'Geen paarse bank omdat het mode is' Meubelontwerper houdt van pure eenvoud 'Inkopen is het leukste onderdeel van het werk' Alles op maat bij De Tuunderie Sfeerondernemer Bert van der Wal: TEXELSE g COURANT 'Een abonnement op verse bloemen {r Kerkdiensten Hulpverlening Medische zorg oud Papier JL Werk aan de WCg Radio Texel 1Q6.1 VRIJDAG 9 MEI 2008 Recent nog was oud-Texelaar Hans Daalder in het nieuws met de eerste zwevende keuken. Een ontwerp van zijn ont- werpstudio Daalder Industrial Design uit Rossum. De meubel ontwerper geniet landelijk aanzien vanwege zijn no-nonsense ontwerpen. Eenvoud en puurheid mogen zijn ontwerpen dan kenmerken, er is volgens Daalder goed over nagedacht: 'Inspiratie bepaalt voor 10 procent mijn ontwerp, de andere 90 procent is pure transpiratie.' Er stroomt Texels bloed door de aderen van Hans Daalder. Hoewel de 44-jarige meubelontwerper op zijn tweede onder de arm van zijn vader Piet mee naar Haarlem werd genomen, heeft Texel een speci aal plekje in zijn hart. Zo vaak als zijn drukke leven het toelaat is hij op het eiland te vinden. In praktijk komt dat neer op zo'n vier a vijf keer per jaar. Hij geniet dan met zijn gezin van ontnuchterend Texel en haar bewoners. Het kringetje is volgens Daalder rond omdat zijn vader sinds enkele jaren weer op Texel woont. 'Mijn vader was er van overtuigd nooit meer weg te gaan uit de Noordoostpolder, hij vond het er heerlijk. Tot hij vijf jaar gele den tijdens Oosterend Present Nel Messemaker tegen het lijf liep. Nu woont hij weer in Oosterend. Terug op honk.' Inspiratie Daalder heeft het druk, het gaat goed met zijn bedrijf. In 1990 startte hij Daalder Industrial Design. De tijd dat hij zonder personeel werkte en 'even door de Amsterdamse straat jes liep om inspiratie op te doen', is voorbij. Hij ontwerpt samen met twee andere ontwerpers voor meu belfabrikanten in Nederland en Duitsland. Een stagiaire helpt en ook zet zijn vrouw zich in voor de zaak. Samen vormen ze een goed op elkaar ingespeeld team. Ze werken vanuit een woonboer derij. Beneden de woning, boven de zaak. 'We lunchen gezamenlijk, personeel en mijn gezin aan de keu kentafel. Heel gezellig!', vertelt Daal der. Maar het is niet alleen gezellig, er wordt ook hard gewerkt en de ontwerpers houden elkaar scherp. 'We vragen elkaar steevast of een ontwerp goed genoeg is en of je het zelf in huis zou willen hebben. Is het antwoord op de laatste vraag 'nee', dan beginnen we opnieuw. Een idee kan wel in vijf minuten geboren zijn, de uitwerking, tot in perfect detail, kan héél lang duren' No-nonsens In de afgelopen 18 jaar heeft Daal der inmiddels alle basismeubelen wel ontworpen. Daarbij heeft hij een eigen stijl ontwikkeld die als puur en no-nonsense wordt gezien. Hij werkt met natuurlijke en eerlijke materia len en werkt deze graag duurzaam af. Zijn ontwerpen zijn bovendien herkenbaar, voor Daalder geen rare fratsen. Een stoel is gewoon een stoel, maar wel exclusief, natuurlijk van materiaal of op maat gemaakt. Hij is trots op verschillende ont werpen. De zwevende keuken voor fabrikant Regalli is daar een voor beeld van. En de immense bank Sand staat bij hem thuis. De bank staat overigens niet alleen bij hem in de woonkamer, hij wordt bij som mige winkeliers gemiddeld drie tot vier keer per weekend besteld. Eco-lifestyle Daalder houdt zich niet écht met trends bezig. Die zijn volgens hem vaak grillig en hebben meer met kleurstellingen of extremen te maken. 'Ik zag laatst op een desig- nbeurs de wereld op z'n kop. Dat heeft meer met een statement te maken dan met de praktijk.' Daalder ziet veel liever dat mensen de basis eenvoudig houden en de trends vol gen door met accessoires te spelen. 