Feest in De Kust en Studio Maatregelen tegen lege pinautomaten TEXELSE 2 J COURANT Eerste editie van Strandgolf Texel voor herhaling vatbaar Weerzien na dertig jaar voor oud-havisten Geknipte? EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF Jonge mode voor een maatje meer DINSDAG 20 MEI 2008 De sfeer zat er goed in tijdens de eerste editie van Strandgolf Texel. In navolging van de Scheveningse editie werd het startsein voor de Texelse variant afgelopen vrijdag door Burgemeester Joke Geldorp gegeven. Zij startte de bedrijven dag door de eerste bal op het strand af te slaan. Zaterdag was voor amateurgolfers met GVB en een handjevol bekende Neder landers. Vrijdag stonden tachtig deelnemers verdeeld over 18 bedrijventeams klaar voor een niet alledaags golf- toernooi. De weersomstandigheden waren boven verwachting goed. Een waterig zonnetje en een stevige wind. Negen holes werden gespeeld op golfbaan De Texelse, de ande re negen waren speciaal over het strand rondom de vuurtoren aan gelegd. De bedrijvendag had een Texels tintje. In de bus naar de vuur toren werden de teams getrakteerd op een verhaal van Maarten Boon. En op het strand stond oesterman Martin Zeeman klaar met Texelse oesters en rosé champagne. Verder werd de dag volgens organisator Fred Winkel van Zilte Zaken geken merkt door een relaxte sfeer. De maanden van voorbereiding en het harde werken om daadwerkelijk 18 teams aan de start te krijgen waren op slag vergeten. Van de 18 teams kwam de helft van de overkant. Sommigen hadden vorig jaar oktober bij Scheveningen gespeeld en waren met name te VERVOLG VAN PAGINA 1 Opname speelfilm De Vliegenierster van Kazbek is geba seerd op de Georgische Opstand. Een Texelse boerendochter komt in contact met een groep Georgische soldaten en raakt verliefd op één van hen. De vriendschap wordt haar door haar familie en andere eiland bewoners met in dank afgenomen. Het meisje geniet echter van de Georgiërs, omdat ze kleur, leven en liefde brengen in haar tot dan toe bekrompen bestaan. Bij hen ziet het meisje kans zichzelf te worden. Muziek en een door de Georgiërs meegenomen filmrol (over een musi cal die De Vliegenierster van Kazbek heet) spelen daarbij een belangrijke rol. Als de opstand uitbreekt, kiest het .meisje de kant van de Georgiërs en vindt ze tot haar verrassing een onvermoede innerlijke kracht. De film wordt gemaakt door de pro ductiemaatschappijen Isabella Films en Fu Works uit Amsterdam. De regie is in handen van Ineke Smits. Zij verfilmde al twee keer eerder werk van Japin (Hoerenpreek en De Wolkenfabriek) en komt regelmatig in Georgië. Fu Works werkte eerder mee aan bekende films als Alles is liefde. Zwartboek, Phileine zegt sor- rry en Costa. Samen met Isabella Films verfilmt het bedrijf van San Fu Maltha momenteel ook Oorlogswin ter van Jan Terlouw. Ivonne Lemonakis uit De Cocks- dorp regelt de figuranten voor de opnamen op Texel. Er zijn er zo'n 75 nodig. 'We kunnen zowel kinderen als ouderen gebruiken', aldus Lemo nakis. Belangstellenden kunnen haar bellen op 06-53763258. Lemonakis, die in het dagelijks leven Paal 28 runt, werd voor de casting gevraagd door iemand van een castingbureau die een paar jaar bij haar in de keu ken had gewerkt. De Vliegenierster van Kazbek wordt in 2009 in de bios coop verwacht. Stichting Kerken en Minima Texel Hulp aan Texelaars in financiële nood Spangerweg 10 I793 EH De Waal Tel. 3I 29 83 Bankrek. 