Joop Rommets speelt 400ste wedstrijd ZDH sluit seizoen af met overwinning Biljartclub eert kampioenen Texel'94 wint simpel van Nieuwe Niedorp TEXELSE J COURANT Zaaivoetballers waardig kampioen Remise G-team na spektakel Texelweekend:evenement van formaat Jaap Lap bedankt Joop Rommets to Mioke Smid/Beeldbank Texet) Joop Rommets heeft zondagmid dag zijn 400ste wedstrijd voor ZDH 1 gespeeld. Voorzitter Jaap Lap maakte van de gelegenheid gebruik om Rommets te bedan ken voor zijn sociale spel en inzet. Rommets heeft er minstens 400 wedstrijden opzitten. Voor de exacte stand van zaken doet Lap normaal gesproken navraag bij de secreta ris. Omdat Rommets naast speler ook de rol van secretaris vervult, was dit ingewikkeld. 'We hebben daarom maar besloten dat vandaag je 400ste wedstrijd is, maar het kun nen er gemakkelijk meer zijn', legde Lap uit. Lap vond het de hoogste tijd Rommets te bedanken. Spelers krijgen normaal gesproken bij 250 en 300 wedstrijden een bloemetje, deze heeft Rommets misgelopen. 'Nu naast een bos bloemen ook een bioscoopbon voor hem en zijn vrouw', aldus Lap. Naast speler en secretaris is Rommets ook jeugd trainer en -coach. Na drie keer op rij te hebben verloren, heeft ZDH het seizoen zondag toch nog goed afgeslo ten. Sprankelend was het niet, maar op eigen veld werd met 4-2 gewonnen van het onderaan- staande Kaagvogels. Hoewel van goede wil, beleefde ZDH een moeizame start. De ploeg speelde onrustig en ook de orga nisatie liet nogal eens te wensen over. Kaagvogels had al na een paar minuten een penalty verdiend, toen Bernard Ipenburg zich verslikte en zijn tegenstander vloerde. De scheidsrechter streek echter met de hand over het hart en gaf een vrije trap op de rand van het straf schopgebied. Aan de andere kant waren er kansen voor Maurits Lap en Jelmer Bomas. Bomas scoor de aan het begin van het seizoen aan de lopende band, werd daarna noodgedwongen in de verdediging opgesteld, maar bleef het topsco rersklassement van de Helderse Courant aanvoeren. Deze wedstrijd had hij van trainer Jan den IJzer man een vrije rol gekregen, in de hoop dat hij nog een paar keer zou scoren. Na een kwartier kwam Kaagvo gels door lauw ingrijpen van de Hoornders op voorsprong. Vanaf dat moment zakte het spelpeil naar een bedenkelijk niveau. Toch ging ZDH dankzij twee oplevingen met een voorsprong de rust in. Eerst scoorde Sjoerd Oosterhof, na een slim passje van Maurits Lap, even later krulde Bomas de bal uit een vrije trap vanaf twintig meter met een fraaie krul in de bovenhoek. Na rust was het spel van de Hoorn ders iets beter en werd de marge al vrij snel verdubbeld. Mike de Bruijn gaf met zijn linkerbeen een indraaiende voorzet, waarbij de bal verrassend doorschoot en via de binnenkant van de paal voor de voeten van Bomas belandde, die geen moeite had te scoren. Het was zijn negentiende treffer in even veel wedstrijden en (waarschijnlijk) genoeg voor de titel van topscorer van de Kop van Noord-Holland. In het vervolg leek ZDH er af en toe te gemakkelijk over te denken. De thuisploeg kreeg een paar kansen en zag Bomas na voorbereidend werk van Remco Boogaard met een prachtige knal de paal raken. Maar het was Kaagvogels dat uit een counter 3-2 scoorde. Daarna leek het nog moeilijk te worden voor de Hoornders. Maar met Jona than Abraha als invaller voor Mau rits Lap en Sean van Heerwaarden voor Sjoerd Oosterhof kwamen ze niet serieus meer in problemen. Het werd zelfs nog 4-2 door Remco Boogaard, die een snelle