'Investeer bijvoorbeeld in een grote massief houten eettafel of een kwa- Bank Moduss. litatieve en tijdloze bank en maak en kopen bijvoorbeeld een eerlijke het af met een wild stoeltje. Koop spijkerbroek. Dat werkt ook door in geen paarse bank alleen omdat het de meubelindustrie. Zelf gaat Daal- mode is. Je hebt van basismeu belen veel langer plezier.' Hierin ziet hij gelukkig wel een aanhou dende trend. Terug naar de basis, naar eerlijke meubelen, massieve houtsoorten. Kortom; de eco-life style. Zelf maakt Daalder zich ook hard voor de duurzame trend. De meubelindustrie heeft daarin echter geen voortrekkersrol genomen, vol gens Daalder omdat 'de consument bepaalt.' Heel duurzame meubelen waren eerder ook veel duurder en de consument is slechts tot een bepaalde grens bereid om duur zaam te zijn. 'Je kunt als ontwerper der graag een stap verder. Hij denkt na over de wereld van morgen, die van zijn kinderen. Elk eindproduct is het begin van een nieuw product, dat is recyclen en welbekend. 'Maar alles hergebruiken, niets weggooi en, een oneindige kringloop in het productieproces. Dat is een filosofie waar ik voorlopig mijn tanden in kan zetten.' De ontwerpen van Daalder zijn in Nederland bij circa 60 verkoop punten, de betere interieurzaken, te koop. Kijk op www.daalder-id.nl, www.regalli.nl,www.aanders.nl en www.moduss.nl voor een impressie Kast ontworpen door Hans Daalder. halsstarrig vasthouden aan je ide aal, maar dan sterf je in schoon heid.' Dat tij is nu aan het keren. Consumenten willen biologisch eten van Daalder Industrial Design. 'Uit de mond van een verkoper klinkt het misschien vreemd, maar inkopen is het leukste onderdeel van mijn werk.' Dat zegt bloemen-, planten-, decoratie- en sfeerondernemer Bert van der Wal. Hij rijdt meerdere keren per week heen een weer naar de veiling in Bleiswijk. 'Hoeveel zaken ik ook heb, dat wil ik zelf blijven doen. Daar komt de handel voorbij en zie ik meteen of ik er wat mee kan of niet.' n der Wal: 'Het bloemenvak is niet makkelijk. Een echt ambacht. Van der Wal (41) en bloemen, planten en alles wat daar omheen hangt, zijn niet los van elkaar te zien. Als begin nend ondernemer verkocht hij ooit bloemen in de hal van de toenma lige Dagmarkt in de Weverstraat. Zijn eerste zaak opende hij twintig jaar geleden in de Binnenburg, waarna hij zestien jaar geleden een winkel in de Waalderstraat betrok, die hij vijf jaar geleden uitbreidde met de zaak van de buren. Zijn bedrijf groeide, evenals het assortiment. 'Als ik alleen was doorgegaan met de verkoop van bloemen en plantjes, zou ik al lang geen bestaansrecht meer hebben. Het dagelijkse bosje bloemen op tafel kopen mensen tegenwoordig in de supermarkt of de stalletjes aan de weg. Maar mooie boeketten of een krans voor de herdenking op 4 mei. daar begint Albert Heyn niet aan'. Meegegroeid 'Vroeger deelde ik gebak uit als een klant een boeket van vijftig gulden kocht. Ook al moest ik dat 's morgens om 6.00 uur bezorgen. Tegenwoordig is een boeket van €22,- heel normaal. Mensen hebben meer over voor luxe. Maar zijn ook kritischer. Terecht De vraag is veranderd en als je daar als ondernemer met op inspeelt, kun je wel inpakken. Ik ben meegegroeid met de klanten, maar andersom is ook het geval. Want mensen waar deren het als je ze op een idee brengt. Daarom bezoeken we beur zen en komen bij minstens vijftien leveranciers over de vloer. We doen er ideeën op over sfeer en inteneur. Maar er hoort hier ook een bloemen en plantenzaak te zijn, waar je heen gaat voor de dingen die je nodig hebt. Het boeket, bosje tulpen, chrysanten en zo. Maar ik heb ook allerlei idee- en over wonen, decoraties en noem maar op. Dat viel in de Waalderstraat niet meer te combineren, vandaar dat we de bloemen en planten hebben verhuisd naar de Vogelenzang en ons in de Waalderstraat vooral gaan rich ten op wonen, sfeer en decoraties.' Vrije tijd Verdubbeling in oppervlakte en een bedrijf erbij, dat is nogal wat voor een ondernemer die nu al gemiddeld 70 uur in de week werkt. 