36 25.99.343 VERVOLG VAN PAGINA 1 Tunnel Een verplaatsing naar het Balg- zand wordt bijzonder lastig, terwijl Den Helder de veerhaven op zijn huidige plek het liefst ziet verdwij nen. Dat zou de weg vrijmaken de haven in noordelijke richting uit te breiden, zodat er nieuwe kades en 'nat bedrijventerrein' bijkomen Op die manier moet de Flelderse haven aantrekkelijker worden voor de wind-offshore. Burgemeester Hulman haalde wat kou uit de lucht door te zeggen dat het noemen van een tunnel vooral een middel is, met het doel de stad van de verkeersop stoppingen te verlossen. Daarvoor zijn in het rapport enkele maatregelen genoemd die op korte termijn al zouden moeten helpen (de kassa's van TESO bij Kooypunt, betaald parkeren bij de veerhaven en het tegengaan van sluipverkeer). Hienkens liet weten dat binnen nu en een paar maanden een rapport volgt waarin staat in hoeverre die plannen zijn uit te voeren. Hienkens zegde toe met Texel en TESO in overleg te blijven over alle plannen spreken over het brede strand en de baan die er was aangelegd. 'Hier kan geen enkel strand in Nederland tegenop', werd meermalen geroe pen. De banen bij Scheveningen waren wegens ruimtegebrek kort, op Texel varieerde de lengte van 90 tot 460 meter. In totaal was er circa 2,5 kilometer uitgezet. De verwachting van het Texelse strand was ook hoog aangezien Geldorp in Scheveningen publiekelijk had opgemerkt'dat 'ze hier toch wel een lullig strandje hadden'. De dag werd afgesloten met een paar mooie prijzen. Het team van Jos Kager was met roze-blauwe poloshirts het 'best geklede team', het combinatieteam Zilte Zaken, Right to Play, Golfinside en Golf etcetera won het toernooi met 65 punten. Het team van Opduin kreeg de aanmoedigingsprijs. Cees den Ouden noemde het prompt, met een glimlach 'een waardeloos toernooi.' Op zaterdag waren de weergoden het toernooi minder goed gezind. Een bijna onophoudelijke regen maakte het toernooi zwaar. Een kleine zestig deelnemers betraden bepakt met regenkleding de banen. Slechts zes van hen waren van Texelse bodem. 'Texelaars kijken altijd even de kat uit de boom, en gelijk hebben ze: dan hebben ze volgend jaar een voorsprong', aldus Winkel. Wel hoopt de organisatie op een grotere deelname van Texelaars volgend jaar. Dit geeft het toer nooi volgens hem toch iets extra's. Onder de overige spelers waren ook een aantal bekende (en minder bekende) Nederlanders. Zij deden mee op uitnodiging. Bart Spring in 't Veld van Big Brother was na afloop zo enthousiast dat hij naar een uitnodiging voor volgend jaar hengelde. Het druilerige weer had misschien de meeste weerslag op toeschou wers en buitenstaanders. De golfers zelf leken het nauwelijks te merken. Ze waren goed gekleed, hadden zich erop verheugd en lieten zich niet wegjagen door de regen. Bij een rustpunt op het strand nabij hole 13, bij een tent met koffie, war me chocolademelk en champagne was de sfeer goed te peilen. Met name de champagne vond gretig aftrek Actrice Bruni Heinke vertelde al klappertandend dat de sfeer er goed inzat en dat de baan ver rassend moeilijk was. Heinke zat samen in het team met Geldorp. Halverwege de middag speelden ze de holes op het strand. Op de vraag wat voor effect het weer op het spel had, verklaarde Geldorp: 'Dit noemen we nu uitdagend spelen.' Na een glas champagne gingen ze er met goede moed weer tegenaan. Speler Janto Surachno legde zijn spel uit als: 'Niet goed, niet slecht, maar wel veel lol' Surachno speel de samen met Randy Rameswar en Paul Postma. Zij hadden vrijdag ook gespeeld en de dag feestelijk afge sloten. Ondanks de kater speelde Rameswar naar eigen zeggen aar dig. 