counter van Bomas en De Bruijn met succes bekroonde. ZDH steeg door deze overwinning één plaats en eindigde als zevende. Dat was één plaats te laag voor het bekende linkerrijtje (het doelsaldo van Oudesluis was net iets beter), maar de hoogste positie in negen jaar. Zwemdiploma's In zwemparadijs Calluna werd don derdag voor de vierde keer dit sei zoen afgezwommen voor de ver- schilende zwemdipkoma's. Onder begeleiding van examinatoren Inske Flier, Colinda Vlaming en Remko Nagtegaal slaagden de volgende kinderen voor het diploma: Diploma A - Allard Junier, Dylan van der Veen, Ellen Trap, Ewoud Bolt. Femke Krijnen, Ilse van der Vis, Izebel Dob, Jarno Leijstra, Job van Beek, Jop van Etten, Jos Betsema, Kayne Müller, Kyra Sardijo, Lore- na Garritsen, Manon Blom, Marjo lein Hin, Mare Langeveld, Menno Stolk, Michiel Lohse, Milou de Ruij- ter, Noa Klijn, Owen Smit, Pieter van der Broeck, Reamon Gamtsen, Roos Kikkert, Tatum Hemelrijk, Tijs van Exel, Viggo van der Kooi, Zenit Schutte. Diploma B - Anna Nina Koot, Dana Nooij, Danilo Griffioen, Floor van Sambeek, Ger Groenwold. Jasmijn Veldman, Jude Espiona, Kal le van Straten, Lieke van Gils, Linda Pahankova, Linsey Nagtegaal, Lis Veenhuizen. Luna Dral, Marit Bon ne, Shayna Brokken, Sofie de Vries, Steijn Brouwer, Wesley Huysman. Zwem ABC - Eliza Boom, Joyce Lan geveld, Magda Boekhoudt, Moor de Waal, Nick Drijver, Rachel Gregoire. Guppy-diploma - Bas Eelman, Feline Veltkamp, Floor Blonk, Ivo Timmer, Kenzo Nouwen, Lars Witte, Manou de Ridder, Michiel Kruk, Quinty Nou wen, Ryan Paulus, Sanna de Vries. Voetbaluitslagen Dinsdag 22 april: Texel'94 B2-Winkel B1 De biljarters van DVO sloten vrij dag in De Witte Burcht het sei zoen af met een gezellige avond in Westernsfeer. Daar werden ook de prijzen uitgereikt. De librecompetities werden gewon nen door Theo Roest (maandag) en Wim van de Wetering (donderdag). Twede en derde werden Gosse Krüger en Arie de Veij (maandag) en Roel Terpstra en Wilfred Vendel (donderdag). Het algeheel librekam- pioenschap, waarbij sinds enkele jaren alle librespelers in poules tegen elkaar uitkomen, werd gewonnen door Dirk Biesboer. Na uitermate spannende voorrondes speelden Dirk Biesboer, Cor Huisman en Theo Roest tegen elkaar. Alle drie wonnen ze één partij, zodat de percentages de beslissing moesten brengen. Omdat Roest de slot-acquitstoot miste, moest hij het kampioenschap aan Biesboer laten. Ook de competitie van het band stoten kende een uitermate span nend verloop. Pas op de laatste avond viel de beslissing. Wim Ven del, die het hele seizoen sterk had gespeeld, had aan één overwinning genoeg om kampioen te worden. Tweede en derde werden Cor Rood en Cees Kuip. De prestatie van Vendel was des te groter omdat hij ook de meeste caramboles moest maken. Het bandstoten heeft zich een vaste plaats verworven bij DVO, maar is aan een maximumaantal spelers gebonden. Ab-jan Witte eiste het kampioen schap driebanden voor zich op. Ook deze spelsoort is al jaren een vaste discipline bij DVO. Drieban den is buitengewoon moeilijk en het is niet aan veel spelers gegeven dit op topniveau te spelen. Het is daarom opvallend dat Witte na het Texels kampioenschap ook het clubkampioenschap van DVO voor zich opeiste. Tweede werd de even eens sterk spelende Gerard Appel man, Ruud Mets werd derde. In de strijd om de Piet de Graafbo- kaal, die traditiegetrouw in de laat ste maand gespeeld wordt, troefde Frans Witte in de finale zijn broer Jan Witte af. Na Olaf en Ab is Frans