 122 278 81 www.chaletcentmmtexel.nl Koninklijke N.V. Texels Eigen Stoomboot Onderneming Ons kantoor, Pontweg 1, Den Hoorn, is op maandag 5 mei de gehele dag gesloten. Het kantoor van notarissen_ is op 30 april, 1 en 2 mei A.s. donderdag vieren we 1 mei in het Schoutenhuys van Hotel de Lindeboom. Het koor van Gerrit zingt voor u Meiliederen en socialistische liederen. Reünie en nostalgie! ledereen is van harte welkom. Aanvang 15.00 uur. Mensen die niet voor eigen vervoer kunnen zorgen, kunnen bellen naar: Henk Hulstra: 317705 P.V.D.A.-Texel i.s.m. De Lindeboom. Wegens stagnatie van bouwproject direct tijd voor al uw bouwwerkzaamheden. 06 46026170 Heeft u onze winnaar al geproefd? In de smaken olijf, kip-kerrie en spek-ui-toscaanse kruiden. Timmer Gü/I De Echte Bakker Hogerstraat 4. Den Burg Weverstraat 90. Den Burg Dorpsstraat 90, De Koog www.bakkertimmer.nl QJeiihonf) ft Afistou/taüe dan oude klokken antieke klokken. (D.a. staande klokken, wand- en tafplklokken. Qajiantie van uwtwenkmaken. met 25 jaaA öivaAing. 'rXikkciKbaal 15 1795 j\>j\ '-De CocfcsdoAp <EM: 0222 3 f 6921 Start je carrière op het zuiden van Texel Voor onze slagerij zijn wij op zoek naar enkele leerling slagers m/v 38 of 32 uur per week Voor onze supermarkt zijn wij nog op zoek naar kassamedewerkers m/v vanaf 16 jaar voor de vakanties en weekeinden I Goënga Den Hoorn I supermarkt slagerij Bel of mail naar Winanda Goënga, 0222-319252, winkel@goenga.com Gezocht voor de zomervakantie: Kantine medewerkster I Baanmedewerkers j I Reacties: George Dekker i tel. 313921 of 315619 ('s avonds) DEN BURG Akenbuurt 14, Den Burg Wij zoeken nog enige medewerkers: Cafetaria en keuken Havenrestaurant Texel Bediening restaurant Havenrestaurant Texel Terrashulp Eetcafé Parkstraat 22 Heb je interesse? Bel dan met Jan C. Stolk, 0222 - 319310 voor verdere informatie. Je krijgt een leuke werksfeer, goed salaris. Ervaring in het vak is handig. Parttime en/of vast werk. Tom Witte, Sil van Dijk en Jan Bloem: Bij Texel'94 mochten ze niet lachen als ze hadden verloren.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 6