'Ik verwacht dat het me meer vrije tijd oplevert. In de nieuwe opzet kunnen we veel efficiënter werken. We hebben aan de Vogelenzang bijvoorbeeld een nieuwe bindruimte waar veel meer plaats is om boeketten te maken. Ook de aan voer verloopt nu veel doelmatiger.' De uitbreiding is een nieuwe stap in het ondernemerschap. 'Meer organi satie en ik moet me meer verdiepen in regeltjes en wetten. Dat laatste vind ik niet de leukste kant van het werk, maar het moet wel gebeuren. Ik ga meer delegeren en waarom niet? We hebben vakkundige bloembindsters en die kunnen dat wellicht nog beter dan ik. Alleen het inkopen op de vei ling, dat blijf ik zelf doen. Dat zijn de mooiste dagen van de week. Wel inspannend, want de avond voor de veiling slaap ik aan de overkant, stap om vier uur 's morgens in de auto en ben ik tot 's avonds laat in de weer. Dan ben ik zo'n achttien uur achter elkaar in touw geweest. Maar als je pretendeert complete winkels te hebben, dan moet je er wel wat voor doen. Het bloemenvak is met mak kelijk. Een echt ambacht. We hebben te maken met een vers product. Na twee dagen kun je het weggooien. En elke dag is verschillend. De kleur, het formaat, de prijs en de vraag, steeds weer anders. Je kunt wel een inschat ting maken, maar voorspellen kun je het nooit. Dat onverwachte maakt het ook een boeiend en een mooi vak.' Uitstraling 'We zijn hier niet snel tevreden. Een klant zei laatst tegen mij dat hij de winkel aan de Waalderstraat zo'n mooie zaak vond. Zelf was ik er toen al een tijdje op uitgekeken. Ik ben zo impulsief als wat. Deze nieuwe winkel aan de Vogelenzang, dat was niet iets wat ik lang van te voren heb gepland. Het pand kwam beschikbaar en bood mogelijkheden. Toen we het idee had den, hebben we er wel grondig over nagedacht. We wilden het aanvanke lijk een low budget uitstraling geven, wat past bij het prijsniveau. Maar nu het klaar is, ziet het er best luxe en verzorgd uit. Ruim en gelijkvloers. Vorig week hadden we gelijktijdig zes mensen met een rollator in de winkel. Geweldig toch.' In zijn vernieuwde zaak aan de Waal derstraat ('t zelfde maar anders) kan hij zijn ei volledig kwijt. 'Een nieuwe zaak inrichten is mooi werk. Het wordt een winkel met een heel warme sfeer. We richten ons op wonen, in en om huis en alles wat daarmee te maken heeft. Veel nieuwe ideeën, aparte dingen en noem maar op. Wij vinden het leuk om mensen te helpen bij de inrich ting.' Het maken van minder uren, zoals hij zich had voorgenomen, zat er de afgelopen periode met in. 'Dit is even een hectische tijd. Ik schat dat ik er nu per week wel honderd draai, 's Avonds nog een biertje, en dan is het gebeurd. Soms verlang ik naar de grasmaaier thuis. Als ik daarop mijn rondjes rijd, heb ik even niets aan mijn hoofd. Heerlijk is dat. Straks is die tijd er wel weer.' Tekst en foto Gerard Timmerman De Tuunderie heelt in anderhalf jaar een behoorlijke staat van dienst opge bouwd. Voor Tuinontwerp, interieur- beplanting, gecertificeerde groenwork- shops en bloemwerk op bestelling is de Tuunderie de aangewezen partner. Stuk voor stuk gekenmerkt door kwa liteit, duurzaamheid én maatwerk. Bloemen en planten kleuren je dag en dat weten ze bij De Tuunderie. Zeker als een bloemstuk of tuinont werp naadloos aansluit bij uw per soonlijke wensen. Volgens eigenaresse Jolanda Persoon is iedere klant en elke opdracht bijzonder. Veel van haar tijd besteedt ze daarom aan huisbezoeken en het inventariseren van behoeften. 