'Wat ook wel moet als je les geeft en handicap 0 hebt!' Rond half vijf kwamen de meeste teams het clubhuis binnengedrup peld. Blozend van de kou en in afwachting van hun resultaten. Bes te Texelaar was Willem Oosterhaven, hij ging er met een gouden golfbal en een netto puntenaantal van 71 (bruto 93) vandoor. In de categorie Netto Strokeplay won Colin Man- seurs met 64 punten, Sander Brou wer won in de categorie Stableford. De beste BN'er was Theo Nabuurs (beter bekend als Metal Theo), hij haalde bruto 88 en netto 70 punten. Alle winnaars zijn automatisch uit genodigd om volgend jaar te komen spelen. Iets wat Nabuurs zeker van plan is. Hij riep bij afscheid 'Tot vol gend jaar'. Wat ik zeggen wou... Geldleverancier Brinks neemt maatregelen om te voorkomen dat pinautomaten op het eiland opnieuw voortijdig leeg raken. Dat heeft het bedrijf toegezegd in een gesprek dat Rabobank Noord-Holland had belegd naar aanleiding van de problemen tij dens het Hemelvaartweekend. Een vertegenwoordiger van Brinks liet weten dat de banken geen enkele blaam trof. Het bedrijf had een planningsfout gemaakt. Door het uitvallen van werkdagen rond Hemelvaart was het bijvullen van de automaten op zaterdag erbij inge schoten. De Koog en De Cocksdorp kampten daardoor in het drukke Hemelvaartweekeinde met lege pin automaten. Hans van Heerwaarden van de Rabobank belegde een bijeenkomst met de bevoorrader en het Koger bedrijfsleven om de problemen uit te praten. De toezegging van maat regelen om herhaling te voorkomen en de uitleg van wat er mis was gegaan, haalde de kou uit de lucht. Er werd onder meer gesproken over een lijst met data van grote eve nementen (Ronde om Texel, Texel Culinair en Tropical) zodat reke ning kan worden gehouden met extra drukte. Rein Stam, aanwezig namens De Koog. had er na afloop vertrouwen in. 'Dat er geen meer geld was. was vooral lastig voor de natte horeca en discotheken omdat je daar meestal met kunt pinnen.' Volgens Van Heerwaarden was het belangrijk actie te ondernemen, omdat lege pinautomaten negatieve effecten hebben op het bedrijfsle ven. ABN/Amro en de Postbank, waarvan de geldautomaten in De Koog eveneens leeg waren geraakt, lieten volgens meerdere bronnen ondanks verzoeken tot een oplos sing te komen niets van zich horen. Oldtimer Fly-ln Vliegveld Texel houdt van 23 tot 25 mei de Taildragger en Oldtimer Fly-ln, een evenement waaraan ruim honderd toestellen uit heel Europa deelnemen. In tegenstelling tot een vliegshow is de fly-in vooral een evenement voor de deelnemende vliegtuigen en bemanningen. Publiek is welkom, maar er worden geen demonstraties gehouden. Bezoekers wordt aan geraden per fiets naar het vliegveld te komen omdat de parkeerruimte zeer beperkt is. De ruim 100 vliegtuigen arriveren in de loop van de zaterdag, 's Avonds worden verschillende prijzen uitge reikt. Het gros van de deelnemers komt met een histonsch vliegtuig, met als hoogtepunten een Catalina vliegboot (die enkele vluchten naar het IJsselmeer zal uitvoeren). Tiger Moths, Harvards en mogelijk een Douglas DC6, die voor het eerst in de historie een graslanding op Texel zal uitvoeren. Dit hangt echter sterk af van de weersomstandigheden. Deelnemende bemanningsleden hebben toestemming op het vlieg veld te kamperen. Dank Afgelopen week kwamen wij weer thuis, na negen weken in het UMCG te hebben doorgebracht, waar onze dochter van tien een longtransplan- talie heeft ondergaan. Thuis stond ons een wel heel aan gename verrassing te wachten. Wat ons via de officiële weg van de gemeente niet lukte, blijkt door de inzet van zeer goede vrienden en de belangeloze medewerking van verschillende bedrijven toch werke lijkheid te zijn geworden. De lichamelijke conditie van onze dochter werd sinds het voorjaar van 2007 steeds slechter, zodat wij haar moesten tillen, elke keer dat zij naar boven wilde. Dat is overdag al vervelend, omdat je elke keer ruim 20 kilo de trap moet opdragen en omdat zij niet vrij kan gaan en staan waar zij wil. Maar 's nachts is het ondoenlijk omdat ze dan aan de zuurstof en de sondevoeding ligt. We vroegen dus in het voorjaar van 2007 bij de gemeente aanpassingen aan voor in huis. En vanaf januari hebben we een traplift. Maar een toilet boven kregen we niet voor elkaar. Dus bleef het elke nacht een heel gesjouw. 