de derde Witte die deze bokaal in bezit krijgt. Jan Bakker en Klaas van der Veen kwamen ver. maar konden het niet bolwerken. Jaap Witte blijkt snelste in Alkmaar Onder bijna ideale omstandighe den, zonnig en met weinig wind, liep Jaap Witte vrijdag in Alkmaar al zijn tegenstanders voorbij. De baanwedstrijd, georganiseerd door Hylas uit Alkmaar, was voor hem een kans zich op zijn favoriete onderdeel te meten met snelle lopers van de overkant. In zijn eerste 800 meter-wedstrijd van dit seizoen ging hij behoudend van start, waardoor hij voldoende reserves overhield om de laatste 200 meter te versnellen en alle tegenstanders voorbij te gaan. Door het rustige begin bleef zijn 'eindtijd (2.02.82 minuten, gemeten met elek tronische tijdwaarneming) wel boven de magische grens van 2.00.00 die hij vorig jaar had doorbroken. Het evenement was onderdeel van het Schadenberg-circuit, een serie wedstrijden van zeven verenigingen uit de kop van Noord-Holland. Hoe wel het vooral een regionale wedstrijd is, was de organisatie aangenaam verrast door de deelname van een grote groep lopers uit Amsterdam en van enkele individuele sporters uit Heerenveen, Amersfoort, Leiden en Utrecht. De volgende wedstrijd van het circuit wordt op 9 mei gehouden bij TAS in Schagen, 14 juni is Texel aan de buurt. Golfclub gastheer De Texelse golfclub was zondag gastheer voor de laatste wed strijden in poule D17 van NGF- competitie. De omstandigheden waren uitste kend en er werd een mooie strijd geleverd. Het Texelse team, dat vorige week al de derde plaats behaalde, speelde zelf niet mee. GVN en Ooghduyne streden om het kampioenschap. De verwachting was dat het sterke Ooghduyne een gemakkelijke wedstrijd zou hebben. Maar met een resultaat van 2-4 na de koppelwedstrijden kon het nog alle kanten op. 's Middags verloor strijd in feite beslist, terwijl de sfeer er bepaald niet vriendelijker op werd en enkele blessures opnieuw voor oponthoud zorgden. Een kwartier voor het einde maakte Thijs de Lugt met zijn derde doelpunt aan alle onzekerheid een einde. Hier na werd Marcel Ris nog gewisseld voor de 17-jarige Tom de Lugt, die een goede invalbeurt maakte, en schoot Joey van der Vis vijf minuten voor het einde in kansrijke positie naast. In de slotminuut lukte het Yvo Barends net niet de vrijstaande Jeroen Vlaming in stelling te bren gen. Door met 0-3 van Petten te winnen, veroverde VZV zondag het kampi oenschap. Met nog één ronde te gaan, kwam daarmee vast te staan dat Texel'94 op de tweede plaats eindigt en zich op de nacompetitie mag richten. De laatste competitie wedstrijd wordt zondag in Schoort gespeeld. Duinrand S is dan de tegenstander. Texel'94 heeft zondag met speels gemak van Nieuwe Nie dorp gewonnen (4-1). De gasten stonden op de derde plaats en waren nog volop in de race om de derde periodetitel, maar kwa men ondanks hun soms te harde acties duidelijk tekort tegen de technisch sterke thuisploeg, die daarmee vertrouwen opdeed voor de strijd om de nacompetitie. Texel'94 had een vliegende start. Binnen een minuut zette Yvo Barends zijn team op voorsprong. De Texelaars vervolgden de wed strijd met een serie mooi opge bouwde aanvallen, die de verdedi ging van Nieuwe Niedorp flink op de proef stelden. Pas na een kwartier konden de wat houterig ogende gasten enig gevaar stichten, maar keeper Dennis Schouwstra was alert. Na wat kansjes over en weer voor kwam Schouwstra in de 25ste minuut de gelijkmaker, door zich manmoedig in de baan van het schot van