'We leveren kwaliteit en dat heeft niet alleen met onze duurzame materialen te maken maar ook met onze per soonlijk aanpak, het maatwerk dat we leveren.' Ze weet bovendien waar ze het Sinds januari heeft Persoon er een zakenpartner bij. Martin de Jong is vakbekwaam hovenier en groeninge- nieur en samen vormen ze een geolied duo. De samenwerking is beklonken in een Vennootschap Onder Firma. Volgens Persoon valt alles nu op z'n plelc 'We zijn beide natuurmensen, hebben de juiste ervaring, zijn crea tief en werken goed samen.' Ze zijn bovendien ambitieus en streven een eigen Duurzaam Texels Product na. De Jong legt uit dat ze duurzame materi alen gebruiken, veel recyclen én met FSC keurmerken werken. Ook zijn ze begonnen met eigen teelt. Hier door zijn de planten beter bestand tegen het Texelse zilte klimaat en ze besparen ritjes naar de overkant. Dat duurzaamheid echt tot de bedrijfsfilo sofie behoort bewijst hun bijdrage aan stichting Plant a Tree Today waarmee ze bij elk gewerkt uur een boom laten over heeft; als afgestudeerd agrarisch pedagoog heeft ze jarenlang lesgege ven in tuin- en landschapsinrichting, plantenteelt en bloemschikken. De combinatie van ervaring, kwaliteit en maatwerk wordt gewaardeerd. Dit blijkt volgens Persoon aan de tevreden klanten en de mooie opdrachten die ze krijgen. Zo heeft de apotheek een abonnement op wekelijks verse bloe men en is ze op verzoek van een groep vrouwen uil een afgeronde workshop aan een vervolg begonnen. planten in Azië. Persoon benadrukt dat duurzaamheid niet per definitie duurder is maar wel altijd voor langer plezier zorgt omdat er met kwalitatief materiaal wordt gewerkt. Voor meer informatie over de moge lijkheden voor zowel bedrijven als particulieren kunt u kijken op www. deluunderie.texel.com. U kunt ook bellen met Jolanda Persoon: 06- 21842638, ze staat u graag persoonlijk te woord. jolanda Persoon en Martin de jong in Vennootschapsbootje. Zondag 11 mei 2008 Eerste pinksterdag PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. gezamenlijke dienst in hervorm de kerk, ds. J. Glazema. Gereformeerde kerk Den Burg: 9.30 u. gezamenlijke dienst in hervorm de kerk, de. J. Glazema. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 9.30 u. ds. K.F. Klaassen. Den Hoorn: 11.00 u. ds. K.F. Klaassen. PROTESTANTSE WADDENGEMEEN TE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. P.C. Barnard. De Cocksdorp: 11.00 u. mw. K M. Dij kerman. Oudeschild: 11.00. u. ds. P.C. Barnard. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10.00 u. en 16.00 u. leesdienst". maan dag 12 mei: 10.00 u. leesdienst. GEREFORMEERDE KERK (Vrijge maakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 13.30 u. ds. P. Niemeijer. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg; 10.00 u. ds. C. Duinkerken-Vissen extra collecte voor de doopsgezinde zending. BAPTISTENG EM EENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. H.A. Wesseling. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. dameskoor: maan dag 12 mei: 10.45 u. orgel. Oudeschild: 9.30 u. De Cocksdorp: 10.00 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.: Behoed je identiteit als christen; Wachttorenstudie. 11.20 u.: Jehovah hoort onze kreten om hulp. Een moeder luistert met dne oren Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de vol gende telefoonnummers informatie te knjgen over het pijnspreekuur op zater dagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Vertoskundigenpraktijk: Waalderstraat 53A, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Gemini Ziekenhuis, tel. 0223-696969, www.gemini-ziekenhuis.nl; bezoektijden dagelijks van 1.6.00 tot 19.30 uur. Thuiszorg: Omring Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, s avonds en tijdens het weekeinde: Meldpunt Thuis- OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordhol- land-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is op maandag en vrijdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur, Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www.dieren- pensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kantooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223- 642189 (vragen naar Ron). Verslavingszorg: Brijder Verslavings zorg Texel, Tubantia, Pontweg 133, De Koog. Voor inlichtingen, advies, consul