'Alleen het dakterras oogt wat sneu' Verder schrijft AD Reiswereld een lovende kritiek over De Lindeboom, volgens het blad de 'pionier van het Texels toensme'. 'Dit hotel ademt vriendelijkheid zonder overdreven jakmkkerij.' Oud-leerlingen van Havo 4 uit 1977 hielden vrijdagavond een reünie in de OSG. Veel meer dan een locatie bleek niet nodig. Na dertig jaar kwam de klas bij elkaar om bij te praten en herinneringen op te halen. In 1978 was dit de eerste klas die eindexamen deed in het toen nieu we schoolgebouw aan de Emma- laan. De animo voor de avond was groot. Slechts een klein gedeelte spreekt elkaar nog. Een weerzien na dertig jaar wekte daarom vooral nieuwsgierigheid. Ruim 50 oud leerlingen en docenten kwamen bij een. Het weerzien was gezellig; met alleen oud-leerlingen die nog op Texel wonen maar ook oud-Texe laars van de overkant en uit het bui tenland hadden de moeite genomen erbij aanwezig te zijn. Bijvoorbeeld Kees van der Veen uit Spanje. Hij plande zijn bezoek aan Texel zo dat hij bij de avond aanwezig kon zijn: 'Ik was wel nieuwsgierig naar mijn oud-klasgenoten. Ik woon al 27 jaar in Spanje en spreek eigenlijk niemand meer. Ik ga trouwens dins dag weer terug, Texel is mij veel te koud.' David Stroo, woonachtig in Denemarken, keek met verbazing rond. 'De dames Zijm zijn gewoon niet veranderd, nog steeds mooi en nauwelijks ouder. Leuk om te zien.' Stroo heeft nog wel contact met een paar oud-leerlingen, hij is ook regelmatig op Texel te vinden: 'Als mijn haar te lang wordt kom ik weer, ik ga hier naar de kapper.' Ook docenten leken de avond te waarderen. Popke van Bruggen was blij verrast met de opkomst en hij ziet uit naar een leuke avond. Henny Elzinga had als docent natuurkunde niet iedereen in de klas maar hij had goede herinneringen aan de leerlin gen. 'Een echte feestklas.' Organisator Jeanette Vriezema keek glimlachend rond. 'Leuk om hier weer rond te lopen. Ik weet nog dat ik het spannend vond om hier les te krijgen, we waren al twee keer van schoolgebouw gewisseld. Dit gebouw was nieuw, modern en groot. Er kleven goede herinneringen aan het schoolgebouw. Mede daarom werd het tijd voor een reünie. 'We hadden al veel langer het idee maar straks staat de school er niet meer dus móesten we het nu wel orga niseren', vertelt medeorganisator Duwie Witte. Er was vanaf het begin meteen veel interesse. Resultaat is onder andere een vriendenboek dat voor de avond in elkaar is gezet. In dit samengestelde boekje staan onder andere de mooiste herinne ringen opgetekend. Populair blijkt bijvoorbeeld een schoolreis naar Bielefeld, hier schrijft nagenoeg iedereen over. Toch was het week end voor Rob Kooiman de mooiste periode van de week. Hij had een hekel aan school. Meest geliefde docent was Mies de Wilde, van wege haar enthousiaste manier van lesgeven Een goede tweede was Popke van Bruggen. Maar nu hebben wij een werkelijk fantastische badkamer met het zo nodige toilet. Zelfs de WC beneden heeft een opknapbeurt gekregen. Onder de bezielende leiding van Petra en Marcel van Boven heeft een grote groep mensen en