Goed kijken is heel belangrijk in dit vak Cecile Wijnand creëert interieur I Assink i WONINGINRICHTING SBinnenHuisCenterSRAB Schitterende boeketten!. 'Waaierstraat 29-31 ELEKTRISCHE 3king TUINHAKSELAAR i 1| 111 UIWWH l/l/iersma meubelen Afdichtingsbedrijf Aparte planten, mooie potten!! 't Zelfde; maar ccndery Waaierstraat 29-31 Texels grootste sortiment: €499, Specialisten in stofferen en inrichten Waalderstraat 6 1791 EC Den Burg T0222-313023 F 0222313721 E bosmawonen@planet.nl Steeds meer mensen kiezen voor de behaaglijke warmte van vloerverwarming. Voor uw bestaande vloer bieden wij nu een snelle betaalbare oplossing met infrezen. Vraag naar de mogelijkheden voor uw vloer. KEUKENS - BADKAMERS - TEGELS tel 0222-362400 - info@bhcrab.nl tel 0222-313703 - info@cvi-texel.nl Aanleg en verkoop van alle soorten bestrating en materialen Ook voor rioolwerkzaamheden Wij maken graag een vrijblijvende offerte Tel. 0222-313192 06-51574108 Nu met gratis opvangzak ter waarde van 45,- geldig t/m 30 juni 2008 1 Oorsprongweg 67. De Cocksdorp. 0222 31 meubelen bankstellen - eiken ledikanten - teak boxsprings - koloniaal matrassen - grenen verlichting Ook voor uw vakantiewoning! Wilhelminalaan 14 - Den Burg - Tel. 315099 (06)11302939 www.wiersmameubelen.nl V.O.F, en zoon Kitvoegen Epoxy Anti-graffiti Dilatatievoegen Gevelimpregnering Kelderafdichting Postweg 68,1795 JR De Cocksdorp Tel.: 0222 - 311615, Fax: 0222 - 311776 OELE SCIHIOOb.v. Licht- en krachtinstallaties Noodverlichting Brand- en inbraakbeveiliging Centrale verwarming, luchtbehandeling Lood- en zinkwerken Gas- en waterleidingen Dakbedekkingen Sanitairshowroom Abbewaal 13 - Den Burg - Q 0222 - 313144 www.ibstexel.nl - lnfo@ibstexel.nl 'misten llert v««l,c Bomen - Heesters - Haagbeplanting - Fruitbomen - Coniferen - Klimplanten - Bodembedekkers Vaste planten - Heide - Waterplanten - Bloeiende tuinplanten voor border en bloembakken Ook voor de beste kwaliteit: Potgrond - Tuinaarde - Compost - Gedroogde mest - Graszoden etc. etc. r vakkundig advies op hetju*tead TUINPLANTENCENTRUM Gerritslanderdijkje 5, Den Burg.Tel. 312390, fax 322201E-mail: info@kwekerij-halsema.nl Peiid. zaterd 00-18 oo INSTALLATIEBURO 'Ik werk vaak met inspiraties, gericht op kleur. Natuurlijk volg ik de trends, maar ik kies niet voor een bepaalde inrichting, omdat die toevallig in de mode is. Daarom kijk ik nooit naar woonprogramma's op tv. Die leiden me af. Ik heb mijn eigen stijl.' De Texelse Cecile Wijnand (49) is interieurontwerpster. Sinds een paar jaar heeft zij een eigen bedrijf, BurOZIESO, dat zich bezighoudt met de inrichting van woningen en bedrijfspanden. Als kind veranderde ze haar kamer al met grote regelmaat. Tot wan hoop van haar moeder scheurde ze het behang van de muur, zodat er wel iets nieuws op moest. En ondanks die vroege passie voor kleur en inrichting, nam haar car rière een heel andere wending: Cecile werd lerares gezondheids- kunde. Vijf jaar terug besloot ze haar oude liefde nieuw leven in te blazen en ging terug naar school. Op de Vogue Academie in Amster dam liet Wijnand zich omscholen tot interieurontwerpster. Inmiddels wordt ze regelmatig ingeschakeld voor het geven van kleuradviezen en het herinrichten van bepaal de ruimtes of voor een complete metamorfose. 'Het belangrijkste dat ik op de Vogue Academie heb geleerd, is heel goed kijken. Kij ken naar de situatie, luisteren naar ideeën van de opdrachtgever zelf en uiteindelijk wat je in gedachten hebt beeldend maken.' Wie denkt dat de ontwerpster vervolgens 'zomaar' wat op papier zet, zit er naast. Haar aanpak is gedegen. Met de klant doorloopt zij een stappenplan, dat begint met een intakefase en resulteert in het uit eindelijke ontwerp. Signalement De samenwerking tussen opdracht gever en Wijnand begint met het zogeheten signalement van de ontwerpster: een fotoboek met steekwoorden en beeldmateriaal dat zorgvuldig door de ontwerp ster is samengesteld. 'Opdracht gevers krijgen op die nianier een den ontvangen, werkt ze die uit tot het uiteindelijke voorstel, 'meestal kom ik met twee voorstellen. Die verbeeld ik in schetsen. Of in een maquette, als de opdrachtgever zich moeilijk een driedimensionale voorstelling kan maken.' Gelijk met het inrichtingsplan wordt ook een kleur- en lichtplan ontwikkeld. Rode draad Door ieder ontwerp van Wijnand loopt een rode draad. 