een der spitsen te stor ten. Drie minuten later was het raak aan de andere kant, toen Thijs de Lugt in een scrimmage het hoofd koel hield. Even later moest Tim Kedde zwaar geblesseerd het veld verlaten, na een keiharde tackel van een tegenstander. Hij werd ver vangen door Jeroen Vlaming. Door enkele blessurebehandelingen ging het tempo in deze fase naar bene den. wat het schouwspel niet ten goede kwam. In blessuretijd scoor de Nieuwe Niedorp onverwacht tegen, door een snelle counter knap te verzilveren. Direct na de rust had Texel'94 de voorsprong kunnen uitbouwen, maar de bal belandde op de paal. Aan de andere kant misten ook de gasten een kans. Het viel op dat de spitsen van Nieuwe Niedorp wei nig talentvol waren, zodat keeper Schouwstra een vrij rustige middag had. Na tien minuten maakte Thijs de Lugt zijn tweede en Texels derde doelpunt. Daarmee was de wed- GVN echter twee van de zes sing lepartijen. waardoor de einduitslag 10-8 in het voordeel van Oogh duyne werd. Koger damesteam zoekt voetballers Het damesteam van SV De Koog zoekt voor het komende seizoen nog enkele leden om de selectie te versterken. Niet alleen geoefende dames, ook nieuwelingen kunnen zich aanmelden. Enthousiasme is de belangrijkste drijfveer van dit team. Meer informatie is verkrijg baar bij secretaris Jan van Beek (tel. 06-28787835) en Bianca Kaercher (06-10171412). Cees Weel clubkampioen Geen kampioenschap voor Tevoko Het damesteam van volleybalver eniging Tevoko had aan twee sets genoeg om het kampioenschap binnen te halen, maar de span ning deed de spelers de das om en Tevoko verloor met 3-1 van een zeer sterk spelend Simokos. Tevoko begon gespannen aan de wedstrijd en maakte veel fouten. Simokos had niets te verliezen en speelde frank en vrij. In de eerste set keek Tevoko al snel tegen een achterstand aan, waarna om en om punten werden gescoord. De achterstand was echter niet meer in te halen en Tevoko verloor met 25- 19. In de tweede set kwam Tevoko, ondanks het gespannen spel, op een kleine voorsprong. Maar door zeer moeilijke services en hard aan- valsspel van Simokos werd deze uit handen gegeven. Op cruciale momenten lieten de Texelaars het afweten en zij verloren de tweede set met 25-21. Dat vergrootte de druk op het team, want de derde set was beslissend voor het kam pioenschap. Tevoko speelde beter, maar nog steeds zenuwachtig en Simokos trok ook deze set naar zich toe (25-23). Om door het winnen van de vierde set nog in aanmerking te komen voor promotiewedstrijden, laadde Tevoko zich nog eenmaal op. Het team kreeg meer vat op de uitste kende buitenaanvalsters van Simo kos en won met 25-18. Door deze setwinst kan Tevoko zich opmaken voor de promotiewedstrijden, die zaterdag 10 mei worden gehouden Zaterdag 26 april: Vrone 4-Oosterend 3 3-4 Texel'94 B1-VIOS-W B1 6-1 SRC B2-Texel'94 B2 3-3 N. Niedorp B2-Texel'94 B4 0-2 Oosterend MB1 -Flevo MB1 6-1 Texel'94 C1-ZAP C1 1-3 De Koog C1-Wieringermeer C1 5-1 Wieringermeer C2-ZDH C1 3-8 M'vogels MC1 -Texel'94 MC1 1-0 Dirkshorn D1-Texel'94 D1 5-2 Texel'94 D2-Den Helder D3 2-2 Texel'94 D3-Dirkshorn D2 5-0 Callantsoog D1-Oosterend D1 14-1 De Koog D1-BKC D2 9-2 Uitgeest G1-Texel'94 G1 3-3 Texelse pupillencompetitie: AZ-SVO F1 8-4 Heerenveen-Roda 4-6 Barcelona-Espanyol 7-8 Sevilla-ZDH E1 5-5 Real Madrid-De Koog E1 1-1 SVC Ameland-Valencia 1 -6 Zondag 27 april: Texel'94-Nieuwe Niedorp 4-1 ZDH-Kaagvogels 4-2 De Koog-Vesdo 4-0 Callantsoog-Oosterend 4-3 Koedijk 2-Texel'94 2 2-1 Graftdijk 