bedrij ven zich voor ons ingezet. Onze dank gaat uit naar RAB Bouwmate rialen, installatiebedrijf Oele. tegel- zetbedrijf Rosano. Garage Dros (Edwin en Gea), Bruin Weijers, firma Van der Linde (Erwin, Cobi, Wim en Annemarie), 't Bikkelement (Joke en Gerard), Bert Assink, Ron de Graaf (Oele), Schildersbedrijf Graaf (De Cocksdorp), heit en mem Abma, Jack en Erica Knol, Ruurd en Anneriet Abma. Wij willen iedereen die heeft mee geholpen met het realiseren van deze wel heel bijzondere verrassing dan ook uit het diepst van ons hart bedanken. We zijn er onnoemelijk blij mee. En zoals jullie wel verwach ten hebben we de afgelopen dagen al heel wat plezier gehad van de nieuwe WC. Wat een uitkomst! Marcel en Petra, het valt niet in woorden uit te drukken wat jullie voor ons betekenen. Maar dit slaat echt alles. Wendy, Kevin, Jan en Jolanda Abma, De Cocksdorp. Oud-leerlingen en docenten op de stoep van de OSG Van links naar rechts: Paul Inpijn, Rob Kooiman, Hans Witte, Ruud Dros, David Stroo, Ron Blankevoort, Janny van Bruggen (docent) Marga van Heerwaarden, Bric Dros, Peter Rozeboom, Martin Kikkert, Popke van Bruggen (docent), Rene Verduijn (docent), Anja Bakker, Erna Verbeme, Dhr. I. Roos (docent), Ina Bruin, Astrid Dijt, Gert-Jan Roos, Marjo van Heerwaarden, Ruud Gaasbeek, Dhr. H. Heetveld (docent/rector), Erna Tuinema, Kees van der Veen, Piet Comelisse, Evelien Keyser, Dico Wiggers, Lidia Pastoor. Henriette v.d. Werken, Fnts Steenbruggen (docent) Hanneke Kamstra. Midden: Simon Dros (docent), Joost van Beurden (docent), Menno Keyser, Siebe Waayer, Conny Bakker. Onder Johan Hillen, Peter Kikkert, Eleine v.d. Bijl, Anneke Roeper, Jeannette Boon, Alie v.d. Vis, Gerda Zijm, Angehen Hin, Jeannette Vriezema, Anja Zijm, Annette Duiven, Mies de Wilde (docent), Duwie Witte en Henny Elzinga (docent). Sportief, modieus en toch betaalbaar. Dat is al jaren het recept in modeza ken Studio in de Waalderstraat en De Kust in de Weverstraat. Ongedwon gen, gemoedelijk, maar met een scherp oog voor kwaliteit en prijs. Deze week is het feest. De Kust bestaat tien jaar, Studio viert het eerste lustrum. In 1998 openden Simon en Dina Doodeman in de Waalderstraat boe tiek In Town. Al snel bleek de mode zaak te klein voor de collectie en werd uitgekeken naar een grotere locatie. Via een korte tussenstop aan de Bin- nenburg vestigde de boetiek zich op Weverstraat 14 en werd omgedoopt in De Kust. Het assortiment bestaat al jaien uit modieuze, casual kleding in de maten 34 tot 46. De zaken gingen goed en in de Waalderstraat werd op 22 mei 2003 Studio geopend. Jonge mode voor een maatje meer, is hier het devies. Het assortiment richt zich in Studio op maten 42 tot en met 58. Twee modezaken met verschillende collecties, maar in hetzelfde genre. De collecties in beide winkels worden elke maand vernieuwd. Dat de klanten dit weten te waarderen blijkt onder meer uit de vele terugkerende gezichten. Veel vaste klanten, onder wie veel mensen van de vastewal. Het jubileum wordt deze hele weck gevierd met diverse acties. Alle klanten ontvangen bij hun aankoop een ver rassingspakketje en een lot. Elke dag wordt'uit deze loten per winkel een gelukkige geselecteerd. De wi mogen het aankoopbedrag nogmaals besteden. Donderdag 22 mei is in beide winkels een extra koopavond, ledereen is van harte welkom in Studio, bij de ver trouwde gezichten van Chris en Hilda. In de kust staan Joke, Karin, Lia en Dina voor u klaar. Let op, want elke dag zijn er nieuwe verrassingsaanbiedingen. Het is de moeite waard om elke dag even bin nen te lopen.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 11