tatie en preventie, tel. 0223-620541 of In verband met de meivakantie haalt Scouting Texel deze week geen oud papier op. Oud papier kan wel worden gestort in de containers naast het club gebouw aan de Bernhardlaan. TEXELSE - COURANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Mieke Smid Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6-1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mall info@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daan zijn van toepassing de Regelen voor het Advertent lewez Stichhng ROTA. gevestigd te te Amsterdam onder nummer 4198699 Eenevemplaarvan de Regelen voor het Advertenbewezer. wordt op uw verzoek Abonnementsprijzen 2008: Per half jaar 37,95 36.25 Per jaar €74,10 71,75 (automatsch) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode zorg 0223-650222. Voor hulp bij het huis houden: Omring Thuisservice, Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 321461. Omring Jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 44, Den Burg. tel. 0900-4636549. Telefonisch spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. - Omring Thuiszorgwinkel: Schoonoord singel 44, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tussen 13.00-14.00 u. - Omnng diëtist: voor afspraken elke werkdag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel. 0229-206955. Opname op advies van huisarts of specialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema, tel. 320104. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrijdag 8.00- 17.30 u.; zaterdag 10.00-13.00 en 15.00- 17.00 u.; zon- en feestdagen 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. 06-30215211peter.molenaar@bnjder.nl. Psychologenpraktijk: M. Spijker en Y Olthof, Ruijslaan 88, 1796 AZ De Koog, tel. 317566. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaitijdvoorziening, alarmenng, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg. Tel. 312696. Alzheimer café: elke laatste dinsdag van de maand van 19.15 tot 9.30 uur in De Buureton. Beatrixlaan 43, Den Burg. Kustwacht: Voor meldingen van sche pen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Van 12 mei tot 19 mei zijn de volgende straten en wegen afgesloten in ver band met werkzaamheden: Den Burg: Burgwal ter hoogte van nummer 20 (doorgaand fietsverkeer mogelijk); Dis- telvlirider ter hoogte van nummer 25 tot 47. Oudeschild: Mieland (woningen bereikbaar vanaf Trompstraat). Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Wilde vaart (herhaling) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17,00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u. Muziek met Marco 20 00 u. Radio Noordhollana Zondag: 9.00 u. 9.30 u. 11.00 u. 12.00 u. 13.00 u. Klassiek op zondag Kerkdienst vanuit Maartenskerk Vlaswiek (muziek en poëzie) Natuurwijzer Noud draait deur (Nederlandstalig) Wilde vaart (shanty's) Frans gaat het doen (muziek) Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Gereformeerde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 17.00 u. Sportlokaal Symphonica. Vandaag: Texel zingt (vervolg) Wegdromen met een boek (H) Radio Noordholland 14.00 u 15.00 u 18.00 u 18.00 u 19.00 u 20.00 u Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. De keuze van.. uitzending van de commissie Grondgebied vanuit het gemeen tehuis. aansluitend: Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk pro gramma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Raadscommissie. Rechtstreekse uitzending van de commissie Welzijn vanuit het gemeentehuis, aansluitend: Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Leitmotiv 20.00 u. Raadscommissie Rechtstreekse uitzending van de commissie Middelen vanuit het gemeente huis. aansluitend: Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg. hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubriek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 9