3-Texel'94 3 1 -5 Callantsoog 3-Oosterend 2 12-0 De Koog 2-Vesdo 2 3-1 Twisk DA1 -De Koog DA1 1 -0 Texelse recreatiecompetitie: Texel-Oosterend (beslissingswed strijd) Voetbalprogramma Zaterdag 3 mei: Texel'94 A1 -Wieringermeer A2 13.00 De Koog A1 -Berdos A1 12.00 Callantsoog B1-Texel'94 B2 14.00 JVC B3-Texel'94 B4 14.30 DWOW C2-Texel'94 C2 13.30 Texel'94 C3-HCSC C3 13.00 ZAP C1-De Koog C1 11.00 M'vogels MC1-Texel'94 MC1 11.00 DEM MC1 -Texel'94 MC2 11.00 WGW D1 -Texel'94 D1 11.00 Texel'94 D2-JVC D3 11.30 Texel'94 D3-Callantsoog D1 11.30 VZV D2-Texel'94 D4 11.30 Texel'94 G1-Oosthuizen G1 11.30 en 14.30(!) Zondag 4 mei: Duinrand S-Texel'94 14.00 Wiron-De Koog 14.00 Schagen 2-Texel'94 2 11.30 De Rijp 4-Texel'94 3 11.00 VZV 4-De Koog 2 13.00 De Koog DA1 -Berkhout DA1 13 30 Texel'94 MA1-Uitgeest MA1 12.00 Programma zaalvoetbal Woensdag 30 april: geen wedstrijden Donderdag 1 mei: geen wedstrijden Vrijdag 2 mei: 18.30 Klif 6-Krim 5 Bakker 19.20 Texel 4-Mantje 4 De Grave 20.10 C/Sportsh. 1-Mantje 1 Vonk Zaaldienst: Texel Uitslagen: 16-18 apnl. E-jeugd: Mantje g 1-C/Sportshop E1 1-8, Klif E1-ZDH E1 1-3. D-|eugd: Klif D1- RAB D1 3-15, C/Sportshop D1 -Mantje D1 2-10. C jeugd C/sportshopCl- Koog C1 3-3. C/Sportshop C2-ZDH C1 6-4. Tweede Klasse Krim 6-Klif 6 4-2, Mantje 4-Klif 5 6-3. Texel 4-Koog 3 7-15. Texel 5-Koog 4 1-10. Eerste klasse C/Sportshop 2-Mantje 3 3-5, Koog 2- Texel 2 17-3, Klif 2-Krim 4 6-5. Hoofdklasse RAB 1-Krim 3 14 -3, Mantje 1-Mantje 2 12-6, SVO 2-SVO 1 1-12, C/Sportshop 1-Koog 1 4-2. DINSDAG 29 APRIL 2008 Cees Weel is tijdens een gezel lige avond uitgeroepen tot club kampioen van biljartvereniging De Doorstoot. Hij liet met een gemid delde van 2,28 Joost Smit (2,22) en Herman Laan (2,21) achter zich. De hoogste serie kwam op naam van Piet Zijm (16 caramboles), Joost Smit speelde de meeste wedstrij den (45). De G-voetballers van Texel'94 hebben zaterdag in een waar spektakelstuk hun tweede punt veroverd. In Uitgeest kwamen de Texelaars na een achterstand van 3-1 toch nog terug op 3-3. Ondanks de hoge positie van Uit geest op de ranglijst, had Texel'94 goede hoop op een mooi resul taat. Op eigen veld werd het tegen dezelfde tegenstander destijds 2-2. Inderdaad was de start voorspoe dig. Paul Bakker leek met een schot in de kruising te scoren, maar de keeper bracht knap redding. Na tien minuten werd het onverwacht 1-0 voor de thuisploeg, toen Jos Bakker een schot onbedoeld van richting veranderde, waardoor zijn eigen keeper, Martijn Verbeeke, op slag kansloos werd. Nog voor rust kwamen de Texelaars echter langs zij. Schutter was Paul Bakker, die na een pass van Jan Frans Have- man twee verdedigers op snelheid klopte en daarna ook de keeper Spelend in een licht gewijzigde opstelling begon de tweede helft slecht voor de Texelaars. Eerst kopte één van de Uitgeesters uit een corner raak, daarna was een geplaatst schot Verbeeke te mach tig. De gasten zaten echter niet bij de pakken neer en werden door een prachtig doelpunt van Paul Bakker weer in het zadel geholpen. Bakker kreeg de bal uit een uittrap van Ver beeke in bezit, bracht deze onder controle en schoot toen vanaf zeker dertig meter in de kruising. Het was toch de middag van Bakker, want uit een voorzet van Jimmy Ponniah scoorde hij even later zijn derde tref fer en daarmee de gelijkmaker. In de slotfase had Texel'94 duidelijk het beste van het spel en creëerde de ploeg nog diverse kansen, maar tot een doelpunt leidden die niet. Zaterdag speelt Texel'94 op