'Dat kan een lijnenspel zijn, een terug keer van vormen of een kleurspel met contrast. Als er maar balans is, want dat is heel belangrijk in een interieur.' Hoewel veel ont- Een maquette geeft een driedimensionaal inzicht in de voorgestelde veranderingen. ontzettend leuk om op die manier te werken. Zo'n meubelstuk of Tips van Cecile - Begin met de vloer. Neem die als uitgangspunt - Denk ruim. Voorkom dat een woning te 'hokkerig' wordt door te kleine ruimtes - Wees niet bang om wat spannends te doen in huis! Bijvoorbeeld een heel opvallende bank of een spraakmakend behang - Besteed voldoende aandacht aan de verlichting. Een goede verlich ting is bepalend voor een sfeervol ingericht interieur werpers vooral voor mooi gaan, kiest Wijnand ook voor praktisch. Daarom is de intakefase in haar aanpak ook zo belangrijk. 'Het moet wel werken, anders ga je je irriteren. Dat betekent dat ais er kinderen of huisdieren zijn, je daar rekening mee moet houden.' En natuurlijk is budget een bepalende factor, hoewel mooi volgens de idee van mijn stijl en smaak, want Texelse niet per definitie synoniem mensen zoeken een zekere her kenning bij iemand. Er moet een bepaalde klik zijn.' Dan volgt een intakegesprek met een uitvoerige vragenlijst, waarna een plan van wensen en eisen wordt samenge steld. Als haar ideeën goed wor- Daglichtsystemen Sommige ruimtes in huis blijven donker, zelfs wanneer de zon schijnt. Om meer licht te creë ren kan naast verlichting wor den gekozen voor een daglicht systeem. Een goede oplossing voor bijvoorbeeld een donkere badkamer of keuken. Daglicht- staat voor duur. 'Ook mensen met een klein budget wil ik wat moois bieden. Dan kies ik meubelen bij goedkopere zaken. Ook dat is een uitdaging.' Verder werkt zij graag vanuit een object dat per se in de woning moet blijven. 1 het is systemen vangen vanaf het dak daglicht op in een kleine koe pel waarin een reflector zit. De reflector bevat een holle spiegel die extra licht opvangt als de zon laag staat. Het licht wordt door een reflecterend spiegelsysteem getransporteerd naar een plafon nière, die het licht gelijkmatig verspreid. kunstwerk wordt op die manier sfeerbepalend in huis. Verlichting Het lichtplan is bij een interieur verandering volgens Wijnand een ondergeschoven kindje. 'Vaak wordt verlichting gezien als een sluitpost op de begroting. Mooie lampen zijn duur, maar een goede verlichting is heel belangrijk in huis. Als het licht niet goed is, komen de kleuren ook niet goed uit.' Daarom maakt zij bij ieder interieurplan ook een lichtplan. Daann wordt een voorstel gedaan voor het aantal lichtpunten en de plaats daarvan. 'Vaak zie je dat de hoeken donker zijn, waardoor de ruimte kleiner lijkt. Door hoeken uit te lichten met bijvoorbeeld uplighters, lijkt de kamer veel groter. En natuurlijk is daglicht belangrijk. Met indirect daglicht heb je de mooiste kleu ren.' Visitekaartje Inmiddels heeft Wijnand al diverse apotheken ingericht, particuliere woningen en de Texelse winkel Nippers. De meeste klanten heeft zij aan de overkant. 'Texelaars hebben minder geld over voor de inrichting van hun woning. Boven dien zijn ze zelf heel handig en kunnen veel zelf. De opdrachten die ik hier krijg, zijn veel gerichter. Vaak hebben mensen al een idee, maar mist er iets. Dan word ik inge schakeld. Niet altijd worden haar ontwerpen volledig overgenomen. 'Soms halen mensen er bepaalde dingetjes uit en de rest komt dan wel. Dat vind ik wel eens jammer, want het is dan niet af. Het is geen visitekaartje. Maar natuurlijk heb ben mensen die vrijheid.' Tekst en foto's Tekstbureau Texel. Louise van der Sluis Workshop kleur en vormgeving BurOZIESO organiseert op de dinsdagen 20 en 27 mei een workshop kleur en vormgeving van het interieur. In twee avon den krijgen deelnemers meer inzicht in kleur. Wat doet het met een interieur en hoe moet je kijken naar kleur? De eer ste avond staat vooral in het teken van het leren kijken naar kleur, terwijl de cursisten op de tweede avond zelf aan de slag gaan met kleurinspiraties en hun eigen kleuren-moodboard gaan samenstellen. De work shop begint beide dagen om 20.00 uur. Deelname kost €95,- inclusief materialen en koffie/ thee met wat lekkers. Voor info en/of opgave: buro@zieso.nl. Cecile Wijnand: 'Niet bang zijn o it spannend te doen in huis.'

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 10