eigen veld twee wedstrijden tegen Oost huizen. De eerste begint om 11.30 uur, de tweede om 14.30 uur. De zaalvoetballers van Texel'94 heb ben vrijdag bewezen dat ze terecht kampioen zijn. In Ons Genoegen werd De Ruif 2 met een neder laag van 7-5 naar huis gestuurd. De ploeg van coach Martijn de Veij won hierdoor niet alleen alle thuiswedstrijden, maar was met een voorsprong van 17 punten op Vrone tevens de meest productieve ploeg van de competitie (115 doelpun ten). Voor de bezoekers uit Tuitjenhorn stond er vrijdag veel op het spel. Bij een overwinning zou men de twee de plaats veilig stellen, wat recht geeft op promotie. Met deze weten schap kwamen de gasten sterk uit de startblokken en scoorden al snel de openingstreffer. De thuisploeg stelde echter orde op zaken te stel len en na paar mooie aanvallen werd de ruststand 5-3. In de tweede helft speelden de gastheren zeer sterk. Maar door dat de vele aanvallen niet werden afgemaakt, werd het verschil met de bezoekers niet groter. Beide ploegen kwamen nog tweemaal tot scoren, waardoor de eindstand 7-5 werd. Doelpuntenmakers: Tim Ked de (3), Jeroen Vlaming (2), Edgar Klippel en Leon Zijm. De zaalvoetballers van Texel'94 werden met overmacht kampioen. De winnende ploeg bestond uit Martijn de Veij (coach), Bart Graaf, Leon Zi/m, Jeroen Vlaming, Barry de Vries, Edgar Klippel, Marcel Ris, Tim Kedde en Gor Hakobjan (niet op de foto). Afgelopen weekend verschenen 800 combinaties aan de start tijdens het Texelweekend. Het weekend dat voor de 22ste maal georganiseerd werd, is uitge groeid tot een evenement van formaat voor paardenliefheb bers. Bestuurslid Hannita de Wit is na afloop van het weekend moe maar voldaan. Aan het evenement gaat een maandenlange voorbereiding van een commissie van 13 leden vooraf. Vanaf vrijdagmiddag zijn ze bovendien bijna dag en nacht in touw. Voor velen is het Texelweek end een excuus voor een weekend of weekje Texel. Veel deelnemers nemen daarom familieleden en vrienden mee. Het aantal over- kantse deelnemers was dit jaar groter dan andere jaren. Hierdoor waren de beschikbare stallen op het eiland uitverkocht. De Wit vond het een heel gezellige editie dit jaar: 'Er heerste een relaxte soms zelfs bijna een vakantiesfeer, dat hebben we ook wel eens anders gezien.' In verhouding deden er dit jaar weinig Texelaars aan mee. Dit is volgens commissielid Marloes van der Vis een logisch gevolg van het kleinere aantal clubleden Boven dien is een nieuwe lichting club leden net begonnen en zij durven nog geen grote wedstrijden aan. Over de kwaliteit van de deelne mende Texelaars zijn beide dames tevreden. Zowel bij het springen als bij de dressuurproeven en de kür op muziek is volgens hen goed gereden. Bij het B-springen wist Diana Kooi man tot twee keer toe een eer ste prijs binnen te slepen met het paard Rockefeller. Bij de pony's behaalde Mirjam Hin met Candy met BC-springen een eerste prijs. Met dezelfde prestatie werd ze voor haar dressuurproef in klasse BC beloond. Een eerste prijs was ook weggelegd voor Hannita de Wit met haar paard Timdora in M2 dressuur. Fia Kooiman en Rocke feller behaalden een eerste prijs in L-springen. Caroline Wetenkamp werd samen met haar pony Pax Potter beloond met een eerste prijs in L-dressuur. In de afsluitende kür op muziek op zondagmiddag deden ook vier Texelaars mee. Ook dat resultaat was volgens Van der Vis goed. Marloes van der Vis tijdens de Kuur op muziek

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 7